Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) lord_m válasza Jim74 (#12300) üzenetére


lord_m
senior tag

Szia!

Nimh és a jövőben lithium akkukat is szeretnék tölteni. Ha Nekem nem is, az a kérdés, az akkuknak mennyire fontosak ezek a plusz funkciók?

(#12302) Jim74 válasza lord_m (#12301) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem a refresh funkció csak annyival több a teszt funkciónál, hogy automatikusan több kört csinál. Ha nagyon gáz az akku, akkor csinálsz rajta 3 teszt kört és kb. ugyanaz szerintem.
De majd a tőlem jobban hozzáértő fórumtársak megerősítik, vagy megcáfolják ;)

(#12303) kugyu21 válasza Jim74 (#12302) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ez csak részben igaz. A tesztnél megkapod az eredményt, de azt azután Te hasznosítod amire akarod. A refresh esetében a művelet valóban ugyanaz, de a kapott eredmény függvényében addig ismételgeti (magától és nem kell neked újra indítanod) amig növekedést érzékel a ciklusok által kivett kapacitás értékekben. Tehát valóban a teszt funkcióval is el lehet ugyanazt érni, viszont a refresh helyetted el is végzi.

(#12304) Kernel válasza Jim74 (#12302) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha az ajánlott Lii-500 töltőt nézzük, a normál teszt tölt-kisüt-tölt, míg a gyorsteszt kisüt-tölt. Mindkettő a kisütött értéket méri.

A normál tesztet így nem jó ismételgetni, a rátöltések miatt, de ugyanez vonatkozik az IPC-1 szériára is (tölt-kisüt-tölt).

Utóbbinál kellemetlen is, mert ha pihentetés után szeretném tudni a maradék töltést, legfeljebb azt tudom megtenni, hogy frissítést indítok (ami kisütéssel kezd), de akkor figyelni kell, mert a következő kisütésnél nulláról indulva számol ismét.

Tehát gyakorlatilag annyi időm van a leolvasásra, amíg a második szakasz (töltés) folyamatban van, mert itt végig az előző kisütött értéket mutatja. Ez nem olyan kevés, mégis legutóbb is úgy elkalkuláltam, hogy épp éjszakára esett, vagy máskor elfelejtettem, pont lemaradtam róla.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12305) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Most vettem 8db 1900mAh-s Eneloop elemet. Ezzel az Energizer CHDC töltővel vagy van még itthon egy 2-es Energizer Mini Charger tölthetem nyugodtan őket?

(#12306) And válasza zserrbo (#12305) üzenetére


And
veterán

Inkább akkuk azok, mint elemek. Természetesen töltheted azokat a felsorolt töltőkkel, abban meg biztos lehetsz, hogy az nyugodt folyamat lesz: az egyikkel 6, a másikkal pedig minimum 10 órás lesz a teljes feltöltés időtartama. Érdekes, hogy a 4-cellás töltő csak párban hajlandó tölteni, míg a lassabb 2-cellás egyesével is képes erre. Amúgy meg javasolt egy normális, esetleg kisütésre is képes, de ezeknél mindenképpen nagyobb árammal dolgozó töltő beszerzése.

(#12307) lord_m válasza lord_m (#12299) üzenetére


lord_m
senior tag

Egyre inkább az XTAR VC 4 felé hajlok.

Nézelődés közepette akadtam erre a Basen BS4 töltőre:[link]

Ez egy Lii-500-hoz hasonló lehet?

(#12308) kugyu21 válasza kugyu21 (#12303) üzenetére


kugyu21
senior tag

A tegnapi válaszomhoz annyit. hogy amit írtam (addig csinálja míg javulást érez) csak az IPC-re vonatkozik.
Tegnap érkezett meg a rendelt Opus-om, és annak a leírásában tényleg az szerepel, hogy fixen 3 ciklust csinál.
El is fogom adni. :)

(#12309) kugyu21 válasza lord_m (#12307) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nekem a VC4-ben az nem tetszett, hogy ha mind a 4 fészke használod már csak 0.5A-t tud.
Nem biztos, de az általam talált leírások alapján a BS4 csak litiumos aksikat tölt.

(#12310) lord_m válasza kugyu21 (#12309) üzenetére


lord_m
senior tag

Adott esetben az nem valami gyors, igaz, de pl. Nimh esetén nem is tesz jót a nagy töltőáram, nem? Vagy ez csak a régebbi akksiknál volt igaz?

