Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) chap-man válasza Maxxter (#3650) üzenetére


chap-man
tag

hülye kérdés de
8*400 hogy jön ki :F :D

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3652) stephenpoe


stephenpoe
tag

Sziasztok... :R :R

Van valakinek Logitech kormánya Pc-hez.?...Kellene vennem a Fiamnak valamilyet,de nem tudom,milyen legyen...ugye jól gondolom,hogy csak az a jó,ami legalább 360 fokot fordul...

Köszönöm :R

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3653) Maxxter válasza chap-man (#3651) üzenetére


Maxxter
senior tag

Amit beírsz számot azt osztani kell 4-gyel és az a valódi FSB-d. Vagyis 1600/4=400 Így jön ki a 8*400

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3654) Maxxter válasza stephenpoe (#3652) üzenetére


Maxxter
senior tag

Nekem G25 van és csak jót tudok mondani róla. Nem tudom mennyire keresel profi kormányt, de ennél jobb nincsen.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3655) grunge válasza stephenpoe (#3652) üzenetére


grunge
addikt

Ahogy Maxxter kolléga mondja a g25 szuper, komoly dolog! nekem volt szerencsém a MOMO szériához, arrol is csak jot tudok mondani.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3656) Maxxter válasza grunge (#3655) üzenetére


Maxxter
senior tag

MOMO-t én nem ajánlom mert könnyen elfárad. Változó a minősége, van ami bírja a strapát de van olyan is ami 2-3 hónap után már megadja magát.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3657) grunge válasza Maxxter (#3656) üzenetére


grunge
addikt

na ezt jo tudni! nálam csk rövid ideig volt egy ilyen, kölcsönbe. amugy neked miota van meg a g25?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3658) Maxxter válasza grunge (#3657) üzenetére


Maxxter
senior tag

Már egy éve nyúzom, szinte mindennap egy órát - félórát, mikor hogy engedi az időm, de még mindig mintha új lenne. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Megérte annó kiadni rá a nagyobb összeget, MOMO áron vettem, számlával, garisan :B

[ Szerkesztve ]

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3659) t00kalmi


t00kalmi
csendes tag

Sziasztok!

Már régóta figyelem a Forumot és azt mondhatom, gyenge húzásokkal próbálkoztam, de most tőletek kedvet kaptam:

A FP-IN9-esbe van egy Dual-c E2180as 2.00Ghz-es proci, amiről mindenki tudja, hogy a CORE 2-esek családjába tartozik, csak az Intel üzletpolitikájának köszönheti a DUAL-C elnevezést.

UNLINKED
FSB (QDR) 1600
Multipilier 8
Mem 800
CPU Core 1.375
CPU VTT 1.24
DDR2 voltage 2.00
NB Voltage 1.43
EIST Disabled
C1E Disabled

RAM 4GB GEIL Black Dragon 4 4 4 12 2T TRC 16

MEM:FSB
1:1
Cpu 3.2 GHz
xp pro X64 edition

Táp: Seasonic SS-500HT Active PFC F+ SLI Ready

Szóval a ti segítségetekkel sikerült kihozni az 1:1-es arányt, de sajnos időnként resetel teljesen véletlen szerűen, de nem mindig. Tudnátok tanácsot adni.

Üdv: Kalmi

(#3660) stephenpoe válasza Maxxter (#3654) üzenetére


stephenpoe
tag

Köszönöm :R :R
...csak az lenne a kérdés,hogy mi a köztudatban szereplő neve,vagy tipusa ennek a G25-nek...mert itt ha így keresem,kismotoros infinitit akarnak majd adni... :P :W :F :W

K9szi :R :R :R

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3661) stephenpoe válasza Maxxter (#3654) üzenetére


stephenpoe
tag

...ja...és az mennyit fordul?360 fokot?Vagy többet?A fiamnak nemrég vettünk egy X Boxosat,de az csak 180 -at fordul....imádok vezetni,de azzal nem tudok... :U ...(lehet,hogy az én hibám :F )

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3662) Maxxter válasza stephenpoe (#3660) üzenetére


Maxxter
senior tag

Mivel Logitech-et szeretnél, ezért bármennyire is hihetetlen, de Logitech G25 a becses neve :P ;)
El kell hogy szomorítsalak, mert csak 900 fokot fordul és még kuplung pedál is van. :)

