Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) jozsi021 válasza jozsi021 (#7498) üzenetére


jozsi021
újonc

Üdv mindenkinek!

Tegnap telefonálgattam kicsit...

lényeg, hogy 2012 után a Volvokat már ilyen Sensus-szal szerelték csak. Amibe ilyen van, azzal be kell menni a Volvo szervízbe, 25-30e HUF-ért frissítenek egy rendszer szoftvert, ami lehetővé teszi, hogy innentől a tulaj magának frissítse ingyen a térképeket, hangvezérlést. Az új térkép, hangvezérlés rendelkezésre áll a honlapon, egy pen drive-ra le lehet tölteni, kocsiba bedugod az USB-be és magától megcsinálja... nagyjából 40 perc.

Az első szervízes telepítés az több órát vesz igénybe...

Józsi

(#7502) Rivaul válasza jozsi021 (#7501) üzenetére


Rivaul
addikt

Hogy ezekkel az autókkal már mindenért az informatikushoz kell rohangálni az nekem igen sokat levon az értékéből. Pl egy ülés csere vagy autós rádió vagy a légzsák lehúzása stb...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7503) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok!

Egy kérdés: VOLVO S60 D5 - akkusaru levételt követően miért lehet az, hogy a vízhőfok és üzemanyagszint mérő mutató is egyaránt kb. egy vonallal kevesebbet mutat?

Vissza lehet valahogy tanítani a szinteket?

(#7504) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

Van, aki ennyiért ad egy ilyen autót? Mi lehet a bibi vele?
[link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7505) Rivaul válasza Peti78 (#7504) üzenetére


Rivaul
addikt

Kérdés mennyire sérült az eleje. Mellé bevallott a magas futás. A többibe is ennyi van de ez akkor is nyomja le az árat. Mellé ha kell a pénz és nem árulgatni akarja akkor egy normális vétel. Engem ahogy írtam is a törés ami érdekelne, ha nem jelentős akkor oké.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7506) belaazallat válasza Peti78 (#7504) üzenetére


belaazallat
addikt

Autó beszámítás és a 3 autó az udvaron miatt kereskedőre tippelnék. Ezért nem véletlenül adja ennyiért. Át kell nézetni, ha tényleg ennyi csak a baja, amit leír, akkor talán.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7507) Peti78 válasza Rivaul (#7505) üzenetére


Peti78
őstag

(#7506) belaazallat EZ akkor is túl olcsó egy 2007-es kiadású S60-ért.
Igaz, ez 2008-as, de 2.8 milla. Még a sérülés is, ha tényleg szakszerűen lett javítsa, sem indokolja az árat. Szerintem ezt 1.7 körül is igen gyorsan elvinnék. Egyébként nekem rémlik, hogy pár hónapja én már láttam ezt a hirdetést, és akkor is megrökönyödtem a korán és az árán.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7508) belaazallat válasza Peti78 (#7507) üzenetére


belaazallat
addikt

Mint írtam, szerintem kereskedő, és nem véletlenül van ennyiért fent.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7509) Rivaul


Rivaul
addikt

Ma a pályán Bmw-s tologatta a népet lefele. A külsőből egyszer csak megunta egy sedan volvo és rátapadt. Nem láttam mi az mert mire felfigyeltem addigra egy xc60 is beállt tolni vonatba. És hát milyen vonat amin csak 2 vagon van? Felzárkóztam az xc90-el mögéjük. 180-nál kiszállt a bömös és sztem értette a célzást mert mint a kis angyal úgy ment tovább. A konvoj is feloszlott természetesen ahogy a "tudd hogy értsd" helyzet érvényesült :D

Amúgy nem szoktam ilyesmit csinálni. 127 tempomat és annyi de ez most annyira adta magát :B

Illusztrálva :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7510) FeRRaR1 válasza Rivaul (#7509) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Helyes ;]

[link]

Ez mit durrog amikor elvesz te jó ég :))

Egyébként nemrég találtam ezt a csatornát, érdemes ránézni, van pár jó videó.

