Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) Kernel válasza PHM (#11950) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor ezt összekevertem más típussal:

Depending on the position of the slider the charge current will be 0.5A or 1A

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11952) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

egy fura problemaval kuzdok, van egy lii-500as toltom, illetve van par varta 2100 mhA-as akkum, ami igazabol kb. vadiuj (5-10 ciklus van benne max), ba berakom a toltobe, ami total ugy csinal, mintha nem lenne benne semmi, ki sem lehet valasztani azt a csatornat, doglott az akku? semmi kulserelmi nyom nincs rajta
hogyan tudnek meggyozodni rola, ha tenyleg az akku a hibas? (nyilvan ugyanabba a sloba masik akkut rakva tolt normalisan, szal nem a tolto a szar szerintem, de ilyennel meg nem talalkoztam)
van tippje valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#11953) Kernel válasza StarZ3r0 (#11952) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, hogy túlmerült, mérni kellene vagy rátölteni mással.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11954) batman. válasza StarZ3r0 (#11952) üzenetére


batman.
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#11955) StarZ3r0 válasza Kernel (#11953) üzenetére


StarZ3r0
tag

merni hogyan, kellene hozza egy multimeter gondolom?!

(#11956) blattida válasza StarZ3r0 (#11955) üzenetére


blattida
nagyúr

Például, de valóban egy bebikázás segíthet a legtöbbet, ami azt jelenti, hogy be kéne rakni őket egy egyszerű dugasz töltőbe rövid időre, esetleg, ha van 1,5V-os elemed, akkor annak kapcsait kellene rövid ideig rákötni az akkuk kapcsaira pólushelyesen, azaz ++ és -- felállásban...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11957) StarZ3r0 válasza blattida (#11956) üzenetére


StarZ3r0
tag

oh, koszi, es neked is Kernel, tenyleg segitett, kicsit ratoltottam massal es most szuperul megy

(#11958) Szoles válasza Kernel (#11949) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm, akkor marad az IPC is, főleg, hogy még inkább NiMH akkuim vannak.

(#11959) Szoles válasza PHM (#11950) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm.

(#11960) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Milyen felhasználási módjait ismertek használt laptop akku 18650 celláknak?
Laptopunkhoz van egy kuka és egy használt akkunk és lehet csinálnék olyat, hogy szétszedném majd mindkettőt, kimérem mindegyik cella kapacitását Liitokalával (felírom a mért kapacitásokat a cellákra) és a legjobb cellákat válogatom ki és pakolom vissza és azzal használjuk majd a laptopot.
Életképes ez a dolog?

Maradék selejtesebb cellákhoz meg veszek powerbank házakat külföldről és abban hazsnálom őket. Persze azokba se lehet selejtesebb cellákat kéne raknom, de ha felöltené legalább egyszer a telefonom (3000mAh), akkor nekem már megéri a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11961) Kernel válasza fery02 (#11960) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vehetsz hozzá zseblámpát (már 2-3 dollárért is vannak jó lámpák), akkus csavarhúzóba is felhasználható Ni-Cd helyett, legyen az 2,4 vagy 4,8 V-os.

Laptop céljára legalább 1 A kisütőáramon célszerű tesztelni a kapacitást, mert túl kis áramon átverős lehet. Az elhasználódással nő a belső ellenállás, emiatt kis áramon még látszólag jó kapacitást mutathat. Nagyobb terhelésnél viszont jobban kijönnek a cellák közötti különbségek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11962) fery02 válasza Kernel (#11961) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm!
Igen-igen, olvastam már az utóbbit is, hogy laptop célra nagyobb kisütőáram célszerű. Be is rendelek egy 500-as Liitokala-t. :R

[ Szerkesztve ]

(#11963) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy kis hangfalam, abban egy BL-5C Li-Ion (1020mAh, 3,7V 4.07Wh) akkuval. Sajnos haldoklik az akku, pedig csak pár hónapos, mert odavágtam neki a töltéskor. Több mint valószínű, hogy nem kapcsol le időben a BT hangfal, így képes túltölteni.

A segítségeteket szeretném kérni, mivel tölthetném biztonságosan ami, optimálisan tölt, nem túl drága, és nem gyújtja fel a házat sem?
Értelem szerűen vennék új akkut is.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11964) Kernel válasza Predator2 (#11963) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az védett akkunak néz ki, miután telefonba való, van egy termisztorkivezetése is, illetve telefonban védett akkuk szoktak lenni.

