Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló újra, egy kérdésem lenne.

Vettem egy elemes készüléket, a használati utasításban azt írja hogy 6 db alkáli AA elem kell hozzá.

Ez kihelyettesíthető újratölthető aksival is?

(#12952) And válasza Golyobis (#12951) üzenetére


And
veterán

Alapesetben igen. Viszont nem mindegy, hogy milyen jellegű az a készülék, illetve az ahhoz köthető használati szokások. Az akku / szárazelem közötti választás szempontjai:
1.) Jobban megéri az akkumulátoros üzem, ha a berendezést viszonylag sokat és gyakran használod, tehát különben zabálná az elemet, és a fogyasztó relatív nagy áramot vesz fel. Plusz előny, ha már amúgy is rendelkezel normális töltővel és akkumulátorokkal.
2.) A szárazelemes működtetés akkor javasolt, ha a berendezésed kifejezetten alacsony fogyasztású (vagy nem, de csak ritkán, alkalmanként használod, és teljesen ki tudod kapcsolni). Esetleg akkor, ha háklis a NiMH / NiCd akkuk alacsonyabb névleges feszültségére, ami hat darab soros cella esetén 7,2V (akku) vs. 9V (elem). Az elemek nagyobb névleges feszültsége egyébként nem sokáig jelent előnyt, főleg nagyobb áramterhelésnél.
Ha egy készlet elemet legfeljebb 1-2 hónap alatt újra kell cserélni, és a készüléket nem zavarja a (kezdetben) alacsonyabb tápfeszültség, akkor egyértelműen akku. Ha csak évente kell cserélni, és nincs otthon felesleges akku + töltő, akkor inkább elem.
Egyébként ha akku, akkor abból mindenképp jó minőségű ajánlott, ami manapság az alacsony önkisülésű, LSD-kivitelű NiMH formájában érhető el.

(#12953) Golyobis válasza And (#12952) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Huh, ez kimerítő válasz volt, kösz. :R

Esetleg könnyen beszerezhető típust tudsz ajánlani/boltot?

Van egy jó töltőm, egy li-500, az nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#12954) And válasza Golyobis (#12953) üzenetére


And
veterán

Ikea LADDA (valójában eneloop): [link].

(#12955) tomcsi23 válasza And (#12954) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ráadásul most vidéken is elérhető, 1.490,- Ft-ért házhoz szállítják.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12956) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék akkumulátor töltőt vásárolni. Lehetőleg egyszer. Ezért szeretném megkérdezni melyik most a legajánlottabb modell.
Egyenlőre NiMh AA és AAA töltenék vele de később valószínű Li 18650 töltésére is szükség lesz.
Köszönöm szépen az ajánlásokat.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#12957) b.vr


b.vr
őstag

Sziasztok! Egy blogon jókat olvastam az OPUS BT-C3100 töltőről, de nem akarok most Kínából rendeléssel meg hónapos átfutásokkal szórakozni, itthon pedig (ahol készleten van) már relatíve drága. Így akkor gondoltam legyen Voltcraft. Nekem csak AA és AAA NiMH akkuim vannak (eneloop és ladda), ebből a szempontból mi a különbség a VOLTCRAFT IPC-1L és a VOLTCRAFT CC-2 között? Azaz látom hogy az utóbbival sokkal többfélét lehet tölteni, de mivel nekem olyanok nincsenek, így ez végülis nem lenne kritérium. Árban az elsőt 12e, a másodikat 15e ft-ért látom, ami ugyan abszolut értékben nem óriási különbség, de ha fölösleges akkor maradnék az olcsóbbnál. Tehát az én akkuim szempontjából lenne előnye a CC-2-nek?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12958) And válasza b.vr (#12957) üzenetére


And
veterán

"Tehát az én akkuim szempontjából lenne előnye a CC-2-nek?"
- Nagyobb töltő- / kisütőáramok 1A / 500mA-ig,
- 12V-os tápfeszültség (szivargyújtóról egyszerűbb táplálni).
Ami pedig egyéb előny, de a celláiddal nem fogod kihasználni:
- többféle cellaméret megy bele,
- Li-ion támogatás,
- USB táp (5V / 1A).

