Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

Adott 8 vadiúj Tronic AAA akksi, valamint egy ansmann photocam4 akkutöltő. Ezekkel hajtanék meg 2 Concorde FX02-es walkie talkie-t.

Milyen feszültségértéknél rakjam töltőre az akksikat? van multiméterem?

Tisztelet a Gépésznek!

(#12852) And válasza VMatteo (#12851) üzenetére


And
veterán

Ezt általában nem méréssel szoktuk megállapítani, hanem a készülék jelzése (alacsony akkufesz) vagy működésképtelensége alapján. A multiméteres mérés hátránya amúgy is az, hogy a DMM feszültségmérője nagyon nagy impedanciás, vagyis nem terheli le az akkut, míg a célkészülék, amiben használod, az meg igen. Tehát hiába van a Ni-xx akkukra névlegesen 1,0 voltos kisütési határ megadva, és hiába is tartja be ezt egy intelligens terhelés, ha te kiveszed a cellát, és rámérsz DMM-mel, akkor ennél az értéknél bőven nagyobbat fogsz mérni. Ennek az az oka, hogy már nincs terhelőáram (a belső ellenálláson nem esik feszültség), illetve a cella egy kicsit 'magához tér' a terhelés megszűntével. Normál működés közben a feszültség hosszú időn keresztül a névleges 1,2 V közelében marad, ezért szimpla műszerrel nem igazán fogod megállapítani, hogy kell-e tölteni. Ha a rádió lekapcsol, merült telepet jelez, akkor töltsd. Az ilyen bizonytalanságok elkerülésére és a memóriahatás csökkentésére találták ki az akkuk töltés előtti kisütését, de ahogy látom, a töltőd ilyesmit nem támogat.

(#12853) llaszlo


llaszlo
veterán

Minden szempontból a 9Vos Lipo akku lett a nyerő. Ebből is az EBLt néztem ki.
Keresnék hozzá töltőt. Alapból csak az egyszerűbb típust találtam, mint ami pl a Tronic a LIDLben. Van valamilyen jobb? lehetségesnek valamilyen csatlakozó egy telefonos töltőhöz pl?
Milyen megoldást keressek?

(#12854) And válasza llaszlo (#12853) üzenetére


And
veterán

A Tronic-töltőknél bármi csak jobb lehet a megcélzott akkuhoz, ezek a Lidl-s töltők ugyanis kizárólag Ni-xx cellákhoz valók (illetve akad típus, amelyik egyedi foglalatban tud Li-ion akkut is tölteni, de csak 4,2V-os, egy cellás kivitelben, a 9V-os fészekben semmiképp). Ezért kénytelen leszel olyan töltőt használni, amely kifejezetten ezekhez a 8,4V-os (két cellás) Li-ionokhoz való. Ez például támogatja mind a Ni-xx, mind a Li-ion "9V-os" akkukat: [link].
Mod: olyan kategória sem létezik, hogy 'telefonos töltő'. A mai telefonok USB-tápot, 5V-ot igényelnek, ezen tápok pedig nem nem 'töltők', a töltésvezérlés a telefonok feladata. Mellesleg a telefonok szokásosan egyetlen cellát tartalmaznak, vagyis névleg 3,7 (maximum 4,2) voltosak, az a "9V-os" Li-ion pedig két sorba kötött cellát tartalmaz, névlegesen 7,4V-os.

[ Szerkesztve ]

(#12855) llaszlo válasza And (#12854) üzenetére


llaszlo
veterán

Értem.
Akkor ha jól értem egy telefonos töltőről amin 5V a kimeneti feszültség egyáltalán nem tölthető egy 7.4V/9Vos akku? Mi történik ilyenkor, hogyha mégis töltöm?

(#12856) blattida válasza llaszlo (#12855) üzenetére


blattida
nagyúr

Röviden: nem töltődik.
Nem úszod meg az új töltőt...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12857) llaszlo válasza blattida (#12856) üzenetére


llaszlo
veterán

Csak nem mindegy, hogy milyet és, hogy mennyit kell venni.
Mert van itthon 7.4Vos is, ahhoz rendelnék töltőt, viszont olyan kellene ami már mindkettőt tölti.
Van egy ilyesmi, ezekkel a csatlakozókkal. Viszont 9Vost csak más típusú csatlakozóval találok. Feszültségben pedig a 9V kellene.
[link]

Egyébként 7.4Vos akkut töltöttem 5Vos töltővel, viszont sosem jelezte a teljes töltöttséget. Így már értem, hogy miért nem.

