Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#751) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez ide tartozik-e, de nem találtam másik topicot, ami ezzel foglalkozna.

Nos, az lenne a problémám, hogy régebben foglalkoztam kínai telefonok eladásával, itt hardveraprón, mint sokan mások.

Ugyebár kezdetben volt az, hogy egyenesen Kínából érkezett a készülék, és itthon kiszedték a vámon, így azért természetesen ki lett fizetve a 27% áfa, plusz a kezelési költség, de akkoriban egyre lassabb volt a posta, volt, hogy hetekig állt a postánál a csomag, olykor-olykor tovább volt a magyar postán, mint ameddig maga a Kína-MO. tartana, így elkezdtem én is egy másik kínai webshoptól rendelni, ami Kína-Anglia-Magyarország útvonalon szállította a csomagokat, egyrészt a gyorsaság miatt, másrészt pedig azért, mert nem kellett annyit fizetni az áfa miatt, mint itthon.. Minden rendben is ment, mindaddig, míg a dollár árfolyama nem kezdett el az egekbe szökni, így abba is hagytam ezt a "hobbit", kereskedelemnek azért nem mondanám, mert 1-1 telefonon a tényleges haszon ~2000 Ft volt, de hogyha egyszerre többet rendeltek, akkor adtam kedvezményt, ekkor már inkább ~1500 Ft volt/készülék... természetesen amelyik készülék még garanciás, akkor azzal foglalkozok, megjavíttatom, stb..

Nos, itt jön az érdekes rész, mégpedig az, hogy volt egy felhasználó, aki több készüléket is vásárolt tőlem, szinte ugyanazt a márkát, majdnem ugyanazokat a típusokat is, majd egyszer az egyik készülék elromlott, így garanciális ügyben visszaküldtem Kínába, ahol megállapították, hogy a készüléket nem javítható garanciális keretek között, mivel fizikai sérülés keletkezett rajta a nem rendeltetésszerű használattól (valószínűleg ráültek).
Természetesen ezt a vásárló nem volt hajlandó elfogadni, így egy magyarországi szervizbe is elküldtem, ahol megállapította a szervizmérnök, hogy jó volt a kínai megállapítás, miszerint nem rendeltetésszerűen használták, így nem jár a garanciális javítás, természetesen ezt képekkel, szakvéleménnyel alátámasztotta, amit elküldött nekem, majd továbbítottam a vásároló felé.

Természetesen ez sem volt neki elég, így mostanra már azzal fenyeget, hogy feljelent a NAV-nál, mivel nem adtam számlát a készülékről.. mondjuk nem is értem, hogy miért kellett volna számlát adnom, mivel ha jól tudom, akkor.:

- Ingóságok magánszemélyek közötti adásvételénél nem keletkezik számla, mivel magánszemély nem is állíthat ki számlát. Max. adásvételi szerződést kellett volna írnunk, amire nem került sor.

- Mivel 100e forint alatti az összeg, ezért még csak fel sem kell tüntetnie az eladónak az adóbevallásban, innentől kezdve a NAV mit tud vizsgálni? Semmit.

Illetve még olvastam a minap olyat, hogyha a összbevételünk nem érte el az ilyen adás-vételből az évi 600.000 Ft-ot, akkor sem vagyunk kötelesek bevallani az adóba?!
Ezt nyilván nehezen tudtam volna elérni azzal, hogy mondjuk 50.000 Ft-ért adtam el egy olyan készüléket, amihez én 48.000 Ft-ért jutottam hozzá, akkor nekem a hasznom ezen csupán csak 2 ezer forint volt.

Ráadásul a vásárlónak kárpótlásképp adtam egy ugyanolyan készüléket, mint amelyiket tönkretette, igaz annyi hozzátartozik az igazsághoz, hogy a kijelzőn fehér fény mellett található 1-2 milliméter átmérőjű folt, de így is jól járt, mivel legalább van egy használható készüléke.

Szerintetek lehet tartani valóm a fentebb leírtak alapján?

Köszönöm a válaszaitokat!:R

Üdv.

