Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2051) Dover válasza ux1 (#2045) üzenetére


Dover
tag

Leírnád hogy az lg camera,video app beálításait mit mennyíre?

(#2052) kungzi válasza M0RGI (#2050) üzenetére


kungzi
veterán

és ha újra indítod a telót akkor se látszik?

(#2053) M0RGI válasza kungzi (#2052) üzenetére


M0RGI
őstag

DE! :W :W (Köszi!)

[ Szerkesztve ]

(#2054) sto1911 válasza sto1911 (#2007) üzenetére


sto1911
veterán

Ujra felraktam, es msotmar megy... Fene se erti, 4014-es recovery van fent... Rom-ba bemasolassal megallt a zold robotnal :)

(#2055) hippo0315 válasza Ronam (#2041) üzenetére


hippo0315
senior tag

Valaki tudna abban segíteni, hogy a link-ben szereplő ROM-ról képeket mutatna?
Valamint azt kérdezném még, hogy a tárcsázó program tud-e gyorshívást.

Előre is köszönöm az infókat.

(#2056) zszabika


zszabika
aktív tag

Jóreggelt mindenkinek!Lenne még egy kérdésem szerviz ügyben.Ugye van az akksi alatt és a teló szélein az a kis pötty fehér papír amiket gondolom javításnál eltávolítanak.Na most az lenne a kérdésem hogy ezeket vissza is ragasztják javítás után?Azt látom hogy a hátlap alatt rá van ragasztva egy Telemax feliratú cimke is ami a szerviz neve.

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2057) PpenoO válasza api29 (#2043) üzenetére


PpenoO
őstag

Remélem nem sértettelek meg azzal, hogy nem fújom kívülről az összes topic hozzászólást.
Elnézést, ha elkerülte a nem egyszeri megjegyzésed a gen2 libeket illetően.

A mondanivalóm lényege az lett volna, hogy valamiért ux1 romja sikeres telepítés után a zöld robotnál megáll, a tied és kelzsocáé meg be is töltődik.

Mivel két Libra ROM rendesen fut a telón, az alábbi megjegyzésem arra utalt, hogy több mint valószínű, libra fw van a telón:

"Feltételezem, ha az all in cucc is és api librásítója is sikeresen lefutott, libra fw van a telefonon."

Mindenesetre köszönöm szépen a megerősítésed.

Most már csak arra kell rájönnöm, nekem szerény képességű romolónak, hogy ux1 gen3 libra romja miért nem jut tovább a zöld roboton. Halkan jegyzem meg az MD5 stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#2058) kungzi válasza M0RGI (#2053) üzenetére


kungzi
veterán

nm :DDD

(#2059) zszabika


zszabika
aktív tag

Ha Librásítom a pengét akkor a létrehozott partícióim megmaradnak?Aki próbálta Api Libra romját,ez teljesen használható?Programokkal nincs problémája?Nincsenek nagyobb hibái?Azért kérdezem,mert nekem a hangerő fontos lenne és akkor belaknám ezt a romot.

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2060) kungzi


kungzi
veterán

a legújabb market tényleg sokkal pörgősebb, mint az eggyel korábbi verzió. sokkal gördülékenyebb :K

(#2061) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Tudom, hogy winfos, de hátha könnyen rátolható android :D Legalább is ismerek 1-2 embert aki csinált ilyet :K

XiaomI RedmI Note|||

(#2062) kelzsoca válasza zszabika (#2059) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel a firmware hordozza a partíciós kiosztást is, ezért megváltozik.

https://vertigostore.eu

(#2063) Dover válasza PpenoO (#2057) üzenetére


Dover
tag

próbálj kivenni appokat hátha segít. nekem működik kiválóan

(#2064) ux1 válasza PpenoO (#2057) üzenetére


ux1
addikt

Előtte wipe-oltál rendesen? Az első boot valóban hosszú, akár 4-6 perc is lehet. de 1-2 perc múlva már a bootanimot kell látni. :) Eddig 2 pengét alakítgattam át, és "hibamentes" volt. :K

(#2060) kungzi

+1 már majdnem használható :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#2065) zszabika válasza kelzsoca (#2062) üzenetére


zszabika
aktív tag

Értem.Akkor már csak az a kérdés hogy ez milyen kiosztást használ,mert ugye ha felrakom akkor már a partíciókon nem tudok változtatni?

