Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#701) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!

Tavaly 3 hónapig megbízásos szerződéssel dolgoztam, majd később állandó munkahelyem lett. Erről a 2 helyről származó jövedelmet vallanám be. Mindkét helyről meg is kaptam annak rendje és módja szerint az igazolást, amikkel elvileg gyerekjáték lenne kitölteni a bevallást, de akadt némi probléma. Az 1253-ast próbálom kitölteni. Annak is a csökkentett adattartalmú változatát, de néztem már a normált is és azon is az alábbiak a problémáim.

Egyrészt, ahol 3 hónapi dolgoztam, onnan a 6. sorba kell beírnom a számokat az igazolás szerint, szóval az önálló tevékenységből származó jövedelem sorba. Ez szép és jó, de a 18. sor 'a' oszlopa 0 marad. Ami szerintem normális is, hiszen a leírás szerint a 17d-ből 2.424.000-t levonva kapott érték kerülne ide. És nekem a 17d-ben bőven 2.424.000 alatti érték van az igazolás szerint is. Tehát a 18a-ba szerintem logikus hogy 0 kerül, de a kapott igazoláson ott ugyanaz az érték van, mint ami a 17d-be van írva. Ez fura. Így a 19d értéke is 0 lesz nálam a programban, miközben az igazoláson nem az van. Szerintetek az igazolásom rossz?

A másik probléma, hogy az állandó munkahelyemről származó igazolás szerint ugye a jövedelmet beírom a megfelelő helyekre, de van egy olyan, hogy 55. sor: Levont adóelőleg, és ott az igazoláson a 'd' oszlopban van a szám, míg a programban ott már nincs 'd' oszlop és csak a 'b' oszlopba tudom beírni az értéket. Amit ha nem írok be egyébként, akkor az jönne ki hogy még kéne adót fizetnem, ami hülyeség. Szóval nekem az a logikus hogy a 'b' oszlopba írom.

Amúgy ha számomra logikus módon írogatom be az igazolásról az értékeket, akkor a végén az jön ki, hogy nem kell fizetnem adót, és még van némi visszaigényelhetőm. Ez a visszaigényelhetős cucc akkor jön ki ha a megbízásos szerződős munkahelyről származó adatokat is beírom, nem tudom mennyi az igazságalapja. Mindenesetre úgy érzem, hogy jobb lett volna a NAV segítségét igénybe venni (csak mivel tavaly is én töltöttem ki helyesen, azt hittem idén zökkenőmentes lesz).

Köszi előre is a segítséget!

szerk.: egyébként ha a programban rányomok az ellenőrzésre, akkor nem ír hibát, csak figyelmeztetést hogy ha adószámmal rendelkezek akkor nem tölthetem ki a csökkentett adattartalmú bevallást, de én nem is írtam be sehova adószámot mivel nekem az nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#702) proof88 válasza proof88 (#701) üzenetére


proof88
addikt

ja és hozzáteszem, hogy mindkét igazolásomon az 55d-ben van az az érték amit én csak az 55b-be tudok írni. Pedig két különböző munkáltatótól származnak! Lehet, hogy időközben változott a nyomtatvány?

(#703) lorcsi


lorcsi
veterán

mi van akkor ha magán személy vagyok és nem tudom ma leadni az adóbevallásomat ?

(#704) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Elküldtem még régebben az APEHnak, hogy csinálják meg ők a bevallást. Meg is csinálták, számok rendben. Akkor további teendőm nincs? Csak azért kérdem, mert a korábbi évekkel ellentétben, ugye most ha nincs módósítás a lapon, amit ők számoltak ki, akkor nem kell visszaküldeni egyik lapot sem. Ezt jól tudom?

