Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) stephenpoe válasza buherka (#3399) üzenetére


stephenpoe
tag

:)) ...hali! :DD

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3402) Gismo


Gismo
addikt

Én még várom a gariztatás eredményét...

(#3403) buherka válasza grunge (#3400) üzenetére


buherka
addikt

Én sem vagyok sokat az asztali gép előtt, mert hát ugye ott van már a noti :B .
De ez a fasza kis Abit lap még mindig teszi a dolgát, ha ritkán is kapcsolom be az asztalit.
Most raktam össze egy konfigot az egyik havernak és ez került bele...IP35 Pro XE :D
Az utolsó igazi Abit tuningdeszka :B

(#3401) stephenpoe...csö-csö :R ...azóta sem sikerült procit szereznem :B

(#3402) Gismo...szerintem már ilyen deszkát nem is adnak, mert nem lehet kapni :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3404) grunge válasza buherka (#3403) üzenetére


grunge
addikt

azért meglesném azt az x-48 lapot is. kár h az értelmetlen kategoriában van, de amugy biztos tuningos:) haverok is beujitottak, amikor vettem ezt a deszkát. messze nekem a legstabilabb a gépem:) az egyik skacnak asus p35-ös lapja van (majdnem 2x drágább volt mint ez), 88gt, stb,stb. a lényeg h a tavaly 300 rugós gép nem müködik ha nincs egy dróttal a radiátorhoz földelve:) na erre nem tudtam gombot varrni:D kolléga giga nf650i-je meg...vagy szétmelegszik pár perc után és fagy, vagy pedig csak amugy fagy:) másik kolléga megrögzött amd-fan, lecserélte fullos asus rakoncátlankodó lapját egy amd-s abit fatality-re, azota boldog:) én majd akkor fogom ezt lecserélni (?) :)ha majd 4-5x gyorsabb platformok lesznek..talán akkor..:D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3405) stephenpoe válasza grunge (#3404) üzenetére


stephenpoe
tag

:DD :DD :DD ....csatalakozom az előttem szólóhoz!!!! :C :C :C

BUHERKA:...Nézzek?

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3406) buherka válasza grunge (#3404) üzenetére


buherka
addikt

Az a "baj", ezzel a C2Duo procikkal, hogy bármilyen chipset köré rakják be. Sokkal többet úgy sem fog tudni. Maximum a tuning számít, de azt pl. a mi lapunkkal is simán lehet ugyebár ;] .
De mondjuk ez gyártótól is függ, mert az Abit normálisan meg tudta csinálni az Nforce 650-es lapját, a többi meg képtelen volt. Se az Asus, se a Giga, de még az Msi sem tudta normálisan összerakni a 650-es szériát.
Most ennek a srácnak beton stabil a Pro XE, és szépen meg is rántottuk benne a 8400-est. Alapfeszen simán viszi a 9X400-at, 3.6Ghz-en. Mellette egy 4850-es kártya van és 4 giga Geil Ultra. Ezzel ellesz egy ideig. :B
Én abban reménykedek, nehogy megpurcanjon a lapom, mert akkor tényleg nem fogom tudni, hogy mit vegyek helyette. Ahogy elnézem a mostani kínálatot és az Nforce lapok árát...csak annyit tudok mondani, hogy rohadt drágák :(
Néztem az Abit honlapját és láttam azokat a digitális fotókereteket :U ...ez akkora biznisz lenne :F . Szerintem ezzel be fog bukni a cég :(

(#3405) stephenpoe ...én is csatlakozom :D
Nézhetsz nekem jó kis procit, ha van kedved...közben én is böngészek.
Az itthoni cimborám, már a telefont sem veszi fel...halott ügy :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3407) Gismo válasza buherka (#3403) üzenetére


Gismo
addikt

Nah az b@***a be ha nem ugyanilyet adnának!
Direkt lett egy normális gyors tuningos alaplap vásárolva, ha mással akarják kiszúrni a szemem akkor pénz vissza...

