Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2101) Psychonaut válasza Psychonaut (#2092) üzenetére


Psychonaut
addikt

Es meg egy, ezuttal orosz forras. Erdemes lehet ranezni, ez elvileg Blade-re keszult (tehat nem Librara), vagyis mindennek mukodnie kellene benne.

SZERK: ha minden igaz, ez teljesen hivatalos, modositatlan update, Malajziabol.

[ Szerkesztve ]

(#2102) ux1 válasza Psychonaut (#2092) üzenetére


ux1
addikt

Tegnap vót má... Szvsz anyira "Blade" hivatalos mint a Moldova :D Szóval librásítod, vagy használod visszacsökönyösítve g2-re... Úgyhogy megvan a ránézés :DDD

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#2103) zszabika válasza apeelme (#2091) üzenetére


zszabika
aktív tag

Köszi!Akkor ezt hagyom inkább.

Más: Godfather romban üzenetkezelő,sms írásnál nem mutatja a karakterszámot.Ezt hogy lehet beállítani?És hogy tudok sms-hez címzettet hozzáadni névjegyzékből?

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2104) apeelme válasza zszabika (#2103) üzenetére


apeelme
addikt

a gyári üzenetkezelőnél a beállításokban bekapcsolható a karakterszám de nem működik...a címzettnél pedig csak kezd el begépelni a címzett nevét...tádáááám :DDD

(#2105) giigz válasza Frozzy (#2095) üzenetére


giigz
veterán

Az enyém is. De nálam az irányár 29.900 Ft, tőlem vegyétek! :)

(#2106) kungzi válasza giigz (#2105) üzenetére


kungzi
veterán

ha jól tudom fórumban nem lehet hirdetni, szóval jó lenne... :W

(#2107) giigz válasza kungzi (#2106) üzenetére


giigz
veterán

Azért válaszoltam neki, egyébként nem hirdetek a fórumban :)

(#2108) Psychonaut válasza ux1 (#2102) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ki tudja, most utananeztem, Malajziaban elvileg CSAK Blade-et arulnak, ugyhogy szerintem ez most tenyleg arra lehet update.

(#2109) sto1911 válasza ux1 (#2100) üzenetére


sto1911
veterán

Nyilvan az emberi hulyeseg ellen nem ved egy FS sem, a fejlodesre meg annyit, hogy az ext is mar a 4. generacional tart :P ;] Valamint hiaba megy kartyarol, ha egyszer merfoldekkel lassabb lesz :(

(#2110) ux1 válasza Psychonaut (#2108) üzenetére


ux1
addikt

Az eredeti maláj rom ugyan azt csinálja, mintha api tpt-jével librásítanál (G3). Ezekután megy akár a libra akár ez a rom. Ha 20-25 libet kicserélsz néhány dolgot megbuherálsz elindul G2-őn is. Ezek a dolgok meg a CM7-ből vannak átkalapálva. Így van ez Leak-ed, a moldova és a malaysia rom esetében is. Tehát g2-őn csak egy új "GSF"-t kapsz. G3 után meg egyenlőre nem megy a CM7.

(#2109) sto1911

Ahogy az NTFS-is :D :P A FAT viszont csak FAT32-vé változott és USZAV.
Ha kártyán van akkor FAT-on is lassabb :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#2111) zszabika


zszabika
aktív tag

Úgy döntöttem visszatérek a SDlV romra.Az lenne a kérdésem hogy a GSF-re készült témák működnek vajon rajta?Valaki írta hogy a SD lV Steel Blue téma működik GSF-en.Akkor ezekszerint működnek rajta,mert ugye ugyanaz a kiszivárgott rom az alapja.Vagy mégsem? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2112) hjanos1 válasza ux1 (#2110) üzenetére


hjanos1
senior tag

Es CM ala nem lehet betenni a leaked libeket hogy menjen G3-on?
Egyaltalan van valami elorelepes a G2-hoz kepest?

The Factory Must Grow

(#2113) Psychonaut válasza ux1 (#2110) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na jo, de most nem az volt a kerdes, hogy GEN2 vagy GEN3-e. Hanem hogy mire update tenylegesen. Mert mintha a Libra Gingerbreadjevel lett volna nehany problema Blade-en, mig ha ez TENYLEGESEN erre keszult, akkor itt mar ezeknek nem kellene, nem szabadna elojonnie.

