Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3060) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!
Bele is vágok a közepébe nem magyarázkodok:
Van 8 db 2650mah-s duracell akkum, viszont töltőm csak egy régi akku pack hoz való tápegységem van, és van hozzá rack em is ami sorba köti a 8 akku-t.
Azt már elmagyarázták nekem a ni-mh topicban hogy nem ajánlott vele tölteni mert a sorba kötött akku-kat haza lehet vágni ha nem ugyan olyan tulajdonságúak és nem ugyan olyan mértékben voltak kimerítve. Szóval ezt tudom...
A töltés idővel viszont még mindig bajban vagyok. A tápegységre 11.2V és 140mA van írva.
Az elemekre ajánlott töltésnek 270ma es töltő áram és 16 óra van írva. Ez 4320mah (?) ra jön ki, ami 60% al több mint az akku kapacitása. Ez nem túl sok?? Ni-MH topicba nekem 40% ot mondtak de nekem már az is soknak tűnt.
Ezek szerint a 140mA -s táppal kb 31 órát kéne tölteni az akkukat? Az brutális...
Másik amit nem értek hogy, ha rámérek multi méterrel a tápegységre akkor 580mA -t mérek. Ez miért van? Miért nem 140mA -t mérek ami rá van írva?

Nézegettem töltőket és a Voltcraft BC-250 tetszett meg a legjobban.. cellánkénti töltés meg magától lekapcsol ha feltöltötte az aksikat stb.. Viszont azt vettem észre hogy külön tápegységről kell üzemeltetni, és annak a tápegységnek az adatlapján ez áll:
a) dugasztápegység
üzemi feszültség: 230V~, 50 Hz
kimenet: 24V=, 150 mA,
védelmi osztály: II

150mA! Viszont a töltő cellánként le tud adni 250mA -t ami 1ampernak felel meg. Hogyan kapja meg az 1 ampert ha a tápegység csak 150mA -t tud. (A 24 Volt közbejátszik?)
A másik hogy hogy tudom megmérni a feltöltött aksikat hogy meddig vannak feltöltve? Mert ha multi méterrel rájuk mérek gondolom ilyen 7Amper körül fog nekem kijelezni, de ebből hogy derül ki hogy az akku fel lett-e töltve 2650 mah-re?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.