Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy ha Samsung telefon (gyári) hálózati töltőjére az van írva, hogy "Output: 9V, 1.67A or 5V, 2.0A", akkor mitől függ, hogy a két érték közül melyik jön ki belőle. 1 db USB csatlakozó van az adapteren.

Azért érdekel, mert rendeltem Amazonról TOP-MAX akkukat D610-hez, USB töltővel, de szeretném 220V-ról is tölteni őket.
A TOP-MAX töltő paraméterei: Input: DC 5V 1-2A; Output: DC 8.4V 600mah.
Ehhez kellene nekem fali adapter. Kérdés, hogy a Samsungé jó -e hozzá.

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#11602) alex89 válasza kuyarashi (#11601) üzenetére


alex89
senior tag

Valószínűleg a samsung töltő quick charge kompatibilis ezért tölt 9V-on is a megszokott 5V mellett. A dolog tudtommal kétoldalú, tehát csak olyan eszközt fog 9V-al tölteni ami ezt támogatja azaz szintén QC kompatibilis, minden egyéb esetben simán 5V 2A-val tölt. A qualcomm esetében emlékeim szerint így működik a dolog, de létezik többféle gyorstöltési eljárás, lehet hogy ez más gyártónál másként működik.

Ha biztosra akarsz menni, akkor keres otthon bármilyen fix 5V-s 2A-s vagy az alatti usb töltőt és használd azt.

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11603) kuyarashi válasza alex89 (#11602) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, köszi szépen. Az LG QC töltőm például 5V, 1.8A, tehát megfelelne, csakhogy az akksik tesóm birtokában vannak. Ők meg Samsung telefonokat használnak. :) Ettől függetlenül megválaszoltad a kérdést és segítettél is vele.
Neten egyébként találtam adaptereket pár 100 Ft-ért, de ezeket nem vállalnám be. :D

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#11604) Kernel válasza kuyarashi (#11601) üzenetére


Kernel
nagyúr

9 V-os módra biztosan nem fog váltani, mert az nagyon le van védve. Fogyasztóoldalon is beépítve kell lenni egy kis QC processzornak, kommunikál egymással a táp és töltendő eszköz. Téves kapcsolás nagyobb feszültségre kizárt, pláne ha nincs is benne a megfelelő processzor.

Az 5 V-os üzem érdekesebb, mert azon belül is van (ennél sokkal primitívebb) azonosítás, a terhelhetőségre. Ellenállásosztó az adatvonalon stb.

Ha például egy standard USB 2.0 portra dugsz bármit, azt nem szabad 500 mA-nél jobban terhelni. Mivel az adatvonalon nem észlel semmit az eszköz, nem is vesz fel több áramot.

Ha erősebb forrásra dugod, azt is be kell azonosítani az adatvonalon. Csak akkor vesz fel belőle több áramot, ha kompatibilis a kettő.

Így előfordulhat, hogy egy nem kompatibilis forrásról csak 500 mA áramot vesz fel egy eszköz, emiatt lassabban tölt, hiába bírna többet is a táp.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11605) kuyarashi válasza Kernel (#11604) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszönöm szépen.
Egyébként erről van szó.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#11606) bally4 válasza st6969 (#11591) üzenetére


bally4
tag

Javaslom töltés-merítês-töltés funkcióval töltsd 500-al. Több mint 10 éves akksit fényképezőbe pl. nem tennék, de tapsolós majomba pont jó. :)

(#11607) Jofi81


Jofi81
őstag

Másik topikban nem kaptam választ, úgyhogy feltenném itt is a kérdést, biztos több tapasztalat van. :)

Vettem egy Nitecore New i2 töltőt. Az ellenőrző kódot és az email címet megadtam az oldalon, de a Submit gombra nyomva csak annyi történik, hogy alul kiír egy nullát, emailt sem kaptam róla. Ez normális, ennek így kell működnie? Próbáltam 3 különböző böngészőben is, az eredmény ugyanaz.

(#11608) Jofi81 válasza Jofi81 (#11607) üzenetére


Jofi81
őstag

Megoldódott, a munkahelyi gépemről sikerült a regisztráció.

