Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) luciferk válasza Alex91 (#12900) üzenetére


luciferk
senior tag

Az eredeti szöveg az alábbi......
....
"Battery Type: AA ( not included,Use regular Zinc-Carbon Battery rather than Alkaline Battery to ensure the life of the clock.)"

(#12902) Predator2


Predator2
addikt

Helló

2 kérdéssel is fordulok hozzátok. Nem vagyok szakmabeli, így ha butaságot írok nézzétek le nekem kérlek.

1, Vásároltam Ikea-s Ladda akkumulátorokat AA méretben (2450mAh)
Opus BT-C3100-as V2.2 akkutöltővel próbáltam tölteni őket.
Sajnos a lámpa amiben használtam túlságosan "mélyre" merítette őket, így első körben egy buta töltőben kb 30 percig elkezdtem tölteni őket. Ezután már tudta kezelni őket az Opus is.
1 töltés/kisütés programot indítottam el rajtuk, de a program végeztével a névleges teljesítményük csak egy kis része töltődött az akkukba. kb 1600mAh.
Mivel nem értem célt, ezért egy frissítő programot is elindítottam az akkukon 700mAh-es töltőárammal. Kb 1-1.5 napig tartott, de 1 akkumulátor kivételével mindet rendbe rakta, sikerült elérni a névleges teljesítményüket.
1db az istenért nem akarja az igazságot. Ami fura benne, hogy frissítő program közben többször is ránézek a töltőre, és láttam hogy már majdnem megvan a 2450mAh, gondoltam mindjárt végez, sajnos nem, újra kisütötte az akkut és 1600mAh-nál megált és kiírta, hogy Full. De ez a hiba csak 1 akkunál jelentkezik, mit lehet ilyenkor tenni? Olyan mintha a töltő lenne meghülyülve.

2, Vásároltam egy Oral-B PRO 750 Cross Action fogkefét amiben Ni-MH akkumulátorral van szerelve, totál le van merülve. Pillanatnyilag nincs szükségem erre a fogkefére, mert működik a régi. Mennyire károsodik így az akku, hogy lemerült állapotban van (Gyárilag ilyen, 0 percet üzemelt)? Hogyan tároljam, hagyjam így lemerülve, vagy töltsem fel és úgy tegyem el? Ameddig működik a régi szeretném azt használni, de nem szeretném ha addig tönkremenne az új/tartalék fogkefe.

Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12903) tomcsi23 válasza Predator2 (#12902) üzenetére


tomcsi23
veterán

Próbáltad esetleg az ominózus akkut másik slotban?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12904) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

A kb 2 éves LIitokala 500 töltőmön a kijelző össze-vissza mutat mindent, feszültség számláló nimh akkuknál is felpörög 4.xxx fölé, ugrál minden (módok, feliratok stb.), minden rekesznél...Elindult egy normál töltés, ment is egy darabig, majd egy idő után ránéztem és megkergült..

Jól sejtem, hogy ennek annyi, tönkre ment valami benne, vehetek másikat?

(#12905) PHM válasza lord_m (#12904) üzenetére


PHM
addikt

Azért próbáld ki egy másik tápegységgel, mielőtt kidobnád.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12906) lord_m válasza PHM (#12905) üzenetére


lord_m
senior tag

Az eredmény ugyan az, sajnos... :(

Egyébként van valami újabb ár/érték bajnok mindenes, intelligens töltő, vagy maradjak a Liitokala500-nál?

(#12907) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Jó ideje nem használtam a Voltcraft IPC-1L töltőmet. Tegnap meglepve vettem észre, hogy sem töltési módot, sem áramerősséget nem tudok változtatni a bekapcsolás utáni időablakban. Csak a display gomb megnyomására reagál és lépteti a kijelzett információt. Tapasztalt valaki hasonlót? Van rá valami megoldás?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#12908) tomcsi23 válasza Fotonhámozó (#12907) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lehet, a gomb szarakodik?
Erősebben nyomni próbáltad esetleg?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12909) Sonja


Sonja
veterán

Le lett árazva 6eHUF-ra a Voltcraft CC-1! Egész jó ár érte szvsz. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12910) Fotonhámozó válasza tomcsi23 (#12908) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Próbáltam erősebben is, hosszabban is nyomni. De semmire nem reagál sem a current, sem a mode gomb.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#12911) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

A karácsonyra való tekintettel (gyerekjátékokhoz) vettem az ikeábban Ladda akkukat.
Ajánlott feltölteni vagy egyéb procedúrát végezni első használat előtt? Vagy nem kell túlbonyolítani, kibontom, használom? IPC 1L töltőnk van.

