Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) LuckyL


LuckyL
őstag

a volvom a hidegben indításkor van hogy sokat teker, tegnap vagy 6-7 másodperc volt mire végre beindult
az akksi a gyenge vajon?
volvo s60 2.4T benzin

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2102) zsid válasza LuckyL (#2101) üzenetére


zsid
senior tag

Ha nem hallhatóan keservesen teker, akkor szerintem nem.
Nekem mázlim van, -14°ban pöccre indult.

<tRucKdriFteR>

(#2103) CYBERIA válasza LuckyL (#2101) üzenetére


CYBERIA
őstag

Valószínű az akksi. Nem biztos hogy baja van, csak ez a hideg nem kedvező. Nekem is kicsit megfogja a hideg, lassabban tekeri a motort. Másfél éves körüli az akksim. Mondjuk nálam sokat is áll, van ideje lemerülni egy kicsit.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2104) LuckyL válasza CYBERIA (#2103) üzenetére


LuckyL
őstag

érdekes mert ma még hidegebb van mint tegnap de ma pöccre indult
de utálom az iylen sunyi hibákat :(

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2105) CYBERIA válasza LuckyL (#2104) üzenetére


CYBERIA
őstag

Tegnap előtt menyit állt?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2106) LuckyL válasza CYBERIA (#2105) üzenetére


LuckyL
őstag

1 napot kb ugyanúgy mint ma...
tegnap 7 fok volt a garázsban, ma 2
és mégis ma pöccre indult
az önindító teker szépen, semmi akadozást gyengeséget nem éreztem benne, csak éppen tegnap 6-7 másodperc volt mire beindult
az a bosszantó hogy lenne néhány vidéki utam a hónapban, ahol súlyos minuszokban kültéren töltené az éjszakát, és nagyon utálnám ha nem indulna be
mivel nincs infóm mikor volt akksi csere (fél éve vettem a verdát), lehet hogy kicserélem és kész
ha utána is fennáll a probléma legalább tudom hogy nem ez volt a gond

esetleg ami felmerült bennem, hogy tegnap tele tankoltam
esetleg a benzin minősége lehet más vagy talán üzemanyag szűrőt kellene cserélni

a gyertyákat miylen gyakran kell ebben a típusban cserélni?
2001 volvo S60 5 hengeres turbós benzin, 2.4T, 200le

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2107) CYBERIA válasza LuckyL (#2106) üzenetére


CYBERIA
őstag

Akkor nem tudom, ilyen egyszeri problémák vannak néha. Lehet hogy előző nap kevesebbet mentél, nem volt ideje visszatöltődni. Mondjuk ha kiállsz a garázsból, akkor ki tudod próbálni, hogy -15°C-on hogy indul.

Én a helyedben mérnék egy akkufeszültséget indítás előtt. Esetleg érdemes megnézni, hogy néhány fogyasztó bekapcsolásával mennyire esik le a feszültség.

Gyertyákra a kézikönyvben 45 000 kilométert írnak.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2108) #70869248


#70869248
törölt tag

hali :)
régi álmom volt egy 480-s Volvo...hát most megvettem.
De
kicsit elbizonytalanodtam...kusza ez a '80-s évek végi elektronika, és kicsit füstöl is...jó, füstöl és sztem nem kicsit.
1.7 ES
hétvégén viszem a szerelőismerősömhöz, hogy nézze át.
De azért lennének kérdéseim...pl. ez az autó sokat állt. Akkor az üzanyagkeverés miatt füstöl, vagy átlép valahol az olaj a tömítésen?
..melyik valószínűbb?

Aztán, mondjuk első az üzembiztonság, de utána érdekelne hogy mely típusokból csereszabatosak a dolgok, első szélvédő, ülés/ek, ajtókárpitok?
Mert az üléssel is vannak gondok, a szélvédő repedt kicsit, az ajtóborítás kemény/rideg műanyaga megadta magát...ilyesmi.
Kell rá költeni, ezzel nincs is baj ésszerű keretek között, de nem akarok hülyeségeket csinálni..
ötletek, javaslatok?

