Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) mexel válasza alex89 (#11200) üzenetére


mexel
veterán

Értem :) Akkor a villogás még nem end, csak discharging end :)
Köszönöm az infókat. Ezeket majd összeszedem és felírom sorban hogy megtanuljam :D

(#11202) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani akkutöltőt 2100mAh os varta akksik töltéséhez? Olyan kellene amivel lehet egyesével is tölteni az elemet. Ebből létezik olcsó és megbizható? FOntos lenne, hogy ha végzett jelezze valahogy, ne nekem kelljen számolgatni az időt meddig tölti.. Digitális kijelző + még jobb lenne. Valaki tipp? :U

(#11203) r.levente75 válasza Bull Boss (#11202) üzenetére


r.levente75
addikt

Az Aldis Actv Energy töltő, ha jól tudom viszi, ha így van gondolom megerősítenek, minden szempontnak megfelel amit írtál.

(#11204) mexel


mexel
veterán

Érdekes eredményekre jutottam a töltőkkel. A liitokala 500-at tesztelgetem. régebbi NiMh akksikkal próbálgatom, normal tesztet csinálok hogy megnézzem mit tud még egy-kettő régi akksi. Valahogy úgy tűnik mintha a liitokala nagyobb értékeket mutatna a valósnál, mert eddig ezekreaz akksikra sem a Voltcraft IPC 1L és sem a Turnigy (imax B6) nem adott ilyen értékeket.
Most ki is próbáltam ugyanazt az akksit az L500-al és a Turnigyvel. ( elvileg ugyanazokkal a beállításokkal, de erre még kitérek)
A Liitokala szerint az akksiból a kisütés után kinyrhető 432 mA a Turnigyvel pedig kb a fele, 215mA.
500mA- es töltés kisütésre volt mindkettő beállítva.
Érdekes, hogy a Liitokala által teljesen feltöltött akksit rátettem a Turnigyre hogy csináljon egy töltés-kisütést és a töltő szerint beletöltött még 1010mA -t. Ez fura volt kicsit.
A másik kérdés:
Ha a liitokala be van állítva a Current gombbal 500mA -ra akkor ugyanannyi lesz a töltő és kisütő áram is? Több tesztnél is azt olvastam hogy ha 300 és 500mA a töltőáram akkor 250 a kisütés és ha 700 és 1000mA a töltés akkor 500mA a kisütés. Ha viszont így van akkor miért nem azt mutatja a kijelzőn a folyamat közben?

Ebben az esetben viszont a 2 mérésem mégsem ugyanaz mert az egyiknél 250-el sütöttem ki az akksit a másiknál 500mA-val. Talán így érthető a 2x-es különbség is.
Tudja valaki mennyi a kisütés mértéke a liitokala-nál?

Az IPC-1L nél legalább ezek egyértelműek mert mindig kiírja folyamat közben.

SZERK: közben megtaláltam a leírásában a Li500-nak hogy a kisütés valóban kevesebben történik, 250 és 500mA-el. Így az egész tesztem fals lett.

[ Szerkesztve ]

(#11205) erik365 válasza mexel (#11204) üzenetére


erik365
aktív tag

Vettél volna Opust ;]

1.4 T-jet M32

(#11206) mexel válasza erik365 (#11205) üzenetére


mexel
veterán

Még elképzelhető :)

(#11207) mexel


mexel
veterán

Na ugyanazokkal az akksikkal, ugyanolyan beállításokkal teszteltem a Liitokala Li500-at és egy Turnigy Accucell6 (Imax ba)-ot, valamint az IPC 1L-t. Azt vettem észre, a Li500 szinte mindig többet ír kia az akksiból kinyert kapacitásra tesztnél mint a többiek.
Pl az Li500 1900mA-t ír a többi az max 1600-1700-at és kb mindig megvan a 15-20% különbség.
Li500 430-at mér, a Turnigy 350-et, stb.
Melyiknek higgyek, egyáltalán mennyire hihetőek ezek az adatok?

