Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#15001) asderr


asderr
aktív tag

Valaki segitsen.
Akár pirospontot is küldök.
Leszedtem a mai nightly-t.
kitöröltem a felesleges appokat és hangokat.
Akárhogy huzom a cpu-t és a ramot minden launcher szaggat.(launcherpro,adw ex,go launcher ex)
pl ice armorral pedig nem.
Mi lehet a baja? :W :W

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#15002) dragon1993 válasza szezso15 (#14992) üzenetére


dragon1993
őstag

Találtam egy bugot, nem kapcsolódik a tp routeremre :(

(#15003) szezso15 válasza Sulthekk (#15000) üzenetére


szezso15
addikt

Oké, oké kissé elhamarkodott volt...:)
Majd később kiderül, bár lehet, hogy addigra a kis ferdeszemű a boxer méretem is tudni fogja. :D

dragon: Az cumi, itt az SMC-re felugrott simán! :(

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#15004) dragon1993 válasza szezso15 (#15003) üzenetére


dragon1993
őstag

Nálam ez a tp routerek fontosak suliban 10 ből 8 tp.

(#15005) Eclips21 válasza asderr (#15001) üzenetére


Eclips21
őstag

segítek tedd vissza az ice armort meg tegyél fel egy másik kernelt hozzá én ezt használom

(#15006) pch válasza szezso15 (#14987) üzenetére


pch
aktív tag

Üdv!

Mekkora partícióra megy fel?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#15007) asderr válasza Eclips21 (#15005) üzenetére


asderr
aktív tag

Végre valaki :DD
Köszi.:)
Már fentvan az icearmor mert nembirtam azt a lassuságot.:S
magyarul.felrakom az ia-t rá a kernel.és vissza a nightly?
vagy maradjon az ia az uj kernelel?

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#15008) nrbii


nrbii
tag

Sziasztok!

A kérdésem a ClockworkMod Recovery-ben található Nandroid backuppal kapcsolatos.

A helyzet a következő: van egy ZTE Blade, Vodafone-os, gyárilag gen2-es és 2.2-es Android-os. Ezt édesanyám használja, neki teljesen elég a gyári rendszer adta funkciókínálat, nem igazán lenne érdemes custom ROM-okkal próbálkozni, így maradnék emellett. Viszont a gyári partíciókiosztás oly mértékben katasztrofális, hogy már-már alig tudja használni. Nem fér fel egyszerre az Opera, a Skype, a Facebook és messenger része, a Viber, az Adobe Reader, meg még egy-két program, mert állandóan bejelez, hogy nincs hely, használhatatlanná téve a telefont. Már volt olyan, hogy SMS-t sem tudott fogadni!
Nekem is ilyen telefonom van, de ez svéd exével 137-nemtudommennyi-nemtudommennyi-nemtudommennyi kiosztású, így gyakorlatilag duplaannyi hely van a data-n, vagy valahogy úgy. A lényeg, hogy módosított kiosztással újult erőre kel a telefon, vége a sok-sok szabad területnek, ami pont rossz helyen szabad.

Azt szeretném neki megcsinálni, hogy maradna minden a régiben, csak svéd exével átpartícionálom. A kockázat most nem lényeg, sokszor csináltam már, eddig nem volt gond, ennyit bevállalok, ez most nem téma.

Jöjjön a kérdésem:
Működne-e az, hogy a gyári kiosztásnál nyomok egy backup-ot, átpartícionálom, és visszatöltöm? Ezzel azt érném el terveim szerint, hogy a helyhiány probléma leküzdve, a régi rendszer pedig észre se venné szinte, hogy kicseréltem alatta a kiosztást, működne minden tovább. És ami a lényeg, a gyári rendszerrel.

Valahogy édesanyámnak nem való a custom ROM, neki jó lenne a gyári, és az nekem is kevesebb gond, nem kellene magyaráznom, miért kér állandóan Superusert egy-egy alkalmazás, mi ez a sok beállítási lehetőség stb. Ó tényleg egy átlagfelhasználó.