Ez azt jelenti, hogy nem tudod 2,5 V alá meríteni és 4,25 V fölé tölteni. Legcélszerűbb szerintem beépíteni a hangdobozba egy USB töltőmodult:

http://www.ebay.com/itm/122385794542

Ez maradhat rajta állandóra, visszirányban nem meríti le az akkut. Azért linkeltem a védelem nélküli változatot, mert nekem a védelmet is tartalmazó panel működési anomáliákat produkált, hasonló, védett akkuval.

A modul töltőárama 1A, ami az 1024-es akkuhoz épp illeszkedik (1C), de az áramot lehet csökkenteni is egy ellenállás cseréjével, ha esetleg túlzottan melegedne az akku.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11965) Predator2 válasza Kernel (#11964) üzenetére


Predator2
addikt

Jól hangzik, de az őszintét megvallva nem igazán szeretném megbontani, sőt mi több, roncsolás nélkül szerintem nem is lehet. Biztos, hogy védett? Mert alig használtam, de elég hamar lemerül. Akkor mi tette/tehette tönkre?

Kellene vala külön töltő, ami olcsó, de használható.
:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11966) Kernel válasza Predator2 (#11965) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hamis akkunál elképzelhető éppen bármi, de meg lehet nézni az akku belsejét is, ha esetleg kidobásra kerül, hogy van-e benne elektronika.

Itt fel van sorolva, hogy mihez való az akku. Ócskapiacon, Vaterán talán beszerezhető olcsón egy ilyen telefon, töltheted azzal is.

Léteznek olyan univerzális töltők, ami flexibilis érintkezőkkel tud kezelni hasonló akkukat, vagy lehet barkácsolni házilag is valamit hozzá. Az elektronika pedig adott, amit linkeltem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11967) Szoles


Szoles
senior tag

Bocsánat, mert biztos ezerszer került már szóba, de nem találok rá választ:
A Li-Ion akkuk azonnal, teljesen új korukban is tudják már a teljes kapacitásukat, vagy szükségük van néhány ciklusra, hogy elérjék a max tudásukat?

(#11968) PHM válasza Szoles (#11967) üzenetére


PHM
addikt

Új korukban tudják a teljes kapacitásukat, amely idővel,
a töltési-kisütési ciklusok hatására csökkenni fog.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11969) Szoles válasza PHM (#11968) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm.

(#11970) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Jó kis 2010-es eneloopok. ;] Sok ciklus mondjuk nincs bennük.
350/700-as menetben. Az első körben még egész felmelegedett a töltés vége felé, de szépen javult a helyzet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11971) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Beszereztem egy Lii500-as töltőt, amivel elsődleges célom az lesz, hogy bontott laptop akku 18650-es cellák kondícióit mérjem fel és merült is fel pár kérdésem ezzel kapcsolatosan.

1. Ezzel a töltővel lehet hivatalos adatokat kapni arról, hogy adott cellák ajánlottak-e újra laptop akku felhasználásra?
Csak mert olvastam, hogy érdemes 1A-es kisütőáramot megadni így tesztnél, de a normal teszt úgy látom úgy viselkedik, hogy csak a betöltő áramot lehet megadni, ahol az 1A meg is adható, de a kisütő áram mindenképp alacsonyabb lesz.

2. Kipróbáltam legelső alkalommal egy normál tesztet egyszerre 3 db bontott cellán, beállítottam nekik 1000-re az áramot és kb 20 perc után olyan forró lett mind, hogy csak pár másodpercre tudtam rajtuk hagyni az ujjam és ki is vettem inkább mindet a töltőből.
Ez alapján már azokat a cellákat ki is ejthetem laptop akku felhasználási célra?

3. 500mA-es sima töltéssel az egyik cella olyat produkált, hogy 8 óráig töltött és az idő alatt állítólag belement 3200 mAh, miközben a többi, szomszédosan töltött cellák (ugyanabból az akkuból bontottak) töredék idő alatt végeztek és persze kevesebb töltöttség is ment beléjük.
Az ilyen abnormálisnak tűnő cellát mire lehet felhasználni a későbbiekben (ha érdemes egyáltalán bármire is)?

4. Powerbank építés célra is tanácsos a lehető legnagyobb kisütő árammal ellenőrizni a cellákat?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#11972) Kernel válasza fery02 (#11971) üzenetére


Kernel
nagyúr

1. Mindenesetre 200 mA nekem nem vált be, 1 A kisütésnél jobban kijöttek a különbségek. De próbáld meg 500 mA-rel, hátha elég információt ad az is.

