Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1101) atillaahun válasza hr2 (#1063) üzenetére


atillaahun
veterán

Igaz, bocs, Ronam-nak akartam írni, illetve azt hittem ő válaszolt. :U

(#1078) xSide
Azt biztosan sokan értékelnénk. :)

(#1102) HollyBoni válasza calamites (#1099) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem kell ehhez nagy jártasság,csak jó sokszor el kell olvasni az útmutatót. :K Csak követed a lépéseket,néha használod a google-t. Semmi extra.

(#1103) koszegii válasza calamites (#1099) üzenetére


koszegii
tag

Én az első Blade-t (winmo után) két nap után eladtam,annyira "osztályidegen" volt a számomra.Manapság már (szinte) mindent kipróbáltam rajta,úgy,hogy megúszta minden baj nélkül. :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1105) szezso15 válasza api29 (#1104) üzenetére


szezso15
addikt

Ezt már én is megléptem sokszor, a visszaállásom oka a CM7 RIL fail-ja volt, amit Libra fw-rel produkált...:(

*Hajrá Loki!* i15+

(#1106) calamites válasza koszegii (#1103) üzenetére


calamites
őstag

Én sajnos az első próbálkozásnál (frissíteni akartam 2.2-re a gyári telenoros rommal) eltéglásítottam a telefont, azóta kicsit jobban tartok az ilyenektől.

(#1107) koszegii válasza calamites (#1106) üzenetére


koszegii
tag

Lenin elvtárs is megmondta: Tanulni,tanulni,tanulni :))

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1108) atillaahun válasza api29 (#1104) üzenetére


atillaahun
veterán

Fogyasztóvédelmes panaszod hogy áll? Jött már rá válasz valakitől?
Lehet nekem is lesz egy köröm velük ez ügyben. Nálam is három csere van a garijegyen, viszont a dátumot nem hosszabbították meg. Úgy voltam vele, hogy majd ha eladom ráérek kötekedni velük. És most a Skate okán megfordult a fejemben. Persze ha nem szállnak el az árazásával.
Neked mondtak egyébként valamit erről, hogy miért nem hosszabbítanak fő alkatrész cserekor, vagy csak mondták hogy érezd magad behúzva és kopj le?

(#1109) koszegii válasza koszegii (#1107) üzenetére


koszegii
tag

Azt is mondta:

Ami nem megy, azt ne erőltessük. :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1110) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Sziaszztok!

Egy kérdés:hogyan tudnám kicserélni a ring hivásfogadás gesztust egy másik ringre.Érthetöbben,az asszony x10 minijén lévő cyanogén 7 esből szeretném kivenni és beletenni a blédbe.sokkal jobban tetszik.esetleg ötlet?

(#1112) HollyBoni válasza api29 (#1111) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hmm,csábítónak hangzik.

(#1114) szezso15 válasza api29 (#1111) üzenetére


szezso15
addikt

A gyári Libra ROMmal, és az abból készült főzettel nekem sem volt semmi problémám, az egy atomstabil szvsz hibátlan rendszer! :K
Csak nem működött Libra FW-rel a CM7, és nekem annyit nem ér meg a Libra FW, hogy elhagyjam a CM7 rengeteg funkcióját...

Viszont kikapcsolva tényleg nem lehet tölteni, feljön egy csodás akksi szimbólum, aztán bármelyik gombra Startot vesz a telefon! :D

*Hajrá Loki!* i15+

(#1115) hr2 válasza atillaahun (#1101) üzenetére


hr2
őstag

Semmi gond. :)

(#1116) hkpsz


hkpsz
csendes tag

T Bladerek

Ujrainditas utan a system processz eszi a cpu-t es bar be tudok lepni egy ido utan reboot, HA az sd kartya bent van. Korabban par ilyen reboot utan lenyugodott, most egesz nap bootolt re. Ha menet kozben rakom be a kartyat, akkor is: proci fol, egy ido utan az LG logotol indul :) Nem a zold robottol...
Cyan Suprise II. LG Edition by szezso15 van rajta es valszeg tul sok mindent raktam SDre. Az ujraindulas elotti 1 perc alatt ha el is jutok odaig, nem engedi visszarakni a telora a programokat vmiert. Torolni tudok.

