Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#201) rien válasza AMD Power (#200) üzenetére


rien
senior tag

Igen.
Megszűnt a kiegészítő adójávírás.
Akik 1.250e alatt keresnek éves szinten azoknál havi 11.340Ft-ra emelkedik a kedvezmény. Az e fölötti jövedelemmel rendelkezők csak csökkentett mértékben vehetik igénybe. A plafon 2.762e éves jövedelem.
Az szja mérték továbbra is 18%, 1.700e fölött 36%.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#202) tildy


tildy
nagyúr

Én tavaly diákmunkában , és normál alkalmazottként is melóztam. Nomost diákmunkában csak adót vontak le, tb-t, egyebet nem. Ilyenkor hogy kell elkészíteni az adóbevallást?
Az már csak hab a tortán, hogy a rébusznál nem kértem adójóváírást, mégis adtak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#203) Josh


Josh
tag

Nekem az lenne a gondom, hogy tavaly nyáron dolgoztam egy cégnél nyári munkán, de idő előtt eljöttem onnan, egyszóval összevesztem a főnökömmel.

Én magam készítsem-e el az adóbevallásomat (amikor megküldik a borítékban a cuccokat), vagy pedig rá hagyjam?

Ha a munkáltatóm nem vállalja, hogy elkészíti, akkor köteles-e engem értesíteni erről?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#204) L.T.


L.T.
aktív tag

tildy: természetesen igen. A mai nappal meg kellett kapjad az összes igazolást is.
Josh: A munkáltató alapban nem köteles elkészíteni a bevallásod és erről nem is kell értesítenie téged. És neked is meg kellett kapni az összes igazolást a munkáltatótól.

(#205) Josh válasza L.T. (#204) üzenetére


Josh
tag

Tehát akkor az a járható út, hogy megkérdezem a volt munkáltatómtól, hogy megcsinálja-e az adóbevallásomat, és ha nem csinálja meg, akkor a fizetésemhez adott papírok alapján nekem kell megcsinálnom az adóbevallást?

Van valami más járható út? Érdekes beszélgetés lenne, ha újra összeakadnék a főnökömmel. ;] Tudnék valahol máshol érdeklődni, hogy megcsinálják-e?

Ja igen, ha mégsem csinálják meg, akkor meddig kell megcsinálnom az adóbevallásomat?

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#206) L.T. válasza Josh (#205) üzenetére


L.T.
aktív tag

igen csak ez járható.
a főnököd meg monnyon le ;]

(#207) tildy válasza L.T. (#204) üzenetére


tildy
nagyúr

hiiányzik még kettő. A befizetett biztosításomé + az egészségpénztáras.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#208) Josh válasza L.T. (#206) üzenetére


Josh
tag

Mikorra kell ezt megcsinálnom?

Sejtettem én, hogy nem kellett volna oda mennem dolgozni.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#209) L.T.


L.T.
aktív tag

a bevallás és adófizetés határideje: május 21

(#210) L.T. válasza tildy (#207) üzenetére


L.T.
aktív tag

reméljük már postán van. Ha nem jönne meg akkor reklamálj.

(#211) Josh válasza Josh (#208) üzenetére


Josh
tag

Ja igen, már megtaláltam, tehát nem kérhetem azt, hogy a cég csinálja meg helyettem az adóbevallást, mert már nem dolgozom ott, úgyhogy vagy egyedül csinálom meg, vagy pedig az adóhatóságot kérem, hogy ők csinálják meg.

Melyiket érdemes választanom?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#212) L.T. válasza Josh (#211) üzenetére


L.T.
aktív tag

Inkább csináld meg magad. nem nehéz hidd el. töltsd le az apeh oldaláról a kitöltőprogit és adni fogja magát minden. a normális cégek is olyan adóigazolást adnak ki, hogy oda van írva mit, hányadik sorba kell írnod. a kitöltő progi is ellenőriz szóval nem enged híbásan kitölteni. Aztán ha megakadsz kérdezz bátran.

(#213) Josh válasza L.T. (#212) üzenetére


Josh
tag

Csak egy gyors kérdés, a bérszámfejtő lapon van egy ilyen adat: Adójóváírás: 25221 Ft. Ezek szerint én visszakapok 25221 Ft-ot?

Feltétlenül megkereslek, ha megakadnék. Köszönöm a segítséged.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#214) L.T. válasza Josh (#213) üzenetére


L.T.
aktív tag

vagy már megkaptad. részletekben ennyivel kevesebb adóelőleget vontak le.
keress meg nyugodtan Pü-ben is.