(#7511) BBalu válasza Rivaul (#7509) üzenetére


BBalu
tag

Ez véletlenül nem az M3-ason történt?:D

(#7512) Rivaul válasza BBalu (#7511) üzenetére


Rivaul
addikt

Ott is volt közlekedés kulturális felvilágosítás? :DDD Ez a tananyag az M7 Fehérvár közeli részén került leadásra, sikeresen :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7513) Peti78


Peti78
őstag

A forgalmiban mit jelent az s60 R? Tehát az "R"?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7514) haxxika válasza Peti78 (#7513) üzenetére


haxxika
senior tag

Nekem először a Romboló ugrana be ;]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#7515) Peti78 válasza haxxika (#7514) üzenetére


Peti78
őstag

Kezdésnek jó! :D Következő? :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7516) aero. válasza Peti78 (#7515) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gyári tuningverzió, 2.5 turbó awd, 300 ló. Brembo fékek, kék számlapos műszeregység, sportfutómű és hasonló nyalánkságok.

[ Szerkesztve ]

(#7517) Peti78 válasza aero. (#7516) üzenetére


Peti78
őstag

Ez az úgynevezett R design?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7518) FeRRaR1 válasza Peti78 (#7517) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem, az "R-Design" egy semmi, mint az Audinál az "S-Line" egy minimális vizuális csomag, esetleg más kormány, sportosabb megjelenés. A gyártók rájöttek hogy a népnek nem igazi R kell, ha nem többet el lehet adni csak egy kis vizuális tuninggal. Mint a BMW-nél az M Packet, teszik ezt már mindenre, lehet 1.6 diesel stb, semmit nem jelent menet tulajdonságokban. Az igazi R az nem egy dizájn vacak volt, adaptív futómű, sor 5 magasnyomású turbó, AWD, Brembo fékek, magnézium felni, rendesen oda tették magukat, nagyon nagy kár hogy az R és a V8 vonalat is törölték... Egy R-es gép még bakancs listás nálam...

(#7519) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

Beléptem a klubba egy 2.3 T "R" (2001) svéd szépséggel.
Rögtön két kérdés.

1. Fényszórólapátnak ez a helyes megnevezése párban érdemes cserélni? Mert a jobb elsőről a lapátrész hiányzik, de a motoros része működik. Honnan érdemes venni/rendelni?
2. Ezek a kulcsok jók? Rendelt már ilyet valaki?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7520) somasz válasza Peti78 (#7519) üzenetére


somasz
addikt

Mutatsz képet? kiváncsi vagyok :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#7521) haxxika válasza Peti78 (#7519) üzenetére


haxxika
senior tag

Ha nem kell a bal első, akkor szívesen elfogadom... Nekem pont az hiányzik, múltkor az IMO mosóban lerepült..

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#7522) Atomgeszi válasza Peti78 (#7519) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elsőre csoportba ezt ajánlották múltkor:
[link]

A kulcstartód pedig: [link]

(#7523) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Kolegám 98as S40-es Volvoját szeretném diagolni.
Van egy standard OBD2 CANBUS olvasóm (NEC D-CAN BUS illesztő IC és FTDI RS232-USB IC-vel,) Szerintem a volvobol is ki kéne olvasson ezt azt.
Milyen programot hazsnáljak az olvasáshoz? Illetve pl légzsák hibakód törléshez?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#7519) Peti78

Halo, szerintem az nem kulcs, amit linkeltél.:D

[ Szerkesztve ]

(#7524) Peti78 válasza somasz (#7520) üzenetére


Peti78
őstag

...és mások, köszönöm a válaszokat.
Teszek majd fel képeket, viszont most esett le, hogy a "b" oszlop mögötti üvegek és a hátsó szélvédő fóliázva van, de a műbizonylatot nem kaptam meg. Lehet utólag műbizonylatot kérni ahol fóliázással foglalkoznak?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7525) aero. válasza brickm (#7523) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

98-as autók nem tudnak ezekkel a torque-s olvasókkal kommunikálni.