(#2109) truba válasza #70869248 (#2108) üzenetére


truba
tag

Szia,

Mikor füstöl? Ha hidegen nagyon füstöl, de mikor bemelegszik és ekkor nincs füst az általában a kopott motor jele. Ha csak szakaszosan füstöl az sok mindentől lehet.
Általában a füst színéből lehet következtetni a hibára.

A füst milyen színű? Ha kék, vagy kékes akkor az olajfogyasztás miatt füstöl.( hiba lehet, szelepszár szimering, szelepvezető, dugattyú gyűrűk, és még néhány dolog.)
Ha fehéres a füst akkor hűtőfolyadék kerül az égéstérbe.( leginkább hengerfej tömítés, vagy ritkább esetben hengerfej probléma oka.)
Ha dízel az autó, és fekete a füst akkor lehet hogy a porlasztócsúcsok elkoptak, vagy pedig befecskendezési hiba van az adagolónál.

Ha egyébként pedig turbós az autó akkor lehet turbó gondja is, vagy pedig szívó motornál a légszűrő koszossága a füstölés oka.

Most más hirtelen nem jut eszembe.

(#2110) CYBERIA válasza #70869248 (#2108) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szia!

A 440/460-nal van egy-két közös alkatrész. Az első szélvédő szerintem igen. Az ajtókárpitokban nincs közös. Az első ülések elvileg kicserélhetőek, de a 480-éi mások, a háromajtós felépítés miatt előrebillenthetőek, nem úgy mint a 440/460-nál. A hátsó ülések teljesen mások. Motoralkatrészekben szinte minden ugyanaz.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2111) #70869248 válasza CYBERIA (#2110) üzenetére


#70869248
törölt tag

Az ajtóborításokra gondolok, mert azon a 'zseb' valami nagyon hülye rideg műanyagból készült, és az én 194cm-nek pont útba esett lábilag.
egyszerűbben fogalmazva beletérdeltem és eltörött.
Az ülést kiszedem, és megnézem majd a mechanikát, mert nem teljesen korrekt így.
A szélvédő az repedt, fent és sarokban, de akkor is, cserélni szeretném.
A műszerfal is elég érdekes.
Minden tetszik végül is, de szinte mindent át is kell hogy nézessek hogy bízni tudja az autóban.
köszi a tippeket mindkettőtöknek! :)

(#2112) CYBERIA válasza #70869248 (#2111) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nincs mit. Ha majd kinéz valahogy, akkor dobhatsz néhány képet. ;)

Ja, és szerintem nézz be a VolvoWiW-re, szerintem több konkrétumot tudnak neked mondani.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2113) #70869248 válasza truba (#2109) üzenetére


#70869248
törölt tag

Megsassantom majd, a füst hidegen mérsékelt, melegen jobban.
benzines 1.7 turbótlan.
Egyenlőre nagyon bizonytalan vagyok vele, über más az üléspozíció is (Civic után), és én a minimalista stílust kedvelem, ezért most kicsit le vagyok fagyva.
De hozzáedződöm addig éljek.
Régen amikor jól ment volt egy Chrysler PT-m, na azután az VW 1-s Polo volt olyasmi, mint most a Civic után a 480-s Volvo ... :)

(#2114) CYBERIA válasza #70869248 (#2113) üzenetére


CYBERIA
őstag

Esetleg ha bontóst vagy Volvós mestert keresel, tudok adni elérhetőséget.

