Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) Unlimited válasza #94529552 (#36300) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Nem muszáj tv előfizetéssel rendelkezni, jó a mobil, illetve vezetékes előfizetés is, azzal is meg lehet venni.
Elolvastam az írásodat, de éppen ezt szeretném és L kerülni, hogy gépet, vezetékeket használjak. Ez nekem nem opció. Működik már az nélkül is, csak kicsit finomítani kell rajta. 2017be ne keljen már egy egyszerűen filmnézéshez búgó gépeket, meg vezeték halmokat néznem a nappaliban!!!

(#36302) TA68 válasza Unlimited (#36299) üzenetére


TA68
senior tag

Routerről nem tudsz WiFi-n keresztül nagyméretű (8+ GB) Full HD filmeket lejátszani, még ha a YouTube videók mennek is! Én csak sorozatokat szoktam lejátszani róla, amiknek max mérete 1-3GB részenként. A 3GB-os FHD sorozatokat még szépen viszi.

(#36303) KD6-3.7 válasza TA68 (#36302) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hat pedig en meg a 65GB-os 4K-t is lejatszom Wifi-n keresztul. Laptop csatlakozik a wifi-re, termeszetesen a router pedig vezetekkel a TV-hez. Nem tudom az utobbi mennyire segit a stabil kapcsolatban, de szerintem szamit!
Plex vagy az otthoni megosztas/DLNA rendszert hasznalom. Utobbi stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#36304) varmi2 válasza TA68 (#36302) üzenetére


varmi2
nagyúr

De letudsz. Én néztem már 25Gb méretű filmet is, úgy hogy a tv wifin volt, és úgy játszotta le a tv futó kodi. Természetesen a tv és a router egymás mellett van. A film meg meg volt osztva a pc-n, ami vezetékkel volt a routerre kötve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36305) TA68


TA68
senior tag

(#36303) thedarKnight

(#36304) varmi2

Ha visszaolvastok itt most a router USB csatlakozójába dugott vinyóról volt szó.

(#36306) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Hát akkor nincs más választásom, csak hogy vissza húzom a net kábelt a padlásra, az antenna kábel mellett lehúzás a nappaliba? Nincs más opció???

(#36307) Mandok válasza Mandok (#36298) üzenetére


Mandok
tag

Mivel a kinézett Philips PUS6121 egyedülálló a 65" méretével az ár/érték arányát tekintve, így gondoltam, ma megveszem, aztán sajnos kiderült, hogy kb. 2-2 cm-mel pont lelógna a lába a TV állványomról. Klassz, mi?

Fene sem gondolta volna, hogy a 152cm-es TV állványom egyszer még rövid lesz a megvásárolandó TV-hez...
(mondjuk ehhez az is kell, hogy ilyen designer lábakon álljon ez az amúgy tényleg gyönyörű Philips. legalább tartották volna a lábak szélességét a keret vonalában, nem még attól kijjebb)

(#36308) krx21 válasza Mandok (#36307) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, 65"-os méretnél én is azt néztem: ne szélesen álljon a TV...
És ha mondjuk egy plusz bútorlappal szélesebbé tennéd???

(#36309) dh66e válasza Mandok (#36307) üzenetére


dh66e
veterán

Fali konzol?

(#36310) Mandok válasza krx21 (#36308) üzenetére


Mandok
tag

Hidd el, ezen gondolkodom egész nap.
Csak tudod, 100 ezres TV allványt marha szép és igényes dolog egy plusz -nagy eséllyel elütő színű- bútorlappal szélesíteni...
Fali konzol nem játszik, az még +50cm a nézési távolsághoz.

[ Szerkesztve ]

(#36311) dh66e válasza Mandok (#36310) üzenetére


dh66e
veterán

Fali konzol nem játszik, az még +50cm a nézési távolsághoz.

Bocsi de ezt nem értem. :F

(#36312) Mandok válasza dh66e (#36311) üzenetére


Mandok
tag

A TV allvány és a fal között van kb. 10cm, plusz még magán az állványon a tv is inkább előre van tolva a középvonalhoz képest, ez is kb. 30-40cm-et jelent. Így a kanapéhoz fél méterrel közelebb került a TV, mintha a falon lenne.
(mivel a nappali egyik falán van a kanapé, a másikon a tv állvány, így máshogy nem tudom csökkenteni a nézési távolságot, csak ilyen apróságokkal és még így is 3.5m-ről nézem a tv-t)

(#36313) dh66e válasza Mandok (#36312) üzenetére


dh66e
veterán

ok de konzolból is van olyan amit akár 50 centire is kihúzhatsz. Konzolos topikba kapsz segítséget.