(#7526) Casoli válasza brickm (#7523) üzenetére


Casoli
őstag

Obd1 és vol-fcr a megoldás.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#7527) Casoli


Casoli
őstag

Valaki nem tudja a stabilizátor rúd szilentnek mi az angol megnevezése? És honnan érdemes netről gyári alkatrészt rendelni?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#7528) Rivaul válasza Peti78 (#7524) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem lehet de b-től temperával is lefestheted senkit nem érdekel és szól érte. Műszakin sem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7529) Peti78 válasza Rivaul (#7528) üzenetére


Peti78
őstag

Megnyugostam, remélem a rendőrök is így gondolják. :)

(#7523) brickm Amúgy tényleg nem :DDD Ezt de besz*ptam, még a hirdetőnek is írtam, hogy jó-e a kocsimhoz. Már válaszolt is, de nem merem elolvasni az oltást amit valószínűleg kaptam :D

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7530) Rivaul válasza Peti78 (#7529) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem nekem nem volt olyan autóm amin nem volt fólia. Mindet úgy vettem, valahogy így jött ki a lépés de papír egyiken sem volt. Soha nem kérdeztek miatta sem a rendőrök, sem a műszakin. A lényeg hogy b-től induljon, azzal azt csinálsz amit akarsz

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7531) Peti78


Peti78
őstag

Tehát a képek egy borongós délutánról.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7532) somasz válasza Peti78 (#7531) üzenetére


somasz
addikt

Az "R" az nem tudom, honnan jött. Ez egy T5. Hány lovas? 250?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#7533) Rivaul válasza Peti78 (#7531) üzenetére


Rivaul
addikt

Grat hozzá. Sok balesetmenteset vele :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7534) AMDFan válasza somasz (#7532) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem a forgalmi zavarta meg, mert a forgalmiban valamiért nekem is az van a típusnál, hogy "R". Nem tudom miért, de ennek semmi köze az S60R-hez.

(#7535) Peti78 válasza somasz (#7532) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, 250. Igaza van #7534) AMDFan-nak a forgalmiban található ez a jelölés.
Rivaul Úgy legyen :)
Na és a kérdés, hogy ebbe a motorba milyen olajat érdemes tenni, ha hosszútávú terveim vannak az autóval?
Ki mit tankol bele?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7536) rbalint88 válasza Peti78 (#7535) üzenetére


rbalint88
addikt

Taltosbenzin.

(#7537) AMDFan válasza Peti78 (#7535) üzenetére


AMDFan
addikt

Nálam Mobil1-5W30 kerül bele, és Molnál szoktam EVO Neo-t tankolni. Olajból nekem fogyaszt az autó, kb 10 ezer km-en 1 litert rá kell töltenem, de állítólag ez normális.

(#7538) Casoli válasza AMDFan (#7537) üzenetére


Casoli
őstag

Mindegyik tizenéves autó fogyaszt olajat. Szerintem nekem 10 ezrenként kettő litert is elcsipeget. Ha papásan járnék vele, akkor lehet nem menne el ennyi. Én viszont azért vettem turbós benzinest, hogy haladjak is vele. Hosszú évekig Castrol 5W-40/5W-30-t használtam, mostanra 17 éves autómba jó lesz az 5W-40 Mannol is :DDD

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#7539) AMDFan válasza Casoli (#7538) üzenetére


AMDFan
addikt

Különösebben engem sem zavar, amikor kiírja, hogy töltsek rá (ilyenkor min-max között van félúton), akkor 1-200km-en belül töltök rá picit és kész. Csak az 1,6os Avensis után volt fura. Bár most, hogy 18 éves, és jellemzően 1-15km közötti távokat fut, már az is megeszik egy fél litert 10 ezer alatt.