Samsung S9

(#752) akyyy


akyyy
senior tag

üdv. nekem tavaly interneten, ügyfélkapus belépéssel lett kitöltve a bevallásom, előző munkhelyemen.

idén se barna tasakos nagy levél, se eletkronikus levél a tárhelyemre még nem érkezett. mikor kéne kapnom? vagy most mi van??? :\

(#753) Sir Pocok válasza Víz Elek (#751) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Sajnos elég csúnyán megütheted a bokádat ha az adóhivatal meg tudja állapítani, hogy a tevékenységedet üzletszerűen végezted. Mert abban az esetben adószámot kellett volna igényelned plusz nyilatkozni kellett volna az ÁFA alanyiságodról. Remélem volt annyi eszed, hogy nem utalásos értékesítéseket folytattál a magánszámládra, mert akkor a NAV semmi perc alatt meg fogja állapítani az üzletszerűséget.....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#754) #33253120


#33253120
törölt tag

Voltam tavaly táppénzen. Az ott keletkezett jövedelmet, és az abból levont adóelőleget hova kell beírni az ÁNYK-ba?

(#755) bookninja válasza #33253120 (#754) üzenetére


bookninja
tag

atttol fugg. ha kifizetohely a munkaltatod, akkor benne van a berjovedelemben alapbol. ha nem, akkor 4. sor (más bérjöv.), a levont eloleget meg az 55. sorba kell írni.

(#756) #33253120 válasza bookninja (#755) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi...

(#757) flash-


flash-
veterán

ha mondjuk jóska pista 2014 ben 1.600 ezret keresett alkalmazottként bejeletnett munkahelyén, de csak 1.400 ezret ír az adóbevallására az kiderül mindenképp?

de akkor leirom mért kérdezem:

2014 márciusáig dolgoztam x helyen, márc közepétől pedig y helyen.
ha nem írom be hogy x helyen mit kerestem arra mindenképp rájönnek?

ugyanis nem tudom beírni mivel nincs erről fizu papír, volt munkáltató nem adta oda
gondoltam nem stresszelem magam, 2013 as évről az x helyen amit dolgoztam arról megvan az adóbevallás,de nem tudom hogy az alapján leosztogatni hónapkora ki lehet -e számolni a 2014 es pár hónapot.
(mégha ki is lehet, a levont adóelöleget már nem tudnám szerintem az nem ilyen egyszerű..)
ezt úgy arányosan elosztani nem tudom mennyire pontos, inkább hagyom a francba.

mindeképp megvágnak emiatt?
merhát most én viszem el akkor is a balhét ha a munkáltató nem adta oda a 1430-as lapot?...
hát én erről nem tehetek..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#758) Sir Pocok válasza flash- (#757) üzenetére


Sir Pocok
őstag

1. Ha be voltál jelentve és nem írod be a bevallásodba akkor a NAV seperc alatt rájön, hiszen a munkáéltató bevallásaiból látja mennyit kerestél.

2. Ha nem voltál bejelentve és beírsz keresetet akkor készítheted elő a pénztárcádat mert akkor a NAV meg fog vádolni, hogy feketén dolgoztál. Ennek következményeit nem akarom ecsetelni.

Szóval óvatosan....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#759) snecy20


snecy20
veterán

Na, hallom híradóban hogy alig az adózók fele küldte be eddig a bevallást, szóval holnap reggel király lesz a postán kivárni a tömött sorokat. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#760) flash- válasza Sir Pocok (#758) üzenetére


flash-
veterán

hát mondjuk úgy hogy bejelentve maradtam de nem kaptam fizut és dolgozni sem kellett bemenni..
csak elfelejtettek kijelenteni
ezér még én valljak adót?
meg is tenném, de még papírom sincs erről.
na ezért mondom hogy én ebbe kicsit se vagyok hibás ugyhogy engem a nav hagyjon a pbe

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#761) Sir Pocok válasza flash- (#760) üzenetére


Sir Pocok
őstag

M30-as igazolást a munkáltatódnak törvényi kötelessége kiadni. EZ alapján lehet az adóbevallást megcsinálni.

