Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#51) gabe_


gabe_
őstag

És a 2005-ös adósávokat meg tudja mondani valaki?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#52) onlysony


onlysony
tag

Mondjatok ti árat és nagyopon pöpecül dolgozik az anyum...mondjuk 3000/fő és garantáltan hibátlan és gyorsan megvan úgyis ráér Május 20-ig feladni....

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#53) luciferc válasza gabe_ (#51) üzenetére


luciferc
őstag

0-1.500.000 18%

1.500.000- 38%

(#54) onlysony válasza luciferc (#53) üzenetére


onlysony
tag

Bármit kérdezhettek Anyum mindenre tudja a választ:DD:DD
teljeskörű válaszok minden kérdésre:DDD

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#55) gabe_


gabe_
őstag

luciferc: köszi. ott vagy a szeren... :D

Sovány szakácsban sose bízz!

(#56) Thunder78 válasza luciferc (#31) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ok ... köszi, majd este megnézem.
Egyébként rendes hivatalos ajándékozás volt, befizettem az illetéket is. Utána azon a pénzen vettem meg a lakásunk egy részét (tahát ingatlanra lett költve).
Ügyvéd mondta, úgyhogy bizonyára működik, csak azt elfelejtette mondani, hogy hogyan.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#57) Thunder78 válasza onlysony (#54) üzenetére


Thunder78
senior tag

Akkor #22-t sasold meg léccike :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#58) luciferc válasza Thunder78 (#56) üzenetére


luciferc
őstag

ha nem baj kérdeznék még. tehát a pénzről volt ajándékozási szerződés és a pénz után fizettél illetéket? Mit mondott az ügyvéd, miért kellett a pénzt neked ajándékozni? Milyen előny származott ebből? Komolyan érdekelne, mert egyelőre nem látok rá értelmes indokot.

(#59) Thunder78 válasza luciferc (#58) üzenetére


Thunder78
senior tag

Annyi volt a lényege a dolognak, hogy az ajándékozási illeték kevesebb, mint az ingatlan után fizetendő adó.
Másodsorban nekem van előtakarékosságom, amit lakásfelújításra szeretnék majd felhasználni, amit akkor tehetek meg, ha van részem a lakásban.
Ha el tudnám érni az ügyvédet telefonon, akkor megkérdezném tőle hogy mi a lényege (aszonta nem kell az ingatlan után fizetni, mivel családon belül tovább lehet adni a lóvét és én is költhetem ingatlanra azután), de állandóan tárgyal.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#60) luciferc válasza Thunder78 (#59) üzenetére


luciferc
őstag

Hát így látatlanban nem akarom az ügyvédet lehúzni, mert nem ismerem a konkrét esetet, de azt hiszem megszívtátok vele, ugyanis az szja törvény szerint (tavalyi évben):

63. § (1) Az ingatlan és vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem után az adó mértéke 20 százalék. Az adót a magánszemélynek adóbevallásában kell megállapítania és az adóbevallás benyújtására előírt határidőig kell megfizetnie.

(2) Az (1) bekezdés rendelkezései szerint befizetett adóból visszajár (vagy nem kell azt megfizetni) az ingatlan, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem azon része utáni adó (lakásszerzési kedvezmény), amely összeget a magánszemély saját maga vagy közeli hozzátartozója, volt házastársa részére a jövedelem megszerzésének időpontját megelőző 12 hónapon vagy az azt követő 60 hónapon belül lakáscélú felhasználásra fordított (a lakásszerzési kedvezmény alapja). A lakásszerzési kedvezményre vonatkozó rendelkezések alkalmazásában lakáscélú felhasználás:

blabla

vagyis anyukád fizethette volna a te általad megvett lakást mindenféle ajándékozás nélkül, és ekkor nem lett volna semmi adókötelezettsége senkinek. ha jól értem a helyzetet, de szvsz ezt nehéz rosszul érteni.

amúgy pénz után kell ajándékozási illetéket fizetni? mintha úgy rémlene, hogy értékpapír után nem pl kell. de ez :F

(#61) Thunder78 válasza luciferc (#60) üzenetére


Thunder78
senior tag

Megnéztem a szerződést. Én értelmeztem félre bocsi.
Úgy lett megírva, ahogy Te mondtad. Vagyis, anyukám megvette nekem a lakásának a 20%-át. Az adásvételin van rajta, hogy ő fizeti az én részemre.
Az illetéket meg a földhivatalnak fizettem, nem ajándékozás.
Akkor elvileg mit írok az adóbevallásra? Engem ez a része érdekel.

