- Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- gerner1
- GoodSpeed: Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Aslan
aktív tag
válasz
MacCaine #16783 üzenetére
Az ég világon semmi sem bootol be. Tény, hogy nem vagyok Linux-pro, de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre.
Nem az enyém az eszköz, tehát erre nem tudok válaszolni, de a tulajnál rákérdezhetek majd a dologra.
-----------------
Lenry
Partition Magic programmal egy 8 gigás pendrive-ot ext2-re particionáltam... felmásoltam rá azt a 3 file-t, amit a leírás is említ (boot.cfg, initrd.gz, vmlinux-3.2.0-4-loongson-2f) bedugom USB portba és az egész megáll bekapcsolás után, nem reagál semmire sem a TAB-ra sem a DEL-re. Pendrive kihúzása után ismét bekapcsoloma gépet, akkor már reagál az említett két billentyűre.
TAB - recover funkciók
DEL - pmon2000 bootloader (main parancs begépelésével egy BIOS szerű menő jön be, de alig lehet benne állítani valamit)
Külső ODD rákötésével semmit sem érek.
Már olyan eszement ötletem is támadt, hogy a saját laptopomba átrakom a vinyót és liveCD-ről (gNewSense disztró) rátelepítem a vinyóra, majd visszarakom a kis gépbe és megnézzük mi lesz (tudom, eleve hülye ötlet, de kínomban már nem tudtam mihez kezdeni). Bekapcsolás után ezt írta ki:
booting:
The boot.cfg not existed!System will try default entry from al.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen TV-t vegyek?
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen okostelefont vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Ingatlanos topic!
- OLED TV topic
- Kis méret, nagy változás a Motorolánál
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- Dell 14 Latitude 9410 FHD IPS 2in1 Touch i7-10610U 4.9Ghz 16GB 512GB SSD Intel UHD W11 Pro Garancia
- Lenovo Thinkpad 13 Core i3-7100 / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- iPhone 13 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3430, 91% Akkumulátor
- Csere-Beszámítás! Mint az új! PS5 Dualsense Edge Kontroller! Gari: 2027.07
- PlayStation Network (PSN) ajándékkártyák, feltöltőkártyák áron alul!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest