Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) droti25 válasza Kernel (#12450) üzenetére


droti25
őstag

Köszi

(#12452) kugyu21 válasza dudi6 (#12446) üzenetére


kugyu21
senior tag

Hát ....... Te tudod, én nem tettem volna. Az Ali-n is van most 18-ért.

droti25
Jól írja Kernel, az AAA-t 300, az AA-t 500-al próbáld ha nem melegszenek, akkor próbáld ki eggyel nagyobbal is figyelve a melegedésre,mert gyártó illetve technológiafüggő is, hogy mekkora áramú töltést fognak szeretni.

[ Szerkesztve ]

(#12453) dudi6 válasza kugyu21 (#12452) üzenetére


dudi6
senior tag

Itt írtátok, hogy nyugodtan megvehetem a Lidl-s töltőt,mert teljesen jó. Egy linket kérhetek a 18 dolláros töltőhöz?

(#12454) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelőbb topicot, ezért itt kérdezem meg, hogy faliórába, ledes szekrényvilágító rúdba, szobakerékpár lcd km órájába melyik Ladda akkut érdemes megvenni? A barna vagy a fehér volna alkalmasabb?

Köszönöm!

(#12455) Dluinet válasza M0RGI (#12454) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szekrényvilágító rúdba a fehéret, a többibe a barnát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12456) kugyu21 válasza dudi6 (#12453) üzenetére


kugyu21
senior tag

Most, hogy visszakerestem a linkeléshez, látom hogy 18-ért csak a töltőt adják táp nélkül, táppal már 21,32. :((

[ Szerkesztve ]

(#12457) dudi6 válasza kugyu21 (#12456) üzenetére


dudi6
senior tag

Pár nap már csak.... :)

(#12458) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Ha már épp a táp került szóba. Opus BT-C3100 V2.2-höz milyet ajánlanátok? Az Opus korábbi V2 változatát egy tesztben méregették. Tanulságos.
"As can be seen the charger draws about 10A and the power supply voltage collapses to about 6 volt, reducing the current to about 6.5A (The power supply is rated for 3A)."
Mivel én US csatlakozóval és átalakítóval kaptam a gyári 12V/3A-es töltőt, szeretném lecserélni. A kérdés, hogy milyet vegyek. Esetleg van-e olyan forrás, ami olcsóbb, de közben megbízható is?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12459) kugyu21 válasza kuyarashi (#12458) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én az eredeti tápját használom és semmi gondom nincs vele.

(#12460) kuyarashi válasza kugyu21 (#12459) üzenetére


kuyarashi
őstag

Rá tudsz mérni, hogy mi jön ki belőle? A régi változatnak elég gyatra volt a teljesítménye, ezért javasolták az adapter cserét.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12461) GZoli7 válasza kuyarashi (#12460) üzenetére


GZoli7
senior tag

Az eredeti szintén teljesen jó.
Értelmetlen az idézett mondat. Hol írták?
12V, 3A, tehát 36VA-t tud a táp. Ide elég. Max 4A-vel tud tölteni.

(#12462) kugyu21 válasza kuyarashi (#12460) üzenetére


kugyu21
senior tag

A régi nem tudom mit jelent, én karácsony tájékán vettem az enyémet (adminisztrációs tévedésből kettőt is, ezért a második eladó). Eddig nem jutott eszembe méricskélni, de a kijelzője szerint 0.7A-el töltött már egyszerre 4db 18650-est, tehát legalább 4V fölötti feszültséggel. Este megpróbálok 1A-t ráküldeni mind a 4 fészekre, és ha kitalálom hogyan tudom sorbakötni a műszert, akkor meg is mérem.

(#12463) kuyarashi válasza GZoli7 (#12461) üzenetére


kuyarashi
őstag

A link alatti tesztnek - amit beraktam a hozzászólásomba- a közepén találod az idézett mondatot.

kugyu21:
A tesztben a V2 változat szerepel, de ezt már leírtam. Előtte volt a sima (nevezzük V1-nek), utána jött ki a V2, a V2.1 (erről is készült "review", majd a V2.2. Itt tartunk most, ilyen van nekem is (átfogó tesztet, mért eredményekkel nem találtam).
Ránézésre és paraméterei alapján ugyanolyan tápot kaptam hozzá, mint amilyet a tesztben szereplő V2-höz is csomagolnak (persze belül bármi lehet). Mivel amerikai dugósat kaptam átalakítóval, ezért szeretném lecserélni unió szabványos, minőségi dugaszra. Szóval nem csak a teszt miatt, és tény, hogy az írója szerint a gyári táppal nem tud annyit, amennyit papírforma szerint kellene (legalábbis a V2). Nem hinném, hogy gagyi írás, de nem vagyok műszerész.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12464) GZoli7 válasza kuyarashi (#12463) üzenetére


GZoli7
senior tag

Megvan. Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy azt is írja, hogy ez nem nagy probléma, akkor sem, ha tönkremegy. De nem megy.
Évek óta használom a maximális töltőárammal, bírja.

Egy szép nagy kondival lehet simítani... :)

[ Szerkesztve ]

(#12465) M0RGI válasza Dluinet (#12455) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm.
A barnából az alacsonyabb kapacitásút?
Ilyen eszközökbe melyiknek ajánlott amúgy akku - elem pro kontra?

(#12466) Dluinet válasza M0RGI (#12465) üzenetére


Dluinet
nagyúr

faliórába elem
szobakerékpárba az alacsony kapacitású barna LADDA
világítóba a fehér nagykapacítású LADDA

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12467) kuyarashi válasza GZoli7 (#12464) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi.
Amikor bedugom a fali aljzatba, 'zizereg' a táp. Lehet az átalakító miatt, de a lényeg, hogy szabadulnék tőle. :D Az US adaptert pedig felhasználnám mondjuk 20 filléres ledsorhoz, karácsonyfa izzóhoz, stb, ahol kevésbé számít.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12468) Kernel válasza GZoli7 (#12461) üzenetére


Kernel
nagyúr

12V, 3A, tehát 36VA-t tud a táp. Ide elég. Max 4A-vel tud tölteni.

Az konkrétan 36 W, miután a VA látszólagos teljesítmény AC fogalom, ez meg DC-kimenet. Szépen látszik az is, hogy a primer áramkorlát határoló jellege miatt beáll áramgenerátoros módba:

6V x 6,66A = 40W, kicsit még túl is szárnyalja önmagát.

Jó nagy pufferkapacitással a zöld görbét ki lehetne egyenesíteni, de plusz teljesítményt még az sem tud varázsolni, csak átlagolna elvileg. Vagyis valahol 12 V alatt állna be, tehát szintén áramgenerátoros módban, csak feszültségben feljebb, mint az ábrán.

Mindenesetre nem egy egészséges üzemmód, hozzájárulhat a kimeneti szűrőkondi kinyíródásához, felfúvódásához, amit nem mindig lehet megúszni cserével. Kiszáradt kondenzátor miatti szűretlenség, impulzusok tönkretehetik a táplált áramköröket, ebben az esetben a töltőt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12469) GZoli7 válasza Kernel (#12468) üzenetére


GZoli7
senior tag

Leginkább tapasztalatból írtam, hogy elég. Napi szinten megy évek óta.
Akkor érdemes egy "rendes" erősebb tápot ráakasztani ezek szerint. :R

(#12470) kuyarashi válasza Kernel (#12468) üzenetére


kuyarashi
őstag

Erről beszéltem. Csak ugye nem értek hozzá, de ott a teszt. (Szóval tőlem mondhatja az iPhone, hogy hibátlan a 300.000-es telefonjuk akkuja, ha közben felrobban az emberek kezében...)

Tehát milyen adapterrel érdemes megtápolni' az Opust?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12471) Kernel válasza kuyarashi (#12470) üzenetére


Kernel
nagyúr

Leégni ez sem fog, mert azért azt is látni kell, hogy az említett 40 W-ot csak szakaszosan kényszerül leadni. Egyébként nem is bírná sokáig ezt a max. terhelést, melegedne erősen.

Így viszont a tápegység melegedését az időarányos átlagolt érték fogja meghatározni.

Ha valaki szeretné teljesen "kielégíteni" ezt a töltőt és fontos még a Li-ion 4x1 A töltés is, akkor 10 A csúcsokat kellene kiszolgálni, ami azért nem mindennapos a dugasztápok világában. Inkább téglatáp formájában szerezhető be, amit LED-szalagokhoz is forgalmaznak például, illetve vannak fémházas LED-tápok is.

Ezek ugyanolyan stabilizált tápegységek, sima DC-t adnak le. De konkrét típust nem tudok, nem szoktam ilyeneket venni. PC-tápra is lehetne kötni elvileg, de csak olvadóbiztosítékon keresztül, nehogy egy véletlen zárlat miatt vezetékek izzanak fel stb.

