Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#30201) Makifeju válasza Keeperv85 (#30200) üzenetére


Makifeju
tag

Köszi!!!
Nekiállok aztán lesz ami lesz... :))

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#30202) Makifeju


Makifeju
tag

No,megvolt a hivatalos 2.3.5 frissítés,majd a root-cwm-és vagy 4-5 rom,de sajna ez a sz@r nem akar működni.
Elég volt,meguntam! Ha kell valakinek 2 db hibátlanul működő teló,3 új megnyikkani nem akaró,+1 repedt de működő érintővel,az szóljon,occón viheti az egészet!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#30203) drdagi


drdagi
csendes tag

Sziasztok.
Van egy bladem, csak zenelejátszónam használnám (spotify, youtube)
Milyen romot ajánlotok hozzá? Stabil és gyors. Nem számít mikori csak ne legyen csiga.

(#30204) ebegab92 válasza drdagi (#30203) üzenetére


ebegab92
senior tag

Mostanság ezzel küzdök én is...Playbe bejelentkezéskor egyből el kezdi leszedni a Play szolgáltatásokat, szétfagyasztja addig a telefont, utána meg órák alatt lemeríti :U YouTube-hoz viszont kell...Próbáltam Link2SD-vel és egy ext4 partícióval megtoldani, de így is valamiért nagyon merül. Most egy 4.2.2-es ROM-ot használok.
CM 9-10-10.1-10.2-11 közül a CM9 és a CM10.1 a leggyorsabbak, ezeket tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30205) drdagi válasza ebegab92 (#30204) üzenetére


drdagi
csendes tag

honnan lehet letölteni ezeket?

(#30206) trebrona válasza drdagi (#30205) üzenetére


trebrona
nagyúr

Próbálkozz ezzel: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30207) ebegab92 válasza trebrona (#30206) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ennek a ROM-nak van valami komolyabb bugja vagy lényegében teljesen jó (a telefon minden funkciója működik, stabil, nem fagy ki 2 percenként 3 alkalmazásleállással, stb.)? :))

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30208) trebrona válasza ebegab92 (#30207) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, az egyik, ha nem a legstabilabb.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30209) drdagi válasza trebrona (#30208) üzenetére


drdagi
csendes tag

http://www.modaco.com/forums/topic/359832-devrom247-cyanogenmod-101-android-422/
Ezt raktam fel az előbb. Hát vannak gondjai.
Most megnézem a tiédet.

Jaj olyan jó kis teló volt ez, olyan büszke voltam rá akkor.
Most már elég szar a normális telefonok után, de még most is szeretem <3

[ Szerkesztve ]

(#30210) drdagi válasza drdagi (#30209) üzenetére


drdagi
csendes tag

UH ez tényleg használható rom. Nagyon köszönöm!!

(#30211) ebegab92 válasza drdagi (#30209) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezt próbáltam én is, akkor jól éreztem, hogy nem az igazi :W

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30212) ebegab92 válasza ebegab92 (#30211) üzenetére


ebegab92
senior tag

Feldobtam a Ziyan féle 4.1.2-t. Amíg nem lépek be Google-fiókba, addig full jó, utána el kezdi leszedni a Play szolgáltatásokat, aztán azóta Google Playbe kb.nem tudok belépni+fagyasztja a telefont. Valami lehet a Play-jel...:U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30213) trebrona válasza ebegab92 (#30212) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor hagyd frissíteni, nem egy erőgép már, egyszerre ne várj tőle csodát! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30214) ebegab92 válasza trebrona (#30213) üzenetére


ebegab92
senior tag

A 4.2.2-es ROM-mal is ugyanezt csinálta, napok óta szenvedezett vele, de leginkább csak akkor, amikor netet kapott. Akku idő kb 6 óra volt, mikor jelzett, hogy töltsem, ebből az egészet a Play szolgáltatások ette le :U Teljesen megkergült tőle a telefon, bármilyen ROM van rajta...
A másik baj, hogy ez egy nagy méretű app, ennek meg alig van belső tárhelye. Most próbálok Google Playen keresztüli telepítés nélkül SD-extet használni.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30215) trebrona válasza ebegab92 (#30214) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor keress egy pico gapps-t!

