Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1702) Segnior_Barthez válasza kelzsoca (#1685) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

az anyja betyárját :R

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#1703) Ropman


Ropman
tag

No elolvastam sokszor :) Felvetődött bennem pár kérdés :)

1. Mit kell lementenem?
- SMSek
- Telefonkönyv [ezeket direkt a googlefiókba irogattam be]

2. jelenleg az alap microsd [2G] van benne, azt simán kicserélem az újra, amire felrakom a lépésekben leirt [z4root-ot, meg a OneClickRec-et, illetve pl a GodFather rom-ot] ?

3. majd ha ezek a sd-n vannak elkezdem az első lépéstől ? [ csak azért kérdezem, mert 3ik lépéstől javasoltad, visszont nekem még nincs CWR-em csak FTM-em ]

+kérdés (ezt csak kiváncsiság miatt kérdezem) A recovery az nem valami extra helyre kerül a telo belső memórájába ? [ like rom :) ]

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#1704) hr2 válasza Ropman (#1703) üzenetére


hr2
őstag

1. Ha majd fent lesz a recovery akkor csinálhatsz ha akarsz egy Backup-ot (biztonsági másolat a jelenlegi rendszerről)

2.Ezt a kérdést nem nagyon értem (lehet a 2napig tartó vedelésem miatt)
de letöltöd a ROM-ot és az SD gyökerébe másolod.

3.Azt azért javasoltam, mert ha már fent van a recovery, akkor nem tudod majd felmásolni a ROM-ot, csak más módszerrel, és annak elkerülése végett, hogy egyszerűbb legyen, na azért javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#1705) kelzsoca válasza Ropman (#1703) üzenetére


kelzsoca
félisten

A recovery a recovery partícióra íródik fel, azt könnyen nem tudok lepiszkálni a készülékről.

Recovery felrakáshoz még root sem kell egyébként, fel tudod tenni azt fastboot-al is: link

Innentől érdekes számodra: Recovery csere: Gyári recovery cseréje/visszaállítása

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1706) M0RGI válasza kelzsoca (#1698) üzenetére


M0RGI
őstag

Értem és köszi!
-----------------------
Bár a recovery felrakás sem teljesen igaz az ilyen csomagokban, mert úgyis újra kell húzni...

(#1707) atillaahun válasza xSide (#1636) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi szépen! Ez már így tényleg elég biztató, ezek után a sok csalódás ellenére én is teszek vele még egy próbát. :U
Más böngészővel is nézted már? Vagy miért ezzel próbáltad, mondtad hogy új - ?

(#1708) Ropman válasza kelzsoca (#1705) üzenetére


Ropman
tag

az original_recovery.zip azaz eredeti FTM akar lenni ?
ja és persze neked is igazán köszönöm, hogy segítesz :R :R

hr2: igazán köszönöm :R

A második kérdésem meg arra utalt, hogy most egyben szeretnék nagyobb memória kártyára átállni illetve romot feltenni, meg hát mindent [ a particionáláson kívül ], s hogy hogyan csináljam a memória kártya cserét.. :D [ bár most olyan sejtésem támadt, hogy feltolom a recovery-t először aztán csinálok egy nandroidot, majd utána kicserélem a kártyát, s megindulok az új tiszta rom felé :) ]

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#1709) umek7 válasza Ropman (#1708) üzenetére


umek7
őstag

Igen, az az FTM.

(#1710) Ropman


Ropman
tag

arghhh, mikor épp szerkesztenék, mindig lejár a szerkesztési időm :)
A kérdésem az volna, hogy nem érdemes a fastboot mappában lévő recovery.img file-on egy md5-ös ellenőrzést lefuttatni ? illetve, ha igen akkor custom_recovery.zip-ben lévő -img-nek mi az md5-je ? :)

By Luke SkyRopman :]

(#1711) Eskimoka válasza #40993792 (#1684) üzenetére


Eskimoka
tag

Ebben igazad van, csak jobban örülnék, ha nem kéne a szervizbe járni, hogy kicseréljék. Ráadásul kezdhetem újra belakni, meg van olyan is ami elveszik róla...

