- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Tonnara di Scopello
- crok: Android ADB, TWRP, ROM, GApps, MicroG, Shizuku, APK és egyéb segédeszközök
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bitpork
nagyúr
válasz
mefistofeles
#8
üzenetére
HA látnál élőben ( 20 éves lyukas cuccaim vannak amiben kényelmesen érzem magam) lehet csövesnek gondolnál. Valami nagyon komoly alkalom kell hogy kiöltözzek...
-
bitpork
nagyúr
Pedig már a legelején is kaptam olyan visszajelzést hogy drága és biztos jól keresek rajta.És igen ez is számít nekem mert nem szeretném ha mások ilyeneket hallva elkönyvelnének annak ami nem vagyok.
MOD
Legutolsó, idei tali mérlege: 110k huf költség (számolva 20kval több mert a sajátunkat és az általam meghívottak költségét is hozzáadtam, de természetesen azt saját zsebből fizettem) 54 adag elkészítve - és ezzel el is értük a kapacitásunk felső határát. Konkrétan 24 órával a teli előtt elkezdtük csinálni és onnan folyamatosan ment a sütő és két ember munkája. Alvás az 6 óra de egyszer fel kellett kelni a sütőben fordítani
-
bitpork
nagyúr
Érdekes téma. Engedd meg, hogy részeire bontva világítsam meg.
1. Igen van egy 10 éves , a hold-föld távolságot megtett autónk (310k méter mai nap) Ennek üzemeltetése nem olcsó de nincs más hobbim, ennek a terheit vállaltam önszántamból. (két éve árulom eredménytelenül - ha érdekel szívesen megmutatom az elmúlt év ráköltött pár millióját
)
2. A nyaraló felújítása valóban megtörtént és valóban jóval a tervezett eredeti költség felett. (Különben még áll a meghívás, gyere el és nézd meg magad mit és mennyiért sikerült félbehagyni
) Azt kell mondanom 20 éves távlatban, hogy egy cca 50 éves nyaraló felújítása ha és amennyiben (mint ahogy ez a tény) egy család minden megtakarítását elviszi, akkor nem lehet annyival elintézni, hogy mer' fussa. Lehet ez csak nekem fájdalmas, lehet hogy hibát követtem el mert szerettem volna megosztani az örömünket amiért ilyen távlatban ennyit sikerült elérnünk - de azt semmiképpen nem lehet cáfolni, hogy jelentős teher* (erre utolsó pont bővebb magyarázat lesz)
3. A szüleink még élnek, szerencsére. Apósom 33ban született, járni már járókerettel is alig képes. Édesapám időskori demenciával / Alzheimerrel küzd, míg édesanyám súlyos szívbeteg, cukros és nem tud enni (a csontritkulása miatt nem lehet neki fogpótlást csinálni). (A testvérekre nem térek ki pedig ők is fenn vannak a listán) Mi fontosnak tartjuk hogy amíg megtehetjük minőségi időt töltsünk együtt a szülőkkel. Ennek egyik módja ha Iza heti 3-4 alkalommal főz és együtt étkezünk. Amiből a testvérek is részesülnek. Gondolom látod az összefüggést.
*4. Utolsó pont: mindezt a kb 10 éve változatlan vagy esetenként csökkenő vállalkozói bevételekből kell fedezni. Tehát amíg tíz éve megkerestünk évi 20k €-t, ami inflálódással most 17-t ér, ami a csökkenő bevételek miatt már indulásnak sem 20k csak 15, akkor kijön hogy közel duplájába kerül minden ami az eddigi életszínvonal fenntartásában csak az étellel kapcsolatos.
Amikor az autós talik szervezéséről van szó (ez visszaolvasható a logoutomon illetve az ottani beszélgetésekben) már évek óta ég a pofám amiért közel duplájára emelkedtek az étel árak. Lehet nem kellene emiatt szót emelnem csak csendben tudomásul vennem, hogy velem együtt sokan elszegényednek. Valószínűleg bennem van a hiba mert mások hogyléte legalább olyan fontos nekem mint a miénk. -
bitpork
nagyúr
válasz
mefistofeles
#1
üzenetére
Grillezés szempontjából. Igaz volt már h hóban csináltuk de most több tényező is közrejátszik. Apósom (92) nincs túl jól és hát most hogy kiszámoltuk mennyibe van egy ilyen grillezés... nos, nagyon komolyan át kell gondolni, hogy mi az ami belefér. Ahogy állnak a dolgok, ez már nem az a kategória nekünk.
A nyári autós talit is nagyon át kell gondolni mert kb tarthatatlan ami itt megy alapanyag árak szempontjából.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- VGA kibeszélő offtopik
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kiszivárgott a Xiaomi 17T és 17T Pro teljes specifikációja és eurós ára
- Villanyszerelés
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- PlayStation 5
- Torrent meghívó kunyeráló
- Assetto Corsa Rally
- Szolnok és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Lenovo Legion GO
- Apple Watch Series 11 Cellular - 46mm, Arany titán tok, Arany milánói szíjjal - S/M - 3 ÉV GARANCIA
- Acer Predator I7 RTX 3070
- Asrock Phantom Gaming 6 Z390 + Intel I5 9600K + 2x8GB DDR4 + ID COOLING 226 XT black ( Félkonfig )
- iPhone 13 Pro max 128GB gyári független névre szóló számla 6 hónap jótállás!
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- 27% - ÚJ Samsung Odyssey G5 S27FG506SU QD-OLED Monitor! 2560x1440 / 180Hz / G-Sync / FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R7 5700 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Rampage SHIVA Corsair 650W
- Dell XPS 13 9310 i7-1185G7 16GB 512GB 13" FHD+ 1 év garancia
- iPhone 17 Pro Max 256GB 100% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

)