2. 1 A töltőárammal nem nagyon szokott melegedni, az már selejt, túl nagy a belső ellenállása.

3. A töltőáram 100 mA-re esésekor állítja le a töltést, de ha az akku átvezetéses, nem tud lecsökkenni az áram (vagy a 4,2 V-ot sem tudja elérni), emiatt nem áll le.

4. Minden célra jobb 1 A kisütéssel válogatni, mert a belső ellenállások különbségét jobban kiemeli. A felhasználás más téma. Kisebb terhelésre fel lehet használni a nagyobb ellenállású cellát is.

Ezt a terhelés közbeni melegedés megfigyelésével is tudod ellenőrizni, illetve a feszültség is hamarabb le fog esni, ha túl nagy a belső ellenállás, az adott célra.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11973) PHM válasza fery02 (#11971) üzenetére


PHM
addikt

1. A kisütő áram a töltőáramtól függően 500, vagy 250 mA.
Ha jól tudom, az 1A töltőáramhoz tartozik csak az 500 mA kisütő áram.
2. Ismeretlen állapotú cellákat inkább 500 mA-es állásban érdemes
tesztelni, s akkor sem árt figyelni a melegedésre. A melegedés oka lehet
a megnövekedett belső ellenállás, a nagy önkisülés, illetve találkoztam
már olyan cellával is, ami 4,15V felett hirtelen kezdett el melegedni.
(Gondolom elöregedhetett és sok lett neki a 4,2V.)
Az ilyen, vagy a terhelhető, de jelentősen csökkent kapacitású
cellákat nem érdemes laptop akkupakk javítására használni.
Oda amúgy is csak az egyforma kémiájú-kapacitású-belső ellenállású
példányokat érdemes használni.
Ilyeneket jellemzően az újak között lehet találni.
3. Annak a cellának megnövekedhetett az önkisülése.
Ez onnét vehető észre, hogy a töltő nagyon sokáig tartja a cella
feszültségét 4,2...4,22 V-on, s közben esetleg melegszik is a cella.
4. Powerbankhoz olyan akkut érdemes használni, ami az 5V-on
kivenni szánt áram kétszeresét elviseli gond nélkül.
(Nem melegszik, illetve nem esik drasztikusan a feszültsége.)
Több cella párhuzamos kapcsolásával ez könnyen megoldható.
Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11974) GZoli7 válasza fery02 (#11971) üzenetére


GZoli7
senior tag

A laptop akku azzal még nem lesz felújítva, hogy cellákat cserélgetsz...

(#11975) Kernel válasza GZoli7 (#11974) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt így egyértelműen nem lehet kijelenteni.

Ha például van az elektronikában tárolt 600/300 ciklus és szakszerű vizsgálatok szerint csak az akku hibás, akkor a következő 300 ciklusra simán érdemes felújítani. Addig még nem kell a ciklusszám törlésén gondolkodni, ami már problémásabb lehet.

Ha magának épít valaki, sokat nem veszíthet.

De akkor már inkább új akkuval, nem bontottal. Vagy lehet éppen bontott, azok között is lehet jót találni, vagy vállalni kell a kompromisszumot, hogy nem nyújt annyi üzemidőt, esetleg egy idő múlva megint barkácsolni kell stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11976) GZoli7 válasza Kernel (#11975) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ez így valóban pontosabb megfogalmazás.
Azonban sokan próbálkoztak ezzel, nem sok sikerrel.
Viszont ahogy írtad, sikerülhet is, esetleg kompromisszummal. :R

(#11977) fery02


fery02
addikt

Köszönöm a sok segítséget mindenkitől! :R
Jegyzetelem is ám közben a hasznos infókat szorgalmasan. :)

Tehát akkor, mikor Liitokala töltő esetében (legalábbis az 500-as típusú) arról van szó, hogy "1A kisütő áram", az igazából helytelen fogalmazás, mert csak a töltőáramot módosíthatjuk, aminél meg is adható az 1A, de akkor ahhoz kisebb (0,5A) kisütő áram társul.

Igazából két használtas állapotú, ugyanolyan laptop akkut szednék szét és az ezekből kiszerelhető, összesen 12db cellát vállogatnám majd ki, hogy majd végül a 6 db legjobbat egyesítsem újra eggyé. A maradék meg powerbank építés, fejlámpa akku, stb...
Úgy gondoltam mostanra, hogy majd mindegyik cellán megeresztek 3 alkalomnyi normál tesztet, mert ahogy olvastam az valamennyire regeneráló hatású is tud lenni és végül a legutolsó tesztek eredményeit jegyzem majd fel a cellákra.