Üdv:Viktor

(#12912) Dluinet válasza Viktoár (#12911) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kibontod és használod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12913) Viktoár válasza Dluinet (#12912) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi. :R

Üdv:Viktor

(#12914) Tibicsucsu válasza Sonja (#12909) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Jonak tunik, de van vkinek tapasztalata vele? Miben mas, mint az ipc-1l?

(#12915) Dluinet válasza Tibicsucsu (#12914) üzenetére


Dluinet
nagyúr

USB töltő kimenet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12916) Tibicsucsu válasza Dluinet (#12915) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Ennyi? Gondolom van mas is mert fele annyiba kerul, de ha nem veszem az akciot, akkor is olcsobb. Ha tok ugyanaz egyebkent, akkor nem egesz jo vetel hanem az egyik legjobb a nagy karacsonyi "akciozasban". Egyebkent ma megvettem, de maris csalodnom kellett. Beleraktam 3db laddat es az egyiket nem toltotte. Nem regiek, max egy evesek lehetnek es nincs bennuk tul sok ciklus. Az az egy nagyon lemerulhetett, mert elkovettem azt a hibat h lemerult allapotban beraktam melle ket feltoltott elemet. De ettol meg tolthetett volna. Beraktam par percre a regi sanyo toltobe es utana mar a voltcraft is hajlando volt tolteni.

(#12917) Dluinet válasza Tibicsucsu (#12916) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Még így is majdnem túlárazott. A Conrad szeret mindet minimum 2× annyiért adni.
Most közelit a valós értékéhez.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12918) Nagya21 válasza Tibicsucsu (#12916) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha 0,9V alá megy a feszültség, akkor nem tölti, ezért kell egy noname eccerü töltő, úgymond berúgni a túl merült akkut.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12919) Tibicsucsu válasza Nagya21 (#12918) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Koszi!

Lehetne egy kicsit engedekenyebb vagy lehetne benne vmi par perces probatoltes is, de mindegy.
Viszont van meg kerdesem. Egyik LADDA akkut sem toltotte 2000mAh-g sem, sot vmelyikre kb 1300-at ir feltoltve. Csinaljak rajtuk egy refresht? Egyebkent lehet a LADDA-kat 200 mA-nel nagyobb arammal tolteni. Az akksin a felirat szerint 246mA / 16h a toltes, de ha nem hal bele az 500mA-be, akkor inkabb ugy toltenem.

(#12920) Nagya21 válasza Tibicsucsu (#12919) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nyugodtan nyomathatod 500mA-rel.
Lehet kell neki egy kis járatás, mire eléri a névleges kapacítást.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12921) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Probalkoztam toltheto elemekkel, mert eleg sok elemrol mukodo cuccunk van. Ajanlottak sokan az ikeas toltheto elemeket szoval olyanokat vettem. Viszont, mivel 1.2V-osak nagyon sok dologban nem mukodnek (pl szappanadagolo el sem indul veluk, a termosztat egy het utan alacsony feszultseget mutat, etc...)

Arra gondoltam, kiprobalnam a Kentli toltheto akkukat. ismerem a technologiat, szoval tudom mi modon allitjak elo az 1.5V-ot, meg hogy csak sajat toltojebe lehet tolteni (pont ez miatt), illetve hogy a nevleges erteke olyan 2000mah

Viszont, erdekelnenek a tenyleges tapasztalatok! Mit birnak es meddig atlagos hasznalattal?

(#12922) Nagya21 válasza vampire17 (#12921) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Vannak AA-s, és AAA-s tölthető Li-Ion akkuk, ezek 1.5V feszt adnak le majdnem a kapacitás teljes hossza alatt.
Egyetlen hátrányuk, hogy eccercsak game over.
Szerintem ilyet keress(Ebay-Aliexpress)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12923) vampire17 válasza Nagya21 (#12922) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, a Kentli pont ilyen :)

Igazabol tapasztalatok erdekelnenek, mielott nagyobb mennyiseget rendelek :)

(#12924) #56474624


#56474624
törölt tag

Sziasztok!

Ez mennyire lehet jó? Igazából egy filmes géphez kellene. Oda 1-2 tekercs ellövéséhez talán elég lenne, legalábbis remélem. De érdekelne, hogy ennél nagyobb kapacitású, tölthető CR2 akkut és töltőt honnan érdemes beszerezni, mert digitális gépben is tudnám használni. Csak az a 250 mAh elég karcsú szerintem egy digitális gépbe (még, ha 3 is megy bele).

