Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) bigdady válasza FollowTheORI (#37850) üzenetére


bigdady
nagyúr

Serviio felrakva. Tökéletes...

(#37852) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Akik ips-ben gondolkodnak de kételkednek vásárlás kapcsán:



55lh6047

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37854) krx21 válasza gordonfreemN (#37852) üzenetére


krx21
nagyúr

Mit hivatottak mutatni ezek a fotók?
Záridő kérdése és a rossz fekete teljesen eltűnik.. Eleve miért ilyen távolról fotóztad?
A fényképek a fényképeződ fekete beállításait (záridő) mutatják... A valóságban egy jó plazmának volt ilyen feketéje..

(#37855) gordonfreemN válasza krx21 (#37854) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Próbálnám érzékeltetni hogy milyen fekete képpel rendelkezik a tv de gondolom ez nem fog menni még nem hozok egy "százezres" fényképezőgépet addig itt nem lesz csak retorzió. :)
Probáltam éjszakai módban és a kedvedért közelről fotózni de semmi nem változik miért is változna.
Azért fotóztam messziről mert heverek a tv előtt s nem ugrálok előtte :)
Sajnos a telóm ennyit tud, nem tudom mit tehetnék még hogy emeljem az est fényét ;]
Ja a kepek:

Nyilván itt van egy árnyalatni különbség a fal szine és a tv feketéje között de azért belátható, hogy ez a fekete biza nem szürke :R
Ellenben olyan képekre meggyőződve hivatkoztok melyeket áruházban mesterséges (igaz csökkentett) fény mellett készitenek bajtársaitok.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37856) krx21 válasza gordonfreemN (#37855) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos a fényképek, pláne telós fényképek, nem alkalmasak arra, hogy a kontrasztot ábrázolják...
Visszont veszélyes, mert a laikusokat félre vezetheti. Mint ahogy diktafon felvétellel sem tudod megmutatni, hogy, hogy szól a hifid... ;)

(#37857) gordonfreemN válasza krx21 (#37856) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
Szóval te egy komolyabb géppel készitetted ezt a fotót amiből aztán messzemenő következtetéseket vontatok? :Y

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37858) blakey válasza gordonfreemN (#37852) üzenetére


blakey
titán

Nincs értelme szakértelem nélkül forókkal bizonygatni az IPS panel fekete- és kontrasztszegény képét, van otthon ilyen tv-m, sehol nincs a többihez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37859) Tegla80 válasza gordonfreemN (#37857) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem akarok gonosz lenni,de a teszteknel irjak,h mit tud....az a valosag mig minden mas csak az egyeni megiteles kerdese.Szval lehet neked tokeletes az amire mas azt mondana,h mehhh mert latott mar masikat es tudja,h van jobb......;)
es most jon pumma es leirja,h mindenki rosszul gondolja/latja es az ips az a....... ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#37860) krx21 válasza gordonfreemN (#37857) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen én csináltam... Ott két TV van egyszere a fotón, azonos záridővel. Megvan, leesett???
Amúgy pont a VA vs IPS panelt szemlélteti... (A különbség ábrázolására jó, de külön, külön egyik kontraszt sem valós. Viszont egymás aránya közelitőleg igen.)

[ Szerkesztve ]

(#37861) virkir válasza gordonfreemN (#37857) üzenetére


virkir
veterán

Szóval te komolyan meg akarsz bárkit is győzni, hogy egy 1000:1-hez kontrasztú alsó középkategóriás IPS TV-nek jó feketéi vannak?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37862) gordonfreemN válasza krx21 (#37860) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most miért kell durcizni?
Fáj valami? ;]
Azt hittem beszélgetünk. Én csak kivancsi voltam te komolyan bemész-e egy áruházba egy optikás géppel és elkezdesz fotózni a fórum kedvéért. :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37863) #94529552 válasza gordonfreemN (#37855) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó képek. :R Lám, blakeynek is LG 55LH6047-es tévéje van otthon.
Tegla80 Troll. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37864) krx21 válasza gordonfreemN (#37862) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, megtettem a fórum kedvéért. Besőtétitve volt a sony bolt... :K

[ Szerkesztve ]

(#37865) gordonfreemN válasza virkir (#37861) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Senkit nem akarok meggyőzni. Mindössze érdekesnek találom azt amit látok, van egy 8éves ips tv-m de az lényegesen rosszabb feketével játszik. Gondoltam szemléltetem de első próbàn már azzal bebuktam hogy nem sokat látni a kis záridő miatt. Igy ha egymás mellé tenném a két tv-t se biztos hogy látható lenne a különbség.
Krx21 ahogy mondja is ezt csak nagy záridővel és komolyabb géppel lehet szemléltetni.
Ha tudnék szerezni egy gépet... de a fotózáshoz nem értek, nem szégyen az ha beismerem :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37866) gordonfreemN válasza krx21 (#37864) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nemes tett, válljék becsületedre :)
Gyorsan lőttem egy képet (olyan is lett) a másik tv-n.