(#12959) b.vr válasza And (#12958) üzenetére


b.vr
őstag

Köszönöm! Közben amúgy is arra gondoltam hogy hozzáadom a +3e ft-ot, a jövőben bármikor szükség lehet a Li-ion támogatásra és a más cellaméretekre, és akkor upgrade-elni kellene meg megpróbálni a régit eladni, stb, szóval így a CC-2-t választom egyből.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12960) luciferk


luciferk
senior tag

Xbox one kontrolerbe való venom vs2850 akku pack visszajelző ledje tőltéskor zölden villog, töltés befejezéskor folyamatosan zölden ég a led, piros led visszajelzése nincs ennek az akku packnak?

(#12961) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok, adott a fotón látható tolto és 4db 750mah-s Eneloop AAA akku.
Most valamit én értelmezzek rosszul, vagy ez így van rendjén? Kb 280mah-nal kiírja a tolto h FULL és atvalt zöldre, h kész. Ennek nem közel 750mah-ig kellene felkusznia?! :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12962) Nagya21 válasza runner 125 (#12961) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Attól függ mikor használtad utoljára, magától merült, vagy a töltés előtt volt kisütés.
Ha régen használtad, akkor kell 1-3 töltés kisütés mire magához tér, ugyanez van a frissen vásároltal is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12963) runner 125 válasza Nagya21 (#12962) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi! Frissen vásároltak, újak, ma bontottam ki őket. Tehát kell néhány lemerítés, h felvegye a 750 mah-t? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12964) PHM válasza runner 125 (#12963) üzenetére


PHM
addikt

Teljesen lemerítve a veszteségek miatt 750-nél többet fognak felvenni.
Viszont, ha egyből a töltőbe raktad őket, ne csodálkozz.
Az akkuk nem kisütött állapotban kerültek a csomagolásba.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12965) Nagya21 válasza runner 125 (#12963) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Igen 2-3 töltés kisütés után nézd a kapacitásukat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12966) Dluinet válasza runner 125 (#12961) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az akukat majdnem feltöltve kapod meg. Ezért csak ennyit tudsz beletölteni.
Majdnem sok is ez az érték.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12967) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!
Neten nemigen találok töltő teszteket így hozzátok fordulok kérdésemmel.
Van most jelenleg olyan ajánlott töltő a piacon amellyel akár csak 1db AA vagy AAA Ladda akkukat tudnék tölteni? Néha kb 4es töltő helyigényre lenne szükségem.
:R

(#12968) Kekmen válasza ZGO (#12967) üzenetére


Kekmen
senior tag

Opus BT-C3100 v2.2

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#12969) ZGO válasza Kekmen (#12968) üzenetére


ZGO
tag

Köszönöm az ajánlásod! :R

(#12970) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Ha egy jó kis megbízható, "mindenes" töltőt szeretnék, AA és AAA aksikhoz, amivel ilyet is, olyat is/egyet is, sokat is/Li-ion, Ni-Mh és NiCd aksit is, akár együtt is tölthetek... ami, "csepegtet", kisüt, mér, informatívan kiír minden fontos adatot...

Melyiket érdemes megvásárolni az alábbiak közül?

Xtar négycsatornás 18650 VC4 USB

Xtar hatcsatornás 18650 MC6 Queen Ant USB

Xtar négycsatornás 18650 21700 26650 X4

LiitoKala Engineer Lii-500

AVACOM JVL-505

Voltcraft IPC-1L

Opus BT-C3100 v2.2 négycsatornás 18650 LCD

(Ár szerinti emelkedő sorrendben.)

Köszönöm a segítséget előre is!

"Aquila non captat muscas."

