Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1601) Ronam válasza cascada (#1597) üzenetére


Ronam
addikt

Próbáld meg ezzel:[link]. Lehet, hogy ezzel menni fog :).

(#1602) cascada válasza Ronam (#1601) üzenetére


cascada
senior tag

Rendben. Köszi! :)

(#1603) TRob1 válasza cascada (#1602) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy esetleg TaskXP for MultiTasking (stefitől akár magyarul is)

¤ R'n'R ¤

(#1604) zszabika


zszabika
aktív tag

Jóreggelt userek!Tegnap sajnos nagyot hibáztam így még mindig nincs rom a telon.Ott tartok hogy a TPT partícionálás megvolt,most a Fastboot-al küzdök.Azt vettem észre hogy a telon a vissza gomb+hangerő fel+bekapcs kombóra sikeresen megáll a zöld droidnál de csak addig amíg el nem engedem a gombokat.Na most lehetséges hogy így fel tudok tenni egy recoveryt fastboot-al ha közben nyomva tartom a gombokat?Ja és ha kiadom a flash recovery parancsot akkor pl. átnevezem a recovery-t amit letöltöttem "recovery.img"-re akkor a parancs végére így írjam be?Tehát hogy is néz ki ez a parancs pontosan?

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1605) barnam_ válasza zszabika (#1604) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv,
Minden parancsnak van egy szintaktikája: [link]

Tehát tökmindegy mit írsz a végére, csak egyezzen meg a fájl nevével.

fastboot-windows flash <partíció> [ <fájlnév> ]
Vagyis a partíció a te esetedben recovery, a fájlnév meg amit megadsz.
Mi nem sikerült a TPT-ben, ill. miért kell utána fastboot-al szenvedni? :F

(#1606) M0RGI


M0RGI
őstag

Jó reggelt!
Mi a fő különbség a Cyanogenmod Nightly és a belőle főzött romok között?
Pro és kontra, előnyök hátrányok?

(#1607) zszabika válasza barnam_ (#1605) üzenetére


zszabika
aktív tag

adb reboot bootloader parancsra azt írja device offline.Sehogysem tudom bootloader módba rakni.Usb handset driver van fent.Lehet hogy nem ez kellene neki?

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1609) zszabika válasza barnam_ (#1605) üzenetére


zszabika
aktív tag

Azért szenvedek mert én hülye letöröltem az új recovery-t a memoriakártyáról és romot sem raktam rá.Ebből a recoveryből meg nem tudom az usb-t mountolni. :O

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1610) M0RGI válasza #40993792 (#1608) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi, de nyilván ezeket olvastam én is!

Ennél konkrátabb dolgokra gondoltam és nem olyanra ami valakinek épp nem tetszik és azért írja át/bele (pl. data/app, menü átszerkesztés, nyelvi javítások, frissítések, másik launcher). Ezek nem érdekelnek.

Ami konkrétabb itt, az pl. a music.apk. De mitől volt hibás?
Egyéb módosítások/javítások/optimalizálások. Mik azok?
Mit lehet javítani egy olyanon, amire naponta adnak ki 50 javítást?

Miben lesz más, miben javul a főzött rom a legfelül írott nem lényeges dolgokon kívül? Konkrétan! Gyorsabb? Nem fagy? (a nightly igen??)

[ Szerkesztve ]

(#1611) ux1 válasza zszabika (#1607) üzenetére


ux1
addikt

Add ki az adb devices parancsot!

pl.
c:\ANDROiD\QTAdb>adb devices
List of devices attached
P729_GENERIC device

Vmi ilyet kell látnod, ha nem látod akkor nincs fent jól a driver. Esetleg próbáld másik usb porton. USBDeview használatával takarítsd ki a sok szemetet az usb portokról...

Ha az "adb devices" parancs válaszol, akkor már menni fog az "adb reboot bootloader"

Ja és nem árt ha a mostani rom-ban be van kapcsolva az usb debug...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#1612) Indiant


Indiant
addikt

Csak megerősítést szeretnék kérni, hogy csináltam valamit.