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#1713) kelzsoca válasza Ropman (#1710) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem kell.

https://vertigostore.eu

(#1714) Eskimoka válasza Eskimoka (#1711) üzenetére


Eskimoka
tag

Tényleg, arra vonatkozóan nincs valami szabályzat vajon a T-nél, hogy második csere helyett mondjuk adnak egy más fajta telót? Hátha azzal kevesebb lenne a gond. Bár nem tudom mit választanék...

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#1715) atillaahun


atillaahun
veterán

A TPT-s particionáló csomagokban ugye van recovery? Mert nem látok bele a .bin fájlba. :U

Áh, vak vagyok nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#1717) Ropman


Ropman
tag

hihi, az első para :D, szóval kiadtam az első parancsot, szépen el is jutott a telefon a zöldDroidhoz [most is ott tart], s Új Hardware varázslót kaptam ( de sajnos nem tudta magától telepíteni )

A hungariandroidon olvastam a hozzászolásoknál, hogy az eszköz kezelőben minek kellene lennie, s nálam az volt oda írva, mit amit oda linkeltek. WinXP amúgy és a , hibakeresőmód bevolt kapcsolva a 2.2 rendszeren

Mit kell telepítenem a gépre ?
S mit tegyek ?

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#1718) atillaahun válasza #40993792 (#1716) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen, eszembe jutott mire való a kereső. Néha megfeledkezek róla. :))

(#1720) M0RGI válasza atillaahun (#1718) üzenetére


M0RGI
őstag

Annyira nem kell a kereső, mert fél oldal hozzászólással előtt pont szó volt róla. :)

(#1721) Ropman: Azért érdekelne, hogy miért van az, hogy ez több embernél is előjön mostanában (nálam is) és mindenki csak user errort mond rá, holott nem biztos hogy az?

[ Szerkesztve ]

(#1721) Ropman


Ropman
tag

azért kiadtam a második parancsot is hátha nem gond, hogy újhardvert ismert fel, de ahogy sejtettem ezzel nem mentem sokra.. :)

amúgy, ha valaki ráér egy kicsit, akár skype-on vagy msn-en is kisegíthet.. mert még mindig a zöldDroidot bámulom :)

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#1722) Ropman válasza M0RGI (#1720) üzenetére


Ropman
tag

Nálam szerintem "User Error", hiszen valami driver kell neki, ezt én is aláírom, csak azt nem tudom hogy melyik, de ha valaki megmondja mit telepítsek, honnan, én egyből csinálom.

Valaki okosban egy drivert ? :)

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#1723) kebot


kebot
tag

Sziasztok!
Nem Blade kérdés, de ilyen telóm van :).
Sikerült hotspotot létrehoznom vele a beszédre és netre előfizetett sim kártyámmal.
Emellett van egy web and walk stick-em, amihez tartozik ugye egy kizárólag net előfizetés.
Szerintetek működhet az, hogy berakom a web n walk-os sim kártyát a Blade-be és ezen keresztül wifi hotspotot csinálni?

kebot

(#1724) kelzsoca válasza Ropman (#1722) üzenetére


kelzsoca
félisten

Küldtem privit.

(#1725) Nerd

Persze, ott a driver pack.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1725) Nerd válasza Ropman (#1722) üzenetére


Nerd
aktív tag

Az pár órával ezelőtt volt eljátszva, nem?:

1
2
3

(#1726) Ropman válasza kelzsoca (#1724) üzenetére


Ropman
tag

felmentem, aztán acceptoltalak, de nem mutat a csuda trilliánom.. kérlek írj rám :)

By Luke SkyRopman :]

(#1727) nLali


nLali
senior tag

Valaki tud egy téglásított Blédet? Enyémnek kuka a felső hangszórója. Jól kitakarítottam. Volt benne sok vaspor. Sajnos jobb nem lett, hiába a takarítás. Ha valakinek van eladó, kérem jelezze. Egy hangszóró is elég, nem kell egész telefon...

