Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Sandrew


Sandrew
őstag

Levettem a ventit a hűtőről.

Csak elöl hátul van egy AC F8 az alaplapon a proci ventir csatijára kötve. Így Prime alatt max 66c játék alatt 55-56c körül megáll :)

(#952) Recon666 válasza Merlinclub (#945) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Várós teszt lesz. :K

(#953) struszi válasza Sandrew (#951) üzenetére


struszi
aktív tag

Én is kipróbáltam venti nélkül a Matterhorn hűtőmet. Mivel a házamban több 12-es venti is van így nem lepődtem meg, hogy simán elbírt a procimmal. Igaz, hogy Linxet nem engedtem rá, de szerintem akkor is józan értékek keletkeztek volna. :K

"Hűségem a becsületem"

(#954) DrJános válasza Merlinclub (#945) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi a tesztet előre is. :R :C Már régóta nézegetem ezeket a hűtőket NORDWAND és MATTERHORN nagyon bejövős :D BROCKEN és NORDWAND teljesítményét szívesen megnézném Wing Boost alatt is ;]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#955) Sandrew válasza struszi (#953) üzenetére


Sandrew
őstag

Mondjuk én kialakítottam egy kis légcsatornát is a házban.

A rossz képminőségért bocsánat :B

Igazából elég lenne csak a proci hűtő mögött a kis terelés. Így csak 1c-al hidegebb úgyhogy ki is veszem.

[ Szerkesztve ]

(#956) Merlinclub válasza struszi (#950) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A belépő kategóriás hűtők tesztje a WEBLAPON!

Az első részt követi hamarosan a "nagyok" tesztje!
:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#957) Recon666 válasza Merlinclub (#956) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jó lett, köszi. :R

(#958) Merlinclub válasza Recon666 (#957) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Igyekszünk, de szívesen veszünk minden építő kritikát!

(#959) DrJános válasza Merlinclub (#958) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönet a tesztért nagyon jó lett :R , de őszintén megmondva nagyon meglepett, hogy a Noctua bár 2 ventilátorral, de maga mögé utasította a GrosClockner-t. Bár az is kiderült, hogy a + ventilátor nélkül pont ugyanolyan erős. Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a GrosClockner 60 m³/h ventivel rendelkezik míg a Noctua 2 db 64 m3/h, vel van szerelve. A GrosClockner erősebb légkavaróval (vagy kettővel) még hűvösebb is lehet.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#960) Merlinclub válasza DrJános (#959) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ez igaz.
A Noctua új ára 12500 magyar forint körül mozog, ami 3000-rel több a GrossClocknernél, tehét majd a nagyok közt kell villantania.
A GrossClockner viszon jóval csendesebb!! Ez sem mellékes....

(#961) Sandrew válasza Merlinclub (#956) üzenetére


Sandrew
őstag

Nagyon jó lett köszönjük :))

Hűtés is nagyon jó meg a ventik amiket vettem :R

(#962) Recon666 válasza Merlinclub (#958) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Részemről annyi, hogy a Prime95 helyett a LinX-el terheltem volna le a procikat, de így is jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#963) agressiv válasza Recon666 (#962) üzenetére


agressiv
addikt

Miért? A Linx még csak nem folyamatosan terheli a processzort és jóval kevésbbé fűt mint a prime ln-place tesztje.

Hát még a borz.....

(#964) Recon666 válasza agressiv (#963) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor próbálj ki egy hosszabb LinX tesztet. ;) Nállam 35s alatt megdöntötte a primeln-place teszt, 2 perces terhelés alatt elért max hőfokát, azonos körülmények közt.

[ Szerkesztve ]

(#965) agressiv válasza Recon666 (#964) üzenetére


agressiv
addikt

Természetesen kipróbáltam. Ez egy Athlon II X4 640 1.46V-on 3.5GHz-en sárga EKL hűtővel.
Linx alatt fel sem pörgött a ventilátor rendesen automata szabályzás mellett és amikor ráengedtem a prime-ot látható, hogy feljebb ment a hőmérséklet és amikor felpörögtt a ventilátor maximumra akkor ment le 42 fokra és linx alatt 41 fölé egyszer sem ment...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#966) agressiv


agressiv
addikt

Csináltam még egy próbát és úgy állítottam be a grafikont, hogy jól látható legyen a különbség.

Most a prime-al kezdtem, hogy elő legyen fűtve a hűtő, de ugyanaz az eredmény, Linx alatt megint csak nem pörgött rendesen a hűtő.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#967) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Sziasztok!

A tesztet egy kicsit bővítettük, és szebb grafikonok is kerültek bele.
Vajon mit mutat a Sella két Notcua ventivel? DÖBBENET!

(#968) Recon666 válasza agressiv (#966) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez nem LinX, ez egy sima aida teszt :U Ez a LinX.

