Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#801) -v- válasza cuebler (#800) üzenetére


-v-
addikt

Köszi szépen!

Esetleg még annyi (baromi tudatlan vagyok :B ), közösségi adószám csak EUn belül kell? Tehát ha EU-n belül számlázok kell, de kívülre nem? Vagy akkor is?

[ Szerkesztve ]

(#802) cuebler válasza -v- (#801) üzenetére


cuebler
senior tag

akkor nem kell, ha csak belföldre vagy az EU-n kívülre számlázol.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#803) -v- válasza cuebler (#802) üzenetére


-v-
addikt

:R

(#804) bookninja válasza -v- (#799) üzenetére


bookninja
tag

termeszetesen lehet.

(#805) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nem tudom elérni a munkanélküli hivatlalt ....

nem tudja valaki, elég-e ez a két papír az adóbevalláshoz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#806) cuebler válasza rii (#805) üzenetére


cuebler
senior tag

a "papír" szerintem jó lesz, rajta van a kifizetett bruttó bér és igazolja a levont adóelőleget is :K

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#807) rii válasza cuebler (#806) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#808) Because


Because
őstag

sziasztok!

most kaptam egy értesítést, hogy tartós befektetésből származó jövedelem miatt nem kérhetem az egyszerűsített bevallást.
ha bemegyek a helyi irodába elkészítik nekem mindenestől?

(#809) cuebler válasza Because (#808) üzenetére


cuebler
senior tag

segíteni biztosan segítenek az elkészítésben, de adóhatósági megállapításra szerintem nem vagy jogosult (mivel ez elkülönülten adózó jövedelem). bemész, elmeséled a "gondod", elmagyarázzák, mit hová, de neked kell beadnod. amúgy 67/B §, nem is biztos, hogy be kell vallanod valamit, de ezt csak te tudhatod...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#810) Because válasza cuebler (#809) üzenetére


Because
őstag

otp-nél kötöttem először tartós befektetési számlát, de aztán körbenézve kiderült, hogy az államkincstárnál minden díjmentes ezért ott megszüntettem, erről jött pappír gondolom az a 76ft lesz...
munkáltatói oldalról kicsit macerás és akkor remélem segítenek mert 3 névváltozás is volt...

(#811) cuebler válasza Because (#810) üzenetére


cuebler
senior tag

hogyhogy három névváltozás?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#812) Because válasza cuebler (#811) üzenetére


Because
őstag

munkaerő közvetítő "mocsokságai"... egy időszakban az eü járulékot se fizették

(#813) cuebler válasza Because (#812) üzenetére


cuebler
senior tag

akkor főleg menj be, legalább le tudjátok ellenőrizni, hogy rendben lejelentettek-e mindent a nav felé... vigyél minden bérpapírt, igazolást, jelenléti ívet, bármit, ami igazolhatja a munkaviszonyt. az ilyen ügyeskedő cégek miatt kell a tisztességes vállalkozásoknak és embereknek több adót fizetnie :W
egyik barátom biztonsági őr, nála ugyanez volt. annyi, hogy neki tudtuk kérni az adóhatósági megállapítást, úgy meg hamar kibújt a szög a zsákból :(((

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#814) Because válasza cuebler (#813) üzenetére


Because
őstag

köszi! felhívtam a NAV egyik vonalát azt mondták nyugodtan menjek be a rendelkezésükre álló adatok alapján segítenek kitölteni

(#815) smerch


smerch
tag

Hello, most csinálom az szja bevallásomat, és nem tudom (nem vagyok biztos benne) hogy az önkéntes nyugdíjpénztári befizetésemet a 1553-02-es nyomtatványon az A vagy a B mezőbe kell kitöltenem.