[ Szerkesztve ]

(#1728) atillaahun válasza nLali (#1727) üzenetére


atillaahun
veterán

Az még bőven garanciás. :)

(#1729) M0RGI válasza Ropman (#1722) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát nekem a driver packkal sem ment...
Telót felismerte, parancsok lefutottak, a végén waiting for device...
De persze biztos user error... :)

(#1727) nLali: Amúgy érdekes ez a hangszórórecsegés is. Mostanában minden nap van valaki akinek jelentkezik, holott régen azért ez nem volt. Sorra adják be a kulcsot a blade részegységei? :(

[ Szerkesztve ]

(#1730) XXX003


XXX003
tag

ASPHALT 5 vagy 6 melyik megy jobban ,THX

(#1731) nLali válasza atillaahun (#1728) üzenetére


nLali
senior tag

Ááá. Nem fogok particionálgatni, meg gyári romot tenni, aztán egy hónapot várni, mire egyáltalán eljut a szervízig. Megoldom én. Ha nem sikerülne, akkor megoldja maszek szerelő. Nincs egy hónapom egy 500Ftos hangszóró miatt. :B

vzaza : erősen gondolkodom, hogy wave 2, vagy defy+ legyen az utód...

[ Szerkesztve ]

(#1732) atillaahun válasza nLali (#1731) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem eddig mindkétszer helyben cserélték, vizsgálgatás nélkül, szervizbe beadni nyilván nem szabad.
Mondjuk ha jól tudom ez csak a Tré-re jellemző.
Attól nem tartasz egyébként, hogy szétszeded és amiatt lesz bukó a gari, ha komolyabb baja történik?

(#1733) nLali válasza atillaahun (#1732) üzenetére


nLali
senior tag

Nem, nem tartok. Azért vettem ezt, mert szoftveresen jól moddolható. Erre volt pénzem. Nem tartom sokra. Az idő ( 2 hónap ) beigazolta a sejtésemet, hogy olcsó húsnak híg a leve. Kérlek, ne vegyétek beszólásnak ! Amúgy pont az előbb szereltem szét takarítani. Azért vicc, hogy ennyi idős telefont már bontani kell, mert belül poros a kijelző..

(#1734) atillaahun válasza nLali (#1733) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát sok a szemét közte, az már biztos. :U

[ Szerkesztve ]

(#1736) nLali válasza #40993792 (#1735) üzenetére


nLali
senior tag

Bejön, szeretem. De most haraxok. Eddig ez az első telefonom, amit szét kell szedni..

(#1737) Ropman válasza M0RGI (#1729) üzenetére


Ropman
tag

Itt volt a hiba tényleg... amikor kérte megadtam neki a driveres mappát, s megette egyből.

Igazából mázlistának mondhatom magam, hiszen egyenesen a Mester segített nekem, amit itt is végtelenül köszönök.

Nerd : Elnézést kérek, tényleg az imént tárgyaltátok ki az "ADB drivers - ZTE BLADE kernel 2.2"-t, de valahogy most, hogy nem tudtam mit kell [zöldRobi álldogált], nem ugrott be, pedig elolvastam.

Szóval köszi mindenkinek, van recovery-m, s egy szép mentésem a rendszerről.

Páróra múlva neki ugrok, s feldobom a GodFather-t :)

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#1738) Lort


Lort
csendes tag

Hello,
cyanogenmod 242-es nightly-t tettem ma fel a Blade-re, az lenne a kérdésem (ha más is használ ilyen ROMot) h miért nem került ebbe bele a market alapbol?
Illetve, haszáltam kelzsoca által eddig készített ROM-okat, ahol a gps.conf szerkesztve volt (A-GPS konfiggal kiegészítve), ami ebben a ROM-ban nem szerepel, ezért gondoltam átírom, de nem engedi felülírni a futó system alatt, erre tudna vki egy megoldást mondani?
üdv