(#705) proof88 válasza Hujikolp (#704) üzenetére


proof88
addikt

nem úgy van, hogy vissza kell küldeni küldeni a lapokat, akkor is ha helyes?

nem, elolvastam a papíron: az adóhatóság által megküldött egyszerűsített bevallást, amennyiben a magányszemély tejes körűen elfogadja, úgy nem szükséges azt aláírva visszaküldenie. Ebből következően, ha az adóhatóság által megküldött egyszerűsített bevallást az adózó 2013. május 21. napjáig nem küldi vissza, az az adózó által benyújtott bevallásnak, az abban megállapított és az adózóval közölt adó az adózó által bevallott adónak minősül.

lorcsi: feladhatod holnap is, de akkor már fizetni kell a feladásnál a postán. Meg lehet hogy a NAV kiszab valami késedelmi büntit.

szerk.: lorcsi: az van ráírva a borítékra asszem vagy a nyomtatványra hogy levélszekrény útján nem postázható. Feladóvevénnyel kell feladni a borítékot, a feladóvevényen beikszelve hogy tértivevény. Ezt a posta lepecsételi és visszaadja, ezzel tudod igazolni, hogy te feladtad.

[ Szerkesztve ]

(#706) lorcsi válasza proof88 (#705) üzenetére


lorcsi
veterán

ha még ma eljuttatom egy postaládába akkor nem lehet gond ?

(#707) Hujikolp válasza proof88 (#705) üzenetére


Hujikolp
őstag

:R :R Köszönöm, akkor minden rendben van!

(#708) lorcsi válasza proof88 (#705) üzenetére


lorcsi
veterán

na basszus :(
remélem megleszek vele még ma valahogy :(

(#709) mondomén


mondomén
őstag

Akkor mi van, ha 2011-es évről nem lett bevallás csinálva? Első munka, ráadásul diák munka volt, szóval az előtt nem volt jövedelem. Ilyenkor hagyni kell, hogy lecsengjen a dolog vagy intézkedni kell és fizetni a kövér büntetést (ha van egyáltalán bünti).
Egyébként ma sietve vidékről jöttem fel, már a posta be volt zárva, de még a rácson keresztül a postás néni elvette a borítékot, de semmi papír róla, hogy átvette, remélem célba ér.:D

[ Szerkesztve ]

(#711) proof88 válasza lorcsi (#708) üzenetére


proof88
addikt

abból a szempontból viszont lehet hülyeséget írtam, hogy a feladóvevényen nem a tértivevényt kell beikszelni hanem hogy ajánlott ... bár már nem emlékszem, mindig keverem ezeket ... az ajánlottat keverem mindig a saját kézbe jelöléssel ... :D

(#712) Zsolizsoker válasza proof88 (#711) üzenetére


Zsolizsoker
csendes tag

ajánlott

zsolizsoker

(#713) proof88 válasza Zsolizsoker (#712) üzenetére


proof88
addikt

köszi :D

(#714) huni66


huni66
csendes tag

Sziasztok!

Önellenőrzéssel kapcsolatban kérdeznék.
1253-at önellenőriznék, családi kedvezmény változással.A visszajáró összeget nem vezetném át sehova, teljes összeg visszaigénylése lenne.
16-01-en kívül kell-e valami más nyomtatványt is kitölteni?Pl. 170-es.

Üdv : Huni

(#715) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

adókérdés, de kicsit más.
hátha...

adószámos magánszemélyként lehet-e eseti jelleggel ingatlanközvetítést végezni?

gyakorlatban ez mit jelent:
valaki végzett ingatlanközvetítő. nincs munkája, nincs jövedelme. de ismerősök között néha akad kiadó, eladó lakás. azt elvállalja. éves árbevétel sacc 200-800 eft. biztos, hogy 1 millió alatt.
de szeretne minden esetről számlát adni, és adózni utána.

és hogy valaki adószámos magánszemély legyen, milyen induló költséggel jár, és van-e forgalomtól független, rendszeres, fix költség?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#716) Zsolizsoker válasza huni66 (#714) üzenetére


Zsolizsoker
csendes tag

Szia!