(#2114) xSide válasza ux1 (#2100) üzenetére


xSide
őstag

ux1: De nagytudású emberek úgy törölték a .andoid_secure mappát mint a pinty, mert kellett a hely nekik. :DDD Bizonyos fajta hülyeség ellen, bizony jó az ma is.... :D Belyön természetesen még a képbe azon appok amik csak az ún. belső membe hajlandóak működni. Nos ezek az EXT-en simán elvannak :D

Az .andoid_secure mappát egyébként telóról nem lehet eltávolítani semmilyen módon.
Kizárólag usb-n keresztül pc-ről vagy kártyaolvasóba helyezve, esetleg más nem androidos készülékbe rakva!

ui.: egyébként az jutott eszembe a fenti válaszod alapján mi lesz, ha az általad "megnevezett" userek majd formázzák az sd kártyájukat? :DD
Ext-es kártyával én megtettem, tehát készülékről kivitelezhető!
Újabb problémalehetőség :D

(#2115) sto1911 válasza ux1 (#2110) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor megegyezhetunk, hogy ezen esetben tokmindegy, hogy ext vagy FAT van a kartyan?

Ez a GEN3/Libra tema erdekelne viszont. Eleg Api29 leirasat kovetni, majd siman felpakolni ezt a malaj 2.3.5-ost?
Visszaallni hogy lehet? Siman csak Gen2-esiteni kell?

@api29:

ISMERT BUG:

-Kikapcsolt állapotban nem lehet tölteni,mert egyből bekapcsol,és ha a töltőről lehúzzuk akkor ki is kapcsol,de ez megoldható ha repülő üzemmódban töltjük,vagy normál bekapcsolt állapotban!Ezt leszámítva szerintem nagyon használható rom!

^ez a ROM miatt lenne?

[ Szerkesztve ]

(#2116) apeelme válasza xSide (#2114) üzenetére


apeelme
addikt

Az .andoid_secure mappát egyébként telóról nem lehet eltávolítani semmilyen módon.
Kizárólag usb-n keresztül pc-ről vagy kártyaolvasóba helyezve, esetleg más nem androidos készülékbe rakva!

nyiss egy root explorer-t (amit nagyon sokan használnak) és töröld vele nyugodtan...

"megnevezett" userek majd formázzák az sd kártyájukat?

mit értesz ez alatt? a beállításokban használatos SD formázásra? mert szerintem az csak a FAT részhez nyúl...android_secure-ral együtt...EXThez nem...szép is lenne átpartícionálná nekem egy format parancsra

[ Szerkesztve ]

(#2117) ux1 válasza sto1911 (#2115) üzenetére


ux1
addikt

Elég api leírása, vagy kelzsoca allin1-e :D Utána bármelyik G3-ROM megy rajta. Ebből a szempontból nincs különbség a blade és a liba között. kelzsoca liba-romja teljesen jól futott a blade-emen.

(#2116) apeelme

:D +1 rootolt telón, root-jogú programmal simán törölsz bármit... :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#2118) DJGABI


DJGABI
addikt

A ZTE Skate teszt kapcsán olvasgattam és meglepődtem, hogy a Blade-et nem sikerült 800Mhz-re feltornázni. Ezeket a képeket még anno a Commtiva Z71-en (szintén MSM7227 található benne) lőttem:

Thai emberkék készítették a kernelt, alulfeszelték és tuningolták a procit, úgy sikerült az Ghz feletti sebességet elérni. Mellesleg teljesen stabil volt a telefon 1.2Ghz-en (lásd a Quadrant végig ment) de ha jól emlékszem 800Mhz-n használtam általában. Forrás: [link] Persze ahány droid annyi megoldás, de hátha Kelzsoca, vagy valamelyik ROM-készítő tud vele kezdeni valamit!

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2119) xSide válasza apeelme (#2116) üzenetére


xSide
őstag

Root Explorer sem törli .andoid_secure mappát:)
Illetve mikor rányomsz látszólag igen, viszont újra látható is lesz és pc-ről nézve megmarad a tartalma...
Az ext-et is érinti a beállításokban használatos SD formázás lehetőség, nem érdekli mi van rajta, egalább is a gyári "csak" z4root-al permanent root-olt Gen2-es Froyo 2.2 alatt!
Szép is lenne úgy formázni, hogy az írásvédett fájlokat is meghagyja :U

Mint korábban írtam tapasztalatok nélkül soha nem írok semmit...

(#2120) atillaahun válasza apeelme (#2083) üzenetére


atillaahun
veterán

Hogyne volna, hát épp múlt héten beszéltük, hogy valszeg beraktároztak belőle a tetvek, hogy kitartson a gari idő végéig, így nem sok esély van rá, hogy a Tré visszaadja a vételárat. Pedig jó kör lett volna.
Van egyébként itt olyan, akinek kijárt volna a csere, de aszonták, hogy nincs?

(#2121) apeelme válasza xSide (#2119) üzenetére


apeelme
addikt

Az ext-et is érinti a beállításokban használatos SD formázás lehetőség, nem érdekli mi van rajta, egalább is a gyári "csak" z4root-al permanent root-olt Gen2-es Froyo 2.2 alatt!
Szép is lenne úgy formázni, hogy az írásvédett fájlokat is meghagyja

vagy én nem értem miről beszélsz, vagy te...partíciókról van szó...2 különálló partícióról...FAT32 és EXT...a beállításokban található menüpontban a FATről van szó NEM azt EXTről...jóhogynem aszondom formázd le, megnézi mekkora a kártya gyári mérete oszt bááámmm akkora! :W ennek sok értelme van.... :F

(#2122) jano_77 válasza sto1911 (#2115) üzenetére


jano_77
nagyúr

A Libásítás érdekelne engem is! Lehetne esetleg egy olyan leírást készíteni, amiben összefoglalná a hozzáértő készítője, hogy mit, miket kell lépésről, lépésre elvégezni, illetve, hogy milyen változást okoz a telefonban?
Miben lesz jobb, mit fog megváltoztatni (IMEI esetleg, vagy vmi mást)?
Hogyan kell vissza állítani majd gen2-vé, ha ne adja isten szervizbe kellene vinni!?

Szerintem sokaknak segítenétek ezzel a leírással GURUK! :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2123) ux1 válasza apeelme (#2121) üzenetére


ux1
addikt

Emlékeim szerint a partíciót nem bántja. Igaz nekem 10 percig volt fenn gyári ROM :DDD Illetve most hogy G3-azok. De lehet hogy nem foglalkozik vele, mivel a NOKIA, és a SE se bámmm partícionál és formáz... Mindenesetre recoveryben szépen el van különítve a kettő.

(#2122) jano_77

Le van írva! :D hungariandroid -> kelzsoca->wayteq-libra és api kuckója

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#2124) sto1911 válasza ux1 (#2123) üzenetére


sto1911
veterán

Ja, igen a Gen3 particiomeretek sem mellekesek.

(#2125) xSide válasza apeelme (#2121) üzenetére


xSide
őstag

Valószinüleg Te nem érted, ha már rákérdeztél:)

Ki lehet próbálni, a leírások szerint úgy is egyszerű az ext particiós kártya "többszörözése", így nem tarthat sokáig újra rakni (backup, stb.)....

A memóriakártya gyári kiosztásának meg semmi köze a felvetett ext/fat témához, tehát nem lehet az ext partícióhoz hozzá hasonlítani semmiféleképpen:)

[ Szerkesztve ]

(#2126) M0RGI


M0RGI
őstag

Ismét gondom akadt, remélem jó körül tudom írni.

Ha bemegyek egy almenübe, pl. Beállítások-Hívásbeállítások, akkor az ott található menüpontok alatt, azok magyarázatai le vannak írva apró betűvel.

Namármost! Ha elkezdek fel-le görgetni, akkor ezek az apró betűk (a vastagabbak nem) és az ugyanilyen vékony vonalak elkezdenek remegni, halványodnak, torzulnak és olvashatatlanná válnak! :(
Ez főleg akkor feltűnő nagyon, ha csak egy-két millimétert görgetek fel-le, de amúgy gyorsabb görgetésnél is látszik erősen.

Mitől lehet ez????

Barátom blade-jén, sőt a régi blade-emen sem tapasztaltam ilyesmit, a megjelenítéssel kapcsolatos beállítások első nekifutásra egyformák.

HELP, HELP!

[ Szerkesztve ]

(#2127) csonkadavid


csonkadavid
tag

Sziasztok!
Szezso féle vanilla surprise 3 romot használok már egy ideje.
Egy pici dolog zavar. Nekem nagyon hiányzik a gyári zte feladatkezelő.
Ezt nem lehetne valahogy felvarázsolni?

(#2128) zszabika


zszabika
aktív tag

CM romok mennyivel gyorsabbak játék téren mint a kiszivárgott romok?Egyáltalán van különbség?Godfather van fent most.Ha fontos a játék nekem akkor érdemes ezt fenthagyni?Gondolkodtam hogy visszatérek a Sweet Dreams lV-re,szerintetek?Ja és ha mégis ennél maradok,akkor melyik a legjobb zenelejátszó amivel a maximumot ki tudom hozni belőle?Ha valaki ad egy korrekt választ,esküszöm ma már nem kérdezek többet.