(#11208) Ádyka válasza mexel (#11207) üzenetére


Ádyka
őstag

Szerintem add össze a két értéket, és osszad el kettővel. :)) Bocs. :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11209) mexel válasza Ádyka (#11208) üzenetére


mexel
veterán

A 3 értéket /3. Így talán pontosabb lesz. :)

(#11210) alex89 válasza mexel (#11207) üzenetére


alex89
senior tag

Az én tesztjeim alapján li-ion akksit elég pontosan mér.
Van 6db 2500-as lg HE4-em ezeket 2450 és 2500 között méri.
Samsung 18650-26f 2600mAh, ezt 2605-nek mérte.
10440-es 320mAh-s, ezt pont 320-nak mérte.
900-as AAA több darab 850-870 körül
2100-as (elég régiek) 1950-2090 között mérte.
A többit nem próbáltam.
Szerintem egyébként nincs akkora jelentősége a hajszálpontos tesztnek, egy jó cella tudja azt ami rá van írva, én csak akkor mérek majd megint, ha érezhető teljesítménycsökkenést észlelek és ki akarom szűrni a gyenge/hibás cellát vagy cellákat.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11211) mexel válasza alex89 (#11210) üzenetére


mexel
veterán

Honnan tudod hogy pontosan mér ha nincs mivel összehasonlítva :)
Azért az nem jellemző hogy egy cella éppen annyi ami rá van írva. Ez a mérés inkább éppen a régebbieknél fontos, hogy tudjam mennyire jó még. Persze tény, nem annyira érdekes most 10-20% eltérés, csak kíváncsi vagyok, és fura hogy ekkora az eltérés töltő és töltő között.

Pl egy kínából rendelt mondjuk Trustfire li-ion 2500-as akksinál érdemes megnézni mennyit tud. ( csak egy példa volt a név is, ez jutott eszembe)

[ Szerkesztve ]

(#11212) kugyu21 válasza mexel (#11211) üzenetére


kugyu21
senior tag

"Akinek egy órája van, mindig tudja mennyi az idő. Akinek kettő az sohasem biztos benne." :DD
Azt azért ne felejtsd el, hogy ezek nem laborműszerek, ezért az összehasonlítgatásuk nem sokat mond.
Ha az egyik mindig ugyanazt az értéket hozza, már annak is örülni kell. Nem a mAh pontosságú mérés az érdekes, hanem hogy sorbakapcsolás esetére össze tudd párosítani a hasonló kapacitású egyedeket és ne vigyék egymást mélykisütésbe egy gyengébb láncszem miatt.

(#11213) mexel válasza kugyu21 (#11212) üzenetére


mexel
veterán

:DDD
Igen, fontos főleg a li-ionnál hogy lehetőleg egyformákat tegyek egymás mellé.
Ami fura mindenesetre hogynagyon régi laptop akksiból kivett li-ion akksira ami gyárilag is max 1800mAh-s, arra most kb 2000-et mért, a 2500-asra ami új arra 1900-at. Az első érték nagyon hihetetlen, azzal az akksival a lámpa is elég hamar végez, érezhetően negyed annyi idő alatt mint az utóbbival. Hiába nem laborműszer azért ekkora hibahatár soknak tűnik. Most letesztelem azt az akksit ismét mással is, de a legutóbb az kb 4-500mA-t tudott.
Lehet hogy tájékoztató jellegnek sem jó ez a teszt? ( csak azért rugózok ennyit ezen mert engem ez mindig érdekelt :) szeretek tesztelni, mérni, dokumentálni :F )

[ Szerkesztve ]

(#11214) kugyu21 válasza mexel (#11213) üzenetére


kugyu21
senior tag

Rendben, de azt el kell döntened, hogy a töltőt vagy az akkumulátort teszteled, mert így túl sok a változó.
Én már annak is örülök ha az EGY töltöm (IPC), ugyanazzal az EGY akkumulátorral, azonos beállítás mellett, kétszer egymás után közel hasonló értéket mutat.

