Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) buherka válasza Gismo (#3299) üzenetére


buherka
addikt

Cső tesó :R

Örülök, hogy ismét a Fatal1ty táborba tartozol...úgy becsüld meg azt a lapot, hogy több ilyen már nem lesz. :U
Nekem egyszer a Bios elemem, merült ki és azzal cumiztam, meg egyszer hülyén fesseltem a Bios-t :B és kölcsön kellet kérnem régebbi procit. De amúgy tökéletesen működik nekem is.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3302) buherka válasza grunge (#3300) üzenetére


buherka
addikt

jaja...4X2 GB ram ;] ....főleg, hogy az XP úgy is csak 3.3-at lát :D Mondjuk a user-ben az áll, hogy 32GB-ig bővíthető...szerintem, még egy ilyen lap nincs a földön :D

Ja...ha már a logónál tartunk. Én kikapcsoltam a francba, engem idegesít :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3303) Gismo válasza buherka (#3301) üzenetére


Gismo
addikt

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a lap nem az enyém!
Csak én rakom össze haveremnek a gépét! Abban fog szolgálni. De mivel a tulaj nem ért a gépekhez, így ha bármi gond van akkor hozzám fut be a riasztás. De sztem a kezdeti nehézségeket leszámítva már minden rendben lesz.

(#3304) grunge válasza buherka (#3302) üzenetére


grunge
addikt

ja 32 giga 4 slotba...nemigen láttam még 8 gigás modulokat:D naja a 4 igigához is 64bites oprendszer dukálna. tök jo hogy már évek ota minden 64bites de valahogy nem terjed a cucc...

(#3303) Gismo: állitsátok be jol, azt csokolom! nekem pl jo az eredet elem. nyáron ugy 6 hétig nem volt bekapcsolva a kicsike mivel külföldön voltam. hazértem és pöccre indult, pedig azt gondoltam bios konfiggal kell majd kezdenem:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3305) Gismo válasza grunge (#3304) üzenetére


Gismo
addikt

Most úgyfest hogy már nincs vele para! Működik tökéletesen!

Viszont tudtok olyan gémet mondani amivel meglehet hajtani az sli szettet? Mert még nem sikerült oolyan játékot szerezni amiben különbséget vettünk volna észre 1db vagy 2db 9800GT közt...

(#3306) grunge válasza Gismo (#3305) üzenetére


grunge
addikt

ez játék függö is, ne mminden kezeli az sli-t...pl crysis, ott számit a dolog.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3307) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
A lap van,hogy tök random nem indul el,illetve megy,de a POST képernyőnél megáll..
Volt valakinek ilyen problémája a lappal?

Köszi!

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#3308) buherka


buherka
addikt

Néztem skacok az új Nforce alaplapok árait...és hujjjj :Y , azt hiszem a mi lapunk volt az utolsó szériás megfizethető deszka...rettenet elszaladtak az árak :(

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3309) buherka válasza 3shae (#3307) üzenetére


buherka
addikt

Nekem volt...és kiderült, hogy kipurcant a Bios elem...mondjuk lehet a táp is.
Kérj kölcsön tápot valakitől...teszt erejéig ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3310) 3shae válasza buherka (#3309) üzenetére


3shae
aktív tag

Köszi,majd megnézem ezt az elem témát,de ma ahogy hazajöttem a munkából,pöcc-röff indult...
Nem értem.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#3311) grunge


grunge
addikt

dead space. probálta valaki?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3312) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

aloha emberek
mi a helyzet?
reg jartam erre
vmikor megcsinalom a bios frissitest :U

azon filozok hogy lecserelem a 9800gtx-et:D gtx260-ra:)
sztetek mennyivel jobb?

(#3313) Gismo válasza Cobrusz (#3312) üzenetére


Gismo
addikt

És ha 4870 (x2?)-re cserélnéd?

