Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) grunge válasza buherka (#3250) üzenetére


grunge
addikt

jövö hét tisztulás. ezen a héten nem volt iylenekre idö:)

cod 5?! én még a far cry 1-et sem vittem végig...begyüjtöttem csomo gámát de valahogy nincs idöm...majd télen

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3252) stephenpoe


stephenpoe
tag

....már én is játszom a Crysist.... :K Tényleg nagyon jó....persze gyorsan végem.... :U
Sziasztok :DD

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3253) -royalflush-


-royalflush-
tag

sziasztok :R
kicsit ég a pofámrol a bör h nem is válaszoltam a multkor és eltüntem...na mind1 jo rég volt :B
meg tudnátok mondani nekem h van egy gépem,amit itt egyesek ismernek is....ugye sata-ás vinyom van...és belerakok egy ide-s vinyot és nem bootol be rola..azon is van egy windows...
mert ugy néz ki eladom mostmár tényleg és a vevőnek a saját vinyojával kell mert h adatok meg mittoomén....pedig felajánlottam neki adatmentés ujj win stb :F nemértem mind1..hülyeség az egész.....
szoval mi lehet?? :( elvileg masteren van......vagy biosba át kell állitani valamit....vagy egy másik win soha nem is fog elindulni az én konfigommal??
bocs h ilyen hülye kérdésekkel fárasztalak titeket :R..meg nem gyengén off :DDD

üdv

[ Szerkesztve ]

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3254) stephenpoe válasza -royalflush- (#3253) üzenetére


stephenpoe
tag

...szia...
Hát,nem én vagyok a legtapasztaltabb e szakmában,de úgy látom,a többiek távol vannak....hátha tudok segíteni.... :P
-a "nem bootol be" alatt azt érted,hogy az IDE-s hard drive ról akarnád bootoltatni,amíg rajta van a SATA-s is,vagy lehúzod a SATA-st,és úgy sem bootol?
-amikor elindítod,csak fekete képernyő jön,vagy ír valamit?
-ha benn van mindkét hard drive akkor sem bootol az eredetiről?
-ha áttennéd slave módba az ide-t, és benn van a SATA,nem jelentkezik be a másik?

Nos én ezekkel kezdeném,ebből szerintem sokmindent le lehet szűrni.... :B
Ha véletlenűl ezeken már túl vagy,vedd semmisnek az egészet,ne haragudj a közbekotyogásért.... :W
....de ha nem.....akkor a válasz után folytatjuk.... :C

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3255) grunge válasza -royalflush- (#3253) üzenetére


grunge
addikt

haliho! bizony nem fog az menni, már probáltam:) win reinstall megoldja...

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3256) -royalflush- válasza stephenpoe (#3254) üzenetére


-royalflush-
tag

helo!
csak ide-s vinyo van,a másik lehuzva -..........
de mint látom Grunge kolega le is irta a választ...... :D

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3257) -royalflush- válasza grunge (#3255) üzenetére


-royalflush-
tag

valahogy gondoltam h ez lesz....nem is értem mér kell neki a saját vinyojával...tök kész vagyok miatta :Y :D
azért köszi :R
üdvözlöm buherka kolegát is ... . . . .

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3258) -royalflush- válasza stephenpoe (#3254) üzenetére


-royalflush-
tag

amugy köszi neked is hogy válasszoltál !!! :R rendes tőled :K

üdv jo éjt

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3259) stephenpoe válasza -royalflush- (#3258) üzenetére


stephenpoe
tag

:DD

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3260) grunge válasza -royalflush- (#3257) üzenetére


grunge
addikt

az emberek a különleges igényeikkel:) miért is legyen egyszerü az élet?? :D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3261) buherka válasza -royalflush- (#3253) üzenetére


buherka
addikt

Szevasz tesó :R ...én is üdvözöllek ;)

Bizony...ahogy grunge pajti mondja, arra a vinyóra saját win.-t kell rakni azzal a géppel amiben lesz és akkor már el fog indulni.
A win-ek van egy bizonyos védelmi rendszere, hogy ne lehessen így sokszorosítani. Mert amikor beraksz egy vinyót egy gépbe frissen telepített win-el, akkor az megnézi induláskor a hardverelemeket és ha nem egyezik azzal, amiben eredetileg telepítve volt, akkor nem fog elindulni. :U
Gondolom, már tapasztaltál te is olyant, ha pl. a saját gépedben lehúzol egy DVD írót és nem raksz semmit a helyére, már akkor sem bootol a rendszer.
Ki van ez találva, hogy ne tudjál kummantani.
Szóval win. reinstall ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3262) -royalflush- válasza buherka (#3261) üzenetére


