- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonnyolcadik rész - Az újrakezdés
- Andras-G: Az internet veszélyei [2. rész] - Facebook Marketpalce
- Navaren: Resident Evil Requiem szösszenet
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Lalikiraly: Commodore The C64, Ultimate
Új hozzászólás Aktív témák
-
Victor Súgó
tag
válasz
Keef_Lee
#2399
üzenetére
Akkor annyit tegyél meg, hogy a #!... sor alá közvetlenül egy "set -x" parancsot, így futtasd le, a logot meg tedd fel valahova (mondjuk a pastebin-re)!
Ugyanolyan ubuntun, bash alatt, gond nélkül megy nekem, szóval nálad is mennie kellene, hacsak nincs valami elírva.Ugye a ${ után nincs még egy $ jel?
-
Victor Súgó
tag
Tudni kell, hogy mit akarsz:
1) a find kimenetét átadni
2) a find által megtalált fájlt átadni1) find ...paraméterek | xargs | ls
Ez a find teljes kimenetét átadja paraméterek listájaként az ls-nek. Bővebben nézd meg az xargs manualt!2) find ...paraméterek... -exec ls {} \;
Ezzel a find által megtalált fájlokon végzi el egyesével az ls műveletet, a sor végén a \; nem légypiszok!
Ilyenkor amennyire emlékszem, amint megtalálja a fájlt, végrehajtja az ls-t, míg az 1) előbb futtatja a find-ot és ha vége, akkor jön a többi (remélem, jól emlékszem)A két variáció közt elég nagy különbségek vannak, ebben a példában ha az xargs kap egy -n1 paramétert, akkor közelítőleg ekvivalens megoldásnak számítanak, de ahogy már írták, ls-t nincs sok értelme így használni.
Új hozzászólás Aktív témák
- GAMER PC! Ryzen 3900X / RX 7600XT 16GB / B550 / 32GB DDR4 / 500GB NVMe! BeszámítOK
- Lian Li Strimer Plus V2 12VHPWR 320mm RGB tápkábel
- Dell Latitude E7270,12.5",FHD,i7-6600U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- LG 65C4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - 1000 Nits
- Apple iPhone Air - Black - 512GB - Újszerű - ALZA Jótállás: 2028.09.28-ig
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


