Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#651) stifi válasza Brown ügynök (#650) üzenetére


stifi
senior tag

akkor valószínűleg nálad volt fogalmi zavar, amiért beírtad oda azt az oda nem illő sort.
ezért jó a szoftver, egyből kidobja a hibát és lehet javítani. ezután ember nem is látja a bevallásod, a rendszer csinál belőle mindent, mivel nem lehet benne adminisztratív hiba.
csak legyen meg minden papírod amivel igazolni tudod magad, ha esetleg ellenőriznének :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#652) poffsoft válasza stifi (#651) üzenetére


poffsoft
addikt

Mondjuk azért nem minden tökéletes, még a nyomtatványkitöltővel (és a bevallási útmutató (help) mellett sem). Speciel a 04/167 osztalék és adója sorhoz vágta hozzá a kifizető "f" oszlopnak a "levont adóelőleg" adatot. Én meg egy órát böngésztem, hogy ezt hová kell elkönyvelnem (Ti. sem a 167. sornál, sem a B/55 "Kifizetők által levont adóelőleg" -nél nem utalt rá, hogy hová kell felvinni. Csak az ellenőrzésnél nyafogott, hogy valami nem kafa, de hogy mi, az nem derült ki belőle. Aztán kínomban elolvastam az A/57-et is, és megpróbáltam oda felvinni, így már kafa volt). Ezzel csak az a bajom, hogy legalább a magyarázat /ha már a kifizetők igazolásai ilyen szabadon értelmezhető szabályok szerint készülhetnek/ benyöghette volna hogy az a 16% az nem adó, hanem lánykori nevén forrásadó.... :W
Nem beszélve arról, hogy megemlíthetné esetleg, hogy a 157. sor 16% levont forrásadóját az 57. sorba kell könyvelni ;)
Meg ilyen apróságok...

Ja, én pláne nem vagyok sem pénzügyes, sem könyvelő, de még gazdász sem :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#653) dragonfx


dragonfx
veterán

hogy a retekbe kell telepiteni ezt a xar kitöltöt?
java.t felrakja de kiirja incomplete.mi a afxért?
abev2006.exe, meg java intal felrakva nyomtatványfájl felrakja de a bev.exe nem látja.
mit cisnáljak?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#654) elessar válasza dragonfx (#653) üzenetére


elessar
tag

abev.exe csak 2009 előtti bevallásokhoz kell.
Kezdd ezzel az oldallal.

(#655) dragonfx válasza elessar (#654) üzenetére


dragonfx
veterán

ok kösz így sikerült.borzalmasak nem tudnak egy normál leírást kiraknia főoldalra.
mér van az mindnekinek mostanság fizetni kell és nem kap vissza?
tényleg jvöre megszünik a jováirás?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#656) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Látom, annyira nem pörög a topik, de azért teszek egy próbát.

A NAV Java-s szoftverével készítem az adóbevallásokat. Visszahoztak egyet (NAV küldte vissza), hogy hibákat tartalmaz a bevallás, rögtön 2-t.

1. Ha a törvényes képviselő vagy meghatalmazott be van jelölve, akkor az E blokk kitöltése kötelező. Ezzel az a gond, hogy nem lett bejelölve (ha meg bejelöltem volna és nem töltöm ki az E blokkot, akkor ki sem tdtam volna nyomtatni, mert nem engedi úgy a szoftver)

2. Ha a 55B>0, akkor 1D+2D+3D+blablabla >0 kell lennie. Itt meg az a gond, hogy (a rendelkezésre állt adóigazolás alapján) muszáj volt 0-t írnom az 55B-be (ez a kifizetők által levont adóelőleg amúgy), mivel nem vontak le adóelőleget. A progi nem jelöli hibaként, de még csak figyelmeztetésként sem (ha üresen hagyom az 55B-t, akkor is ugyanez a helyzet)
Ma kora-délután direkt megcsináltam újra a bevallást a szoftverrel, a legújabb keretrendszer/Java/1153-as nyomtatvány (9.0) mellet és most sem jelzi hibának

A NAV belső használatú szoftvere a bugos vagy akkor most mi is a helyzet?