Ilyen esetben ha nem kapsz M30-ast, akkor be kell sétálni a NAV ügyfélszolgálatára és kell jövedelemigazolást kérni, ami ezen adatokat tartalmazza és úgy beadni a bevallást.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#762) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Remélem még él a téma...

Elég nagy gondban van egy ismerősöm.

A lényeg, hogy elektronikus adóbevallást készített, de felmerült a gyanú, hogy amikor elküldtük a bevallást egy másik ember ügyfélkapuja maradt bejelentkezve és arról lett elküldve.

Egyelőre erről még nem érkezett semmilyen visszajelzés, vagy felszólítás, hogy valami rossz, de megelőzve a nagyobb bajt, hogy lehet ennek utánajárni pontosan, hogy a megfelelő ügyfélkapuról érkezett e a bevallás?

Email nincs róla sajnos, ügyfélkapu sem tárolja ezeket az üzeneteket.

Köszönöm a gyors válaszokat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#763) Sir Pocok válasza szabonagyur (#762) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nos ha más ügyfélkapujával küldesz be bármilyen bevallást, akor arról perceken belül értesülsz mert jogosultság hiányában a NAV rendszere nem tárolja.

Nagyon egyszerű meggyőződni arról, hogy beküldte-e a bevallást:

Magyarorszag.hu->belépés->ebev szolgáltatások->szolgáltatások->Bevallás (dokumentum) lekérdezés

Ha itt nem írja beküldöttnek akkor nincs beadva.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#764) KisBundi


KisBundi
őstag

A NAV hogy ellenőrzi azt, hogy én eladok pl egy Galaxy S6-ot interneten 235 ezerért, de készpénzben vkitől veszek 80-ért egy S5-öt? Mert ugye a számlaszámomom jelentkezik az a +235 ezer ami ugye már meghaladja a 200 000Ft-os határt. De az viszont nem tudják, hogy készpénzben ugyan akkor kiadtam 80-at.

(#765) Sir Pocok válasza KisBundi (#764) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nagyon egyszerű:

A személyi jövedelemadó törvény rendelkezik arról, hogy elszámolható ráfordításként a szerzési érték csökkentheti a bevételt illetve ha ez nem állapítható meg akkor a bevétel 75%-a a jövedelem.

Példád alapján. A szerzési érték dokumentumok alapján nem állapítható meg, akkor a bevétel 75%-a:
235.000 Ft * 0,75 = 176.250 Ft a jövedelem.

Egyébként a 200 eFt határ megszűnt, most már ha a bevétel nem éri el 600.000 Ft-ot éves szinten nem keletkezik jövedelem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#766) KisBundi válasza Sir Pocok (#765) üzenetére


KisBundi
őstag

Mármint a jövedelem a beszerzési érték és az eladási érték különbözete. Vagyis ha nem tudod igazolni a beszerzési értékek akkor az eladási érték 0,75 szörösét veszik alapul? Azaz jelen esetben 235 ezer az eladási és 176 250 a beszerezési érték, tehát a kettő különbözete a jövedelem, azaz 58 750Ft? :)

(#767) Atapi válasza Sir Pocok (#765) üzenetére


Atapi
senior tag

nekem rémlik valami olyan kitétel is a mentességhez, hogy az eladó ne kereskedelmi céllal vásárolja eredetileg a készüléket (biztos nem ez a szakzsargon, de talán világos, hogy arra gondolok, hogy ha valaki kifejezetten azzal a szándékkal vásárol valamit, hogy később azt eladja, arra nem él az éves 600k mentességi határ, mert ez gazdasági tevékenységnek minősül).

(#768) Sir Pocok válasza KisBundi (#766) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Akkor a jövedelem a 176 250 Ft (a bevétel 75%-át veszi alapul). De mivel éves szinten a bevétel 235.000 Ft nincs jövedelm keletkezés mert nem lépi át a 600.000 ft-ot.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#769) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Amiről viszont nagyon fontos beszélni az az üzletszerűség vagy nem kérdése.