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3663) Maxxter válasza t00kalmi (#3659) üzenetére


Maxxter
senior tag

Mindig máskor indul újra vagy főleg terhelésnél? Ha terhelésnél akkor valószínű, hogy valaminek kevés a fesz vagy túl melegszik. Nem írtad milyen CPU hűtőd van, ha gyári lehet ott a baj.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3664) stephenpoe válasza Maxxter (#3662) üzenetére


stephenpoe
tag

:W :W gondolhattam volna...egyébként nem az van,hogy Logitechet akarok,csak itt az a legelfogadottabb.De néztem MOMOt is.De azt jgy kihagyom...
Az most 900-van 90 fok? :B

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3665) stephenpoe válasza Maxxter (#3662) üzenetére


stephenpoe
tag

ok...rákerestem....900...ez tényleg nagyon állat... :C :C
Köszönöm :R :R

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3666) t00kalmi válasza Maxxter (#3663) üzenetére


t00kalmi
csendes tag

Hi!

Szerencsére jó hűtésem van, amit le nem cserélnék:

Asetek VapoChill Micro Xtreme Performance alapon 28-32c között terhelés alatt még nem néztem, de ami késik az jön.

Üdv: Kálmán

(#3667) grunge válasza t00kalmi (#3666) üzenetére


grunge
addikt

akkor valami kevés feszt kap, vagy az NB melegszik tul...szellözés jol meg van oldva? arra allergiás az NB.

(#3658) Maxxter: MOMO áráért garisan?? anniyért nekem is kéne:) biztato hogy egy éve nyuzod! én a Microsotf Sidewinder Force Feedback 2 joy-al vagyok igy. már nem gyártják sajna, de a legdurvább, legmebizhatobb:)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3668) Maxxter válasza t00kalmi (#3666) üzenetére


Maxxter
senior tag

Akkor marad fesz. Emeld meg a prociét, hogyan reagál. Lehet meg is oldódik majd a problémád.

Nekem volt egy olyan ügyem AMD X2 4200+-szal, hogy alapon vígan hűtötte minden (2200Mhz). Alapfesz 2750Mhz és a Freezer 64 nem bírta el. Érdekes volt, de bármit csináltam, nem bírta lehűteni és a termal controll lekapcsolta a gépet. Kerestem új hűtőt, lett belőle a Ninja, de valahogyan az sem bírta lehűteni. Ugyanaz mint a Freezer-rel. Megkérdeztem a srácot akitől vettem, hogy mivel hűtőtte, Hyper TX2. Kölcsönkértem egyik havertól és láss csodát azzal tényleg tökéletesen működött. Ezek után én már semmilyen hűtőben nem bízok, mindig megnézem mennyire melegszik terhelve.

Grunge: Bizony jó bolt volt :D Semmi pénzért nem adnám el.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3669) chap-man


chap-man
tag

hi srácok
msi k9n neo v3 kéne bios flashelni valaki tud segíteni ebben:?
előre is thx

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3670) grunge válasza chap-man (#3669) üzenetére


grunge
addikt

ha van rajta tuning, akkor minden alapra vissza, aztán MSI honlapján keresd ki a lapot és a ott a bios/ Live Update-et válaszd! én igy frissitettem a VGA-m bios-át anno.

(#3668) Maxxter: ez eléggé érdekes eset...mondjuk ha jol emlékszem a tx2-nek van egy lefelé irányulo terelöje amivel a lap komponenseit hüti. lehet ez is nagyban hozzájárult. azért az meredek h a ninja nem birta el:)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3671) Maxxter válasza grunge (#3670) üzenetére


Maxxter
senior tag

Nem azon a műanyagon múlott hidd el. Próbáltam én mindent, Ninján két venti meg még sorolhatnám. A vége az lett, hogy berágtam és ment a piacra az X2 és lett a Fatality meg a Core2Duo.

Most már jó hideg van, lehet neki esek egy kisebb tuningnak :U

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3672) grunge válasza Maxxter (#3671) üzenetére


grunge
addikt

naja, meg mondjuk azok az amd-k eléggé szépen fütenek is...igy télen egészen jól is jön:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3673) Maxxter válasza grunge (#3672) üzenetére


Maxxter
senior tag

Azért nem mondanám róla, hogy nagyon fűtött. Csak az X2 nem szeretett, ennyi... A 3700+-os SanDiego-m nagyon jó volt.