(#12971) PHM válasza Piftuka (#12970) üzenetére


PHM
addikt

Ha lítium akkut is tölteni akarsz, a Voltcraft és az Avacom kiesik.
Az Xtar töltőket ugyan nem ismerem, de ha jól látom, automatikusan
állítják be a töltőáramot, ami ugyan kényelmes, de megköti a kezedet.
Hasonló még a Nitecore UM4: [link]
Marad a Liitokala és az Opus.
Közel azonos tudásúak, de az Opusnak pontosabb a belső ellenállás mérése,
és emlékeim szerint nagyobb maximális töltőáramot tud, cserébe drágább
és van benne ventilátor. (Éjszaka zavaró lehet.)
Korrekt kapacitástesztet mindkettő tud amúgy.
Tehát marad ez utóbbi kettő, a végső döntést neked kell meghozni.
Azt azonban nem árt tudni, hogy a Ni-MH/Ni-Cd akkukat jobban kezeli az IPC-1L.
Ez nem véletlen, hiszen kifejezetten ezekhez, és csak ezekhez lett kifejlesztve.
(Személyes tapasztalatom az IPC-1L, Nitecore I4 és UM2, Liitokala Lii 500-zal van.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12972) Piftuka válasza PHM (#12971) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! :R

A ventilátor nem szimpatikus, hiszen nem ritkán éppen éjjel szoktam tölteni az aksikat. Nem jó, ha a "fülem mellett" berreg-kerreg...

No, de mi a helyzet a felsoroltakkal, ha csak és kizárólag LADDA és Eneloop Ni-MH aksikat fogok használni?

Mit jelent az "IPC-1L" esetében, hogy "jobban kezeli"?

És miért fontos a manuális töltőáram, és a nagyobb maximális töltőáram?

"Aquila non captat muscas."

(#12973) PHM válasza Piftuka (#12972) üzenetére


PHM
addikt

Ha csak Ni-Mh akkukat használsz, akkor az IPC-1L a befutó.
Korrekt delta-V töltésvég detektálás, akku regenerálás, stb.
Az univerzális töltők egyszerűen csak felnyomják a cellafeszültséget
1,48 V-ra és kész.
Nem szeretem, ha a töltő helyettem akar gondolkodni.
Nélküle is tudom, hogy mikor van idő a kímélő töltésre, és mikor van
szükségem gyorstöltésre, még ha az nem is tesz jót esetleg az akkunak.
A nagyobb maximális töltőáram akkor jön jól, ha egy nagyobb kapacitású,
pl 26650-es cellát töltenél és nem akarsz 6-8 órát várni rá.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12974) Piftuka válasza PHM (#12973) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az újabb info-kat! :R

Azt látom, hogy az Avacom egy "IPC-1 klón"... Mit kell tudni erről a gyártóról?

Milyen jellemzői vannak, az eredetivel összehasonlítva? Jó vétel ez, vagy az IPC-1 jobb nála?

"Aquila non captat muscas."

(#12975) PHM válasza Piftuka (#12974) üzenetére


PHM
addikt

Korábban itt is írtak róla, hogy tulajdonképpen az IPC-1 is egy "klón".
A töltőt ugyanis nem a Voltcraft fejlesztette ki, ők csak megvették a licencet,
ahogy gondolom az Avacom is.
Elképzelhető, hogy egy az egyben ugyanaz a 2 töltő, de erről személyes
tapasztalat híján nem tudok felelősséggel nyilatkozni.
Amúgy szerintem a Ni-Mh akkuk nem annyira kényesek, ha van egy olyan
töltőd, ami képes töltés előtt kisütni az akkukat, az elegendő.
Úgy gondolom, hogy ez a technológia egyre inkább veszít a jelentőségéből,
s ha jön valami, ami korrektebben tudja helyettesíteni az elemeket, lassan
ki fog kopni a piacról. (A Ni-Zn ígéretes, de még sokat kell fejlődnie.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12976) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ni-MH akkuk milyen paramétereit érdemes monitorozni "életrevalóság" szempontjából?
Van egy rakat eneloop akkup 2 korszakból, fele alig használva, fele napi szinten, és érdekelne, hogy közel 10 évesen mellyek az újrahasznosítandóak, és mellyek a megtartósak.
Van egy BC 700 töltőm, de egy frissiben látott videóban láttam olyat, ami belső ellenállást is mér. Milyen árban vannak a jó töltők amik ezt tudják, és ha már új töltő, akkor mit érdemes még figyelemben tartani, mi az amit még jó lenne mérni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12977) And válasza ledgeri (#12976) üzenetére