„Üzletszerű tevékenység: az ellenérték fejében nyereség, illetve vagyonszerzés végett -
előre egyedileg meg nem határozott ügyletek megkötésére irányuló - rendszeresen
folytatott gazdasági tevékenység.”

Magyarán ha gyakran értékesítesz ingóságot, akkor az üzletszerűnek minősül, így adószámot kell kérned és nyilatkoznod kell az ÁFA jogállásodról. Ebben az esetben a 600.000 Ft-os mentesség nem működik!!!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#770) KisBundi válasza Sir Pocok (#768) üzenetére


KisBundi
őstag

Hát ezt akárhol olvasom, mindenehol azt írják, hogy a jövedelem a eladási és az eladási ár különbözete. Vagyis a bevétel 75%-nak tekintik a beszerzési árat. Vagyis a jövedelem ennek a 25%-a. :)

(#771) Sir Pocok válasza KisBundi (#770) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Bazz jogos :)) :))

Ilyen ha a munka mellett fórumozik az ember. Sorry

Szerk:

Bevétel 25%-a az adó alapja. Nem üzletszerűség esetén.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#772) KisBundi válasza Sir Pocok (#771) üzenetére


KisBundi
őstag

Detto. :) :B

(#773) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

TEÁOR számokat szeretnék felvenni a vállalkozásomhoz.

Ezt megtudom tenni könyvelő nélkül? Mert tegnap próbáltam, de Kerekegyháza a székhelyem és ott elakadtam, amikor a leírás szerint a székhelynek megfelelő dokumentumot kellene beküldeni. Az meg nincs, csak Kecskeméti.

Remélem tud valaki segíteni, mert sajnos jelenleg nincs könyvelőm, nincs időm rá keresni egyet, teáor számok viszont kellenének...

Előre is köszönöm.

We are only Stardust...

(#774) bookninja válasza Jinxb1rd (#773) üzenetére


bookninja
tag

http://www.nyilvantarto.hu/hu/evig_adatvaltozas_bejelentes

innen kell lehuzni a megfelelo nyomtatvanyt, deritsd ki, hogy kerekegyhaza kozigazgatasilag hova tartozik. ha ez megvan, akkor anyk-bol nyithato a formanyomtatvany.

neked ovtj kod kell, mivel gondolom egyeni vallalkozo vagy (ami egyebkent a teaorral majdnem teljesen megegyezik), az meg itt van: [link]

(#775) Jinxb1rd válasza bookninja (#774) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Eddig eljutottam én is, kivéve az ovtj számokat, köszönöm a helyreigazítást. De fogalmam sincs, hol kell megnézni, hogy ebben az esetben mit kell csinálni, hogy Kerekegyháza nincs ott a listában. Hol járjak utána, hogy a kecskeméti megfelelő-e. Egyébként letöltöttem a kecskeméti nyomtatványt is próbából, a telepítő kiírja, hogy sikeresen telepítette, közben meg nem, szóval itt is meg vagyok lőve.

Akkora egy trágya ez az egész rendszer, hogy valami hihetetlen. Gyűlölöm.

Papíron nem lehet ezt leadni?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#776) bookninja válasza Jinxb1rd (#775) üzenetére


bookninja
tag

Papíron nem lehet ezt leadni?

nem, csak ugyfelkapun keresztul. gugli szerint kecskemeti jarashoz tartozik kerekegyhaza, en azzal a nyomtatvannyal probalnam, ha megsem jo, majd irnak hogy ok nem illetekesek ugyintezni.

en most leszedtem a nyomtatvanyt, mukodik (JH03KEMET_adatvaltozas). anyk-nal leggyakoribb hiba, hogy 64bites oprendszer ala 32bites javat pakolnak es forditva. hirtelen mas otletem nincs.

(#777) Jinxb1rd válasza bookninja (#776) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nekem azt csinálja, hogy nem pakolja be a megfelelő könyvtárba a nyomtatványt, így nem tudom megnyitni. Holnap megpróbálom még egyszer.

We are only Stardust...

(#778) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm szépen bookninja a segítséget, sikerült beküldeni a nyomtatványt, remélem minden okés lesz vele.