Hogy ez a tevékenység végezhető e adószámmal azt nem tudom, de azt igen, hogy az adószám kiváltása ingyenes és semmiféle egyéb költségvonzata nincsen a későbbiek folyamán.

zsolizsoker

(#717) szab.tam válasza Zsolizsoker (#716) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha nekem intézted a választ, akkor köszi!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#718) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Zártkert eladásából származó bevétel akkor is adóköteles ha x éven belül lakóingatlan vásárlásába folyik az összeg?
Mekkora lehet az x?

Impossible is nothing

(#719) szamovar


szamovar
tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha EV-ként főállású KATA adózást választom, akkor egy KFT-ben ügyvezetőként, eltekinthetek-e a havi járulékfizetés alól, hiszen már a Kataval megfizettem a járulékokat?

Törölhető, mert a vállalkozás topikba szántam...

[ Szerkesztve ]

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#720) pdw_ph


pdw_ph
tag

Tudja valaki, hogy ha megkapom az adott évre szóló M30-at a munkáltatótól, akkor a havi bérpapírokat ki lehet dobni?

(#721) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Megszűnt az Árpád híd közelében lévő NAV kirendeltség, hova tudok menni ügyintézni, Bp-n bármelyikbe beballaghatok, vagy van valami területi illetékesség?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#722) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
A 2012-es adóbevallás elkeveredett és kellene. Van lehetőségem a navtól kikérni? Vagy jobb ha nem mek feléjük mert még a végén megbüntetnek, hogy elhagytam..
(Nem a nav kérte be a papírokat)
Választ előre is köszi

(#723) maross


maross
veterán

Hello. Azt mondjatok meg nekem legyszi, digitalis jatek eladasa, penzt atutalassal kapom, vevonek csak a neve/szamlaszama van meg. Cimet hiaba kerek, legtobbszor ugy neznek ram, mintha pont koszorulnem a tolvajkulcsaimat, es "bocs de nem adok" a leggyakoribb valasz. Ilyenkor mi van, mit irjak a szamlara, tudtommal vevo neve es cime kotelezo (bar a vevonek nem koteles igazat mondania) Van valami standard formula arra, ha nem adja meg? Koszi, udv, Maross.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#724) maross válasza maross (#723) üzenetére


maross
veterán

Akkor azt kerdeznem, hogy hol tegyem fel a kerdesem? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#725) Sir Pocok válasza fesii (#722) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ha van ügyfélkapus regisztrációd akkor az e-bev szolgáltatásokon keresztül lekérheted a beküldött 1253-as nyomtatványt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#726) Sir Pocok válasza maross (#723) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Számla kötelező tartalmi kellékei elméletileg 2014-ben:

[link]

Elméletileg ha ÁFA alanya vagy akkor szabályszerűen akkor jársz el ha fenti adatokat feltünteted a számlán.

Mondjuk ismerni kellene milyen tevékenységi köreid vannak, mert lehet, hogy nyugta adási kötelezettség alá tartozol, ami külön adózó bejelentésre kiváltható kizárólag kp-s számla kiadására.

Írj privátba a részletekért, amennyiben érdekel.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#727) nyuszó


nyuszó
tag

Sziasztok! Mi a teendő, ha a 1353-as bevallás helyett a 13M30-ast töltötte ki és küldte be magánszemély? Kell javítani, ha igen melyik nyomtatvánnyal?

(#728) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Az adóbeválást szeretném megcsinálni, (magánszemély, 1353).
Van egy olyan lehetőség amit a nav oldaláról le lehet tölteni a kitöltendő nyilatkozatot a program leellenőrzi és kinyomtatás után fel is adható.
Ez szerintetek biztonságos? mert ha megoldható minek fizessek 4000ft a könyvelőnek!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#729) elessar válasza SRII (#728) üzenetére


elessar
tag

Ha helyes adatokat viszel be, és megfelelő helyre, akkor jó lesz.
Első alkalommal nem árt, ha a kitöltési útmutatót is átböngészed.

