Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11551) Michele válasza Imy (#11543) üzenetére


Michele
tag

Köszi srácok :R

(#11552) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok, keresek eladó Olympus LI-41C töltőt, ha van valakinek elfekvőben légyszi jelezze privátban.

(#11553) tope


tope
addikt

Szép napot!
Ehhez a LADDA akksihoz kell valami spéci töltő, vagy jók a sima töltők is hozzá (pontosan nem tudom milyen van az illetőnek, akinek kellene)

UI: A LIDL-s akksihoz képest milyen ?

[ Szerkesztve ]

(#11554) jozsi252 válasza tope (#11553) üzenetére


jozsi252
veterán

Lényeg hogy Ni-MH akkut tudjon tölteni. Ugyanúgy 1.2V a névleges feszültsége ezeknek az akkuknak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#11555) Imy válasza tope (#11553) üzenetére


Imy
veterán

Mit értesz a sima töltő alatt?

(#11556) TeeJay válasza tope (#11553) üzenetére


TeeJay
félisten

a LIDL akku akció mindig nudli mert valamikor zöld színű LSD-t árulnak valamikor meg az ezüst-fekete színű sima normálisat szóval utóbbiért egy fillért sem adnék már bármilyen olcsónak is tűnik

a LADDA fehér 2450-es meg Eneloop Pro belül szóval kb. trabant vs. mercedes összehasonlítás
egyértelmű hogy az IKEA fehér LADDA a nyerő én nem is vennék most máshol akkut

külföldi srácok letesztelték, én is vettem már és használom és nagyon jól nyomja :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11557) Ádyka válasza TeeJay (#11556) üzenetére


Ádyka
őstag

Köszönjük Emese :D Lassan azt hinné az ember, hogy scriptet írtál erre a kommentre. :D De hiányérzetem van. És a vérnyomásmérős sztori hol marad? :))

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11558) tope válasza jozsi252 (#11554) üzenetére


tope
addikt

+többiek: Köszönöm, én vettem nemrég Eneloop akksit töltövel jó áron, csak az kissé drágább alapból mint az átlag (igaz volt valami nagyon jó akció, én is csak azért vettem), de ha ahhoz hasonlítva jól teljesít, akkor ajánlom majd az illetőnek.

UI: Jól látom, hogy ezt csak helyben lehet megvenni, azaz online nem, na az elég gáz

[ Szerkesztve ]

(#11559) bally4 válasza Blaise (#11546) üzenetére


bally4
tag

Liitokala Lii-500 nekem bevált Kínából 23 $-ért.

(#11560) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de azért biztos ami tuti.
Adott egy IPC-1L töltő. Ha kettő elem már töltésben van, akkor menet közben ugye tilos a másik két slotba is elemet tenni. Előbb kikapcsolni, majd utána elem betétel és akkor a négy töltése mehet. Még soha nem próbáltam ezért kérdezem. :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11561) Ádyka válasza Dolphine (#11560) üzenetére


Ádyka
őstag

Simán rakhatsz be közben is. Viszont csak akkora max áramot állíthatsz be, amit már az első két akksinak beállítottál. A funkciók viszont bármire változtathatóak.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11562) Dolphine válasza Ádyka (#11561) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem, köszönöm! :R
Attól tartottam, hogy esetleg zárlatot okozok a rendszerben, de ezek szerint nem! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11563) jozsi252 válasza Ádyka (#11557) üzenetére


jozsi252
veterán

Nehezen tudom elhinni hogy ugyanaz lenne, már csak az árcédula miatt is. Igen tudom, eneloop néven drágábban lehet eladni az aksit, de van mögötte teljesítmény. Teszt ide, teszt oda, boldog boldogtalan a LADDA akkut vennè, nem pedig az eneloop pro akkut.

iPhone 13 Pro Max

(#11564) crissprivat válasza Ádyka (#11557) üzenetére


crissprivat
senior tag

:DDD

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#11565) TeeJay válasza jozsi252 (#11563) üzenetére


