Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) wutuka válasza vbbb (#600) üzenetére


wutuka
aktív tag

Jól választottál! Gyakorlati tapasztalatom szerint a Nordwand egy 4 magos procit is csendben képes megfékezni hő tekintetében! UP neki! :C

Lionel Messi : The Best !

(#602) vbbb válasza wutuka (#601) üzenetére


vbbb
őstag

1cm híján, de elfért a szörnyeteg! Mennyire görbítheti meg a lapot egyébként? Azt tudom, hogy minden hűtő ezt csinálja, de mennyi lehet az optimális? :D

(#603) wutuka válasza vbbb (#602) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nem hiszem,hogy meg kell görbítenie a lapot.Nem lehet az optimális.Elvileg,és remélhetőleg gyakorlatilag is,ha felszerelted az alaplap hátuljára a merevítő segédtartót,akkor nem fog semmit sem hajlítani a lapodon.
Volt már,hogy szétkaptam a gépet,és megvizsgáltam ebből a szempontból a deszkát.Nem tapasztaltam görbületet.Remélem jó láttam! :))

Lionel Messi : The Best !

(#604) #16729600


#16729600
törölt tag

Beléptem én is a klubba,vettem egy nordwand rev b-t. Sajnos mivel nem vagyok még otthon a felszerelés várat magára. Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem a hozzáértőkhöz. Nézegetve a szerelési útmutatót, úgy értelmezem, hogy az alaplapra felszerelendő rögzítő fémlapra jön rá a kúpos végű csavar ami ezáltal távtartóként funkcionál,hogy ne feküdjön fel teljesen a deszkára és testeljen le a fémlap. Ha így van akkor viszont nem látom az értelmét a felszerelésének. Menetes csavar-kúpos anya-alátét sorrendnél mi értelme van a hátlapnak ha nem tud teljesen felfeküdni az alaplap aljára?

(#605) vbbb válasza wutuka (#603) üzenetére


vbbb
őstag

Pedig az Intel alap 775-ös stock cooler-je is meggörbíti elég szépen a lapokat! Ez is hajlik, de a 'hajlás' nagyobb területen oszlik el, pont a az alsó merevítő miatt. Feltalálhatnának valami normális rögzítési módot...Na az sem mindegy, hogy mikor rakod bele: amikor ki van szedve az alaplap vagy amikor már bele van rögzítve a házba. :)

(#606) vbbb válasza wutuka (#603) üzenetére


vbbb
őstag

(#607) wutuka válasza vbbb (#606) üzenetére


wutuka
aktív tag

Hát ez durva.Nem negatív példaként került ez megörökítésre?
Sok múlik szerintem az alaplapon is.Ha az a házban normálisan rögzítve van,és nem papírból van az a lap,gondolok itt természetesen a jó minőségre,kellő vastagságra,akkor a hűtőhöz adott merevítővel elvileg nem hajlíthatja a lapot.

Lionel Messi : The Best !

(#608) vbbb válasza wutuka (#607) üzenetére


vbbb
őstag

Most témázgatunk erről egy másik topikban is, ez normális azt mondják. No meg nagyon sok mindent elbír szerencsére a lapocska! :) Nem, ez egy normálisan felszerelt hűtő csak nincs belerakva a házba. Az is sokat számít ám!

(#609) wutuka válasza #16729600 (#604) üzenetére


wutuka
aktív tag

Jól értelmezed.Nekem is ilyen hűtőm van.Viszont fel fog a tartó feküdni,és tart is rendesen.Nyugodtan felszerelheted,és élvezheted a csendes teljesítményt! :DD

Lionel Messi : The Best !

(#610) alias_bobo válasza alias_bobo (#592) üzenetére


alias_bobo
tag

Nos, megtörtént a Brocken beszerelése.
Tesztrendszer: CM Elite 331, Asrock A780GM-LE/128M, AMD Phenom X2 555 BE C3 @ X4 B55, 2x Kingston HyperX 1066 CL5, VX450, WD 250 2,5" sATA, Samsung DVD-író sATA.
A hővezető paszta: Arctic Cooling MX-2. Csak a VX450 és a Brocken ventije volt és van is a házban, nincs más. A helységben 28 fok volt a teszt alatt.
Az eredmények:
3,6GHz@1,3375v 1 óra prime után max hőmérséklet 61fok,
3,2GHz@1,175v 1 óra prime után max hőmérséklet 51fok.
A kérdés az hogy elégedett lehetek a hűtővel?
(Mellesleg kicsit meg kellett nyomnom kifelé a ház oldalát hogy ne súrlódjon a Brocken tetejéhez)

[ Szerkesztve ]

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#611) badd


badd
tag

Hello!