Kicsit aggaszt amúgy a múltkori, amikor is helyből az első 4 db cellát berakva 1A-s normál tesztre, kis idő múlva felforrósodtak.
Lehet ez csak azért, mert nagyon régóta nem voltak használva és így hirtelen kaptak nagy áramot?
Arra gondolok, hogy így, hogy kisebb árammal feltöltöttem pár napja őket, "visszarázítva őket az életbe", így a legközelebbi terheléseket esetleg jobban fogják majd bírni, kisebb melegedéssel. De ezt majd meglátom persze.

Ti amúgy milyen kapacitás (és/vagy belső ellenállást meglépve) alatt nyílvánítotok használhatatlannak 18650-ös cellát?

+1: Valahogy azt meg tudom otthoni környezetben nézni, hogy milyen feljegyzett ciklus arány van már a laptop akku elektronikájában?

[ Szerkesztve ]

(#11978) Kernel válasza fery02 (#11977) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy vettem észre, ezeknek az akkuknak fő problémája a használat során növekvő belsőellenállás, amin már nem segít a töltögetés. 1 A-től forrósodó cellából nem sokat lehet már kinézni elvileg. Az még hagyján, ha némelyik cella kicsit túlmerül, ettől még lehet használható, bár esete válogatja.

Mindenesetre bontás után első lépés a maradék feszültség ellenőrzése és ráírása filctollal, mert ez minőségjelző is lehet, ha nem is ez a lényeg (ld. lentebb).

Egyébként ezért is jó a TP4046 töltőmodul, mert 2,9 V alatt kímélő töltéssel indít, a töltőáram tizedrészével. Így néz ki:

https://prohardver.hu/tema/elemlampa_zseblampa/hsz_32273-32273.html

Ezek a modulok alapból 1A töltőáramra vannak beállítva.

A belső ellenállást nem fontos tudni, illetve mérni, amúgy is némileg változó, vagy félrevezető lehet némelyik mérés.

Példa kedvéért van több 2 Ah kapacitású cellám, amiről tudom, hogy laptopban már használhatatlan volt. Kisütöm 200 mA árammal és lejön szinte mindegyikről 1,8 Ah töltésmenyiség. Ezzel a méréssel semmire nem jutottam, nem látszik a probléma oka.

Kisütöm 1 A árammal és kiderül, hogy egyiknél 0,5 másiknál 1,5 Ah stb. értékek jönnek ki. Mert amelyiknek nagyobb a belső ellenállása, terhelés hatására hamarabb leesik rajta a feszültség 2,5 V alá, ezért a kisütő áramkör hamarabb lekapcsol. Maradt még benne töltés, hiszen ha kisebb árammal terhelem (ld. 200 mA), akkor nem esik le ilyen hamar, látszólag jónak tűnik az akku.

De egy laptoppal, ami 1 A körül vesz fel alapjáraton, az a maradék már nem kivehető, haszontalan töltés. Ezért kell nagyobb árammal tesztelni. Így már kibukik a belsőellenállás problémája, azt külön mérni nem is kell. De mivel kettesével vannak párban a cellák, nem zárom ki, hogy cellánként 500 mA kisütés is már elárul valamit.

Saját kisütőm egyébként azért lőttem be 2,5 V küszöbértékre, mert a cellavédelmek is pont itt szoktak lekapcsolni (maga a laptopakku is), illetve sok gyári adatlapon is ezt jelölik meg alsó határként.

Ciklusszámot a laptop programja mutatja, vagy le kell tölteni a gyártó oldaláról, ha nincs telepítve.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11979) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

18650 típusú akkuhoz tudnátok ajánlani 1-es, vagy 2-es töltőt, ami megbízható és olcsó?

Köszönöm :R

(#11980) tomcsi23 válasza Jim74 (#11979) üzenetére


tomcsi23
veterán

Liitokala 100, 202.
Akciósak most épp. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11981) Jim74 válasza tomcsi23 (#11980) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R Jól látom, hogy ezek USB-ről mennek? Akár telefon töltő adapterrel is használható? Érdemes komolyabbat venni? Kaptam egy elemlámpát ami 18650-es akkuval megy, ahhoz keresek töltőt.

