Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2851) zszabika válasza Joshi (#2849) üzenetére


zszabika
aktív tag

Pedig létezik.Én azzal végeztem el. :)

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2852) Joshi


Joshi
titán

Na azért összehoztam a fene egye meg. :W Igazából nem értem mindent úgy csináltam többszöri alkalomra is de csak nem akart futni a Recovery Manager. Aztán egyszer csak hajlandó volt futni és láss csodát működik. Remélem a rom felrakás már könnyebb lesz. :B

(#2853) Joshi


Joshi
titán

Már szedem a körösztfatert mindjárt jövök a sz@rságaimmal vagy inkább a telefon sz@rságaival. :D

Ja majdnem elfelejtettem, ma vettem egy Samsung 16Gb Class10-es MicroSD kártyát és a MiniTools Wizard-al Api29 leírása alapján megformáztam Ext2 ~420Mb + a többi Fat32-re.
Ugye semmit nem kell tennem csak kikapcsolt állapotba be kell tenni a telóba úgy hogy már rajta legyen a Rom. :U

[ Szerkesztve ]

(#2854) apeelme válasza Joshi (#2853) üzenetére


apeelme
addikt

Ext2 ~420Mb + a többi Fat32-re : ez egy kicsit agaszt ahogy leírtad mert helyesen úgy néz ki hogy elöl a FAT32, mögötte az EXT és nem fordítva!

(#2855) zszabika válasza Joshi (#2853) üzenetére


zszabika
aktív tag

Pontosan! Recoveryt nem árt frissíteni 4.0.1.5- ös verzióra,ha régebbit raktál fel.

( #2854 ) apeelme: Jogos a felvetés. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2856) Joshi válasza apeelme (#2854) üzenetére


Joshi
titán

Persze a Fat32 van elől ez nem kérdés, egyébként is Api29 leírása alapján csináltam. :K

(#2855) zszabika: igen azt tettem fel. :K

Akkor nekiállhatok a rom frissítésnek? :))

[ Szerkesztve ]

(#2858) apeelme válasza Joshi (#2856) üzenetére


apeelme
addikt

miért nem az új kártyáról csinálod már a ROM telepítést?

(#2859) zszabika válasza Joshi (#2856) üzenetére


zszabika
aktív tag

Igen.A wipe-okat ne hagyd ki,nehogy gubanc legyen. :)

( #2858 ) apeelme: szerintem arról rakja.

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#2860) Joshi válasza apeelme (#2858) üzenetére


Joshi
titán

Már felmásoltam az új kártyára a romot természetesen MD5-el ellenőriztem, most fogom kikapcsolni a telót és kicserélem a kártyát. Na hajrá. :D

(#2859) zszabika: én úgy fogok csinálni mindent ahogy kelzsoca leírta. :K

[ Szerkesztve ]

(#2861) apeelme válasza Joshi (#2860) üzenetére


apeelme
addikt

akkor hajrá, hajrá!!!

(#2862) Joshi


Joshi
titán

Fent van a körösztapu. :C

Azt milyen progival tudom leellenőrizni hogy az Ext2 partíciót használja?

[ Szerkesztve ]

(#2863) ^Clown válasza Joshi (#2862) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pl. a Quick System Info-val.

(#2864) konikan


konikan
aktív tag

Tiszteletem mindenkinek!
Már jó régen voltam errefelé, így szeretném kérdezni, hogy valami jóféle rom jött ki mostanság?
Jelenleg a Cyan Surprise V-van a telefonon.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2865) ^Clown válasza konikan (#2864) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

(#2866) Ropman


Ropman
tag

hmm, ez a blade romok fejlődés története link nem él ?

By Luke SkyRopman :]

(#2867) tboldi válasza Ropman (#2866) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hát nem úgy néz ki. :D

Itt megtalálod, de nem egészen friss.

(#2868) szezso15 válasza tboldi (#2867) üzenetére


szezso15
addikt

Már írom hozzá a frissítő szöveget a hivatalos Libra 2.3-ról, valószínűleg holnap-holnapután kikerül...;)

Ez csak egy kis megjegyzés volt..:)

*Hajrá Loki!* i15+

(#2869) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok,

úgy tűnik, meghalt a rezgőmotor a Bladeben. Volt már valakinek ilyen? Csak úgy, egyik napról a másikra. Van valamilyen szervízmenü, ahol konkértan le tudom tesztelni, müxik-e?

Köszi!

(#2870) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv. Valaki nem tud olyan leírást ahol LG 3D-re tudnánk főzött rom-ot tenni egy munkatársamnak? Ő elakadt én meg csak a blade-hez "értek", gondoltam talán van itt valaki aki tud valamit ezzel kapcsolatban is :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#2871) Ropman válasza tboldi (#2867) üzenetére


Ropman
tag

thx, ha nem lesz jó az alaplink, akkor ajánlott az első hsz-t is frissíteni a szakértőknek, de sokkal jobb volna, ha az eredeti linket aktivizálnák ismét. :)

szerk.:
1. CyanogenMod 7 == CM7 igaz ?
2. Sweet Dreams alapja mi, ha nem CM7 ?