Partíciókkal hogy állsz? Ajánlott partíció méret: 136 mb.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30216) ebegab92 válasza trebrona (#30215) üzenetére


ebegab92
senior tag

160 MB system, 279 MB data, 2 MB cache. Mount2SD-vel a data partícióm felszabadult, átrakott mindent az ext4 partíciómra, még a Play-szolgáltatásokat is. Viszont a Google Play nem akar betölteni, csak fehér háttér. Már a legfrissebbre frissítette magát. A Ziyan GApps van fent, az gondolom pico lesz a 10 MB-jával.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30217) br.rak válasza ebegab92 (#30216) üzenetére


br.rak
őstag

a play szolgáltatást szerintem töröld/ne telepítsd fel, régebben is okozott problémákat.

(#30218) ebegab92 válasza br.rak (#30217) üzenetére


ebegab92
senior tag

Az megvolt már, de automatikusan leszedi újra :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30219) rushty


rushty
senior tag

Ha az android feliratnál elakad a boot, akkor mit lehet csinálni?
Hogy fordulhatott ez elő? Ha USB-n áram alatt bekapcsolom az okozhat ilyet?
Máskor is előfordulhatott ilyen, "töltés" alatt bekapcsolás, de attól még betöltött.
Ha már befagy az android logóval, akkor hogy lehet kikapcsolni, mert más megoldást nem látok, mint akkut kiszedni, ami szintén megtörtént.
Ezek után hogy lehet életre kelteni?
ROM-olásban nem vagyok jártas, de eddig is (évek) egy rossz ROM volt rajta, ami annyit jelentett, hogy telepíteni nem enged.
A megoldást egy működő ROM feltöltésében látom. Amihez a mostanit el kéne távolítani? Sose csináltam ROM-olást. :B

A fő probléma, hogy nem bootol be, elakad, tehát valamit kell kezdeni vele, mert lényegében használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#30220) Keeperv85 válasza rushty (#30219) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ha az android feliratnál elakad a boot, akkor mit lehet csinálni?"

Jellemzően az SD kártyán tárolt adatok elvesztése okozza ennél a telónál. Sajnos újra kell telepítened....

"Hogy fordulhatott ez elő? Ha USB-n áram alatt bekapcsolom az okozhat ilyet?"

Nem okozhat. Az rendeltetésszerű használat. Nyugodtan töltheted bárhogy. Ki és bekapcsolva is. Illetve bekapcsolhatod közben.

"Ha már befagy az android logóval, akkor hogy lehet kikapcsolni, mert más megoldást nem látok, mint akkut kiszedni, ami szintén megtörtént."

Az az egyik megoldás... A másik, hogy hosszan nyomod a bekapcsoló gombot. Az utóbbira lehet, hogy csak újraindul: FW-től függ.

"Ezek után hogy lehet életre kelteni?
ROM-olásban nem vagyok jártas, de eddig is (évek) egy rossz ROM volt rajta, ami annyit jelentett, hogy telepíteni nem enged."

Újra kell telepíteni. Sajnos az összefoglaló nem éppen naprakész, de kiindulási alapnak jó. Csak azt ne kérd kérlek, hogy lépésről lépésre írjam le nagyon nagyon sokadszor, mert a topic anno ezzel volt tele.

"A megoldást egy működő ROM feltöltésében látom. Amihez a mostanit el kéne távolítani? Sose csináltam ROM-olást. :B"

Az eltávolítást intézik a szoftverek. Most fogsz ROM-olni. Hacsak nem vagy pécsi, mert akkor megcsinálom én helyetted, csak össze kell futni valahol. (Buzgómócsing jelentgetőknek mondom: ingyen, nem nyerészkedek, nem kell futni a mod.ker-be!)

"A fő probléma, hogy nem bootol be, elakad, tehát valamit kell kezdeni vele, mert lényegében használhatatlan."

Ameddig a led világít rajta, ez a teló működik.... :K

(#30221) rushty válasza Keeperv85 (#30220) üzenetére


rushty
senior tag

Jó hír, köszi! A romolásra még keresnem kell valakit @bp.

Revolut meghívó pü-ben

(#30222) aytukabozs válasza Keeperv85 (#30220) üzenetére


aytukabozs
addikt

"Buzgómócsing jelentgetőknek mondom: ingyen, nem nyerészkedek"

:D :)) pedig egy nyócéves (szerk. csak 6), kb ötrugeszt érő készüléket ám jó pénzért lehet javítani :DDD

(#30221) rushty
Én bátorítalak hogy állj neki az itteni srácok útmutatásai alapján,
halálosan jó érzés mikor magadnak megcsinálsz valamit,
és ha mindent az itiner alapján csinálsz, nem valószínű hogy elrontod.

