Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1001) konyi79 válasza cuebler (#999) üzenetére


konyi79
addikt

Ez a 12M mennyire biztos? Meglett az uniós jóváhagyás hozzá, ne a csatlakozási árfolyamon kelljen számolnunk a 35k eurót?
Másik kérdésem, KATÁ-s vállalkozóként elfogadható, ha egyik partnerem felé meghaladja a bevételem a teljes 50%-át? Amit végzem munkát, szerződéssel teszem nekik, 3. fél telephelyén, saját eszközökkel. De lassan ott tartok, vissza kell utasítanom a megrendelésüket.

(#1002) cuebler válasza konyi79 (#1001) üzenetére


cuebler
senior tag

semennyire... én ezt olvastam előtte napokban: [link] azóta elolvastam a tényleges, 2018.01.01-től érvényes jogszabályt és ott továbbra is a 8 milla a mentességi határ.
a másik kérdésedre. idézek a katás tájékoztató füzetből:
"Az adóhatóság ellenőrzési eljárás keretében - az ellenkező bizonyításáig - vélelmezheti, hogy a kisadózó és a kisadózó vállalkozással összefüggésben a 13. § szerinti adatszolgáltatásra köteles adózó között munkaviszony jött létre.
A vélelmet akkor kell megdőltnek tekinteni, ha az alábbi körülmények közül egynél több megvalósul:
• a kisadózó a tevékenységet nem kizárólag személyesen végezte vagy végezhette;
• a naptári évi bevételének legalább 50 százalékát nem adatszolgáltatásra köteles személytől (a továbbiakban: megrendelő) szerezte;
• a megrendelő nem adhatott utasítást a tevékenység végzésének módjára vonatkozóan;
• a tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll;
a tevékenység végzéséhez szükséges eszközöket és anyagokat nem a megrendelő bocsátotta a kisadózó rendelkezésére;
• a tevékenység végzésének rendjét a kisadózó határozza meg;
• a kisadózó vállalkozás minden kisadózóként bejelentett tagja, illetve a kisadózó egyéni vállalkozó a naptári év egészében azért nem minősül főállású kisadózónak, mert heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll vagy a kisadózó vállalkozáson kívül más vállalkozásban főállású társas vállalkozónak minősül (ideértve a más kisadózó vállalkozásban fennálló főállású kisadózói jogállást is) feltéve, hogy a kisadózó vállalkozás naptári évi bevételének legalább 50 százalékát olyan személytől szerezte, akivel/amellyel a kisadózó a naptári évben nem állt a fent említett jogviszonyok egyikében sem"
nálam is hasonló, csak három nagyobb partnertől van meg kb a bevétel 80-85%-a. saját eszközökkel dolgozom, saját munkabeosztás szerint, de az információk megszerzése végett célszerűbb a megrendelő telephelyén végeznem a munkámat.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1003) konyi79 válasza cuebler (#1002) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen, ezt ismerem. Eddig nem volt gond, de októberben főállásban felmondtam. Most még kijött, 43% a nagy megrendelőm, ami mellett még mindig van két 1M feletti bejelentendőm. Azonban jövőre ahogy áll a dolog csak innen összejöhet 50% feletti, főleg ha nem emelnek 12M-re. Nem telephelyükön végzem, én szabom meg az időpontokat és saját eszközökkel dolgozok, de kellemetlen lenne magyarázkodni, meg a jó kapcsolatnak is ártana ha emiatt gond lenne. Meg nem is tudom, ezt hogy lehetne hitelt érdemlően bizonyítani, én mondom meg mikor dolgozok, mert nekem a második már csak az lehetne az eszközök mellett...

(#1004) cuebler válasza konyi79 (#1003) üzenetére


cuebler
senior tag

Egyet elég hitelt érdemlően bizonyítani. Laptopról, nyomtatóról, szoftverről számla, gondolom van...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1005) konyi79 válasza cuebler (#1004) üzenetére


konyi79
addikt

Ezek persze, megvannak. Na bízzunk benne, évközbwn hátha kijön a változás a 12M-ről.
Addig is köszi, és BUÉK!