Meg tudom ezt valósítani? Backup, partícionálás, recover. Attól félek, csak bájtpontosan megegyező méretű partícióra működne a visszatöltés. Kipróbálni nem akartam még, előbb gondoltam itt megkérdezem, úgyis lesz olyan, aki keni-vágja. :))

Köszönöm előre is a (nagy) segítséget!

További szép estét mindenkinek.

(#15009) hr2 válasza nrbii (#15008) üzenetére


hr2
őstag

A gyári system lehet nem fog felférni a 136-os partícióra. :(

(#15010) barnam_ válasza nrbii (#15008) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv,
Nem fog menni, mert a gyári rendszer több helyet foglal, egyszerűen nem megy fel a kisebb system-re. Csak azt tudod csinálni, hogy kigyomlálod a gyári romot, hogy felférjen 136 megára, de akkor meg már egyszerűbb főzött romot feltenni. Nincs azzal se gond, ha meg nem használ root-ot kérő alkalmazást, a superuser-el az életben nem fog találkozni.

(#15011) nrbii válasza hr2 (#15009) üzenetére


nrbii
tag

Mondjuk erre nem is gondoltam, hogy a gyári system lehet nagy...

Ha ilyen akadály áll fent, esetleg tud valaki ajánlani valami olyan ROM-ot, ami 2.2-es, és jó? Én megmondom őszintén, a mai napig nagy megelégedéssel használom Kelzsoca svéd tavasz 4-es ROM-ját, és le nem cserélném semmi másra. Bár egy Ice Armor-on most nagyon elgondolkodtam, de az akkuprobléma miatt egyelőre marad, hisz mindent meg tudok ezzel a ROM-mal csinálni, amire szükségem van. Még akár fel is tenném édesanyámnak a gyári helyett, de valahogy ez a kék téma nem illene hozzá.

Vagy van nem kék témás Swedish Spring? Azon is gondolkodtam, hogy a fingerprintes ROM-okat meg kellene nézni, de azokat tudtommal nem sokan használják már, elavult is, nem is volt túl kiforrott (lehet hülyeséget beszélek). Én értem, hogy mindenképpen a CM-es 2.3 a jövő, de most 2.2 mellett kell maradni. Vagy jók a fingerprintes ROM-ok is? Mit ajánlotok neki? :U

(#15012) hr2 válasza nrbii (#15011) üzenetére


hr2
őstag

Kelzsoca Fingerprintje egy próbát megér.

(#15013) nrbii válasza hr2 (#15012) üzenetére


nrbii
tag

Valószínűleg úgy lesz.

(#15014) Glatius válasza gabe8719 (#14955) üzenetére


Glatius
őstag

Nem stílusról van szó, hanem tényekről. Ezrével használják az emberek ezeket a ROM okat, de annyit képtelenek elfogadni, hogy nem a ROM fogyaszt, hanem a készülék, és az is azért mert alkalmazást futtatsz. Fél-egy napos késéssel MINDEN CM alapú romot feltettem, és még csak gyanúja sem merült fel annak, hogy extrém fogyasztást eredményezne. Természetesen nem egyformák a kernelek, másképp kezelik a hardvert, de a napi két töltés mindenképpen durva hibára vall. Hogy hardver-, vagy userhiba, mindenki döntse el maga!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15015) GrandS válasza TRob1 (#14995) üzenetére


GrandS
senior tag

Trob1 és apeelme!

Köszönöm, megértettem.

[ Szerkesztve ]

(#15016) dragon1993 válasza pch (#15006) üzenetére


dragon1993
őstag

136-os systemre tuti felmegy.

(#15017) szezso15 válasza pch (#15006) üzenetére


szezso15
addikt

Én 160-asra pakoltam fel, így simán felugrott mellé a teljes Gapps! :)

dragon: Erre nem tudok mit mondani, azóta se megy? :F

*Hajrá Loki!* i15+

(#15018) Glatius


Glatius
őstag

Lenne egy kérdésem egy hardverhez is értő linux-android guru felé!
Az akku üzemidővel kapcsolatban kérdezem, hogy a belső memória mérete mennyire befolyásolja a memóriahasználat energiaigényét? Hogyan változik az írási-olvasási műveletek száma, ha kicsi a hely? Van-e hatása az átirányított cache-nek? Mennyiben más egy SD kártya írás-olvasás energiaigénye a belső memóriachiphez képest? Különösen ha belső memóriakén használja az ext-et, vagy ha még a Dalvik cache is át van irányítva???