[ Szerkesztve ]

(#11215) mexel válasza kugyu21 (#11214) üzenetére


mexel
veterán

Ezt én elhiszem, de úgy látszik nem jön át amit írni akarok.
Nekem teljesen hihetetlen értékeknek tűnnek néha ezek, és akkora a szórás hogy kétséges számomra hogy van-e egyáltalán valami értelme ennek a funkciónak? Olyan hasraütésszerűnek tűnik minden mérés.
Az ipc 1l azért nagyjából mindig ugyanazokat hozta, de a li-ionnal ott nem sok mindent tudok kezdeni, ezért is kell eladnom, pedig azt hittem az örök darab lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11216) Kernel válasza mexel (#11215) üzenetére


Kernel
nagyúr

Maga az akku sem "pontos", illetve a kémiai sajátosságok miatt két egymás utáni kapacitásmérés is mást mutathat, főleg Ni-MH akkunál.

Előtte a töltés sem biztos, hogy egyforma telítettséget hoz létre. Utána elindul a kisütés, itt nem mindegy, hogy valaki pihenteti, vagy azonnal kisüti. Szabványos mérésnél pihentetni szokták, miután ez felel meg a természetes használatnak is általában.

Utána nem mindegy a kisütési feszültség értéke. Az áramot már korábban említettem.

Ezt én másképp oldottam meg, csak emiatt nem akartam egy Li-ion töltőt rendelni, ezért inkább összedobtam egy kapacitásmérőt.

A kisütőáramot egészen pontosan belőttem 200 mA-re, esetemben sima DC, tehát könnyen mérhető. (A gyári töltőknél PWM-alapon megy a kisütés is.)

A kisütési küszöböt egy precíziós söntstabilizátor (TL431) határozza meg 2,5 V értékben.

Az időt egy kvarcvezérelt óra méri. Bővebben itt írtam róla:

http://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_51307-51307.html

Csak véletlenül elírtam két dolgot: nem zöld, hanem piros LED-re érvényes a nyitófeszültség, alsó rajzon pedig BC639 helyett BC638 kell.

Természetesen, aki nem foglalkozik ilyesmivel, úgyis készen kell vásárolnia, csak az érdekesség kedvéért linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11217) alex89 válasza mexel (#11211) üzenetére


alex89
senior tag

Ha mondjuk adott egy sokak által használt akksi pl az említett samsung ICR18650-26F aminek minden mérés és rengeteg teszt alapján 2600 +/- 30mAh körüli a kapacitása. Ha az én többszöri mérésem alapján is ez jött ki akkor az valószínűleg nem a véletlen műve és aránylag pontosnak mondható, hiszen mindenki ilyen értéket kapott más töltőkkel is.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11218) mexel


mexel
veterán

Kernel: Köszi az infót! Egyébként ezt a saját kisütő berendezést összehasonlítottad pl a BC-700-al?

" valamikor régen azért vásároltam, mert van egy zárókontaktusa (amivel ébreszt) azzal akartam valamit időzíteni, amire már nem is emlékszem." Ilyet manapság nem jó nyilvánosan leírni, mert hamar jön a tek. :DDD

alex89: nekem nincsenek ilyen etalon akksijaim amihez töltőt lehet kalibrálni :)

[ Szerkesztve ]

(#11219) mexel


mexel
veterán

Na közben lehet hogy visszavonom az előző állításom, igazatok lesz. Ugyanaz az akksi ami eddig nem tudott csak 4-500-at most a Turnigy-ben is sokkal többet mér, még nem ért a végére de hasonlítani fog a Liitokala-ra.

Teljesen más: még 3 töltő van a Liitokala Li-500 meéllett amit kipróbálnék szívesen ( illetve meg is fogom rendelni ezeket és kipróbálom):

Opus BT - C3100 V2.2
Nitecore D4
XTAR VC4

Ha jól tudom ( a http://lygte-info.dk teszteket olvasgatom persze nem nagyon értem amit írnak :D ) akkor nem egyforma a töltési algoritmus ezeknél a töltőknél. Melyik az ami az akksiknak a legjobb?
A CC/CV az azt jelenti hogy állandó áram/állandó feszültség?