(#1006) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

A 2015-ös adóévről szóló bevallásomat elgórtam valahova, és most szükségem van rá. Akkor még nem volt ügyfélkapum, postán küldtem. Van arra mód, hogy kapjak belőle egy példányt?
Üdv. Peti

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#1007) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok!

KATA-nál, ha hónap közepétől indul, mondjuk február közepétől, decemberig bezárólag kell 10 hónapra 50000 adót befizetni. Ilyenkor 10x666666 forintnyi bevételi maximum lehetséges, vagy leosztják napokra (mert nem február 1-től indult, hanem a közepétől)? Tehát 9 egész hónap, ami ugye 9x666666 és mondjuk a február fele, vagy ez akkor is egész hónapnak számít, hogy ha a felétől van indítva a katás vállalkozás? A túllépés 40%-os adója miatt nem mindegy.

(#1008) cuebler válasza Peti78 (#1006) üzenetére


cuebler
senior tag

(#1006) Peti78: ha már van ügyfélkapud, egyszerűbb kérni egy jövedelemigazolást a 2015-ös évre. ingyen van és benne lesz minden, ami szükséges. nem 100%, de mintha lehetett volna igazolást kérni a bevallás adatairól is, de azt a nyomtatványon kellett jelölni.

(#1007) SLYM: ha egy napig vagy katás, akkor is katás vagy az adott hónapban, ami ugye 50000 fizetési kötelezettséget és 1 mFt (a 666666 nem tudom honnan jöhetett) bevételi határt is jelent. Praktikusan: ha 2017.február 28-tól vagy katás, akkor is a teljes hónapra vagy az.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1009) SLYM válasza cuebler (#1008) üzenetére


SLYM
veterán

8 millió leosztva 12-vel ennyi.

(#1010) cuebler válasza SLYM (#1009) üzenetére


cuebler
senior tag

akkor egy példa: február 25-től december 31-ig katás vagy. ez ugye 11 hónap, 11 x 1.000.000 Ft a kereted.
ha a bevételed ebben az időszakban 10.900.000, akkor csak a havi 25/50/75 eFt a fizetési kötelezettséged.
ha a bevételed 12.400.000, akkor a havi 25/50/75 fölött még be kell fizetned 12.400.000 - 11.000.000 = 1.400.000 x 40%-ot, 560.000 Ft-ot, de ezt csak utólag, mivel ekkor lesz ismert az, hogy mennyivel léped túl a keretedet, plusz csak ekkor adsz le bevallást is, ami alapján fizetési kötelezettséget ír elő a nagytesó.
év közben havi 666.666 Ft-tal számolgatni... nos, ez olyan programozós/informatikus dolog lehet... ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1011) SLYM válasza cuebler (#1010) üzenetére


SLYM
veterán

Nem érted. Nem 12 millió az éves keret, hanem 8 millió. Nem tételes KATA esetében (tételes az más). 2016-ban összesen 6 millió volt, 2017-ben 8 millió, most, ha az EU elfogadja, akkor lesz 12.

[ Szerkesztve ]

(#1012) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

A kata rejtett titkai

Read only felhasználó

(#1013) cuebler válasza SLYM (#1011) üzenetére


cuebler
senior tag

"Nem tételes KATA" (KisAdózó vállalkozók Tételes Adója). meglehetősen paradox módon hangzik. amiről te beszél(het)sz, az az alanyi ÁFA-mentesség, amikor 8 millión belül maradsz éves szinten és így nem válsz ÁFA alannyá. De az alanyi mentesség és a KATA-alanyiság nem zárja ki egymást.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1014) konyi79 válasza SLYM (#1011) üzenetére


konyi79
addikt

A KATA határa tényleg 12M, az alanyi ÁFA mentesség 8M az EU miatt.
Amit remélek módosítanak hamarosan mostani EUR/HUF árfolyamhoz, szinkronba legyen.