A TPT-s fw frissítést akartam csinálni. Így utólag nézem, hogy nincs említve szolgáltató.
"Ez után a készülék automatikusan újraindul, majd megkezdi a frissítési folyamatot, egy kis csík szalad végig, a vége felé láthatóan elgondolkozik, ez lehet 80 vagy 98-99%-nál is, ez esetben nem kell megijedni, végig kell menjen, majd a sikeres frissítés végét egy ZTE logó zárja." - nekem csík nem volt, %-meg főleg nem. Függőlegesen volt 2-3 szor egy szívverés animáció és utána bejött a rom , nem volt Logó.

???
Vodásat akartam, 136_2_302-t.

[ Szerkesztve ]

(#1613) ux1 válasza M0RGI (#1610) üzenetére


ux1
addikt

1. Egyéb módosítások/javítások/optimalizálások. Mik azok?
2. Mit lehet javítani egy olyanon, amire naponta adnak ki 50 javítást?
3. Miben lesz más, miben javul a főzött rom a legfelül írott nem lényeges dolgokon kívül?

1. Pl. a magyar nyelvi fájlok, a javított APN, az eu GPS beállítások
2. Lásd. pl a 1/fordítás
3. Mivel nem kell neked vagy 30-40 dolgot állítani. Gapps stb. integráció, ja és nem kell naponta 20x arra válaszolni mié lassú az ADW

:D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#1614) barnam_ válasza M0RGI (#1610) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lényegi javítás szerintem nincs a CM7-ből készült főzött romokban. Csak kényelmesebbé teszi a használatot (Gapps hozzáadva, fordítás kiegészítve, stb stb).

(#1616) zszabika válasza ux1 (#1611) üzenetére


zszabika
aktív tag

De nincs is fent semmiféle rom,mert TPT partícionálás történt.Akkor így semmi esély nincs csak ha valahogy rakok egy romot az sd-re?Sajnos nincs se fényképezőm se másik telo amivel rárakhatnám. :(

adb devices parancsra azt írja ZTE phone offline.

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1617) Indiant válasza #40993792 (#1615) üzenetére


Indiant
addikt

Csak azért nem értem, mert marhára nem az történik a folyamat alatt mint ami oda van írva.
Ha jól értelmeztem, romnak nem is kéne rajta lenni és voda függőnek kéne lennie. - A rom rajta maradt és a Telenor sim is vígan muzsikál.

Honnan derül ki ,hogy vodás-e a fw-em??

[ Szerkesztve ]

(#1618) ux1 válasza zszabika (#1616) üzenetére


ux1
addikt

Akkor rakd fel rendesen a drájvert a winre, előtte az USBDEVIEW-vel töröld a sok felismert szemetet, reboot windows, majd a ZTE drájverek telepítése....

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#1619) zszabika válasza ux1 (#1618) üzenetére


zszabika
aktív tag

Sikerült bootloaderbe rakni a hang le+bekapcs kombóval. :DD

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1620) Nerd válasza Indiant (#1617) üzenetére


Nerd
aktív tag

Szerintem neked, ilyen problémád lehet:
[link]

(#1622) Indiant válasza Nerd (#1620) üzenetére


Indiant
addikt

Jogos lehet, de ugye én nem kapcsoltam össze a kettőt, mert sehol nincs leírva, hogy mit takar a nem megy. Exe-zni meg nem akarok. Így marad.

Kösz a segítséget mindenkinek! :C

[ Szerkesztve ]

(#1623) zszabika


zszabika
aktív tag

A Fastboot felrakja a 3-as recoveryt de az újat nem akarja.Azt írja hogy cannot load.Ezt hogy oldjam meg?

Szerk:Mostmár se recovery se semmi.Csak áll a droidnál ha bekapcsolom.Valaki segítsen legyenszíves.megőrülök. :O

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1624) Nerd válasza zszabika (#1623) üzenetére


Nerd
aktív tag

De sokkal jobb volt a Bladednek a szervízben... ;]

(#1626) zszabika


zszabika
aktív tag

Valahogy most nem tudok nevetni. :((( Még utoljára azért megkérdezem.Tehát adott egy készülék,se rom nincs rajta,se recovery menü,csak a zöld droidnál áll.A TPT partícionálást megcsináltam még tegnap este.A kérdés hogyan éleszthetem fel?Ha csatlakoztatom usb-n azt írja hogy ismeretlen eszköz,pedig a driver fent van.Segítsetek már kérlek benneteket! :F

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1627) barnam_ válasza api29 (#1625) üzenetére


barnam_
nagyúr

:DD :C
Az okostelefon épp annyira okos, mint a használója :)

(#1628) barnam_ válasza zszabika (#1626) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nézd már meg az eszközkezelőben a telefont, mialatt rá van dugva a gépre. Van olyan ami felkiáltójeles?