Ha X. vagy XVIII. útbaesik, akkor tudok végszükség esetén segíteni...
(szigorúan szívességi alapon, max utána szívességből megitatsz pár sörrel :) )

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#30223) rushty válasza aytukabozs (#30128) üzenetére


rushty
senior tag

Mennyire jó ötlet a nem gyári adapterével tölteni?
200mAh helyett 2000mAh csak annyi a különbség ha jól látom, akkor az nem lehet gáz
csak a fagyós akku ki traumáknál volt furcsa, hogy 100%-ról 83-ra esett egyből.

Revolut meghívó pü-ben

(#30224) Keeperv85 válasza rushty (#30223) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megbízható töltővel nem lehet gond. :K

(#30225) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép napot mindenkinek!

Nagy helpet kérnék,ha van tapasztalatotok ZTE blade v-tel!

(#30226) aytukabozs válasza TIstvan4 (#30225) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát, mivel a saját topicja langyi,
ez meg itt egy telóspecifikus topic, javaslom nézz be ide,
vagy ha nagy a baj ide...

(bár a telód single sim, de sok ász jár ezekbe a topicokba, csak lelsz megoldást)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#30227) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Csak visszanéztem ide,régebben napi rendszerességel olvasgattam itt. A legjobb közösség volt! :C

(#30228) aytukabozs válasza xcsaba1975 (#30227) üzenetére


aytukabozs
addikt

régen az nagyon rég volt.. :DDD

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#30229) Keeperv85 válasza xcsaba1975 (#30227) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:(

(#30230) Glatius válasza Keeperv85 (#30229) üzenetére


Glatius
őstag

Kísérteni még visszanézünk....

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#30231) Glatius


Glatius
őstag

SIC TRANSIT GLORIA MVNDI!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#30232) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Van egy zte blade v6 telcsim, és piszkosul idegesít hogy ledobálja a wifit. Pölö messengeren irogatok, aztán semmi válasz egy idő után, majd 1,5 óra múlva 20 üzenet egyszerre. Egyszer romot cseréltem rajta, kb azóta van, az eredeti gondomat megoldotta (az arkham hangszínjavítót állandóan kikapcsolta, mivel sokat használom zenehallgatásra idegesített), cserébe ez jött. A gyári romot már nem találom, esetleg tudtok segíteni hol lelhető fel? Már inkább élnék együtt az arkhamos hüjeségével. :B

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30233) Glatius válasza mmdms (#30232) üzenetére


Glatius
őstag

Nincs fenn a telódon Időkép alkalmazás?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#30234) mmdms válasza Glatius (#30233) üzenetére


mmdms
addikt

Nincs, plusz alkalmazások a gyáriakon kívül csak a viber, whats app, igo, a music fm alkalmazása és a wish.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30235) Glatius válasza mmdms (#30234) üzenetére


Glatius
őstag

Az új romban nincseek új energiagazdálkodási opciók?
Intelligens akkumulátorhasználat?
Wifi menüjében az ébrentartás „Mindig“-re van állítva?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#30236) mmdms válasza Glatius (#30235) üzenetére


mmdms
addikt

Van intelligens energiatakarékosság készenlétben opció az akkumulátor menüben, de úgy emlékszem ez eddig is ott volt. Be van pipálva.
A wifi igen, "mindig"-re van állítva. Valamelyik nem jó így?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30237) Glatius válasza mmdms (#30236) üzenetére


Glatius
őstag

Az intelligens energiatakarékosság beállításai között kellene szétnézni.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#30238) mmdms válasza Glatius (#30237) üzenetére


mmdms
addikt

A menüben csak egy kipipálható opció van, nem tudom megnézni mit is csinál.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30239) rushty


rushty
senior tag

Böngészőből melyiket érdemes feltenni az idős telefonhoz? Már csak manuális telepítéssel.