-royalflush-
tag

köszi a választ! :R

más!: vettem ma egy külső vinyot,egy házat meg egy 160 gb samsung vinyot......nem találom sehol :(
nincs a sajátgépben!!!!hol keressem vagy mi ilyenkor a teendő kedves kolegák????már kész vagyok teljessen.... :(
eszközkezelőben ott van....nem értem
léci segitsetek!!
köszi üdv

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3263) -royalflush- válasza grunge (#3260) üzenetére


-royalflush-
tag

ne is mond tök elegem van....van elég bajom még bonyolitják....áhhh :DDD

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3264) grunge válasza -royalflush- (#3262) üzenetére


grunge
addikt

vezérlőpult/felügyeleti eszközök/ámitógépkezelés majd Tárolás/lemezkezelés. ott ha megjelenik, akkor csak meg kell formázni, particionálhatod is és használatra kész:)

bringád meg van még? én most szálltam le rola, esti sprint rulez:D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3265) -royalflush- válasza grunge (#3264) üzenetére


-royalflush-
tag

nagyon köszi már segitettél is....épp most formázza...tényleg ez volt a baj..meg nem inicializálta vagy mi... :B

bringa természetessen megvan...én fél hat körül száltam le rola amikor hazaértem a melobol,csak azzal járok dolgozni,mondjuk reggelente kissé hüvi van már :DDD
a hegyibringát eladtam ..épp épitgetem a másikat...ezt egy majdnem CC bringának szánom,igaz dh hajtoművel meg kormánnyal...de egy olyan mindenes bringát akarok,amivel lehet mértékkel mászni is meg ha kell lehessen zuzni lefele erdőbe ;]

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3266) stephenpoe


stephenpoe
tag

Sziasztok!
Buherka mester...itt vagy?
Az idő:3:38.....ennyi van még hátra....el kellene,hogy olvass mindent pontosan,nehogy megvegyen aszt valami nem klappol!!!!! ;]

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3267) stephenpoe


stephenpoe
tag

...tárgytalan.... :(((

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#3268) grunge válasza -royalflush- (#3265) üzenetére


grunge
addikt

nincs mit, örülök h ez volt csak a problem!:)

épp a minap gondolkodtam h kéne nekem is valami hegymászos bringa...ez a mostani aszfaltra termett, pláne a slick gumikkal ;] terepre badarság lenne kivinni, hiába hasonlit valami hegyi drótszamárra:) hiányoznak a régi sárdagasztások, erdei ökörködések, lehet nekiállok valami költséghatékony terepjáro összedobásának:) bizony reggel már hideg van, nomeg köd...mondjuk most este sem volt már az igazi, jön a xar idö hamarosan szögre kell akasztani a gépet... :(

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3269) -royalflush- válasza grunge (#3268) üzenetére


-royalflush-
tag

hát figyu tesa!!én télen is küldöm a kerót...jo mondjuk havazásba és jégesőbe persze nem tolom....volt idő amikor muszáj volt bringafutár koromba....nem volt tul jo kötelezőszerűen menni...meg se kottyan a melohelyem ;] ...nem nagyon hagyom pihenni szegénykéimet ;]
igen nekem is hiányzik az erdő,pedig csak kb 3 honapja nincs montim,alig várom h mehessek ujra :K

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3270) -royalflush-


-royalflush-
tag

ja amugy elvitték a gépemet....kicsit sajnálom is :( :DD
nekem nagyon jol teljesített az alaplap és a többi is.......
remélem azért majd még szóbaálltok velem mert nincs már fatal1tym :U

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3271) grunge válasza -royalflush- (#3269) üzenetére


grunge
addikt

télen az ösrégi 20k-s birngát nyuztam, amíg szét nem tört a hátsó tengely:) erre e télre renbehozom, azt adj neki! a mostanit sajnálnám szétbarmoli a hoban/terepen...:)

szobaállunk veled persze, csak idönként akkor nézz be ide:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3272) buherka válasza -royalflush- (#3265) üzenetére


buherka
addikt

Én most kapok a havertól 2 pár 2006-os XTR V-féket. Nami-nyami...már alig várom, hogy kipróbálhassam.
Vadi-új mind a kettő :C ...leesett a pócról ;]