De a lényeg hogy ezen azért világit a fekete.
Mondjuk még egy kerdés a beállitás ami megérne mégegy misét.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37867) Tegla80 válasza #94529552 (#37863) üzenetére


Tegla80
addikt

Lehetek szamodra "troll",de remelem a forum olyan olvasoi szamara akiknel fontosabb az amit lat,mint az,h legyen otthon egy tv azok tobbet latnak ennel.....;)

Sony® & PlayStation®

(#37868) gordonfreemN válasza Tegla80 (#37867) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Pumma csak viccelt ;)
De hogy helyén kezeljük a dolgokat véletlenül sem gondoltam én arra, hogy az ips-nek van a legmélyebb feketéje a világon. Ez félreértés. Csak azt próbálom meg sugallni, hogy elfogadható simán együtt élhető. De ez biztos beálitottság kérdése is. Bár ettől még pont hogy nem vagyok egyéb dolgokban nemtörődöm. Fura. Ezért gondolom hogy nem annyira vészes. A régi ips-em az inkább a vészes kategória de akkor mások voltak a vetélytársak is meg a kompomisszumok is.
Amúgy ha már fentebb valaki a fekete kapcsán kiemelte, hogy középkategóriás.
Szóval felső kategóriában kapható ezernéhányszáz feletti kontraszttal ips? Illetve még ami fura. Ha ennyire gagyi panel akkor miért tolják a 6_900k+ kategóriákban is?

Különben mostmár nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi az ami lazít nálam. Kérek szépen tippeket 32-37" tvre lecserélem ősszel a hálóban az lg-t. Valami bestbuy kellene. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37869) #94529552 válasza Tegla80 (#37867) üzenetére


#94529552
törölt tag

A felesleges személyeskedő és provokáló beszólásaidat igazán megtakaríthatnád magadnak, mint az előbb is, hogy jön valaki, és megmondja.....mert pont te vagy az aki azt szeretné, hogy mindenki olyan tévét vegyen, ami neked tetszene, vagy amit te gondolsz jónak saját részre. Most is nem tudom, hogy miért fáj neked, hogy gordonfreemN elégedett a tévéjével. Vannak sokkal fontosabb dolgok is a teszteknél.

A mostani hozzászólásodat meg egyszerűen nem lehet értelmezni, és nyelvtanilag is ezer sebből vérzik. Tudod egyáltalán, hogy mit akartál mondani?

(#37870) Dave567 válasza virkir (#37861) üzenetére


Dave567
addikt

Igen, jól látod, meg még 1-2 ember erőlködik itt.
Annyira vicces, jót nevetek mindig. :DD

(#37871) Dave567 válasza #94529552 (#37869) üzenetére


Dave567
addikt

Most is nem tudom, hogy miért fáj neked, hogy gordonfreemN elégedett a tévéjével. Vannak sokkal fontosabb dolgok is a teszteknél.

Nincs azzal baj, ha elégedett, csak ne reklámozza.

(#37872) Tegla80 válasza #94529552 (#37869) üzenetére


Tegla80
addikt

En nem erzem ugy,h szemelyeskedtem volna.....tenyeket irtam es az,h neked ez nem tetszik az a Te dolgod.
Amugy sosem buntettek meg meg szemelyeskedesert veled ellentetben(linkelnem is az oldalt ahol lathato,h ki miert kapott buntit es ott egy jo hosszu lista lenne nalad,de tiltja mar a ph igy nemtom megmutatni.....szerencsedre.)Plusz nem En vok aki pm-ben irja meg az embernek a frankot,mert ott leirhat mindent......ezert is vagy nalam tiltva.
Szval nekem Te ne.......

Sony® & PlayStation®

(#37873) krx21 válasza gordonfreemN (#37868) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen van ips és ips között is különbség. De mindig az a legfontosabb, hogy a gazdája elégedett legyen... :K

(#37874) #94529552 válasza Tegla80 (#37872) üzenetére


#94529552
törölt tag

Attól, hogy nem érzed, még így van, (mert most is ezt tetted, amikor viccnek álcázva belém álltál). és hogy simán belekötsz mindenkibe, aki nem azt fújja, ami neked tetszik. Az LG márka utálatodat már meg se említem, amit több helyen olvastam, mert ez eleve kizárja a korrekt megítélését a tévéknek. Vagy a másik márka használók, és a neked nem tetsző panelt használók utálatát se mondom, de látszik az írásaidból. Nem szerencsés dolog az ilyen gyűlölködés a fórumon.