[ Szerkesztve ]

(#12925) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Régi laptop akkukból van egy rakattal és ezek 18650esit szeretném imérni melyikben mennyi kapacitás van, hogy powerbankot tudjak építeni belőle ill egyéb kis IoT projecthez felhasználni.
Erre a célra az OPUS 3100 v2.2-őt néztem ki, de a ínából rendelt cuccaim végül nem érkeztek meg.
Itthon nagyon drága ez a töltő és nem is nagyon elérhető.
Ugyan ilyen tudással erre a célra van nem kínából rendelős itthon elérhető típs, amit tudnátok ajánlani.
Tehát tudja tesztelni mellyire jó még az akksi, mennyi kapaciás van még benne stb.

Köszönöm!

(#12926) GZoli7 válasza llacee (#12925) üzenetére


GZoli7
senior tag

A conradtól ugyanaz, duplájáért: IPC-3
Ezt szokták még ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#12927) PHM válasza GZoli7 (#12926) üzenetére


PHM
addikt

A Liitokala Lii-500-at akár itt, a Hardveraprón is megveheted.
A belső ellenállás mérése kissé szór, úgyhogy azt érdemes vele
többször megméretni és átlagolni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12928) llacee


llacee
őstag

Köszönöm!
Akkor a kapacitást jól mutatja csak esetleg a kondicióban nem annyira pontos?

[ Szerkesztve ]

(#12929) PHM válasza llacee (#12928) üzenetére


PHM
addikt

Igen, a kapacitásmérés rendben van, a belső ellenállást viszont
elég hektikusan jelzi ki. Azért azt hozzátenném, hogy itt mohmokról
van szó, ezért az is számít, éppen hogy érintkezik az akku, nincs-e
kosz az érintkezőkön, +, hogy mennyire van feltöltve a cella.
Több mérésből azért már elég jól lehet a cella állapotára következtetni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12930) GZoli7 válasza PHM (#12929) üzenetére


GZoli7
senior tag

MOhm-os tartományban kb. mindig mást mérünk. Érintésvédelmeben is, pedig ott azért komoly műszereket használunk. Ez ilyen. :) :R

(#12931) PHM válasza GZoli7 (#12930) üzenetére


PHM
addikt

Attól tartok itt félreértés van. Nem Mohm, hanem mohm volt a hsz-emben.
Persze attól még igaz, amit írtál.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12932) GZoli7 válasza PHM (#12931) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ezt benéztem, bocs. :R

[ Szerkesztve ]

(#12933) Nagya21 válasza PHM (#12931) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Mohm-MegaOhm,
mohm(ilyet nem hallottam)-MiliOhm.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12934) llacee válasza PHM (#12929) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm!
És egy 18650-es cellának mennyi töltőáram és kisütés javasolt?
Feltehetően 2000-2500 közötti kapacitásúak ezt szeretném lemérni.

(#12935) PHM válasza llacee (#12934) üzenetére


PHM
addikt

Lehet akár 1A-rel is indítani a normál tesztet, ez a Liitokala Lii-500-nál
1A-es töltő, és 0,5A-es kisütő áramot jelent.
Viszont figyelni kell, hogy nem melegednek-e a cellák.
Ha igen, abba kell hagyni a töltést-kisütést és hagyni kell kihűlni a cellá(ka)t.
Később meg lehet próbálni pl 500 mA-rel, de ha így is jelentkezik a melegedés,
(Enyhe langyosodás elfogadható, hiszen kisütés közben maga a töltő
melegíti az akkucellákat.) akkor valószínűleg kukára érett az adott cella.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12936) llacee válasza PHM (#12935) üzenetére


llacee
őstag

Es pl. OPUs magara hagyhato estere 500mA beallitassal.Azon van aktiv hutes.Bocs ha nagyon off a kerdes.Koszi!

(#12937) PHM válasza llacee (#12936) üzenetére


PHM
addikt

Ismeretlen állapotú akkuknál az első töltést nem javaslom felügyelet nélkül.
Előfordulhat ugyanis erős melegedés a töltés vége felé.
Az ilyen cellákat a legjobb leselejtezni.
Sajnos ez méréssel nem derül ki, hisz mind a belső ellenállásuk, mind a
terhelhetőségük normálisnak tűnik, csak a szivárgó áramuk nő meg
4,1V fölött abnormálisan. Ezen pedig nem segít az Opus ventilátora.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12938) llacee válasza PHM (#12937) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm szépen!