(#3314) buherka válasza 3shae (#3310) üzenetére


buherka
addikt

Nekem is ezt csinálta...volt, hogy indult volt hogy nem, néha meg csipogott menet közben.
Aztán vettem egy zsír új Maxell Lithium 3V-os elemet és azóta fasza minden.
A régi elemet kimértem és jóval 3V alatt adott le, olyan 2,5V...ami még volt benne. Ez már elég ahhoz, hogy meghülyüljön szegényke.
Remélem neked is csak ennyi a bajod :U

(#3311) grunge...én próbáltam :K ...az írányítás az nagy fuck :o , és 3X is lefagyott egymás után. Azóta nem foglalkoztam vele.
Ez a játék arra jó, hogy beszarasd magad, mert jó félelmetes amúgy ;]

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3315) buherka válasza Cobrusz (#3312) üzenetére


buherka
addikt

Azóta nem csináltad meg a bios frissítést?...aj-aj :U

Én már egy éve tolom a játékokat fullban a 8800GT-vel és semmi bajom sincs semmivel.
Szerintem ne cserélgess semmit, amíg jó valami...ha meg sok a lóvéd, akkor add nekem ;] :P

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3316) grunge válasza Cobrusz (#3312) üzenetére


grunge
addikt

végülis amíg nem szorakozik, addig hagyjad a biost...ha már eddig toltad vele:D sztem joval jobb lehet az a gtx260, de a 9800gtx-el kb egy árban lévő HD4850 is gyorsabb nála vagy 20-25%-al, és kevesebbet fogyaszt. ha mennek a gamák, akkor hagyjad ezt is, ugyis nemsoká jönnek uj cuccok sztem :K

(#3314) buherka: jaja tudom h fosatós ;] ami videot láttam eddig rola, az bejött, igaz fura a nézet, fps-modban talán joban bejönne

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3317) buherka válasza grunge (#3316) üzenetére


buherka
addikt

A nézet az nagyon gagyi a játékban...néha a fél arcod kitakarja a fél képet...ha pont onnan jön az ellen, akkor már csak azt fogod látni, hogy belédver egyett :U
kicsit konzolos a cucc :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3318) Gismo


Gismo
addikt

Helló embrörök!
Most tartok ott az alaplappal, hogy pár évre véglegesre kéne összedobni, viszont kapott 2x1GB 800MHz Gail Ultrát és dual channelben nem indul. Ha két egymás melletti slotba rakom akkor hajlandó indulni a lap, viszont ha azonos színekbe raknám, akkor sípol, hogy nincs ram.
Ugyanezt játsza el az én 800-as Elixírjeimmel is...
Tanácstalan vagyok.

(#3319) buherka válasza Gismo (#3318) üzenetére


buherka
addikt

Pedig ez a lap nagyon is karmolja a Geil ultra (Racing Orange) ramot, mert nekem is az van benne, méghozzá 4X1 giga és mocskosul megy vele.
Nekem akkor sípolta ki, ha nem pattintottam be normálisan a slotba a ramot...hátha neked is csak ennyi a gond. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3320) grunge válasza Gismo (#3318) üzenetére


grunge
addikt

bios mi van rajta?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3321) Gismo válasza grunge (#3320) üzenetére


Gismo
addikt

gyárilag a 16-os BIOS van rajta.

(#3322) Gismo válasza buherka (#3319) üzenetére


Gismo
addikt

Bepattintgattam jól, mert eddig 2párral (Geil és Elixír) is ugyanezt csinálta, hogy duálban nem volt hajlandó elindulni, singülben meg simán és totál stabilan megy.

(#3323) Gismo


Gismo
addikt

BIOS-t is frissítettem most és ugyanúgy semmi változás...(16-ról 16-ra)
Van a biosban valami funkció, vagy akármi amelynek átállítása pozitívan befolyásolná ezen probléma megoldásához vezető út alakulását?

(#3324) grunge válasza Gismo (#3323) üzenetére


grunge
addikt

tedd a ramokat unlinked-re, azaz ne legyen szinkronban az fsb-vel (még singel channel modban csináld ezt), valamint adj neki 2V-ot. ha ez megven restart, majd kikapcsolás és pakold át dualba. miylen procko van mellette? ha régebbi akkor jobb lenne a 14modbios használata, azt a 200-adik hsz-ben megtalálod!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3325) Gismo válasza grunge (#3324) üzenetére


Gismo
addikt

oksa köszi kipróbálom!

