Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#501) Sir Pocok válasza Agyasima (#500) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Add össze az összes jövedelmed. A járulékokat ás az adót normális körülmények között befizették a munkáltatóid és az állam. Az adójóváírásra van még plusz jogosultságod.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#502) Agyasima válasza Sir Pocok (#501) üzenetére


Agyasima
senior tag

Osztottam, szoroztam, és az alábbit találtam:

A papírjaimból (munkáltatók és munkaügyi központ) kiszámolt adójóváírás 6900 Ft-tal több, mint amit az Adózóna kalkulátora kiszámolt.

Illetőleg ugyanekkora különbség van a papírjaimból kikalkulált "levont adóelőleg" és "Összevont adóalap adója + különadó" között. Ez esetben a levont adóelőleg a kevesebb, nyilván.

Jól sejtem, hogy ezt be kell majd fizetnem május 20-ig?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#503) hoby36


hoby36
senior tag

Mikortól lehet az apehnak beküldeni a bevallásokat és mikor kezdik feldolgozni?

A logikában semmi sem véletlen!

(#504) Agyasima válasza hoby36 (#503) üzenetére


Agyasima
senior tag

Beküldeni, ha jól tudom, már most is beküldheted. Ha esetleg jár neked visszatérítés, akkor érdemes mihamarabb elküldeni, mert akkor a visszatérítés is hamarabb jön. Legalábbis már láttam erre példát.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#505) meroly


meroly
veterán

A felsőoktatási intézmény meddig köteles visszamenőleg kiadni az adóigazolást a befizetett képzési díjról?
Csak azért kérdem, mert úgy nyilatkoztam hogy én kérem, de aztán sajna az adótörvény miatt nekem már semmi kedvezmény nem jár, viszont ha a feleségem nevére kérem, akkor vissza tudjuk igényelni a 30%-ot. Viszont mindennek az egyetemen 5500 Ft eljárási díja van. Arra gondoltam, hogy most hagyom a pékbe és beírom az ő bevallásába, aztán ha ellenőrzés van, akkor megyek csak átiratni az ő nevére.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#506) Sir Pocok válasza meroly (#505) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én úgy tudom, hogy a felsőoktatási intézmények visszamenőlegesen nem adhatnak ki adóigazolást.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#507) meroly válasza Sir Pocok (#506) üzenetére


meroly
veterán

Végülis kiadták most, de ha ellenőrzést kapok, akkor akarom átiratni a feleségem nevére. Az nem visszamenőleges kiadás, hanem visszamenőleges módosítás ;)

Impossible is nothing

(#508) Franklin


Franklin
addikt

Akinek nem volt tavaly jövedelme, annak nem is kell bevallást beküldenie?

Vagy kell egy nullásat?

(#509) meroly válasza Franklin (#508) üzenetére


meroly
veterán

Nem kell. Nullás az is, ha jól vontak mindent és a végére se visszajáró se visszafizetendő nem lesz.
De ha nem dolgoztál (papíron), akkor nem kell. :N

Impossible is nothing

(#511) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok.Könyvelő csinálta meg az adóbevallásomat és fel is adta.A saját példányomon láttam,hogy az út helyett utcát írt.Többi adat stimmelt.Lehet ebből gondom,vagy esetleg visszadobják?

A logikában semmi sem véletlen!

(#512) Sir Pocok válasza hoby36 (#511) üzenetére


Sir Pocok
őstag

semmi gond nincs vele

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#513) Sir Pocok válasza Kalandor (#510) üzenetére


Sir Pocok
őstag

[link]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#514) orkester válasza Kalandor (#510) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem az első indításkor írt ki valamilyen hibát, de azért elindult, azóta nem problémázott indításkor. Tehát nekem normálisan megy, pedig nem állítottam a biztonsági beállításokon.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#515) hoby36 válasza Sir Pocok (#512) üzenetére


hoby36
senior tag

Akkor megnyugodtam.Köszönöm!

A logikában semmi sem véletlen!

(#516) wadgalamb válasza Sir Pocok (#475) üzenetére


wadgalamb
újonc

Sziasztok!
Ha valaki tud kérem segítsen mert nem értem:
Hová kell írni az adóbevallásban az egészségpénztári igazolásban leírtakat?
Igénybe vettem egészségpénztári szolgáltatásokat, összesen 35072 ft értékben. Ennek a számított adója 12626 ft
És nem tudom hogy ezeket a bevallás melyik sorában kell feltüntetni.
A magánnyugdíj-kiegészítésnél le van írva hogy a bevallás 89-ik sorában kell feltőntetni, de ennél nem.
Előre is kösz!

