Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) sklopp válasza Tylerx (#1850) üzenetére


sklopp
őstag

Ez jobb mit a hőcső hajlítás, mind esztétikailag, mind végeredményt tekintve!

(#1852) Csabroncka válasza Tylerx (#1850) üzenetére


Csabroncka
addikt

Grat hozzá, azt viszont javasolnám hogy a felhasznált paszta mennyiségét csökkentsd! Legalább is az első képet látva szemet szúrt a mennyisége a procisapkán!
Több dolog miatt:
Mivel interfészként alkalmazzuk, csak arra hivatott, hogy vékony rétegben az apró réseket, egyenetlenségeket kitöltve, a lehető legegyenletesebben vigyük el a processzorsapka felületéről a hőt.
Vastag rétegben bármennyire minőségi pasztáról van szó ellenkező hatást is elérhetünk. Tapasztalat alapján akkor a legjobb ha a maximális rászorítást követően vékony (nagyon vékony csíkban) a paszta megjelenik az érintkező felületek közt egyenletesen.
Másodsorban drága így spórolunk vele :K

:R

"in medias res"

(#1853) Merlinclub válasza Tylerx (#1850) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, kicsit sok a paszta, ha sok azzal tényleg fokokat is lehet veszíteni. :C
A munkád pedig tényleg így okosabb, és mindenképp hatékonyabb hűtési szempontból

(#1854) Tylerx válasza Csabroncka (#1852) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Köszi a tanácsot, hétvégén nekiveselkedek. :)

(#1855) Tylerx válasza Tylerx (#1850) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Jónapot!

Még mindig szivatom magam a Himalaya-val. :)
Tökéletesen működik, maga a borda bőven elfér, de a ház oldalát nem tudom felrakni, mert a venti útban van. Nem kicsit. Durva, hogy egy 21 centi széles házba nem tudtam belerakni. :D

A megoldás nyilván többféle lehet:
veszek szélesebb házat. (értelmes pénzért a jelenleginél nem találnék jobbat, az biztos.) :)
lecserélem a gyári ventit egy kisebbre.

Tehát a kérdés adott: elég lenne egy jó minőségű 12-es venti teljesítménye a gyári helyett? :)

(#1856) DrJános válasza Tylerx (#1855) üzenetére


DrJános
aktív tag

Persze, hogy elég. :K
Pl: A 12 centis Wing Boost egy leheletnyivel több levegőt is szállít min a 14 es Wing Boost.
És a Wing Boostoknál vannak nagyobb légszállítású ventilátorok is, de természetesen hangosabb működés mellett.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1857) Tylerx válasza DrJános (#1856) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Köszi. :)

(#1858) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Végre megtaláltam a topicot :D

- Mindenki hazudik! -

(#1859) radi8tor válasza lecsokolbi (#1858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ÜDv!

⭐ Stella

(#1860) icon válasza Tylerx (#1818) üzenetére


icon
senior tag

Ott a CM simán elférne...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1861) Tylerx válasza icon (#1860) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Ez van, már megvettem. :)

(#1862) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ide is belinkelem.

Ezzel mit csináljak, hagyjam így?

(#1863) Merlinclub válasza rayoliviero (#1862) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ez a RevB, ha jól látom.
Van rajta egy szigetelő réteg, nem lehet galiba

(#1864) rayoliviero válasza Merlinclub (#1863) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen a rev B. Ezt a szigetelt réteget nem tudják átszúrni az alkatrészek kis lábai?

Lehet én reagéom túl...

(#1865) Grafy12 válasza rayoliviero (#1864) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Szerintem legjobb az óvatosság, én lehet, hogy aláraknám és keresnék hozzá hosszabb csavarokat, jobb a békesség alapon:) De persze jó lenne élőben látni mi a helyzet.....

(#1866) rayoliviero válasza Grafy12 (#1865) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már elindítottam, működik idáig.