TeeJay
félisten

csak lehet ám az IKEA minimális árréssel adja a tök egyszerű köpenyben kiadott akkuját
míg az Eneloop pro meg csillió reklámot kap illetve a jól bejáratott brand alatt fut persze hogy nagyobb árréssel megy...
ja arról nem beszélve hogy az IKEA-ban ha bemégy láthatod hogy 1raklapnyi akku van AA és AAA fajtából is
ami azért látható hogy nem 100darabot vesznek belőle és árulják hanem egy hajónyit szórnak szét az áruházaik között és úgy máris olcsóbban kapják ők is

de persze nem kell hinni neki lehet venni bátran "jobb" márkát drágábban
ott van Ádyka
árul akkukat vegyél tőle

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11566) jozsi252 válasza TeeJay (#11565) üzenetére


jozsi252
veterán

IKEA nem a minimális árrésről híres amúgy. Értem hogy sokan veszik, múltkor egyik fórumtársnak bementem és vettem 3 blisztert, majd Postán elküldtem, nem mondom hogy nem a legjobb ár érték arányú mert ez igaz. Nem ipari mennyiségben használok akkukat, 2-2 bliszter eneloop pro van épp itthon, szóval megéri számomra a felárat hogy valójában az egyik, hanem a legjobb akkukat használom, minden szempontból.

iPhone 13 Pro Max

(#11567) Ádyka válasza jozsi252 (#11563) üzenetére


Ádyka
őstag

Na meg miért éri ez meg a Panának? Az OK, hogy nagy tételben eladott az Ikeának bugyi nélküli akksikat, de amint mindenki erről fog beszélni, onnantól kezdve egy darabot nem fgonak tudni eladni 4000 Ft felett fekete csomagolásban. Hacsak nem egyik pillanatról a másikra majd más minőség kerül a fehér csomagolás alá is, anélkül, hogy tudná a vevő. Akik majd ugyanúgy eneloop minőséget várnak 2000-ért, és rohannak vissza a boltba vele.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11568) jozsi252 válasza Ádyka (#11567) üzenetére


jozsi252
veterán

Eneloop akkuk attól függetlenül hogy mennyi az ára, ugyanúgy megveszik. Szóval ezzel a saját üzletét rontaná a Pana hogy 2k-ért ad 4db akkut, a mostani 4-5k-s ár helyett.
Múltkor 2300 ft-ért hozzá tudtam jutni 4db 1900mAh eneloop-hoz, illetve 3500-ért 4db pro AA aksihoz. Ennyiért kis túlzással ajándék volt, viszont ez évekig aksi lesz, ha kell akkor tudom 1A-el is terhelni, ha fél év múlva veszem elő akkor ugyanúgy használható. Nem mondom hogy a LADDA nem felelne meg ennek, de aki valamennyit konyít a témához, marad a jól bevált márkáknál.

Főleg ha valaki nem hetente veszi, hanem évente 1-1 blisztert, akkor meg végképp marad a jól bevált márkánál.

iPhone 13 Pro Max

(#11569) r.levente75


r.levente75
addikt

Az eneloopnál van polcpénz, a laddánál nincs.

(#11570) Maximum1


Maximum1
őstag

Esetleg abban tudtok segíteni hogy melyik sima AA elemet érdemes megvenni?
Jó lehet az ikeás, esetleg a lidlis, aldis?
Van valakinek tapasztalata esetleg más ajánlata?
Bútorszéfbe lenne, oda nem igazán jó a tölthető.

(#11571) TeeJay válasza Maximum1 (#11570) üzenetére


TeeJay
félisten

vedd az IKEA alkalisk elemet vagy a LIDL 8darabos is nagyon jó
bátran ajánlom :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11572) Maximum1 válasza TeeJay (#11571) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszönöm.

(#11573) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Hello!

