Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) agressiv válasza Indy69 (#1200) üzenetére


agressiv
addikt

Tessék. :DD

Most így elgondolkodtam ezen és lehet lesz ebből a lap kímélő megoldásból is egy cikk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1202) Indy69 válasza agressiv (#1201) üzenetére


Indy69
aktív tag

Na ezért már érdemes volt benézni ide :C
A rekesz izmaim meg kapták a napi tornát :D

(#1203) Indy69 válasza agressiv (#1201) üzenetére


Indy69
aktív tag

Sok okosság itt van átnézem :C

(#1204) agressiv válasza Indy69 (#1203) üzenetére


agressiv
addikt

Csak a sufnituning :DDD , igazából csak poén oldal, de azért igyekszem hatékony dolgokat megörökíteni.

Hát még a borz.....

(#1205) Milka 78 válasza agressiv (#1197) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Esetleg rá kell popp-olni vagy ácskapcsot neki! :DDD

(#1206) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok!

Alpenföhn Gotthardot honnan lehetne beszerezni? :)

PSN: xszabikax

(#1207) mrbig25 válasza sz_abika (#1206) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Egyelőre sehonnan.
Az Alpenföhn K2, Gotthard és Himalaya hármas egyelőre mifelénk nem kapható. Sőt az egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb...) ilyesmikkel foglalkozó európai cégnél sincsenek /caseking.de/.
Ha elérhetőek lesznek, akkor Merlinclub minden bizonnyal közzé fogja tétetni itten a fórumon :)

...

(#1208) sz_abika válasza mrbig25 (#1207) üzenetére


sz_abika
addikt

Értem, akkor várok :)

PSN: xszabikax

(#1209) zeix


zeix
senior tag

Nekem egy a hardverapróról vásárolt EKL hűtőm van (narancssárga).
Az a gondom, hogy az i7-960-at egy cseppet sem hűti le. 100C IDLE módban. 1,18V
Próbáltam rendesebbben lefogatni a laphoz, már annyira feszült az a lefogató lemez, hogy attól féltem eltöröm a lapot. Végül is ráment, de ugyanaz az eredmény 100C.

A hőcsövek alul tűz forróak, a lamelláknál lehülnek. Úgy működik mintha a processzortól nem vonná el a hőt. Csak hűti a csövek tetejét.
Mindenkinél jól működik ez a fajta?

(#1210) agressiv válasza zeix (#1209) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, nagyon jól működik, nálad az lehet a baki, hogy kilukadtak a csöveg és gyakorlatilag használhatatlanok.

Hát még a borz.....

(#1211) Speed® válasza zeix (#1209) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ott valami nagy gefakk van, ha idle 100°C..nagyjából lehetetlen, ha rendesen fel van fogatva. Szétterül rendesen a paszta, nem homorú/domború valamelyik (IHS/borda alja) felület? Loadban nem igazán illik egy ilyen hűtő az i7re, de azért a gyárinál nagyságrendekkel jobb, nekem TX3 volt egy ideig a 860on, játék közben nem engedte 70°C fölé, idle meg 35 körül tanyázott, igaz, 30as tetőtérben :S

(#1212) zeix válasza Speed® (#1211) üzenetére


zeix
senior tag

Én is arra gondoltam, hogy homorú vagy domború az alja, de nem.
Valószínű a csövek szarok. Valamire jó lesz... A ventit jelenleg is használom.
Köszi!

(#1213) oneiros


oneiros
tag

Alpenföhn Triglav tesztek.Dexgo Vortez

Általában a Mattehorn és a Nordwand közötti szintet hozza, van ahol elmarad tőlük.
Viszont az érdekes, hogy a Titan Hati a Dexgo-s tesztben majdnem mindenhol jobb nála, pedig az csak 600 gramm és csak 8 mm csöveket használ, de a Hati ventije 2200RPM-et tud a Triglavé 1500-at, viszont halkabb.
Nem rossz, de szerintem a régi venti helyett rakhattak volna rá legalább egy Wing Boost-ot, az új hűtők már ezzel vannak felszerelve.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#1214) Atla


Atla
senior tag

Megérkezett a Matterhorn!