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2066) hippo0315


hippo0315
senior tag

A Librásításnál az SD kártyán mekkora EXT partíció az ideális?
Van-e javasolt méret, vagy tök mindegy mekkora?

[ Szerkesztve ]

(#2067) dipeti


dipeti
senior tag

Ezt szeretném felrakni apámnak, de nem találom azt az opciót amikor a data/app mappába lehet belerakni azokat az apk-kat amiket szeretnénk, hogy a rendszerrel együtt települjön.
Vagy úgy is jó lezs ha system/app-ba pakolom a progikat? :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#2068) Psychonaut válasza hippo0315 (#2066) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amennyire szukseged van...512MB biztosan eleg.

Ami viszont erdekelne: tarcsazoban nem lehetne megvaltoztatni a tel.szam tagolasat? Eleg idegesito, hogy teljesen random - vagy legalabbis nem magyar - rendszer szerint tagolja a telefonszam szamjegyeit, atlathatatlan elegge, ha ismeretlen szamot akarok ellenorizni.

(#2069) xSide válasza #19617792 (#2010) üzenetére


xSide
őstag

Volume+ (boost) használok, PowerAmp (2.0) lejátszó beépített eq-val sem akad össze!
Ha bedugom a fülest automatice átvált az annak megfelelő beállításra...

Már sokszor olvastam az ext partíciót, de most már felteszem a kérdést miért jobb, mint a Move2SD enabler általi sdcard/.android_secure mappába helyezésnél?

Jelenleg nálam ennek a mérete 304 mega, telepítve van App Cache Cleaner szerint 144 alkalmazás (gyári rendszerrel együtt) és még mindig van alap partíció mellett a telón 48 mega szabad helyem...

[ Szerkesztve ]

(#2070) jano_77 válasza TRob1 (#1980) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem az istennek sem akar elindulni sajnos!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2071) TRob1 válasza jano_77 (#2070) üzenetére


TRob1
veterán

Már ideje Romot cserélni, és akkor majd elindul. :D

(#2069) xSide:
Szvsz nem jobb, csak néhányan ragaszkodnak a hagyományokhoz, meg szeretnek problémákat generálni maguknak (ahogy olvasható sokszor: hogy látom hogy mi van az ext-en? honnan tudom hogy használja? mekkora méret "kell" neki? sd-t cserélnék, mi legyen az ext-tel? ... stb ) ;] :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2072) atillaahun válasza Psychonaut (#2068) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem az alap tárcsázóban ezt nem lehet változtatni, nekem is zavaró volt kicsit. Talán egy másik segíthet rajta.

Kipróbáltam párat régebben, de már nem emlékszem melyik hogy kezelte. Biztosat nem tudok, dobj fel gyorsan esetleg egy Dialer One-t, vagy mittudomén mik most a menők, aztán hamar kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#2073) Psychonaut válasza atillaahun (#2072) üzenetére


Psychonaut
addikt

Konkret tipp van, vagy csak talan van ilyen, de te nem tudsz?

(#2074) xSide


xSide
őstag

Már sokszor olvastam az ext partíciót, de most már felteszem a kérdést miért jobb, mint a Move2SD enabler általi sdcard/.android_secure mappába helyezésnél?

Az első hsz-ben ez a lehetőség nincs is említve!!!

Jelenleg nálam ennek a mappának a mérete 304 mega, telepítve van App Cache Cleaner szerint 144 alkalmazás (gyári rendszerrel együtt) és még mindig van alap partíció mellett a telón 48 mega szabad helyem...

Nézzük a tényeket az első hsz alapján:

App2SD (Custom Romok, ext2es app2sd)?
Sokan nem értik, hogy hogyan is működik az app2sd a zárójelben említett romokon.
Szükség van a kártyán 2 particióra. Az elejére kell egy FAT16/32 ezután egy ext2 (némelyik rom már támogatja az ext4et is). Ha ez a particiónálás megvan akkor gyakorlatilag készen is van. A zárójelben említett romok ha találnak ext2es particiót akkor maguktól használatba is veszik.