(#3267) stephenpoe...bocsi tesó :U :((( ...ki kellett mennem a németekhez és azt hittem, hogy még licit vége előtt hazaérek. De nem :W
Nézek másikat :R
Tök rendi vagy, hogy segítesz :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3273) Gismo


Gismo
addikt

Fejlemények gariztatott lappal kapcsolatban: Cserélik írókézék.
Köv. Kedden veszem át és még azon a héten abból a lapból komplett gép lesz. :C

(#3274) buherka válasza Gismo (#3273) üzenetére


buherka
addikt

És milyen deszka lesz helyette?...Ugyan ez? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3275) Gismo válasza buherka (#3274) üzenetére


Gismo
addikt

Természetesen!

1 kérdés: Nektek PWM-el szabályozza a procihűtőt rendesen a lap?

(#3276) Gismo


Gismo
addikt

Amíg még lehet kapni Abit lapokat, ismerősöknek is azt ajánlgatok. Most kéne lecserélni 1 IL8-ast valami olcsó de full felszerelt nagyon jó alaplapra.
Ötletek? p35 PRO XE- re gondoltam de egy IX48 vagy ix38 széria jobb lenne csak elmebaj drága.... :(

[ Szerkesztve ]

(#3277) buherka válasza Gismo (#3275) üzenetére


buherka
addikt

Én kipróbáltam egy PWM-es gyári hűtést és teljesen jól kezeli :K
Mondjuk nekem fixet pörög rajta egy bazi nagy cooler 1500-on...még így is 37 fok, full terhelve az E8200-es :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3278) buherka válasza Gismo (#3276) üzenetére


buherka
addikt

Ha erre a lapra gondolsz, akkor ne sokat habozz szerintem :U. Mert ez egy akkora brutál tuning lap, mit a hétszencség.
Jól kiforrott chip-szet és garantált tuning. Ez az Abit-nak a csúcs tuniglapja most és sajnos utolsó :O

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3279) Gismo válasza buherka (#3278) üzenetére


Gismo
addikt

Nem tuningra kell alaplap, inkább arra, hogy baromi megbízható legyen!
Nekem az ix38-QuadGT szimpatikusabb. Csakhát drágább is.
És sokkal több a gond vele...

[ Szerkesztve ]

(#3280) buherka válasza Gismo (#3279) üzenetére


buherka
addikt

Tehát marad a PRO XE ;] ...az megbízhaó is :K És megy, mint az állat :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3281) Gismo válasza buherka (#3280) üzenetére


Gismo
addikt

Rendben akkor azt ajánlom neki :)
Köszi! :R

(#3282) -royalflush- válasza grunge (#3271) üzenetére


-royalflush-
tag

ha csak az a baj azt fillérekből meg is úszod...meg kell a mozgás télen is :K
hát meg is értem h sajnálnád,igazábol minden terepre másik bringa kéne :D

ha a ph-n járok csak és kizárolag ide látogatok,meg a hirek...... :B

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3283) -royalflush- válasza buherka (#3272) üzenetére


-royalflush-
tag

hú jo is az a xtr v fék,az tényleg finom árú....nekem régebben volt(csak elöl) 2002es,és nagyon jo volt...viszont a gyári fékpofája nekem nem jött be ,le is cseréltem hamar..raktam bele cool stop ot :)

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3284) buherka válasza -royalflush- (#3283) üzenetére


buherka
addikt

Most nekem Sram 9.0-ás fékek vannak elöl-hátul XT fékkarral...ez is satu, mint állat.
Gyárilag ebben is cool stop volt, amit te is mondasz, de sajna már elkopott így Corratec sárgát raktam bele, rettenet jó ez is....kicsit lágy és nem karistolja a felnit.

Kíváncsi leszek az XTR-re :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3285) buherka válasza Gismo (#3281) üzenetére


buherka
addikt

Az az igazság, ha bármilyen lapot veszel 20K felett, az már valamilyen szinten tuning lap...szóval olyan, hogy nem tuningra kell, sajna már nem létezik. :B
Annyit kell minimum húzni egy procin, amit alap feszen bír...ennyit mindenki megérdemel ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3286) Gismo válasza buherka (#3285) üzenetére


Gismo
addikt

Na igen de akkor már a speedstep nem működik és nagyon fontos a gép halksága is (mivel elég soxor megy a gép éjszakákon át) így viszont a procc hűtő folyamatosan fullon tekerne, ami hát kicsit hangos.