(#36314) krx21 válasza Mandok (#36310) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért ütne el a lap?
Amúgy annál a TV-nél nem lehet tenni a lábakat szűkre? Máshol volt ilyen lehetőség...

(#36315) Viktoár válasza Mandok (#36310) üzenetére


Viktoár
addikt

Ilyesmin is gondolkoztál? [link]

Üdv:Viktor

(#36316) DoItYourself válasza Viktoár (#36315) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ez is hasonló, de csak 55"-ig írja a méretet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#36317) savoo válasza Unlimited (#36301) üzenetére


savoo
addikt

Mobil előfizetés nem elég. Mindenképp vállalni kell hűséget otthoni előfizetésre.

(#36318) Mandok


Mandok
tag

Hát, sikeresen lecsúsztam a 300 ezres Philips 65" PUS6121-ről. (első nap, mikor elmentem megnézni, még volt belőle, aztán adtam magamnak egy nap gondolkodási időt, és ez lett a vége. Pedig 300k-ért egy 4K 65" TV nem lett volna rossz vétel...)

(#36319) Viktoár válasza Mandok (#36318) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha ez vígasztal,én is lecsúsztam róla csak engem a 300k választott el tőle. :D

Üdv:Viktor

(#36320) #94529552 válasza Mandok (#36318) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ne bánd, az úgyis csak 50Hz-es volt, és most van helyette olcsóbban 100Hz es Samsung 60J6240 FHD, igaz csak 60"-os, és még Ambilight sincs benne.

(#36321) Mandok válasza #94529552 (#36320) üzenetére


Mandok
tag

Ambi az a PUS6121-ben sem volt.

(#36322) Genji válasza #94529552 (#36320) üzenetére


Genji
őstag

Esetleg egy jó FHD 65"-ös tudsz/tudtok mondani ami árban minél jobban közelít ehhez az összeghez (300K). Köszönöm!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36323) Genji válasza Genji (#36322) üzenetére


Genji
őstag

Nem találtam ár/értékben megfelelőt, szóval meg is rendeltem a Samut. Kösz a tippet! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36324) Hannibal78


Hannibal78
csendes tag

Sziasztok.
Vendégek részére szeretnék, egy minőségi TV t venni.
70- 100 ezer ft között! 100 az már a nagyon max, szóval inkább kevesebbért vennék.
Köszönöm.
Viktor

(#36325) SLYM


SLYM
veterán

valaki vett már innen valamit? [link]

(#36326) #49155328 válasza SLYM (#36325) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szerintem keress megbízható boltot e helyett.
Nem vennék ott semmit még ha jó áron van akkor sem.

(#36327) SLYM válasza #49155328 (#36326) üzenetére


SLYM
veterán

hmm. ismered őket?

(#36328) #49155328 válasza SLYM (#36327) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem, de 4 hónapos cég se vélemény róla, semmi.
Ilyen helyről nem veszek semmit de ha van tanulópénzre valód akkor hajrá.
Keress megbízható boltot.

(#36329) Genji válasza #49155328 (#36328) üzenetére


Genji
őstag

Kérdés a jótállást hol kell érvényesíteni egy adott TV-nél. Én nem tudom, de ha pl márkaszervízben akkor tökmind1 hol vetted a tv-t csak kell a garipapír + a számla. Hova kel lvinni pl. egy Samsung TV-t ha bedöglik?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#36330) Gsx-rr válasza TA68 (#36305) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Siman ment nekem mar 3 evvel ezelott is Asus N65u router-el!

(#36331) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Bemásolom ide is egy másik topikban elhelyezett hozzászólásom,remélem itt végre eltudtok látni tanácsokkal......

Tv csere-vásárlás előtt állok,szeretnék informálódni egy kicsit,a javaslaitokat szívesen venném,hogy ne nagyon nyúljak mellé.......
A lecserélendő megjelenítő egy LG PZ550T 50" Plazma,Cinema 3D FullHD 600Hz,tehát nem egy mai darab,az én igényeim eddig kielégítette,tehát úgy gondolom bármire is esik majd a választásom,mindenképp nagy szintlépés lesz a jelenlegihez képest!
Kezdeném rögtön azzal,hogy maximum 250e papírt tudok rászánni,és szeretném,ha 55" lenne a képátló, a 3D számomra már abszolút nem fontos,a smart tulajdonság hiánya sem zavarna(arra ott a média lejátszó),de azért jó lenne ha lenne benne ez a plusz opció is, viszont elakadtam már ott,hogy megérné-e nekem a full-hd-tól nagyobb felbontás(uhd vagy 4k),mivel ezután is bluray és médialejátszóról fogyasztanám a tartalmakat 4,5m távolságról.
Azzal is tisztában vagyok hogy ebben a méretben UHD vagy 4K ha van is,akkor nagyon belépő szinten jár,de ahogyan írtam is,a jelenlegi plazmámhoz képest szerintem még így is klasszisokkal nagyobb élményt nyújtana számomra.
Fontos,hogy azok a csatlakozók ,amik megvannak a plazmán,azért legyenek meg majd a következőn is.
Igazából arra is kíváncsi vagyok,hogy szerintetek mindenképp jobba a Full Hd-nál nagyobb felbontás?
Megköszönném ha tudnátok belinkelni egy pár készüléket,az sem zavar ha nem friss modell,de a garancia azért fontos!
Köszönöm!