Akit érdekel pár kép:

[link]

Egyelöre nem tudom h elforditsam-e vagy maradjon.
Ha megjön a 14cm-es noctua házventim akkor lehet kipróbálom elforditva is.

i5 2500k 1.224 /aida64/ 40x100 prime95 15 perc után 61C a maximum.
Ugyanezen beállitásokkal a Silent Knight 71C volt,persze most hűvösebb van 4 fokkal
a szobában is,ami jelenleg 28C.

(#1215) DrJános válasza Atla (#1214) üzenetére


DrJános
aktív tag

Grat az új hűtőköz. Azért csak látszik, hogy a Mati milyen kiváló hűtő, hisz a Silent Knight is mérföldeket ver a gyári hűtőre, minden szempontból. Amúgy hangba melyik hűtő a jobb? (Nem azért kérdem mert nem tudom, hogy a Wing egy nagyon jó és halk hűtő, hanem azért mert a lovag is nagyon halk ventivel van szerelve. Ezt Ph-s tesztben olvastam)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1216) Atla válasza DrJános (#1215) üzenetére


Atla
senior tag

A Silent Knight picivel halkabb,pedig maximumon, 1300-on pörgött,viszont ez PWM-es de ugylátszik a lapom rosszul kezeli.Illetve én nem értek hozzá! :DDD 1600-on pörög.
Az a baj h csak a Biosban tudom megnézni mennyin pörög,mert még az Aida64 se mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#1217) Milka 78 válasza Atla (#1216) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem is volt Silent Knight II(réz)-esem.Nagyon jó kis hűtő volt és baromi halk(Freezer Extrem volt csak halkabb tőle),csak hát már nem egy mai sütés és eljárt felette az idő.Grat a Mattihoz :K

(#1218) DrJános válasza Atla (#1216) üzenetére


DrJános
aktív tag

Mondjuk nem értem, hogy egy szandis, lap hogy hogy nem tudja szabályozni. Én inkább valami beállítási gondra tudnék gondolni.

Kár, hogy a lap nem szabályozza mert így igazából a hang szint nem mérvadó, de hallgatnod így kell. Ha nem tudod rávenni a lapot hogy szabályozza a ventit akkor próbáld ki 7v os tápot hátha úgy is elég teljesítmény és jóval barátságosabb hangja lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1219) Speed® válasza DrJános (#1218) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem nyerő egy PWMes ventit (sima 3 PINeset se biztonságos) 7Vra kötni..
Inkább a beállításokkal lesz ott valami, azért ma már nem probléma a PWM.

(#1220) agressiv válasza Speed® (#1219) üzenetére


agressiv
addikt

Ha még a programok sem képesek kijelezni a fordulatot sem, akkor vagy nagyon új lap, vagy nagyon........ :D

Hát még a borz.....

(#1221) DrJános válasza Speed® (#1219) üzenetére


DrJános
aktív tag

Nem tudom, lehet, hogy igazad van. De ehhez a modellhez a gyártó csomagolja az 5 és 7v-os molex átalakítót. És gondolom, ha merik hozzá adni akkor lehet is használni. Máskülönben minek adnák, dísznek? :F

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1222) Speed® válasza DrJános (#1221) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 7V gyakorlatilag annyit tesz tudtommal, hogy 12V és 5V közé, föld nélkül. Ha zárlatos lesz valamiért a venti, szabad az út az 5Vos ágon a 12Vnak..azt meg nem igazán szereti néhány 5Vról üzemelő alkatrész a gépben.
Kicsi az esélye, de megvan és ez épp elég. Akkor inkább potméter. Bár azt nem tudom, a PWM elektronika mit szól ebben az esetben a csökkentett feszültséghez, mikor valójában állandó 12Vot igényel..

agressiv
Elég komoly az a Z68, inkább user error van szerintem is.

[ Szerkesztve ]

(#1223) agressiv válasza Speed® (#1222) üzenetére


agressiv
addikt

Az az 5 és 12 V közé kötött megoldás az valami elmebeteg fejéből pattanhatott ki. Sok gyártó egyszerűan olyan toldót az amin van, megfelelő előtét ellenállás és kész. A PWM-es ventilátornak simán lehet kevesebb feszültséget adni, ez nem befolyásolja a működését.

Hát még a borz.....