(#215) tildy válasza L.T. (#214) üzenetére


tildy
nagyúr

Én ezt nem értem.

Nekemis itt van , hogy levont adóelőleg összege, de mellette ott van az is, hogy adójóváírás. Pedig mint kiderült nem is járna. Akkor msot mi van?Megkereslek püben, ha nem gond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#216) Josh válasza L.T. (#214) üzenetére


Josh
tag

Namost az a baj, hogy amit valóban kifizettek, és a valóság nem fedi egymást, de majd megnézem.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#217) Josh válasza tildy (#215) üzenetére


Josh
tag

Igen, nálam is ez van, hogy van levont SZJA előleg, és van adójóváírásom is.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#218) L.T.


L.T.
aktív tag

korábban egy pár hsz-el már írtunk erről. nyugodtan keress meg privátban is

(#219) L.T. válasza L.T. (#209) üzenetére


L.T.
aktív tag

nem május 21 hanem május 20 :B . Persze ez magánszemélyeknek. Egyéni vállalkozóknak február 15.

(#220) AMD Power válasza rien (#201) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. A 1700e alatt vagyok de nem sokkal. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#221) luciferk válasza L.T. (#212) üzenetére


luciferk
senior tag

Melyik nyomtatvány kitöltő progit érdemesebb letölteni és használni, az abev vagy az abev javas változatát?

(#222) L.T. válasza luciferk (#221) üzenetére


L.T.
aktív tag

hát én a sima abev példányt használom. Egyik ismerős tegnap szenvedett a java-val mondjuk a kormányzati portálon ahol feltöltötte a bevallást. A java új termék tavaly nem volt, szóval lehetnek gyerekbetegségei.

(#223) mark75


mark75
senior tag

nekem még soha nem volt adobevallásom ;]
igaz nem is volt mire.
pár ismerösm megszivta tavaly,elb@szták,és elég sokat rá kellet fizetniük.
igy is mennyit levonak az emberektöl.
hiába,a legizmosabb maffia a törvény-állam :K
(szerintem)

(#224) qdak


qdak
addikt

hello tudna vki segiteni, nem ertek az elektronikus progihoz.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#225) L.T. válasza qdak (#224) üzenetére


L.T.
aktív tag

kicsit konkrétabban. mi nem megy? melyik?

(#226) ngabor2


ngabor2
nagyúr

papíron a bruttóm 4M fölött van. ezek szerint én semmilyen adókedvezményre nem vagyok jogosult? lakáshitel, hozzá tartozó életbizti, önkéntes magánnyugdíj-pénztár.

(#227) rien válasza AMD Power (#220) üzenetére


rien
senior tag

Húha. Lehet egymás mellé beszélünk.
Én a 2008. évre vonatkozó változásokat írtam. Ez nem a mostani adóbevalláshoz tartozik.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#228) qdak válasza L.T. (#225) üzenetére


qdak
addikt

végul is annyi h nem lehet ill nem tudom h kell aláirjam, de irják h anélkül nem ér semmi t :S

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#229) L.T. válasza qdak (#228) üzenetére


L.T.
aktív tag

aláírni a bevallás fő lapján kell először az E mezőben. Aztán ha van még másik lap amit be kell nyújtani és ahol van aláírás mező, a 0753-01-től lehet ilyen, akkor ott is.
Mindez csak a papíron benyújtottakra vonatkozik természetesen. Az elektronikusan, ügyfélkapun át beadottakra nem mert az aláírás elektronikus.

(#230) ngabor2 válasza ngabor2 (#226) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, adózó sorstársaim, erre valaki?

(#231) L.T. válasza ngabor2 (#226) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ez így van sajnos. 3,4 mill-ig teljes mértékben 3,4-3,9 között korlátozottan, 3,9 fölött semmilyen adókedvezmény nem jár :(

(#232) alitak


alitak
senior tag

Magyarországon az egyetemi ösztöndíjat kell adózni? Vagy van vele bármilyen teendő?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#233) L.T. válasza alitak (#232) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nem! Ez a 1995. évi CXVII. törvény (Szja) 72. fa pontja szerint un. Adóterhet nem viselő járandóság. Csak ezért nem kell csinálni bevallást.

(#234) ngabor2 válasza L.T. (#231) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég szomorú... no, így jártam.

megjegyzem elég nagy mocsokság ez így, összességében kevesebb pénz marad a zsebemben, mintha papíron kevesebbett keresnék.