(#12311) kugyu21 válasza lord_m (#12310) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igen elsősorban a régebbi aksiknál volt irányszám a C/4, de ha azt nézzük, hogy beleteszel egy 3Ah Liion-t, annak a negyede is már 750mA. 0.5A- al 8-9 óra alatt tölti fel. Én a 2Ah-s Eneloop-okat is 0.7-el töltöm, markánsabb a letörés, biztosabban kapcsol le a végén.

(#12312) lord_m válasza kugyu21 (#12311) üzenetére


lord_m
senior tag

Értem. Ezek alapján akkor lehet, hogy mégsem az Xtar lesz a jó választás Nekem sem. Vagy kivárom azt a 8-9 órát 4 akksi esetén, adott esetben. :U

(#12313) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy egy Hyundai L 1033-as fényképezőhöz hol tudok akkut és hozzá való töltőt venni.Esetleg ha árat is tudnátok,megköszönném.

(#12314) Kernel válasza Nyugger001 (#12313) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ebben a webáruházban akad éppen:

https://www.google.hu/search?q=Hyundai+L1033+akku

Ha tudsz külföldről rendelni, akkor itt is: eBay.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12315) Nyugger001 válasza Kernel (#12314) üzenetére


Nyugger001
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#12316) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Új vakuhoz készülök pár Laddát venni, s látom IPC1L/klónjai és BC700/klónjai az ajánlás. BC450 ha jól látom szintén tud kisütést, csak kisebb a töltőárama (ami nekem mindegy, ráér a töltéssel), vagy van még valami más is, ami miatt kevésbé ajánlott? Itthon kaphatóak közül melyik a legolcsóbb, ami már jó? Tudom, kicsit fillérszekszuálásnak hangzik, de csak két pár akkuért nincs kedvem a vaku árának felét elkölteni töltőre :)
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12317) rushty


rushty
senior tag

Sziasztok!

Van két újratölthető AA/AAA (2450, 1000 mAH) beszerzési lehetőség [link],
ajánlanátok ezeket megvételre?
-1000-szer (szokásos) fel lehet tölteni, tudja a ráírt értékeket?

Revolut meghívó pü-ben

(#12318) GZoli7 válasza rushty (#12317) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ennyit simán megérnek. Persze kell hozzájuk rendes töltő is.
Az 1000 ciklust szerintem egyik sem tudja teljesíteni a névleges kapacitással.

(#12319) sea


sea
tag

Sziasztok!

Milyen AAA akksikat és hozzávaló töltőt tudnátok nekem ajánlani? A cél otthoni felhasználás, pl gyerekjátékokba, távirányítós autók stb... Li-ion vagy Nimh? Nimh-ből úgy olvastam, hogy az ikea-s Ladda jó. Leginkább gondozás/sz.rakodásmentes érdekelne. Létezik ilyen? Köszi előre is!

(#12320) GZoli7 válasza sea (#12319) üzenetére


GZoli7
senior tag

A Li-ion/Ni-Mh általában nem választás kérdése, hanem az eszköz határozza meg, amiben használni akarod.
A Ladda igen jó ár/érték arányt képvisel.

(#12321) lord_m válasza lord_m (#12312) üzenetére


lord_m
senior tag

Végül csak a Liitokala Lii-500 lett a plusz funkciók, választható töltőáram miatt. Most ismerkedem vele.

Végigfuttattam néhány régebbi Ni-mh akkun is a normál teszt (Nor-test) funkciót, ha jól tudom feltölt, kisüt, feltölt. És például egy-két Tronic 2300 mAh-as akkunál olyan értéket kaptam végeredményként, hogy pl. 536mAh.

Jól sejtem, hogy ennyire eltérő névleges és valós értékeknél gyakorlatilag kuka az akksi? Mert egy 2450mAh-s LADDA meg 2665mAh-t tesztet produkált.

(#12322) Nagya21 válasza lord_m (#12321) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!

Futtasdt át még kétszer, és meglátod mi a valós eredmény.

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12323) lord_m válasza Nagya21 (#12322) üzenetére


lord_m
senior tag

Rendben. És ha azután is ilyen eredmények vannak, akkor tényleg dobhatom ki?