And
veterán

A legfontosabb a kapacitás, azt sokféle intelligens töltő tudja mérni. Az is igaz, hogy a kapacitásmérés néha kissé félrevezető lehet, mert a legtöbbször a mérés eléggé szintetikus, állandó és sok töltő esetén csak meglehetősen alacsony kisütőáram mellett történik (azaz hiába kapod meg tesztnél a névlegeshez közeli kapacitást, ami ugyan az adott áram mellett egy valós érték, ha adott - nagyobb áramú - készülék azt nem képes teljesen kihasználni).
A belső ellenállás mérése sem lenne hasztalan, de több okból is a helyén kell kezelni: az értéke egyrészt eléggé függ a pillanatnyi töltöttségtől (kisütéshez közeli állapotban magasabb), a hőmérséklettől, de a megélt töltés-kisütés ciklusok számától - extrém magas számoktól eltekintve - sokkal kevésbé. A dolog másik oldala, hogy belső ellenállásra nincs 'jó' / 'rossz' határérték, mert azon túl, hogy a fentiek értelmében nem egy stabil érték, még a relatív magas belső ellenállású cellák is gond nélkül használhatóak például alacsony fogyasztású készülékekben, amelyeknél az Rb értéke nem igazán számít. Ráadásként a belső ellenállást egy csomó töltő hihetetlenül sz@rul méri, használhatatlan eredményeket produkálva. Értsd: egymás után többször mérve ugyanazt a cellát akár többszörös eltérések is lehetnek az 'eredményekben' (tipikus példa: Liitokala-töltők).
Vannak olyan paraméterek is, amelyek nem állapíthatók meg egy töltővel, vagy csak közvetve, nagyon hosszú idő állásidő után. Ilyenekre példa a megélt ciklusok száma, vagy az önkisülés sebessége.
Vagyis egy okos töltő ugyan nagy segítség lehet, de a saját hosszú távú tapasztalataidat is figyelembe kell venned. Egy töltő nem fogja tudni eldönteni helyetted, hogy adott alkalmazásban egy akku(pakk) neked megfelelő-e vagy sem.

(#12978) ledgeri válasza And (#12977) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Értem, köszönöm. Akkor marad az "amíg megfelel, nem kell cserélni" mind a töltőt, mind az akkut... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12979) Piftuka válasza PHM (#12975) üzenetére


Piftuka
veterán

;)

Nagyon köszi az összes info-t!

A "Voltcraft IPC-2" valami új termék a piacon?

A fentiekkel összehasonlítva milyennek számít?

"Aquila non captat muscas."

(#12980) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok új töltőt szeretnék vásárolni AA és AAA Ni-Mh akkumulátorok töltésére.
BQ-CC63 típusú töltő mennyire ajánlott? Csak enloop elemekre van optimalizálva a töltő vagy más típusú elemeket is lehet tölteni vele?
[link]

(#12981) And válasza nerozol (#12980) üzenetére


And
veterán

Szia,
Ennek a töltőnek a legfőbb erénye, hogy 8 cellát tud egymástól függetlenül tölteni, ezen felül semmi extrát nem tud felmutatni, így meg nem tűnik olyan jó vételnek. Csak akkor ajánlom, ha szükséged van ennyi akku egyidejű töltésére (egy dupla ekkora - ami jó minőségű LSD akkuk esetén még bőven elfogadható értékű - árammal tölteni képes készülék fele annyi idő alatt végez a töltéssel, mint ez, úgy a nyolc akku kezelése sem jelent feltétlenül előnyt egy 4-cellás töltőhöz képest).
Olyan töltő nincs, ami kizárólag egyetlen NiMH-altípusra lenne 'optimalizálva', jelentsen ez akármit. A töltő nem tudja, milyen akkukat helyezel bele (elemeket meg nem szabad tölteni).

(#12982) nerozol válasza And (#12981) üzenetére


nerozol
tag

Köszönöm válaszod, akkor másik töltőt nézek.