(#235) alitak válasza L.T. (#233) üzenetére


alitak
senior tag

Köszi az infót. Elfelejtettem hozzátenni - bár gondolom hasonló kategória -, hogy a szociális alapon járó támogatás/ösztöndíj ide tartozik-e.
Más bevétel nem várható, minek ha van ösztöndíj? :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#236) L.T. válasza ngabor2 (#234) üzenetére


L.T.
aktív tag

erre most jössz rá? :DDD de ha keresnél 10 misit nem lenne ennyi gondod :)

[ Szerkesztve ]

(#237) L.T. válasza alitak (#235) üzenetére


L.T.
aktív tag

Sok minden beletartozik, pontosan:

3. § 72. Adóterhet nem viselő járandóság:

a) a nyugdíj, a nyugdíjban részesülő magánszemélyt megillető

aa) baleseti járadék,

ab) jövedelempótló kártérítési járadék, feltéve, hogy a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte;

b) a családok támogatásáról szóló törvényben meghatározott gyermekgondozási segély és gyermeknevelési támogatás, valamint a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény felhatalmazása alapján kiadott kormányrendeletben meghatározott nevelőszülői díj;

c) a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvényben meghatározott ápolási díj;

d) a szociális gondozói díj évi 120 ezer forintot meg nem haladó része;

e) a szakképző iskolai tanulót - jogszabályban meghatározott - tanulószerződés alapján megillető pénzbeli juttatás havi összegének a hónap első napján érvényes havi minimálbér 50 százalékát meg nem haladó része, továbbá a szakképzésben tanulószerződés nélkül részt vevő tanulót a szakmai gyakorlat időtartamára megillető díjazás havi összegének a hónap első napján érvényes havi minimálbér 20 százalékát meg nem haladó része;

f) a felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója részére

fa) a felsőoktatásról szóló törvény szerint az őt megillető juttatásként kifizetett

- ösztöndíj,

- tankönyv- és jegyzettámogatás teljes összege,

- a diákotthoni (kollégiumi) elhelyezését kiváltó lakhatási támogatás összege,

fb) a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás, díjazás értékéből havonta a hónap első napján érvényes havi minimálbért meg nem haladó része;

g) a közoktatásról szóló törvényben meghatározott nevelési-oktatási intézmény, a felsőoktatásról szóló törvényben meghatározott felsőoktatási intézmény, a helyi önkormányzat vagy egyház által a tanuló, a hallgató részére e jogviszonyára tekintettel jogszabályban meghatározott feltételek szerint adott, e törvény alkalmazásában bevételnek minősülő, az e)-f) alpontban nem említett pénzbeli juttatás;

h)

i) oktatási vagy kutatási tevékenység, valamint az e tevékenységekhez közvetlenül kapcsolódó szolgáltató tevékenység (például könyvtáros, laboráns, demonstrátor) ellenértékeként megszerzett hallgatói munkadíjnak havonta a hónap első napján érvényes minimálbér összegét meg nem haladó része;

j)

k) a Magyar Corvin-lánc kitüntetés alapításáról és alapszabályáról szóló miniszterelnöki rendelet alapján a Magyar Corvin-lánc Testület által a tagja javaslatára megítélt támogatás;

l) törvénnyel vagy kormányrendelettel kihirdetett nemzetközi szerződés, vagy viszonosság alapján az adó alól a Magyar Köztársaságban mentesített, de az adó kiszámításánál figyelembe vehető, e törvény rendelkezése szerint nem külön adózó jövedelemnek minősülő jövedelem;

m) a 3. § 78. pontja szerinti EGT-állam joga alapján az a)-j) alpontban meghatározott bevételnek megfelelő jogcímen kifizetett (juttatott) bevétel;

n) a 3. § 78. pontja szerinti EGT-állam joga alapján kifizetett (juttatott) olyan, e törvény szerint az összevont adóalapba tartozó jövedelem alapjául szolgáló bevétel, amely a tagállam belső joga szerint akkor is mentes a jövedelemadónak megfelelő adó alól, ha azt az ott illetőséggel bíró magánszemély részére fizetik (juttatják);

o) a felsőoktatásról szóló törvény alapján adományozott arany, gyémánt, vas, illetve rubin díszoklevélhez kapcsolódóan a felsőoktatási intézmény által a Szabályzatában meghatározott feltételek szerint kifizetett pénzbeli juttatásnak az a része, amely nem haladja meg az adóév első napján érvényes minimálbér havi összegének négyszeresét;