(#517) Ariadne válasza wadgalamb (#516) üzenetére


Ariadne
őstag

Az egészségpénztártól kellett hogy kapjál egy adópapírt, azon rajta van. Ha a munkáltatód fizette be, akkor nem tudom, fel kell-e tüntetni egyáltalán, gyanúm szerint nem, de ebben nem vagyok biztos. Ha te magad fizetsz ep-t, akkor biztosan fel kell tüntetni, mert ez alapján fogod visszakapni SZJA kedvezményként a befizetett összeg 30%-át de max 100k-t. Este meg tudom nézni, pontosan melyik rubrikába kell ezt írni.
Az alapján, amit írtál viszont lehet hogy arról van szó, hogy adóköteles szolgáltatást/terméket vettél belőle és ezért fizetned kell adót, az egy másik eset.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#518) wadgalamb válasza Ariadne (#517) üzenetére


wadgalamb
újonc

A papíron az áll hogy Életmódjavító SZJA köteles szolgáltatások kifizetései
35072ft meg tudtad nézni hogy ezt hová kell írnom?
Köszi!

(#519) Ariadne válasza wadgalamb (#518) üzenetére


Ariadne
őstag

Megnézem, de ezt nem biztos hogy tudni fogom, mivel nem szoktam adóköteles dolgot venni az ep számláról.
Jó tudni, hogy ezt azért kell fizetned, mert az egészségpénztári számláról olyan dolgot vettél/szolgáltatást vettél igénybe, ami adóköteles. A nagy többsége a dolgoknak nem az. Érdemes végignézni az egészségpénztárad honlapján a tájékoztatást az adóköteles termékekről/szolgáltatásokról, egészen biztosan van ilyen.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#520) hoby36


hoby36
senior tag

Nem tudjátok,hogy márt el is kezték kifizetni az adóbevallásban levő visszaigényelt pénzt,vagy még csak beküldeni lehetett?

A logikában semmi sem véletlen!

(#521) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem pénteken én is leviszem a kis pakkomat a könyvelőmhöz ,hogy csinálja meg. Ideje lesz már.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#522) Karma válasza hoby36 (#520) üzenetére


Karma
félisten

Én úgy tudom, hogy beküldés + 30 nap.

“All nothings are not equal.”

(#523) tildy válasza hoby36 (#520) üzenetére


tildy
nagyúr

Februar 1tol lehet bekuldeni, 30 nap, mire fizetnek. Ha gyors vagy, akkor kicsit csuszni szoktak, nekem tavaly febr. 5en volt a beadas, marc 20 korul kaptam casht.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#524) hoby36 válasza tildy (#523) üzenetére


hoby36
senior tag

Értem.Még csak 2 hete adtam fel.Akkor még várhatok.

A logikában semmi sem véletlen!

(#525) Karma


Karma
félisten

Valamit elrontok, vagy véglegesített ügyfélkapu-regisztráció kell az adóbevallás beküldéséhez? Most még csak ideiglenesem van, és nem akarja az igazat.

Azt mondja most, hogy nem tud csatlakozni a szervezhez, de persze konkrétan nem mondja meg a Szerviz/Üzenetek alatt, hogy mi fájna neki :(

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#526) Ildyko71


Ildyko71
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?!Magánszemély különadója, kész vagyok tőle. az igazoláson ez található. 1.sor munkából szárm. jöv.:2704928ft. 7.sor 2009évi jöv-nél figybe vett végkielégítés 491835ft. Levont adóelőleg:798059ft.Egyéb adatoknál: a végkiel. átvitt része 2010-re: 819725 ebből 147551 adóelőleget vontak. Eddig értem is. Aztán 2009. évben levont 4% különadó-előleg igazolása
244.sor 2009-ben levont különadó-előleg alapja és összege együttesen(0953-07-es lapon 241.a sor és 241. c. sor)Szóval itt a.sor: 450425ft. b.sor 18017ft.
Ez van az adóigazoláson. De hová írjam ezt a bevallásban, mert ezek a sorok, mármint a 241-es sor nem aktív. Honnan jön oda eredmény?!
Köszönöm előre is a segítséget.

(#527) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!

Olyan kérdésem lenne, hogy az adóbevallást nem lehet online beküldeni valahogy?
Nincs kedvem sorban állni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#528) L.T. válasza legiaap (#527) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ügyfélkapu regisztráció szükséges hozzá. Nekem három éve megvan gond nélkül működik. Itt találsz róla infót.