Várom a válaszokat, ötleteket, javaslatokat stb.

UI: Az érintett haver a héten személyesen megy be ez ügyben a NAV-hoz, de kíváncsi vagyok, hogy más is tapasztalt-e idén ilyet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#657) Kassadin válasza dragonfx (#655) üzenetére


Kassadin
addikt

Fizetésedtől függ. Átlagbér alatt már idén ki lett, átlagbér felett jövőre.

(#658) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

egy gyors kérdés ... ha postai úton adom fel, akkor most normálisan nyomtassam vagy kivonatoltat nyomtassak?

(#659) poffsoft válasza Fire/SOUL/CD (#656) üzenetére


poffsoft
addikt

nem a szoftver, inkább a humán hardver a bugos...
A NAV-nál, természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#660) c-parts-2010


c-parts-2010
csendes tag

Sziasztok!

A korábbi adóbevallásaim hol, hogy tudnám megnézni? Meg kellene tudnom, hogy mennyi adókedvezményt vettem igénybe 2009ben..

Köszi

http://hardverapro.hu/apro/uj_eredeti_samsung_akkumulatorok_tobb_tipushoz/friss.html

(#661) poffsoft válasza c-parts-2010 (#660) üzenetére


poffsoft
addikt

öt évig őrizned kell... úgy tudom...

[ Szerkesztve ]

(#662) DeFranco válasza poffsoft (#661) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gyakorlatilag 8. 5 évre visszamenőleg ellenőrizhetnek, de ha T-5 évben találnak valamit, akkor azt még további 3 évig visszanézhetik (mondjuk egy támogatott lakáshitel jogosultságát).

(#663) c-parts-2010 válasza poffsoft (#661) üzenetére


c-parts-2010
csendes tag

Jó, de én mindig elektronikusan intéztem... az ügyfélkapun,meg az apeh oldalán se találom, hogy hol lehet megnézni a beküldött dokumentumokat...

http://hardverapro.hu/apro/uj_eredeti_samsung_akkumulatorok_tobb_tipushoz/friss.html

(#664) stifi válasza c-parts-2010 (#663) üzenetére


stifi
senior tag

szerintem bemész egy ügyfélszolgálatra és kikéred. személyi + adókártyát villantasz, és kiadják!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#665) concret_hp


concret_hp
addikt

kicsit off, de ányk két win7es gépen se megy, míg xp-seken gond nélkül. jva nyilván van midnegyiken. ötlet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#666) concret_hp válasza concret_hp (#665) üzenetére


concret_hp
addikt

nah 64 bites java kell neki, mint azt kinyomoztam :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#667) Bjørgersson válasza concret_hp (#666) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én meguntam a Win7-el való szenvedést, és csináltam inkább neki külön egy virtuális gépet XP-vel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#668) overclockerr


overclockerr
tag

Üdv!

Gondolkodtam, hogy alapítanék egy kisvállalkozást elég vegyes területre evezve. Fotózás, videózás s gépszerelés tartozna a hatókörbe. Kérdésem a következő lenne: Mekkora költséggel jár ez a vállalkozás beindítása, illetve működtetése?
Cégre ha vennék gépeket, akkor ha valami 500k mondjuk s 400+áfa az ára akkor 400k-t teszek le és a maradék áfát hogy kell fizetnem?

Előre is köszönöm szépen a segítséget ez ügyben!

(#669) concret_hp válasza overclockerr (#668) üzenetére


concret_hp
addikt

kft-t akarsz csinálni vagy egyéni vállalkozó szeretnél lenni? eléggé máshogy néz ki a kettő.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#670) Sir Pocok válasza overclockerr (#668) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én azt javasolnám, hogy keres meg egy ügyvédet és egy jó könyvelőt.