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15019) dragon1993 válasza szezso15 (#15017) üzenetére


dragon1993
őstag

2x is újraraktam nem ment megpróbáltam alárakni egy másik kernelt nem volt jó ötlet mert lefagyott. Visszatettem a 08-ai kangot ha jön új release akkor megpróbálom újra.
Egyébként is lassúnak találtam.

(#15020) tlac válasza Glatius (#15018) üzenetére


tlac
nagyúr

Lenne egy kérdésem egy hardverhez is értő linux-android guru felé!

ilyenből biztos sok van a topikban :)

szerintem nincsenek jelentőség különbségek azokban, amiket írtál

(#15021) Glatius válasza tlac (#15020) üzenetére


Glatius
őstag

Csak azért kérdem, mert fizikai különbség van a kommunikációban, a címbusz szélességétől kezdve, a tároló cellák fizikai felépítési technológiájáig.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15022) ux1 válasza Glatius (#15021) üzenetére


ux1
addikt

Amit a gúgöl nem talál meg, arra nem tudhatjuk a választ :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#15023) Glatius válasza ux1 (#15022) üzenetére


Glatius
őstag

A gúgöl tényleg talál választ mindenre: pontosat, és az ellenkezőjét is... :(((

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15024) ux1 válasza Glatius (#15023) üzenetére


ux1
addikt

szvsz...

Az SD kártya fogyaszthat többet használat során, legfőképpen írásnál.
Legkevesebbet a készülék kikapcsolt állapotában fogyasztja, az akkuidő is így a legjobb.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#15025) tlac válasza ux1 (#15024) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem úgy a legjobb, ha kivesszük az akkut, mert akkor semmilyen készenlétben nem lesz és nem fogja lesni a készülék, hogy a power gombbal bekapcsoltuk-e :)

(#15026) barnam_


barnam_
nagyúr

Swedish Snow RLS6
szerk.: lényegében annyi változott, hogy belekerült az új kernel meg wifi driver

[ Szerkesztve ]

(#15027) gabe8719 válasza Glatius (#15014) üzenetére


gabe8719
senior tag

Nagyon is szó van stílusról, amit nem szeretnék minősíteni - eddig sem tettem soha. Mindenkit olyannak szeretünk vagy nem szeretünk, amilyen.

A tényeket pedig én is értem (aláírom, jogász vagyok és nem informatikus), de azért műszaki érdeklődésem és folyamatos tájékozódásom eredményeképp némi szerény rálátásom nekem is van. Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam és kernel helyett ROM-ot írtam, elképzelhető - mi több, valószínű -, de ettől még tartalmilag ez mit sem változtat a mondandómon. Nyilvánvalóan én is tudom hogy nem a ROM fogyaszt hanem a hardver, de a ROM és a kernel működése közvetlenül kihatással van a fogyasztásra. Ezen nem fogunk rugózni még akkor sem, ha szerinted senki nem fogja fel, hogy mi a különbség hardver és szoftver között.

Ha valaki tehát azt mondja hogy sokat fogyaszt egy ROM, az tartalmilag attól függetlenül helytálló és érthető, hogy fogalmilag pontatlan.
(Itt jegyezném meg, hogy stilisztikai mellényúlásokon rendszerint a tárgyalóteremben szoktunk vitatkozni, szerintem ez nem egy techfórum színvonala - habár ez szigorúan magánvélemény.)

A napi két töltés nyilvánvalóan becsült tipp és képletes túlzás volt abból kiindulva, hogy 10 perc képernyőhasználattal egybekötött igénybevétel alatt 7%-ot esett vissza a töltöttség.
Hardverhibával amióta megvan a cucc nem találkoztam, nyilván nincs kizárva a lehetősége - mint ahogy a júzer errornak sem, bár mindent hajszálpontosan a leírásoknak megfelelően csináltam. Ettől függetlenül mások is szép számmal panaszkodtak ugyanerre a jelenségre, tehát szerintem is mindenki döntse el maga, hogy ilyen sok a hülye felhasználó, vagy valami egyéb hiba van a rendszerben.

(#15028) asderr


asderr
aktív tag

Üdv.
Valakinek kapott a teloja Antutu Benchmarkon 1565 pontot?:D

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#15029) barnam_ válasza asderr (#15028) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv,
1595 pont CM7-el 729Mhz-en. Még valamikor ősszel próbáltam.

(#15030) asderr válasza barnam_ (#15029) üzenetére


asderr
aktív tag

Mien rommal pontosan? :R ;)

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#15031) t-shirt válasza barnam_ (#15026) üzenetére


t-shirt
veterán

még meg sem száradt az 5-ös

(#15032) Glatius válasza gabe8719 (#15027) üzenetére


Glatius
őstag

Akkor kérlek bocsásd meg nekem, hogy mérnök lettem, az én szakmámban nincsenek nézőpontok túlzások, csak adatok. Arra tudok reagálni amit írtál.
Ugyanazt a ROM-ot nyűvöm amit te, és csak akkor fogyaszt, mikor használom. Vannak alkalmazások, amik akkor is zabálnak mikor nem látod, a hangrögzítő például ilyen, az én akkuidőmet is megfelezi, csak én nem csodálkozom. :) Nem mindegy, az átjátszó távolsága, hogy a GSM adapternek mekkora adóteljesítménnyel kell a kapcsolatot tartania, egy távoli wifi szintén szívja, és időjárás widget is nagyot tud kajálni, ha GPS alapján keres helyet, és frissít adatokat. A legbarátibbak azok a BD ROM-ok voltak, amikben egyáltalán nem volt live wallpaper. (Mert az meg a grafika okán fűt mint állat, addig amíg a menüben dolgozol.)

Az én IA2R-em fogyasztása itt:

Az hogy van 10-15 eset, hogy túlfogyaszt egy készülék, akkor lenne érdekes, ha nem százával használnánk ezt a ROM-ot. Kérdezted már apeelme-t, a letöltések számáról? :)
Lehülyézni pedig nem is próbáltam senkit, csak megemlítettem, hogy az user is követhetett el hibát amiről nem is tud. A miértekre egyik lehetséges válasz. ;-)
A hardverhibán gondolkodtál már? Mert arra nem tértél ki.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15033) abadpu válasza asderr (#15028) üzenetére


abadpu
csendes tag

Nekem 1710 pont (710Mhz,cm7)

(#15034) TRob1 válasza abadpu (#15033) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem 3820 pont (1220Mhz, cm7 + PhotoShop CS5.1 64bit)

¤ R'n'R ¤

(#15035) barnam_ válasza asderr (#15030) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom mien volt, a screenshot október 26-i, talán valamelyik sej build lehetett, mivel ott a MIUI akksi kijelzés.

(#15031) t-shirt: volt is benne bug :))

(#15036) Sir Riccio válasza TRob1 (#15034) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha lenne lájk gomb most megnyomnám.
1544 pont (IA II., 729MhZ)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15037) Sulthekk válasza barnam_ (#15035) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Akkor az szerintem n220+ vagy n227+ lehet.

(#15038) gabe8719 válasza Glatius (#15032) üzenetére


gabe8719
senior tag

Természetesen meg van bocsátva /?/, azt szerettem volna kifejezni, hogy egy techfórumon aki nem mérnök (értsd: átlagember), annál szerintem elnézhető ennyi fogalmi bibi, különösen hogy egyetlen lépésben megindokolható a fogalmazás módja. (Én sem várom el egy jogi fórumon, hogy ne írjon már senki olyat hogy 'gyilkosság', meg 'életfogytiglani börtön', esetleg 'feltételes szabadlábra helyezés', egyszerűen csak megértem amit mondanak, pedig ezek a fogalmak a köznyelven kívül sehol sem léteznek.) A szavakon való szigorú függés pedig inkább az én szakmám mint a tiéd, de nyilvánvalóan mindig kell lennie átfedésnek is, a világon semmi probléma sincsen ezzel.