(#12983) pibácsi


pibácsi
senior tag

Az "Opus BT-C3100 v2.2" és a" Liitokala Li-500" között nemigen látok különbséget - ránézésre. Az biztos, hogy a leírás alapján komolyabb töltésre képes - 2000mA. a lemerítés is erősebb -1000mA. Nekem van Liitokala töltőm és szépen dolgozik, Viszont: van a teszt módja, amit többször használtam és nemigen tudom, hogy mikor ad jó eredményt és mikor nem. Az elv- gondolom ugyanaz a kettőnél: elöször fullra tölt, majd elkezd lemeríteni és ekkor méri a kapacitást, ezután, ha kisült visszatölti maxra. Most pl. lemértem 3 db. vadiúj 18650-es 3400mAh-ás Li-Ion akksit, amit így árulnak itthon is és kint is. Az érdekes - és itt nem értem - hogy mind a három akku 1770mAh körűl van. (1771,1768,1769). A töltőáramot 700mA-ra választottam a hozzátartozó kisütővel, ami 500mA.(de lehetne 1000mA, a kisütő akkor is 500 mA). Létezik, hogy ennyire félreméri? Még ezt nem tapasztaltam eddig, mondjuk LI-Ion akksit sem mértem még vele eddig. Vagy az akku hamis, de mind a három és ennyire egyformán?
Mi a meglátásotok? Az Opus vajon mit mutatna, bár ezt csak úgy lehetne megtudni, ha azzal is letesztelném, dehát nincs a közelben.
Más tesztelési módot nem tudtok javasolni esetleg?
Várnám a segítő válaszotokat.

Üdvözlettel: Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#12984) Mityu_76


Mityu_76
tag

Ezeket az Ni-Mh elemeket vajon miért nem hajlandó tölteni a LitoKala Lii-500?

"HONDACRX4EVER"

(#12985) Dluinet válasza Mityu_76 (#12984) üzenetére


Dluinet
nagyúr

erre gondolsz (rossz volt a link)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12986) Dluinet válasza Mityu_76 (#12984) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az első egy csillagos komment:
"Az első teszt után az elemek körülbelül 1000 mA / h kapacitást mutattak az eladó által jelzettek helyett - 3000!
Minden következő tesztnél a kapacitás jelentősen csökkent, és most 50 mA-re csökkent !!!
Erősen nem ajánlom az eladót - vagy nem tudja, mit árul, vagy pimasz csaló!"

második egy csillagos komment:
"Ne vásároljon! Ezek nem újratölthető elemek, nem tölthetők fel!"

Az elemeken nagy betűkkel ez áll: Alkaline battery

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12987) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Egy airsoft puska Ni-Cd akkupakkját mivel, hogyan tudnám feltölteni, mekkora feszültség és áram kellene neki?

Legalább egy teszt erejéig jó lenne. Azt hittem, hogy teljesen döglött, itt áll két éve, de rámértem, és van benne valami élet, 5.2V -ot mutat, tehát kapna egy esélyt.

Külön-külön tudnám tölteni a cellákat IPC-1L-lel, de így pakkban nem tudom, mit tegyek vele.

Ilyen:

Kösz!

(#12988) PHM válasza Szoles (#12987) üzenetére


PHM
addikt

Például egy 12V-os adapterrel sorbakötsz egy 47-51 ohmos,
2W-os ellenállást, ezzel 50-100 mA-es töltőáramot kapsz.
Töltés közben érdemes néha megnézni az akku kapocsfeszültségét.
Ha rendben van az akku, kicsivel 9V alatt lesz teljesen feltöltve.
Figyelj oda a helyes polaritásra is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12989) Szoles válasza PHM (#12988) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm!

(#12990) g@bo válasza PHM (#12988) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

(#12991) Dim


Dim
csendes tag

Sziasztok!
AA és AAA elemek kiváltására használt, családilag széles körben és funkciókra is használt (játékok,lámpák, stb) akkut és ezek töltésére valami alkalmatosságot készülök rendelni. Első szándékból Aliról.
Milyen paraméterekre figyeljek és milyen típust ajánlanátok?
Liitokala töltőket olvastam ajánlottnak. Ezen belül is elég nagy ár és típus szórás van.
Előre is köszi a tanácsokat!