Ismeros ez valakinek? Valami otlet, hogy tudnek kesobb hasznalhato mentest csinalni?

:O
Muchas danke

(#1117) vargalex válasza api29 (#1111) üzenetére


vargalex
félisten

A Libra biztos, hogy nem így viselkedik kikapcsolt töltés esetén? Azaz ez valóban bug, vagy feature?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1118) Adamyno válasza matr1ca (#1040) üzenetére


Adamyno
tag

Használj Skyfire böngészőt. Az mindent lejátszik, és kisebb a sávszélesség igénye.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#1119) Adamyno


Adamyno
tag

Mostanában sok olyat látok, hogyaz illető össze-vissza törölget mindent rootolás után a syatem partícióról.

1. Attól még nem lesz több helyed a data partición, ha a rendszered felét letörlöd.

2. Ha valami csak bántja a szemed (mint pl. nekem a gyári ADW), akkor tedd fel az Absolute System Root Tools-t, azzal távolítsd el. Nekem még soha nem rontott el semmit, és gyári appokat is el lehet vele távolítani. Emellett van benne explorer is, ad-blocker, font cserélő/letöltő, bootscreen csrrélő és ha minden igaz akkor adatbázis szerkesztő, de én azt nem használom. Megéri a pénzét, jó kis progi. Csak azért írtam le mert még senki nem említette.

3. Ha kell még hely, akkor szedj le egy acache cleanert (pár vagy pár 10 megát csinál általában), illetve particionálj, tegyél fel custom rompt. Tudtommal más megoldás nincs. (app2sd kimaradt)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#1120) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Reggel elválik utunk a sokat megért, többször halálból feléledt Blade-emmel, ugyanis mostanra végzetes hibája lett a szeretett kis készüléknek: nem tölt. Úgy tesz, mintha töltődne, de órákkal később is ugyan azon a töltöttségi szinten van. Feltételezhetően vagy az akku elektronikája adta meg magát (elég valószínű) vagy a kábel rossz, mert pc-ről sem tölti. Ha kiveszem, visszarakom az aksit, akkor teljesen más-más értékeket mutat minden alkalommal, tehát volt már, hogy azt írta 5% és ki/vissza után felugrott 38%-ra, de fordítva is. Nem tudom mi lesz vele, de valószínűleg bent marad a szervizben vagy rögtön cserélik... :O

(#1121) pista59 válasza Keeperv85 (#1120) üzenetére


pista59
senior tag

Másik töltővel próbáltad?

A győztes féreg irtó baktérium

(#1122) Keeperv85 válasza pista59 (#1121) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, nem próbáltam, de nem tölt pc-ről sem. Sajnos másik USB kábel nincs itthon, szóval marad a szerviz... :O

(#1123) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Van egy problémám: akadozva játssza le a számokat a winamp. Mi lehet a gond? Bár ha jobban bele gondolok, amikor mintha azóta csinálná, amióta frissítettem...
Használjak más progit mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#1124) Boxer001 válasza Boxer001 (#1123) üzenetére


Boxer001
veterán

Azóta újratelepítettem, ugyanúgy akadozik :F

(#1125) mipityu


mipityu
tag

20.-án megdöglött a blédem.
A szokásos: töltés közben (néhány perccel előtte 80% körül volt) kikapcsolt és többet nem ébredt fel. Kipróbáltam minden általatok leírt trükköt, semmire sem reagált. Beadtam a pannonhoz, még nincs semmi eredmény. Ha visszajön (gondolom alaplap csere után) megy eladásra, mert hirtelen elhatározásból rendeltem egy ilyent: iDream G20