Én a következőt tudom javasolni neked:

A tevékenységi leírásból kiindulva azt javasolnám, hogy hozz létre egy egyéni vállalkozást és válaszd a KATA-s adónemet. A KATA azért jó mert minden adó és járulék terhet letudsz havi 50k-val plusz nem leszel ÁFA alany így elég csak bevételi nyilvántartást vezetni, ami azért nem mindegy. KATA-t az választhatja akinek 6 millió Ft-nál kevesebb az éves árbevétele.

Így hirtelen ennyi.

Azt azért le kellene írnod, hogy:

Főállás vagy mellékállás lenne?
Hány órába szeretnéd csinálni?
Mit szeretnél csinálni konkrétan? Csak szolgáltatást?
Hány cégnek dolgoznál be?

Ha ezt leírnád akkor jobban tudnék segíteni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#671) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

szeretnék segítséget kérni kata/kiva -val kapcsolatban.

Főállású alanyi adómentes egyéni vállalkozó vagyok. KATA-s lettem a könyvelőm tanácsára, de elbizonytalanodtam.
Ő azt hajtogatja hogy megéri, többször átszámolták, de még 6M ft felett is bőven jó a kata/kiva rendszer.

Ha viszont a táppénzt, vagy a biztosítást ... netán a nyugdíjat nézem az pl rosszabb lett a jelenleginél.

Jelenleg 93Ft ról adózom, havi 49405 Ft-ot (tehát nem szakmai bérminimumról)
Most lenne akkor kerek 50e a kata-val, de viszont ez ~81e Ft bért jelentene, amiből számolják a későbbi nyugdíjat és a táppénzt is pl.

Nyugdíjig még jópár 1 év hátra van, így annyira még nem érint, táppénzre meg hála Istennek még egyszer nem mentem, nem vagyok beteges típus... de ettől függetlenül érdekelnének a konkrét tények ezzel kapcsolatban.
Tehát hogy tényleg kevesebb lenne a nyugdíj... táppénz hogy alakulna a mostanihoz képest. Ilyesmi

Segítségetek előre is köszönöm!
Üdv: Dave :R

(#672) concret_hp válasza Reaper04 (#671) üzenetére


concret_hp
addikt

főállású vállalkozóként vna egyáltalán táppénz?

ha nyugdíjig még töb bmint 15 éved van akkor szerintem egyáltalán nem érint :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#673) Sir Pocok válasza concret_hp (#672) üzenetére


Sir Pocok
őstag

concret_hp-hez csatlakozva szerintem nagyon helyesen tetted, hogy a KATA-ba beléptél!

A nyugdíjjal meg szerintem azért nem érdemes foglalkozni, mert még kitudja, hogy miként gyúrják majd át a nyugdíjrendszert. Én a helyedben belépnék valami önkéntes nyugdíjpénztárba, hiszen ha jól csinálod akkor marad annyi pluszod, hogy az a kevés befizetni való ne okozzon problémát.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#674) jerry311


jerry311
nagyúr

Ha 2012 Jan 1 es Dec 31 kozt nem volt (papiron) jovedelmem, akkor kell nullas bevallast keszitenem?
Vagy valaszthatom az adohatosagi adomegallapitast?
Vagy nem kell csinalni semmit.

(#675) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Sziasztok!

Némi segítségre, információra lenne szükségem, esetleg Aki " otthon van a témában" kérem jelezze ...

1253NY-3 adatlap kitöltésével kapcsolatban ..., Ki lenne az a vállalkozó szellemű?? :B

Előre is nagyon köszi! :R

Tia

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#676) eszef-x


eszef-x
csendes tag

Sziasztok!
Ugye jól értem, hogy ha a 1253NY-03 -as oldalt nem kell kitöltenem, akkor az egész oldalt húzzam át, tehát a nevemet és adószámomat sem kell beírni, illetve nem kell dátumozni és aláírni sem?
Köszönettel, eszef-x.

(#677) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Tavaly kivettem az önkéntes nyugdíjpénztári tagságban felhalmozott összeget (letelt a 10 év), viszont a vonatkozó EHO-t az idei adóbevallásig kell befizetnem még az APEH-nak.

Hogyan tudom ezt befizetni?