(#816) cuebler válasza smerch (#815) üzenetére


cuebler
senior tag

jó eséllyel A mező lesz az, ha tényleg önkéntes nyugdíjpénztári. a másik a NYESZ, azt csak bankok csinálják. de az igazoláson rajta kell lennie a jogcímnek is. ha 44/A akkor önkéntes, ha 44/B akkor nyugdíj-előtakarékossági számla.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#817) smerch válasza cuebler (#816) üzenetére


smerch
tag

Köszi igen. az "A" lesz az. :)

(#818) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok! Most jöttem rá, hogy elrontottam a bevallásomat, amit már beküldtem (postán, nem elektronikusan, nincs ügyfélkapum)... De volt tavaly évközben egy háromhónapos mellékállásom, amit simán elfelejtettem. Mentségemre, most jött róla a szükséges adatlap, szóval a munkáltató "kicsit" elkésett. Na mindegy is, ilyenkor mi van? Nem tudom mi az adatlap javítás menete, segítene valaki pár mondatban mi a teendő?

Sent from my keyBoard

(#819) cuebler válasza N€T0X|N (#818) üzenetére


cuebler
senior tag

ha nem változik tőle a fizetendő adód összege, inkább semmit.
fogsz kapni a nav-tól levelet, amiben felszólítanak önellenőrzésre, mivel a rendelkezésükre álló adatok nem egyeznek a benyújtott bevallásoddal. lesz rajta egy ügyiratszám, amit fel kell tüntetned az önellenőrzésre beadott nyomtatványon, ezt levélben beadott bevallás esetében eleve nehéz lenne "csak úgy" kideríteni anélkül, hogy befáradnál az ügyfélszolgálatra.
persze lehet rajta rugózni, csak szerintem felesleges és úgyis szólnak, ha nem tetszik. bírságolni nem fognak.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#820) N€T0X|N válasza cuebler (#819) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Okés, köszönöm!

Sent from my keyBoard

(#821) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem:
Tavaly februárban került a számlára egy adott összeg, ami egy életbiztosításból származik. Azt tudom, hogy nem adóköteles, de fel kell tüntetni valahol a bevallásban?

(#822) cuebler válasza Kombat (#821) üzenetére


cuebler
senior tag

ha lejárati vagy biztosítási eseményből származó szolgáltatás, akkor nem kell. de ugye nem visszavásároltad?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#823) Kombat válasza cuebler (#822) üzenetére


Kombat
őstag

Nem visszavásárlás.
Köszönöm a segítséget! :R

(#824) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Elhunyt ingóságait (sok új és használt ugyanolyan árucikk) hogyan lehet eladni? Kérni kell adószámot, és mint gazdasági tevékenységet folytatva? Ekkor nyugtaadást, illetve garancia, elállási jogokat is kellene biztosítanom?
Kár hogy nem "aranyékszerbe" fektetett :(

(#825) cuebler válasza gerii (#824) üzenetére


cuebler
senior tag

ha nem rendszeres jelleggel értékesítesz (magyarán van egy hagyatéki leltár és az abban szereplő dolgokat értékesíted), nem üzletszerű a tevékenység, nem szja- és áfa-köteles, ergo nyugtát sem kell adnod. ha viszont akár egyetlen - utólag bármilyen módon bizonyíthatóan - nem személyes használatra vásárolt (értsd továbbértékesítésre) tárgy is így kerül értékesítésre, bukhatod az egészet, szerintem.
a legtisztább, ha van közjegyző által készített ingósági hagyatéki leltár (ilyen elméletben nagyobb értékű ingóságok esetében készül is). ha nincs, csinálj egyet (akár kockás papírra is), mert ha három-négy év múlva esetleg vizsgál a nav, nem biztos, hogy minden beugrik elsőre... amúgy nem adóköteles, ha a 600.000 Ft-ot nem éri el az így keletkező bevételed, bevallásba sem kell betenned.
mivel ilyennel konkrétan még nem találkoztam, csak az eddigi tapasztalataimra épített véleményemet írtam le.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#826) gerii válasza cuebler (#825) üzenetére


gerii
addikt

Egyéni vállalkozó volt, és a cuccok alkatrészek, amik megmaradtak, 600k felett.