[ Szerkesztve ]

(#11982) tomcsi23 válasza Jim74 (#11981) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen, usb-ről, tehát külső adapter kell hozzá (van olyan töltő, amihez adnak). Megfelelő telefontöltő jó lehet (a dupla rekeszeshez egy 2 Amperes azért szükséges lehet). Vannak komolyabb töltők is persze, azok azért drágábbak. Ezek egyszerű, de jó, belépő szintű töltők. Gondolom szükséges lesz hozzá tartalék akku is. :)
Egyébként milyen lámpa, akku?
Amúgy van lámpás tocsik is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11983) Jim74 válasza tomcsi23 (#11982) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem tudom a márkáját, ajándékba kaptam egy barátomtól. Led-es, zoomos, fémházas.

[ Szerkesztve ]

(#11984) fery02 válasza Kernel (#11978) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm szépen a hasznos infókat! :R
Tehát akkor belső ellenállást nem jegyzek, nem is figyelem majd töltés közben.

Azt már elrontottam, hogy "bontás után közvetlen írjam fel a cellák feszültségeit", mert mostanra már mind feltöltött állapotban van, de nem baj, úgyis ki fogom tudni szelektálni mindet, maximális kisütő árammal gyötörve őket.

Még annyit hagy kérdezzek már, hogy mennyi idő általánosságban egy normál teszt?
Olvastam hogy elég sokáig elvan vele, de konkrétat nem olvastam még.
Csak azért, mert előfordul, hogy napközben nem tudok végig a töltő közelében lenni és úgy szeretném időzíteni a tesztelgetést mindenképp, hogy lehetőleg végig ott tudjak lenni, ha netán akármi is történne.

Olyan amúgy ugye nem tud lenni elvileg, hogy felrobban forrósodás következtében Liitokala töltőben egy cella?

[ Szerkesztve ]

(#11985) Kernel válasza fery02 (#11984) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egységnyi 1 Ah kapacitást feltételezve, 1 A töltés / 500 mA kisütés esetén:

2 + 1 + 2 óra

Nagyobb kapacitásnál szorzódik, de ez csak egy idealizált helyzet, a valóságban veszteségek is vannak, hő formájában.

Ahogy múltkor írtad:

Kicsit aggaszt amúgy a múltkori, amikor is helyből az első 4 db cellát berakva 1A-s normál tesztre, kis idő múlva felforrósodtak.

Ez valóban aggasztó, ha ilyet tapasztalsz, ne hagyd felügyelet nélkül, ezek már nem jó akkuk szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11986) PHM válasza Kernel (#11985) üzenetére


PHM
addikt

Nem stimmel a leírás.
Normál tesztnél töltéssel kezd, és a kisütött kapacitást írja ki a végén.
(A folyamat feltöltéssel fejeződik be.)
Nem esküdnék meg rá, de úgy emlékszem, hogy a 700 mA-es
töltőáramot választva is 250 mA a kisütő áram.
A fast testnek nem látom sok értelmét, hiszen a betöltött kapacitást méri,
ami nem egyezik meg a kivehetővel.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11987) fery02 válasza PHM (#11986) üzenetére


fery02
addikt

Igen, én is néztem már korábban a hivatalos leírást és pislogtam, amiket ott láttam. Azért az nem szép, hogy ilyen minőségi töltő és még azóta is ilyen alapjaiban téves infókat közlő leírással adják ki.

Tehát akkor Kernel infója alapján (köszönöm itt is :) ), az az időtartam normál tesztnél kb így néz majd ki, órahosszakat tekintve: 1 - 2 - 1.

Jó, hogy írod a fast tesztes véleményt! Én is ezt hallottam róla, ellenben itt a topikban visszakeresve is találni arról hozzászólásokat hogy lítiumoknál mégis lehet rá hagyatkozni. Elég hasonló eredmények tudnak kijönni normál teszthez viszonyítva.
Nem mellesleg normál teszt sem a legmegbízhatóbb onnantól kezdve, hogy a feltöltés után, kisütés előtt nincs várakozási idő, hogy hűlhessenek a cellák.
Én ezért is csinálom majd úgy, hogy már eleve töltött, kihűlt cellákra kezdem majd rá a normál tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#11988) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
AA (2500mAh) és AAA (800mAh) méretű NiMh aksijaim vannak főleg. Lii-500-hoz hasonló tudású töltőt keresek a töltésükhöz, de a korábbi oldalakon azt olvastam, hogy a NiMh-hoz nem a legjobb a Lii-500. Mit ajánlanátok helyette? Láttam emlegetve az IPC-L, vagy IPC-L1-et is, a leírások alapján jónak tűnik, főleg NiMh-hoz.
Esetleg van-e jóárasított "kisöccse", az IPC-1-ről találtam már 2009-es cikkeket is...