(#3326) Gismo válasza grunge (#3324) üzenetére


Gismo
addikt

A Geil ramokra 2.3V van írva. Merjek nekik annyit adni? Mert ugye az a gyári érték.(asszem) Vagy az csak azért van ráírva hogy addig bírja a feszt, többet ne adjak neki?

(#3327) Gismo válasza grunge (#3324) üzenetére


Gismo
addikt

2.8-as Dual Core proci van mellette (Pentium D 820) de ez az unlinked dolog egyelőre úgyfest h sajna nem jött össze...

(#3328) grunge válasza Gismo (#3326) üzenetére


grunge
addikt

mi van pontosan rá irva? *.*-2.3V vagy csak 2.3. ha csak az van ráirva akkor add meg neki. az enyémnek pl 2.1 kell a hibátlan müködéshez... de ekkor megy 1000et is:)

hm...probáljátok ki a 14modbiost! sokunknak evvel ment normálisan régebbi prockoval. (nem E8****).

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3329) buherka válasza Gismo (#3326) üzenetére


buherka
addikt

Nekem a Geil Ultra 1.87V-on stabilan tartja a 4-4-4-12 2T-s időzítést 800-on. Tehát a bios-ban ez 1.9V-ot takar.
Igen...és azért van annyi ráírva, mert az a max ami adható neki.

Annak alap feszen, azaz 1.8V-on is totál stabilnak kell lennie :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3330) Gismo válasza buherka (#3329) üzenetére


Gismo
addikt

Single channelben az is.
De duálban elsem indul.
Akár Geil-t rakom bele, akár az Elixir-t.
Kingmaxból sajna nincs 2 db h kitudjam próbálni...

(#3331) 3shae válasza buherka (#3314) üzenetére


3shae
aktív tag

Igen emlékszem!

Ma megvettem az elemet,holnap belerakom a lapba!

Köszi

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#3332) grunge válasza Gismo (#3330) üzenetére


grunge
addikt

próbáld fel azt a 14mod-ot...

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3333) Gismo válasza grunge (#3332) üzenetére


Gismo
addikt

Igen, most az következik!

(#3334) buherka válasza Gismo (#3330) üzenetére


buherka
addikt

Szivesen adnék kölcsön ramokat tesztre, de most is Geil Ultra ramokat vettem a haver gépébe :B ...meg amúgy is csak azt veszek mindenkinek :)
Meg nekem is csak ez van a gépemben :U

Én is javaslom az 1.4-es Modbios-t, én azt használtam az E4400 valamint az E6700-es proci alá és az volt a legjobb. Kár hogy az 1.4 Mod nem támogatja a 45nm-es procikat....nagy kár :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3335) Gismo


Gismo
addikt

Jahh de most jut eszemben, hogy a lap havernál volt pár napra teszt erejéig (IL8 helyére tette be) és ott ment benne duálban 2db Kingmax 667 1 gigás...

(#3336) Gismo


Gismo
addikt

A modbios sem hozta meg a várva várt eredményt.
Ugyanúgy csinálja...

(#3337) Gismo


Gismo
addikt

Most 3 memória modullal megy az alaplap.
Ami azt jelenti, hogy post screen van, windows is elkezd betölteni de kb 2 másodpercenként változik a kép... tehát a win logó is iszonyat lassan jön be, és a betöltés folyamatjelzőjét is legyorsulná 1 döglődő csiga...

(#3338) Gismo


Gismo
addikt

Beletettem 4 memóriát úgy hogy páronként egymás mellett legyenek, hogy ne legyen dual, fel is ismeri mind a 4-et, de windows betöltésekor szintén q**a lassú.
Utána megcsereberéltem, hogy ha lehet dualban menjenek, de úgy megint nem indult el a lap.
Kezd teleszaladni a bocskorom ettől a szartól. Nemsok kell a Ctrl+Alt+Bakancshoz...