:D

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2129) apeelme válasza xSide (#2125) üzenetére


apeelme
addikt

te tényleg nem vágod...csak logikusan kellene gondolkoznod... :O
a kedvedért megcsináltam magamnál...csináltam egy primary 88MB ext2 partíciót a 3,66GB fat32-m után...
wipe minden, saját cm241-em fel a2sd-vel (ext támogatással), adb shell majd df -h paranccsal leellenőrízve hogy sd-ext használatban van!
adb push valamilyenfájl.txt /sd-ext/ (rámásolom a biztonság kedvéért, nehogy az legyen hogy...)
Beállítások - SD és telefon memória :

Összes hely: 3,66GB - (érdekes mód a fat32 mérete! ;] )

majd nyomok egy SD-kártya törlése-t....leválasztás...törlés....

tádááááám, ext-ről nem hiányzik a fájl, nah vajon miért??? :F

szerintem ellenőrízd le te is! :((

(#2130) BadGe


BadGe
aktív tag

fórum anchor. eszméletlenül prög.

(#2131) Ronam válasza zszabika (#2128) üzenetére


Ronam
addikt

Ha játszani akarsz hagyd fenn a Godfather-t. A kiszivárgott ROM-ok nem teljesítenek olyan jól játék téren, zenére meg a Poweramp-ot ajánlom. Szerintem a legjobb zenelejátszó, valamelyik nap jött hozzá új frissítés is :). Esetleg próbáld meg a Mixzing-et, tegnap azt mondta api, hogy elég fasza az is. Volume+-t töltsd le még mellé marketről.

[ Szerkesztve ]

(#2132) xSide válasza apeelme (#2129) üzenetére


xSide
őstag

Köszönöm a tesztet:)
Egy problémalehetőséggel kevesebb akkor...

Mint írtam a gyári "csak" z4root-al permanent root-olt Gen2-es Froyo 2.2 alatt törölte a kártya teljes tartalmát ext+fat!
Azóta az ext-et támogató rom-ok már másképpen kezelhetik a kártyát!

Kinek a fat, kinek a ext jön be ez a lényeg, de azért az első hsz-ben érdemes lenne megemlíteni a Move2SD alkalmazással történő dinamikus memóriakártya kihasználás lehetőséget is a fix-en particionált ext mellet:)

(#2133) zszabika válasza Ronam (#2131) üzenetére


zszabika
aktív tag

Köszönöm a választ!Akkor fenthagyom.Még annyi hogyha felrakom a Volume+ appot,akkor a DSP manager-t töröljem ki?Gondolom akkor már arra nincs szükség.

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2134) apeelme válasza xSide (#2132) üzenetére


apeelme
addikt

igazán nincsmit... ;)

de akkor ez a gen2 froyo nagyon durva kis rendszer lehet ha az előbb említett menüpontot használva:
1. a formázás után nem marad meg az EXT: egy EXT-et is tartalmazó kártyán töröl minden partíciót, majd egyet létrehoz a maximális méreten, amit utána meg is formáz, vagy csak simán törli...ez igen
2. a formázás után megmarad az EXT: formázza a fat32-t, majd az EXT-et is, meg ha még talál mást, mondjuk reisert, akkor azt is, mer' olyan intelligens...ez igen

ne viccelj már! :W nem lenne elég ha azt mondanád hogy szar memkari, vagy user error?

(#2135) Ronam válasza zszabika (#2133) üzenetére


Ronam
addikt

Nyugodtan törölheted, nem lesz rá szükség.

(#2137) xSide válasza apeelme (#2134) üzenetére


xSide
őstag

Ok lehet user error és nem ment végbe az ext particiózásom megfelelően, ezt abból gondolom hogy a 2 gigás memkari nem 1,83-at mutatott, hanem az ext-el csökkentett méretet...
A legegyszerűbb módszert memóriahely növelésre, akkor sem kellene tabuvá tenni kezdő (akár tapasztaltabb) tulajok előtt!

"Amiről valaki nem tud, az nem jelenti azt, hogy nincs..."

(#2138) csonkadavid


csonkadavid
tag

2127-re valaki?
A cm7- es update-el próbáltam de nem jelent meg.

(#2139) apeelme válasza xSide (#2137) üzenetére


apeelme
addikt

Ok lehet user error és nem ment végbe az ext particiózásom megfelelően, ezt abból gondolom hogy a 2 gigás memkari nem 1,83-at mutatott, hanem az ext-el csökkentett méretet...

szavaidból ítélve nagyon nem vagy tisztában az egésszel, és talán ezért is használsz azt amit...
miért mire számítottál? ha csinálsz EXT-et, akkor a Beállítások - SD és telefonmemória menüpontban az EXT-el csökkentett méretet fogod látni, ha tudni akarod mekkora az EXT-ed akkor terminál paranccsal vagy arra alkalmas app-al vagy egyéb más módon megnézheted...

zárszóként, én nem használok már EXT-et, bár decemberi nekem is a teló a kezdetektől azzal ment, 1-2 hete mióta kijött a TPT-s partícionálás, 302MB data-ra átálltam, mivel a telós szokásaim még ezt sem töltik meg...