(#730) Mercutio_ válasza SRII (#728) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ mennyire van könyvelői tudásra szükség hozzá...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#731) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Ma csinálnám a bevallásom. Az utóbbi években magamnak csináltam. Előző év utolsó két számjegye + M30 kódjelű nyomtatványt letöltöttem. Átmásoltam, amit át kell és meg is volt. Ügyfélkapun pedig szépen le is adtam. Na ez nem akar most összejönni, mert kontrollfájlért küzd az ÁNYK, ami hatalmas kérdőjel nálam.

Ígérték a söralátét szintű adóbevallást, de ahogy olvasgatom nem is a 13M30-as nyomtatvány kellene már, hanem a 1353-as és abból is E jelű. De a nav oldalán olyan nincs.

Mit ne mondjak, ennyire elszúrni valamit tényleg csak mi tudunk. (1353ADONYILATKOZAT-ra nem vagyok jogosult.)

Meg, ha már a munkáltatók elkészítik a nyomtatványokat, sose értettem, hogy részemről mindig csak copy-paste volt és küldtem. Nem egyszerűbb lenne, ha ők adnák át az adatokat? Tudom, kell a könyvelőknek a pénz, de akkor is.

AMi kérdés: Akkor most már az előző év utolsó két számjegye + 53 kódjelű nyomtatványt keressem?

Mess with the best / Die like the rest

(#732) Louro


Louro
őstag

SZiasztok!

+1 kérdés: Ha asszonyét is megcsinálnám, akkor az övét az én ügyfélkapumon keresztül feladhatom vagy az kavarodást okozna?

Mess with the best / Die like the rest

(#733) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Kérdésem lenne tőzsdei ügyletből származó adózással kapcsolatban. Normál számla.

A lényeg:

2010-ben nyereségem volt, ami után befizettem az adót, ekkor még 20%-ot kellett.

2011-ben veszteségem volt, majd 2012-ben is, és 2013-ban újra nyereség.

A mostani 2013-as bevallást sikerül 0-ra kihozni, a 2012-es veszteségből és a 2011-es veszteség egy részéből történt a kiegyenlítés.

Ami a lényeg, hogy maradt nekem 2011-ből még további veszteség.

Most olvasom, hogy ilyen esetben visszamenőleg is lehet adót visszaigényelni.

Kérdés:

- Mi ennek a határideje? Most például a 2011-ben összeszedett és megmaradt veszteségem alapján igényelhetek vissza adót a 2010-ben befizetett adómból??

- Ha igen, akkor hány %-kal kell számolni? Ugye 2010-ben még 20% volt az adó, 2011-ben viszont már csak 16%. Most akkor a 2011-ből megmaradt veszteség 20%-a, vagy 16%-a jár vissza?

Köszönöm :R

üdv

(#734) flash-


flash-
veterán

azt szeretném kérdezni hogy haaz adóbevallást nem 20.-án hanem pár nappal később adom fel postára(vagy pár nappal később küldöm el online) mint a 20.-a akkor mennyire büntetnek meg?

(magánszemély vagyok,alkalmazott vagyok)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#735) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok! Ha 17éves öcsém nem adja le időben az adóbevallását,mert a munkaadó b.ssza időben odaadni a papírt,mennyire okozhat ez gondot? 2hetet diákmunkázott és ennyi volt. Holnap van a határidő. Választ köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#736) Mercutio_ válasza barisj (#735) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom munkaadó vont adót, tb-t, szóval nm hiszem, hogy ebből gond lenne, mivel nincs adóhátraléka (és 100(?) ft alatt nem is foglalkoznak vele.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#737) Lauda válasza barisj (#735) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen papirt nem adnak oda?

(#738) barisj válasza Lauda (#737) üzenetére


barisj
aktív tag

Csak húzta az időt,ma bementünk személyesen és 2percébe telt oda adni,bezzeg emailre baszott válaszolni. Már megoldottuk,azért köszi :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#739) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Kerestem a topicok között és ez tűnt a legmegfelelőbbnek a kérdésemhez.