Tuning elmaradt :(

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3674) t00kalmi válasza grunge (#3667) üzenetére


t00kalmi
csendes tag

Hi!

A hűtésem jó, a ház (Aerocool Magic 3D) oldala hangfaborításhoz hasonló lyukacsos fémháló amiben 1 12 cm-es venti nyomja a levegőt az alaplapra, de az NB is van egy fordulatszászabályzós 6 cm-es venti. Alapon minden úgy 30 c -on mozog. Igazad lehet abban, hogy fesz probléma lehet, csak azt nem tudom, hogy mire adjak. Meddig jó így az alaplap, hogy folyamatosan húzom?

[ Szerkesztve ]

(#3675) t00kalmi válasza Maxxter (#3668) üzenetére


t00kalmi
csendes tag

Meddig emelhetem a feszt biztonságosan? A hűtés nem gond és engem a zaj sem zavar, csak pörögjön a lap.

(#3676) t00kalmi válasza Maxxter (#3668) üzenetére


t00kalmi
csendes tag

Most éppen dolgozom, de otthon elindítom a cpu born-t kegyetlenűl!!! Kiváncsi vagyok, hogy meddig melegedik.

[ Szerkesztve ]

(#3677) Maxxter válasza t00kalmi (#3675) üzenetére


Maxxter
senior tag

Procinak 1.4V-ot nyugottan adhatsz, NB-nek 1.5V-ot

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3678) grunge válasza t00kalmi (#3674) üzenetére


grunge
addikt

akkor elég hüvös masina lehet a tiéd is:) ddr-nek adj 2.1V-ot, meg a vtt-is emeld meg egy picit.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3679) t00kalmi


t00kalmi
csendes tag

Köszönöm a Jó tanácsokat.

Sikerekben gazdag túlhúzásokat és Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Üdv: t00kalmi

(#3680) chap-man


chap-man
tag

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok minden Fatal1tys kolégának :)
Sok Fatal1tyt a fák alá :D

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3681) grunge


grunge
addikt

Csatlakozom az előttem szólókhoz, minden kedves kollégának Kellemes Karácsonyt! :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3682) Maxxter


Maxxter
senior tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3683) stephenpoe


stephenpoe
tag

Mindenkinek,nagyon sok boldog karácsonyt!!!! :P :DD :C

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3684) buherka


buherka
addikt

Minden Fatal1ty tulajnak...

...kívánok

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3685) grunge válasza buherka (#3684) üzenetére


grunge
addikt

na "ez" jöhet:D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3686) chap-man


chap-man
tag

hi
ramot fogok cserélni szerintetek melyik a jobb?
Geil DDR2 2GB 800MHz KIT Black Dragon CL5
Geil DDR2 2048MB 800MHz KIT Ultra CL4
vagy esetleg milyen fajat ami jó árban van
corsair vagy bármi mindegy csak jó legyen :)

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3687) grunge válasza chap-man (#3686) üzenetére


grunge
addikt

minél kisebb a CL érték, annál gyorsabb! jo a Geil! van még G.Skill, Mushkin, Buffalo...stb-stb. nézz be ide! én is innene szereztem a kicsikéket:)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3688) buherka válasza chap-man (#3686) üzenetére


buherka
addikt

ja-ja...minél kisebb időzítésű ramokat vegyél.
Ebbe a lapba igazán a 800-as ramok 4-4-4-12-ben, mennek a legjobban.
Ezt már kikísérleteztem :B ...pár napom elment rá, de legalább tudom.
Mushkin, Geil, CSX, Buffalo ...ezeket nézegesd. Ezek a gyártók Micron chipeket használnak.
Kis fesszel is jól bírják az alacsony időzítést ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3689) t00kalmi válasza Maxxter (#3677) üzenetére


t00kalmi
csendes tag

Köszi a tanácsot, emeltem a feszt 1,4-re és bejött, stabil. 4 GB Ram-om van, kikapcsoltam a virtual memoriát és élvezem a sebességet.
Elindítottam a Cpuborn-t és 45-47C között ugrál. Szerintem ez jó.
Lenne viszont egy kérdésem, én az 1.4-es modbios-t használom, amiben van egy olyan menü, hogy VGA CACHE és BIOS CACHE. Ezek mik és mire jók, melyik vga-n lehet bekapscolni? Nekem 7900GTX-em van

(#3690) Maxxter válasza t00kalmi (#3689) üzenetére


Maxxter
senior tag

A hőmérséklet teljesen jó.