(#1739) Adamyno válasza Lort (#1738) üzenetére


Adamyno
tag

A CM-ben nincsenek alapból Google alkalmazások, de szerintem szedd le a legfrissebbet, utána menj a ROM Managerbe, katt a Flash ClockworkMod Recovery gombra (ha Superuser felugrik, akkor Allow), megvárod szépen míg végig megy a csík, feltesz egy CW-t (mert anélkül nem enged semmit csinálni), utána menj rá a Download ROM menüpontra, Google Apps, legfelső -> Download gomb.
Én személy szerint a Video Chat-et nem ajánlom mert már összehányta tőle magát a rendszer. Nem is egyszer (még rímel is :D)

Ha leszedte, megkérdezi a wipe-okat stb... mindig csak OK-ézz, a teló újraindul, felteszi és örülsz :)

A GPS-es témát nem vágom.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#1740) Adamyno


Adamyno
tag

Ebben a pillanatban ment fel egyébként nekem is a legfrisebb CM Nightly.

Állítólag a wifi jelszavaimat is kellene neki szinkronizálni, de soha nem térnek vissza hozzám:P

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#1741) apeelme válasza Lort (#1738) üzenetére


apeelme
addikt

egyik CMben sincs google apps, te valamit összekavartál...valszeg egy előző romra telepítetted rá amiben voltak gappsok...

(#1742) apeelme válasza Lort (#1738) üzenetére


apeelme
addikt

de nem engedi felülírni a futó system alatt
RootExplorer-ben a kivánt mappába lépve jobb felső sarokban lévő kis gombra Mount R/W tapizz

[ Szerkesztve ]

(#1743) Lort válasza apeelme (#1741) üzenetére


Lort
csendes tag

Igazad van, köszönom a gyors választ, a régebbi CM release-ekben külön kivolt emelve h nem tartalmazza a google app-okat, és külön kell a framework + appok hozzá.
Sry a lámázásért :) Nincs erre repo külön a CM-nél ahonnan leszedhetők ezek?

(#1744) apeelme válasza Lort (#1743) üzenetére


apeelme
addikt

dehogynem, de egy gugli tényleg sokat segít ám...

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version#Google_Apps

keresőszavak: google apps, gapps, CM7, nightly

(#1745) Lort válasza apeelme (#1744) üzenetére


Lort
csendes tag

Köszönöm :R

(#1746) zszabika


zszabika
aktív tag

Szerintetek lehetséges az hogy a Telenor 40napig ült a telómon a szervizben és nem csinált vele semmit?Most néztem hogy az LCD-n ugyanúgy ott van a bevilágítás,pedig állítólag cserélték.A gombsor szintén ugyanolyan.Ja és nem is adtak semmilyen iratot amin rajta lenne hogy miket műveltek.Csak a gari papírt adták vissza,azon meg nem látni szinte semmit,mert rányomtak egy pecsétet az odafirkált dolgokra.Ha LCD-t cserélnek akkor miért raknának bele ugyanolyan rosszat mint ami benne volt? :(((

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#1747) kelzsoca válasza zszabika (#1746) üzenetére


kelzsoca
félisten

Minden lehet, bizonyítani egyiket sem tudod.

https://vertigostore.eu

(#1748) Adamyno válasza Lort (#1743) üzenetére


Adamyno
tag

Vagy olvasd el amit írtam ;]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#1749) Adamyno válasza zszabika (#1746) üzenetére


Adamyno
tag

Vidd vissza megint, hogy a probléma még mindig fennáll, és ezúttal gyorsabb ügyintézést is kérnél.

Egyébként az enyémben is cseréltek hangszórót meg gombokat (állítólag) holott semmi bajuk nem volt. De szerencsére a főpanelt is cserélték, ami a lényege volt az egésznek. Természetesen 45 nap alatt :(((

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#1750) zszabika válasza Adamyno (#1749) üzenetére


zszabika
aktív tag

Telenoros vagy?Te kaptál valami papírt róla amikor visszakaptad?

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.