(#3408) Gismo válasza buherka (#3406) üzenetére


Gismo
addikt

Igen ezen a képkeretes dolgon már énis tűnődtem, hogy az abit azt a részleget állítja le amiben a legnagyobb nevet szerzett magának...
Arról nem beszélkve hogy ez a képkeretes marhaság sztem totál értelmetlen. Ki vesz olyat és minek?

(#3409) grunge válasza buherka (#3406) üzenetére


grunge
addikt

ha lenne egy 4850esem, akkor én is ellennék evvel a konfiggal jodarabig:) ha bepurcanna mit vennék? háát...talán valami megfizethetöbb DFI-t,vagy valami 680i-s nv-t. ami eddig olvastam 7-es szériáról az annyira nem kápráztatott el, viszont az ára..:)
Hát igen fotokeretek...abit-ék alaplapoznának sztem, de a tulaj cég szerint (USI), veszteséges az alaplap biznic. akkor sok szerencsét a fotokeretekhez. fatality-s mérnököket már tavaly télen menesztették (ezért nincs azota nekünk bios). jopáran a biostar-hoz nyergeltek át ha jol tudom.

(#3407) Gismo : drukkolok h sikerüljön egy elfekvőben lévőhőz hozzájutni. jo kis lap ez, de ugye az ördög nem alszik...sajnálom h igy jártál vele :(

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3410) Gismo válasza grunge (#3409) üzenetére


Gismo
addikt

Köszönöm! Az a legrosszabb az egészben, hogy haveromnak raktam volna össze a gépet azzal a lappal, és már a 2. próbálkozásra is rossz lett az alaplap, akkor ezekután mit mondok neki? Hogy ez téleg jó alaplap csak épp kifogtunk 2 rosszat? :(

Amúgy én mintha úgy hallottam volna régebben, hogy az Abit mérnökei fojtatják az alaplap gyártást, nem Abit néven. Rosszul emléxem?

(#3411) buherka válasza Gismo (#3407) üzenetére


buherka
addikt

Látom te nem vagy elragadtatva, ettől a lapocskától...mondjuk meg van rá az okod :B
Az a furcsa az egészben, hogy aki megvette az elején ezt a deszkát, annak mai napig megy minden gond nélkül.
Aki meg az utolsó darabokat veszi meg, az szopik, mint a torkos boci...valóban érdekes ez a dolog számomra is.

(#3408) Gismo...én is nézegettem ezeket a képkereteket, de a büdös életben nem vennék. 100X elkölteném inkább másra a pénzt, mint egy ilyen használhatatlan dologra.
Ezzel borulni fog az Abit...az hétszencség :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3412) buherka válasza grunge (#3409) üzenetére


buherka
addikt

680i-ből is már csak LT-t lehet kapni. az meg szerintem egy béna deszka, főleg hogy le van butítva. Akkor már inkább én is DFI-t vennék...vagy egy ilyen Pro XE-t ;]
Nem tudom, hogy miért volt veszteséges az Abit deszka részleg...mai napig rengetegen veszik a maradék Abit lapokat, viszont még nem nagyon hallottam olyan emberről, aki digitális fotókeretet vett volna.
OCZ...viszont viszi tovább a Fatal1ty nevet, most ő próbálkozik vele. A Zalman is felhagyott a Fatal1ty-vel...kár :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3413) Gismo válasza buherka (#3411) üzenetére


Gismo
addikt

Igazából nincs okom az elragadtatottságra 2 egésznapos szívással a hátam mögött, aminek csak negatív eredménye volt. Kb csak annyit láttam az alaplap működéséből hogy van 1 paint-el készített bios logó és nem kezelte a memót normálisan. Amúgy 1 memóriával feltettem 1 xp-t, és toltam egy 3dmark 2006-ot 7300pont (2.8GHz Dual core Pentium D 820 1 giga ram és Geforce 9800GT)