(#12324) GZoli7 válasza lord_m (#12323) üzenetére


GZoli7
senior tag

Egy távkapcsot így elvisz pár hónapig.

(#12325) lord_m válasza GZoli7 (#12324) üzenetére


lord_m
senior tag

Akkor azt hiszem, szortíroznom kell ezek alapján. .. :U

(#12326) kugyu21 válasza lord_m (#12325) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igen pl. pont azért lehet jó egy ilyen fajta töltő, hogy megállapíthatod vele, hogy az akkumulátoraid milyen állapotban vannak (némileg regenerálhatod is öket), és annak megfelelően foghatod munkára a megfelelő helyre. Nekem pl. az ilyen, végét járó 400-500mAh-s akkumulátorok kerülnek (utolsó felhasználási helyként) a napelemes kertilámpába, és nem próbálkozom vakúba tenni, hogy aztán villanás helyett meglepetést érjen. És ezért adok inkább ki egy kicsit több pénzt, ahelyett hogy megvegyem az Aldi/Lidl automata töltőit.

[ Szerkesztve ]

(#12327) Nagya21 válasza kugyu21 (#12326) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Jó az Aldi-Lidl töltő, feltéve ha van mellete egy IPC akkutöltőd :DDD :DD :D
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12328) GZoli7 válasza Nagya21 (#12327) üzenetére


GZoli7
senior tag

:C

(#12329) paye válasza Nagya21 (#12327) üzenetére


paye
tag

+ 1 :R

(#12330) kugyu21 válasza Nagya21 (#12327) üzenetére


kugyu21
senior tag

Hát szerintem, ha valaki használt már IPC-t, az már nem foglalkozik az Aldi/Lidl-sel.

(#12331) Nagya21 válasza kugyu21 (#12330) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Dehogynem, főleg ha van c-d akku, vagy 9v-os.
Használom a Lidl-s töltőt, oszt ha felmerül vmi gyanú akkor elő az IPC-t.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12332) kugyu21 válasza Nagya21 (#12331) üzenetére


kugyu21
senior tag

A 9V-ot adom, azt én is egy régi töltőben dolgozom meg, de a C és D, adapterrel simán megy be az IPC-be. :))

(#12333) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Jól értem a hozzászólások alapján, hogy egy Lii-500 jó lehet átlagos itthoni használatra? 18650, AA és AAA akksihoz kéne, szeretném tudni melyik hogy áll. Későbbiekben ezek alapján cserélném a döglődőeket újabbakra (Eneloop talán?).
Órák, távirányítók, elemlámpák, stb. Tehát Li-ion és NiMH vegyesen. Most GB-n néztem, hogy 21$, ennyit még különösebb szájhúzás nélkül ki is adnék érte. Vagy inkább ruházzak be valami jobbra, hogy a NiMH is szeresse?

(#12334) tomcsi23 válasza stickermajom (#12333) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lekezeli a NiMH akkukat is. Létezik ezen a területen jobban teljesítő töltő, de szerintem használhatósági szempontból ezzel sem lesz gond - ha összességében egyetlen töltővel tervezed megoldani a hengeres akkuk töltését.
Van hozzá most kupon is:
Liitokala Lii - 500 LCD Battery Charger - EU PLUG BLACK
GBBF140
$15.99

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12335) stickermajom válasza tomcsi23 (#12334) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi szépen! Meg is rendeltem.

Tényleg teljesen átlagos használatra kell egy okosabb töltő az itthoniaknál, szerintem ez elég lesz nekem.

(#12336) pibácsi válasza lord_m (#12321) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia ord_m!

Figyelmedbe ajánlom az általam leírt-lefordított és a gyakorlatba átültetett leírásomat. Az eredeti használati nem jó, nem használható.

https://logout.hu/bejegyzes/pibacsi/lii-500_akkutolto_hasznalati_utasitas_gyakorlati.html

Üdv. Pibácsi

(#12337) lord_m válasza pibácsi (#12336) üzenetére


lord_m
senior tag

Köszi, már olvastam korábban. :R

(#12338) pibácsi válasza lord_m (#12337) üzenetére


pibácsi
senior tag

OK. örülök.

(#12339) Imy


Imy
veterán

Az IPC-1 vagy a Lii-500 jobb? Nekem IPC-1-em (Technoline BC-700) van. Csak hogy érdemes-e váltani...