(#827) cuebler válasza gerii (#826) üzenetére


cuebler
senior tag

upsz, akkor viszont be kell adni rá egyéni vállalkozói záróbevallást, ha nem folytatja senki a tevékenységét. szerintem célszerű lenne örökösként folytatni a vállalkozást, amíg "csomagban" eladod az egészet egy másik vállalkozásnak és vállalkozóként leadózni, mivel a 600k feletti érték miatt csak összezavarja a magánszemély adózását. ha pedig elment a készlet, leadni a záróbevallásokat és megszüntetni a tevékenységet.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#828) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mi az a 1553 adónyilatkozat? Ez lenne az egyoldalas bevallás, amit régóta ígértek? Nekem jó eséllyel akkor a sima 1553-at kell kitölteni. Azért nem kértem idén munkáltatói bevallást, mert volt jövedelmem ingatlan eladásából, bár az adózandó összeg belőle 0 forint, öröklés és ár alapján.

I am having fun staying poor.

(#829) cuebler válasza Drizzt (#828) üzenetére


cuebler
senior tag

az lenne, de az ingatlanértékesítésből származó "jövedelmed" miatt nem nyújthatod be, "rendes" adóbevallást kell tenned :P
de ha nem küldöd be, az adónyilatkozat söralátétnek csak jó lesz - bár konkrétan nem erre gondolhattak az ígérgetésekor ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#830) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Kérdeznék egy szakitól az 1%-ról, ha lehet privátban. Lenne itt jelentkező?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#831) Drizzt válasza cuebler (#829) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Amugy a fene vigye el, epp lejart a szemelyim, s az uj jo esellyel nem lesz meg. Igy ugyfelkapu is bukta, mert annak igenylesehez kell, ha jol sejtem. Lehet iden eloszor csinalok egy szemelyes leadast ugyfelszolgalaton. Kivancsi vagyok mekkora feszko lesz ott. :D Gondolom boritekolni igy is kell mondjuk.

I am having fun staying poor.

(#832) cuebler válasza Drizzt (#831) üzenetére


cuebler
senior tag

ha személyesen adod be, akkor nem.beviszel két példányt, az egyiken érkeztetik, a másikat átveszik. de miért nem postázod?
amúgy szerintem az ügyfélkapu igényléséhez elég az az a4-es papír is, ami igazolja a személyi igazolvány igénylését, bár azért ebben 100%-ban nem vagyok biztos, csak a józan paraszti ész alapján - ami ugye nem feltétlen működik a bürokratikus viszonyok közepette is :W

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#833) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok.

Jelenleg magánszemélyként van adószámom, 7-essel kezdődik, sok helyen így is hivatkoznak erre adologa, mint "7-es adószám".

Most szeretnék KATA-s egyéni vállalkozó lenni, ott tudtommal 6-ossal kezdődő adószámot kapnék elvileg. Regisztrációkor meg kell adni a meglévő adószámot ha van. Nomármost, ez azt jelenti, hogy változik az adószámom? Vagy ha nem, akkor majd KATA-s vállalkozóként is 7-es adószámmal állítok ki számlát, ezesetben nem lesz ebből gond?

Tud működni a KATA (6-os adószám) és a magánszemélyként kiváltott adószám (7-es együtt), vagy a KATA-hoz a másikat meg kell szüntetnem?

Köszi előre is a választ :)

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#834) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Nem adtam le időben a bevallásomat. Google szerint nem kapok büntetést a késésért, viszont a kitöltőprogram úgy menti le az oldalakat, hogy bal oldalt alul azt jelöli, hogy hibás.
Ha nem adok meg 1%-ot, akkor csak sárga hibaüzenetet kapok, hogy lehetőségem van kitölteni. Ha beírok oda valamit, akkor piros hibaüzit kapok, hogy 20-a után már nem használható a program.
Ilyenkor mi van? :)

Ha kihagyom az 1%-ot, akkor nem jelöli hibásnak.

[ Szerkesztve ]

(#835) bookninja válasza #54715584 (#834) üzenetére


bookninja
tag

hatarido lejarta utan mar nem lehet rendelkezni az 1%-rol.

(#836) dabagab


dabagab
csendes tag

Sziasztok!

Egyéni vállalkozóként szeretnék Közösségi adószámot igényelni (EU-s tagállamba számlázni). A könyvelő nyaralni van, a NAV-os ügyintézőm nem elérhető telefonon, most az ügyfélszolgálaton nem tudtak segíteni, magamra vagyok most hagyva :).
KATA-s vagyok alanyi adómentesen.