(#2138) csonkadavid: parancsolj: http://www.multiupload.com/UWOY09CHR4

keresőszavak: zte taskmanager, zte feladatkezelő

[ Szerkesztve ]

(#2140) sto1911 válasza api29 (#2136) üzenetére


sto1911
veterán

Ja, jo, kicsit sikerult felreertelmezni az utolso mondatod.

(#2141) xSide válasza apeelme (#2139) üzenetére


xSide
őstag

Akkoriban még nem volt írás róla mikor sikeres az ext létrehozás, de később lett tehát másnál is volt ezek szerint "user error"...
Most mikor láttam a 3,66 gigás tartalmad akkor ugrott be, b*szki elcsesztem:D
Ha akkor sikerül lehet én is hű híve lennék még a mai napig az ext-nek, de más utat választottam a google segítségével talált angol leírás alapján, amivel szerencsére soha nem volt semmi gondom:)

[ Szerkesztve ]

(#2142) csonkadavid válasza apeelme (#2139) üzenetére


csonkadavid
tag

Köszönöm, de mint írtam ezt már próbáltam kevés sikerrel.
Ez cm7 alapú romokhoz van úgy olvastam.

(#2143) zszabika válasza Ronam (#2135) üzenetére


zszabika
aktív tag

Eszméletlen jó ez a Volume+!!!! A speaker-re azért nem nagyon merem ráengedni.De a fülessel nagyon adja,főleg a széles sztereo vagy hogy is hívják.Nagyon köszi!!! :))

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2144) Adamyno válasza zszabika (#2056) üzenetére


Adamyno
tag

Azokat a matricákat visszaragasztják.

Az írottak szakadós matricák, amik ha megsérülnek veszik a gari, a sima fehérek meg színesek lesznek víz hatására, szal ha az már nem fehér (ált. rózsaszín lesz), akkor is veszett a gari.

Visszateszik őket, nekem most több is van mint eredetileg :P

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#2146) Ronam válasza zszabika (#2143) üzenetére


Ronam
addikt

Hangszóróra szerintem nem is nagyon érdemes. Megpróbáltam, de torzított. Fülessel tényleg elég jó :).

(#2147) zszabika válasza Adamyno (#2144) üzenetére


zszabika
aktív tag

Köszi a választ! :R

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2148) maggi1886076 válasza zszabika (#2128) üzenetére


maggi1886076
addikt

OptimusBlack v2 elvileg játékra készült. zteportal.eu-n megtalálod.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#2149) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Vettem egy BLADE-t használtan, két hetes, de nincs hozzá használatim. Androidos telefonom nem volt még, ezért lehet hogy hülye kérdéseket teszek fel, de lenne 1-2 gondom.

Felraktam a Quick settings programot, mindeki dicsérte, hogy de kafa. Viszont a +G működött korábban. Letiltottam a QS-sel és utána hiába engedélyezem, nem akar menni. Wifin van net, de 3G-n nem jelenik meg egy oldalt sem. Egy kolléga megnézte és a APN alapértelmezettet visszaállította, és működött. Leállítottam a QS-sel és megint megszünt létezni a 3G. Mi lehet a megoldás? lehet hoyg a QSt le kellene sezdni mert elbarmol valami beállítást?

A másik gondom a GPS. Nem sikerült még elindítanom, hogy mutasson is valami... csak keres, keres.. de semmi. Igaz, hogy a 3G vagy nem működött, vagy a szobámba voltam (egyesek szeritn ott is kéne működni a GPSnek, de szerintem nem). GPSt engedélyeztem (QS szintén).
GPS ami rajta van ha jól tudom kell neki netes adatforgalom is. Van olyan ami enélkül is működik? Van sok.. tudom.. de melyiket érdemes használni..?

Bármilyen ötletet várok. Most tanulgatom ki kivel van a telón...

http://djadji.fw.hu

(#2150) sto1911 válasza djadji (#2149) üzenetére


sto1911
veterán

QS-t takaritsd le, es mig nem ismered meg a keszuleket, ill nem tesztelted ki mi hogy mukodik, addig rendszerbirizgalo programokat ne rakj fel.

A GPS-t tudod tesztelni a GPS Test nevu progival, valamint Google maps-al.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.