Igazán megpróbálhatnál értelmesen, tagoltan írni, hogy lehessen egyből értelmezni, mint itt mindenki más teszi, a vesszőhasználat se jó, vagy mi az hogy h és vok? Ráadásul a névelő használat se lenne nagyon-nagyon megerőltetően dolog, akárhonnan is nézzük.

(#37875) gordonfreemN válasza Dave567 (#37871) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Egy lcd tv nevű fórumra már miért ne irhatnám be a tapasztalatomat? :DDD
Válaszolj arra miért teszik az ips panelt a felső lazegóriába is?
Most teljesen vonatkoztassunk el az eddigi beszélgetésektől. Nem is áll kapcsolatban a kérdésem az eddigiekkel.
De te válaszolj hátha megmosolyogtatsz te is egy pár passziv fórumozót is újra.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37876) #94529552 válasza gordonfreemN (#37868) üzenetére


#94529552
törölt tag

:) Sajnos nem vicc volt, mert látod az írásaiból, hogy nevetve kötekedik, és csak az ő szintjén próbáltam egy szóval leírni a véleményemet a neked való beszólásról. Egyébként ez folyamatos a fórumon, vannak még topikok ahol az ilyen oltogatás megy, bár magad is láttad. Pedig simán elfogadhatnák ők is, hogy pl. neked is, meg másoknak is megfelelő, jó és használható az LG által gyártott tv, és a benne lévő panel. Mondjuk így, mint előttem krx21: De mindig az a legfontosabb, hogy a gazdája elégedett legyen... :K

Mint ismert, az LG is forgalmaz VA panelest, és ha még nem láttad volna ebben a hsz-ben lévő linkről, az lehet ugyanolyan szintű, vagy akár még jobb kontrasztú, és stabilabb működésű, mint a többi gyártóé.
Az is ismert, hogy a többi nagy gyártó is használ az IPS panelt. Ha már hasonlítgatunk, akkor az almát almával érdemes ugye :K . Én még sose példálóztam az OLED kontrasztjával és feketéjével, amikor valaki dicséri a va paneles tévéjét. Elfogadom, hogy neki az tetszik, másnak meg más. Így kerek a világ. :)

Dave567 Nem reklámozta szerintem, csak beszélgetett a többiekkel, utána kellene olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#37877) TA68


TA68
senior tag

Az LG (és még más gyártók is) annyira hülye, hogy direkt ragaszkodik a szar panelek gyártásához. Azok szintén hülyék, vagy meg lettek tévesztve, akik a világ minden részén megveszik az ilyen panelekkel gyártott tévéket. Szerintem ez a panel dolog egy kicsit túl van már tolva.

(#37878) gordonfreemN válasza #94529552 (#37876) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igy van :R . Látom azért vannak itt higgadt urak is de köpködők is :)
Mindegy, egyelőre ejtem a témát. Veszek egy va-s tv-t mert most már muszáj lesz :)
Csak javaslatot nem kaptam meg 40 coll alattira. :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37879) Dave567 válasza gordonfreemN (#37875) üzenetére


Dave567
addikt

Mert megy a hype rendesen, és amit te felső kategóriának gondolsz, az csak úgy hívják, de nem olyan jó ám az.
Láttam én is csúcs LG led tévét 800000ft-ért, hát vicc kategória az is biztos, a samu B550-ek 10* jobb képe volt.

(#37880) TCr válasza Dave567 (#37879) üzenetére


TCr
veterán

De szerettem a B550-em, jó kis ár/érték arányú tévé volt az.
Plazma váltotta.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37881) Dave567 válasza TCr (#37880) üzenetére


Dave567
addikt

D550 bocsi.

(#37882) #94529552 válasza gordonfreemN (#37878) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csakis 40" alatti kellene? Manapság már nincsenek 37 vagy 39"-os tévék, tehát marad a 32", ha az elég. Ott viszont jóformán csak az alsó kategóriákban gyártanak tévéket.

(#37879) Dave567 Most amit írtál, azok közül melyik az alma és melyik a körte? Mert konkrétan összehasonlítani 2 adott tévét lehetne, amik be vannak nagyjából korrektül állítva. Egyazon helyen és időben vannak, azonos magasságban és távolságból, és forrással. Ráadás, hogy nem nagyon lehet tudni milyen típusok, talán kellene hozzájuk valami kódfejtő szerkezet(Enigma?).