Kicsit szétszórt vagyok mostanában :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#62) luciferc válasza Thunder78 (#61) üzenetére


luciferc
őstag

na, akkor így ok. akkor te nem írsz semmit az adóbevallásba hiszen te nem szereztél jövedelmet, hanem anyukád adóbevallásában kell szerepeltetni a dolgot.

Ehhez a tájékoztató 31 oldalának jobb hasábjában a 3. példát (és hozzá az 1. példát) olvasd el.

Ha nem világos, akkor írok konkrétan, de addig fölösleges, hátha ebből is világos.

(#63) regent


regent
aktív tag

Tud valaki valamit a külföldön történöö adózásról?
Ausztriában élek és dolgozom, de tavaly az elsöö két hónapban még magyarországon dolgoztam.
Azt tudom, hogy az EU-ban a kettöös adóztatás nem dívik, és valahogyan meg lehet oldani, hogy csak az egyik országban adózzak. Nálam ez ausztria kellene hogy legyen, különbözöö okokból.
Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata ez ügyben?

Az osztrákok adóhatóságának honlapján találtam nyomtatványokat, a magyaron nem, (talán nem kerestem eléggé) esetleg ha valakinek van egy jó linkje az is segítene.
Sajnos nem beszélek valami jól németül, és ugye egy ilyen hivatalos adószöveget még magyarul is nehezen ért meg egy egyszerüü földi halandó.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#64) vtechun


vtechun
veterán

sima alkalmazott vagyok, de önmagam fogom elkészíteni az adóbevallásomat, ebben az esetben milyen számú adatlapot kell kitölteni?

(#65) elessar válasza vtechun (#64) üzenetére


elessar
tag

A 0553, 0553-A, 0553-B, 0553-C lapokat kell csak alapból kitölteni. Ha valami adókedvezményt is igénybe tudsz venni (Sulinet, tandíj, biztosítás stb.) akkor a 0553-02 lap is kell. Az APEH honlapjáról letöltheted a bevalláskészítő programot. (abev2006telep és sugo, 0553 exe. 0553pdf a kitöltési útmutató.

(#66) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hi, ha tavaly olyan papirt adtam be, h. az apeh csinálja meg az adobevallásom, akkor idén most ki kell töltenem valamit, vagy most is megcsinálják?

(#67) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

:U

(#68) BlackWoOd válasza -Nemtom- (#66) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

LOL... Az APEH csinálja meg a bevallásom... :)

Nem arra gondoltál, hogy a cég, aki foglalkoztatott, az csinálta meg a bevallásod?
Ha erre, akkor idén is alá kellett volna írnod egy olyan papírt, hogy szeretnéd, ha a cég készítené el az adóbevallásod (nyilatkoznod kellett, ennek meg kell lennie a foglalkoztatónál).
Mindkét esetben kb. ezidőtájt kapnod kellett (volna) egy M29 vagy M30 jelű ''nyomtatványt'', amin szerepelnek azok az összegek, amik a bevallásodban szerepelni fognak illetve ami alapján a bevallásodat kitöltheted magadnak.
Ezt a dolgot illik úgy január-február környékén megejteni a foglalkoztatónak.

Szerintem vedd elő a fentebb említett ''nxomtatvány''-t, és nézd meg, melyik fajta.
M29: ez azt jelenti, hogy valszeg nyilatkoztál és a foglalkoztató adja (adta) be a bevallásod.
M30: neked kell adóbevallást beadni.

Nem hiszem, hogy az APEH bárkinek is megcsinálná az adóbevallását, elég érdekes lenne...

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#69) -Nemtom- válasza BlackWoOd (#68) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

tavaly összvissz 1olyan papirt kellett csalnom amire beirtam az össz keresetem, + az adataim. nem cég csinálta. és semmi papirt nem kapptam tavaly óta az apehtöl. de mind1. +csalom sztán v. kell nekik v. nem...

(#70) BlackWoOd válasza -Nemtom- (#69) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Ezt nem igazán értem, nem tudom milyen papírról van szó...

Tudomásom szerint az SZJA-dat össz-vissz 2 féle nyomtatványon lehetséges bevallani, ha nem vagy pl. vállalkozó meg ilyesmik, ebből a kettőből ráadásul te megánszemélyként csak az egyiket adhatod be (tavaly a 0453, idén értelem szerűen a 0553 jelűt).

Arra ne várj, hogy az APEH külön szól, hogy legyél szíves bevallani (mondjuk postán kapnod kellett volna már rég 1 csomagot, amiben pl. van boríték, meg csekkek, meg ha nem elektronikus nyomtatványkitöltővel vallottál be, akkor egy adóbevallás-nyomtatvány kupac), ha volt jövedelmed, akkor meg kell csinálnod. :D

Esetleg elő tudod keresni, mi volt a tavalyi ''papír'', amit beadtál? (ugye van neked is egy példány, a biztonság kedvéért...)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#72) Kicker


Kicker
senior tag

Nekem van pár 0553asom... sajnos nincs sok időm most, de ha tudok segítek

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#73) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

tavaly vmi 06** kellett kitöltenem, és be lehetett vinni kirendeltségre is... olyat most nem lehet? ha nem kor postán milyen cimre adjam fel?
[link] ezek közül vmeikre v. haller u.-i központ?