(#11220) mexel


mexel
veterán

Hopp, közben a Nitecore D4 lehet hogy kiesik, az nem tud kisütni ha jól olvasom.

(#11221) Kernel válasza mexel (#11218) üzenetére


Kernel
nagyúr

BC700-zal nem tudom összehasonlítani, mert ennél 2,5 V kikapcsolási küszöb, Li-ionhoz lett kitalálva.

Az áramgenerátort sikerült úgy megoldani, hogy a szükséges feszültségtartományban biztosítja a stabil kisütőáramot, de 0,9 V-ig süllyedve már nem biztos, hogy tartani tudná. Azt már nem is mértem, mert örültem, hogy így beállt.

Előzőleg ugyanis próbáltam más megoldást, amivel már 2,5 V-on sem volt stabil, vagy túlbonyolított lett volna, amit nem akartam.

Amikor még BC700-am sem volt, Ni-MH akkuhoz egy komparátoros kisütőt építettem, de az valóban csak kisütésre szolgált. Ellenállással, ami nem biztosít stabil áramot, csak folyamatosan csökkenőt, így kapacitást nem is lehetett számolni belőle.

Egy másik -dU elven működő töltőm volt, ami értelemszerűen stabil árammal tölt, ezért ott az idő mérésével meg tudtam állapítani a bevitt töltést. Ez volt egyébként a kínai kvarcóra első produkciója valamikor. (Hogy mi mindent lehet vele időzíteni, azzal inkább nem poénkodtam a hozzászólásban, de maga a poén gondolata nekem is ott lebegett amúgy).

Egyébként a Li-ion akkuk valóban stabilabb kapacitást mutatnak, illetve többszöri próbálkozásra volt még egy kis növekedés is, újonnan vásárolt akku esetében.

Azt is észre lehetett venni, hogy ha a butább töltővel töltöm (ami a 4,2 V elérése után sem áll le, tehát folyamatosan tartja ezt a szintet), utána több kapacitás nyerhető ki, mint az egyébként korrekt töltővel, ami az előírt karakterisztikát betartva, le is áll egy idő után.

CC/CV

Constant Current / Constant Voltage

Ez való a Li-ionhoz, de vannak töltők, ami Ni-MH akkut is így tölt, ami viszont nem garantálja a teljes feltöltést. Ez egyfajta egyszerűsítése a töltőnek, vagy talán úgy is felfogható, hogy ezeknél a Ni-MH, Ni-Cd inkább csak másodlagos képesség.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11222) mexel válasza Kernel (#11221) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!
A fentebb linkelt teszt oldalon biztosan nézted a töltőket. Ott nekem valamiért úgy tűnik hogy az Opus-al nem elégedett teljesen a tesztelő.
Melyik lehet a legjobb a felsorolt 3-4 töltő közül most? Liitokala, Opus, Xtar vagy Nitecore? Úgy vélem az első kettő közül valamelyik. ( most az IPC-t és társait nem veszem ide mert nem tudnak li.iont, de valószínűleg NiMh-ra azok a legjobbak)

(#11223) alex89 válasza mexel (#11222) üzenetére


alex89
senior tag

Felhasználói igény függő szerintem, hogy kinek mi. Tudtommal az xtar és a nitecore nem tud kisütni és tesztelni, emiatt nálam kiestek, de aki pl csak li-ion akksit tölt annak ettől függetlenül teljesen jó lehet bármelyik. A négy közül van olyan ami tud polymeres akksit tölteni, van ami tud 4.35v-ra tölteni és így tovább.. neked kell eldönteni mire van szükséged.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11224) muci


muci
tag

Van egy Sony fejhallgatóm, ami 2db blokk-akksival üzemel. Külső akkutöltő létezik? mert az alap töltő megadta magát.