Move2SD Enabler esetében én döntöm el, mit hova telepítsen:
- aktivált külső mentési hely állapotban az sdcard/.android_secure mappába helyezi az alkalmazást...
- aktivált belső mentési hely állapotban a készülékre helyezi a teljes alkalmazást...
- aktivált auto mentési hely állapotban maga dönti el hová helyezi az alkalmazást, tapasztalatom szerint pl. játékot alapbó sd kártyára, widget-es alkalmazások belső helyre...

Mi lesz ilyenkor a froyo app2sd-vel? – Továbbra is működik. Viszont, ha ilyenkor bármely app át lesz mozgatva sd-re, például a marketben fellelhető sok ilyesféle appok egyikével. Akkor nem történik más, csupán az SD kártya ext2 és fat particiói között rakosgatja az adatokat.

Move2SD Enabler esetében ilyenre nincs szükség, viszont a készüléken minden nem rendszer alkalmazásnál aktiválódik az SD kártyára való helyezés lehetősége, még ha az adott app nem is támogatja ezt...

Mégis fogy az internal memory? – Ezzel a módszerrel sem kapunk végtelen tárhelyet. Mivel azért az appok teljes egészében nem kerülnek át még az ext2es részre sem. Így idővel így is telítődik a belső memória.
Move2SD Enabler esetében is ez van...

Mi értelme az ext2es app2sd-nek Froyo-n? – Azért jobb az ext2es app2sd-t használni, mert ezt nem befolyásolja, hogy az adott app támogatja-e az SD-re telepítést.
App2SD+?

Move2SD Enabler esetében is így működik...

Ezzel a módszerrel a Dalvik Cache is átkerül az SDre. Class6os kártya alatt nem érdemes használni, lassulhat tőle a rendszer.

Move2SD Enabler esetében nincs ilyen, tehát a rendszer biztosan nem lassul és kártya nélkül is elindul...

Elnézést a dupla posztért, de átolvasva a témaindító összefoglalót jobbnak láttam leírni a saját véleményem, tapasztalatom move2sd enabler esetében...

[ Szerkesztve ]

(#2075) ux1 válasza xSide (#2074) üzenetére


ux1
addikt

Aztán majd mikor arról írsz, hogy tünedeznek el a programok, akkor majd rájössz hogy a ext3/4 sokkalta stabilabb fájlrendszer, mint a fat32. :D

Természetesen mindenki azt használ amit akar, nekem 1 éve használatban van az ext-em. Hátrányom nem származott belőle. Ezért minden ROM-ba beleteszem a lehetőséget, hogy használja, ha van. És ez így nem függ egy külső apptól, amit egy frissítés során elb@szhatnak, esetleg fizetőssé teszik, mint pl az AdFree-t akarják.

(#2076) Psychonaut

De bizony a fat hibája. És igen, tűnt el. Nyugodtan nézegesd sűrűn a Lost+Found könyvtárak ott gyűlnek a hibás/lezáratlan fájltöredékek. :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#2076) Psychonaut válasza ux1 (#2075) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ugyanmar...semmi gond nincs a FAT32-vel...tunt mar el barmi is a memoriakartyadrol? (ha veletlenul igen, akkor nezesd meg a kartyat, mert valoszinuleg nem a FAT32 hibaja volt)

(#2077) TRob1 válasza Psychonaut (#2076) üzenetére


TRob1
veterán

Persze hogy nincs gond vele. Csak ha már létezik az ext lehetőség, akkor kell keríteni vmi frappáns magyarázatot is hozzá, hogy miért is "jobb". :)) 2.2-nél még nekem is volt ext, de cm óta nincs, és egyáltalán nem is látom értelmét illetve hasznosságát. Ellenben, annál több kisebb-nagyobb problémát, felvetett kérdést lehet sokszor olvasni vele kapcsolatban, míg fat32-ről még nem olvastam gondokat (legalábbis nem emlékszem rá). :U

(#2075) ux1: És ezek a fájltöredékek honnan hiányoznak? Mert az életben nem tűnt el még appom, fájlom csak úgy magától (max ha én töröltem), és a működésükkel sem volt soha gond. (És ez igaz a pc-n használt fat32 rendszerre is még a régmúltból :K )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2078) zszabika


zszabika
aktív tag

A librás firm-nak mekkora a data partício mérete?Felraknám de nem akarok ext-et használni a gyári sd kártyán,mert szerintem lassú lenne,vagy mindegy milyen a kártya?