Segitseget szeretnek kerni.
Van egy toltom, ami pontosan:
Varta Quattro Charger 57617
Ha kell bovebb info leirom azt is.

Szoval ez vmi noname szar lehet, tekintve, hogy 4 db varta akksi volt benne, de felholyagosodott mind a 4.
Ez miert van? Mit eredmenyez?
Most azt nem tudom, hogy en nyirtam-e ki, de alapnak vettem, hogy ha tovabb hagyom a konnektorban, akkor ha fel van toltve, akkor leall.
Most kinyirtam ezzel a akkukat?

Van egy regi Energizerem, az csak 1700mAh, de ezerszer megbizhatobb, viszont gondoltam jo lenne valami nagyobb, ezert vettem a Vartat 2100-as akksikkal. :(

szerk: helyesiras

[ Szerkesztve ]

(#11574) crissprivat válasza StarZ3r0 (#11573) üzenetére


crissprivat
senior tag

Pedig a Varta akkuk jók. Én is használok 2100as akkukat tölük. Nem mai darabok,de nagyon jól bírják.
A töltö lehet nálad a vacak. Az tehette tönkre az akkukat. Túltöltötte öket,nem kapcsolhatott alap állásba töltés befejezése után. Ha még garis,akkor próbáld kicseréltetni akkukkal együtt.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#11575) Kernel válasza StarZ3r0 (#11573) üzenetére


Kernel
nagyúr

"Felhólyagosodott" elég tág fogalom, lehet nincs is semmi baja. Ha például elképzelünk pár légbuborékot, mert gyári hiba miatt felvált a fólia.

Az egy egyszerű időzítős töltő 8 óra után kapcsol ki, nem figyeli a töltési állapotot. Annyi "extrát" tud csak, hogy zárlatos akkura villog a LED.

8 óra alatt 350 mA árammal 2,8 Ah töltést visz be.

Ha az akku 2100-as, a veszteségek miatt kb. ennyi plusz kell is neki, illetve ilyen (relatív nem sok) áramon ennyit el is kell bírnia. Beleértve természetesen azt is, hogy ilyenkor soha nem lehet tudni, mennyire volt lemerülve az akku. A töltő ezzel sem foglalkozik, csak tolja neki 8 óráig.

De azért jobb lenne, ha időzítős lévén inkább csak 200-250 mA árammal töltené, hogy ne melegedjen túlzásba. Időben pedig tovább.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11576) And válasza StarZ3r0 (#11573) üzenetére


And
veterán

Az az 57617 egy nem túl okos, a leírása szerint mindössze egy 8 órás időzítővel (mint túltöltés elleni védelemmel) rendelkező 2/4 cellás töltő, amely AA-méretű cellákra 350 mA-es áramot ad. Ezzel a módszerrel azt lehet elérni, hogy névleg nagyobb kapacitású, >2,6..2,8 Ah-s akkukat nem tud teljesen feltölteni, kisebbeket, pl. LSD-típuskat meg némileg túltölt, azaz nagyjából cellánként fél watt teljesítménnyel melegít, mikor már azok teletöltődtek. Egy ilyen töltő eleve nem ajánlott bizonytalan töltöttségű, pláne alig merített akkukhoz, csak teljesen lemerült példányokhoz való. Úgyhogy simán túltölthetett olyan akkukat, amelyeket nem teljesen kisütve tettél fel tölteni.

(#11577) StarZ3r0 válasza And (#11576) üzenetére


StarZ3r0
tag

Koszi, mind a harmotoknak.
Szerintem akkor visszaviszom, kozben meg rendelek vmi mast.

Mi(k) mostansag a bestbuy tipusok? Akar nagyobb osszeget is aldoznek ra.
Regebben egyszer korbeneztem, akkor ezeket talaltam:
- Voltcraft (hwsw forumon irtak, h jo)
- Xiaomi (ennek meggyozo a marketingje)
- La Crosse Technology BC-700 (amazonon rengeteg a pozitiv review)

De lattam itt tok mas tipusokat ajanlotok, milyet erdemes venni meg milyen akkut hozza?