(#529) L.T. válasza Ildyko71 (#526) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én már azt sem értem, hogy hogyan jön ide a különadó? Mert az csak 7 446 000 forint fölötti jövedelemnél játszik. De lehet nem írtál le mindent mert nem publikus.
A 241. a, meg d, sorba nem kell írnod semmit mert kiszámolja a 25. d. sorból. Az a.sorba kerül az az összeg ami 7 446 000 ft. fölött van és ennek az összegnek a 4% a különadó amit a 243. d. sorban fogsz látni.

(#530) Ildyko71 válasza L.T. (#529) üzenetére


Ildyko71
újonc

Hát ez az, hogy ezt nem értem én is. Miért van összeg a külön adón az m30-as nyomtatványon? A jövedelem alapján nem hoz semmit a 241-esbe szóval a 7-es lapra. Akkor így be se írjam? Vagyis nem is tudom beírni?! Köszi a segítséget!

(#531) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Valaki tud segíteni abban, hogy vissza tudok-e igényelni adót?
Ha lesz aki vállalkozik segíteni, akkor megosztom a többit is.(Semmi illegalitás nincs benne, csak én vagyok hülye az adózáshoz.)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#532) Sir Pocok válasza z0d1AK (#531) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Tudok segíteni, ha nem akarsz részletekbe belemenni akkor privátba írj.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#533) z0d1AK válasza Sir Pocok (#532) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem olyan dolog, amit nem vállalhatnék.

Tanuló vagyok, hétvégén meccset vezetek, a meccsek után kapott pénz költségelszámolás fejében kapom.
Amit ott levontam adónak, azt vissza tudom igényelni?
Minden játékvezető mondja, hogy ha van kézpénzfizetési számlám sportfelszerelésről, akkor azzal vissza igényelhetem az levont adót.
Tavaly majdnem 15000forint adó lett így levonva a meccsek díjából, és van is egy 15000ft-s számla kiállítva a nevemre a cipőmről.
Így nézne ki egy ilyen költségelszámolás.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#534) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Valaki megkapta márt a pénzét,ami jár vissza?Nekem márt lejárt az egy hónap,de még semmi.

A logikában semmi sem véletlen!

(#535) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Lenne egy olyan kérdésem,hogy aki megcsinálta nekem az adóbevallásomat a tavalyi évre,azt hozta ki,hogy 18.000 Ft-ot be kell fizetnem.Viszont vettem észre két,szerintem(remélem),hibát ami miatt fizetnem kell.Az egyik,hogy a munkabérem utáni adójóváírásom 113.400 volt 11 hónapra,de ő az adópapíron csak 110.373-at írt be azt viszont 12 hónapra.Meg a munkanélküli után,amit tavaly november 23-tól december 31-ig kaptam,is kaptam 15.000 adókedvezményt és azt sem tüntette fel.Viszont maga a munkanélküli fel volt tüntetve mint más bérjövedelem.Így érdekelne,hogy jól írta e meg az adópapírt és tényleg így jött ki,vagy elírta az adókedvezményt 18.000-el és ezért most tejelnem kellene az APEH felé.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#536) Kobe


Kobe
veterán

halo

kis segitség kellene adóbevallás ügyben. Az alábbi papirok állnak rendelkezésemre:

-igazolás 2009-ben befizetett tandijról
-munkáltatói igazolás a 2009es személyi jövedeladó bevalláshoz
-igazolás a 2009 évi járulékok adatairól

az érdekelne, hogy melyek a kötelezően kitöltendő lapok a 0953as nyomtatványon a számomra ?
Fel kell tüntetnem valahol tételesen a levont járulékok összegeit is, ami az utolsó lapon van, vagy az csak mellékes, elég ha a munkáltatói igazolásban foglalt adatokat jelölöm ?

[ Szerkesztve ]

(#537) tildy válasza Kobe (#536) üzenetére


tildy
nagyúr

Leszeded az adóbevalló programot , és kikeresed.
Egyébként a, b, c, d és 01
A járulékokat(tb-re gondolsz?) nem kell feltüntetni.
hoby36: nekem már megérkezett. Február 5-én adtam be, pár napja átutalták.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#538) zola0601 válasza hoby36 (#534) üzenetére


zola0601
tag

Nekem se jött még semmi! :(

Üdv: Zoli

(#539) Kobe válasza tildy (#537) üzenetére


Kobe
veterán

igen, azokra. Van egy külön összesitőm - az igazolásom - ami táblázatos formában a 0953as lapon szereplő soroknak megfelelő sorrendben és a sorok számozásának megfelelően mutatja be a elvont adóelőleget, stb, ez alapján kitöltöttem a 0953at, de kaptam egy sima igazolást is arról, hogy tételesen mennyi volt pl a nyugdijjárulékom, munkavállalói járulékom, stb stb

(#540) hoby36 válasza zola0601 (#538) üzenetére


hoby36
senior tag

Te mikor küldted be?