[ Szerkesztve ]

(#11609) draco31


draco31
veterán

Úgy látom nem csak engem zavar kicsit az OPUS ventije. Megérheti egy ilyen átalakítás?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11610) elistvan


elistvan
senior tag

sziasztok! Technoline BC-700-am van most, viszont a melóhelyre kellene egy hasonlóan megbízható AAA akkukat kezelő töltő minél olcsóbban. Van valami alternatíva magyar webshopból esetleg? (Az enyémet évekkel ezelőtt vettem a tme.eu-n de megugrott az ára.) Gondolkoztam, a LIDL-ös töltőn de 1000MaH-val tölti a ceruzaakkukat, úgyhogy részemről felejtős. (Azért belföldi kellene mert melóhely fizeti így nekik kell a számla.)

Illetve: Létezik e olyan adapter amelyik a bébiakkut 9V-osra alakítja. (rádiós órába backup elemnek kellene, de szerintem méretre még az is nagy.)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11611) GZoli7 válasza draco31 (#11609) üzenetére


GZoli7
senior tag

Engem is zavar, de nem annyira, hogy foglalkozzak vele.
Azonos méretben is van ennél jobb venti, át is lehet alakítani, de egyszerűbb kitenni oda, ahol nem zavar.

(#11612) draco31 válasza GZoli7 (#11611) üzenetére


draco31
veterán

Én csak a melegedésre gondolok, hogy egy ilyen venti jobban úrrá tudna lenni rajta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11613) blattida válasza draco31 (#11612) üzenetére


blattida
nagyúr

Én több, mint egy éve használok egy 3100-ast és nem volt gond a melegedéssel, pedig nyáron is, telepakolva aksikkal is használom, adott esetben nagy töltőáramok mellett.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11614) draco31 válasza blattida (#11613) üzenetére


draco31
veterán

Oké, akkor nem féltem annyira. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11615) GZoli7 válasza draco31 (#11614) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én sem vettem észre, hogy melegedne. Azt hittem az a rettentő zúgás zavar... :D

(#11616) draco31 válasza GZoli7 (#11615) üzenetére


draco31
veterán

A zúgás zavar. Csak gondoltam ha már tuning, akkor nem aprózom el. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11617) Predator2


Predator2
addikt

Helló
Telefon beépített akkumulátorát, meglehet nézni valahogy, hogy mennyire van elhasználódva?
Z1 compact-ról lenne szó. Illetve ti milyen szakirodalmat (halandóknak) ajánlotok, hogy minél tovább használható legyen a Li-ion akku?

Tudom, hogy nem teljesen a témához tartozik, de itt nagyon otthon vagytok a témában.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11618) elistvan


elistvan
senior tag

10000Ft alatt itthonról számlásan létezik normális töltő? (BC-700-hoz hasonló tulajdonságokkal.)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11619) Kernel válasza Predator2 (#11617) üzenetére


Kernel
nagyúr

Telefonakkut tapasztalod szerintem, hogy mennyi ideig bírja egy feltöltés után, az elég jól jelzi az állapotát. Vagy rákötni valami kapacitásmérős töltőre, de ahhoz barkácsolni kell.

Az sem mindegy, milyen áramon mérjük a kapacitást. Laptophoz úgy válogattam 18650 cellák közül, hogy 1A kisütőáramot állítottam be (sőt, feljebb is lehet menni), mert például a 200 mA-en mért kapacitás nem mérvadó. Látszólag kijön egy jó érték, de az elhasznált akku belső ellenállása miatt, nagy áramon közel sem hozza ugyanazt.

Egyébként, ha hosszú élet a cél, elvileg nem ajánlott maximumra tölteni és teljesen kisütni:

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11620) kugyu21 válasza Kernel (#11619) üzenetére


kugyu21
senior tag

"Egyébként, ha hosszú élet a cél, elvileg nem ajánlott maximumra tölteni és teljesen kisütni"
Ez annyit jelent a gyakorlatban, hogy a tltéskor vegyem le amikor mondjuk 95%-ot mutat, vagy engedhetem 100-ra, mert a telefon logikája tudja, hogy ne töltse maximumra?

(#11621) Kernel válasza kugyu21 (#11620) üzenetére


Kernel
nagyúr

Telefon vagy laptop töltési rendszere ezzel nem foglalkozik, hanem a standard eljárást követi, vagyis cellánként 4,2 V-ig, majd a szokásos rátartás, hogy fullra töltődjön.