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2079) xSide válasza ux1 (#2075) üzenetére


xSide
őstag

Semmilyen problémám nem volt vele immár fél éve több rom alatt sem és biztosítalak ilyenről nem fogsz tőlem olvasni, ellentétben mások "tollából" az ext-el kapcsolatban:)
Ha valóban eltűnnének dogok memkariról azok az ext-esről is eltűnhetnek, hisz az is az sd-n van...

Tapasztalat nélkül ritkán írok bármit is, az ext-et is kipróbáltam. Problémák voltak vele többek közt mikor itthon, havernál, ismerősnél usb-n csatlakoztam volna a pc-re egyszerűen nem ment és ext nélküli kártya csere után simán csatlakozott mass storage-ként, tehát az alap driver sem kellett! Egy esetleges nagyobb kapacitású kártyára való váltáskor pl. csak átmásolom az .android_secure tartalmát és kész!

Az ext-es partícionálást plusz lehetőségként el tudom fogadni, de valós célját egyszerűbben is meg lehet valósítani problémamentesen:)

"De bizony a fat hibája. És igen, tűnt el. Nyugodtan nézegesd sűrűn a Lost+Found könyvtárak ott gyűlnek a hibás/lezáratlan fájltöredékek."

Nincs is ilyen mappám, töröltem mert soha nem volt benne semmi:)

[ Szerkesztve ]

(#2080) Mr.C válasza ux1 (#2075) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem 2 8GB-os karimat vágta haza egy ext-partícionálás. De töb mint valószínű hogy én hibáztam mind2 esetben, azóta maradok inkább a sima fat-nál.

sudo rm -rf /*

(#2081) sto1911 válasza xSide (#2079) üzenetére


sto1911
veterán

ux1-nek: Egyreszt a lost+found linuxos mappa, masreszt akkor szokott serulni a FAT-os FS, ha nem megfeleloen valasztod le a meghajtot. Az meg az ext-nel is gondot okozhat. Winnel van/volt olyan, hogy kesleltetett iras, ami miatt a masolas nem teljesen akkor ment vegbe, amikor kiirta, hogy masol, hanem valami miatt kesleltetve/kesobb. Emiatt nem huzhattad le szimplan a kartyat, hanem elobb le kell valasztani. Win7-nel mar eleve az azonnali iras a default, igy ha kiirta, h vegzett, akkor mindennemu kovetkezmeny nelkul kiranthatod az usb-t...

Es tokmindegy milyen FS, ha fizikai serules eri nem fogja megmenteni semmi. Egyebkent en is kezdetektol FAT-ot hasznalok, soha semmilyen bajom nem szarmazott belole, beszelnek itt egyesek baromsagokat.

(#2082) phantom88


phantom88
tag

A garanciális problémák, mármint, hogy sokat kellett várni a készülékre melyik szolgáltatónál merültek fel többségében?

(#2083) apeelme Rendben, köszi csak, a Nagy T-mobile totyikban közölték, hogy szinte tuti bekérik a telfonomat... De akkor kitépem a szervizes kezéből és inkább veszek egy univerzális töltőt... :W

[ Szerkesztve ]

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#2083) apeelme válasza phantom88 (#2082) üzenetére


apeelme
addikt

mindegyiknél, telenor és voda "javíttat", t-mobile nem...de sztem nem nagyon van cserekészülék

(#2084) stefi68


stefi68
addikt

Korábban már én is kérdezgettem az ext partíció előnyét a fat32-re helyezett programokkal szemben (sebesség, megbízhatósá, stb.).
Akkor nem kaptam választ. :F

Én csak a kis SD méretem miatt nem használtam ext-et, mivel akár ki van használva, akár nem akkor is le kellett foglalnom a helyét.
Ez persze az egyre olcsóbb kártya áraknál már nem szempont. :N

A másik okosság ami viszont az ext mellett szól (valaki írta régebben), hogy PC-re dugva a pengét, csak a fat32 unmount-olódik az ext nem.