Egyébként lerántottam a reborn-t, majd felpakoltam a sima IA2-t, és minden üzemidős anomália teljesen megszűnt. Nyilván merül ha használom, de azért emberi léptékkel.

Nem kérdeztem a letöltési számokról, nyilvánvalóan tisztában vagyok vele hogy már törölték volna a srácok a romot, ha mindenkinél gond lenne vele - a hardverproblémára pedig már reagáltam.
Nyilvánvaló, hogy egyik júzer sem tévedhetetlen, ezért is írtam, hogy nincs kizárva hogy tévedtem. Ettől függetlenül nem hiányzik a reborn, kivéve az animációs pakkját, meg az ICS-es dolgokat sírom vissza nagyon, kár hogy nem tudom belerámolni a sima IA2-be.
Aztán még előfordulhat, hogy ha tényleg nem létezik valami külön reco-s csomag az animációkhoz, akkor újra visszateszem a reborn-t, aztán lesz egy kis mókázás a kernelekkel..

[ Szerkesztve ]

(#15039) barnam_ válasza Sulthekk (#15037) üzenetére


barnam_
nagyúr

Te aztán képben vagy a cm7 build-eket illetően ;)

(#15040) abadpu válasza TRob1 (#15034) üzenetére


abadpu
csendes tag

miért nekem írtad? elhiheted nem érdekel h neked 'mivel "mennyi"... :D

(#15041) asderr válasza barnam_ (#15035) üzenetére


asderr
aktív tag

:RR
Nekem most ia2r van fent.
valami javitó csomaggal. meg uj kernelell.
a launcherpro még igyis beszagatt valahol
pedig minden a maximumon van.
kivéve a cpu.719 mhz.:D

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#15042) Sulthekk válasza barnam_ (#15039) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Szerintem nem volt olyan, amit ne próbáltam volna :) Amúgy a 220 és a 227 között annyi a különbség, hogy a 227-ben már nem lehetett állítani a miui csík színét.

[ Szerkesztve ]

(#15043) t-shirt válasza barnam_ (#15035) üzenetére


t-shirt
veterán

Felraktam, látszólag jó, de nekem az 5-el se volt bajom, szóval nem vagyok egy power user :D
710-en 1680-at dobott

(#15044) robit1973 válasza asderr (#15028) üzenetére


robit1973
aktív tag

(#15045) flame654


flame654
csendes tag

Üdv!
Az ice armor 2 reborn-t használom a Bladen és ha összekötöm a géppel (XP) és rányomok az "usb-tár bekapcsolására" akkor a kijelző elsötétül majd felvillan és kéri a pin kódot, de ennek ellenére nem csatlakozik a géphez. Mi lehet a hiba oka?

(#15046) asderr válasza robit1973 (#15044) üzenetére


asderr
aktív tag

:R
Aksid meddig birja?:)
Iletve meik Swedish Snow-rom van fent neked?:)

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#15047) M0RGI válasza asderr (#15046) üzenetére


M0RGI
őstag

Biztos ez a jó módszer, ha valaki nem tudja, hogy pontos j-vel, vagy l y-nal írnak szavakat, de bocs, nem tudom elnézni tovább: meik helyesen melyik

(#15048) asderr válasza M0RGI (#15047) üzenetére


asderr
aktív tag

Ha erre célzol,tudok magyarul és helyesen írni, és tudom hogy melyik szó milyen j-ly.
:) :))

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#15049) robit1973 válasza asderr (#15046) üzenetére


robit1973
aktív tag

RLS2, kernel cserélve. Akksi 2-3 nap normál használat mellett.

(#15050) tivcike


tivcike
tag

Az Adreno 200 3D Teljesítmény növelése mennyiben befolyásolja az aksi időt?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.