[ Szerkesztve ]

(#12858) GZoli7 válasza llaszlo (#12857) üzenetére


GZoli7
senior tag

Imax b6 klónok 20$ körül vannak. Az másra is jó lesz. Sokat tud...

(#12859) llaszlo válasza And (#12854) üzenetére


llaszlo
veterán

Viszont ezen meg azt látom, hogy a bemenet 5V 1A a kimeneten meg 9Vot ír. Ez egy USBs 9Vos akkutöltő. Tehát, akkor?
Ezekkel még nem vagyok tisztában.

[ Szerkesztve ]

(#12860) And válasza llaszlo (#12859) üzenetére


And
veterán

Ez csak úgy lehetséges, ha az adott készülék belsőleg DC-konvertert tartalmaz. Ezzel nincs is semmi baj, viszont a 9V-os kimenet (megspékelve az adott, khmm. 'márkanévvel'), nem túl bizalomgerjesztő. A legótvarabb hamisítványokat szokta kihozni Li-ionból a Trustfire, de ez itt és most tényleg csak mellékszál. A lényeg, hogy a Li-ion és -polimer akkuk töltése alapvetően tér el a Ni-xx akkuk töltésétől, de előbbieknél biztosan nem mehet 8,4V fölé egy kétcellás akku végfeszültsége.

(#12861) llaszlo válasza And (#12860) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt tudom, hogy sokkal szigorúbbak az előírások.
Az imaxról néztem több videót is és azt láttam, hogy a fake verzió sokszor túltölti a cellákat. Láttam azt is, hogy van benne kalibráló funkció amivel pontosítani lehet a cellák feszültségét.

Viszont azt nem tudom, hogy így is érdemes lehet e azt megvenni.

(#12862) flash-


flash-
veterán

Udv
Egy kérdés
Szoktatok ajanlani az 1900es eneloop elemet.
Az lenne a kérdésem hogy fényképezőgépbe napi hasznalatra melyik a jobb? Ez az eneloop vagy a 2600-os varta?
Utóbbiba több fér nem tehat azzal több kepet tudok csinalni egy feltoltessel?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12863) GZoli7 válasza flash- (#12862) üzenetére


GZoli7
senior tag

A 2450-es LADDA és az eneloop.
Lehet, hogy a varta többet tud tárolni (én ebben sem bízok), de ha vakuzni is akarsz, akkor valószínűleg előbb letérdel, mint az előbbiek. Nem tud akkora áramot, mint azok.

(#12864) llaszlo


llaszlo
veterán

Az imax B6 és a mini között mi a különbség?

(#12865) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv

Vettem egy ILYEN Youshiko töltőt, ami ránézésre Voltcraft klón. A baj az, hogy az adapterén lévő feliratok alapján, a max output 1.5A, illetve a max input 0.8A

Alapból 4 eneloop pro töltésére lenne használva. Nem feltétlenül szükséges a leírás szerinti 1000mAh töltés cellánként, de végülis akkor mennyivel tudom majd tölteni, ha a leírásban ez áll:

"Charging Mode: A variety of charging current: 200mA/500mA/700mA/1000mA."

Érdemes ezt így megtartanom, vagy küldjem vissza, és vegyek eredetit?

[ Szerkesztve ]

(#12866) PHM válasza #48613632 (#12865) üzenetére


PHM
addikt

Az adapter 1,5A-t tud, de 12V-on. Ezt a töltő elektronikája
alakítja át kisebb feszültségre, nagyobb áramterhelhetőséggel.
Szerintem használd nyugodtan.
A leírásban szereplő töltőáramok mindegyikét használhatod,
akár az 1A-t is mind a négy slotban egyszerre.
(Kivéve, ha a kezelési utasításban más szerepel, pl mondjuk az
1A-es töltést max. 2 slotban lehet egyszerre használni.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12867) #48613632 válasza PHM (#12866) üzenetére


#48613632
törölt tag

Értem, és köszönöm :R

(#12868) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

1.5V-ol toltheto elemet (jol gondolom, hogy ebbol csak Li-ion van?) keresek. Milyen ajanlotok belole?