[ Szerkesztve ]

(#11225) Kernel válasza muci (#11224) üzenetére


Kernel
nagyúr

Milyen blokk? Ezek közül valamelyik: [link]

Töltéshez ki kell venni az akkut, vagy töltőcsatlakozója van, milyen típus egyáltalán? Létezik Sony USB töltős is.

(#11222) mexel

Ez az, hogy egyéni igények függvénye.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11226) muci válasza Kernel (#11225) üzenetére


muci
tag

Köszönöm soraidat a válaszom :MDR-RF és a fejhallgatóban vannak az akksik,majd utána egy adapteres

töltőbe kell beledugni a fejhallgatót. Piros égő (charger ) elalszik, de 20 perc használat után elnémul.

(#11227) PHM válasza muci (#11226) üzenetére


PHM
addikt

A kérdés leginkább az akku pontos típusára vonatkozott volna.
Szerintem.
Mindenesetre úgy gondolom, hogy azok az akkuk Ni-Cd,
vagy Ni-MH kémiájúak lehetnek, soros kötésben.
Nagy valószínűséggel nem a töltő, hanem az akkupakk a hibás.
Lecsökkent a kapacitása, részben az elöregedés, részben a
memória effektus miatt. Ha az utóbbi a fő ok, meg lehet próbálkozni
az akkuk regenerálásával, ami többszöri teljes kisütésből, illetve
feltöltésből áll.
Ilyet tud például az IPC 1L töltő, de csak egyedi cellák
regenerálására alkalmas.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11228) Kernel válasza muci (#11226) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem tartja a töltést, az akku hibája szokott lenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11229) mexel válasza alex89 (#11223) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ez tény. Közben valóban észrevettem hogy a Nitecore és Xtar nem tud kisütni, ezek kiesnek máris.
Marad a Liitokala és az Opus. Egy Opust talán még kipróbálok. Vélemény arról? Jobb lehet mint a Liitokala?

(#11230) blattida válasza mexel (#11229) üzenetére


blattida
nagyúr

Az opus nem véletlenül drágább. Több funkcióval rendelkezik, nagyobb a maximális töltőárama és jobban is használható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11231) mexel válasza blattida (#11230) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ez így szép leírva de elég szubjektív. A nagyobb töltőáramot tudom, azzal nincs gond, nem biztos hogy szükségem van rá. A funkciók közül ha jól tudom a refresh az amivel többet tud, ez is akkor fontos ha szüksége van rá az embernek, de manuálisan ( igaz macerásabban kicsit) de kiváltható a kisütés-töltéssel.
Az hogy jobban használható azt viszont nem tudom mit takar?
Ami pozítív és negatív nekem: van benne hűtés ami jó, mert az LII500-ban nagyon melegek az akkuk, viszont a zaj az negatív.
Ami jobbá teheti, ha a töltési algoritmus esetleg jobb mint a másik töltőnél, nem tudom ebben van-e különbség. Olvastam a teszteket mindkettőről de nem tudom eldönteni hogy a grafikonok alapján melyik a jobb az akksinak?
Az Opus-on kellett egy szoftverfrissítést csinálni már a gyártónak, az új az mennyivel lehet jobb?
Ezek a részek érdekelnek inkább :)

(#11232) veze


veze
őstag

van egy trustfire TR001-es töltőm
két állása van rajta 4,2V és 3,0 V
a 4,2V Li on töltéshez használom , a 3,0 Voltos állítási lehetőség az milyen akksihoz valo?

(#11233) blattida válasza mexel (#11231) üzenetére


blattida
nagyúr

Az akkuk csak akkor melegszenek, ha túl nagy a belső ellenállásuk és/vagy nagy a töltőáram. Ventilátor nélkül sem kell forrónak lennie egy jó akkunak normál töltés közben.