A felhasználón múlik, hogy tud-e valamit trükközni, illetve akar. Egyéb töltési megoldásoknál meg lehet tenni, hogy konkrétan 4,2 V alá töltöm, mérem a feszültséget, vagy eleve úgy állítom be az áramkört:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11622) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Technoline BC700-as töltő tulajdonságaival megegyező töltőt keresnék. AA és AAA R2U Ni-MH akkuk töltésére.

Külföldi beszerzés nem probléma, csak legyen megbízható és EU hálózati csatlakozós.

Köszönöm :R

(#11623) elistvan


elistvan
senior tag

Erről mi a véleményetek?

4db akkuval együtt 10 alatt van, van benne csepptöltés, delta-u, kisülés fordított polaritás meg túlmelegedés elleni védelem is. (Gondolom akkor tud merítést is.) 500mah-val tölt a leírás szerint fixen. Szerintem ilyen áron ilyen tulajdonságokkal bestbuy.

Tölt AA, AAA és 9V-os akkut is. Típusa: Powery LA-300

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11624) elistvan válasza elistvan (#11623) üzenetére


elistvan
senior tag

Írtam az oldal üzemeltetőinek a kisütő funkcióval kapcsolatban, majd megírom, ha válaszoltak.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11625) elistvan válasza elistvan (#11624) üzenetére


elistvan
senior tag

Megküldte a cég a leírást csatornánkénti töltés van, de kisütésről nem ír semmit.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11626) huntiger


huntiger
tag

Van egy tesco -os greener living szettem (4xAA, 1,2V, 1300 mah).
Az elemeken az van, hogy 16 órát kell tölteni.
Piros led jelzi a töltést, elméletileg 16 óra töltés kellene neki.
De csak nem akar kialudni a led. Ez ilyen, nem is fog?
Rajt volt vagy egy napot, mert vártam, hogy kialudjon a led, ettől nem lesz baja?

(#11627) Kernel válasza huntiger (#11626) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van ilyen, hogy az akkun feltüntetik a standard töltést, ami 15 óra vagy lehet 16 is, C/10 áramon.

Tehát esetedben 130 mA, valószínűleg ott van az is.

De a töltőt meg kell nézni, az lehet 200 vagy 250 mA szerintem, és úgy látom, nem kapcsol ki. Az ebben a kategóriában szokásos 14-16 óra után sem:

https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/products/2005101857544

Ahogy a linken írják, neked 11 óráig kellene tölteni (ha ilyen a töltőd). A többi már csak feleslegbe fűti az akkut, amit jó esetben kibír a cella, de csak azért, mert 200-250 mA áram még nem olyan sok, hogy túlmelegítse.

De azt sem mondanám, hogy használ neki. Főleg, ha azt nézzük, hogy csak 1300 mAh kapacitás, tehát ennél 130 mA lenne az az áram, amit sokáig elbír, akár 24 óráig is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11628) TeeJay


TeeJay
félisten

Na úgy néz ki a 2008-ben vásárolt IPC-1L töltőm végéhez közeledik. 3-as csatorna múltkor null-t írt ki refresh alatt a sokadik kör után egy akkura amit utána felcserélve simán frissített, ma meg az első csatorna LCD kijelző utolsó száma nem jelenik meg.
Össze tudná valaki foglalni jelenleg mik azok a töltők amik minimum IPC tudással rendelkeznek és bátran meg lehet venni.

Ami fontos ugye hogy 4 csatorna külön külön vezérléssel, nimh, refresh, és pontos legyen
Ha van jobb az IPC óta lehet vennék újabbat :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11629) elistvan válasza TeeJay (#11628) üzenetére


elistvan
senior tag

Parancsolj!

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11630) muci


muci
tag

Ikerakkumulátor töltőt keresek BP-HP-550-hez.

(#11631) TeeJay válasza elistvan (#11629) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez jobb mint az IPC-1L?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11632) And válasza TeeJay (#11631) üzenetére


And
veterán

A funkciói ugyanazok, a kinézete is teljesen ugyanolyan, mint az IPC-1L típusé. Ahhoz képest némi pluszt jelent az 1000 / 500 mA-es töltés / kisütés páros, az 1 A terhelhetőségű USB-aljzat és a hozzáadott autós adapter (az IPC-vel szemben eleve 12V-os az LA-SR100 töltő tápellátása).