(#1224) Atla válasza DrJános (#1218) üzenetére


Atla
senior tag

Megoldódott.User error volt.
A Biosban meg lehet adni egy hőfokot,és egy ventillátor fordulatot,ami level1-9 ig terjed.
Én beállitottam h 55C-fok level1,ami annyit tesz,h legkissebb fordulaton megy 55Cfok-ig,
de h utánna maximumon megy-e vagy csak feljebb emeli azt nem tudom,mindenesetre megjön a hangja.

Aida64 v1.70.1400 ezzel próbálkoznék,de nem mutatja csak a ház meg a gpu ventiket.
Én azt gondolom,h 1000Rpm-ig nincs különösebb hangja,de felette már hallható.
De a Silent Knight-om /3 tűs/ se volt szabályozva P5Q-val,szóval annak is volt hangja.
Tehát nem tudom megmondani mert nem mérvadó a dolog.
Ha mondjuk mindakettőt maximum fordulaton járatod akkor a silent knight a halkabb.
Ugye egy 6 centis asszem venti pörög 1300-on,illetve egy 12 centis pörög 1600-on.
Viszont ha mind a kettőt 900-1000 körülre belövi az ember akkor már a matterhorn a nyerő,és
nem veszit akkorát a hatásfokából mint a silent.

[ Szerkesztve ]

(#1225) sipy888


sipy888
aktív tag

hali
nekem is van egy matterhorn
a procim egy 955 be
az normális hogy alapjáraton ha 32-34 fokos a proci akkor a ventijéne 1200 at kell pörögni?
kicsit sokkallom. roszul helyeztem fel, nem fekszik fel rendesen , vagy a pasztázás a rosz, vagy scak szimplán így a jó?

(#1226) radi8tor válasza sipy888 (#1225) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A ventilátort az alaplapod vezérli.

⭐ Stella

(#1227) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Hali!

Igényfelmérés céljából írok.

Mikor szembesültem a ténnyel, hogy nem lehet elforgatni az AM3 as foglalaton a Matterhornt először elkapott az agybaj. Miután lenyugodtam elhatároztam, hogy nekiállok és csinálok hasonló minőségben lefogatót a gyári mintájára. [SpZ] barátommal elhatároztuk, hogy akkor meg is valósítjuk. CNC-s maróval és hajlítógéppel fog történni a meló, Nem satu kalapács ;) Jövőhéten szerdán kész lesz a prototípus ha minden igaz. Majd képekkel jelentkezem és ha begyere akkor lehet rendelni :)

[ Szerkesztve ]

- Mindenki hazudik! -

(#1228) agressiv


agressiv
addikt

Ha valakit érdekel, úgynézki merlin beujított. Peter :DD

Hát még a borz.....

(#1229) aelod


aelod
veterán

sziasztok!

most tervezem megvenni a német nép hűtőjét egy Alpenföhn Grossclockner-t

egy phenom II x6 1075t-re préselném rá....

elbír vele?

véleményetek várom..

üdv!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1230) DrJános válasza aelod (#1229) üzenetére


DrJános
aktív tag

Üdv. Hát az Alpenföhn hűtők terén agressiv az ász, de hátha segíthetek én is.

A Grossclockner x6 alá nem igazán a legjobb. Elbírni elbír vele, de nem sokkal lesz halkabb a gyári megoldásnál. Inkább Triglav, Brocken, vagy Matterhorn. Ha húzni is akarod akkor egyértelműen jobb választás az utóbbi kettő. Szerencsére a Merlinnél bármelyiket be tudod szerezni. :D

Míg nincsenek tesztek addig a Triglav-t tuning alá nem merem ajánlani, bár lehet elbírna azzal a feladattal is. ;)

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1231) aelod válasza DrJános (#1230) üzenetére


aelod
veterán

thx a gyors választ

annyira hangos a gyári hűtője?

húzni én nem akarom minek?:D

karcsú a büdzsé szal amiket írtál arra nincs keret de a gyári hűtőt mindenképp lecserélem elviselhetetlen zajt csap

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1232) agressiv válasza aelod (#1229) üzenetére


agressiv
addikt

János majdnem eltalálta, de a Grosclocknerrel nem hangos, hanem meleg lesz, mert annak nagyon szolid a ventilátora, de alap órajelen valószínüleg elbír vele. Ha tuningot is szeretnél, vagy nagyon alacsony hőmérsékleteket, akkor Brocken, Matterhorn és persze a Triglav is szóba jöhet még.

Hát még a borz.....