A korabeli Civichez viszonyítva (3. és 4. generációs), szerintem a 480 kevésbé minimalista, főleg ha a műszeregységet nézzük. :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2115) zsid


zsid
senior tag

Hétvégi sztory:

Tegnap délután ( hegynek felfelé egy meredekebb részen) kilyukadt a fűtőradiátor jobb oldala. A lábtér befúvón keresztül elöntötte az utastér jobboldalát a fagyálló, egészen a hátsóülésig. Lábon hazahoztam, utána kezdődött az egész hétvégés kármentés. Kiszedtük az üléseket, az összes padlókárpitot ( ezúton kívánnék boldog születésnapot annak az anyjának, aki kitalálta, hogy az erősítőt a jobb ülés alá kell tenni, kb fél liter fagyállót sikerült belőle kiönteni ), kibontottuk a lyukas radiátort. Utána nagytakarítás, eltartott egy darabig amíg mindenhonnan eltakarítottuk a fagyállót.
Ezzel egy időben ( anya segítségével, mert mire nem jók az anyukák.. :DD ) kimosódott az össze padlókárpit és összes alsó műanyag takaróelem. Egész éjszakás radiátoron száradás - és egy örök vadászmezőkre távozó hajszárító segítsége - után, már sikerült visszapakolni a kárpitokat. Az erősítő is megúszta, valószínűleg annak köszönhetően, hogy az összes felesleges biztosítékot kigyomláltam, nehogy valami zárlat legyen a középkonzolban ( még a navigáció mellett is jött fel a gőz ).

Egyelőre ebédszünet van, utána mennek vissza az ülések.
Sosem gondoltam volna, hogy hirtelen felindulásból lemezig szétbontom az autó belsejét. Akit érdekel, lőttem közben pár képet [link]

<tRucKdriFteR>

(#2116) CYBERIA válasza zsid (#2115) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hú basszus, jó kis melót csinált hétvégére.
Erősítőt én sem értem hogy miért az ülés alá szerelik, bár nyilván jobb így a hűtés, mint a műszerfalba építve.

Mennyit kellet még menni hazáig, azután hogy kilyukadt?

Új radiátor van már?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2117) tkazmer válasza zsid (#2115) üzenetére


tkazmer
addikt

aztaq, nem hiszem, hogy sok volvo user van, aki utánad csinálta volna ezt :Y

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2118) zsid válasza CYBERIA (#2116) üzenetére


zsid
senior tag

Kb 15-16km volt hazáig, kétszeri utántöltéssel sikerült teljesíteni a távot. Új radiátor még nincs. Szombat délután Pesttől 260km-re esélytelen..

tkazmer: a szükség nagy úr sajnos

<tRucKdriFteR>

(#2119) LuckyL


LuckyL
őstag

sziasztok, ha érdekel valakit gyári 17-es volvo alufelni (az S60-asom on volt), az szóljon
3 darabon gumi is van, a negyediken nincs, mert defektes lett

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2120) zsid válasza LuckyL (#2119) üzenetére


zsid
senior tag

Tavaly vettem 16ost, mert 17est nem találtam a neten, akkor bezzeg nem árultad :P

Képet kapunk? :))

<tRucKdriFteR>

(#2121) LuckyL válasza zsid (#2120) üzenetére


LuckyL
őstag

aham, majd ha megyek haza lefényképezem mert nem itt van nálam

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2122) zsid


zsid
senior tag

Valaki dobna egy privit, akinek fel van telepítve a Vida?

<tRucKdriFteR>

(#2123) CYBERIA válasza zsid (#2122) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nálam most valamiért nem működik.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2124) zsid válasza CYBERIA (#2123) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem fel se megy :DDD

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#2125) CYBERIA válasza zsid (#2124) üzenetére


CYBERIA
őstag

VMware alatt próbáltad?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2126) zsid válasza CYBERIA (#2125) üzenetére


zsid
senior tag

Nem. Win7 Home Premium alatt.
Az elején a felbontás miatt reklamál (1366*768), ha feljebb tolom, akkor valami más miatt hülyült be. ( már nem emlékszem, mi miatt, majd rápróbálok újra ).

Anno havernak kellett valami a suzukihoz, a Suzuki EPC-je csont nélkül felment és azóta is működik. :DDD

<tRucKdriFteR>

(#2127) CYBERIA válasza zsid (#2126) üzenetére


CYBERIA
őstag

Csak azért kérdezem, mert amikor VMware alatt (oda XP-t raktam) próbáltam, akkor nekem ment. Most így natívban nem megy (Win 7), de nincs már több hely a gépemen kísérletezni.

szerk.: Nem a legjobb szoftver amit valaha láttam, mit mondjak, nagyon érzékeny a környezetre.