(#3287) buherka válasza Gismo (#3286) üzenetére


buherka
addikt

Hát azért az nem így van :U ....a speedstep-et akkor is használja a proci, ha húzva van ;)
Tehát használhatsz te 1600-as FSB-t is, a proci akkor is vissza veszi a szorzót.
Amúgy meg ki kell kapcsolni a PWM-et a rákba, én sem használom, mert fixen megy a venti.
Szinte senki nem használja ki ezt az automatikus ford.szám szabályzást.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3288) Gismo válasza buherka (#3287) üzenetére


Gismo
addikt

Pedig hasznos funkció ez a PWM szerintem. Havernál is az IL8-as lapban van egy Pentium D 945, s amikor játszik és felmegy a hője 40 fok körülire akkor feltúrbózza a Freezer 7-et, aztán ha nem használja ki a procit 100%-osan akkor visszahűti 22-23 fokosra és a hűtő is visszavesz így lesz szinte hangtalan a gépe... ami este elég jól tud jönni.

És énis használom az adataimnál lévő konfigban. Ha nyugi van így nem pörög 1000-et se a procc hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#3289) grunge válasza -royalflush- (#3282) üzenetére


grunge
addikt

ebben igazad van, söt tovább megyek, mindenhova más gumi/nyomás is kéne:D

(#3287) buherka nekem megya pwm és a speedstep is, szal halk és kis tuning is van rajta:) amugy a pwmröl anyit hogy még soha nem érte el az 50fokot amettöl fel kéne pörgetn ia ventit. arctic square tesz ia dolgát:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3290) -royalflush- válasza grunge (#3289) üzenetére


-royalflush-
tag

én azon filoztam,h ugye nekem van az országutim(f.moser),ezt a bringát meg amit összerakok hegyekre meg erdőre,fűzök bele két cserekereket,sima szlikkgumisat,meg egy durva terepre valo gumisat,mondjuk ezzel csak az a baj h akkor már kéne még két tárcsa is a fékeknek...akkor lenne tuti de ez mind péééz..de igy még valamennyire mondhatni van mindenhova gépem.... :K

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3291) grunge válasza -royalflush- (#3290) üzenetére


grunge
addikt

hát igen, igy lenne legfaxább...lehet költeni erre is rendesen:) egyik spanom mutatott egy képet, haverjának bringát szereltek össze 7végén, 400rugo volt csak a váz :Y majd megnézem a pontos tipusát, valami triálos figurázos téma:) morfondiroztam h veszek tárcsaékeket, de országutra nemtom mennyi hasznom lenne a dologbol. nomeg a mostani fékek is harapnak:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3292) -royalflush- válasza grunge (#3291) üzenetére


-royalflush-
tag

szerintem országutra fékerőben nem kellhet több, mint amit egy jol beállitott V fék produkál..
a tárcsának országuton talán a rossz vizes időben lenne jelentősége,meg mondjuk jol is néz ki....de kérdés h mennyit bringázol saras vizes időben.....ha sokat mész hamar megeszi a felnit is meg a fékpofát is,tárcsa joval tovább birja..persze ez is fékpofa függő....
a kis bringás topik :DDD
engem egyszer lelőnek a módik,az tuti.... :D

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#3293) buherka válasza -royalflush- (#3292) üzenetére


buherka
addikt

Én is V-féket használok, már sok éve...és nem igazán izgat a tárcsafék kérdése.
Az meg a másik, hogy a titán vázamon nincs is tárcsafék-szem, szóval amúgy is csöcs a dolog.
Amúgy meg jó CC-s módjára én azt mondom, hogy egy montit tekerni kell és nem fékezni ;]

Ja és hogy maradjunk a szakmai részénél is a dolognak...lehet, hogy sikerül elcserélnem a GEIL ramjaim, OCZ Fatal1ty-re...sirályul nézne ki a Fatal1ty lapban :U nyam-nyam

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3294) buherka válasza grunge (#3289) üzenetére


buherka
addikt

Én múltkor meghajtottam az E8200-est Orthos-al és jól felment 50 fok fölé, a borda meg jég, hideg volt :U
Ezek a korai E8xxx-es procik baromira nem mutatják a tutit, állítólag az intel elkúrta a hőszenzort bennük.