Ja és még Peti78-nak annyit üzennék, hogy ha jól tudom, akkor az övében még nem fog visszajelezni a board computer alacsony olajszint miatt, ezért érdemes az elején sűrűbben nézegetni a nívópálcát (hidegen, sík talajon), nehogy akkor vegye észre, hogy fogyóban az olaj amikor már alacsony lesz az olajnyomás.

[ Szerkesztve ]

(#7540) Peti78 válasza AMDFan (#7539) üzenetére


Peti78
őstag

Jelenleg itt áll az olajszint.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7541) AMDFan


AMDFan
addikt

Sziasztok!

Ti S60-nál hátsó kipufogódob csere esetén melyik megoldást választanátok?
Ebayről rendelni egy hozzá való dobot, és felrakatni, vagy kipufogóklinikára bízni az egész műveletet, akik saját dobot készítenek rá. Van valami hátránya ha ők csinálnak rá hátsó dobot?

(#7542) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

Megbízható szakit keresek az új szerzeményem magyarosításának megoldása érdekében. 2001 s60 2.3 t5. Tud ebben valaki segíteni? Lehetőleg az ország keleti részében, de leginkább Debrecenben.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7543) Atomgeszi válasza Peti78 (#7542) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#7544) Peti329


Peti329
csendes tag

Sziasztok!
A mai napon vettem észre, hogy a kuplungpedál, az utolsó 2-3cm-nél picit "megakad", majd hirtelen, mintegy "klattyanással/koppanással ugrik" a nyugalmi pozícióba. Sajnos nehéz jobban megfogalmazni a hibajelenséget. Az a "megakadás" benyomáskor kevésbé, visszaengedéskor jobban érezhető.

A kuplung egyébként rendben van, a kocsi nem rángat, a kuplung nem csúszik, az alsó tartományban fog és könnyen adagolható.

A kérdésem az lenne, hogy ez másnál is ilyen módon működik, vagy nálam lesz valami cserés?

A képen látható fehér rugónál a csapokat újrakentem szilikonos zsírral, valamint kentem a kék (belső) rugó és a belső csap találkozásához is.

S80 D5 - 2013 - 102000 km

Segítő válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7545) Peti78 válasza Atomgeszi (#7543) üzenetére


Peti78
őstag

Jó lenne, csak a csillagozott részben 2002-től gyártott modelleket említenek, az enyém pedig 2001-es :S

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7546) Rivaul


Rivaul
addikt

BBalu-nak ezer hálám hogy eltüntette az srs hibám. Nagy megkönnyebbülés hogy nem vágja minden indításnál a feliratot a képembe :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7547) Peti78


Peti78
őstag

Ez a funkció mi célt szolgál?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7548) Rivaul válasza Peti78 (#7547) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy Magyar nyelvű használati sokat segítene. Van a neten ;) Amúgy belső szenzoros érzékelő ha jól emlékszem. Pl ha lehúzva marad az ablak és rá van riasztva akkor benyúlásra sikít. Legalábbis a Roverembe így tesz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7549) FeRRaR1 válasza Peti78 (#7547) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ha pl gyerek/kutya rövid időre bent marad a kocsiba akkor miután leállítottad, megnyomod a gombot, kiszállsz és bezárod, akkor a belső mozgásokra nem fog riasztani, illetve bentről nyitható marad a kocsi, csak kintről zár be. A következő indításnál automatikusan kikapcsolja és vissza áll teljes riasztásra.

Rivaul

Ezt nekem gombnyomás nélkül csinálta a V70 meg is lepődtem mert 2001-es volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7550) Peti78 válasza Rivaul (#7548) üzenetére


Peti78
őstag

Na jó, de ha mindent megkeresne a neten mindenki, miről szólna a fórum? :P

Amúgy köszönöm FeRRaR1 -nak is.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.