Melyik Alpenföhn hűtőt ajánljátok ami Halkan megbirkózik egy q6600-assal?
Méretben meg 158mm-nél alacsonyabb, mivel méréseim szerint a ház oldala és az alaplap között 158mm a távolság. Az meg gondolom nem jó, hogyha a hűtő hozzáér a ház oldalához.
és, hogy halk legyen az tényleg jó lenne, vagy ha nem halk, akkor a ventijét lehessen cserélni egyszerűen egy halkabbra.

Előre is köszönöm!

(#612) vbbb válasza alias_bobo (#610) üzenetére


vbbb
őstag

Nekem alapfeszültségen a Nordwand (~900rpm) az AM3 x4 955BE 3200@3600 processzort maximum ~51C-re engedi melegedni, de az egyel magasabb szint szerintem. Jelenleg egy 120-as CoolerMaster van elölről, de jön egy AC is hátra ugyancsak 120-as venti a házba.
A 61C a Brocken-től - főleg, hogy a procid 90C TJ. Max-os - szóval én a helyedben nem aggódnék. :)

(#613) sklopp válasza badd (#611) üzenetére


sklopp
őstag

A Brocken 157 mm. magas, így elvileg elfér. Hűtésre elegendőnek kell lennie, a zajára nem lehet panasz, max. fordulaton is nagyon csendes, lehet cserélni, de nem érdemes. De talán ír bővebbet is egy q6600-ast használó sporttárs.

(#614) badd válasza sklopp (#613) üzenetére


badd
tag

és a Gros-Clock'ner miben másabb, rosszabb jobb mint a brocken?

(#615) sklopp válasza badd (#614) üzenetére


sklopp
őstag

A venti kézi szabályzású, nem PWM-es.[link]

[ Szerkesztve ]

(#616) sklopp válasza badd (#614) üzenetére


sklopp
őstag

Meg kicsit gyengébb a hűtése.

(#617) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Kedves Fórumozók!!!

Aki esetleg Alpenföhn hűtő után ácsingózik, AKCIÓ!!!!
Bemutatódarabok, és még töltésre is kerül néhány darab!

(#618) alias_bobo válasza Merlinclub (#617) üzenetére


alias_bobo
tag

Hali Merlin!
Baxus, ha kicsit vártam volna még - idáig - akkor a Matterhornt vettem volna meg ventije nélkül! Ettől függetlenül a Brocken is jól teljesít és a felszerelése sem nehéz! :K
Ajánlom mindenkinek az összes EKL Alpenföhn hűtést és Merlint, aki nagyon korrekt!!!

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#619) Merlinclub válasza alias_bobo (#618) üzenetére


Merlinclub
senior tag

:R :R :R :R :R

(#620) sklopp válasza alias_bobo (#618) üzenetére


sklopp
őstag

Az ajánlásoddal maximálisan egyetértek!!!!!

(#621) VGYke


VGYke
addikt

A Coolink Corator DS-el melyik típus tud versenybe szállni?
A Corator-al az a bajom Gigabyte GA-X58A-UD5 lapnál, hogy betakar a ram slotokba és nem fér el alá a Corsair Dominator RAM.
Matterhorn vagy Nordwand alá (mellé) elférhetnek a ramok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#622) Merlinclub válasza VGYke (#621) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szerintem nem is kell nagyon alá tenni, mivel az alaplapok többségén ki sem érnek a ramokig. A Dominatornál mindkettő jobb, azért tudom, mivel Te vagy a negyedik, aki ilyet cserél le, és az előző tulajok egyértelműen az Alpenföhn hűtőket mondták jobbnak.
A Matterhorn a legjobb köztük, talán ezen lehet a legmagasabbra tenni a ventit is.

