Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#151) luciferc válasza Kicker (#149) üzenetére


luciferc
őstag

nem hiszem, hogy lehet átutalással fizetni. ehhez meg kellene nézni az adózás rendjéről szóló törvényt, de ha lehetne, akkor valószínűleg szerepelne a tájékoztatóban.

(#152) fradi81


fradi81
veterán

Nincs nyomtatóm elküldöm havernak nyomtassa ki. Melyik fájl a bevallásom?

moto g72, Ninebot d28e

(#153) Nimda válasza luciferc (#151) üzenetére


Nimda
addikt

Egyébként nevetséges,hogy csak az ö kiadott csekkükön tehetek befizetést...tudom szorit az idö,de mivel életemben elöször vallok be,nem is sejtettem hogy csak egy út van...:(...(most káromkodok rendesen :((( )

Az Apeh oldalán meg semmilyen infot nem találtam erröl...

[Szerkesztve]

(#154) Kicker válasza luciferc (#151) üzenetére


Kicker
senior tag

kollégámat kédeztem, azt mondta simán lehet bankról utalni, magánszemély bankszámlaszámáról az adóazonosítója feltüntetésével. én is bambán néztem, de azt mondta lehet... :DDD


pdf-be valahogy át lehet gyógyítani a bevallást, de az adatok/adatfile műveletekben lehet másolni őket...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#155) luciferc válasza Kicker (#154) üzenetére


luciferc
őstag

nyert a kollégád, megnéztem, tényleg befizethető átutalással is!

Adózás rendjéről törvény

38. § (1) A fizetési kötelezettséget a pénzforgalmi bankszámlával rendelkező adózónak belföldi pénzforgalmi bankszámlájáról átutalással, pénzforgalmi bankszámlával nem rendelkező adózónak postai készpénz-átutalási megbízással vagy belföldi bankszámlájáról történő átutalással kell teljesítenie.

de hogy ezt miért nem reklámozzák... :F

[Szerkesztve]

(#156) Kicker válasza luciferc (#155) üzenetére


Kicker
senior tag

ez nem a reklám helye... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#157) AMD Power


AMD Power
titán

Kapott már valaki vissza pénzt?

(#158) 9CS válasza AMD Power (#157) üzenetére


9CS
senior tag

Már rég... (de rég le is adtam). A leadástól számított 30 napig bezárólag utalják, nekem ez + pár nap csúszással jött is (kb 32 nap).

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#159) AMD Power válasza 9CS (#158) üzenetére


AMD Power
titán

Értem! Én április 17-én adtam fel a postán.

(#160) 9CS válasza AMD Power (#159) üzenetére


9CS
senior tag

Akkor még ne aggódj, feladás +1 - 2 nap mire befut, lehet ez volt nálam is a késés oka. Ha jövő héten sem jön meg, akkor érdemes megkérdezni, hogy mi van. De elvileg ha probléma van a bevallással, akkor szólnak, ha nem szólnak, jön a pénz.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#161) AMD Power válasza 9CS (#160) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon bízok benne, hogy még ebben a hónapban tényleg megjön a lové mert kéne! :B

(#162) AMD Power válasza AMD Power (#161) üzenetére


AMD Power
titán

És a pénzt ilyenkor postán küldik ki?

(#163) luciferc válasza AMD Power (#162) üzenetére


luciferc
őstag

úgy küldik, ahogy a bevalláson kérted.

(#164) AMD Power válasza luciferc (#163) üzenetére


AMD Power
titán

A könyvelőm intézte! :B

(#165) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Ha másik gépen akarom betölteni az én bevallásom azt hogy kell? Ha átmásolom az abev könyvtáramat egy másik gépre nem látszik benne az én nevem csak az a bevallás amit azon a gépen csináltak. Mintha nem a program könyvtárában tárolná.
Szombaton be lehet adni vagy még hétfőn délelőtt?