Kelzsoca: a fenti lapon található system adatokból, vagy esetleg ha megjött egy személyes átvizsgálás alapján meg lehet állapítani, hogy mivel kompatibilis (természetesen nem én tenném meg, Rád gondoltam, ha vállalod)? Ha lehet szeretném rootolni és romot cserélni rajta, mert alapból angol és 2.2.1. Nincs gondom az angol rommal, de azért a magyarral jobban ki vagyok békülve :-)

Bocs a hosszúságért :-)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#1126) domerator válasza Boxer001 (#1124) üzenetére


domerator
veterán

Sajnos nem Winamp hiba.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1127) domerator


domerator
veterán

OFF

Valaki be tudja linkelni azt a topicot, ami az új mobilos mobilaréna oldallal (m.mobilarena) foglalkozik?

Nálam néha teljesen rapszodikus módon hozza be hol a teljes, hol a mobil oldalt és válaszolni sem lehet mindig a mobilról. Utálom.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1128) Psychonaut válasza mipityu (#1125) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hat ez nagyon dzsunka telefon, raadasul meg tul is van arazva (szerintem). Nem hinnem, hogy fogsz ra talalni fozott ROM-ot, sosem talalkoztam meg sehol a nevevel. Talan forrasbol lehetne epiteni hozza egyet, de az nagyon nagy munka.

domerator: Szerintem ez az.

(#1129) barnam_ válasza Psychonaut (#1128) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem tetszik, szerintem egészen jól néz ki. Egyedül a hátlap, amivel nem vagyok kibékülve.
Főzött szerintem se nagyon van rá.

(#1130) domerator válasza Psychonaut (#1128) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, igen, ez az.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1132) domerator válasza mipityu (#1125) üzenetére


domerator
veterán

Lehet ez még jó is... szinte Skate + előlapi kamera + 2sim

Az ilyeneket már a kisujjukból rázzák ki a sárgák, nem kell temetni előre.
Supportot találtál már hozzá? (főzött rom, stb.)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1133) domerator válasza #40993792 (#1131) üzenetére


domerator
veterán

Tudom, én is át szoktam váltani, de mostanra odáig fajult, hogy pl. a defy topicot teljesben hozza, utána meg a blade topicot mobilban...

Ott cseszték el, hogy egyáltalán csináltak belőle mobilt.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#1134) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Nos, hazajöttem. Kezemben az új... khm.. mobil (csere)készülék, egy Nokia C1-01. :Y Nem, nem végleges csere, csak még a Blade nem lesz tisztába téve.

Csak hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba és temessük végre Andersent: a T-Mobile NEM javít és NEM javíttat! Nem cserélhetnek SEMMI alkatrészt, sem főpanelt, sem semmi belső eszközt. A vízindikátort SEM távolíthatják el, max külső JTAG-elni lehet a készüléket. Nagyon kedves volt a szervizes, ő mondta el egy kis unszolásra. Tesztelni küldik a készüléket, amennyiben tényleg hibás, akkor EGYBEN cserélik, ha van cseredarab az adott időben, vagy akkor döntik el hogy mi a helyzet pl. másik ilyen árfekvésű modell van-e, vagy vissza kell fizetniük a vételárat és szerződést bontani.

Szóval tömören: a T-Mobilenál nincs javítás!

(#1135) mipityu válasza domerator (#1132) üzenetére


mipityu
tag

Igen a skate paramétereihez nagyon hasonló, csak 2 SIM-mel. Hogy hogyan néz ki az nálam 10-edleges. Pont tegnap este fejtettem ki Nejemnek, hogy a divat meg a design egyre jó - zsebből pénzt ki :-)
Azért tettem fel a kérdést a főzött romról, mert ahogy a külsejét összeollózzák a kínaiak, úgy szerintem a romot sem most találják ki újonnan, hanem másolnak egy működőt.
Miközben a fentieket írtam beugrott: nem lehet hozzá más típus főzött romját feltenni, mert 2 simmes.

Sajnos nem találtam hozzá másik romot.