Viszont nem tudom, hogy melyiket válasszam az alábbiak közül, ha mint szoftverfejleszőként bedolgozó munkát végzek egy cseh cég számára. Miért igénylem a közösségi adószámot. Én a 9-esre tippelnék, de nem vagyok EVA-s.

A közösségi adószám kérésének oka:
 az Art. 22. § (4) bekezdés alapján (kereskedelmi kapcsolatot kíván létesíteni az EK
más tagállamában illetőséggel bíró adóalannyal): [1],
 az Art. 22. § (7) bekezdés alapján (speciális adózói kör jövedéki termék beszerzése
miatt): [2],
 az Art. 22. § (9) bekezdés alapján (eva-alany termékértékesítése, szolgáltatás nyújtása,
illetőleg igénybevétele miatt): [3],
 az Art. 22. § (10) bekezdés alapján (alanyi mentességet választó adóalany új
közlekedési eszköz értékesítése miatt): [4],
 az Art. 22. § (11) bekezdés alapján (kizárólag adólevonásra nem jogosító
tevékenységet végző adóalany közösségi termékértékesítése): [5].

A segítséget előre köszömöm! :R

(#837) cuebler válasza dabagab (#836) üzenetére


cuebler
senior tag

én meg az elsőre tippelek, mivel a többibe nem férsz bele.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#838) dabagab válasza cuebler (#837) üzenetére


dabagab
csendes tag

Igen, az volt a 2. jelöltem. Köszi a választ.

(#839) core i7


core i7
addikt

Sziasztok ha felteszek egy xy oldalra egy hírdetést ,hogy pl gépösszeszerelést/szoftveres telepítést vállalok
vagy kertimunkát vállalok akkor azért kell adót fizetni? pl ha jófogásra feltennék egy ilyet vagy tudomisén ,hogy így elválalok ilyesmit

[ Szerkesztve ]

(#840) bandon válasza core i7 (#839) üzenetére


bandon
tag

Tudomásom szerint igen

Üdv: bandon

(#841) cuebler válasza core i7 (#839) üzenetére


cuebler
senior tag

ja. más kérdés, hogy elég nehezen tettenérhető. ismerősöm ismerőse évek óta megél gépösszeszerelésből, telepítgetésből meg ami jön, nuku adózás mellett. persze ez nem jótanács, inkább csak a teljes képet láttatja. kerti munkánál (fűnyírás, parkgondozás) előfordul olyan, hogy alkalmi bejelentés, 1000 Ft napi közteher mellett, bármekkora (asszem 10.220 Ft a felső határ) bérre. mondjuk akkor is 5.110 Ft után már adózni kell, de az első 5.110 Ft adó- és járulékmentes.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#842) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ilyet már adott le valaki?
Magánszemély (egyéni vállalkozó) fizetési kedvezményi kérelmének elbírálásához szükséges dokumentumok

A mérséklés lenne a cél, nem az elodázás. Kb minek kéne teljesülnie, hogy erre esély is legyen?
Még csak belenéztem, de jól értelmezem, hogy igazolást miegymást csak akkor kell benyújtani ha kérik?

Gyakorlatilag az a helyzet, hogy egy jó ideig nem lett fizetve a TB munkaviszony, meg egyéb azt biztosító jogviszony hiánya révén. (Egyetemen levelezős vagyok). Úgyhogy keletkezett némi tartozás.

Ha van némi pénz félrerakva a nevemen Kincstári takarékjegyben akkor azt látják? (Gondolom beleszámít az elbírálásba, te ki tudja...)