Az opus picike ventije amúgy nem hangos, magam is hallom, de nem zavaró. töltőt meg nem egy csöndes hálószobában kell használni, ahol ez az lenne.
A v2.2-es opus már régóta kint van, én használat közben nem találkoztam hibával

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11234) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok.
Van egy lii-500-as töltőm, és mint ahogy korábban is írtam, illetve linkeltem be róla videót a 3-4-es slotban minden beállítás ellenére 1 perc után átáll 300 mA-re töltésnél. Utána már nem is engedi megváltoztatni, csak ha kihúzom a konnektorból és újra kezdem, de megint 1 perc után átáll,

A kérdésem az, hogy szerintetek, van-e ennek jelentősége?
Mármint amúgy is inkább minél kisebb töltőárammal kellene tölteni, és ez jobb az akksiknak is (Li-ion és NiMh akksjaim vannak), vagy inkább cseréljem le, ezt meg a hiba jelzésével együtt passzoljam el, akit nem zavar ez a hiba?
Amúgy tölt, meg kimutatja, hogy mennyit töltött bele, illetve az alapfunkciók (csak töltés, fast test, normál test) működnek rajta, csak nem lehet magasabbra állítani.

Előre is köszönöm a szakértő véleményezést.
:R

Ja még annyit, hogy az 1-2 slot az minden funkcióval együtt működik.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#11235) Kernel válasza veze (#11232) üzenetére


Kernel
nagyúr

TrustFire TR-001

Itt 3,6 / 3,0 V szerepel, utóbbi a lítium-vasfoszfát akkuhoz való és névleges értéket jelentenek a számok.

Végértékben úgy nézne ki, hogy 4,2 / 3,65 V.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11236) mexel válasza blattida (#11233) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos sokszor olyan helyen töltök ahol zavaró ahang. :(
Egyébként amit mérnek ezek a töltők amikor berakom az akkut, az mit mutat? A liitokala is kiírja hogy 49 mr, 111 mr ( azt hiszem mr, nem emlékszem) Ez belső ellenállásmérés akar lenni?

(#11237) PHM válasza mexel (#11236) üzenetére


PHM
addikt

"Ez belső ellenállásmérés akar lenni?"
Igen, milliohmot jelent. Minél kisebb, annál jobb.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11238) mexel válasza PHM (#11237) üzenetére


mexel
veterán

Hmm. Az egyik li.ionnál 111-et írt ki, a többi mind 40-50 közötti. Talán azt a cellát hanyagolnom kellene :)

(#11239) alex89 válasza Anonymus23 (#11234) üzenetére


alex89
senior tag

Noha nem olyan nagy hiba, de így azért nehezen, vagy csak nagyon nyomott áron lehetne elpasszolni. Én megtartanám, feltéve ha nem mindenképp négyesével akarod tölteni a cellákat. A kis töltőáram valóban kíméletes tud lenni az akksiknak, másrészt viszont sok esetben szükségtelen. Egy pl 3000+ mAh-s li-ion cellát fölösleges 300-al tölteni.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11240) Anonymus23 válasza alex89 (#11239) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jelenleg csak zseblámpába használok ilyen akksikat, jelenleg nem elvárás a a 4db egyszerre töltése Li-ion akksiból. Mondjuk NiMh akksiból viszont 4 db-ot egyszerre töltenénk (fényképezőgép), azok 2400 és 2600 mAh kapacitásúak, 2 csapat van jelenleg...

Csak zavar, hogy nem tökéletes a cuccos... :U
A kicsi kínai meg írja a problémára: "I don't understand buyers" :)
Meg az angolt sem :)

;) - The Power of the Light Side

(#11241) alex89 válasza Anonymus23 (#11240) üzenetére


alex89
senior tag

Ha azt írtad volna, hogy egy kis pénzt akarsz küldeni neki, mert annyira elégedett vagy a termékkel meg szolgáltatással akkor tuti felső fokon menne neki az angol :)

Egyébként a 300-as töltőáram nimh akksik esetében nem rossz érték, elmegy. Nagyon régen volt olyan töltőm ami 60mA-val töltött, na az nem volt valami gyors :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11242) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok!