Visszaigazolást követően már tudom is használni ezeket a tevékenységeket?

We are only Stardust...

(#779) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#778) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Vagy ez jelenti azt, hogy oké mostantól? :)

Az Ön részére a(z) Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatala Kormányablak Osztálya elküldte a ' ig. - adatvált ig. ' típusú dokumentumát/nyomtatványát. A dokumentumot a központi elektronikus szolgáltató rendszer befogadta és továbbította az Ön értesítési tárába.

We are only Stardust...

(#780) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Senki nem tud nekem választ adni erre? :( Fontos lenne holnap reggelig ezt megtudnom.

Ui: Semmi, nem szóltam. Most néztem meg az ügyfélkaput és küldtek egy igazolást.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#781) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Vatere,Tesz-Vesz,Jó-Fogás használóknak olvasni!!!!!!

NAV tájékoztatója 2015-11-17

[link]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#782) bandon válasza Sir Pocok (#781) üzenetére


bandon
tag

Ez ua. mint amit 2 éve kiadtak...csak most újra aktuális az EB döntés miatt
Vérszemet kaptak
-egy adószakértő-

Üdv: bandon

(#783) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!
Ha nem ide tartozik bocsánat, nem találtam áfás topikot.

A helyzet a következő:
Veszek árut ausztiából, 12% áfás számlát kapok. Itthon szeretném eladni. Az áfabavallás szempontjából mivel kell kalkulálnom? Visszaigényelni, vagy ki kell egészíteni még az ottani áfát a mi 27% hoz képest vagy még erre rájön a 27% ?
(Érthető a nyűgöm? )

(#784) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Áfa számítással kapcsolatban tennék fel kérdést.

EVA-s vagyok 37% az adókulcsom. Viszont a számláimat 27%-os adókulccsal állítom elő. Kicsit elbizonytalanodtam, mert adószámításos oldalakat olvasva mindenhol mást írnak, és ilyen konkrét esetre nem találtam választ.

Tegyünk fel egy egyszerű esetet, van egy munka amiért én azt szeretném, hogy 100.000 Ft-ot kapjak a zsebembe amiből már minden le van vonva, mennyit kell elkérnem (mennyi lesz a bruttó) és mi lesz a nettó összeg amit a számlára rá kell írnom (ami ugye a 27%-nem a 37%).

Én így számítottam ki, kérdés helyes-e.

Bruttó érték kiszámítása:

x-37% -> marad 63%

x*0,63=100.000

x=100.000/0,63

x=158.730 Ft (ennyi a számla bruttó értéke)

Nettó érték:

x-27% -> marad 73%

158.730*0,73=115.873 Ft (ennyi a számla nettó értéke)

Az EVA viszont amit ugye befizetek az 58.740 Ft lesz így marad 100.000 Ft

Kérdésem az lenne, hogy helyesen számoltam-e?

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#785) SP!T


SP!T
addikt

Üdv! A munkáltatótól kapott dokumentum, amiben aláírtam, hogy kérem az adóhatósági megállapítást (15M30 dokumentum), azt el kell küldenem NAV-nak az egyszerűsített szja bevallás mellett? Mert a papíron semmi ilyet nem találtam, ahol tudnám jelölni, hogy ezt csatoltam. Csak ezt is szimplán helyezzem bele a borítékba?

Köszi,
SP!T

There's a device that I've been using called a whoop.

(#786) Dani82


Dani82
senior tag

Tudnatok nekem tanacsot adni, hohy milyen adozoi format kene valasszak?
Uberezni szeretnek a leheto leg legalisabban, azaz adok befizetesevel.
Van fo munkahelyem, normalis bejelentett teljes munkaidos, mellette szeretnek uberezni.
A katat ajanlottak az uber prezentacion, ami ihy havi 25e ft.
Van esetleg ezen kivul mas adoforma, ami jobb, kevesebb a koltsege, jobban megeri?

Koszi elore is

(#787) Jinxb1rd válasza Dani82 (#786) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Szerintem nincs. Kata tiszta és egyszerű

We are only Stardust...