/bocs a sok hülye kérdésért, de nem igazán csaltam még iet.../

[Szerkesztve]

(#74) Kicker válasza -Nemtom- (#73) üzenetére


Kicker
senior tag

szerintem hívd fel az illetékes apehhhT és kérdezd meg (adóazonosítód legyen kéznél).. .

ha tavaly nyilatkoztál erről hogy ők állapítsák meg az adód(adóhatósági adó megállapítás) akkor lehet hogy idén is kellett volna.... akkor pedig szarba vagy, ezért javaslom, hogy hívd fel őket kérdezz rá...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#75) -Nemtom- válasza Kicker (#74) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

de ha beviszem/feladom a 0553-at kor az ugy ok-s nem?

(#77) -Nemtom- válasza Kalandor (#76) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

az vagyok, de kor most be is vihetem v. csak feladni lehet?

(#78) Kicker válasza -Nemtom- (#77) üzenetére


Kicker
senior tag

csak feladni, és ma már fizetni kell érte kemény kb 200 pengőt..


feltehetőleg a kitöltéssel nem volt gondod... az a lényeg... valami eldugott postát keress mert állítólag van forgalom...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#79) cucka


cucka
addikt

milyen címre kell feladni az adóbevallást?

(#80) mahatma válasza -Nemtom- (#77) üzenetére


mahatma
aktív tag

nagy bátorság kell ma az APEH környékére menni...sok ideg és idő kell hozzá...én a postát próbálnám meg

#79: attól függ melyik kirendeltséghez tartozol....észak, kelet, dél....[link]

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#81) -Nemtom- válasza Kicker (#78) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

ok. thx és kor mit irjak cimnek? elöző linkröl vmeiket v. [link] ezt?

(#82) Kicker


Kicker
senior tag

megyei igazgatóság valamely postafiókja

pl: VP megyei igazgatóság
vp

8201 pf XYZ

az XYZ a kérdés a megyében, VP esetén 120

nemtom: ha az akkor az... :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#83) -Nemtom- válasza mahatma (#80) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

tavaly utolso nap vittem be azt amit akkor kellett és unalmukba nem tudták az ott dolgozok h. mit csaljanak... :) csak du. van forgalom sztem...


dél bp.-i de ott 3 cim is van, + a haller u. ha jol tom... tavaly hamzsabégi utra vittem és ott szo nélkül elvette a csávo, kor most azt irjam cimnrk? /nagyon láma vok hozzá :( /

jah, és ha sima a4 boritékba rakom az uye yó ?

[Szerkesztve]

(#84) mahatma válasza -Nemtom- (#83) üzenetére


mahatma
aktív tag

a központira érdemes, de elméletileg bármelyikre küldheted...én megcsináltam a regisztrációt, és nyugodtan ülve a gép előtt feladtam a neten... :) ajánlom mindenkinek

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#85) -Nemtom- válasza mahatma (#84) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

nix e. aláirásom.. de jövöre elintézem és kor én is ugy küldöm át nekik, csak tegnap este még azt se tudtam h. kell e csalnom 1általán :DDD kor a haller u.-ira küldöm. thx a sok helpet mindenkinek! :R

[Szerkesztve]

(#86) Kicker válasza -Nemtom- (#85) üzenetére


Kicker
senior tag

nem kell e aláírás... okmányiroda, regisztráció, aztán meg apeh regisztráció és bye-bye papir...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#87) realist


realist
őstag

elméleti kérdés:

tudja valaki, hogy egy kis 'számtek' kft.-nek ami kizárólag alkatrész eladással foglalkozik, 1 alkalmazottal (aki maga a tulaj és másodállásban üzemeltei a kft.-t) kb. mit kell fizetni adó címen és hány helyre?

a kérdés kissé ''analfabéla'', kösz a válaszokat!

(#88) rien válasza realist (#87) üzenetére


rien
senior tag

Gondolom ez még egy nem létező valami, azért elméleti a kérdés is, szal biztos, hogy kft-re gondolsz? Mert az nem egyszemélyes, hanem minimum kettő és min. 3 milla törzstőke kell az alapításához.
Egyszemélyesből rt van (ha van még), egyéni vállalkozó, vagy egyéni cég.
Mivel írod a másodállást ez az egyéni vállalkozónál lényeges, mert ha 8 órás állás mellett végzi a vállalkozást akkor nem kell maga után járulákot fizetnie, de ha 6, 4 órás munka mellett végzi akkor igen. És ez egy elég húzós összeg.