(#36332) #49155328 válasza Genji (#36329) üzenetére


#49155328
törölt tag

A Samsungnál könnyen kiderül. Regisztrációkor már meg is tudod hogy milyen garancia vonatkozik rá.
Szürke importosnál pl.: Nem a Samsung Magyarország Zrt. által forgalomba hozott termék!

A Samsung házhoz jön sehová sem kell vinned.
Bolti garinál meg viheted vissza vagy rábízod a futárra. :N

[ Szerkesztve ]

(#36333) Szajo


Szajo
őstag

LG TV-nél ez a Sound Syncnak mi az értelme? Mármint értem a lényegét de ennek csak akkor van értelme ha a kép alapból csúszik a hanghoz képest nem? (Mondjuk egy rossz videófelvétel lejátszásakor)

(#36334) krx21 válasza bghistvan (#36331) üzenetére


krx21
nagyúr

Sony 55W809C [link]

(#36335) Mandok


Mandok
tag

Sziasztok!

Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a tanácsait és segítségét!
Jelentem, ma megvettem a Sony W807C-t.
Őszintén megmondom, hatalmas várakozásokkal tekintettem a TV elébe, de számomra semmilyen tekintetben nem hozza, amit vártam.
Egy 4K Samsung KU6000-et áldoztam be érte, de a képminőség tekintetben semmilyen tekintetben nem látom az előrelépést, sőt, valami hiányzik...
Látom, hogy van különbség a képben, mert hosszas állítgatás után sem tudom a Samsungnál megszokott képet kapni, de igazából még abban sem vagyok biztos, hogy történt-e érdemi pozitív változás.

Még adok neki egy kis időt, próbálom szokni- a kezelőfelület rohadtul bonyolult és nehézkes a Samsung után. A távirányító is egy rémálom, folyton úgy érzem, hogy vágja a négy irányú navigáció az ujjbegyem. Nem értem, miért kellett a középső OK gombot olyan mélyre süllyeszteni.
TV-n netezni soha nem szoktam, de pl. a youtube alkalmazás sem épp szimpatikus a Samsung saját tizen appja után.

Media Player detto. Sokan dícsérték a Kodit, miszerint mind a képminősége, mind a kezelőfelülete sokkal jobb, mint a tv-k 99%-ában lévő beépített media player. Ez konkrétan azért nem tetszik, mert a felirat és beszédnyelv váltás elég hülyén van megoldva. Emellett párszor máris eljátszotta a tv, hogy elindítottam külső HDD_ről egy akrámilyen HD MKV-t és a két fekete szélesvásznú csík helyén az egyik random TV csatorna képét jelenítette meg real-time. Ez mi?

A csatlakozók is nagyon hülyén vannak rajta, konkrétan be kellett bújnom a tv mögé, hogy megtaláljam az antenna csatlakozót. Ok, ez még a kevesebb gond, mert egyszer kell bekötni és kész, de azért az USB is elég idétlen helyen van rajta. A Samsungról ezek is hiányoznak...

Na, egy szónak is száz a vége, szerintem nem jól tettem, hogy a 4K KU6000-et erre cseréltem. Ha holnap sem szeretteti meg magát velem a TV (nyilván nem várom, hogy egy tök ismeretlen, számomra soha nem látott idegen Sony kezelőfelületet a jól ismert Samsung után pillanatok alatt áttekintsek), akkor megy vissza, ráfizetek és hozok egy 60"-as Samsungot.

(csak egy rövid kérdés: Itt a háttérfény beállítást hogy hívják? Mert a Samsung TV-knél van konkrét háttérfény állítása menüpont, de itt csak a brightness és a black level szinttel tudok játszani..)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36336) TA68 válasza Gsx-rr (#36330) üzenetére


TA68
senior tag

5 GHz-es routerrel persze, hogy ment. A fórumtársnak TP-Link TL-WR1043nd v1 routere van.

(#36337) torma1981 válasza Mandok (#36335) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Én tuti nem cseréltem volna le a 4k-s tv-t FHD-ra. 4k a jövő. Még kevés a tartalom de már alakul. Na meg frankó a felskálázási lehetőség szerintem. Én monitornak használom. Hosszú távon tuti jobban megéri a 4k.