[ Szerkesztve ]

(#843) cuebler válasza mzso (#842) üzenetére


cuebler
senior tag

üdv,
szerencsére jó régen volt ilyenem, de gondolom az alapelvek nem változtak.
úgy célszerű összeállítani a kérelmet, hogy lássék a jó szándék és a fizetési hajlam, de lejöjjön belőle az is (lehetőség szerint), hogy a körülmények áldozata vagy, akit az ág is húz. fontos, hogy bemutass egy rendszeresnek látszó jövedelemforrást, ami biztosítja afelől a nagy testvért, hogy a tartozás rendezésre fog kerülni. megtakarítást szerintem nem kell féltened, lévén hosszú távú befektetésről van szó, az államnak sem az a szándéka, hogy tönkretegyen (még ha néha úgy is érezzük :)) ). azért mondjuk nem lenne szerencsés, ha akkor keletkezett a megtakarításod, amikor az adótartozásod :DDD illetve, ha jól gondolom, egészségügyi szolgáltatási járulékról lehet szó, ebben az esetben viszont nem tudom, lesz-e mérséklés, lévén egy jogszabályban meghatározott közteher fizetéséről van szó, amelyért ráadásul még jár is némi szolgáltatás az állam részéről :)
kicsit össze-vissza volt, nem tudom, tudtam-e segíteni...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#844) mzso válasza cuebler (#843) üzenetére


mzso
veterán

Hát akkor szopó...

Még arra gondoltam, hogy esetleg utólag lehetne kérvényeztetni a kormányhivataltól, hogy utólag állja. (Mint most már tudom, lehetett volna kérvényezni normálisan) De gondolom azt sem lehet.

Ezt le lehet valahogy elektronikusan ügyfélkapuval?
Azt van ilyen automatikusan elbírálásra kerülő. részletfizetési dokumentum. És ezt?

(#845) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Nagymamám kisegítene 1 millió Ft-al autóvásárlás végett. Nem ajándékozásról(!), hanem kölcsönről lenne szó, melyet papírra is vetnénk tanúk bevonásával.

A kapott pénzt a bankszámlámra fogom betenni és onnan utalom tovább a kereskedőnek. Kérdésem annyi lenne, hogy van e bejelentés kötelességem a NAV felé? Ha igen, akkor ezt milyen formában kell megtennem?

Köszi!
T

(#846) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

egyéni vállalkozásomban év végén megfizetem mindig a 450K Eho-t. Év közben a bejlentett bérem után megfizetem minden hónapban az egészségbiztosítást pluszban.

Másik könyvelő azt mondta nekem, hogy az adóbevallásom el van cseszve. Mivel az egy összegben megfizetett 450K Eho-ból le kell vonni az év közben 12X megfizetett egészségbiztosítást.

Már 8 éve így csinálom ha igaz akkor még 5 évre visszamenőleg revíziót csinálhatok.

[ Szerkesztve ]

(#847) cuebler válasza Khaosz55 (#846) üzenetére


cuebler
senior tag

ez szerintem eléggé egyértelmű és hivatalos helyről származik: [link] eszerint a más(od)ik könyvelőnek van igaza, konkrétan egy végrehajtó barátom adóbevallását dettó ugyanígy számoltuk, azaz az szja-bevallásában bőven 450k felett lett volna az eho-ja, a 450-t lecsökkentettük az év közbeni kivétjéből levont egészségbiztosítási járulékkal, majd a különbözetet bevallottuk és befizette... de az ugye megvan, hogy az idei tíz nap miatt f@szául buktál egy évnyi revíziót (és azzal járó visszatérítést) ?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#848) Khaosz55 válasza cuebler (#847) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi,
hát ez van így bukta kb 160K.
A lényeg hogy nekem az Eho lényegesen magasabb lenne de limit miatt fizettette meg velem a 450K-t. Azon felül meg fizettem a bejelentett bér utáni egészségügyi biztosítást.

Tehát az egészségügyi biztosítást le kellett volna vonni.

(#849) cuebler válasza Khaosz55 (#848) üzenetére


cuebler
senior tag

valahogy úgy. tehát év végi bevallásnál kiszámolod az eho-t, ha több, mint 450k, akkor pedig levonod belőle az egészségbiztosítási járulékot, ami a bérlapjaidon van. a fennmaradó összeget kell beírnod.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#850) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

2016-os SZJA bevallást szeretnék beadni, de nem találom NAV oldalán 1653-as beadványt. Tavaly már 7-én le lehetett tölteni.
Azért nincs feltöltve, mert korai még a dolog vagy most variálás van és meg kell várni míg elkészítik a bevallástervezetet, amit elfogadok vagy nem (ügyfélkapun)?

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.