(#1867) smiti válasza Merlinclub (#1863) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Szerinted milyen párosítás lenne egy Brocken ~ Wing-Boost 120 Black & White Plus venti összeállítás?
Azon gondolkodom, hogy a házventiket Wing-Boost-ra cserélem és azért érdekelne a Fekete - fehér összeállítás, mert az passzolna a házamba szerintem: [link]

(#1868) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy Brocken hűtő alá beférnek a Corsair Vengeance magas hűtőbordás memóriamodulok ?

A lap egy Asrock Z77 Extreme 4 lenne, nem tudom megállapítani, hogy egyáltalán a hűtő kinyólik-e a ramok fölé. De ha igen, akkor elférnek alatta?

Megnyugtató, biztos válasz kellene.

Egyébként a Scythe Mugen 3 Rev.B vagy ez a Brocken a jobb hűtő ?

ImI

(#1869) DrJános válasza ImI87 (#1868) üzenetére


DrJános
aktív tag

A Brocken Tuti, hogy jobb ez nem kérdés.

A Ram az már más téma. De szerintem a borda előtt lesznek a ramok (és nem alatta) így legrosszabb esetben a ventilátort kell feljebb tolnod csak a bordán és el fogsz férni.

A Ramokat megvetted már? Mert ha nem akkor sokkal jobb döntés lenne egy magas hűtő nélküli darab, mert a magas hűtős ramokkal egész végig szívni fogsz az biztos.

Mondjuk az is igaz, hogy a 2000MHz körüli ramokat csak magas bordával találni, de az a vicc, hogy a Ram os topic ászai tök feleslegesnek tartják mert a mai darabok nem melegednek annyira, hogy szükség legyen + hűtésre. :D

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1870) Grafy12 válasza ImI87 (#1868) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Látom ide találtál:D De komolyra a szót... a borda tutira elfér a RAM előtt, ahogyan a kolléga állítja! Egyébként nálam(nekem is Brocken van) 5 cm van az alaplap és az alsó borda közt. De ennek nem lesz jelentősége..... Egyébként bármilyen technikai kérdésed van, Alpenföhn ügyben "Merlinklub" biztos választ tud adni! Szerintem ma is benéz ide akárcsak minden nap :)

[ Szerkesztve ]

(#1871) Grafy12 válasza ImI87 (#1868) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe EZT a tesztet, itt a Brocken laposra veri a mezőnyt, még a bazi nagy Noctuát is :D

(#1872) windlord


windlord
őstag

Megérkezett a várva várt Alpenföhn Brocken -em.
Gyorsba szét is kaptam a gépet, erre a szomorú tény fogad, hogy az alsó lefogató talpnál lévő furatok nem egyeznek az alaplapi furatokkal.
Bő 2mm hiányzik 3 csavarnál, ha egyet becsavarok.
Így nem lehet felszerelni sajnos.

Találkoztatok Ti is már ilyen problémával?
Nem hinném, hogy az én 1156 -ös lapom az egyetlen.

Van valami trükk, hogy hogyan kell feltenni?

(#1873) Grafy12 válasza windlord (#1872) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Nézd meg EZT hátha...

(#1874) Grafy12 válasza Grafy12 (#1873) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Valamiért nem műxik a [link] sorry, de közben megszületett a megoldás ugyanott:)

[ Szerkesztve ]

(#1875) mrbig25 válasza Grafy12 (#1873) üzenetére


mrbig25
őstag

" http " után nincs kettőspont

...

(#1876) Grafy12 válasza mrbig25 (#1875) üzenetére


Grafy12
aktív tag

valóban :R , pedig másolás-beillesztés volt....vagy talán épp ezért? :F

(#1877) ImI87 válasza Grafy12 (#1870) üzenetére


ImI87
őstag

Igen, köszi a tanácsot ! :R :R :R

DrJános:Még nem vetem semmit, most rakosgatom össze gondolatban a konfigot.

Az a memória nekem nagyon bejött, jó tapasztalatom van vele, ezét olyat szeretnék mindenképpen. Inkább a hűtőt igazítom hozzá. :B

De akor azt mondjátok 10000%-ra, hogy maga a borda nem ér be a ramok fölé? Mert akkor semmi gond, a venti a gumibakokkla együtt felcsúsztatható.