(#36338) krx21 válasza Mandok (#36335) üzenetére


krx21
nagyúr

Első dolog, hogy ne a Samsung megszokott képét akard...
Amúgy mi volt a csere mozgató rugója?

[ Szerkesztve ]

(#36339) TA68 válasza torma1981 (#36337) üzenetére


TA68
senior tag

+1 :K

(#36340) Gsx-rr válasza TA68 (#36336) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem 5ghz-en csatlakozott! 5 meteren mar nem volt elfogadhato jelerosseg!

(#36341) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Tudtok olyan modellt mondani, ami:
-min.55" méretű
-NEM edge-LED háttérvilágítású
-NEM ívelt
-érdemes megvenni (nem kerül többe mondjuk 400eFt-nál)
?
3D, "okos"funkciók hidegen hagynak.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36342) blakey válasza Mentolka (#36341) üzenetére


blakey
titán

-NEM edge-LED háttérvilágítású - ettől szerintem bátran eltekíthetsz, ugyanis egyik megoldás sem feltétlenül hátrány, a legfontosabb, hogy összeszereléskor odafigyeljenek és ha ez megvan akkor nincs gond. Nálam soha nem volt szempont, hogy EDGE vagy Direct LED háttérvilágítás, mindegyikkel lehetnek gondok, egyik hajlamosabb a DSE-re, a másik a bevilágításra, stb, de tapasztalatból jelentem, hogy ha kifogsz egy jót akkor nem fogsz azzal foglalkozni, hogy milyen a háttérvilágítása. Nekem most van EGDE és Direct LED-es is és a Direct felhősebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36343) Mentolka válasza blakey (#36342) üzenetére


Mentolka
senior tag

Pedig ez egy fontos szempont, szerintem (sőt, mivel televíziót veszek, a képminőség a legfontosabb). Én plazmáról váltanék, és még nem láttam olyan LCD technológiás TV-t (igaz, nem sokat láttam), amelyik hozná azt a fekete szintet. Ezért gondoltam, hogy akkor legalább a megfelelő háttérvilágítás kihúzná ezt a méregfogat.
Magyarul: nem látom, hogy hogyan lehet a fekete fekete, amikor a készülék kávájában ott világít a fényforrás?

Mi az a DSE?

Azonban, ha ez mégse annyira fontos, akkor ezt a szempontot húzzuk ki!

[ Szerkesztve ]

(#36344) blakey válasza Mentolka (#36343) üzenetére


blakey
titán

Akkor mivel magyarázod, hogy az EDGE LED-es Sonym a lehető legjobb feketeszintet produkálja EDGE LED létére? Az EDGE LED vs. Direct LED nem itt döl el, mindkettő képes jó feketeszintre és kontrasztra. A Direct LED hajlamosabb a DSE-re (Dirty Screen Effect) és a VB-re (Vertical Banding). Hidd el, ne a háttérvilágítás módja határozza meg a kép minőségét ha minden frankó vele, tehát ha veszel egy Direct LED-es tv-t aminek nincs DSE-je (bár ez szinte lehetetlen, de kivétel mindig akad) és a Vertical Banding sincs jelen akkor boldog ember vagy.
Soha nem érdekelt, hogy milyen a háttérvilágítása a tv-nek ha jó a képminősége.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36345) Mentolka válasza blakey (#36344) üzenetére


Mentolka
senior tag

Lehet, hogy inkább OLED TV-t kellene vennem?

(#36346) blakey válasza Mentolka (#36345) üzenetére


blakey
titán

Ezt neked kell eldöntened.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36347) Mentolka válasza blakey (#36346) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezzel próbálkozom, de most összevissza zavartál... :-D

(#36348) blakey válasza Mentolka (#36347) üzenetére


blakey
titán

Semmiben nem zavartalak meg, csak annyit írtam, hogy a háttérvilágítás ne legyen szempont, ha sz@r az összeszerelés és nem megfelelően terül a fény akkor teljesen mindegy a háttérvilágítás, úgyis rossz lesz. Nincs aranyszabály, hogy csak ez vagy az a jó. Más szempontokat kell figyelembe venni, pl. IPS vagy VA panel legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36349) Mentolka válasza blakey (#36348) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezzel a panel témával eddig nem is foglalkoztam. Mit kell erről tudni?

(#36350) krx21 válasza Mentolka (#36349) üzenetére


krx21
nagyúr

Röviden az IPS kontrasztja 1:700-1200-ig terjed, míg a VA panel 1:2500-5000-ig..
Az IPS panel betekintési szöge viszont jobb lehet...
Ha sötétben filmezni szeretnél én azt mondom az IPS-t kerüld el..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.