Amúgy miért kéne?

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#2128) zsid válasza CYBERIA (#2127) üzenetére


zsid
senior tag

Arra lennék kiváncsi, hogy van-e valami furmányosság az önindítónál, vagy csak pár csavar fogja. Ki kéne szednem, mivel behalt. Ez nem az én hónapom :(

<tRucKdriFteR>

(#2129) gaborbol válasza zsid (#2128) üzenetére


gaborbol
őstag

Bocsi!

Teljesen el vagyok maradva a meloval, raadasul a a ceges gepenem volt ami megborult es nem indul el.
Megprobalom az isot-t megkeresni a a vinyon es feldobni az otthoni gepemre..

SRY!

[ Szerkesztve ]

(#2130) zsid válasza gaborbol (#2129) üzenetére


zsid
senior tag

Miattam nem kell, ha kamionon ki tudtam cserélni, akkor gondolom ezen is menni fog :)

<tRucKdriFteR>

(#2131) party80


party80
csendes tag

Sziasztok!
Egy 1999 V70 2.5 Tdi-hez keresek műszerfal robbantott ábrát
de bármilyen segítséget is szívesen veszek!

A műszerfel világítást szeretném kicserélni mert sötétség van:)

Előre is köszönöm!

Viktor

(#2132) gaborbol válasza party80 (#2131) üzenetére


gaborbol
őstag

itt:

[link]

es ezek:



(#2133) gaborbol válasza zsid (#2130) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem emlekeszem mar a motorkodra vagy a vin numberedre, multkor kitakaritottom a privatokat, de valami lyesmi:

(#2134) party80 válasza gaborbol (#2132) üzenetére


party80
csendes tag

Nagyon köszönöm!
Ez életmentő volt!

Esetleg abban tudnál segíteni hogy a szervószivattyú szimeringjét lehet cserélni mert okádja az olyat:)vagy érdemes vennem egyet használt/újat:)

Üdv!
Viktor

(#2135) party80 válasza gaborbol (#2132) üzenetére


party80
csendes tag

Sajna szaporodnak a bajok!
A következőkről kéne vmi infó

Féltengely kihajtás szimering méret vagy gyári szám
jobb belső gumiharang méret vagy gyári szám

Előre is köszönöm!

(#2136) zsid válasza gaborbol (#2133) üzenetére


zsid
senior tag

Köszi, közben megcsináltam.
Lehalt a behúzótekercs, csere megvolt, már össze is raktam a kocsit. Műxik :DDD
Bosch behúzótekercs 11,5k, noname kínai 6,5k. Inkább a gyárit vettem.

A következő project, a fűtés rendberakása lesz. Előre félek.

<tRucKdriFteR>

(#2137) gaborbol válasza party80 (#2135) üzenetére


gaborbol
őstag

Hello!

Hogy a szervószivattyú szimeringjét lehet-e cserelni vagy erdemes-e azt meg nem mondom. Nem lattam hozza kulon cuccot nalunk csak egybe van az egesz. En csak kimennek a bontoba, mert fillerekbe kerul, naltok hogy milyen arban van az ujhoz kepest, passz.
Neha a bontott gyari cuccok jobbak az utangyartott dolgoknal.Neha meg nem, mert nem tudod mit raksz be :)

Kuldj egy vin numbert es akkor megprobalom kibogaraszni.

zsid:

Ma raszantam magam vegre, kiszedtem a vinyot a doglott gep alol, es ujrahuztam a cegesen.
Hat a futes az nem semmi moka.. kicsit sem irigyellek miatta :(

[ Szerkesztve ]

(#2138) zsid válasza gaborbol (#2137) üzenetére


zsid
senior tag

Nem bonyolult. Leveszed a középkonzol oldalborítását, leveszed a 2 csövet ( ha már nincs benne víz, nekem addigra ez volt a default állapot :DDD ) és kibűvészkeded balra a radiátort ( miközben még a devlát is leimádkozod az égből).
A visszaszereléstől valahogy jobban parázok.