(#1629) gps76


gps76
őstag

Arra még most se tudtok kézenfogható választ,hogy szinte bármelyik rom felrakása után pár nappal nagyon belassul a teló mitől lehet.Játék nincs rajta,se nagyobb program,se taszkkezelő,vagy bármi ami futna állandóan,karácsonyfa widget,stb.
Pl.:egy pár száz KB-os progi majd fél percig települ,opera mini úgy akad használhatatlan.
Estére ki van kapcsolva,nem folyamatosan megy.
Valakinek ötlete?

(#1630) TRob1 válasza api29 (#1625) üzenetére


TRob1
veterán

Szvsz a telefon is hozzá hülyül.

(#1627) Aggregátor:
Nem is igaz. :N Mert az én telefonom megmondja kapásból hogy mennyi 3728*1349/3, nekem meg kis idő míg fejbe kiszámolom. :U
És sötétben világítani is tud, én meg egyelőre nem. :N
És a nappaliban még mindig nem állítottam vissza az órát, ő meg rögtön megtette mikor kellett. :B

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1631) zszabika válasza barnam_ (#1628) üzenetére


zszabika
aktív tag

Ott azt írja hogy ismeretlen eszköz.Amikor rádugom a telot bekapcsolva,tehát a zöld droidos képernyővel akkor ezt írja.Gondolom akkor exét is hiába engednék rá.

Szerk: frissíteném a drivert de azt írja hogy nem talált a mappába megfelelőt.Pedig ott van.

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1632) ^Clown válasza gps76 (#1629) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Recovery-ben wipe cache és advanced alatt wipe dalvik cache-t próbáltad már?

(#1634) ^Clown válasza #40993792 (#1633) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez tényleg nagyon furcsa. Ha ennyire durván lassú a telefon, akkor egy rom-újratelepítés kellene.

(#1635) Dover


Dover
tag

Helló

Most akkor melyik jobb ?
a Librásítás vagy ha hagyom a bladet, cm7 rommal?

Melyik romm a legjobb?
mert van vmi moldova meg....stb ?

Zsolt_72
Aku idő jó legyen, gyors és a wifi erős legyen, camera jó legyen!!!

[ Szerkesztve ]

(#1636) xSide


xSide
őstag

A minap igértem egy videót a flash működéséről, íme:

Youtube video link...

Flash alapú videók, tv adások megtekintése a készüléken valós helyzetben wifi-n keresztül, Maxthon böngészőben...
A böngészőt még nem használtam korábban, így a videóban látható "ügyetlenkedés" teljes képernyőre váltás közben saját "user error"-om valamint a megavideo-s online filmnézésnél az előbukkanó reklámablak nem betöltődése az adfree blokkolónak köszönhető, de egy visszával már a film nézhető:)
Ki az aki a készüléken néz filmet kérdés felmerülhet sokatokban, épp ezért a videóm csak bemutató jelleggel készült a flash tartalom működőképességről!!

ui.: flash játékok is mennek rajta, a SmartSWF ingyenes marketről letölthető alkalmazással...

(#1638) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv az Uraknak!
Kérdésem: Nem tudom a 'gyári' billentyűzetet az új telepítettre állítani. Go Keyboard, AnySoftKeyboard, SlideIT alkalmazásokat próbáltam ki. EXT2 - 256MBra telepítette alapból, amelyeket én az App 2 SD Free alkalmazással áthelyeztem a telefonra.
A GO leáll, a másik kettő pedig nem aktíválódik,hanem a 'gyári' billentyű jön elő pl. smsm íráskor. Mit tegyek? ROM: szezso15 munkája - egyébként nagy megelégedéssel. :R

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#1639) ^Clown válasza Dover (#1635) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Librásítással én egyelőre várok, mert sajnos úgy CM-romot nem tudsz majd feltenni. Én a helyedben a TPT-s megoldással partícionálnám a telefont (így felkerül egy vodás firm, ami gyorsabb, mint a T-s), utána meg mehet fel egy CM N241 rom.