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#166) Kicker válasza fradi81 (#165) üzenetére


Kicker
senior tag

lejjebb írtam...

adatok/adatfile műveletek... lesd meg ;)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#167) luciferc válasza AMD Power (#164) üzenetére


luciferc
őstag

akkor ahogy ő kérte (a saját címére... ;] )

[Szerkesztve]

(#168) AMD Power válasza luciferc (#167) üzenetére


AMD Power
titán

Az létezhet , hogy bankszámlára megy? :F

(#169) luciferc válasza AMD Power (#168) üzenetére


luciferc
őstag

természetesen, én is oda kértem, akkor lássak postát amikor a hátam közepét.

(#170) spirit007 válasza AMD Power (#168) üzenetére


spirit007
senior tag

te arra sem vetted a fáradságot , hogy megnézd a bevallásodat :F
(ott van a főoldalon az ''E'' mezőben , hogy akarod utalás/posta)

(#171) AMD Power válasza spirit007 (#170) üzenetére


AMD Power
titán

:B Nem néztem meg. Haverom a könyvelőm majd őt megkérdezem.

(#172) fradi81 válasza Kicker (#166) üzenetére


fradi81
veterán

a program files mappába kellett rakni úgy jó lett, beviszem az irodába ott majd kinyomtatják nekem remélem meg át is nézik :)

moto g72, Ninebot d28e

(#173) AMD Power


AMD Power
titán

Jött egy levél az APEH-től.Az írják ,hogy van vagy 1600Ft tartozásom bla bla.... És csak X összeg jár nekem vissza. + küldtek egy másik levelet amiben valami folyószáml-kezelési osztálynak van meg a telefonszáma. És valami személyes megjelenésről beszélnek. Minek kell nekem oda mennem? :F

(#174) AMD Power válasza AMD Power (#173) üzenetére


AMD Power
titán

Beszéltem a könyvelőmmel és minden ok! :B

(#175) Speederer


Speederer
senior tag

Vki tudna segíteni? Ráérek hétfőn feladni az adóbevallásom? :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#176) Kicker válasza Speederer (#175) üzenetére


Kicker
senior tag

ráérsz... csak hétfő reggelre készítsd ki... ;)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#177) Speederer válasza Kicker (#176) üzenetére


Speederer
senior tag

Kösz, már csak 1 boríték kéne hozzá. :)
De az apeh.hu-n úgy írták, hogy ''május 20. (21.)'' Mondom most akkor mi van? ;]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#178) Kicker válasza Speederer (#177) üzenetére


Kicker
senior tag

nincs borítékod? a csomagban van elvileg... akkor valahonnan kunyerálj egyet... pl egy könyvelő ismerőstől.. mer ha nincs előremegírt, nyomtatott borítékod akkor nem tudod ingyen feladni... csak 212 HUF ellleében..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#179) #34929152


#34929152
törölt tag

Sziasztok!

Az utolsó 3 * 30 hozzászólásban nem találtam választ, ezért szeretném megkérdezni, hogy létezik az, hogy az idei bevallást hiába ellenőrzöm le, hiába hibátlan, a nyomtatáskor nem írja oda a lap aljára a verziószám mögé, hogy Ellenőrzött? Tavaly odaírta az Abev program. 0653-as nyomtatványt töltök ki. Súgóban semmi, 0653.pdf-ben semmi. Mindössze azért érdekel, mert nem akarom, hogy ezért visszadobják a bevallásomat. Jó így, vagy nem jó így?

Köszi.

(#180) erdoke válasza #34929152 (#179) üzenetére


erdoke
titán

Valószínűleg normális, mert nekem se írta oda. Én már beküldtem, úgyhogy majd szólnak, ha valami nem tetszik.

Nem kell annyira félni a hibázástól, a határidőt ettől függetlenül tartottad. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#182) #34929152 válasza Kalandor (#181) üzenetére


#34929152
törölt tag

Gondoltam, hogy valaki be fog szólni. Az érdemi választ mindenesetre köszönöm.