Egyúttal én azért azt is megnézném, hogy 10 A betáp esetén a töltő belsejében az alkatrészek mennyire melegednek, mennyire bírják a terhelést, mennyire hatékony a hűtés.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12472) kuyarashi válasza Kernel (#12471) üzenetére


kuyarashi
őstag

Akkor egy 12V/3A-es DC tápot fogok hozzá keresni, de maximum 4A-est. Igazából a nagyobb felesleges nekem és nem akarom túlterhelni sem a töltőt.
Köszönöm a segítséged.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#12473) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Mit jelent ha beleteszek egy aaa akkut egy Liitokala li500 töltőbe és nem reagál semmit. Nem kezdi tölteni, nem ír az akkuról semmit.
Azt jelentené hogy megadta magát az akku?

(#12474) blattida válasza droti25 (#12473) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Lehetséges, hogy halódik vagy mélyen van kisütve. Ha van olcsó dugasztöltőd, érdemes lenne belerakni abba, hogy az beröffentse egy kicsit, hogy a liitokala is tudja tölteni, aztán majd kiderül, hogy menthető e még az az akksi vagy sem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12475) droti25 válasza blattida (#12474) üzenetére


droti25
őstag

Köszi a tippet

[ Szerkesztve ]

(#12476) Nagya21 válasza droti25 (#12475) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ahogy elöttem Blattida monta volt, ha mély kisülésbe megy át az akku (jellemzően 0.9v alá) akkor ezek a kistafirungolt töltők nem tudnak mit kezdeni vele.
Ugyanez jellemző a lidl-aldi-s autó akkutöltőkre is.
És ezért van nekem mindegyikből egy eccerü is bikázni.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12477) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Üdv.

Valaki meg tudja mondani, hogy miért van az, hogy az IPC-1 töltőm néhány régebbi varta 2500 mAh akksit 3200 meg 3400 mAh-ra tölt "elvileg"? Legalábbis ezt írja a töltés végén, hogy annyit töltött bele.

(#12478) blattida válasza JohnnyWeiss (#12477) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Életkoruk miatt már nagyobb a belső ellenállásuk, ezért többet fűtenek el, több energia kell a feltöltésükhöz. Kisütéssel tudod megnézni, hogy valójában mire képesek, főleg nagyobb áramok (nagyobb terhelés) mellett.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12479) kugyu21 válasza JohnnyWeiss (#12477) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ahogy írták, azok már elhaló félben vannak. Egyrészt némi felújításként, másrészt, hogy lásd ténylegesen mennyit lehet kivenni belőle, indíts el rajtuk egy REFRESH-t, attól függően, hogy mihez akarod használni és annak mekkora áramvelvétel van legalább a 350/700, vagy akár az 500/1000mA-s kisütő/töltőárammal, és a folyamat végén látni fogod mekkora teljesítményt tud még adni valós terheléskor.

(#12480) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Ma végre megérkezett a lii-500 töltöm. Pont lemerült a szappan adagolóban a színes Tronic AAA akku, nor testre tettem, villogott az end felirat, 450 és 500 mA ment beléjük, gyári adat szerint 900 mA akkuk. Aztán visszatettem őket sima töltéssel és elkezdte tovább tölteni. 45 perc telt el eddig 220 mA-nél jár és még megy bele. Normális, hogy csak ennyire töltötte fel?
Kb fél éves akkuk, 1 hónapot működnek aztán másik garnitúra van használva, feltöltve pihennek egy hónapot. Eddig haver töltötte nekem mindenféle kijelző nélküli de okos töltővel

(#12481) Jim74 válasza flegga92 (#12480) üzenetére


Jim74
nagyúr

Milyen szappanadagolód van?

(#12482) flegga92 válasza Jim74 (#12481) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez a fajta Lidlös van, kb 1,5 éve. Csak híg szappannal jó, a sűrűbbet lassan szívja fel, egy kézmosáshoz 2x is oda kell tartani a kezed. Ilyenkor 2 hét alatt simán lemerül. Ezért ebből is a Lidlös megy bele 2-300 Ft/L. Egész jó minőségű, nem szárad a kezem tőle, előtte csak a Baba, Dove stb volt jó.

Hogy ne csak off legyen, reggelre belepumpált még 900mA-t szóval totál nem értem. Ma tesztelem fehér LADDA AA akkuval is.

[ Szerkesztve ]

(#12483) Jim74 válasza flegga92 (#12482) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#12484) Kernel válasza flegga92 (#12480) üzenetére


Kernel
nagyúr

nor testre tettem, villogott az end felirat, 450 és 500 mA ment beléjük, gyári adat szerint 900 mA akkuk. Aztán visszatettem őket sima töltéssel és elkezdte tovább tölteni. 45 perc telt el eddig 220 mA-nél jár és még megy bele.