A VGA cache-t nem tudom, én nem is találtam ilyet. Főleg a tuning részt aknáztam ki :B Hátha valaki próbálgatta innen és okosabb ebben, mint én.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3691) Maxxter


Maxxter
senior tag

Szerintem egészen jól sikerült kép.

[ Szerkesztve ]

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3692) grunge válasza Maxxter (#3691) üzenetére


grunge
addikt

FSB 511?! azt a leborult szivar végit'! mit műveltél te evvel a lappal?!:D nagyon dúrva, grat!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3693) Maxxter válasza grunge (#3692) üzenetére


Maxxter
senior tag

Kinyitottam az ablakot :DDD

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3694) grunge válasza Maxxter (#3693) üzenetére


grunge
addikt

hehe, úgy is van :DDD megkináltad rendesn friss levegővel! everest mem olvasást nem néztél? superpi rendesen meglódult:D

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3695) Maxxter válasza grunge (#3694) üzenetére


Maxxter
senior tag

Azt elfelejtettem :( Meg nem is 1:1-ben ment a memó, mondjuk jó lett volna megnézni, így mennyi a vége a memóknak is. A lap ennyit tud, ha lenne több fesz menne még. Szerintem a proci szaladna tovább is, mert "alig" kapott feszt. Nincsen elég hideg, ha lenne -20-25fok mint régen akkor lehet találnék még pár plusz Mhz-et. Végre nem Buhi tartja az FSB csúcsot :DDD :P

Lehet ha nagyon beteg leszek, berakom az egész gépet a -45 fokos hűtőbe :U

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3696) buherka válasza Maxxter (#3691) üzenetére


buherka
addikt

aj-aj... :B ...1.528V. Szegényke :B

Akkor most te vagy a dobogó első fokán :R ...én megelégszem a 2. hellyel is :D

Látom dolgozik benned a verseny szellem ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3697) Maxxter válasza buherka (#3696) üzenetére


Maxxter
senior tag

Versenyszellem nagyon is dolgozik, utálok 2. lenni.
Szerintem a procinak sok feszt is adtam, nem kellett volna ennyi, de biztosra mentem. Jó volt látni, hogy NB 20fok, proci terhelve 50fok, memóriára meg odafagyott a kezem :DDD

Ilyenkor érzem, hogy kellene egy újabb, de daily use-ra ez tökéletes. :K

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#3698) buherka válasza Maxxter (#3697) üzenetére


buherka
addikt

Én csak 1.35V-ig mentem el :B ...nekem ennyi is elég volt az 500 FSB-hez.
Majd, ha egyszer unatkozom, akkor lehet hogy én is megkenem megint a száját ;]
Mondjuk a teraszra nem fogom kivinni, max odarakom a házhoz nagy ventit :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3699) afro9


afro9
tag

Hi, na rég voltam már itt, most ünnepek alatt hál' istennek nem ülök annyit gép előtt. :)
Most viszont felmerült egy kérdés: vegyek E8500-at vagy ne? Azért írom ide, mivel maga a processzor jónak tűnik (és olcsón tudnám beszerezni), de ez az alaplap megeszi? És ha igen, húzni lehet majd ezt is (ahogy már a E4400-at sikerült 3GHz-is stabilan)?
Ha jól láttam valakiknek itt van/volt ilyen ebben a lapban, vagy legalább hasonló (E8200 /E8400)

Amúgy annyira utálok mindig csak kérdezni, meg segítséget kérni, de én nem netezek annyit, az alaplappal annyira nincsenek tapasztalataim, szal nem tudok másnak segíteni... :(

köszi

[ Szerkesztve ]

(#3700) stephenpoe válasza afro9 (#3699) üzenetére


stephenpoe
tag

....én is ebben a cipőben járok.... :B csak kérdezni szoktam...
....engem is érdekelne erre a válasz.Én is kinéztem a 8xxx-as szériát.Sokkal jobb a 4xxx-esnél?Megéri válltani? :F
Sajnálom ,hogy nem válaszoltam,csak csatlakoztam a kérdéshez.... :U
Köszi :R :R

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.