Amíg nem gyullad ki, addig nem foglalkozok vele :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3295) grunge válasza -royalflush- (#3292) üzenetére


grunge
addikt

birngás topic ja!! a lappal maugyis minden rendben, ezt már rég tisztáztuk:) naja egyetlen érv számomra is atárcsa mellett a kinézet lenne, amugy elégedett vagyok a v-fékekkel is:) ki tudja mit hoz as jövö, ha majd nem tudok nagyon mire költeni....

(#3294) buherka : az tuti jol mutatna, már én is gondoltam rá:) most vidkarikat nézegettem és nem kápráztatnak el az árak...jo lenne télre vmi eröseb amikor ugyis lenne idö gémelni picit. naja E8-as procisok közül szinte mindenkinek hülyeségeket ir a szenzor, amig nem ég, jo az:D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3296) buherka válasza grunge (#3295) üzenetére


buherka
addikt

Most néztem, hogy ebből a Fatal1ty ramból csak 2x2GB-os kiszerelés létezik...tehát ezt buktam. mert nekem 4X1GB kellene :U
Lehet, hogy nézek OCZ SLI ramot ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3297) grunge válasza buherka (#3296) üzenetére


grunge
addikt

miért akarsz 4*1-et? ha 2*2 be tennéd akkor pl nem melegede anyira. meg néztem teszteket erröl, eléggé klafa ram.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#3298) buherka válasza grunge (#3297) üzenetére


buherka
addikt

Olyan gagyin nézne ki, ha 2 slot üresen lenne :B ...vagy vegyek bele 4X2Gb-ot ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3299) Gismo


Gismo
addikt

Nah hali embörök!
Újra itt!
Legarizódott a fatalicsi lap. Cserés lett.
Ígyhát tegnap este munkára akartuk fogni, mert ugye azér van. Összelaáptoltuk a gépet. 480-as Xilence táp, 4 giga ram (mondjuk ezek közt 3 különböző volt...:S és 2db 9800GT).
Bekapcsolás... Se kép se hang... anyázás... 1 darabig ki s be kapcsolgattuk hátha vmikor életre bír kelni... semmi.
Az SLI megoldást kiszedtük a 4 giga ramból csak 1et hagytunk benne...bekapcsoltuk... semmi! :(((
Kis matatás és hosszas felmenők szídása közepette gép áramtalanítást és elem eltávolítást végeztünk egy bios resettel karöltve.
Így vártunk a kiszedett elemekkel 20 percet.
Eztán a 24tűs alaplapi tápdugeszből csak 20 tűt dugtam be (meg persze bevolt dugva még a 8 tűs procitáp) a memóriát is kicseréltem a nem Nanya chipes Kingmaxra, majd bekapcsolás után életre kelt. :C :C
Öröm és bódottá!
Ezután a probléma okát kiszűrendő visszadugtam a +4 tús alaplapi tápcsatit. Ezután is bekapcsolt a gép.
Akkor visszatettem azt a memót amivel nem kapcsolt be... azzal is működött.
Visszalapátoltuk az SLI-t és mostmár ígyis működik.
Szal a probléma okára nem derült fény, viszont működik és ez a lényeg!

És az extra a dologban az, hogy 1 feltelepített 64bit XP alatt cseréltünk alaplapot (Abit IL8-ról erre) és simán ment. Se kékhalál se semmi. Bár 1 darabig telepítgetett de utána ment.
Szóval a helyzet most úgy áll hogy megy a lap és baba!

Viszont mindenkinek ilyen kezdetlegesen béna a bios logó?
Nekem ECS alaplapom van de sokkal 3D-sebb és szebb(Nem beszélve az Abit logó píros színéről.)
Bocs ha hosszú voltam. De jó végre sikerélményt átélni a lappal. Főleg hogy több mint 1 órát szüttyögtünk vele hogy beinduljon.

(#3300) grunge válasza Gismo (#3299) üzenetére


grunge
addikt

hiho!

Örömmel halljik h minden okés a cuccal, mi mengondtuk h jo lesz:) nekem speciell nem volt szorakozás az összerakásnál, egyböl ment, viszont másnap nem akart elindulni a lap, mivel a memonak nem adott elég feszt, igy gyorsan feltettema modbiost, és a probléma megszűnt (most gyári 16-al tolom, avval is tökéletes). a bios logo nekem pl bejön, ép paz tetszik benne h piros és nincs szétextrázva :D

(#3298) buherka: 4*2?! na az vicces lenne:) azután nemigen kéne memora költened, az is biztos:D

159 SW 1.9 jtdm <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.