Előzmény: a kollégám (aki amúgy jó barátom) jövőre egy üzletbe akar kezdeni. A terv szerint összeáll egy haverjával aki számlaképes (ev.). Eddig rendben volna. Na most ha a kollégám vesz bármit ami kell az üzlethez és a haverja nevére kéri a számlát, akkor ebből a havernak származik előnye/haszna? (nyilván annyi biztos, hogy nem az ő pénzét költötte a kolléga, hanem a sajátját, de a számla mégis a haver nevén van) ÁFA visszaigénylésnél, leköltségelésnél ilyesmikre gondolok.

(ha így a kollégám felé ez nem korrekt a haver részéről, akkor én visszatartanám tőle, hülyeséget ne csináljon)

(#740) bookninja válasza aclandiae (#739) üzenetére


bookninja
tag

termeszetesen ha az ismerosod a sajat nevere keri a szamlat, akkor annak a tartalma nem allithato be koltsegkent (igy kb. mehet is a kukaba), mivel o a csendestars. innentol kezdve bizalmi kerdes az egesz, hogyan osztozkodnak a nyeresegen, a felmerulo koltsegeken, stb. termeszetesen mindez papiron nem fog megjelenni.

a tiszta sor az volna, ha alapitananak ketten egy kft-t, persze ha nem akkora volumenu ez a vallalkozas, akkor nem szoltam (3 millios torzstoke, alapitasi koltsegek, konyveles, esatobbi).

(#741) aclandiae válasza bookninja (#740) üzenetére


aclandiae
senior tag

Értem, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#742) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Nem vagyok a dologban teljesen biztos....
Ismerős munkanélküli volt tavaly, nyáron leadott kb 12-13e Ft értékű saját fémhulladékot. Kell e ezután külön adóznia illetve kell e adóbevallást készíteni? Semmilyen más jövedelme nem volt a tavalyi évben csak ez.

Szerintem nem kell ez után sem külön adóznia, sőt bevallást sem készíteni, de kérnék egy megerősítést.

Köszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#743) Bjørgersson válasza szabonagyur (#742) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jól gondoltad, nem kell.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#744) szabonagyur válasza Bjørgersson (#743) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen közben olvastam utána csak annyi hülyeség van fent a neten, nem csoda, hogy belekavarodnak.... köszi :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#745) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

csinálnám az adóbevallásom, de a 2014-es évben volt változás az előzőekhez képest így muszáj kérdeznem.
2014-ben indítottam egyéni vállalkozást,mely aktív volt 2 hónapig majd szüneteltettem és azóta is szünetel, és egyelőre szünetelni is fog.
Az aktív időszakban bevételem nem volt.
Ezt melyik sorban kellene jeleznem a bevallásban? Illetve melyik lapon kellene még esetleg nyilatkoznom az egyéni vállalkozásomról?

Köszi! :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#746) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Bevallásom elkészült , és 5 Ft amit be kell "fizetnem" és átutalással szeretném rendezni, ennek mi a módja / menete? :F :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#747) bookninja válasza MaxxDamage (#746) üzenetére


bookninja
tag

100 ft alatti teteleket nem kell megfizetni.

(#748) MaxxDamage válasza bookninja (#747) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:Y ez komoly? (hol van ez leírva) :F :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#749) bookninja válasza MaxxDamage (#748) üzenetére


bookninja
tag

'53-as kitoltesiben megtalalhato.

"A 100 forintnál kisebb összegű személyi jövedelemadót, egészségügyi hozzájárulást, járulékot, különadót, ekho-t, valamint ekho különadót nem kell megfizetnie, azt az állami adóhatóság sem téríti vissza!"

(#750) MaxxDamage válasza bookninja (#749) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
/nem is néztem, megmondom őszintén/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.