A logikában semmi sem véletlen!

(#541) tildy válasza Kobe (#539) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt én nem írtam be sehova.
Többiek: 30 nap az átfutási idő kb, ha valaki febr 15 körül adta be, annak hamarosan meg kell érkeznie.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#542) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Elnézést nem voltam gép közelébe délután válaszolok a kérdésekre.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#543) Sir Pocok válasza z0d1AK (#533) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Itt lényegében arról van szó (ha jól értem), hogy van a tevékenységeddel kapcsolatban felmerült költség amit el szeretnél számolni. Mivel volt költséged így nem keletkezett annyi jövedelmed, mint ami után az adót levonták.

Példa:
Kerestél 20 e Ft-ot ami után levonták a költséghányadot mondjuk 8 e Ft-ot és 12 e Ft az adó alapja. De mivel te vettél egy pólót 5 e Ft-ért amit költségként elszámolhatsz. így az adó alapja csak 7 e Ft így kevesebb adót kell fizetned.

Az adott esetben ezt a 15 e Ft-os költséget kellene neked beletenni az adóalapodba, hogy az adó különbözetet meg lehessen állapítani.

Ha jól tudom ezt a 0953-as nyomtatványom lehet valamilyen formában megtenni de ezt nekem is meg kell néznem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#544) Sir Pocok válasza hoby36 (#534) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Szerintem lassan megkapod de csúszásra biztosan lehet számítani sajnos. Késedelmi kamatot kell majd kérni a hatóságtól.... ;] :))

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#545) Sir Pocok válasza szilchi (#535) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ezt részletezni kéne mert egy kicsit zavaros.

Ha alkalmazott voltál akkor nem neked kell fizetned adót, hanem a munkáltatódnak.

Volt valami más forrásból származó jövedelmed? (ház eladás, kamatjövedelem vagy ilyesmi?)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#546) Sir Pocok válasza Kobe (#536) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Fel kell tüntetnem valahol tételesen a levont járulékok összegeit is, ami az utolsó lapon van, vagy az csak mellékes, elég ha a munkáltatói igazolásban foglalt adatokat jelölöm ?"

Elméletileg az Abevjava kiszámolja helyetted a jövedelmedből.

Egyébként mindenkinek javaslom, hogy a kitöltési útmutatót egyszer mindenképpen olvassa el mert sok kérdést meg lehet ezzel előzni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#547) szilchi válasza Sir Pocok (#545) üzenetére


szilchi
őstag

Már,sajnos, megoldódott de köszönöm a választ.Szóval amint utánanéztem a tavalyi adósávoknak meg átnéztem a adópappírt és jövedelemigazolásokat,rájöttem hol a bibi.A keresetem volt 1.169.000.Viszont végkielégítés és munkanélkülivel együtt kerestem még pluszba 366.000-t.Ezzel túlléptem az 1.250.000-s határt és így már nem jár az éves 136.000 Ft-os adókedvezmény,hanem csak ennek a 91%-a.De mivel már a munkaadó is 3ezer-el több adókedvezményt adott,a munkaügyi hivatal meg még 15ezret így most ezt a 18-at szépen vissza kell fizetnem az Apeh-nak.Szigorú az élet,de legalább igazságtalan :).

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#548) D@ni88


D@ni88
addikt

Hello, nyáron voltam diákszövetségnél dolgozni. kaptam ösztöndíjat a sulitól.
Az ösztöndíjat is be kell vallani?

(#549) Sir Pocok válasza D@ni88 (#548) üzenetére


Sir Pocok
őstag

2009-ben nem kell. 2010-ben (2011-es bevallás) már az adóalapot növeli.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#550) TrollBalint


TrollBalint
addikt

sziasztok, tavaly elkezdtem egy életbiztosítást, ami után jár adókedvezmény. Kaptam tőlük idén egy papírt, hogy mennyit fizettem be és mennyi kedvezmény jár utána, de valami olyasmit írtak, hogy ezt érvényesíttetnem kell az APEH-nél, ez mit jelent? Vigyem be és ők pecsételjék le, vagy elég ha kitöltöm az adóbevallást és ezt is megőrzöm, ha esetleg kérik?

Nagyjából hasonlóan vagyok a tandíjjal is, a suli küldött egy lapot, hogy vigyem be ha nem az adott évben, hanem egy évvel később akarom igénybe venni. Bevittem tettek rá egy pecsétet és ennyi. Ezt is elég ha beírom a bevallásba akkor? Mert a suliba azt mondták nekem más dolgom nincsen vele, de akkor az apeh honnan fogja tudni, hogy jogosult vagyok erre? :F

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.