Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#401) biker


biker
nagyúr

hülye kérdés, de aktuális...

dec. 10-jan.05 közt táppénzen voltam, amit majd most fizet ki a TB.
Bevallásilag ez az összeg 2008-as vagy 2009-es bevallásba kell menjen?
egy tavalyi kimutatást már kaptam az oep-től, de amikor az készült, nem tudták még, hogy ismét beteg vagyok.

Várjak vagy beadhatom az eddigiek alapján a bevallást?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#402) Kicker válasza biker (#401) üzenetére


Kicker
senior tag

Január 31-ig igazolták a 2008-as kifizetéseket, valószínú te a tavalyi betegséged okán járó táppénzet egy részét 2009-ben kaptad meg, amit majd következő évben kell bevallanod.

Egy ember is hasonlóan járt, mert később került leadásra a rózsaszín papaír az oephez, ezért később folyósították a táppénzt.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#403) tildy


tildy
nagyúr

Ha jól tudom, 30 napos határidő van a visszajáró adó elküldésére. Február 5-én adtam be a bevallást, ügyfélkapun, mikorra várhatom az összeget?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#404) biker válasza tildy (#403) üzenetére


biker
nagyúr

beérkezés + 30 nap
kb napokban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#405) biker válasza Kicker (#402) üzenetére


biker
nagyúr

jah, februárban adták le eleve a papírokat.
6 hónap a határidő a leadásra

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#406) tildy válasza biker (#404) üzenetére


tildy
nagyúr

Beérkezés : 2009.02.05. 15:58:28
Ügyfélkapu szerint. Kiváncsi vagyoka 30 nap az munkanap vagy sem...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#407) Kicker válasza tildy (#403) üzenetére


Kicker
senior tag

Ez jó kérdés, nagyon nincs rá recept, ez regiónként más, elvileg a február 25-el határidős bevallásokat dolgozzák most fel, és ha eddig nem került a tiéd feldolgozásra, akkor lehet hogy még egy pár hét mire visszakapod a zsetont... de nem akarok borúlátó lenni. :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#408) L.T. válasza tildy (#406) üzenetére


L.T.
aktív tag

Naptári nap.

(#409) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ugy tunik regebbi kyo-knal megoldva a abev_java lassu nyomtatas:- )
pcl5e-nel gdi kompatibilitasi mod bepipalasa /pcl5e amugy i javasolt xl hejjet ekezetek hejjes megjelenese okan/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#410) biker


biker
nagyúr

119.999 Ft helyett 153.706Ft-ot utalt az apeh :)
most hívhatom őket, mit csesztek el, mielőtt megbüntetnek :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#411) AMD Power válasza biker (#410) üzenetére


AMD Power
titán

Én még a könyvelőmnél se voltam... :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#412) biker válasza biker (#410) üzenetére


biker
nagyúr

megnézték telefonban, így jó. valamit javítottak rajta. Lehet, valamelyik igazolásunk rossz volt? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#413) chungee válasza biker (#410) üzenetére


chungee
addikt

Világ életemben gombol rólam az APEH. Te meg visszakapsz:F :Y :R

Már éveket várom a házépítési kedvezményre az adó visszatérítés. Még mindig nem jön :( Elfelejtették, lemondhatok róla:F :(((

[ Szerkesztve ]

(#414) rien


rien
senior tag

Tudna valaki segíteni? Diszkont kamatlábra lenne szükségem, de nem találom.
A hivatkozó törvényben a fogalommeghatározása: a referencia alapkamatláb 100 bázisponttal növelt értéke. Eddig oké....a referencia alapkamatláb meghatározása: ...az Európai Bizottság hivatalos értesítését követően a pénzügyminiszter közleményt ad ki, illetve azt a Pénzügyminisztérium honlapján közzéteszi.
Több órát keresetem már de nem találom :((

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#415) Kicker válasza rien (#414) üzenetére


Kicker
senior tag

nem ez az alapja

referencia kamat

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#416) rien válasza Kicker (#415) üzenetére


rien
senior tag

Excuse me, nem értem hogy érted, hogy nem az az alapja.