Mivel nemrég készítettem én is egy magyar nyelvű leírást, így azzal tudok reagálni (már ha mindent jól írtam, töltőt ugyanis nem akarok venni, van már elég):

http://kernel.uw.hu/lii-500.html

--------------------------------------------
Normál teszt (NOR TEST):

Az akkumulátorból kisütött mAh töltésmennyiséget mutatja meg, három lépésben:

Töltés ---> Kisütés ---> Töltés

Az első töltés befejeződésekor a készülék kisütésre vált, eközben méri az akkumulátorból távozó töltésmennyiséget. Kisütés után a villogó END jelzés mutatja, hogy a kapacitás mérése befejeződött, ennek eredménye látható a kijelzőn. Amikor az END jelzés már nem villog, a töltés is befejeződött.
---------------------------------------------------

Eszerint villogáskor már a kisütött értéket láttad. Utána viszont tölteni kezdted és a befelé menő Ah-mennyiséget mérted. Ez eleve nem ugyanaz, ráadásul sok esetben megfigyelhető, hogy többszöri töltésnél valamennyit nő a cella kapacitása (a BC-700 szériák is ezt csinálják frissítésnél, automatikusan ismételve).

De akkor lehetőleg a kisütött értéket kell egymással összehasonlítani. Vagy jobb híján a betöltöttet, de akkor a másik esetben is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12485) flegga92 válasza Kernel (#12484) üzenetére


flegga92
senior tag

Nagyon köszi szépen ezt a leírást, az angol kézikönyvet ezek szerint nem olvastam el elég alaposan.
Valóban így működik, tegnap beletettem a 18650 és LADDA akkut és közben figyeltem a feszültségeket. Érdekes módon ott a kivett kapacitás megegyezett a ráírt értékekkel.

(#12486) Cyrin


Cyrin
addikt

Aldis vagy Litülös töltő mikor várható nem tudjátok?

(#12487) kugyu21 válasza Cyrin (#12486) üzenetére


kugyu21
senior tag

Előre nem lehet tudni, de rendszeresen szokott lenni akciója. Várj türelemmel, vagy méginkább vegyél valami komolyabbat.

(#12488) Cyrin válasza kugyu21 (#12487) üzenetére


Cyrin
addikt

10+ ezret nem szeretnék költeni rá, és a litülöst is ajánlottátok...

(#12489) kugyu21 válasza Cyrin (#12488) üzenetére


kugyu21
senior tag

10 alatt megáll egy ebay-es LII vagy Opus és azzal már litiumos akkumulátort is tudsz tölteni, meríteni (ez inkább a NiCd, NiMh-hez kell), tesztelni, regenerálni különböző áramerősséggel, és nem mellesleg látod, hogy mi történik az aksiddal. De ha ilyen igényeid nincsenek (amig új, és működik az akkumulátorod nem is kell), és megelégszel azzal , hogy berakod, és mikor kész kiveszed, akkor tényleg elég a LIDL-s is.

[ Szerkesztve ]

(#12490) Cyrin válasza kugyu21 (#12489) üzenetére


Cyrin
addikt

a második az igényszintem :)

LADDA 2450-es akkukhoz kell xbox kontorllerbe, ha tönkremegy veszek másik akkut...nem drága...

(#12491) kugyu21 válasza Cyrin (#12490) üzenetére


kugyu21
senior tag

Most még..... :)

(#12492) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem nem teljesen vág a topic témájába, de részben lefedi.
Töltőt szeretnék venni, illetve lecserélni az itthon lévő régieket egy olyanra, ami már liion akkut is kezel. Nagyrészt csak liion akksikra használom majd. 18650-es akkuból van sok itthon, amit szeretnék letesztelni, hogy melyik milyen állapotú, illetve ezt alkalmanként később is megtenni. Ezen felül pár AA-s NiMH akksi töltésére használnám a töltőt.
A lényeges szempontok nekem a következők lennének:
-lehetőleg tudjon csak egy darab akkut is tölteni, de 4 slotos töltő legyen
-tudjon liion esetében gyors és teljes kapacitás tesztet csinálni
-tudjon belső ellenállást mérni
-minél több féle akkuméretet fogad, annál jobb, mivel hosszútávon használnám

Eddig ezeket néztem, illetve az olvasott tesztekből és véleményekből a következőket szűrtem le:
Liitokala Lii - 500:
+legolcsóbb az eddig nézettek közül
+számomra a leginformatívabb kijelző
-belső ellenállás mérés minden teszten elbukott

Opus BT - C3100 V2.2:
+bár kevesebb együtt megjelenő információ, de slotonként kiírja egyszerre
+nem drága, még 10k alatt elérhető
-PWM töltés, ami a liion akkunak nem ideális
-beépített ventillátor, ami zajjal jár

XTAR VC4:
+slotonként biztos tud tölteni
-sehol nem láttam, hogy írták volna a belső ellenállás mérést
-sehol nemláttam, hogy gyors és teljes tesztet tudna-e csinálni
-kijelzője nekem nem tetszik, mert informatív helyett kicsit parasztvakítós szerintem
-kicsit drágább, bár van ahol 10k-ból megáll

Xtar DRAGON VP4 Plus:
+mindent tud, még többet is mint ami kell
+jó kijelző
-horror drága

Van esetleg pro kontra érvetek valamelyik mellett? Illetve ezeken kívüli alternatíva?