(#183) tbs válasza Kalandor (#181) üzenetére


tbs
addikt

Bevallani akármikor lehet... ;)

(#185) Kicker


Kicker
senior tag

no para, nincs gáz, a program már egy jó ideje elhagyta az ellenőrzött-et... a lényeg hogy HIBÁS ne legyen rajt... ;)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#186) Speederer


Speederer
senior tag

Na már csak annyi, hogy milyen címre kell küldeni? :)
Csak mert nem kaptam ilyen adócsaomagot, vagy mit.
Nagyboríték már van, azt a 200ft-ot + lesz@rom... D

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#187) Kicker válasza Speederer (#186) üzenetére


Kicker
senior tag

[link] válaszd ki a megfelelőt... ott vannak a címek... ha BP-n vagy akkor a hozzád tartozó pesti címre küld...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#188) Speederer válasza Kicker (#187) üzenetére


Speederer
senior tag

Kösz! De végülis a postán is tudtak segíteni... :)
Remélem mindent jól csináltam. :))

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#189) AMD Power


AMD Power
titán

Egy kérdés a szakikhoz.

Eddig én minden hónapban kaptam adókedvezményt (9000Ft-t) de nem rég meg emelték a fizetésemet és azt tanácsolták bent nekem ,hogy mondjam le ezt az adókedvezményt mert ha át lépem az évi 1.5 millió forintot a keresetemmel akkor ezt vissza kell fizetnem majd. De állítólag ezt az adóbevaállás készítésekor majd vissza lehet igényelni ezt a havi 9000Ft-t majd visszamenőleg azokra a hónapokra mikor nem kértem még akkor is ha 1.5 millió felett volt a jövedelmem.

Én most ez augusztus 1-től le mondtam. Remélem jó lépés volt és valóban megfogom kapni ezt a pénzt jövőre. Mármint a 9000Ft-t visszamenőleg az augusztustól számítva.

Ez amit leírtam illetve mondtak valóban így van?

(#190) Kicker válasza AMD Power (#189) üzenetére


Kicker
senior tag


szerintem jók az infoid, és jól is tetted, hogy lemondtad...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#191) AMD Power válasza Kicker (#190) üzenetére


AMD Power
titán

Thx.

Még valaki esetleg?

(#192) L.T. válasza AMD Power (#189) üzenetére


L.T.
aktív tag

Jól tetted, de előbb kellett volna. A szabályok kissé bonyulultnak hangzanak elsőre, de érthető:
1,5 millió felett is jár, de csökkentett mértékben. Ha a jövedelmed 1,5-1,95 millió között van ( a számban nem vagyok biztos tavaly ennyi volt lehet idén emélték), akkor is jár, de csökkentett mértékben. Ha a jövedelmed meghaladja 1,95 milliót akkor már nem jár. Nem tudom mennyi a jövedelmed, de ha a két összeg között van akkor az eddig felvett jóváírás talán fedezi a kedvezmény tehát talán nem kell visszafizetni vagy csak egy kicsit. Viszont ha fölötte van akkor sajna vissza kell fizetni.
Mondjuk nem tudom hogy lehet visszamenőleg felmondani ezt hiszen minden hónapban kellett, hogy kapjad vagyis kevesebb SZJA előleget vontak le tőled.
Ja és ez csak un. bér jellegű jövedelemre vonatkozik!!!