(#1233) Jim-Y válasza sipy888 (#1225) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez engem is érdekel, nekem is ilyen felállásom van, és néha jobban is visszavehetné, bár nekem álltalában 900-on pörög, de szerintem néha elég lenne 5-600 is:)

(#1234) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Sziasztok,

Ismét kis érdekesség:Teszt itt!

Várom a kommenteket vagy itt, vagy a Facebookon

(#1235) SpZ


SpZ
senior tag

üdv újra itt, egy kis nyár végi átalakításon esett át a gép. Ami arról szólt, hogy megoldottam a vga hűtését és a Brockenen való ventit is cseréltem. Jelenleg 7 venti van a gépben plusz a tápé, a hőfokok sosem voltak ilyen alacsonyak.
1-2 kép főképp a Brocken-re kiélezve.
UPDATE: Album

[ Szerkesztve ]

(#1236) Sandrew válasza Merlinclub (#1234) üzenetére


Sandrew
őstag

:R

(#1237) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Keresek egy Alpenföhn GrossClockner Blue Edition procihűtőt,
lehet új, vagy használt is.

A lényeg hogy 4 pin pwm es csatija legyen, aki eladná, vagy
tud újat normális áron az kérem írjon!

AM3 as foglalat kompatibilitási gond az mennyire valóságos?:)

Üdv, joker1220

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#1238) Merlinclub válasza joker1220 (#1237) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Van Blue Edition új, 1-2db

Az AM3 nem gond!

(#1239) joker1220 válasza Merlinclub (#1238) üzenetére


joker1220
őstag

Köszönöm, PM ben értekezünk!

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#1240) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Feltettem egy eladó Alpenföhn Gotthard hűtést, ha valakit érdekel
Enginering Sample! [link]

:Y :Y :Y :C :C :C :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#1241) fenergie84


fenergie84
addikt

Na beújítottam egy Matterhorn-t :D
Igaz nem a gyári ventivel, mert az nem volt hozzá, csak egy AC F12 PWM...
i5 750-en van rajta, ami 4.0Ghz-en megy, és az lenne a kérdésem, hogy körülbelül mi lenne az Idle normál hőfok?
Jelenleg 930rpm mellett 42°C átlagban...szerintem sok...
Vélemény?

(#1242) agressiv válasza fenergie84 (#1241) üzenetére


agressiv
addikt

4GHz-en ez egyáltalán nem sok, de ne az idle hőmérséklettel szórakozzál, hanem terhelés alatt nézd.

Hát még a borz.....

(#1243) fenergie84 válasza agressiv (#1242) üzenetére


fenergie84
addikt

Kösz az infót :R
Terhelés alatt alig éri el a 70fokot, ha el is éri, akkor sem haladja meg...:K

(#1244) agressiv válasza fenergie84 (#1243) üzenetére


agressiv
addikt

Na látod. :DD

Hát még a borz.....

(#1245) fenergie84


fenergie84
addikt

Addig, addig piszkált a venti téma a Matterhorn-nal kapcsolatban, hogy rendeltem ma rá 2 db Swif2 120P-t...

(#1246) Merlinclub válasza sz_abika (#1206) üzenetére


Merlinclub
senior tag

(#1247) joker1220 válasza Merlinclub (#1246) üzenetére


joker1220
őstag

Már árulják ezt is mint a bulldozert:D

EKL Alpenföhn "Gotthard"

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#1248) Kissjeno


Kissjeno
tag

Sziasztok !

Nézegettem az arctic freezer 13pro hűtőt ami igen jól hűt is csendes is . Kérdés az volna,hogy a Brocken ehhez képest milyen hangban és hűtési teljesítményben ?

Kb. 2500 Ft-tal lenne több a Brocken megéri-e a különbözetet?

corei 5-2400-at hajtanék benne z68-as lapban

(#1249) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

a brockenemen sajna elkezdett zajosodni a ledes gyári venti. milyet lenne érdemes szerválni hozzá? valami PWM-es arcticot? wing boost-ot? vagy coolink swif2-t?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1250) agressiv válasza FireKeeper (#1249) üzenetére


agressiv
addikt

A Swif 2 jó választás, de csak a 120P. Persze a wingboost is nagyon jó, csak kicsit drága.
Amúgy pontosan mit értesz az alatt, hogy zajosodik?

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.