(#11578) crissprivat válasza StarZ3r0 (#11577) üzenetére


crissprivat
senior tag

EBBEN a hozzászólásban az 1. és a 3. típus eléggé közkedvelt töltök. De a Voltcraftal sem lösz mellé ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#11579) StarZ3r0 válasza crissprivat (#11578) üzenetére


StarZ3r0
tag

Koszi!

Es ezek tenyleg megbizhatoak? Olyan nonamenek tunik mindegyik, plane gearbestrol... jo-jo rendeltem mar en is tobb dolgot onnan, ha tenyleg jo, akkor ok.

De megis nezegettem ezt a Voltcraftot, ott melyik az ajanlott az IPC-1 L?

Hogyan lehet ezeket egyaltalan osszemerni, mik azok az extra funkciok, amiert erdemes penzt adni?
Lehet jo lenne ebbe a topicba is egy nagy osszefoglalot irni.

szerk: ja amugy a vartas toltot, meg a 4 akkut sikerult becserelni, kaptam helyette 8 uj vartas 2100as akkut

[ Szerkesztve ]

(#11580) crissprivat válasza StarZ3r0 (#11579) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nekem most OPUS c3100 v2.2 -es töltöm van eneloopokkal. Egy voltcraft ipc-1l -t cseréltem le,mivel megbízhatatlan lett és random újraindulgatott.
Magam részéröl elégedett vagyok,de egy valami nem tetszik benne. Az pedig a ventije. Ha 4drb. AA akkut töltök 500mA -el,akkor elég hangos tud lenni. Nem nagy értelmét látom amúgy ennek a kis ventinek :U Amúgy is egy asztali kis ventit szoktam használni a túlmelegedés ellen. Többet ér sokkal az a megoldás,mint a beépített.
A döntés a tiéd,keresgélj teszteket és a neked legjobban megfelelöt válaszd. Esetleg még a MAHA töltöjét nézd meg,dicsérik a teszteken,de ez nem tölt líthiumos akkukat.
Akkor jó,hogy becserélték a selejtes cuccost,rendesek voltak :K

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#11581) Michele válasza nelli23 (#49) üzenetére


Michele
tag

:U

[ Szerkesztve ]

(#11582) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Most vettem egy Liitokala Lii-500-as töltőt, két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

Milyen jelentősége van annak, hogy mekkora áramerősséggel töltöm az akkukat? Annyit tudok, hogy minél nagyobb, annál gyorsabb a töltés. De ezen kívül?

A belső ellenállás értékéből milyen következtetést lehet levonni?

(#11583) Kernel válasza IG55 (#11582) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gyorsabb, ami egyszerűen csak jó az embernek, ha sürgős neki, de jobban is melegszik, ami rövidítheti az élettartamot.

Az elhasználódás során nő a belsőellenállás, tehát ez arról is árulkodik, meg egyébként is minden feszültségforrás fontos jellemzője. Ideális esetben 0 Ω lenne, a valóság ezt legfeljebb csak megközelítheti.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11584) IG55


IG55
senior tag

A töltés közbeni feszültség változásból mire lehet következtetni?
Mi számít jónak? Ha a töltés elején alacsony, és a végén magas? Vagy ha végig magas?

(#11585) Kernel válasza IG55 (#11584) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet látni, hogy mennyire volt lemerülve az akku, lehet követni, megbecsülni, hogy mikor lesz vége a töltésnek.

Ni-MH akkut általában célszerűbb teljes lemerítés után feltölteni, bár főleg az LSD típusok elvileg nem érzékenyek erre, de kinek, hogy szimpatikusabb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11586) IG55 válasza Kernel (#11585) üzenetére


IG55
senior tag

Ha a töltés végén viszonylag alacsony marad a feszültség értéke, az az akku elhasználódottságára enged következtetni?