(#12869) tomcsi23 válasza vampire17 (#12868) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mihez kell és milyen méretben?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12870) vampire17 válasza tomcsi23 (#12869) üzenetére


vampire17
addikt

Termosztathoz, AA es AAA meretben. (az 1.2-est nem szereti, panaszkodik a Low voltage-ra)

(#12871) llaszlo


llaszlo
veterán

imax b6hoz van olyan adapter amivel egyszerre több AAs vagy AAAs NiMH akkut tudok tölteni cellánként?

(#12872) vampire17 válasza vampire17 (#12870) üzenetére


vampire17
addikt

Ezt neztem en amugy ki:

Kentli PH5 AA Lítium-ion akkumulátor 3000mWh

Mi a velemenyetek rola?

[ Szerkesztve ]

(#12873) And válasza vampire17 (#12872) üzenetére


And
veterán

Itt találsz tesztet a 2800 mWh-s verzióról: [link]. Vannak vitathatatlan előnyei, de azért néhány hátulütője is: nem hozza egy NiMH kapacitását sem (a mWh-ban megadott energiatartalom szokatlan, és a célja valószínűleg annyi, hogy ne tűnjön fel elsőre a valós kapacitása, de még a névleges értéket sem tudja), áramlimit (2A feletti terhelést nem bírja), a stabil kimenete - ami egyébként előny - okán az alacsony töltöttségjelzés sem működik egy átlag fogyasztóban. Mire kijelzi, hogy 'fogy az elem', már alig pár százalék maradt csak benne. Saját, lényegében Li-ion töltő kell hozzá, de a legfőbb probléma vele az ára.
#12870: "Termosztathoz, AA es AAA meretben. (az 1.2-est nem szereti, panaszkodik a Low voltage-ra)"
Azt egyébként érdekes lenne közelebbről is megvizsgálni, hogy a gyakorlatban ez mivel jár. Ha valóban túl rövid ideig működik NiMH-val, az a rosszabbik eset, de mi van akkor, ha csak 'túl hamar' panaszkodik az alacsony feszültségre, viszont ennek ellenére képes leszívni a NiMH-akkuban tárolt közel teljes töltésmennyiséget? Ezt kipróbáltad? Mert az alkáli elem kisütési végfeszültsége is 1.0V körüli, megy a NiMH-é is. Csak a low voltage visszajelzés ténye zavar, vagy valóban nem használható ki benne egy NiMH akku? Egy termosztát tipikusan nem egy nagyfogyasztó.

(#12874) vampire17 válasza And (#12873) üzenetére


vampire17
addikt

Leirasok alapjan azt mondtak akik mar regebb ota hasznaljak "sima" toltheto elemmel ezt a tipusu termosztatot, hogy 'amugy" nincs vele gond, szezontol fuggoen 3-9 honapig is elmegy toltheto elemmel.

Maga a riasztas tenye zavart csak.

Egy Opus BT-C3100 V2.2 toltom van amugy, (tud li-ion-t is tolteni) szted ezzel lehetne ezt a fajta akkut tolteni, vagy mindenkepp a gyari kene?

Aliexpressrol tervezem amugy vasarolni az elemeket, ott fele ennyibe kerul csak. A magyar linket az erthetoseg miatt linkeltem inkabb.

(#12875) And válasza vampire17 (#12874) üzenetére


And
veterán

Csak az alacsony feszültség kijelzés miatt biztos nem akarnám bonyolítani az életem, de ez persze egyéni szoc. probléma :U. Ezzel a Li-ion alapú akkuval pont az ellenkezőjét fogod tapasztalni, mint NiMH-val (akkor sem fogja jelezni, hogy cserélni / tölteni kellene, mikor már tényleg szükség lenne rá), ráadásul az alacsonyabb kapacitás és egy NiMH LSD-hez képest vélhetően nagyobb önkisülés okán a működési idő is rövidebb lesz ezzel a másfél voltos kivitellel. Ha az Ali-n feleannyi, mint nálunk, még akkor is sokkal drágább, mint egy minőségi NiMH LSD pakk.
Külső Li-ion töltőt mechanikai okok miatt nem tudsz hozzá használni. Ha megnézed ezt a Kentli akkut pl. az előbbi lygte-info.dk-s linken, a pozitív (1,5 V-os) érintkező mellett van egy érintkező gyűrű, azt kell töltésnél használni, és a saját töltője is ennek megfelelően van kialakítva.

(#12876) tomcsi23 válasza vampire17 (#12874) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyen akkuval próbáltad egyébként?
Inkább próbálnám én is mondjuk ikea ladda akkuval.
Ez a Li-Ionossal az is a baj, végig telinek mutatja, majd egy pillanat alatt lemerül szinte.