Van erre valami nyomtatvány, vagy elég ha netbankon átutalom valamilyen számlaszámra (természetesen pontosítandó) az adószám feltüntetésével a közlemény rovatban?

Vagy pedig van speciális adónem, ahová utalni kell?
Mire kell figyelni?

(Emlékszek egyszer régen pórul jártam, mert egy befizetést valahogy nem a megfelelő adónemre fizettem be (kb 1000 Ft-ról volt szó), én nem tudtam erről, és maguktól nem tették át az egyik adónemről a másikra a pénzt. A szumma összeg hiába volt meg az APEH-nál, de az egyik adónemben hiányom mutatkozott, aztán valamilyen speciális formanyomtatványt kellett kitölteni ahhoz, hogy a nem tudom milyen adónemről tegyenek át 1000 Ft-ot a másik adónemre, vagy hasonló, már régen volt, nem emlékszek pontosan. Ezért kérdem, hogy mire kell figyelni.)

Kösz!

(#678) batagy válasza batagy (#677) üzenetére


batagy
őstag

Ezen és ezen oldal alapján úgy látom, hogy a 10032000-06056212 számlaszámú számlára kell befizetni az EHO-t.

Nyilvánvaló, hogy az adóazonosítót nem szabad elfelejteni!

Viszont az adónem kódját (ami EHO esetén 152) is fel kell tüntetni az átutalásnál? Gondolom biztosabb, ha fel van tüntetve...

(#679) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

meg tudná valaki mondani, hogy 100 vagy 1000 forint feletti adóhátralékot kell-e csak befizetni?

115 ft hátralékot dobott a bevallás készítésekor

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#680) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

A cafateriából a magánnyugdíjpénztárba befizetett összeg 20%-át is vissza lehet igényelni vagy csak amit kp-ban csengettem be?

Impossible is nothing

(#681) brownus


brownus
veterán

üdv,

az adóm 1%-át szeretném a kerékpáros klubnak ajánlani, azt írja a tudnivalók rész, hogy szabvány méretű borítékba kell behelyezni, tehát ha összehajtom a lapot, érvénytelen lesz?? (ebben az országban nem csodálkoznék ezen....)

(#682) Sir Pocok válasza brownus (#681) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ügyfélkapun kellene beküldened, mert ott nincs mibe belekötni. Ha nincs ügyfélkapus regisztrációd akkor az okmányirodában viszonylag gyorsan igényelhetsz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#683) batagy válasza meroly (#680) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Ez a kérdés korábban nálam is felmerült, önkéntes nyugdíjpénztárnál és egészségpénztárnál is.

Én arra azt a konklúziót vontam le, hogy Cafeteriából fizetett magánnyugdíj, önkéntes nyugdíj és egészségpénztári befizetés esetén nem lehet visszaigényelni a 20%-ot (vagy akárhány %-ot), ugyanis a befizetést nem te fizetted, hanem a munkáltató.

Hülyén hangzik, mert a Cafeteria keretünkről mi (a munkavállaló) rendelkezünk, ezáltal kvázi a mi pénzüknek érezzük, de mégis úgy minősül, hogy azt nem fizetjük be, hanem a munkáltató, ezért nem lehet visszaigényelni a kedvezményt.

Nem vagyok szakértő, de eddig én erre jutottam.

Ezt erősíti meg az is, ha a pénzártól nem kapsz év közben igazolást az adóvisszatérítéshez.

(#684) jerry311 válasza batagy (#683) üzenetére


jerry311
nagyúr

Amig kaptam, siman visszaigenyeltem belole...
Az en fizetesemhez tartozik, az is az en bruttombol (is) adozik.
De en sem vagyok szakerto.

(#685) batagy válasza jerry311 (#684) üzenetére


batagy
őstag

Hmmm,
Hát lehet hogy igazad van.

Ebben az esetben jó pár éve szívatom magam.
De a pénztártól nem kaptam igazolást a visszaigénylésre.