(#11633) elistvan válasza And (#11632) üzenetére


elistvan
senior tag

Én sem mondhattam volna jobban.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#11634) Kernel válasza TeeJay (#11631) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kraftmax BC 4000 Pro néven is fut, illetve megnézhető Youtube-on, meg egy német PDF van itt hozzá:

http://www.akku-onlinehandel.de/service/bc4000.pdf

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11635) kugyu21 válasza Kernel (#11634) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ebből látszik, hogy jól eltalált konstrukció, hogy ennyi féle klónja van.

(#11636) TeeJay válasza And (#11632) üzenetére


TeeJay
félisten

köszönöm tehát akkor ezek miatt jobb választás jelenleg már mint IPC-1L-t venni
az USB aljzat mire való? max telefont tölteni?

a 12V-os akku is jobb mint az IPC-é?
gondolom kevésbé van terhelve és stabilabb

árban megnézem miért vesztegetik és honnan lehet rendelni aztán megfontolom :R

az a baj a Liitokala vagy mi töltő nem tud normális frissítést és nincs kedvem minden alkalom után buzerálni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11637) And válasza TeeJay (#11636) üzenetére


And
veterán

"az a baj a Liitokala vagy mi töltő nem tud normális frissítést [..]"
Na bumm, ez az LA-SR100 / IPC és klónjai meg nem tudnak Li-iont tölteni, a Liitokala meg igen. Ezen felül egyik sem támogatja az AA-nál nagyobb méretet (illetve a Lii-500 a C-méretű cellákból maximum kettőt még elvisz). Továbbra sincs olyan töltő, amelyik egyszerre teljesíti az olcsó / megfizethető árú, univerzális, multifunkciós, multikémiás, kompakt méretű és minden téren praktikus feltételeket. Az egyik ebben nyújt kiemelkedőt, a másik esetleg másban.
Mod.: "a 12V-os akku is jobb mint az IPC-é?"
Ha a kérdés a tápellátásra vonatkozik, akkor egyértelműen gyakorlatiasabb a 12V-os tápellátás, hiszen jóval gyakrabban előfordul olyan tápegység / akku, valamint DC-konverziós módban nagyobb tápfeszültségről kisebb a táp áramigénye is.

[ Szerkesztve ]

(#11638) TeeJay válasza And (#11637) üzenetére


TeeJay
félisten

oké de én nem mondtam hogy lítium akkut akarok tölteni vele mert nekem csak AAA és AA NiMh akkum van vérnyomásmérőbe meg Nikon vakuba esetleg távirányítós autóba gyereknek

szóval nekem csak az a lényeg hogy 4AA/AAA NiMh akkut tudjon tölteni csatornánként
tudja frissíteni néha meg kijelezzen minden

amit írtál az tökéletes lesz már már picit jobb is mint az IPC-1L és akkor már nem IPC-t veszek újra :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11639) Dluinet válasza TeeJay (#11638) üzenetére


Dluinet
nagyúr

IPC-L már 10 éves technológia, ezek már fejletebek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11640) Jim74 válasza TeeJay (#11636) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Liitokala miért nem tud frissíteni? A normál teszt, az nem ezt csinálja?

(#11641) alex89 válasza Jim74 (#11640) üzenetére


alex89
senior tag

Azt csinálja de csak egyszer, az IPC pedig egészen addig ismételgeti ezt a programot amíg úgy nem érzékeli, hogy már nem növekszik a kapacitás. Szerintem egyébként aki egyrészt figyel az akkuira, másrészt meg amúgy is lsd akksikat használ annak ez nem olyan fontos.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11642) Dluinet válasza Jim74 (#11640) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-frissítést nagyon régóta nem csináltam
-csodát úgy sem tesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11643) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a válaszokat :R

Akkor nem csináltam rossz vásárt 6,5k-ért a Liioka-val sem, ugye? :F

Hogy érdemes az LSD akkukat tölteni? Ha az adott készülékben, pl egér, már nem jó (lemerült, de még azért van benne valamennyi szufla, csak az egér nem működik vele), akkor tegyem be a töltőbe és rögtön töltés, vagy mehet neki a normál teszt (merítés + töltés)?