(#788) flash-


flash-
veterán

ezt a bevallási nyilatkozatot online is meg lehet tenni?(hogy a NAV készítse el az adóbevallásomat?)
ha igen pontosan hogyan?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#789) #16514048


#16514048
törölt tag

Kicsit off:

Nektek sem működik az Ügyfélkapu, vagy nálam van valami hiba? Tegnap este óta nem sikerül bejelentkeznem, próbáltam már más böngészővel és más eszközzel is.

A felhasználónév és jelszó sem lehet hibás, mert bár utóbbi pár hete járt le, de még időben cseréltem, majd ki is próbáltam, akkor működött.

De tegnap küldtem be sikeresen az adóbevallást is az ÁNYK programmal, jött is az e-mail, hogy érkeztetési igazolás és elfogadó nyugta érkezett az értesítési tárhelyre, rossz jelszó esetén gondolom ez sem sikerült volna.

(#790) cuebler válasza SP!T (#785) üzenetére


cuebler
senior tag

nem kell semmit elküldened. a munkáltatód tájékoztatta a január havi járulékbevallásában a nyilatkozatod alapján az adóhatóságot, hogy kéred tőlük a megállapítást. a nav-tól fogsz kapni egy adóbevallás-"tervezetet", amit összehasonlítasz a 15m30-cal, valamint az esetleges többi adóbevallási dokumentummal. ha egyeznek, csak simán aláírod, visszaküldöd és elméletben készen vagy. elméletben... mert ezt én még "élőben" nem láttam :)

kdavid94: simán beengedett, délután több szja-t is beadtam. most is beléptem, műxik.

flash-: igen, csak már sajnos lekésted. 1553ny nyomtatvány lett volna, 02.15-ig kellett benyújtani.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#791) DJosef


DJosef
őstag

Sziasztok!
Ha a házastársak közül csak az egyik fél veszi igénybe a családi adókedvezményt, a másik félnek szerepeltetni kell az adóbevallásban? Ha igen, egy gyermek esetén a 23. sor A oszlopába mit kell írni? Köszönöm előre is a válaszokat!

Forget about it

(#792) cuebler


cuebler
senior tag

nem, mivel eleve a megosztásról sem kell nyilatkoznotok.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#793) DJosef


DJosef
őstag

Sziasztok!
Ha egy gyermekre, havi bontásban kértem a családi adókedvezményt (nem osztottuk meg a feleségemmel), akkor az adóbevallás 24. sorába kell-e írni valamit vagy így jó?
22. sor 750.000
25. sor 750.000
26. sor 750.000
27. sor 750.000
28. sor 0
Köszönöm előre is.

Forget about it

(#794) cuebler válasza DJosef (#793) üzenetére


cuebler
senior tag

jó ez így. a 24. sorba akkor kerülne valami, ha az adókedvezmény mellett járulékkedvezményt is tudnál érvényesíteni

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#795) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az adóbevallás szoftveréből lehet pdf-be exportálni nyomtatás helyett?

Gondolom egy telepített pdf nyomtatóval ennek nincs akadálya.

(#796) cuebler válasza DrojDtroll (#795) üzenetére


cuebler
senior tag

nem is kell, alapból támogatja a pdf-állomány készítését, csak indítsd el a nyomtatást...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#797) DrojDtroll válasza cuebler (#796) üzenetére


DrojDtroll
addikt

szuper :) köszönöm

(#798) cuebler válasza DrojDtroll (#797) üzenetére


cuebler
senior tag

nagyon szívesen, legalább ebben én tudok segíteni a közösségnek :))

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#799) -v-


-v-
addikt

Sziasztok, mellékállású ÁFA-mentes KATA-sként lehet számlázni EU-n kívülre?

(#800) cuebler válasza -v- (#799) üzenetére


cuebler
senior tag

2012. évi CXLVII. törvény: "17. § (1) Az adóalany adókötelezettsége - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - a belföldről és külföldről származó jövedelemre egyaránt kiterjed." az nem kizáró, hogy nem vagy ÁFA-alany. arra azért figyelj, hogy az 1 millás jelentési kötelezettség itt is "játszik".

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.