[ Szerkesztve ]

(#969) struszi válasza agressiv (#966) üzenetére


struszi
aktív tag

Igaza van Recon666-nak. A képeken látott dolog valóban nem Linx. A Linx extreme beállításokkal rezsót csinál a prociból. Van még egy OCCT nevezetű tesztprogi is. Kipróbáltam fűt mint az állat. Ezekkel tesztelj. A stabilitásteszt nem mindig reális, sőt ezekhez képest nudli. :)

"Hűségem a becsületem"

(#970) agressiv válasza Recon666 (#968) üzenetére


agressiv
addikt

A stabilitás tesztet nem indítom el, csak a hőmérséklet monitorozására használom, ha kicsit figyelmesebben nézed a grafikont, láthatod, hogy nincs bejelölve a teszt indítása és leállítása.

Tessék gondolkodni egy picit mielőtt butaságokat írsz.

Hát még a borz.....

(#971) agressiv válasza struszi (#969) üzenetére


agressiv
addikt

Nincs igaza, mert te sem látod, hogy nem lett elindítva az everest tesztje, csak monitorozásra volt használva.

Tessék, egy teljes képernyős screenshot ami remélem már mindenkinek egyértelmű lesz.

Hát még a borz.....

(#972) struszi válasza agressiv (#971) üzenetére


struszi
aktív tag

Oksi. Rendben, elnézésedet kérem. :R
Azt viszont furcsállom, hogy a Linx nem fűti be jobban mint a Prime95. Nekem fordítva van, igaz csináltam olyat is, hogy szintén AIDA-val figyeltem az értékeket majd szegény masinára olyan terhelést róttam több teszttel egyszerre, hogy az egér a megmozgatása után fél perccel indult meg a képernyőn. :K

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#973) agressiv válasza struszi (#972) üzenetére


agressiv
addikt

Azt nem zárnám ki, hogy az Intel processzorai másképpen viselkednek mint az AMD, ezért ki is próbálom.

Hát még a borz.....

(#974) struszi válasza agressiv (#973) üzenetére


struszi
aktív tag

Ok. Egyébként nem régóta van Intel. Előtte x4 955 BE volt. Azt is ezekkel forraltam tuning után. Amúgy tényleg másképpen viselkednek. Pl: AMD-nél a magok hőmérsékletét mindig egyformának jelzi. Intelnél mindig van különbség.

"Hűségem a becsületem"

(#975) agressiv válasza struszi (#974) üzenetére


agressiv
addikt

És valóban. Intel procinál 2 fokkal jobban befűtött a Linx mint a prime. A fene se gondolta volna, bár igazából ez a lényegen nem változtat. :R

Hát még a borz.....

(#976) struszi válasza agressiv (#975) üzenetére


struszi
aktív tag

A lényeg, hogy mocskosul jók ezek a hűtők. :K

"Hűségem a becsületem"

(#977) Recon666 válasza struszi (#976) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

+1

[ Szerkesztve ]

(#978) DrJános


DrJános
aktív tag

Egyébként a Nordwand rev.B ből van fekete bordás kivitel, vagy csak ez a Nikkelezett van? Bár sajna most nincs rá keret, hogy megvegyem csak érdekel mert a házhoz jobban menne a fekete. Most Idle alatt így is halk ( illetve a tápventilátor hangosabb) Load alatt kéne a csend mert olyankor hirtelen hangosodik. Ha igazi csendet szeretnék akkor tápot is kéne cserélnem, de most csak azért imádkozom, hogy semmi ne romoljon el benne amíg nem lesz pénzem mert akkor gép nélkül maradok.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#979) Recon666 válasza DrJános (#978) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Úgy tudom csak volt fekete, már nem kapható újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#980) DrJános válasza Recon666 (#979) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönöm :R
Én is így gondoltam, csak nem voltam teljesen biztos benne. Kár, hogy azt már nem gyártják. Pedig biztos vagyok benne hogy vitték mint a cukrot :D
A legrosszabb, hogy el sem tudom képzelni, hogy miért nem gyártják. Mert ha drága az előállítás vagy hőszigetel akkor a Matterhorn-on nem drága vagy nem szigetel? (Ez amolyan költői kérdés, nem hiszem hogy kapok rá választ)

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#981) Merlinclub válasza DrJános (#980) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A válasz egyszerű. A bordázatot minimálisan átdolgozták, és egy más marási technológiával dolgoznak a RevB-n. Viszont szemmel látható különbség nincs, csak teljesítményben észrevehető.
Hogy egyértelmű legyen a laikusok számára is mit vesznek, ezért a színkülönbség.

......meg hát ugye a Matterhorn a csúcs, mégiscsak annak kell a legdögösebbnek lennie nem!?