(#623) VGYke válasza Merlinclub (#622) üzenetére


VGYke
addikt

Már rendelném is valamelyiket (szerintem Matterhorn), ha biztosan tudnám, hogy a Gigabyte GA-X58A-UD5 lap RAM utolsó slotjába is tehetek egy hűtőbordás ramot (tehát nem ér fölé a CPU hűtő, vagy ha igen, befér alá a ram). Mivel azonban a lap vásárlását is csak most tervezgetem, nem tudom megmérni, csak fényképeken láttam róla.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#624) Tothgera30 válasza VGYke (#623) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Befér, bár az első venti a ram fölé ér nálam a Mattin, de túl magasan van hogy beleérjen, szóval van hely.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#625) tigermax111


tigermax111
csendes tag

Nekem is ilyen EKL hűtőm van az E8500-on ár érték arányban ez a hűtő verhetetlen :C

(#626) #03657728


#03657728
törölt tag

Csatlakoznék a klubhoz egy Matterhorn-al, köszönet Merlin-nek. :R

(#627) leyence2


leyence2
tag

Sziasztok

Mi a véleményetek erről a hűtőről?: Alpenföhn Nordwand

Innen szeretném megrendelni is. :D

Egy AMD Phenom II X4 B50-et szeretnék 4.0GHz-re húzni :) Mivel alulról felfele fúj a ventilátorja ezért, a memóriáknak van elég hely ha hűtőbordás kerülne be a gépbe?

És egy Nordwand-hoz képest milyen szinten van?

Választ előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

(#628) leyence2 válasza leyence2 (#627) üzenetére


leyence2
tag

Még annyit, hogy egy Scythe Mugen II-höz képest milyen?

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

(#629) Tothgera30 válasza leyence2 (#627) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elég hely lesz a memóriáknak is mindkettő hűtőnél. A Mugen 2-t minden szinten veri a Nordwand, de te Brocken-t linkeltél, ami kissé gyengébb tőle, és a 4Ghz-t se nagyon fogja bírni. Vegyél Mattit vagy Nordwand-ot és az elég lesz 4Ghz fölött is, nekem sem volt problémája a 965BE-nek 4,2Ghz-n, csak nincs miért húzni addig.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#630) leyence2 válasza Tothgera30 (#629) üzenetére


leyence2
tag

Köszi a tanácsot :)

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

(#631) radi8tor válasza leyence2 (#627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem egy ilyen van Core i7-930-on 3.8 GHz-re húzott procin. Tökéletes.

⭐ Stella

(#632) Jockey007


Jockey007
aktív tag

én most tervezem egy alpenfön gletscherspalte hűtő vásárlását.

esetleg valakinek tapasztalata??

GIGABYTE team

(#633) Jockey007


Jockey007
aktív tag

látom nem nagyon él a topik(jelenleg)

GIGABYTE team

(#634) wutuka válasza Jockey007 (#633) üzenetére


wutuka
aktív tag

Magyarországon nem nagyon vesznek (sajnos)ilyen cuccokat.
Ennek oka a reklámok hiánya,ill. a forgalmazók sem hozzák,pedig simán tudnak annyit,amennyit a vezető gyártók termékei! :))

Lionel Messi : The Best !

(#635) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

RÉGI-ÚJ ALPENFÖHN TERMÉK A PIACON!

Kisebb ráncfelvarráson esett át a nagy sikerű GrossClockner, és így minden jelenlegi platformnak meg tud felelni, mind AMD, mind Intel tokozás terén.

GrosClockner RevB

AMD 939/AM2/AM3, ill Intel LGA775/1156/1366

[ Szerkesztve ]

(#636) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Első darabként az "EKL narancs" hűtőt szereztem, ami jó szolgálatot tesz már 2 éve. Pénteken érkezik a helyére az Alpenföhn Matterhorn űber brutál. De akad egy darab nálam az Alpenföhn Ötzi névre keresztelt csodából is:)

Remélem referenciának elég, hogy a klubhoz tartozhassak ;]

üdv.
kertsa

[ Szerkesztve ]

(#637) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Iszonyat jó az Alpenföhn Nordwand Rev B. Mostanában a Phenom II X4 B55 procimat 4Ghz körül járatom (1.492V-on az már +0.092V) és full terhelés alatt sem megy fel a hőfok 60-62 fokra. Szóval 9500Ft-ért nem csalódtam legalább ;]. Bár már takarítani kéne mert olyan poros, hogy áll a lamellákon a por, de majd rászánom magam :DD

1. kép
2. kép
3.kép :C :R

PS4

(#638) wutuka válasza mrhitoshi (#637) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nekem is van egy!