(#1015) cuebler válasza konyi79 (#1014) üzenetére


cuebler
senior tag

belenéztél amit a kolléga fentebb linkelt...? aszerint már KETTŐ feltételnek kell legalább megfelelni, hogy ne minősítsék a KATA-s jogviszonyt munkaviszonynak ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1016) konyi79 válasza cuebler (#1015) üzenetére


konyi79
addikt

Most így bele, hogy mondod, de az újdonság benne, 2018-as cikkben még ezt nem olvastam. :)
Merthát eddig az volt, egynél többnek..

(#1017) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Idén először kell úgy adóbevallást csinálnom, hogy vállalkozó voltam (17-től).

Ha jól értem, akkor febr 25-ig csak a KATA17 nyomtatványt kell kitöltenem ÁNYK-val praktikusan, ami egyrészt adóbevallásként funkcionál, másrészt annak egyik mellékletében tudom jelenteni, hogy egy cég irányába több, mint 1M forintot számláztam ki?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1018) cuebler válasza spanyoll (#1017) üzenetére


cuebler
senior tag

Ja :)) ennyi.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1019) spanyoll


spanyoll
addikt

Nagy király, köszi az infot!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1020) cuebler válasza spanyoll (#1019) üzenetére


cuebler
senior tag

magadnak köszönd... mindent leírtál ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1021) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
kicsit off csak, számlázós kérdés.
Adott egy átutalásos számla, amit ki is fizettek. Azonban kiderült, kicsit elnéztük, arra a tételre kevesebbet kellett volna számlázni. Ezt lehet úgy korrekciózni, mínuszos kp számlát állítok ki, és készpénzben rendezzük, ha feltüntetjük a korrekciózott számla számát?

Köszi

(#1022) cuebler válasza konyi79 (#1021) üzenetére


cuebler
senior tag

helyesbítő számlának hívják, ezt fel is kell tüntetni a számlán: "xy számú számla helyesbítő számlája. helyesbítés oka: blabla." célszerű mínuszolni az eredeti tételt, pluszolni a következő sorban a jó áron számolt tételt és a különbözetet alul levezetni a szokásos módon. arra vonatkozóan nincs előírás, hogy a pénzügyi rendezésnek ugyanolyannak kell lennie, mint az eredeti számláénak. azért a biztonság kedvéért átutalásra állítanám ki és a pénzmozgást bizonylatolnám bevételi/kiadási pénztárbizonylat tömbben. téged is véd és a kedves ügyfelet is :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1023) konyi79 válasza cuebler (#1022) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi!

(#1024) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

up,

e-bev-et csinálok, megkaptam. sorban a helyzet, és kérdések:

- 2017 folyamán munkahelyet váltottam. 1-es számún, ahonnan jöttem, le volt adva a papír a súlyos fogyatékosságról, amivel 5%-ot visszakaptam. (hallássérült vagyok)
- 2-es számú melóban nem adtam le ezt, és most az ebev-ben látom, hogy a max 76500-ból csak ~14e ft van kifizetve.

a kérdés az, hogy van-e lehetőség ezt utólag visszaigényelnem, és ha igen, hogy? az ebev-ben átírható a rubrika, de nem akartam rámenteni. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1025) BornToBePuli válasza Mr.Csizmás (#1024) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! A sorba/oszlopba írd be a helyes összeget, ha jogosult voltál.

Read only felhasználó

(#1026) Mr.Csizmás válasza BornToBePuli (#1025) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] tehát itt átírom, és mentés, és kész? kiutalják számlaszámra? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1027) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Adóbevallás:
Február másodikán kértem ilyen elektronikusan igényelhető kérelmet, jött is visszaigazolás:
"Tisztelt Ügyfelünk!