(#982) DrJános válasza Merlinclub (#981) üzenetére


DrJános
aktív tag

~Matterhorn a csúcs~ Végül is igaz :D Bár nem sokára lesz a K2 az őrült tuningosoknak bár az már más súlycsoport. De a Matterhorn a saját kategóriájában tényleg a legjobb :D Megérdemli a feketét :D

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#983) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne Nordwand hátlapi merevítő felrakásával kapcsolatban.
Ahogy nézegettem a leírást, úgy kell összerakni, hogy megfogom a merevítőt, beleteszem a 4 csavart, majd erre jön az anya, úgy hogy a vékonyabb része van felfelé, az illeszkedik bele az alaplap furatába. Viszont így, ha jól gondolom, a 4 anyacsavar peremén fog nyugodni a súly. Arra gondoltam, hogy össze lehet-e rakni úgy, hogy a merevítőbe beleteszem a 4 csavart, arra rá az alaplap, és úgy rá a csavarra az anya? Ti hogy raktátok össze? Vagy maradjak az ajánlásnál? Itt egy kép az elképzelésemről:

A színek: piros-csavar, zöld-alaplap, fekete-merevítő, kék-csavar.
Üdv, beeerka

[ Szerkesztve ]

(#984) radi8tor válasza Beeerka (#983) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

kék-anya

⭐ Stella

(#985) Beeerka válasza radi8tor (#984) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Igen arra gondoltam :DD

(#986) Beeerka válasza radi8tor (#984) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Hello!

Te hogy raktad össze a hűtést?
Üdv, beeerka

(#987) radi8tor válasza Beeerka (#986) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha én arra emlékeznék :)
Mi a problémád az összerakással? Nekem elég egyértelmű volt a leírása.

⭐ Stella

(#988) sklopp válasza Beeerka (#983) üzenetére


sklopp
őstag

Ügyes elgondolás, a csupasz fém merevítőt közvetlenül az alaplapra, garantált a zárlat. Jobb ha maradsz az leírásnál, mielőtt sikeresen hazavágod az alaplapot. Nem véletlenül van kitalálva, hogyan kell összerakni. De persze kísérletezni lehet....

[ Szerkesztve ]

(#989) agressiv válasza Beeerka (#983) üzenetére


agressiv
addikt

Ha nem úgy rakod, fel ahogy eredetileg kéne akkor túl magasan lesznek a csavarok és nem fogod tudni odaszorítani a hűtőt a processzorhoz. Az eredeti megoldás tökéletesen működik, nincs azzal semmi baj, mert egy párat már felraktam és sosem volt gond belőle..

Hát még a borz.....

(#990) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Indult egy Alpenföhn szavazás itt
Kíváncsi lennék a tulajok véleményeire, de mindenki máséra is!

[ Szerkesztve ]

(#991) Beeerka válasza sklopp (#988) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Hello!

A merevítő nem csupasz, van rajta műanyag szigetelő réteg, annyira nem vagyok elvetemült, hogy holmi fémlapokkal kinyírjam az alaplapom...

@agressiv: Énis ezt számolgattam, hogy miután zsákfuratos a rugós anya, az a plusz kb. 2 mm amivel változna a hossz, attól pont nem lehetne meghúzni.

Egyébként csak egy kósza ötlet volt, gyári merevítőktől kaptam az ihletet. De a tanácsotokra, maradok a gyári ajánlásnál.
Üdv, beeerka

(#992) Beeerka válasza radi8tor (#987) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Hello!

Nekem is teljesen egyértelmű, csak elkalandoztam a gyári ajánlástól a "mi lenne ha" ötletek felé :)

(#993) sklopp válasza Beeerka (#991) üzenetére


sklopp
őstag

Itt nem látható, talán lemaradt a képről [link] és itt sem [link] de ezek szerint mégiscsak van. Minden esetre jobb a leírás szerint felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#994) Beeerka válasza sklopp (#993) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Egy átlátszó műanyag réteg van rajta, de maradok a leírás szerinti rögzítésnél.
Megvan egy hete a hűtő, de csak jövő héten fogom feldobni a procira, így az elmúlt héten a sok nézegetés közben jutott ez az ötlet az eszembe :)
Amiket linkeltél képeket, azokon azért nem látszik, mert a másik oldalán van :)

[ Szerkesztve ]

(#995) sklopp válasza Beeerka (#994) üzenetére


sklopp
őstag

Világos, így érthető hogy nem látszik a képeken. Félrevitt, hogy ezek a lapkák többnyire nem tapadós kivitelűek. Ráadásul a sajátomon is (Brocken) ragasztott, csak fekete. Igaz, már elég rég felraktam, ráadásul a Cavintonomat sem találom :D

[ Szerkesztve ]

(#996) Beeerka válasza sklopp (#995) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Sebaj :)
Csak nagyon adta magát minden az ötletemhez, ezért is kezdtem el törni a fejem rajta, de elvetettem.
Jövő héten pedig érkezek egy pár adattal, mit tud a hűtő egy Phenom 955 társaságában.

(#997) sklopp válasza Beeerka (#996) üzenetére


sklopp
őstag

Jöhet!

(#998) struszi


struszi
aktív tag

Én leginkább egy Alpenföhn Peter Vga hűtőt szeretnék látni egy Hd 6950 társaságában. Nagyon érdekelne, hogy mit tud. A referencia kissé meleg, vagy hangos ezért szívesen kipróbálnám. Várom, hogy lehessen kapni. :K

"Hűségem a becsületem"

(#999) Merlinclub válasza struszi (#998) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Azt én is várom, nagyon nagy rá az érdeklődés!

(#1000) Pug válasza Merlinclub (#999) üzenetére


Pug
veterán

+1 :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.