Hamár itt vagyok, megkérdezem:
A venti jó minőségű ezen a Brocken hűtőn? Vagy érdemes lecserélni egy komolyabbra?

(#1878) ImI87 válasza ImI87 (#1877) üzenetére


ImI87
őstag

Ja és a fenti szerelési problémából kiindulva:

Nem egészségtelen, hogy LGA1366/1155/1156 foglalat esetén nincs hátlapi merevító ezzel a hűtővel ? Így vagy görbül a lap, ami sérüléshez vezethet, vagy nem elég erősen szorul a hűtő a procira, ami miatt meg nem megfelelő a hűtés.

(#1879) windlord válasza ImI87 (#1878) üzenetére


windlord
őstag

Pont emiatt szo*ptam egy hatalmasat a Brocken -nel.
Vettem egyet használtan, de nem volt hozzá leírásom.
Nekiálltam és elkezdtem feltenni, természetesen merevítéssel, mert azt hittem az való a 1155/1156 -hoz.

A 3. próbálkozás után ráébredtem, hogy bizony az 775.
Holnap összerakom, háát kíváncsi vagyok rá én is.
Elvileg dicsérve van a kis Brocken!

(#1880) Grafy12 válasza ImI87 (#1878) üzenetére


Grafy12
aktív tag

1 nem ér be a ramok fölé.(szerencsére intelre rakod így bármerre tudod fordítani,ha hátrafele fújatod a levegőt, nem pedig fölfele, akkor semmi gond nem lehet!)
2 ha megnézed az összeszerelést akkor láthatod, hogy a felfogatásból tulajdonképpen szintén létrejön 1 keret azzal a fém kereszttel együtt ami rászorítja a procira a hűtőt. Ami itt változik a többi variációhoz képest az az, hogy a merevítés így nem hátul hanem elöl lesz, tehát semmiképpen nem tud deformálódni! Nem hülyék a németek, alaposan kitalálták! :K

(#1881) ImI87 válasza Grafy12 (#1880) üzenetére


ImI87
őstag

OK, köszi!

Még a ventiről kéne pát só, hogy milyen.
Ha normális és halk, akkor ez lesz a végleges darab.

(#1882) Grafy12 válasza ImI87 (#1881) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Nem high end, de jó venti! 21decibel a zajszintje, egy csúcskategóriásé 19. Azt hiszem 50000órát írnak rá a Merlin honlapján, de a dobozon 30000 óra szerepel, nálam teljesen csendben teszi a dolgát :K Nem fogsz csalódni benne:)

[ Szerkesztve ]

(#1883) Grafy12


Grafy12
aktív tag

Ha van valaki akinek még kétségei lennének a Brockennel kapcsolatban az nézze meg EZT az új hozzászólást, elmegy egy apró tesztnek is :D

(#1884) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

ffodi beszerzett egy Alpenföhn Peter 79xx GPU hűtőt:

[link]

Durván jól teljesít és csak 5 slotot foglal el :D

⭐ Stella

(#1885) windlord válasza Grafy12 (#1883) üzenetére


windlord
őstag

Le a kalappal a Brocken előtt!

Veszek rá próbaképpen egy második ventit is, és megnézem úgy mit mutat!

(#1886) Grafy12 válasza windlord (#1885) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Elmondom én neked! Nem lesz jelentős javulás, mégpedig azért, mert a Brockent úgy tervezték, hogy alacsony légszállítás mellett is nagy teljesítményt nyújtson, ha Merlinclubot kellene idéznem, ő azt mondaná"szellős". Tehát a nagyobb légszállítás már nem okoz drasztikus változást, persze lesz javulás...pár fok, de nem annyi, mint pl a Matterhornnál, vagy más sűrűbben bordázott hűtőknél, ez a tesztekben is szépen látszik,csakhogy a Brocken akkora előnnyel indul, hogy alig alig vagy sehogy nem hozzák be a többiek 2 ventivel! :) Mondjuk, ha brutál tuningot használsz, akkor ajánlott a 2 venti természetesen, de akkor már érdemes a Wing-Boost ventiket megrendelni rá!