UP neki! Kiváló hűtő! :C

Lionel Messi : The Best !

(#639) laca500


laca500
aktív tag

Udv.
A tanacsotok kellene.
CPU huto vasarlas elott allok.
Egy X4 955-hoz keresgelek hutot.
Kineztem a Mugen 2-t. Keresgeles kozben bukkantam a Alpenföhn-re.
A leheto leghalkabb megoldas erdekelne.
A mugenrol azt irjak, hogy 300-1300 RPM kozott jar a ventije.
A nordvand 850-1500 kozot mukodik. 850-es fordulaton van olyan halk mint a mugen?
Melyiket ajanljatok egyebkent?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#640) wutuka válasza laca500 (#639) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nekem van egy Nordvandom.Egy 4 magos I5 750-et hűt,ami azért az X4-hez képest hűvösebb.850 körüli fordulaton pereg,ott nincs hangja ez biztos.1200-ig szinte hangtalan.
Ha mellette döntesz,rosszul nem jársz azt garantálni lehet! :K

Lionel Messi : The Best !

(#641) laca500 válasza wutuka (#640) üzenetére


laca500
aktív tag

Koszi.
Lehet, hogy klubtag leszek?!!! :F :D

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#642) sklopp válasza laca500 (#641) üzenetére


sklopp
őstag

Legyél. Kiváló hűtők, bármelyiket választod. Csak tipp, a ventit nem érdemes másikra cserélni, mind kiváló, csendes és hatékony.

(#643) laca500 válasza sklopp (#642) üzenetére


laca500
aktív tag

Koszi.
Meg egy tanacs kellene.
Egy Phenom X4 955-hoz melyiket ajanlod? Tuningolni, foleg fesz emelessel nincs szandekom. Olyan hutot keresek ami a leheto leghalkabb mukodessel a leheto leghuvosebben tartja a procit es befer egy Thermaltake V3, vagy egy V4-es hazikoba.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#644) Merlinclub válasza laca500 (#643) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Megérkezett az új GrossClock'ner, most bevezető áron a régi árán, 9450.-

December második felére pedig egy vadonatúj középkategóriás hűtővel jelentkezik az Alpenföhn, a SELLA-val

Ára várhatóan 5500-6000.- körül lesz, ami soknak tűnhet, de cserébe kapunk egy csúcsminőségű hűtőt, -amit az Alpenfőhntől már megszokhattunk - AM2/AM3, valamint LGA 775 és 1156 lefogatókkal, és a hűtő lehetőséget ad egy második venti felszerelésére is, ami ebben a kategóriában ugyebár nem megszokott!

Így már más! Kíváncsian várom hogy szerepel, a tesztpéldányt sikerült látnom Leutkirchben a gyárban nyúzópadon: meggyőző!

[ Szerkesztve ]

(#645) Merlinclub válasza laca500 (#643) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szerintem a Thermaltake házadba beleférnek, a Nordwand biztos.

(#646) laca500 válasza Merlinclub (#645) üzenetére


laca500
aktív tag

Hali.
Alaphelyzetben en is a Nordwand-ot neztem ki, csak gondoltam eleglehet a kissebb es olcsobb Groß Clock´ner is. Ezt a tipust tenyleg nem tudja az alaplap szabajozni? Csak a Groß Clock´ner BE valtozatnal van PWM?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#647) sklopp válasza laca500 (#643) üzenetére


sklopp
őstag

Én Brocken párti vagyok, de majd ajánl biztosan más is a konfigodhoz akár jobbat is.

(#648) SpZ


SpZ
senior tag

Nordwand és Groß Clock´ner között az aranyközépút a Brocken, nekem is ilyen van és kegyetlen jól megbírkózik mindennel a tapasztalatok szerint.

(#649) Merlinclub válasza laca500 (#646) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha szeretnéd a GrossClocknert PWM-mel, tudom cserélni a ventijét.

(#650) SuPeSoft válasza Merlinclub (#644) üzenetére


SuPeSoft
tag

Hello!Ezen a SELLA-n hány centis venti lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.