[ Szerkesztve ]

(#37883) gordonfreemN válasza Dave567 (#37879) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most ne csak az LG-ről beszéljünk, az IPS-re koncentráljunk.
[link]
Azt mondod, tényleg ennyire megy az átverés, hogy jobban megéri egy 300k-s samu mint a fenti sony?
Romokba dőlt a hitem a kapitalista társadalomról :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37884) gordonfreemN válasza #94529552 (#37882) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az kár. A hálóba kellene valami, ráadásul elég közelről nézzük (2,5m) (már ha nézzük, nálunk a TV az inkább csak a "szóljon valami" szerepet tölti be sokszor). Szóval oda nagyon feleslegesnek érzem a nagy TV-t. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37885) TCr válasza gordonfreemN (#37883) üzenetére


TCr
veterán

Ugyanennek a modellnek a 75"-nál kisebb méretű példányait VA panellel szerelik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37886) galacsindobá


galacsindobá
csendes tag

Sziasztok,
pár éve segítséget kaptam az itteni közösségtől, aminek köszönhetően a mai napig imádom a pana plazmám.
Újabb dilemma előtt állok: a barátnőm kinézett egy csajos samsung UE40K5510 fehér keretű tévét akciósan 125e Ft-ért. Kizárólag külső winchesterről nézne full hd filmeket. Ajánlható erre ez a tévé? Vagy inkább hasonló áron, egy LG 43LH630V? Esetleg van még ajánlat e kettőn kívül? Képminőség, garancia számít illetve 43asnál nagyobb nem jöhet szóba. Köszönöm Zsolt

(#37887) Almost01


Almost01
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LED TV-m és egy házimozi erősítőm, amik egy villámcsapás miatt tönkrementek. Szeretnék hasonló kategóriájúakat venni helyettük, ugyanolyan márkájúakat.
A TV egy TX-50AS650E volt, az erősítő egy Onkíyo TX-NR 535.
Az alábbiakat nézegettem, mi a véleményetek?

TV:
Panasonic VIERA TX-55DX603E, vagy
Panasonic VIERA TX-55EX600E

Erősítő:
Onkyo TX-NR545, vagy
Onkyo TX-NR555

De ha tudtok ilyen kategóriájú készülékeket olcsóbban (ugyanebben a márkában), akkor szívesen veszem az ötleteket.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#37888) #94529552 válasza Almost01 (#37887) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek inkább hasonlóak, mint az a kettő, 55"-ba pont nincs ilyen.
Az Onkyo-ról meg itt érdeklődj.

(#37889) mexel


mexel
veterán

Sajnos eléggé korlátozott mobilnetem van most, és nem találok egy topikot pedig úgy rémlik volt olyan ami lcd és plazmajavítással foglalkozott. Ha esetleg valaki tudná hol találom megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37890) TA68 válasza mexel (#37889) üzenetére


TA68
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37891) mexel válasza TA68 (#37890) üzenetére


mexel
veterán

:R Köszi, ez az. Nem tudom miért nem láttam.

(#37892) mue


mue
csendes tag

Samsung UE50KU6000W LED tv-m van.
Nem tudja valaki, hogy miért van az, hogy 60 fps videókat (pl twitch közvetítés) HDMI-kábelen átjátszva a videók szaggatnak?
15 éves monitoron simán lejátssza, akkor a most vett TV-n miért fog ki vajon?
Lehet, hogy a kábel az oka, esetleg túl hosszú (6m)?

(#37894) Busterftw


Busterftw
veterán

Udv all, az mitol lehet, hogy a kikapcsolt allapotban kattog a tv?
A gyors bekapcsolas be van allitva, de nem hiszem, hogy amiatt.

(#37895) echterion válasza Busterftw (#37894) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem tudom, milyen tv-d van, de bátyám Sony tv-je is kattog. Azt mondták rá neki, ez normális, hűlik a cucc. Az enyém nem kattog...

**********

(#37896) blakey válasza Busterftw (#37894) üzenetére


blakey
titán

Kevés az info, ne várd, hogy pontos választ kapj, be van kapcsolva a frissítés, hűlnek a fém alkatrészek, rossz a táp, stb.
Nem kéne kattognia.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37897) Busterftw válasza blakey (#37896) üzenetére


Busterftw
veterán

LGUJ55651V, kb 1 honapos.
Szoftverfrissites automatan van.

En is a melegedesre gondoltam, de most is hallom es egesz ejjel/reggel nem ment.
Mondjuk itt spanyolban meleg van, azert nem ennyire :)

(#37898) blakey válasza Busterftw (#37897) üzenetére


blakey
titán

A szoftverfrissítést és a digitális adók frissítését kapcsold ki, azért is kattoghat, mert állandóna bekapcsol a háttérben, hogy ellenőrízze a frissítést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37899) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok remélem a megfelelő csoportba irok.
Valszeg költözés közbe hibasosott meg a teve.
[kép]
Sajnos nem a fotó sikerült rosszul hanem a tévé igy vibrál. Olyan mintha rossz lenne a koax csatlakozás de mivel itt upc van hdmi kabelon keresztül van adás. Valaki esetleg igy megtudja mondani mi a baja igy egy kép alapján? Van egy olyan érzésem hogy a javittatas árán újat kapok :O

(#37900) TA68 válasza fesii (#37899) üzenetére


TA68
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.