Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5005) Józsibácsi


Józsibácsi
csendes tag

Hello

udev-nek bele lehet verni a fejebe, hogy ne emlekezzen a korabbi halozati kartyakra?
gondolok itt arra, hogy ha kicserelem a halokartyat, akkor az uj ne az eth1 nevet kapja, mert meg tudja, hogy az eth0 mas volt, hanem ha csak egy halokaryta van a gepben, az mindig eth0 legyen, fuggetlenul attol, hogy elotte hany kulonbozo tipusu eszkoz fordult mar meg a helyen, vagy hogy melyik slot-ban van

a kerdeses informacio a /etc/udev/rules.d/???_persistent-net.rules file-ban talalhato

egy megoldas lenne, hogy rendszerleallitaskor torlom a file-t, viszont ez csak akkor jo, ha minden alkalommal tisztesseges rendszerleallitas tortenik, vagyis ha a halokartya felrobbanasa miatt lefagy a gep az informacio megmarad, s egy plusz restart szukseges

ha jol sejtem, ugyenez a plusz ujrainditas szukseges lenne akkor is, rendszerindulaskor torolnem a file-t, mert -megint csak- ha jol sejtem, elobb jon az letre, minthogy e torolni tudnam

van meg olyan lehetoseg is, hogy szerkesztgetem a script-et (/lib/udev/write_net_rules), ami a fenti file-t letrehozza (pl kicserelem a >> operatort > operatorra, igy csak a legutolsokent megtalalt eszkoz kerulne a file-ba), viszont egyfelol nem biztos hogy jo otlet ezen sript szerkesztgetese, mert egy frissites barmikor felulirhatja, masfelol ezzel kizarnam annak lehetoseget, hogy tobb halokartyat hasznalhassak (ha esetleg meggondolnam magam)

ahogy neztem, az iftable sem lenne jo megoldas, mert az mac cim alapjan azonositja a kartyat, s mivel nekem a problema gyokere a halokartyacsereben rejlik, ez itt nem sokat erne

barminemu epito jellegu javaslatot szivesen fogadok, s elore is megkoszonom

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.