Értesítjük, hogy a 2018.02.02 09:27-kor beérkezett, az adóbevallási
tervezet papír alapon történő megküldésére irányuló kérelmének
feldolgozását megkezdtük.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal"
Mikor jön postán a tervezet? Tudja valaki? Már elég sok ideje húzódik ez.... :(
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1028) makoss válasza makoss (#1027) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1029) BornToBePuli válasza makoss (#1028) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Hívd fel a NAV-ot.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#1030) bandon válasza makoss (#1028) üzenetére


bandon
tag

03.19 után kezdik kipostázni

Üdv: bandon

(#1031) makoss válasza BornToBePuli (#1029) üzenetére


makoss
addikt

Úgy tervezem, személyesen keresem fel őket az itteni kirendeltségükön, jó sokáig agyalnak rajta :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1032) cuebler válasza makoss (#1031) üzenetére


cuebler
senior tag

adj be valami hülyeséget adóbevallás gyanánt. napokon belül kapsz egy levelet, hogy a rendelkezésükre álló adatok alapján így és úgy javították :DDD és voilá :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1033) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

3 éve nem dolgoztam Magyarországon.Most szeretnék Ausztriából adót visszaigényelni és ehhez azt mondta a cég aki csinálja ezt hogy be kellene adnom egy SZJA bevallást(2017-re) Mo-n hogy ki tudják kérni az E9-et.Azt mondták hogy azt fel kell tüntetnem hogy kaptam munkanélküli segélyt Ausztriában mert a NAV fogja megállapitani hogy hogyan veszik ezt figyelembe.Az lenne a kérdésem hogy neten keresztül hogy tudnám én ezt megcsinálni?Ügyfélkapu-m van....személyesen nem tudok bemenni adóhivatalba mert külföldön vagyok.
Ha nem lenne ez az Arbeitslosengeld-es dolog akkor csak egy 0-asat kellene beadnom azt értem de így fogalmam sincs hogy ezt hova kell feltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#1034) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

eddig szokatlan helyzetbe kerültem adózás tekintetében, ezért kérném a segítségeteket.
Egy multinacionális cégnél dolgozom, ahol tavaly ősszel lehetőséget kaptam új pozícióban dolgozni Szlovákiában. 2017.09.17-tel ezáltal megszűnt a magyarországi munkaviszonyom és másnap Szlovákiában, szlovák munkaszerződéssel kezdődött újra.
Magyarországi állandó lakhellyel rendelkezem, ingázó munkavállaló vagyok. TB-m odakint van, ezt jeleztem itthon a társadalombiztosítónál még tavaly (mondjuk azóta semmi feedback de ez nem is ide tartozik).

Szlovákiában megkaptam már a keresetigazolást, itthonról még nem. Ennek utána fogok járni, de a kérdésem, hogy ha megvan a 2. keresetigazolás is, akkor hogyan tovább?

Köszönöm előre is! :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#1035) Croft-21


Croft-21
őstag

Sziasztok!

Az SZJA-s oldalon az adóbevallás tervezet elfogadtam, jelenleg az adóbevallásom Elfogadott státuszban van és ez látható: Ön elfogadta adóbevallási tervezetét!
Viszont a kézikönyv szerint miután sikeresen véglegesítettem az adóbevallást és beküldtem akkor ez látható: Ön sikeresen beküldte adóbevallását!
Viszont nincs olyan gomb, hogy Beadás. :U Ismeri valaki a felületet?

(#1036) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy most ez mit jelent?

Tisztelt XY!

A NAV által készített tervezet nem elfogadható, mert - a tervezet elkészülte után -
a.) az Ön 2017. évre vonatkozó adóbevallása időközben beérkezett a NAV-hoz, vagy
b.) az Ön törzsadatai módosultak, így tervezete kiegészítésre szorul, vagy
c.) kiderült, hogy Ön mégsem kötelezett SZJA bevallás beadására.

Ilyenkor mit kell csinálni az online bevallással,mert ha így hagyom akkor majd elfogadottnak minősül elvileg.
Voltam bent a NAVnál mert rosszul csinálták meg,ott a nő nekem kijavította az még hozzátartozik a történethez azért kaptam ezt az üzenetet.