(#11587) Kernel válasza IG55 (#11586) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha -dU elven töltené a Ni-MH akkut, akkor lehetne mondani, hogy épp ellenkezőleg, mert kisebb belső ellenállás esetén a töltő kevésbé tudja felhúzni a feszültséget, de ez nem jelent alacsonyabb töltöttségi szintet, meg a töltő egyébként sem az alapján érzékeli a telítettséget.

Az Lii-500 viszont a feszültség abszolút értéke alapján áll le, azt is valószínűleg a töltőimpulzusok közötti szünetben méri, úgyhogy itt már nem olyan egyértelmű.

Vagy attól függ, milyen akku, mennyi feszültség?

Li-ionnál egyértelmű, 4,2 V-ig kell tölteni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11588) IG55 válasza Kernel (#11587) üzenetére


IG55
senior tag

Ni-MH-ról van szó, Eneloop-ról is például. Néhány tized eltérésre gondolok csak feltöltött állapotban. Ebből lehet e valamire következtetni.

Egyébként most lepődök meg azon, hogy feltöltve 1,5 fölé is tudnak menni (ha jól láttam)? Azt hittem, hogy az akkuk nem érik el a másfél voltot. Lemerítve 1,2 köré mennek.

(#11589) Kernel válasza IG55 (#11588) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs jelentősége, az is természetes, töltés közben a soros belső ellenálláson eső feszültség hozzáadódik a cellafeszültséghez. Terheléskor pedig levonódik, ezért jó, ha minél kisebb.

Ezért van az is, hogy a töltés lekapcsolása után rögtön kevesebb mérhető, ha műszerrel rámérnél. Frissen töltve, terhelés nélkül lehet 1,4 V körül, de ez hamarosan megy lefelé.

Kisütésnél pedig 0,8-0,9 V körül fogy el belőle az energia, ezután már letörik a feszültség, minimális terhelésre is.

Gyakorlatilag kb. 1 V-ig használható, így adódik a névleges / átlagos érték 1,2 V-ra.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11590) bally4 válasza IG55 (#11588) üzenetére


bally4
tag

Nekem is Lii-500 van, én mindent alapbeállítással töltök. Van időm mindig, nem siettetem a töltést, nem tesz jót az akksiknak. Néhány ciklus után, vagy ha nagyon le vannak merülve az akksik, akkor merítés-töltés módon töltöm fel.

(#11591) st6969


st6969
őstag

Sziasztok, megjött a Liitokala Lii500 töltőm. 1db régi 2100mAh-s GP akksit akartam feltölteni próbaként. 500mA-rel töltöttem, a kijelző szerint ~8h volt a töltési idő. (Régen a saját töltőjével 34h-t kellett tölteni (mondjuk az akksi több, mint 10 éves :) )
A lényeg: nem tudom, aggódjak-e, de 3751mAh-t ír a kijelző. Nem értek hozzá, nem tudom, mire vonatkozik ez, de azt hittem majd 2100-nál megáll, ha már az van az akksira írva :F Így néz ki.
Lehet, hogy kisütéssel kellett volna kezdeni? Vagy frissítéssel?

[ Szerkesztve ]

(#11592) Dluinet válasza st6969 (#11591) üzenetére


Dluinet
nagyúr

öreg az aksi
2100 helyett jó ha 1500-at felvett (inkább 800-at)
a másik 2250-et (vagy 2900-at) pedig elfűtötte az aksi, mert öreg és szar már

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11593) erik365 válasza st6969 (#11591) üzenetére


erik365
aktív tag

Kidobással kellett volna kezdeni. ;]

1.4 T-jet M32

(#11594) st6969 válasza Dluinet (#11592) üzenetére


st6969
őstag

Ezt konkrétan honnan lehet tudni? Miből látható, hogy mennyit vesz fel? Nem írja ki ezt az értéket ez a töltő, ha már "okos"?