Talán többször volt már, csak nem találom, mi a javaslat Metz 26-os vakuba két AAA méret kell bele.
Fontos lenne a gyorsabb vakuzás, alkalmanként 50-100 villanás és havi 2-3 alkalom, szóval remélem a frissítési/merítési ciklusokkal is 1-2 évet legalább használnám.

Inkább Fujitsu Black (900mAh) vagy Fujitsu White (750mAh)?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#11243) PHM válasza enterlaci (#11242) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem a Fujitsu White lesz jó neked.
De bármelyik ismert márka alacsony önkisülésű (LSD)
típusát megveheted.
Szerk: Közben megnéztem, elvileg a Fujitsu Black is LSD akku.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11244) enterlaci válasza PHM (#11243) üzenetére


enterlaci
senior tag

Kösz! Azért is kérdeztem, mer 2db-os bliszterben ugyannyiba kerülnek, a black pedig nagyobb kapacitású - gondoltam gyorsabb/jobb vakuba!?
4es bliszterben a white olcsóbb, szóval valószínűleg akkor az lesz.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#11245) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Évek óta használok megelégedéssel egy Voltcraft IPC-1L töltőt 1900-as Sanyo Eneloop akkukkal.
Most venni akarok további Eneloop aksikat, és most látom, hogy már nem Sanyo hanem Panasonic az Eneloop.
Az alábbiak közül melyiket érdemes megvenni, van-e köztük különbség a kapacitáson kívül???
- Pana 1900 Eneloop fehér 1000 ft/db
- Pana 2450 Eneloop pro fekete 1200 ft/db

Az valós, hogy a feketét csak 500x, míg a fehéret 2100x lehet feltölteni? ....tapasztalta ezt már aki használ feketét? ...ha valóban így van, akkor gondolom jobb vétel a fehér.....

(#11246) lord_m válasza fireman123 (#11245) üzenetére


lord_m
senior tag

Szia!

Manapság ha jól tudom, az Eneloop technológiát már a Fujitsu vette meg, gyártja:

A Panasonicnál csak a név maradt, persze amiket árulnak, még valószínű eneloopok, ettől függetlenül, ha korábban gyártották.

[ Szerkesztve ]

(#11247) And válasza fireman123 (#11245) üzenetére


And
veterán

"Az valós, hogy a feketét csak 500x, míg a fehéret 2100x lehet feltölteni?"
Tudom, hogy nem az igazi kérdésre kérdéssel válaszolni, de most komolyan: esetedben van bármilyen gyakorlati értelme annak, hogy melyiket hányszor lehet tölteni? Milyen gyakran töltenéd az akkupakkot? Mert ha mondjuk heti átlagban egyszer, az ötszáz töltés-kisütés ciklus akkor is közel 10 évet jelentene.
A kapacitáson felül egyébként az önkisülés sebessége is eltérő, a névleg kisebb kapacitású típus javára, de a különbség nem óriási. Mellesleg ez is egy olyan adat, amelyet a gyakorlatban nehéz reprodukálni: eleve túlságosan idealizált (ha jól emlékszem, 20 °C-os) környezetre adják meg, ami a gyakorlatban nehezen tartható, ha csak nem hűtőben tárolod a teletöltött akkukat.

(#11248) fireman123 válasza And (#11247) üzenetére


fireman123
őstag

igazad van ...tényleg 10 év :D , nem számoltam utána, csak a 4x-es különbség tűnt fel, akkor gyakorlatilag mindegy melyiket veszem?

(#11249) r.levente75 válasza fireman123 (#11248) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen

(#11250) And válasza fireman123 (#11248) üzenetére


And
veterán

Mivel az árazásuk aránya megfelel a kapacitásaik (és ezzel a bennük tárolható energiamennyiségek) arányának, a kérdés eldöntését rád bíznám. Ha úgy gondolod, hogy ez a nagyjából 25%-os többlet megéri a felárat, szükséged van rá és ki is tudod használni, akkor, vedd a pro-t. Ha meg nem, akkor az általános kivitelűt :U.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.