Üdv:
spgabor

(#12493) Dluinet válasza spgabor (#12492) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LiitoKala Lii-500 US$17.59
még van 190 darab akciós áron

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12494) spgabor válasza Dluinet (#12493) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ezzel kapcsolatban a belső ellenállás mérés pontatlansága a legnagyobb problémám. Amúgy tényleg jó áron van, meggondolom még.

(#12495) Nagya21 válasza spgabor (#12494) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Viszont ha jól nézem, csak a liitoKala tud egyedül meríteni.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12496) spgabor válasza Nagya21 (#12495) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia,
ezt nem is figyeltem.

(#12497) blattida válasza Nagya21 (#12495) üzenetére


blattida
nagyúr

Meríteni az opus is tud, érdekes lenne, ha nem tudna, már csak a funkciói, például a frissítés miatt is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12498) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Előre elnézést kérek mindenkitől, de már vagy 6-8 éve nem foglalkoztam töltőkkel. Itthon egy nagyon régi varta töltőm volt és azzal töltögettem az aksikat (14-16 óra). Most vásároltam egy Opus BT - C3100 V2.2 töltőt az GearBest-ről.
NiMh AA és AAA akkumulátorokat szeretnék vele tölteni.

Itthon van:

NiMh AA :
Varta Rechargeabel 2500mAh,
Varta Rechargeabel Ready To Use 2100mAh
Energizer Rechargeabel 2500 mAh

NiMh AAA:
Eneloop 750mAh (BK-4MCCE)
Tronic (Lidl) 900mAh

A kérdésem igazából az lenne, hogy mennyi mA lehet tölteni és meríteni az AAA és AA akkumulátorokat.
Az AAA (Lidl) akkumulátora az van írva, hogy gyorstöltésre is alkalmas. Töltésidő/töltőáram 7óra/180 mA. Az eneloop-ra nem találtam semmit. Az Opus legkisebb töltőáram a 200 mA. Gondolom ezzel kellene.

Az AA akkukra nem találok semmit.

Az utolsó fontos kérdés, hogy a töltés végén leáll a töltő vagy nekem kell figyelgetnem a kb. töltési időket.

Bocsánat a sok kérdést.
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#12499) Kernel válasza trol75 (#12498) üzenetére


Kernel
nagyúr

C/10 áram felett van a gyorstöltés, amikor már elektronikusan ajánlatos figyelni a töltés végét.

Hogy ennek ellenére megadtak egy fix időértéket, az azért lehetséges, mert a gyártó szerint még 180 mA áramot is elbír károsodás nélkül, ha esetleg hamarabb telítődne. Ami általában előfordul, hiszen nem biztos, hogy teljesen lemerült akkura tölt a felhasználó.

Mivel a töltőd elektronikusan detektálja a töltés végét, figyelni nem kell rá és lehetne tölteni akár 1C árammal is, a gyakorlatban viszont a melegedés szab határt, ami a töltőáramtól és belsőellenállástól is függ.

A kisebb cellánál nagyobb a belsőellenállás, illetve kisebb felületen disszipál, ezért kevesebb áramot bír, túlmelegedés nélkül.

Vagyis egyszerűen meg kell figyelni, hogy mennyire melegszik, mit bír. A kapacitás felének megfelelő, illetve annál kevesebb áram lehet talán irányadó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12500) kugyu21 válasza trol75 (#12498) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az AAA aksikat 200mA-rel, a AA-kat 500-al nyugodtan töltheted. Ha sürget az idő, nagyobb értékkel is próbálkozhatsz, de akkor, ahogy Kernel is írta, figyelni kell a melegedést, mert ha egy öregebb, vagy betegeskedő akkumulátort töltesz, a belsőellenállás már nagyobb lehet, és az akkumulátor túlzott melegítése csak tovább rontja a helyzetet. És azért kell Neked figyelned erre, mert az IPC-hez képest ennek a töltőnek a hővédelme inkább az elektronikát védi és nem direktben az akkumulátort.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.