(#12939) pibácsi


pibácsi
senior tag

Vannak olyan NIMH akksik, amelyekre sztem valótlan mAh van írva pl. 3800, 5100, 2600, 4100 stb. Ezekből pl. a 3800-asok vannak, de az Lii-500-al tőltővel mérve 290-620 mAh-ig szórnak. MIk a tapasztalatok, sztem. egy nullát nagyjából le lehet ezekről vágni. Még úgy is igaz, hogy itthon is vettem pl. a Lidl árúházból 2500mAh-sat, de meg sem közelíti.
Vettem VARTA-t is, azokat is csak a felére lehet feltölteni, ha már a gyári töltés kiment belőle.Egy NiMH akksi maximum mennyi mAh lehet? Vagy amennyit nem szégyelnek ráírni?
Üdv. Pibácsi

(#12940) Nagya21 válasza pibácsi (#12939) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Kell csinálni egy teljes töltés-kisütés-töltés ciklust, és akkor látod meg mennyi a valós kapacítás.
A Lidl akkuk cca pontosan azt tudják mint ami rá van írva.( meg a többi márkás is)
Ha nagyon lemerül akkor is gyorsan feltölt, akkor több ciklus kell mire helyrerázódik.
Ha sok kis töltést kap(pl: hordozható vonalas teló), akkor ott is kell kb évente egyszer egy helyrerázó teljes ciklus csinálni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12941) And válasza pibácsi (#12939) üzenetére


And
veterán

Nagyjából 2,7 ... 2,85 Ah a legnagyobb valós NiMH kapacitás AA-méretben jelenleg. A 3000 mAh-s és e feletti kapacitásadatok valótlanok, megspékelve azzal, hogy egy csomó ultragagyi típusnak (amelyekre sok ezer mAh kapacitás van írva) a tömege már kézbe véve is érezhetően kicsi, lévén azok pillesúlyú vacakok. Amúgy a jó minőségű / LSD-akkukra nem a csúcs kapacitásértékek a jellemzőek, mégis sokkal használhatóbbak a gyakorlatban.
"vettem pl. a Lidl árúházból 2500mAh-sat, de meg sem közelíti. Vettem VARTA-t is, azokat is csak a felére lehet feltölteni [..]"
A töltéskor bevitt töltésmennyiség nem a kapacitást jelenti. Amúgy mivel és hogyan mértél kapacitást, mekkora volt a kisütőáram, és a feltöltés előtt volt-e teljes kisütés?
Ezen infók nélkül nem sokat jelent, hogy felére lehet tölteni, vagy hogy a gyári töltés kiment belőle. Mértem már Varta-t és Lidl-s alacsony önkisülésűt is, mindkettő fajta hozta a névleges kapacitást, nem túl nagy terhelőáram mellett. Viszont a fogyasztó készülék egy csomó töltésmennyiséget hagyott a normál kivitelű akkucsomagban, mikor merültnek minősítette azt (ami persze nem csak az akku hibája).

(#12942) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló, tudtok ajánlani akár ebay-ről egyszerű, de olcsó töltőt 18650 aksihoz?

(#12943) Dluinet válasza Golyobis (#12942) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1, 2 vagy 4 ágyas?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12944) Golyobis válasza Dluinet (#12943) üzenetére


Golyobis
aktív tag

2

(#12945) Dluinet válasza Golyobis (#12944) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lii-2020 dugasztáppal $8.46
vagy
Lii-S2 EU dugasztáppal $11.41

vagy ha mégis nagyobb kell
Lii-500 EU dugasztáppal $18.94

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12946) Golyobis válasza Dluinet (#12945) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Megnéztem a második linket, az árnál ezt írta: "US $2.65 - 14.67"
Ezt hogyan kell értelmezni, mikor lesz 3$ és mikor 15? Próbáltam rájönni, de nem sikerült.

(#12947) Dluinet válasza Golyobis (#12946) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb oldalt a kis képen kiválasztod a neked megfelelő konfigurációt
alatta a dugasztáp típusát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12948) Golyobis válasza Dluinet (#12947) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Esetleg valami ehhez hasonló, kevésbé márkás cucc? Vagy ezek 2 hónap után tönkre mennek?
Eredetileg ilyen olcsóságra gondoltam, de lehet hogy elvetem, és marad a li.

(#12949) Dluinet válasza Golyobis (#12948) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A konnektorba nem dugnám be.
Ilyen kis összegből nem lehet, még kínában sem, kihozni olyan eszközt, ami a legminimálisabb élet- tűzvédelmi elvárásoknak megfelelne, nemhogy még akut töltsön, feszültség figyeléssel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12950) Golyobis válasza Dluinet (#12949) üzenetére


Golyobis
aktív tag

:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.