(#3414) buherka válasza Gismo (#3413) üzenetére


buherka
addikt

Hát azért 2 nap szívás elég erős nyomot hagy az ember lelkében :U

Ezeket a Dual Core Pentiumokat nem vágom sajnos, de talán kicsit kevésnek tartom azt a 7300 pöttyöt egy 9800GT-vel. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3415) stephenpoe válasza buherka (#3406) üzenetére


stephenpoe
tag

OK :C

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3416) Gismo válasza buherka (#3414) üzenetére


Gismo
addikt

Az első szériás 2magosa az intelnek... jó lenne cserélni vmi C2D-re... nah de a pénz ugye nagyúr!
Nálam az adatlapon lévő konfiggal 8900 pötty...

(#3417) buherka válasza stephenpoe (#3415) üzenetére


buherka
addikt

Ma este bele is vetem magam a keresgélésbe ;)

(#3416) Gismo ...hát igen ezek az C2D Intelek, nagyon jól sikerültek. Remélem sokáig elleszek ezzel a 8200-es procival. Nem igazán szándékozom lecserélni :B
Nekem 12100 pötty a 2006-os Mark az adatlapomon lévő konfiggal. Proci 3.2Ghz(8X400), a VGA alapon.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3418) grunge válasza buherka (#3417) üzenetére


grunge
addikt

majdnem 3x kevesebbet csinál a 2600xt:D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3419) buherka válasza grunge (#3418) üzenetére


buherka
addikt

Hát nem egy kategória...az tuti :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3420) stephenpoe válasza buherka (#3417) üzenetére


stephenpoe
tag

....privi.... :C

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3421) buherka válasza stephenpoe (#3420) üzenetére


buherka
addikt

Ment válsz is :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3422) grunge válasza buherka (#3419) üzenetére


grunge
addikt

ne mhát, de tavaly ilyenkor nemigen volt ugye középkategoria. vehettem volna 50k-ért 8600gs-t (amit uj driverekkel veera karim:) ) vagy valami 8800gts-t 60-70ért. már akkor rossz vételnek tüntek ezek. na mindegy, majd most télen beujitok valami fincsire:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3423) chap-man


chap-man
tag

hali
vettem egy e8200 a fatal1ty fp in9slibe elindul de telepítésnél kékhalálozik?lehet amiatt h nem volt bios frissítés ilettve más miatt is lehet?

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3424) grunge válasza chap-man (#3423) üzenetére


grunge
addikt

hali! 16os bios van rajta ugye? mondjuk anélkül nem is kéne h bebootoljon. biosban tegyél mindent AUTO-ra, probáld ugy a telepitést.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3425) chap-man válasza grunge (#3424) üzenetére


chap-man
tag

15-ös biosz van rjata a biosba belép meg minden autoba van deígy sem

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3426) grunge válasza chap-man (#3425) üzenetére


grunge
addikt

akkor bios cserét javaslok. érdekes szitu, buherka kollégának meg sem ynikkant a 15össel mikor beletette a 8200asát. ha tudsz, kérj kölcsön egy régebbi procit, és avval flashelj.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3427) buherka válasza chap-man (#3425) üzenetére


buherka
addikt

Én is csak azt tudom javasolni, hogy valahogy rakd fel az 1.6-os Biost, mert azt támogatja igazán a 45nm-es procikat.
Nekem be sem jött a post képernyő az 1.5-el :B
Az a gáz, hogy a AWDFLASH progival csak Win. alól lehet frissíteni.
Én ezt úgy csináltam, hogy kértem kölcsön egy régi procit és beflesseltem az új biost :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3428) chap-man válasza buherka (#3427) üzenetére


chap-man
tag

oké thx a tanácsot
esetleg az nem lehet a baja h tul hideg?bios alatt 3 fok a proci :) (hülye kérdés lehet) :D
és a floppys frissítésröl tudtok valamit mondani?

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3429) buherka válasza chap-man (#3428) üzenetére


buherka
addikt

3 fok? az hogy? csak nem vízhűtésed tolod?