Ha ez így van akkor ez is lehet szempont.
Egyszer gépre dugva hívásom jött és frászt hozta rám, mert egy szörnyű csengőhangon szólalt meg, mivel a kártyán lévőt akkor nem látta :Y .

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2085) sto1911 válasza stefi68 (#2084) üzenetére


sto1911
veterán

Fel kell masolni azt az egy kemeny csengohangot a system ala, felfer, es nincs gond :)

(#2086) TRob1 válasza sto1911 (#2085) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyanezt tettem én is. :K Na nem a felvázolt "probléma" miatt, hanem mert elfér. :D

¤ R'n'R ¤

(#2087) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

nemrég kezembe került egy ilyen telefon. Játszottam az Angry bird-el és azt vettem észre hogy szaggat-akadozik. Ez normális? a telefon tök gyári de a játék néha annyira szaggatott hogy élvezhetetlen volt.task killer-el ki volt lőve minden futó program.

más. szeretném frissíteni az op rendszert. erről pontosan hol találok több infot, hogy hogyan kell és hogy melyik a legfrissebb verzió? T-s vagyok.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2088) TRob1 válasza dellfanboy (#2087) üzenetére


TRob1
veterán

Gyári Romon akadozik, CM-eken jól megy. De aki Task Killer-t használ, az meg is érdemli hogy akadozzon. :P

¤ R'n'R ¤

(#2089) Psychonaut válasza dellfanboy (#2087) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hivatalos vagy fozott ROM van tervben? Elobbi eseten ertelemszeruen a szolgaltatod honlapjan, utobbi esetben - ahogy a topik cimeben is olvashato - elso hozzaszolasban.

(#2090) zszabika


zszabika
aktív tag

2078-ra valaki?

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2091) apeelme válasza zszabika (#2090) üzenetére


apeelme
addikt

SD-n EXT-et szerintem class6-nál gyengébbel nem kellene erőltetni...

(#2092) Psychonaut


Psychonaut
addikt

HIVATALOS Blade 2.3.5 - KATT

(#2093) dellfanboy válasza TRob1 (#2088) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mi a baj a task killer-el?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2094) apeelme válasza dellfanboy (#2093) üzenetére


apeelme
addikt

ez is ott van az első hozzászólásban...röviden oltári nagy parasztvakítás az esetek nagy százalékában...

http://appdroid.blog.hu/2010/12/20/tippek_trukkok_tevhitek_a_taskkiller

(#2096) xSide válasza dellfanboy (#2093) üzenetére


xSide
őstag

Az adott pillanatban látszólag kilövöd az adott alkalmazásokat, de azok utána úgy is újraindulnak, így megterhelve a rendszert...

(#2097) TRob1 válasza xSide (#2096) üzenetére


TRob1
veterán

...és ebből kifolyólag belassulások, akadozások és nagyobb akkuhasználat is várható. :))

¤ R'n'R ¤

(#2098) kungzi válasza Psychonaut (#2092) üzenetére


kungzi
veterán

na ez jó hír :C

(#2099) apeelme válasza TRob1 (#2097) üzenetére


apeelme
addikt

főleg ha az bizonyos "kilövöd" automatikusra van beállítva, nah akkor történnek ám szép dolgok. :))

[ Szerkesztve ]

(#2100) ux1 válasza sto1911 (#2081) üzenetére


ux1
addikt

Így-van mert itt LOST.DIR :D

Gondolom azért fejlődnek a fájlrendszerek mert baromság :D Gondolom ezért szakított a FAT-tal az M$ is. Gondolom a nagygépek is FAT-ot használnak mert az olyan jó :D Természetesen nem kell használni. De nagytudású emberek úgy törölték a .andoid_secure mappát mint a pinty, mert kellett a hely nekik. :DDD Bizonyos fajta hülyeség ellen, bizony jó az ma is.... :D Belyön természetesen még a képbe azon appok amik csak az ún. belső membe hajlandóak működni. Nos ezek az EXT-en simán elvannak :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.