A linknél a refenci után egy + 'a' betűvel annyit megtaláltam, a vállalkozásfejlesztési portálon hogy 8,58% az EU ref.alapkamat, de nem tudom, hogy ez ugyanaz-e ami nekem kell?

szerk: fasza oldal itt megtaláltam, hogy jan.1-től 10,01% (ezért akarnám nagyon a pü minisztérium oldaláról)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#417) rien válasza rien (#416) üzenetére


rien
senior tag

ok megvan a törvény 10,01 % lesz (köszi :) teljesen máshogy kerestem pü közleményt mindenáron :U )

de azt még nem értem, hogy hogy érted, hogy nem az az alapja?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#418) Kicker válasza rien (#417) üzenetére


Kicker
senior tag

ahogy átfuttam rajta azt vettem ki, hogy referencia + 100 pont = a diszkont kamat...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#419) rien válasza Kicker (#418) üzenetére


rien
senior tag

én is így értelmeztem a 100 bázisponttal növelt értéket (11,01% lesz a diszkont szerintem)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#420) Kicker válasza rien (#419) üzenetére


Kicker
senior tag

na, ezért mondtam, hogy az alapja a referencia.... ;)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#421) rien válasza Kicker (#420) üzenetére


rien
senior tag

ok :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#422) dragonfx


dragonfx
veterán

a letöltőprogramhoz melyik 09xxes lapotkell letölteni hol van fenn?
csak pdf.eket látok.

hmm?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#423) rien válasza dragonfx (#422) üzenetére


rien
senior tag

mire gondolsz? a személyi jövedelemadóra? ha igen akkor 0853

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#424) dragonfx válasza rien (#423) üzenetére


dragonfx
veterán

letöltöttem egy 2006os abev pogit de abba hogy lehet belerakni hova a 0853as nyomtatvány hol van aza fájl apeh oldalán?

csak javával lehet felraktam de a .jar.t hogy kell telepíteni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#425) rien válasza dragonfx (#424) üzenetére


rien
senior tag

amit adtam linket lapalján ott van hozzá a keretprogram Abevjava azt letöltöd, telepíted, bezárod
majd katt a 0853 nyomtatvány linkjére ----> Megnyitás és automatikusan indul a telepítés

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#426) Nimrod


Nimrod
addikt

02.16-al adtam postára az adóbevallásom (ajánlva) és 03.20-as számlazárás szerint nem kaptam még vissza az APEH-tól, amit (elvileg) kellett volna.
Várjak még, vagy elkavarodott a postán (nem jellemző), vagy hívjam őket mert gond lehet a bevallásommal? :F

(#427) rien válasza Nimrod (#426) üzenetére


rien
senior tag

Szerintem ne csinálj semmit. Van olyan ismerősöm akinek majdnem egy hónapot csúsztak a kiutalással és a késedelmi kamattal együtt megkapta a visszajárót, de egy-két hetes csúszásokról is hallottam. Szóval szerintem türelem :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#428) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap végre elintéztem minden a könyvelővel... Még kapok vissza is egy keveset. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#429) dragonfx válasza rien (#425) üzenetére


dragonfx
veterán

köszke közbe megvan üxik.
amugy csak ellenőrzésre használóm, a kiküldötett töltöm majd ki az alapján.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#430) dragonfx


dragonfx
veterán

az a5ös 41es borítékban kell visszaküldeni ugye az kitöltött bevallást?
godolom érdemes egy másolatotmegtartani.
és díjmentesne feladható ajánlva.
?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#431) L.T. válasza dragonfx (#430) üzenetére


L.T.
aktív tag

minden igen :K

érdemes inkább a kinyomtatott bevallást elküldeni, mint átmásolni, mert:
-nincs tévedés a másolásnál sem nálad, sem az apehnél
-a nyomtatott oldalak alján el van helyezve olyan mátrix kód amit az apehnál leolvasnak és máris bent van rendszerükbe a bevallás minden adata.

(#432) petrelli86


petrelli86
aktív tag

vki tudja meddig lehet leadni magánszemély önadózónak az adóbevallást?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#433) L.T. válasza petrelli86 (#432) üzenetére


L.T.
aktív tag

május 20.