ö) az ösztöndíjas foglalkoztatottnak az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyból származó ösztöndíja minimálbért meg nem haladó mértéke;

p) a termőföldről szóló törvényben meghatározott mezőgazdasági termelő, annak segítő családtagja, alkalmazottja részére külön jogszabály alapján juttatott gazdaságátadási támogatás egy hónapra eső összegének a havi minimálbért meg nem haladó része;

q) a magánszemély által külön jogszabály szerint felszolgálási díj címen megszerzett bevétel, valamint a vendéglátó üzlet felszolgálójaként a fogyasztótól közvetlenül kapott borravaló;

r) az "Útravaló" Ösztöndíjprogram keretében a kormány rendeletében meghatározott feltételekkel és módon adományozott tanulói és mentori ösztöndíj;

s) a kormányrendeletben meghatározott Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj, továbbá az oktatási és kulturális miniszter által adományozott - a kormányrendeletben meghatározott - Deák Ferenc Ösztöndíj, valamint a Kormány rendeletével alapított felsőoktatási ösztöndíj.

szóval csak ennyi :))

[ Szerkesztve ]

(#238) ngabor2 válasza L.T. (#236) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt én tudom, de a melóhely sajna nem akar ebbe az irányba elmozdulni. pedig el bírnám viselni...

(#239) alitak válasza L.T. (#237) üzenetére


alitak
senior tag

Köszönöm szépen az információkat!

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#240) L.T. válasza alitak (#239) üzenetére


L.T.
aktív tag

igazán nincs mit :)

(#241) csemberlen válasza L.T. (#233) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha az adott évben volt ösztöndij, és fizetés is akkor viszont be kell irni ugye?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#242) L.T. válasza csemberlen (#241) üzenetére


L.T.
aktív tag

Így van! Méghozzá a 0753A lap 17. sorába

(#243) csemberlen válasza L.T. (#242) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi, de a fősuli semmilyen papirt nem küldött ki, zargatnom kell őket aszt hiszem :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#244) lenoxa55


lenoxa55
csendes tag

Sziasztok!
A következőt szeretném kérdezni: Van egy vállalkozói igazolványom, de semmilyen bevételem, kiadásom, vállalkozásom nincs.Van rendes főállásom.
Melyik oldalakat kell kitöltenem? /Ha ugyanúgy csinálom, mint tavaly, akkor jó lesz?
Mármint, ha tavaly rosszul csináltam volna, az kiderült volna?/
És még 1: Elég, ha minden évben csak év végén nyújtok be adóbevallást?
Előre is köszönöm, hogy segítetek.

(#245) csemberlen válasza lenoxa55 (#244) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem már csak elektronikus uton adhatod fel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#246) csemberlen válasza lenoxa55 (#244) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt tudod, hogy idén januártól havi 4350 ft ketyeg annak is valamilyen cimen, aki 1 Ft-ot se keres?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#247) lenoxa55 válasza csemberlen (#246) üzenetére


lenoxa55
csendes tag

Puff neki, ezt nem tudtam:(( és most mit csináljak? Azonkívül, hogy hétfőn visszaadom a vállalkozói igazolványomat?
Azt hogy milyen oldalakat kell leadno az értelemszerűeken kívül, esetleg nem tudod?
de köszönöm azt is amit írtál. Tudom, hogy elektronikusan tudom csak feladni, tavaly is úgy adtam fel.

(#248) csemberlen válasza lenoxa55 (#247) üzenetére


csemberlen
őstag

Nézd nagyon kiomoly birságok vannak ha valamit elmulasztassz, én könyvelővel csináltatom. Bár nagy késésben vagy holnap éjfél a határidő, mégis megérne pár forintot, ha beszaladnál egy könyvelő irodába.
Ha nem akarod akkor meg töltsél ki minden papirt ami fenn van a neten.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#249) lenoxa55 válasza csemberlen (#248) üzenetére


lenoxa55
csendes tag

Gondoltam mivel semmi kiadás, bevétel, semmi vállalkozás, ezért nem is kell fizetnem semmit. Természetesen beadtam eddig is, meg most is a bevallást. Azt gondoltam, hogy a fizetéesemen kívül semmi más nincs, csak nem kell könyvelőt fogadnom:)
Köszi

(#250) lenoxa55


lenoxa55
csendes tag

Megfogadtam a tanácsod, és elmentem egy könyvelőhöz. Nem pár forintba, hanem pár ezerbe került. Felesleges volt,azt mondta, nem kell fizetnem azt, amit te írtál.De azért köszi, a többiek nem is válaszoltak.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Adóbevallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.