Viszont köszönöm az eddigi segítségeiteket. :R :R
Ha van még valami ötlet, várom. :R

(#3339) Gismo


Gismo
addikt

4 modullal megpróbáltam XP-t telepíteni de ugyanannál a pontnál mindig kékhalálozik.
Most futtatom rajta estig a Memtest+ -et de a memóriák újak tehát azokkal ugye nem lehet baj. (főleg nem 3 párral egyszerre)
Tehát a tanácstalanság a tetőfokára hág.

(#3340) Hawk1979 válasza Gismo (#3339) üzenetére


Hawk1979
őstag

Végülis akkor most mennyi feszt adtál a ramnak???
Vagy még mindig alapon 1.8volton éheznek?

(#3341) Gismo válasza Hawk1979 (#3340) üzenetére


Gismo
addikt

Kaptak már mindenfélét.
2volton sem volt különbség, 2.3-on sem, 1.8-on is ugyanazt teszi... :O

(#3342) grunge válasza Gismo (#3341) üzenetére


grunge
addikt

hm. mennyi annak a prockonak az fsb-je? lödd be azt fix MHz-re és a memokat is, majd az időzitéseket is. tedd ismét unlinked-be memokat, add meg neki a szükséges feszt, és ajd egy picit az NB-nek is. ugy 1.31-1.35-öt.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3343) Gismo válasza grunge (#3342) üzenetére


Gismo
addikt

800MHz az fsb-je! (Ez kell akkor a QDR-hez) Memók is 800-on mennek.
Az időzítéseit honnan tudhatom meg a ramnak? Azon kívül hogy auto-n felismer amit felismer? (Most az Elixír ramokkal próbálom, mert a Geil kölcsön lett adva)
Ok állítgatom amit írtál és szétnézek ram gyártói honlapon.
Köszi, hogy még van türelmed hozzám. :R

(#3344) Gismo válasza grunge (#3342) üzenetére


Gismo
addikt

Megtörtént de semmi pozitív javulás :O

(#3345) grunge válasza Gismo (#3343) üzenetére


grunge
addikt

segitünk ahol tudunk ;) a ramot a chipset setupnál lehet állitgatni asszem, rég motoszkáltam biosban:) hát ha továbbra sem megy akkor tényleg nem tudom mi lehet....talán szedjetek ki minden egyéb nélkülözhető hardvert belöle, probálkozzatok ugy...esetleg másik procit bele.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3346) buherka válasza Gismo (#3343) üzenetére


buherka
addikt

Fontos lehet a ram időzítése, mert ha pl. 2T helyett 1T-re van állítva, akkor ugyan ezt csinálja nekem is mint neked...lefagy mint állat :U
Ebben a menüpontban tudod állítani az időzítést:

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3347) Gismo válasza buherka (#3346) üzenetére


Gismo
addikt

Igen próbáltam 1T-n és 2T-n is, Adtam az északi sarkkörnek pluszba feszt, beállítottam a memókat fixre, fsb(QDR)-t is memó megkapta a hivatalos 2.1V-ot ilyenkor teljesen jól elindult mikor 1db Geil volt benne... betettem mellé párba a másikat hogy duálban próbáljanak menni és akkor megin víííííííííííííííííííííííííííí fogadott.

(#3348) buherka válasza Gismo (#3347) üzenetére


buherka
addikt

Hát akkor ott valami nagyon sz@r :( .
Elvileg a deszka be is állítja magának az optimális időzítést, ha a Auto-n van...szóval ez sem lehet hiba.

Amúgy ez az a lap, amit gariból visszakaptatok?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3349) Gismo válasza buherka (#3348) üzenetére


Gismo
addikt

Igen az!
Én azt vettem észre, hogy akármi időzítést állítok, be úgymarad ha autora teszem is. tehát az auto az már nem autodetect-et jelent hanem kb az utolsó állapotot. :F

(#3350) grunge válasza Gismo (#3349) üzenetére


grunge
addikt

hm ez is fura...annál a lapnál valami nagyon nem kerek... :(

159 SW 1.9 jtdm <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.