Ha gondoljátok beszámolok majd néhány tőmondattal, néhány napi használat után (még meg sem érkezett, de már úton van).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#1136) atillaahun válasza Keeperv85 (#1134) üzenetére


atillaahun
veterán

Ennek kapcsán még nekem is eszembe jutott, amit múltkor nem említettem, mert nem tartottam fontosnak: a legutóbbi 3 csere alkalmával nekem is kis műanyag zacskóból hozta a szervizes a házat, amiben alapból nem volt akksi, SD, meg hátlap se. Elsőre azt hittem, csak smucig, és sajnálja a kiegészítőket, de ezek szerint ki sem tudta volna cserélni a többi alkatrészt. Hogy a Tré központból kapják így, vagy eleve a ZTE-től azt nem tudom, talán az utóbbira tippelnék.

(#1137) Keeperv85 válasza atillaahun (#1136) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nyilván az utóbbi és éppen ezért adják vissza a tartozékokat. :K

(#1139) kelzsoca válasza atillaahun (#1136) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak fődarabot cserélnek, maga a készülék, doboz, akksi, hátlap és minden tartozék nélkül.

(#1138) Zsolt_72

Én is dumcsiztam kicsit a sráccal és elmondta, ezeket visszaküldik a ZTE-hez

Igen, pontosan ez történik :)

(#1140) atillaahun

A közel 80.000 db itthon összesen eladott készülékhez képest az a pár 100 darab amit ki kell cserélni, nyilván nem nagy tétel.

Nyilván ezek a hibásra visszaadott készülékek is újra életre kelnek, egy felújítás alkalmával, tehát nem a zuzdában végzik :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1140) atillaahun válasza Keeperv85 (#1137) üzenetére


atillaahun
veterán

Azért ez nem túl jó hír, hogy még mindig van cseredarabjuk. Már reméltem, hogy hamarosan kifogy, így meghibásodás esetén nem lesz más választásuk mint visszaadni a vételárat. Amit használtként való eladással nyilván nem kaphatnék meg. :U

(#1141) atillaahun válasza kelzsoca (#1139) üzenetére


atillaahun
veterán

De ha már a ZTE is kijelentette, hogy kifutó termék a Blade, akkor gondolom nem gyártják egy ideje. Vagy gondolod, hogy elraktak pár raklappal kifejezetten cseredarabnak, és kiszámolták hogy a garancia lejártáig (2 év) ki is tartson? :(

[ Szerkesztve ]

(#1142) kelzsoca válasza atillaahun (#1141) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én úgy tudom ilyen esetben meg van határozva hogy raktárra is kell legyártani készüléket, éppen a garanciális dolgok miatt.
Tehát az, hogy garanciális időn belül ne tudnák cserélni ha szükséges, nyilván elég esélytelen.

https://vertigostore.eu

(#1143) joestone válasza #40993792 (#1138) üzenetére


joestone
addikt

A Voda a Telemaxhoz küldi szervizeltetni .

(#1146) joestone válasza #40993792 (#1144) üzenetére


joestone
addikt

Az hagyján , de amit cseredarabnak adtak blade az egy kalap sz@r . Zéró hangerő a csörgést sokszor csak ezért veszem észre kint az utcán , mert a rezgés is be van kapcsolva.Az lcd háttérvilágítás zavaróan bevilágít a képernyő tetején . Telefonálás közben alig érthető a beszéd mindkét oldalon .

(#1148) #19617792


#19617792
törölt tag

ki milyen mobilnet csomaggal használja a Bladet? adatforgalmi korlátra gondolok és az mire elég.

(#1149) bprubin válasza api29 (#1145) üzenetére


bprubin
tag

Én már teszem is fel, köszönöm :)

(#1150) barnam_ válasza #19617792 (#1148) üzenetére


barnam_
nagyúr

500MB (T-Mob.) - leginkább szinkronra használom 2G-n, illetve netezek, ha éppen olyan helyen vagyok, ahol nincs wifi. Nem sikerült még meghaladnom a keretet :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.