Egy korábbi munkahelyemen máshogy történt a szitu, ott az volt, hogy a fizetés 0.5%-át kellett befizetnem önkéntes nyugdíjba, sajnos már nem emlékszek, hogy az Cafeteria keretből ment vagy külön. Viszont a cég ráfizetett plusz 4.5%-ot saját maga az önkéntes nyugdíjamba. Akkor, a pénztártól kaptam igazolást a visszaigényléshez, aminek az alapja a 0.5% "saját" befizetésem volt.

Szóval nem tudom akkor hogyan van.

(#687) batagy válasza Kalandor (#686) üzenetére


batagy
őstag

Igen , ennyi az egész.

Két email szokott jönni a bevallás feltöltésekor:
1. Visszaigazolási értesítő
2. Pár másodpercre rá "Értesítés hivataltól érkezett dokumentumról"

Ha ez megvan, akkor kész.

(#688) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Egy kérdés:
Előző év 12 hónapjára jogosult voltam a családi adókedvezményre.
Valamilyen papírzsonglőrködés miatt kimaradt a januári, ezt most a bevallásban hogyan tudom igényelni, belevezetni?
Ugye a munkáltatótól kapott igazolás szerint 1375000 Ft-al csökken az adóalapom. (21.sor)
Ha az igazolás dacára beírom az 1500000 Ft-ot, az úgy megfelelő?
Így a végén ki is jön, a hiányzó pénz, de ez így elfogadható?

Köszi a válaszokat.

(#689) meroly válasza batagy (#683) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes mert én kapok igazolást és az alapján csináltam mindig a bevallást, de úgy hallottam, ahogy írtad, tehát nem lehet... na mindegy, upsz.... :B

(#684) jerry311: az semmit nem jelent ebben az országban :(

Impossible is nothing

(#690) huni66 válasza Lacpac (#688) üzenetére


huni66
csendes tag

Szia!

Szerintem korrigálni kell az igazoláson levő adatot, tehát, gondolom 2 gyerek utáni kedvezményről van szó, így 1.5 milliót kell beírni.
Én legalábbis így csináltam.

Üdv : Huni

(#691) Lacpac válasza huni66 (#690) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi szépen.
:R

(#692) huni66 válasza Lacpac (#691) üzenetére


huni66
csendes tag

Szívesen!...de, azért várnám én is egy szakember véleményét. :R

Üdv : Huni

(#693) Lacpac válasza huni66 (#692) üzenetére


Lacpac
őstag

Én már megkaptam a felvilágosítást másik fórumon.
Így kell csinálni.

(#694) huni66 válasza Lacpac (#693) üzenetére


huni66
csendes tag

Oké....dobnál egy linket a másik fórumról?

Üdv : Huni

(#695) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Mivel csak két helyről kaptam ebben az évben fizetést - egymás után, nem párhuzamosan :D - azt amegoldást választottam, hogy a NAV készítse el az adóbevallásom. Ez megtörtént, kijött, hogy 4,5k-val még hátralékban vagyok, azonban csekket vagy tájékoztatást a befizetés módjáról nem kaptam.

Mi a teendőm, hogyan tudom átutalni, vagy ha ez nem jó megoldás csekket kérni és befizetni?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#696) Lacpac válasza huni66 (#694) üzenetére


Lacpac
őstag

Feleségem kérdezte meg valami Nők lapja fórumon.
Linkel sajna nem tudok szolgálni.

(#697) huni66 válasza Lacpac (#696) üzenetére


huni66
csendes tag

Köszi!

Üdv : Huni

(#698) meroly válasza Mercutio_ (#695) üzenetére


meroly
veterán

Jogosult neve: NAV SZJA beszedési számla
Jogosult számla száma: 10032000-06056353

Ezt találtam, de asszem kártyával is lehet fizetni az ügyfélszolgálaton.

Impossible is nothing

(#699) Tim82 válasza Kalandor (#686) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eddig még mindig díjmentes volt a bevallás postai feladása.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#700) Mercutio_ válasza meroly (#698) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R akkor jövő héten valamelyik reggel beballagok hozzájuk ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.