(#11989) Dluinet válasza bippeti (#11988) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az IPC-L1 nagyon régi töltő, régi technológia,
én nyugodt szívvel használnám a Lii-500-ast

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11990) r.levente75 válasza Dluinet (#11989) üzenetére


r.levente75
addikt

IPC-L1-re +1. :K

(#11991) Dluinet válasza bippeti (#11988) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pénzkidobás IPC-L1 -re kolteni, az árából inkább aksira költenék.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11992) PHM válasza Dluinet (#11991) üzenetére


PHM
addikt

Ha elsősorban Ni-MH akkuk töltése a cél, jobb az IPC 1-L.
Az Li 500 inkább a lítium akkukhoz való, a Ni-MH akkuk töltése nincs
olyan kiforrottan megoldva, mint az IPC-nél.
Nincs korrekt töltésvég detektálás, + lehet, hogy hőfok figyelés sem.
Az IPC bár régi fejlesztés, de a hozzá való akkuk sem mostaniak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11993) *Ropi* válasza Dluinet (#11989) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahogy (#11992) PHM mondja.

Egyébként nekem van mindegyikből (1 db IPC-1, 3 db IPC-1L és 2 db Liitokala Lii-500): Nikkel alapú cellákat rendesen kisütni csak az IPC-k tudnak (0.92V-ig, ha jól emlékszem) - a Liitokalák csak a névleges feszültségértékig (1.2V-ig) merítik le őket a tesztjeikkel. Szóval tény, hogy nem mai csirkék az IPC-k, de még mindig jobbak bizonyos feladatokra. :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11994) Ádyka válasza *Ropi* (#11993) üzenetére


Ádyka
őstag

A liitokala is 0,9V-ig merít.
+1 a liitokalára.
Már írtam korábban, hogy régebbi akksikkal már nem tud mit kezdeni az IPC. Hiába a jól hangzó refresh. (Ez annyiban jobb, hogy többször megcsinálja a kisüt / feltölt ciklust) Nem melegszenek benne az akksik, nem tölt beléjük érdemleges mennyiséget. Míg a liitokala simán megteszi, és használhatóak ezek az akksik.
IPC már csak a "gyorsteszt" írásokra szoktam használni, vadi új, frissen bontott csomagoknál, mert ott egyszerre látszik mind a 4 cella a kijelzőn.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11995) muci


muci
tag

Üdv.Vettem 1 Sony A6000-hez egy tartalék akksit ( hologrammos) Este feltöltöttem mind2-t. ma de. a Dunaparton Akksi lemerült jelzés jelent meg. Beletettem a másik, teljesen feltöltöttet ( 98%-ot irt ) most 12óra van és a másik is 30 felvételt csináltam és ez is kikapcsolt. Lehet,hogy a váz zárlatos ?

(#11996) Kernel válasza muci (#11995) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha zárlatos lenne, nem működne, de még az sem életszerű, hogy a tervezettnél nagyobb áramot venne fel.

Nem lehet, hogy hamis még a hologram is? De én nem ismerem ezeket.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11997) *Ropi* válasza Ádyka (#11994) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor csak vagy nekem nem volt velük szerencsém vagy mégsem csodaszerek, mert beléjük tettem pár cellát, amik egy ideje már álltak és semmit sem tudtak velük kezdeni - mentek is a kukába. De vannak még ilyen félretett celláim: majd játszom velük, ha lesz időm.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11998) Nagya21 válasza muci (#11995) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Két akksi biztosan nem lehet rossz.
Az új azért adta meg magát sztem mert első töltésnél még nem éri el a kapacitás a maximumot.
A használati szerint egy töltéssel 310kép.
De lehet a töltőd hülyélkedik, és nem tölti fel rendesen.
Ilyen akksi van a kamerámban, ha erre (szfvár) jársz kipróbálhatjuk azzal is, és kiderül a turpisság.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11999) muci válasza Nagya21 (#11998) üzenetére


muci
tag

Üdv. Köszönöm soraidat, de épp megyünk Gyulára 10 napra. Ha megjöttünk, meglátogatlag, és vendégül látlak a Bori-vár közeli étteremben.

(#12000) Nagya21 válasza muci (#11999) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem kell vendégül látni :DDD te jössz el egy KV-ra :D a Sziget utcába
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.