(#1037) BornToBePuli válasza csabi0805 (#1036) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

Be kell menni az ügyfélszolgálatra, vagy PIN kóddal lehet telefonon is információt kérni.

Read only felhasználó

(#1038) csabi0805 válasza BornToBePuli (#1037) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Köszönöm!

(#1039) Met


Met
nagyúr

Megjött a NAV adóbevallás tervezete, természetesen nincs rajta a tavalyi lakáseladásból származó "jövedelmem" :W
2018-ban, amikor mindenhova be kell írni az adószámot...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1040) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Súlyos fogyatékosság visszamenőleg önellenőrzéssel érvényesíthető. Ilyenkor, az elmentett, teljes bevallásba csak a B lap, 49-es sorát kell kitölteni?

(#1041) szuszinho válasza szuszinho (#1040) üzenetére


szuszinho
őstag

Megoldottam :)

(#1042) cuebler válasza Met (#1039) üzenetére


cuebler
senior tag

és mi a probléma? és mégis honnan tudná a nav, hogy mennyiért dolgozott az ügyvéd, nem festették-e ki a lakásodat közben vagy cseréltél gázkazánt? ezek csak a jellemző tételek, amik befolyásolják a lakáseladás jövedelmét, de még lehet tucatnyi más... ezzel csak az adózó "pógárt" segítenék, de úgy látszik, még azt sem szabad csak úgy...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1043) szuszinho


szuszinho
őstag

Amennyiben önellenőrzéskor már nem az a lakcím, mint az eredeti bevallásban, akkor melyiket kell beírni?

(#1044) Met válasza cuebler (#1042) üzenetére


Met
nagyúr

Onnan hogy minden egyes tetves papíron rajta van az adószámom.
Örököltem, megvolt a hagyatéki, 2 héten belül jött a nav-os papír az illetékről.
Eladáskor a szerződésen szintén ott az adószám.
Nekem kell baszakodni hogy ugyan mondják már meg mennyit fizessek amikor megbíztam őket hogy készítsék el a bevallásom?
Persze ha nem csinálok semmit akkor jön a felszólítás meg a bírság.
Ha ez neked segítség ahhoz csak gratulálni tudok...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1045) BornToBePuli válasza Met (#1044) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Menj be az ügyfélszolgálatra az összes irattal és segítenek kitölteni.

Read only felhasználó

(#1046) cuebler válasza szuszinho (#1043) üzenetére


cuebler
senior tag

Az aktuálisat, egyébként is az adóazonosító alapján fogják feldolgozni.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1047) Gyick


Gyick
őstag

Mekkora egy sz..r fos ez az Ányk,egy TEL telefonos ügyintézését lehetővé tevő ügyfélazonosító szám igénylést nem lehet normálisan megcsinálni bent mert mindenre hibát jelez.Egymást kizáró dolgokra is.Ekkora egy szart.

(#1048) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valaki tud-e esetleg segíteni abban, hogy ha az ember külföldön ad el valamit (stockfotó oldalon kép, ebay, akármi), az hogyan adózik? Annyit tudok, hogy fotó esetén ki kell tölteni egy nyomtatványt, és a bevalláshoz csatolni, de valahova fel kell-e tüntetni még? S ugyanez egyéb külföldi bevétel (magánszemély) esetén?

Köszi minden tippet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#1049) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Kaptam egy értesítőt a NAV-tól hogy az szja-tervezetem megtekinthető az ügyfélkapun, 30 nap múlva viszont törlődik. Én sajnos elfeledkeztem róla, és amikor most beléptem, már nem volt ott semmi. Most akkor ez azt jelenti, hogy törlődött az szja-tervezetem, és nem válik véglegessé? Vagy csak a dokumentumot törölték?

(#1050) Croft-21 válasza HellGreg (#1049) üzenetére


Croft-21
őstag

Ezen az oldalon ha belépsz ügyfélkapuval, ott kell lennie az adóbevallás tervezetnek és az 1+1%-os nyilatkozatnak.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.