(#434) petrelli86 válasza L.T. (#433) üzenetére


petrelli86
aktív tag

köszi, időközben sikerült kideríteni :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#435) Nimrod válasza Nimrod (#426) üzenetére


Nimrod
addikt

02.16-al adtam fel a postán és 03.25-el érkezett meg a visszautalás. Késedelmi pótlék 163 Ft, de ha én kések mindjárt van mögötte még egy nulla. :W

(#436) jerry311 válasza Ariadne (#107) üzenetére


jerry311
nagyúr

A második (egyházas) 1%-ot pedig lehet kiemelt előírányzatokra is adni, pl. parlagfűmentesítésre

Ezt a listát keresem már egy hete, de nem akar megmutatkozni. Esetleg tudsz hozzá linket?

(#437) Nimrod válasza jerry311 (#436) üzenetére


Nimrod
addikt

A második 1%-nál technikai számot kell megadni, kis kutakodás után az APEH oldalán találtam meg:

PDF doksi

A lista legalján vannak a kiemelt költségvetési előirányzatok (szám szerint csak kettő), köztük van a parlagfűmentesítés is.

Egyébként nem értem, hogy ez a lista miért nagyobb? Illetve az is furcsa, hogy itt is csak két kiemelt költségvetési előirányzat van, de kivették a parlagfűmentesítést és helyette a "Nemzeti Tehetség Program feladatai" került be. :F

[ Szerkesztve ]

(#438) jerry311 válasza Nimrod (#437) üzenetére


jerry311
nagyúr

Thx!

(#439) L.T. válasza jerry311 (#438) üzenetére


L.T.
aktív tag

Idén már nem kiemelt költségvetési előirányzat a parlagfűmentesítés.

(#440) jerry311 válasza L.T. (#439) üzenetére


jerry311
nagyúr

Parlagfű mentesítésre eddig sem adtam senkinek. Jobb szeretem a parlagfüvet, mint 1-2 rokont, akik allergiásak rá. ;]

(#441) Kicker válasza L.T. (#439) üzenetére


Kicker
senior tag

helyette most a 1627 van, gyermekszegénység elleni program, ja meg aza nemzeti valami

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#443) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Idén jött el az első adóbevallásom ideje, és biztos sokakat érint a dolog,
banki átutalással is be lehet fizetni a saját bankszámládról az adóhátralékot ide:
10032000-06056353
Az infó az APEH ügyfélszolgálattól van.
Véleményem szerint, jobb mint az APEH-nál órákat sorban állni egy csekkért...

(#444) L.T. válasza mgoogyi (#443) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ez így van. Egyébként az összes számlaszám itt megtalálható.
Ezen kívül a kiemelt ügyfélszolgálatokon lehetőség van bankkártyával is befizetni.

(#446) L.T. válasza Kalandor (#445) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ezt konkrétan sehol sem találom. Mivel a hitel miatt kellett, háát nem tudom...
Érdemes lenne felhívni az apeh-t holnap még ezeken a számokon. Biztos égnek a vonalak mert utolsó napja a bevallásnak.

(#447) rien


rien
senior tag

Volt már valakinek tapasztalata, hogy ha több adó-, járuléknemben visszaigénylő pozícióban vagy külön-külön adónemenként indítják a kiutalást? Esetleg lehetséges, hogy eltérő a kiutalás határideje ha nem szja-ról van szó?

Más. A legújabb java-s keretprogram másnál is nyomtatási hibás? Nálam a nyomtatványokat nem lehet kinyomtatni...hibaüzenet: Nyomtatási hiba csak a nyomtatvány mentése és újbóli megnyitása után sikerül a nyomtatás.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#448) rien válasza rien (#447) üzenetére


rien
senior tag

Ha esetleg mást is érdekelne a válasz: külön-külön indítják a kiutalásokat és eltérő lehet a határidő is.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#449) Bubu79 válasza rien (#447) üzenetére


Bubu79
addikt

Nálam is csak mentés után volt hajlandó nyomtatni :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#450) rien válasza Bubu79 (#449) üzenetére


rien
senior tag

Köszi :) akkor nem csak nálam van a hiba....megnyugodtam....felraktam már a legújabbat, de még nem küldtem bevallást, nem teszteltem elmúlt-e a baja :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.