Az opus tudná tölteni ezeket, de nem egyszerű töltésre felrakni, mert nem a két végén keresztül kéri a töltést, hanem az a vékony kör szolgál erre. [link]
Tehát ide mindenképp szükséges valami technikai megoldás a töltéshez. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12877) vampire17 válasza tomcsi23 (#12876) üzenetére


vampire17
addikt

ikea ladda-t használok.

Akkor sztm marad ez, majd megszokom az értesítést.

(#12878) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

1900-as (illetve tervben van 2500 mAh-s vásárlás is) Eneloop akksik töltéséhez keresek töltőt (fényképező vakukhoz használjuk őket).
Voltcraft IPC-1L megfelelő lenne, vagy van ami jobb választás? Esetleg milyen lehetőségek vannak, ha 4-nél több akksit szeretnék egyszerre tölteni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv:
Laci

(#12879) jozsi252 válasza jokerone (#12878) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha sok akkut akarsz egyszerre akkor én ezt venném a helyedben.

Miboxer C8 8 Slots Rapid Smart AA AAA 18650 Battery Charger Current Optional Overcharging Protection Adjustable Slots For Most Batteries

Tudsz vele Li-ion illetve Ni-MH/Ni-Cd akkukat is tölteni, illetve tudja a -dV-t is ami a Ni-MH akkuknál "jól" jön.

iPhone 13 Pro Max

(#12880) jokerone válasza jozsi252 (#12879) üzenetére


jokerone
tag

:R köszönöm a segítséget

(#12881) atoszmester válasza jozsi252 (#12879) üzenetére


atoszmester
tag

Örülök, hogy valaki ajánl egy Miboxer töltőt. Nekem a C4-12 és a C2-6000 van, mindkettővel meg vagyok elégedve.

Ezen a teszt oldalon is jókat írnak a Miboxerekről.

[ Szerkesztve ]

(#12882) kugyu21 válasza atoszmester (#12881) üzenetére


kugyu21
senior tag

Jól látom, hogy a töltő áram nem választható, és így mindig fix 3A (illetve a AA, AAA méretet 1A)-val tölti?
Ez nem túl akkubarát megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#12883) atoszmester válasza kugyu21 (#12882) üzenetére


atoszmester
tag

Dehogyis, tizedenként lehet áramot növelni. Azt hiszem 0.3-tól felfelé, nem emlékszem pontosan, de a leírásában benne van.

Slotonként akár 3A-rel lehet tölteni, persze sose használtam még ki.

[ Szerkesztve ]

(#12884) llaszlo


llaszlo
veterán

imax b6 minihez milyen kiegészítő kell, hogy autó akkut is tudjak vele tölteni?

(#12885) jozsi252 válasza jokerone (#12880) üzenetére


jozsi252
veterán

Megvásároltad végül, vagy találtál mást? Miboxer töltőket itthon a Leitz is forgalmazza, szóval szerintem ha egy ilyen jó cég felveszi a termékkínálatba, akkor biztos fogsz vele melléfogni. Én mondjuk Xtar párti vagyok, abból 2 meg 4 slotos van, de ismeretségi körben többnek is van Miboxer és nagyon meg vannak vele elégedve, illetve netes tesztek is azt bizonyítják hogy jóféle!

(#12881) atoszmester

Igen én is innen szoktam böngészgetni új akkuk meg töltők iránt hogy mennyire sikerültek jól vagy épp nem jól. Nagyon hiteles és profi a srác!

iPhone 13 Pro Max

(#12886) jokerone válasza jozsi252 (#12885) üzenetére


jokerone
tag

Még nem.. egyelőre SB-910-et vadászok, illetve sakkozok, hogy hó vége hogy jön ki :D de szeptember elején lecsapok egy ilyenre. Nézegettem én is pár véleményt és jókat írtak róla, úgyhogy biztos ez a 8 slotos Miboxer lesz a kiválasztott.

(#12887) kugyu21 válasza atoszmester (#12883) üzenetére


kugyu21
senior tag

Avval az egy db "SLOT" gombbal állítod be?