[ Szerkesztve ]

(#1887) windlord válasza Grafy12 (#1886) üzenetére


windlord
őstag

Éppen azért tenném rá a másik ventit, hogy még jobban szellőzőn a borda.
Nem muszáj 1500prm -en járatni őket.

[ Szerkesztve ]

(#1888) Grafy12 válasza windlord (#1887) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Igen mondjuk aki 4Ghz-n járatja a i5-750-t annak szüksége lehet rá :K :DDD

(#1889) windlord válasza Grafy12 (#1888) üzenetére


windlord
őstag

Az i5 -öt 0.920V -on használom alulfeszelve, az összes létező energiatakarékos funció bekapcsolása mellett alapórajelen.
Ha játszok, akkor alapfeszültségen (1.168V) ~ 3.6GHz.

A Brocken azért kellett, mert kíváncsi vagyok, hogy mennyit bír a proci és mennyit a lap.

(#1890) Grafy12 válasza windlord (#1889) üzenetére


Grafy12
aktív tag

:R Remélem a végeredményt megtudhatjuk, persze hőfokokkal együtt! :)

(#1891) HANDO88 válasza windlord (#1885) üzenetére


HANDO88
senior tag

Hali,én próbáltam 2 ventivel a Brockent. Nem számottevő a változás,szóval kár beruházni a második ventire.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1892) HANDO88


HANDO88
senior tag

Hőfokokkal én is tudok szolgálni. :K
Proci : B55@3600 mhz
Alap: 1,056 v - 31-32 fok
10 perc Prime95 : 1,352v -46-47 fok
A szobai hőmérséklet 24 fok

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1893) SpZ


SpZ
senior tag

Akinek komolyabb energiavámpír procija van az nyugodtan vehet még egy Wing Boostot a Brocken-jére. Nálam most 1 Wing Boost és egy erősebb ledes CM venti van rajta de nem sikerül 40 fok felé tornászni semmilyen stresszel a kis I5 2300 at.

[ Szerkesztve ]

(#1894) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok! van valakinek fx6100 procija Norwdwand hűtővel?
kíváncsi lennék másnak hány fokig engedi melegedni.

(#1895) soultrapp


soultrapp
senior tag

akinek van Nordwand hűtője annak merre felé néz a tetején lévő nyíl? az mennyit számíthat merre van? :W (fokokban)

[ Szerkesztve ]

(#1896) radi8tor válasza soultrapp (#1895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van rajta nyíl? Fel sem tűnt nekem...

⭐ Stella

(#1897) soultrapp válasza radi8tor (#1896) üzenetére


soultrapp
senior tag

Csáó! igen van rajta nyíl!engem sem különösebben foglalkoztatott csak nem hűt olyan jól nekem és elgondolkoztatott,hogy nem -e az a baj.Mondjuk ugyanolyan mind a két oldal.
De nem néznéd meg neked merre van?vagy neked jól hűt?tesztek,játékok alatt tudsz mondani valami fokokat?mert nekem pl battlefield után max 55fok alapon a proci,de ha húzom 3.9re prime 5perc és máris 65-66fok lett.

(#1898) radi8tor válasza soultrapp (#1897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem nincs problémám vele, ezt a 6 magos szörnyet játékok alatt 65 fokon tartja (max).

A hűtő nekem vízszintesen van felszerelve (merőlegesen a RAM-okra) és a nyíl az ég felé mutat, másik oldalán van a venti. A nyíllal egyező irányba fúj.
Szerintem nem jelent semmit, mert szimmetrikus a hűtő.

Pár fokkal lehet jobb értéked, ha másik pasztát használsz MX-3 vagy MX-4 (asszem ezek jók).

⭐ Stella

(#1899) soultrapp válasza radi8tor (#1898) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hát én is erre gondoltam mivel szimetrikus így mindegy.csak akkor nem értem minek tesznek rá hülye nyilat!

azért a te procid komolyabb és azt sem engedi 65 fok felé nekem meg 5 perc prime alatt 65-66 lett van különbség.

De lehet ennyit bír csak:-(

(#1900) radi8tor válasza soultrapp (#1899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem a gyári pasztát használom hozzá. És van pár venti a gépben.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.