A technoline BC700-assal jártam párszor úgy, hogy a lemerült akkut nem kezdte el tölteni. 10 másodpercre betettem egy "buta"töltőbe és utána már töltötte a BC700 is. Ez mitől van? Mire rájöttem kb. 5 akkumat már kidobtam, mert azt hittem rosszak :W

(#11644) And válasza Jim74 (#11643) üzenetére


And
veterán

"Hogy érdemes az LSD akkukat tölteni?"
Minden NiMH akkut - igen, az LSD-t is - úgy érdemes tölteni, hogy előtte kisütöd, ha a töltő támogatja ezt a műveletet. Ennek rögtön két előnye is van:
1.) Memóriaeffektus megelőzése. LSD-típusoknál talán kevésbé jelentős, de ez a NiMH kémia velejárója, úgyhogy az ilyen akkuk alapvetően a teljes feltöltés - teljes lemerítés ciklusokat szeretik, ekkor vagyunk képesek a kapacitásukat a legjobban kihasználni.
2.) Megtudod, hogy a fogyasztód mennyi maradék töltést hagyott az akkuidban. Ideális esetben ugye a maradék nagyon kicsi, nulla közeli érték, de ez sajnos nem mindig teljesül. Így kiderülhet, hogy kedvenc készüléked konstrukciója vacak, vagy az akkuid már nincsenek a topon, például megnövekedett a belső ellenállásuk és nagyobb terhelőáramnál már nem képesek az elvárható kapacitást / üzemidőt biztosítani.
"A technoline BC700-assal jártam párszor úgy, hogy a lemerült akkut nem kezdte el tölteni. 10 másodpercre betettem egy "buta"töltőbe és utána már töltötte a BC700 is. Ez mitől van?"
Az IPC-klónok sajnos a mélyen kisütött néhány tizedvoltra csökkent kapocsfeszültségű cellák töltését megtagadják, illetve úgy kezelik azokat, mintha nem tettél volna akkut ("Null" felirat) az adott cellafészekbe. Egy idő után az alacsony tesztáram (-impulzusok) következményeként akár az ilyen "Null"-os cellák töltése is megkezdődhet minden egyéb beavatkozás nélkül, csak lehet, hogy arra sokat kell várni. Ha nagyon mélyen, 0 volt közelébe kisült / átpolarizálódott példányokról van szó, akkor azokon egy 'buta' töltő úgy tud segíteni, hogy az cellaellenőrzés nélkül, mindenképpen áramot ad az akkukra, így - ha csak azok nem teljesen döglöttek - meglehetősen rövid idő alatt olyan szintre emeli a cellafeszültséget, hogy utána már az IPC-klón töltő is 'látja', és elkezdi a töltését. Mellesleg ha egy NiMH-akkut sokáig tartasz ilyen mélykisült állapotban, akkor elég gyorsan keresztet is vethetsz rá.

(#11645) Jim74 válasza And (#11644) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a kimeritő választ :R

Jó pár akkum van, de nem használom mindegyiket. Akkor érdemes mondjuk 2 havonta kisütni és feltölteni őket?

(#11646) Dluinet válasza Jim74 (#11645) üzenetére


Dluinet
nagyúr

érdemes inkább IKEA LADDA akukkal foglalkozni, mint félholtakat éleszgetni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11647) Jim74 válasza Dluinet (#11646) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ja nem akarom élesztgetni a halottakat :DDD, inkább a jövőre vonatkozólag szeretnék tájékozódni, hogy mi a megfelelő eljárás.
Ez a LADDA akksi mit tud? Mitől különleges?

(#11648) TeeJay válasza Jim74 (#11647) üzenetére


TeeJay
félisten

ENELOOP PRO belül és jó áron adják

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11649) Jim74 válasza TeeJay (#11648) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#11650) flash-


flash-
veterán

ha az eneloop BK-3MCCE-elemet a a voltcraft ipc-1l töltővel úgy toltom hogy 350-el merítem, utána 700-al töltöm, lesz bármiféle baja?hamarabb be fog krepálni, mintha 250el meríteném és 500 al tölteném?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.