Nekem már évek óta nincs Flopy a gépemben :B ...szóval ebben a témában most kuka vagyok. Meg az a baj, hogy melóban vagyok most és csak a laptopom van nálam.
Holnap megnézem otthon, hogy megy ez a Flopy-s dolog...biztos nem nyagy ördöngösség

Nincs valami haver a közeledben, hogy elkunyizd tőle a régebbi C2D prociját? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3430) chap-man válasza buherka (#3429) üzenetére


chap-man
tag

Zalman fc 77 fatal1tys hütőm van 900fordulaton van a venti és a biosban 3 fokot ir és eddig mindig pontosan irta
de van egy 2 hawernak c2d je meg próbálok kőcsön kérni :D

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3431) buherka válasza chap-man (#3430) üzenetére


buherka
addikt

Sajnos mint ahogy az 1.6-os bios írja...Fixed 45nm CPU incorrect temperature..
Sajnos nem éppen pontos adatot ír ki a deszka a 8-as C2D-ra. De ez nem csak a mi lapunknál van így. Valamit eltolt szerintem itt az Intel, mert sokunknak hülyeségeket ír ki. De maga a proci tökéletesen működik, csak a hőmérséklet nem valós...ennyi :U
Én pl. megkenem a száját Orthos-al és felmegy 50 fokra és a borda meg jég hideg, még akkor is ha kihúzom a ventit.
Próbáld meg kölcsönkérni valamelyik cimborádtól a prockóját. Én is így szoktam megoldani a dolgot...Ez a legegyszerűbb megoldás. ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3432) chap-man válasza buherka (#3431) üzenetére


chap-man
tag

thx
nem a hő a lényeg hanem h mennyen
még 2gb ram és egy 9800gtx vagy 2 9600gt és kéx a masina :)

[ Szerkesztve ]

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3433) buherka válasza chap-man (#3432) üzenetére


buherka
addikt

Menni fog az...ne aggódj ;)
Én is próbáltam SLI-t, de ne sokat várj tőle...inkább egy erősebb kártyába invesztálj. Mivel itt SLI-ben 2X8-as sebességgel megy a kártya. Ha jól tudom a Nforce 680i SLI már tudja a 2X16-ot.
Tehát maradj az egy kártyás rendeszrnél. Ez sajnos nem az a lap, ahol ki tudod használni az SLI-t. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3434) Gismo válasza buherka (#3433) üzenetére


Gismo
addikt

Meg sajnos ezek nem azok a szoftverek ahol lenne értelme az SLI-nek...

(#3435) Gismo


Gismo
addikt

Nah úgyfest én jövőhét elején kapom vissza a fatalicsi lapot gariból...
Szurkoljatok :)

(#3436) chap-man válasza buherka (#3433) üzenetére


chap-man
tag

akkor maradok a 9800gtx-nél vagy egy 4850-nél
melyik lenne jobb? 350-es tápom van

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3437) Gismo válasza chap-man (#3436) üzenetére


Gismo
addikt

Egy kicsit ha hozzádobsz kijönne az árból egy 4870 is sztem.
A 350-es táp milyen? Ha FSP, Chieftec... kategória akkor elég lehet.

(#3438) buherka válasza Gismo (#3434) üzenetére


buherka
addikt

Pontosan...szinte semmi nem használja ki az SLI-t, CrossFire jobban ki van találva, ezt elismerem :B

Drukkolok, hogy jól alakuljon a lapod gariztatása ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3439) buherka válasza chap-man (#3436) üzenetére


buherka
addikt

350-es táp???...khm. :B Az karcsú lesz mind a kettőhöz.
Nekem a 350-es Hiper tápom megfeküdt a 320-as GTS alatt, pedig az nem egy mai darab. Ezek a mostani kártyák már többet becummantanak...sajnos.
De ne legyen igazam :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3440) chap-man válasza Gismo (#3437) üzenetére


chap-man
tag

Fsp 350-es 7900gt-m van most azt birja
a vgan meg még gonddolkozom

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3441) chap-man válasza buherka (#3439) üzenetére


chap-man
tag

hát nem tudom
a vgan pedig gondolkozom h melyiket vegyem még addig spórolok egy picit :)