Billentyűzet: eddig keresgéltem, hogy melyik számomra a legkényelmesebb, de ugyanakkor lehetőleg gyors billentyűzet, azt hiszem megtaláltam. A neve: SwiftKey X 2.1.

#1640 gps1640: nem vagyok valami pro, úgyhogy passzolom... TPT-vel partícionáltál már?

[ Szerkesztve ]

(#1640) gps76 válasza ^Clown (#1634) üzenetére


gps76
őstag

Próbáltam már törölni mindent amit lehet,memóriakártya nélkül is - mert előfordult már olvastam róla -,többféle rommal is ezt csinálja.Pár napig szalad rajta minden,de utána borzalmas.Meg hát kétnaponta töröljem a cache-eket?
Amikor tegnap az egyik blédet visszaállítottam gen2-re,a gyári telenoros 2.2.2 frissítéssel csináltam,és alig volt lassabb a mostani rom-oknál.(Érdekes?!).
A partició kiosztás az egyiknél a telenoros frissytésnek köszönhetően a gyári,a másik a voda 37 MB cache-s,és mindkettőnél hasonló a helyzet.Lehet user error lesz a vége,de eddig nincs ötletem hol a bibi?

(#1642) Segnior_Barthez válasza #40993792 (#1641) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Helló,
Ó hogyne. Beállítások / Nyelv és billentyűzet beállításai / AnySoftKeyboard - pipa.
Esetleg van oly megoldás hogy alapból a CSAK telóra telepítést kiválasztani? A widgeteknél ez néha megoldás - az áttelepítés... Ezt gondolom problémának.. kösz

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#1644) zszabika


zszabika
aktív tag

1631-re valaki? Épp most akarom földhöz csapni a telot.Se FTM se CWR se rom nincs fent,se Fastboot nem működik.FÉLTÉGLA?

Zöld droid van és próbáltam a download módot.Esetleg azzal lehet kezdeni valamit?Egyáltalán hány darab drivert kell felrakni?Már felraktam többet is de nem megy.Ismeretlen eszközt ír. :W

Igen a villan,meg ki is rakja a PORT-oknál eszk.kezelőben.

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1646) barnam_ válasza zszabika (#1631) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tehát mégsem jók azok a driverek, amik fenn vannak. Ezért nem megy se az adb, se a fastboot. Takarítsd le a fenn lévőt, utána usbdeview-el kipucolhatod a benn ragadt usb drivereket. Ezt telepítsd fel, majd mikor rádugod a telefont, és kéri a drivert, add meg neki a telepítési mappát.

Ha a driverek rendben vannak, akkor
adb reboot bootloader
fastboot-windows flash recovery recovery.img

És lesz egy működő CWM-ed.

(#1636) xSide: a 10.2-es flash már nálam is működik, igaz én csak a youtube-ot próbáltam, de az eléggé akadt.

Mi az időjárás widget neve amit használsz?

(#1647) Nerd válasza zszabika (#1644) üzenetére


Nerd
aktív tag

Olvasd végig ezt és csináld végig:

How to Install Clockwork using Fastboot

Recoveryből újabbat és gen2-est rakj fel...

Szerk: Csúnyán megelőztek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1648) xSide válasza barnam_ (#1646) üzenetére


xSide
őstag

Azon lepődtem meg, hogy a kiváncsiságból keresett online film is szépen megy rajta, mikor a kijelzőt állítottam akadt meg pár pillanatra, de utána szépen ment...

Időjárás widget:
- alul a köpönyeg, felül a Beautiful Widget >> Smaller Home widget része LauncherPro-val "nagyítva" a BW saját default nézetével, az alap készülék betűtipus pedig Arial...

[ Szerkesztve ]

(#1649) ux1 válasza zszabika (#1644) üzenetére


ux1
addikt

Milyen windowsod van? XP vagy W7? 32 vagy 64 bit? Nem a telód tégla hanem a windowsod. Azt b@szd földhöz :D Míg az eszközkezelőben felkiáltójeles az Android device nem fog működni a fastboot.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#1650) zszabika válasza barnam_ (#1646) üzenetére


zszabika
aktív tag

De ha nem működik a hang fel+bekapcs kombó?Akkor hogy adjam ki ezt az adb reboot bootloader parancsot?Elötte dugjam rá a gépre a telot bekapcsolva és úgy?

ux1 : xp-m van mert eladtam sajnos a gamer pc-met. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.