Revolut meghívó pü-ben

(#30240) Glatius válasza rushty (#30239) üzenetére


Glatius
őstag

Milyen ROM van fenn?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#30241) rushty válasza Glatius (#30240) üzenetére


rushty
senior tag

tel2
aytukabozsnak hála
Android 4.1.2
Kernel 2.6.35.7-Ziyan+...

tel1
Android 2.3.7
Kernel 2.6.35.7... (ezen szar a wifi, megszakad állandóan, ha nagy kegyesen valamikor is csatlakozik)
CyanogenMod-7.2.0 (vmi nem jól feltelepített maradvány az egész)
Ezzel nem is tudnék nagyon csatlakozni.. jelenleg :F .

Revolut meghívó pü-ben

(#30242) petiked04117


petiked04117
csendes tag

Sziasztok.

Mivel nem találtam telotípusnak megfelelő topikot,így ide írok...

Adott egy ZTE Blade A601-es készülék.
Haver állítás szerint "egyik reggel levettem töltőröl,és nem kapcsolt be.." (kétlem...)
Találtam nagy nehezen hozzá,egy orosz oldalon,fw-t.. neki is álltam,flashtool-újrahúzás.
Szépen végig is ment,ahogy a nagy könyvben meg van írva... és ennyi... ugyan úgy nem reagál,nem kapcsol be...kívncsiságból néztem egy memtesztet flashtollal... Már az elején piros üzi fogadott... "ERROR: NAND Flash was not detected!"
Mit lehetne ezzel kezdeni?!

(#30243) ebegab92 válasza petiked04117 (#30242) üzenetére


ebegab92
senior tag

Szia!

A hibaüzenet alapján nagyon valószínű, hogy ennek a telefonnak sajnso vége. A NAND-ja meghibásodott. Az a furcsa, hogy az A601 egy tavaly nyári készülék, és nem illene ilyen hamar megpusztulnia, főleg nem a NAND-nak. Ezzel a problémával nem igazán lehet mit kezdeni otthon (NAND-csere lenne a megoldás, de az nem feltétlen érné meg). Ha garis még, akkor gariztassátok!

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#30244) petiked04117 válasza ebegab92 (#30243) üzenetére


petiked04117
csendes tag

Ez nem túl jó hír... :/
Elvileg garis még,csak kérdés,hogy meg vannak e a papírjai....

Köszönöm a választ!

(#30245) Keeperv85 válasza ebegab92 (#30243) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincsen benne NAND flash, EMMC van. Az a hibaüzenet nem mérvadó... :N Emlékszem egy ilyen telóra: nem egyszerű őket feléleszteni...

(#30246) petiked04117 válasza Keeperv85 (#30245) üzenetére


petiked04117
csendes tag

Alaplap csere történt... illetve kapásból egy eladás,említve a szervizelést... :( Köszi a segítséget!

(#30247) vinibali


vinibali
őstag

találtam a fiókban egy évek óra elrakott Blade-et, gondoltam játszok vele. ami annó vettem hozzá kijelző, sajnos nem működik a rajta lévő talán 2.3.5-tel, viszont a fastboot-tal felrakott CMW (innen) ad képet. szerintem ez egy IPS kijelző, mert a tipusjelzése is azzal kezdődik. elvileg Gen2-s a teló, létezik több veziójú gen2 TPT? egyáltalán olyan ami több lcd firmwaret tartalmazhat?

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#30248) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Sziasztok.Valakinek esetleg nincs meg lementve az Ice armor 2-es rom?

(#30249) vikk83 válasza Bathorypeter (#30248) üzenetére


vikk83
csendes tag

Ha még kell:
https://gofile.io/d/mj1QVe

ZTE Blade --> Oneplus X --> Pixel 4a 5g - - >Nothing Phone 1

(#30250) Bathorypeter válasza vikk83 (#30249) üzenetére


Bathorypeter
tag

Köszönöm,de sajnos azóta elhagytam a telefont,igy már nem aktuális.De tényleg köszi :R

(#30251) rushty


rushty
senior tag

This upload does not exist :(

Revolut meghívó pü-ben

(#30252) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Teljesen véletlenül nem lapul valakinek egy ZTE Blade a fiók mélyén amitől megválna? :) Gyűjteménybe kellene, mint az első okostelefonom. :D Sajnos nem nagyon találok eladót sehol már jó ideje! Ha esetleg van valakinek, privátban írna?
Köszi! :R

*Hajrá Loki!* i15+

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.