Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- bobalazs: i5 4690 + RX 460 HTPC
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: MárkaLánc
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
haddent
addikt
válasz
inf3rno
#28732
üzenetére
BSD -n van saját konténerizáció, nem Docker
Pont ezt akartam egyébként felhozni, hogy a BSD -k mellett az érvelés Linux-szal szemben mindig az volt, hogy sokkal összeszedettebb, nem ennyire szétszórt szanaszét ahogy ivana is írta "melyik disztrón vagyok?" Na most a systemd ezt (is) hivatott kicsit rendszerezni, és jól csinálja, ahogy írta a kolléga is.
Félreértés ne essék, én sem a fejlesztőjét sem a systemd -t nem szeretem és nem kötődöm hozzá. Baromira nem érdekel melyik lesz az irányvonal, de ugyan már legyen már egy irány, pl. ami mögé az enterprise server linuxok beállnak a többi kis szaros meg úgyis követi. Legyen már egy helyen, egy szintax szerint egy féle upstart script meg miegyéb.. Mert az kriminális ami előtte volt

Akinek meg ez az utópia (mondom, függetlenül, hogy systemd vagy más, nem érdekel! csak legyen egy uniform, ajánlott vanilla config) nem tetszik az természetesen továbbra is használhat bármi mást, csakk akkor szívjon vele személyesen és egyedül kivételesen ő, nem a sysadmin amikor egyszerre 4 distroval dolgozik rajtuk 15 különféle cuccal és mindegyiknek, még az azonosoknak is tök máshol és máshogy van minden hülyeségük..De ez továbbra is megfigyelhető, meg úgy ez jellemző a linux közösségre és pont ezért is szólják le, pontosan többek között a BSD -s srácok. Mert mindenki mindent IS jobban tud a másiknál és képtelen bármiben is megegyezni, mindenki mindent kicsit máshogy csinál. Mert pl. biztos ku.... fontos és lényeges, hogy ne "www-data" legyen hanem "www". Meg ne apache2 -nek hívjuk, hanem httpd -nek, de inkább mégis apache -nek stb stb... Na ez otthonra elmegy szórakozni, de máshova nem.
Épp ezért mondom, hogy szépen legyen csak egy "ajánlott", vagy bevállt, biztosan működő cucc, aztán mivel open source, majd akinek az nem begyere az gányol magának otthon mást

+1 elvont lelkizős kérdés: az miért nem gond, hogy kivétel nélkül az összes linux használja a GNU alapprogikat?
Ja várjunk.. pontosan van olyan elmebeteg állat aki csinál disztrót ami nem gcc -t használ
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4648, 100% AKKSI
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4694
- szinteÚJ Dell 15 i7 1355U 32GB 1TB 120Hz!!!!!!
- Kihagyhatatlan ajánlat! Lenovo ThinkPad P14s Gen 5 Ultra 7 165H (vPro) 32gb DDR5 ram RTX500 ADA 3K
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Ja várjunk.. pontosan van olyan elmebeteg állat aki csinál disztrót ami nem gcc -t használ
