Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3062) ricsik


ricsik
őstag

Voltcraft IPC töltőnél kéne egy kis magyarázat nekem, mert az elektromosságot sosem értettem :-)

1. Töltés: mindegy milyen kapacitás van az aksiban maxra tölti, ilyenkor a töltő a végén azt írja ki, mennyi mAh-t tudott belerakni.
2. Kisütés: először kisüti az aksit, ilyenkor a kisütés végén kiíja mennyi volt benne, de hogy nézem meg? Csak mert ha ott hagyom a töltőt pl 1 napra, akkor a kisütés után már elkezd tölteni és akkor már azt írja ki megint, mint az 1. pontnál, hogy mennyit tudott beletölteni.
3. Megújítás: ugyanaz, mint 1, de többször is végrehajtja, míg már nem tud többet beletölteni
4. Teszt: Ilyenkor tölt, kisüt, tölt. Itt mit jelent, hogy kisütési mAh? Mi a különbség a betöltési és a kisütési kapacitás közt. A betöltési, amikor feltölt és kiírja mennyit tudott, a kisütési, meg hogy ennyiről ment le? Nem értem :-) Mire is jó tulképpen a teszt? Ha kíváncsi vagyok rá, mennyi az adott akksi kapacitása azt az 2. és 3. is kiírja.
A másik amit nem értek, ha ezek az akksik 1.2V-osok, akkor mért van kiírva a töltőn sokszor 1.4x? Milyen összefüggése van ennek az egész töltésre?

Bocs, sokan szerintem most falba verik a fejüket, de sorry ezeket nem tudom, de szeretném :-)
köszi, ha valaki szán rá időt és megokosít

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.