(#12992) Kekmen válasza Dim (#12991) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nekem Opus BT-C3100 V2.2 van, az szállítással most 32-33 dollár. [link]
Mindent tud, amire igényed van, talán még többet is. Van benne egy kis venti, ami zavaró lehet, ha éjszaka töltesz nagyobb töltőárammal, bár én úgy alszom mellette, mint egy csecsemő.
Olcsóbb megoldás, de szintén gyakorlatilag minden igényt kielégítő lehet a Liitokala Lii-500.
[link]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#12993) Dim válasza Kekmen (#12992) üzenetére


Dim
csendes tag

Köszi, utóbbi mellett döntöttem. Lett volna kérdés, de a rendeléssel idejét múlt. Lesz ami lesz :)

(#12994) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Csak szólok, hogy ha -hozzám hasonlóan- valaki Lidl (Ultimate) autóakksi töltőt venne, akkor holnaptól lesz kapható, 5 ezerért.

(#12995) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Ezt ismeri valaki, vagy tud ehelyett jobbat autóaksi lemerítés elleni védelemhez?
Amivel már megszívtam az a zenehallgatás, illetve a belső utastér világítás. Ezért gondoltam bekötni egy korlátozó izét, és ezt találtam.
Nálam egy biztosítékon van a rádió és a belsőtér világítása. Egy ilyennel megoldható lenne ennek a körnek a védelme vajon? Vagy van jobb megoldás?

https://www.aliexpress.com/item/4000116838288.html

Köszönöm a véleményeket!

(#12996) Skillet


Skillet
addikt

Az opus bt-c3100 töltőm ventilátorja hangoskodik. Cserélném a házat egy 3d nyomtatottra és menne bele egy 80mm-es venti.
EZ jó lehet?
12V-os megy bele?
Fogalmam sincs, mire kell figyelni, milyet vegyek? Ez fix 1200rpm, 3 pin-es. Gondolom abból úgy is csak kettő lesz használva, mert az opus alaplapján 2 van. Tud fordulatot szabályozni az opus?
Ja még egy... Ez az átalakítás a fenti ventivel kb 6e Ft.
Megérheti, vagy inkább nézzek másik fajta passzív, vagy normálisabb ventilátoros töltőt? Van egyáltalán opció?
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#12997) Berci77


Berci77
tag

sziasztok!
GP ReCyko+ Pro 2000 mAh akksiról vélemények, tapasztalatok esetleg? 600 Ft/db alatti áron. Laddákat használok főleg, de még kéne pár darab, postaköltséggel viszont már sok lenne.

(#12998) Piftuka válasza Szoles (#12995) üzenetére


Piftuka
veterán

(Úgy tűnik, ez a topic kihalt.. :( Kár, mert korábban viszonylag pörgős kis téma volt.)

Az ötlet - a védelem igénye - jó... én is gondolkodtam már rajta, miután eddig összesen három alkalommal jártunk mi is így.

Én viszont nem bíznám az autómat egy ilyen Kínából rendelt, filléres valamire. Mindenképpen egy autóvillamossági szakember véleményét kérném ki, és munkáját venném igénybe.

"Aquila non captat muscas."

(#12999) Piftuka válasza Skillet (#12996) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha nagyobb méretű házat építesz a töltőnek, akkor bizosan szükséges az aktív hűtés? Mennyire melegszik fel ez a töltő?

A fő kérdés, hogy a gyártó amolyan "túlbiztosítás" miatt rakott aktív hűtést rá, vagy tényleg szükséges? (Én pl. emiatt a kis venti miatt nem vettem meg, mert nekem amúgy ez volt a legszimpatikusabb a kategóriában.)

Ha figyelembe veszem a hasonló tudású és méretű töltőket, akkor azok egyikén sincsen venti. Ezen van. Ennyivel rosszabb konstrukció volna azoknál? Tényleg hajlamos túlmelegedni?

"Aquila non captat muscas."

(#13000) Piftuka válasza Berci77 (#12997) üzenetére


Piftuka
veterán

Pontosan mennyi az a "pár" darab?

Mert ha csak 2-4 darab, és személyesen meg tudod venni, akkor nyilván megéri. Nem annyira, "soha nem látott" olcsó ár ez, de minőségre korrekt aksiról van szó.

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.