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#3442) grunge válasza chap-man (#3436) üzenetére


grunge
addikt

a 4850 vagy 20% kal jobb a 9800gtx-nél és kevesebbet is eszik (csak egy 6os tápcstija van). meggondolandó a 4830 is, ez joval olcsobb a 4850nél és csak 10-15% kal lassabb, szoval best buy. 350es táp lehet hogy sovány lesz minden esetben

(#3435) Gismo: reméljük megoldonak a problémák :K

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3443) buherka


buherka
addikt

Csend van :U = ...mindenkinek jó a lapja :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3444) MarioAna válasza buherka (#3443) üzenetére


MarioAna
senior tag

Megtöröm a csendet egy kérdéssel :DD
Ez a lap szereti az E7200/E5200 procikat? Csak mert lap+procicsere előtt állok, és vagy ilyen, vagy egy Giga P965-DS4 lesz. FSB-ben amint látom mind2 500 körül vérzik el, csak a 45nm+feles szorzó támogatás kellene nekem.+a tuning ugye :DDD
Topikban visszaolvasva egy tagnak E7200-al voltak probléámái, vajon mind1ik lappal/proccal ezt csinálja, vagy az csak egy különleges eset volt :U .

(#3445) buherka válasza MarioAna (#3444) üzenetére


buherka
addikt

Csocsi ;)
Az a nagy büdös igazság, hogy amikor kiadták ehhez a laphoz az utolsó Biost, ami durván egy éve volt :B . Akkor még a 45nm-es prociból csak az E8-as széria létezett. Az E7-es széria még tervben se volt véve.
Tehát, ha ebben a lapban gondolkodsz, akkor 45nm-es téren csak az E8-ast tudom ajánlani. A többivel szopóka lesz.
Nekem meg volt a E8200-vel az 500-as FSB is, szóval ezzel a procival nagyon jól megy.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3446) grunge válasza MarioAna (#3444) üzenetére


grunge
addikt

hali! csatlakozom elöttem szóltakhoz, inkább valami E8-ast bele, vagy valami nagy szorzós E6-ost. akkor nem lesz semmi probléma:) decens kis lap ez, és stabil! gigát nem ajánlom, mennek mint parszt (máramelyik), de szépen döglenek is...

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3447) MarioAna válasza grunge (#3446) üzenetére


MarioAna
senior tag

E8 széria bizony jó, de sokallom az árát. Így meg kijön 35-be procicsere lapostól, valszeg marad akkor a giga 965-DS4, mivel más alternatíva nem nagyon van. (Esetleg Asus P5B, de az meg nem jön be :DDD )

(#3448) grunge válasza MarioAna (#3447) üzenetére


grunge
addikt

akkor nézz valami régebbi 965.ös abit lapot, én amellett tenném lea voksom. meg amugy ebben is elfutkározik a 7es széria, csak a kellégának a 6ossal többet csinált mem olvasásban vagy mi:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3449) Gismo válasza buherka (#3443) üzenetére


Gismo
addikt

De jó is lenne! Lehet hogy most égetett meg 1 giga memóriát a fatalicsi... :((

(#3450) Gismo


Gismo
addikt

És az alaplap természetesen baszik elindulni! :((( :(( :((( :((
Hogy őszinte legyek televan a faszom már ezzel a kib@szott alaplappal.
Meg a rohadt írókézzel is. Nemtudják kicserélni 1 működőre...
pl néha olyat csinál a lap, hogy vibrálnak a ledek ha áram alá helyezem, azaz bekapcsolom a tápon a kapcsolót. és ilyenkor bekapcsolni sem lehet.
Még kipróbálom másik táppal de a táp tök új 480-as Xilence.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.