(#12340) PHM válasza Imy (#12339) üzenetére


PHM
addikt

Csak akkor válts, ha zömében át akarsz térni lítium akkukra.
Ha továbbra is fontos a Ni-MH akkuk használata, tartsd meg
a töltőd, és vegyél inkább egy olcsó 1-2 csatornás töltőt
a lítium akkukhoz.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12341) Imy


Imy
veterán

Sziasztok! D méretű (góliát) elem méretű akksiból mi az ami ajánlott?
Illetve hozzá töltő, ami képes befogadni? ( IPC-1-el töltöttem, egy Góliát foglalattal kötöttem össze, de nem az igazi megoldás, problémás)

A Lidls akksi kb 2-3 év után kipurcant.

( bojlerbe kell )

(#12342) lord_m válasza Imy (#12341) üzenetére


lord_m
senior tag

AA akksikból lehet csinálni D akksit, adapterrel. Az nem jó megoldás?

(#12343) Imy válasza lord_m (#12342) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, de ilyen megoldást használok jelenleg, igaz 3db AA méretű megy bele.

(#12344) Kernel válasza Imy (#12341) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, hogyan kötötted be, nekem nem volt problémám a kivezetéssel.

Ha rajtam múlna, góliát-akkut tudnék tölteni úgyis (ha lenne foglalatom), hogy C/10 árammal 15 óráig, ahogy az a gyári ajánlásokban is szerepelni szokott (nem csak gyorstöltővel lehet).

Volt már olyan, hogy egy dugasztápból és egy ellenállásból tákoltam töltőt, vagy mostanában ezt is szoktam használni.

Ezek persze barkácstémák, ami nem mindenkinek felel meg, csak a teljesebb kép kedvéért említem.

Van egy Lii-100 töltőm is, bár ennél a D-méretet nem írják, a 32650 szerepel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12345) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Van egy Voltcraft IPC-1L típusú töltőm. Sajnos voltam annyira balfasz, hogy nem a gyári tápjára dugtam véletlenül. A kérdésem az, hogy menthető-e még? Jelenleg ezt produkálja ha rádugom a saját tápjára. Aztán szépen lassan elalszik ez a kijelzés is. Semmilyen gombra nem reagál.

Ezzel lehet még valamit kezdeni? Szétszedtem, de nem találtam komolyabb károkra utaló jeleket (égés, ilyesmi), bár nem nagyon értek hozzá.

(#12346) Imy válasza KisTücsök (#12345) üzenetére


Imy
veterán

Mekkora feszültséget adott ki a másik töltő? Mondjuk néztem, de nem találtam semmi kapcsolást. Mivel 3V-ot kap, így lehet nincs semmi stabilizátor, ami megfogná a magasabb feszt. Ha megkapja a uC akkor lehet meghal.

(#12347) KisTücsök válasza Imy (#12346) üzenetére


KisTücsök
addikt

12V. :( [link]

Mivel az a két kis kijelző még valamit mutat, még ha csak ideiglenesen is, gondoltam hátha nem teljesen halott.

(#12348) Imy válasza KisTücsök (#12347) üzenetére


Imy
veterán

Ajajj, az már sok lehet neki. Habár jó lenne látni a kapcsolási rajzot, hogy mi mekkora feszt kap, de szerintem az uC-re közvetlen megy a 3V, esetedben a 12V. Ha mégsem, akkor szerencséd lenne, de így nem tudom megmondani.

(#12349) Kernel válasza KisTücsök (#12345) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel a kijelzőt az egyébként műgyantával lecseppentett processzor közvetlenül kezeli, ha utóbbinak lenne tápellátási hibája (vagy akár bemeneti eltérés, külső alkatrészek hibája), a szegmensek arra egyformán reagálnának elvileg. Pl. az összes halványul, vagy összes kiakad stb.

Nyilván én is megpróbálnám műszerrel lekövetni a feszültségeket, a betáp útját a processzorig, ha nem is sok (vagy inkább semmi) reménnyel, de így látatlanban szerintem károsodott a processzor.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12350) kugyu21 válasza Imy (#12339) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én az OPUS BT C3100 mellett is megtartottam az IPC-t és a NiMh és NiCd-t azóta is azzal töltöm (még a góliátot is).
A Lii csak a litiumos elemek töltéséhez szükséges.

Kernel
A Lii-100-ba a góliát már nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.