(#12888) maross


maross
veterán

ipc-1L - ez vajon megmakkant? nem tudom atvaltoztatni a 2 jobboldali full jelzot, akksival, akksi nelkul ugyanaz. H a 2 baloldalibol kiveszem az akksikat, azok null-t irnak ki. Koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12889) tomcsi23 válasza maross (#12888) üzenetére


tomcsi23
veterán

Feltöltötte a semmit. ;]
Lehet kampec. A másik két rekesz tölt rendesen?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12890) maross válasza tomcsi23 (#12889) üzenetére


maross
veterán

Ugy tunik toltoget, valtoznak neha a kiirt ertekek. Ujrainditottam, attettem 700mA toltesre, most mind a 4 helyen 700 koruli toltest ir ki ugy, hogy szinten csak kettoben van akksi. Ha a jobboldaliakba beledobok ket akksit, semmi nem valtozik, latszatra tolt mind a negy serenyen. Bal oldaliak itt is jol neznek ki, ha kiveszem valamelyiket, rogton null, visszateszem rogton tolt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12891) stifi82


stifi82
aktív tag

Sziasztok!
Van 1opus bt-c3100 töltőm fehér eneloopokat akartam tölteni benne. Chargen van 300mah állítom tesz bele 32maht és kiírja, hogy full. Ez rövid időn belül történik de nem tudok ott ülni mellette figyelni, hogy mikor kapcsoljon le.
Meg lehet mérni töltés előtt hogy mennyi van benne? Mert a tv írta ki hogy cseréljem ki.
Vagy melyik töltési módra tegyem?

(#12892) tomcsi23 válasza stifi82 (#12891) üzenetére


tomcsi23
veterán

Feszültségre mennyit ír?
Discharge módban süti ki a benne levő kapacitást, utána fel kell tölteni.
Vagy charge test mód, ami feltölt-kisüt-feltölt.
Egyébként lehet, a készülék az elemhez képest alacsonyabb feszültség miatt jelez, de többségében ilyenkor még azért bőven használható az akku.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12893) stifi82 válasza tomcsi23 (#12892) üzenetére


stifi82
aktív tag

akkor ebben a Discharge módban használjam? Azt hiszem régebben használtam kb 3 hónapja akkor mintha ebben ment volna az rendben is volt csak hoszallottam az időt gondoltam megpróbálom ezen.

(#12894) tomcsi23 válasza stifi82 (#12893) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az nem fogja feltölteni, csak kisüti a kapacitást - ami, ha közel tele van az akku, azért idő. Utána fel kell tölteni.
Nem feltétlen lenne szükség erre a töltéshez egyébként, de az akku állapotàt azért tudod ellenőrizni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12895) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sajnos nem ismerek a kérdésemnek ennél jobb topicot, ha mégis létezik kérlek linkeljétek be nekem.

Szünetmentesbe kellene vásárolnom 2db új 12V 7,2 Ah akkumulátort.
Ebben kérném a tanácsotokat, az ár/érték arány fontos.

Ilyen akkumulátor volt benne: [kép]
Apám most ezt nézte ki csere akkunak: [link]

Jó lehet ez hozzá? A tartósság is egy fontos tényező, elérhető árban ;]

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12896) Kekmen válasza Predator2 (#12895) üzenetére


Kekmen
senior tag

Melóhelyre ilyeneket szoktam venni: [link]
3 évet vígan elketyegnek, de általában többet is.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#12897) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, egy fali óra kezelési utasitásában az alábbi olvasható.....
Elem típusa: AA (nem tartozék.) Az óra élettartamának biztosításához használjon normál cink-szén elemet, ne alkáli elemet. Nem értem, miért a cink-szén alapú elemet ajánlják hiszen az egy őskövűleti lelet, az alkáli elem újabb tipusú és hosszabb ideig is bírja adni a szuflát.

(#12898) stifi82 válasza luciferk (#12897) üzenetére


stifi82
aktív tag

Nem vagyok egy nagy mágus de a tölthető 1,2v. Van egy aurora időjárás állomásom 2 nap múlva jelezz hogy üres lesz az elem de még hónapokig hasznàlom mire töltöm mert anyira halvány. Lehet azért van az ajánlás.

(#12899) luciferk válasza stifi82 (#12898) üzenetére


luciferk
senior tag

1.5V-os elemekről van szó, a szén-cink fél tartós és az alkálíne tartós elemekről. A falióra gyártója a szén-cink alapú elemeket ajánlja az alkáline elem helyett, vajon miért?🤔

(#12900) Alex91 válasza luciferk (#12897) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy felre forditottak a kezelesit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.