[Szerkesztve]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#89) realist válasza rien (#88) üzenetére


realist
őstag

ment egy privi

(#90) Integra


Integra
titán

nem tudja valaki hogy az apeh nullás papírnak van e érvényességi határideje.
holnap adom le alapítvány megszüntetéséhez, de még október végén kértem hozzá.
csatolva lesz hozzá a teljes könyvelési záróegyenleg is, szóval azon is látszik, hogy nullás a szervezet..
jó lenne holnap reggel nem az apehban indítani és még egyszer kifizetni a nullás igazolást és várni.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#91) #57764352


#57764352
törölt tag

Üdv. Mindenkinek!

Sok embernek kell elkészítenie magának ebben az évben az adóbevallását az SZJA-ról. Itt lehetne kérdéseket feltenni, és persze megkérném a hozzáértőket a válaszra.

Bár sok leírás található az APEH weboldalán, ezek számomta (szerintem még sokan másoknak is) kínaiak...

Álljanak itt a kérdéseim:
A 0653-as bevallásnak a 24. sora arra vonatkozik, amit visszakapok?
Ha igen kb. mikor?

Rokonom kérdése volt, hogy mi alapján számolja ki a családi pótlékot 2 eltartott esetén? Ez a 127. sora a fent nevezett nyomtatványnak.

Az 55. sor mire vonatkozik?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#92) rien válasza #57764352 (#91) üzenetére


rien
senior tag

Első kérdésedre a válasz nem.
Ha az 55. sorban szerepel összeg azt kapod vissza, és azt az APEH a kézhezvételtől számított 30 napon belül küldi a megadott címre, számlára.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#93) #57764352 válasza rien (#92) üzenetére


#57764352
törölt tag

Köszi a választ!

Akkor hogy tudom kiszámolni az 55. sort? Vágom, hogy a fölötte levőkből, de azokat hogy?

(#94) ngabor2 válasza #57764352 (#93) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én letöltöttem az abev programot, megadtam neki az adatokat... és kiszámolta. nekem is elég kínai volt a magyarázószöveg,. úgyhogy inkább rá hagyatkoztam.

a 30 nap amúgy február 15-től ketyeg, tehát hiába adtam be február 13-án a bevallást (igen, akkor már beadtam), leghamarabb márc. 15 környékén kapom meg. remélem előtte, és nem utána.

mint említettem, már beadtam, tehát a kérdés elméleti: sulinetet és lakáshitel-törlesztést egyszerre is vissza lehet igényelni, ugye? a progi engedte, egyik se érte el a határt, és együtt is messze a maximum alatt maradtak.

(#95) rien válasza #57764352 (#93) üzenetére


rien
senior tag

Szeritem is az a legegyszerűbb ha letöltöd a abev2006 pogit, meg hozzá ezt a nyomtatványt.
Elméletileg a munkáltatód amit kiadott igazolást a beválláshoz még a sorok is felvannak tünetve mit hova kell majd írnod.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#96) adonaplo


adonaplo
újonc

Ezúton szeretném ajánlani Nektek, hogy egy olyan szolgáltatást vezettünk be honlapunkon ami nagy érdeklődésre tarthat számot.

A weblapra feltöltött igazolások alapján elkészítjük a magánszemélyek adóbevallását.

Aktualitását az adja a témának, hogy a 2006.évről a munkáltatók nem vállalják dolgozóik bevallásának elkészítését.
Most szembesülnek az adózók először azzal, hogy fel kellene keresni egy könyvelőt, aki elkészíti nekik bevallásukat.
Mi egy internetes felületen keresztül oldjuk meg ezen igények kielégítését, anélkül, hogy fel kellene keresni Minket.

www.adonaplo.hu

Üdvözlettel : Csiszár Tibor

(#97) ngabor2 válasza adonaplo (#96) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az apróból az azonos tartalmú hsz-odat töröltem, mert más topikjába tetted be. nyiss neki külön aprót.

(#98) brownus


brownus
veterán

hello,

linkeljetek vagy küldjetek nekem az adó 1%-nak befizetéséről szóló adatlapot, nem találom az apeh honlapján sem;( thx

(#99) erdey_a válasza brownus (#98) üzenetére


erdey_a
őstag

a nyilatkozat formanyomtatványára van szükséged??

Vérboci

(#100) erdey_a válasza erdey_a (#99) üzenetére


erdey_a
őstag

mert az itt van: [link]

csak kell hozzá a kitöltő szoftver is

Vérboci

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.