(#11595) Kernel válasza st6969 (#11594) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudhatja a töltő, a környezetbe elszállt hőmennyiséget nem tudja kiszámítani.

Hasonló, mint a fogyasztásmérő, vagy hétköznapi nevén villanyóra. Megméri a rajta áthaladó energiamennyiséget, de azt már nem tudhatja, hogy a fogyasztó mit csinál vele, milyen arányban alakítja hő, fény, vagy mechanikai energiává.

Most az más kérdés, hogy az Ah önmagában csak töltésmennyiséget fejez ki, a fogyasztásmérő pedig Wh vagyis V*A*h, tehát tartalmazza még a feszültség paraméterét is, így ez már energiamennyiség.

Az akku elhasználódására a kijelzőn látható belső impedancia utalhat egyébként (mR)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11596) maestro87 válasza st6969 (#11594) üzenetére


maestro87
őstag

Charge módban mérted a kapacitást és mivel az akku már rossz, ezért lehet nem volt dV feszültségesés ami a töltés végét jelezte volna a töltőnek így ő csak pumpált tovább. Lehet, hogy időzítő kapcsolta le a töltést ha van benne ilyen védelem. A Mode választóval válaszd ki a NOR(mal) tesztet, az a valós kapacitást fogja neked mérni (kisütött kapacitás). Gondolom így is 8 órán keresztül fog szöszölni ezzel az "akkuval", de nem fog ilyen magas értéket kiírni. Ha tippelnem kellene olyan 100mAh-t fog mérni. :DDD
Fast teszt meg úgy szintén a betöltött értéket méri, mint a Charge mód, csak előbb kisüti az akkut.
És igen, ha többet tölt bele, mint a ráírt kapacitás akkor ott már nem stimmel valami. :N

[ Szerkesztve ]

(#11597) And válasza maestro87 (#11596) üzenetére


And
veterán

"És igen, ha többet tölt bele, mint a ráírt kapacitás akkor ott már nem stimmel valami. :N"
Ezzel azért lehet vitatkozni, aminek két oka is van. Egy NiMH - a #11591-es hsz. belinkelt fotóján ilyen látható - akku feltöltése esetén mindig van valamekkora töltésbeviteli többlet, ami sok tényező függvénye, de mondjuk 10..40%-os nagyságrendben. Ezért aztán a bevitt töltésmennyiség eleve nagyobb lesz, mint a valós vagy a cellára írt névleges kapacitás. A másik, hogy relatív alacsonyabb töltőáramok esetén más töltő, például az IPC-1(L) is hajlamos rá időnként, hogy ne vegye észre a -dV -t (ami egy NiMH esetén akár ténylegesen el is maradhat, vagy az értéke a detektálási szint alá eshet). Olyankor egy 'szuper' töltő is bőven a névleges kapacitás feletti értéket jelezhet ki 'bevitt' töltésként a folyamat végén, amit persze az adott cella a valós kapacitásán felül nem képes eltárolni, csak elfűteni.

(#11598) Dluinet válasza And (#11597) üzenetére


Dluinet
nagyúr

na és mi a helyzet azzal az akkuval amire 4-5-6000mAh van írva ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11599) And válasza Dluinet (#11598) üzenetére


And
veterán

Azokat komolyan szoktuk venni. AA-méretben és NiMH kémiával főleg :U.

(#11600) maestro87 válasza And (#11597) üzenetére


maestro87
őstag

Igazad van, valamekkora többlet lesz, de jó aksinál ez nagyon csekély. A 40% szerintem már magas, ott már az akku élettartama is csökkenhet a túltöltés következtében ha eredetileg jó volt az akku.
Nekem az Lii-500-as még nem csinált ilyet mint amit leírtál, igaz 500mA töltő áram alá nem lehet menni, de nem is kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.