<tRucKdriFteR>

(#2139) party80 válasza gaborbol (#2137) üzenetére


party80
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ!
Ha annyira olcsó nálatok akkor mit tehetnék hogy kapjak egyet?
volvo v70 2.5 tdi 1999-es szervószivattyú!

Egyéb kérdés:
Már régen keresek baby on board plakátot volvo for life írással esetleg vmi ötlet hol lehet beszerezni?
Viktor

(#2140) party80 válasza party80 (#2139) üzenetére


party80
csendes tag

A váltóba pontosan milyen olaj és mennyi kellhet?
Mert nem tudtam rá jönni de a boltos ember sem!:)

(#2141) zsid válasza party80 (#2140) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem a '99-es Geartronicba ~6-7.5liter Dexron ATF III kell asszem, de ebben benne kell lennie:
[link]

<tRucKdriFteR>

(#2142) party80 válasza zsid (#2141) üzenetére


party80
csendes tag

Köszi!
A mennyiséget megtaláltam de vajon ez mit takarhat
"Volvo synthetic gearbox oil 1161423 "semmi használhatót nem találtam erről
vagy csak vak vagyok?:)

(#2143) zsid válasza party80 (#2142) üzenetére


zsid
senior tag

Szerintem nézhetsz bele valami normálisabb szintetikus hajtóműolajat. Nem hiszem hogy a Castroltól vagy a Valvolinetől megsértődik :DDD

<tRucKdriFteR>

(#2144) gaborbol válasza party80 (#2139) üzenetére


gaborbol
őstag

Usaban nincsenek dizel autok :N Van par regi 300D meg Wv jetta tdi es ennyi.
Meg ha lenne is akkor is a postaonmagaban tobb lenne mint az alkartresz.

A matricara otletem sincs :) Ebay talan.

(#2145) zsid


zsid
senior tag

Sikerült nekem is felküzdenem a VIDAt, ha valakinek szüksége van valamire, msotantól engem is nyaggathat ( nyilván a VIDA-val nem rendelkező usereknek szólt az info ).

<tRucKdriFteR>

(#2146) tkazmer


tkazmer
addikt

2006-os s60 D5, AUT, 170e km: az automata váltásnál finom kattanó hangot ad, gurulásnál, gázelvételnél meg néha (az eddig megszokottnál jóval erősebb mértékben) súrlódó hangot hallat. főleg hidegen, néha mintha kicsit rántana is váltásnál.
eddig a 170e km alatt a hajtáslánchoz még egyáltalán nem kellett hozzányúlni. minek lehet baja szerintetek?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2147) zsid válasza tkazmer (#2146) üzenetére


zsid
senior tag

Én passzolom a kérdést.

<tRucKdriFteR>

(#2148) viewdetails


viewdetails
addikt

Sziasztok,

első Volvósként két kérdés, hátha valakinek van ötlete. V40 MY03.
Hibatörlés után pár indítással a DSA lámpa világítani kezd folyamatosan. Leáll, újraindít, soha többet nem marad égve, de beírja a Meld145 kódot hibatárolóba, valami alacsony jel, mi okozhatja ezt?
Illetve HU-555 rádió mellé vennétek bluetooth/aux/usb adaptert (cd váltó helyére köthető) a gyári kinézet megtartására, vagy inkább egy hagyományos 1 DIN-es fejegység ami az előbbieket tudja (és van itthon), beépítőkerettel?

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#2149) truba válasza viewdetails (#2148) üzenetére


truba
tag

Valószínűleg ez a fojtószelep potencióméter-nél lévő elektromos csatlakozó hibája. (nekem is volt ilyen, a kábel volt meglazulva)
Ebben az esetben nekem is folyamatosan világított a visszajelző. Próbáld meg megigazgatni, hátha segít.

(#2150) viewdetails válasza truba (#2149) üzenetére


viewdetails
addikt

Köszönöm, utánanézek! :)

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.