[Szerkesztve]

(#193) AMD Power válasza L.T. (#192) üzenetére


AMD Power
titán

1.95 fölé nem hiszem ,hogy föl megy. Én még abban bíztam ,hogy ők fognak nekem adni egy kis lét jövőre. :DDD :W

(#194) Kicker válasza L.T. (#192) üzenetére


Kicker
senior tag

ezt a bérszámfejtőnek kéne megmondani, illetve ha tényleg fizetendőre jönne ki most az éve, akkor több SZJA-t kell levonatni a béréből ...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#195) L.T. válasza Kicker (#194) üzenetére


L.T.
aktív tag

Igen talán a bérszámfejtők tundnak valamit tenni vele. Ha mondjuk van egy rendes bérszámfejtő progi az úgy is évvégére kihozza nullára az adót bizonyos keretek között. Mondjuk ezt a részét régóta nem figyelem mert már rég túl vagyok ezen az adójóváírás dolgon. Év elején mindíg lemondom, mert 1,95 felett van a bérem. Na azért nyugi, nem keresek sajna olyan jól :(
Ha van valami pozitív fejlemény azért írd le itt ha lehet

[Szerkesztve]

(#196) L.T. válasza AMD Power (#193) üzenetére


L.T.
aktív tag

Idén, kikerestem, 2,1 millió a határ.

(#197) Kicker válasza L.T. (#195) üzenetére


Kicker
senior tag

havi 125ezer forint bruttó a határ a 9000 forintos adójóváírásnak, tudomásom szerint az SZJA sávos adó, tehát másfélmillió forint után kapod ezt a jóváírást, ámbár a fölé eső összegre nem jár...

a bérszámfejtő igazából felvilágosítást tud adni, ha kérsz... ugyanis az SZJA elszámolás módját is nagyon helyesen mondtad, TE kéred, így infot is alkalmazottnak kell kérnie, amiket jó ha tud az ember, hogy milyen SZJA kedvezményeket fog igénybevenni /pl: lakáshitel, életbiztosítás után/ .

most nálunk is ez a ''legrosszabb'' mikor itt 125ezer körül ingázik a fizetés, és mi a bánatot csináljunk az SZJA-val... /persze az ügyfél alkalmazottait csak papírról ismerem../

mod: még egy fontos dolog, ha van más jövedelem forrás, azt is figyelembe kell venni /pl valaki játékvezető stb.../

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#198) L.T. válasza Kicker (#197) üzenetére


L.T.
aktív tag

havi 125ezer forint bruttó a határ a 9000 forintos adójóváírásnak, tudomásom szerint az SZJA sávos adó, tehát másfélmillió forint után kapod ezt a jóváírást, ámbár a fölé eső összegre nem jár...
Ez így nem pontos. 1,5 millióig havi 9000 Ft jár. Ez a maximum. És ez egy jól számolható fix összeg amit kedvezményként megkapsz. Ha úgy nyilatkozol, hogy tutibiztos nem leszel 1,5 mill. fölött akkor 9000 jár mese nincs. De ha nem vagy benne biztos akkor le kell mondani . Mert, ha 1,5 és 2,1 közöt van a jövedelmed akkor is jár csak nem 9000 hanem kevesebb. Nyilván minél jobban közelít a 2,1-hez annál kevesebb. Ez Apeh útmutató így írja: Az Önt egyébként adójóváírásként megillető összeget csökkentenie kell
annak az összegnek a 18 százalékával, amennyivel az összes jövedelme
az 1 millió 500 ezer forintot meghaladja. Ezzel a szabállyal az adójóváírás
2 millió 100 ezer forintnál “elfogy”.
Így kell számolni. Namármost ha Te maegkapod a havi 9 ezret, de a végén kiderül a számításnál, hogy csak pld 8 ezer jár akkor vissza kell fizetned a különbözetet. Viszont, ha lemondodaz év elején, mert nem vagy benne biztos, akkor a bevallás úgy is kihozza, hogy jár neked valamennyi ezért azt visszakapod. Bocsánat a szájbarágásért, de ez így pontos.

(#199) AMD Power


AMD Power
titán

1.720.000 után nem lehet már kérni a havi 9e Ft-t úgye?

(#200) AMD Power


AMD Power
titán

Ha jól tudom megint lett most valami variálás. Mármint az adójóvárisással. :F

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.