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#2873) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Sziasztok!

Eldöntöttem, hogy az appok miatt szeretnék ext-et. Azt megértettem, hogy kelzsoca romja támogatja, de azt olvastam, hogy megemeli a telefon processzorának órajelét, amit nem szeretnék. Ez igaz? Ha igen, akkor milyen más romokkal érdemes próbálkozni?

Érdemes swap partíciót létrehozni az sd kártyán?

köszi :R

(#2874) barnam_ válasza doktordrog (#2873) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem emel az meg semmit, ez hülyeség.
Kelzsoca romjában van A2SD, ha nem akarod külön telepíteni, érdemes azokat használni.
Swap nem kell.

(#2877) doktordrog válasza #40993792 (#2875) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Ok, köszi! Akkor eszerint állok neki :)

További szép napot!

(#2878) barnam_


barnam_
nagyúr

1-2 hete mindenki rá volt izgulva az ICS-re, most itt egy téma ami hasonlóan néz ki:
Ice Cream Sandwich 4.0 for CM7

(#2879) M0RGI


M0RGI
őstag

Lehet hülyeséget kérdezek, de honnan tudom meg, hogy megvan-e még az SD-men az ext partíció? Még az elején hoztam létre, aztán nem tartottam szükségesnek így win alatt megformáztam az egész SD-t, hogy eltűnjön az ext.
De ahogy nézem, még mindig van egy sd-ext mappa a memóriakártyán. Miért?

(#2880) TRob1 válasza M0RGI (#2879) üzenetére


TRob1
veterán

Mert a Win alapból azt a részt nem látja, így csak azt formázza, amit lát is. :D
Vissza kell partícionálnod "full fattá".

¤ R'n'R ¤

(#2881) M0RGI válasza TRob1 (#2880) üzenetére


M0RGI
őstag

Ettől tartottam, köszi!
Ha nem használom az ext-et de mégis van, az jelent valami hátrányt nekem?
A romom (CM7nightly) automatikusan használja azt? Nem lesz baja ha "full fatra" formázom most?

[ Szerkesztve ]

(#2882) TRob1 válasza M0RGI (#2881) üzenetére


TRob1
veterán

Az alap CM-ek nem használják.
Nálam is ugyanez volt a szitu. Még 2.2 nél használtam, aztán felkerült Cm májusban, ext-et meghagytam. És most kb. 1 hónapja szüntettem csak meg. Kártyáról mindent átmásolsz gépre, átpartícionálod fat-ra (format), és visszamásolsz mindent.

¤ R'n'R ¤

(#2883) M0RGI válasza TRob1 (#2882) üzenetére


M0RGI
őstag

Oké, akkor csinálom. De hogyan fogja látni a win az extet, ha eddig nem látta?

(#2884) kelzsoca válasza M0RGI (#2883) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mondjuk lemezkezelő alkalmazással (EASEUS)

https://vertigostore.eu

(#2885) M0RGI válasza kelzsoca (#2884) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm szépen a segítséget! :R
A 4 GB kártya 3,68 GB lett, de gondolom ez normális.

(#2886) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Sziasztok!

Tegnapi este lecseréltem a gyári androidot a CM 7.1.0 stable verzióra. Elégedett voltam vele, már kezdtem is belakni, amikor a wifi elszállt. Azóta nem működik. Bekapcsolom, és nem talál semmit. Néha kifagy maga a wifi beállítások menü is. A cm fórumon elég sokan panaszkodnak hasonlóra, de nem találtam normális megoldást a problémára. Érdekesség, hogy a korábban használt és elmentett wifi kapcsolatot sem mutatja, meg hogy a speciális beállítások között azt írja, hogy nincsen mac címe. Van valami ötletetek?

(#2887) TRob1 válasza szaby_gyerek (#2886) üzenetére


TRob1
veterán

Inkább a legújabb nightly CM-et tedd fel, stabilabb mint a "stabil" :D
(simán recoveryben nyomsz egy Wipe Dalvik Cache-t és egy Wipe Cache Partitiont, majd install zip from sd... minden adatod/appod megmarad a telefonon.) Ha ott se lesz wifi-d, akkor már más a gubanc.

¤ R'n'R ¤

(#2888) kelzsoca válasza TRob1 (#2887) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem, ez lehet user error is, nagyon úgy néz ki, bár nem írta, hogy egy backup program lesz ott a hunyó, vagyis az azzal történő visszaállítás, akkor szokott ilyen módon elszállni a wifi.

https://vertigostore.eu

(#2889) TRob1 válasza kelzsoca (#2888) üzenetére


TRob1
veterán

Igaz. (Mondjuk ebből : "már kezdtem is belakni" én arra következtettem, hogy nem backupról van szó, de persze tévedhetek, hisz mint írtad is, ezt nem említette. :B )

(#2890) szaby_gyerek: Akkor asszem Te. :K (Attól függetlenül jobb az utolsó pár nightly, mint a stable)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2890) szaby_gyerek válasza TRob1 (#2889) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Oké, pontatlan voltam. Titanium backuppal néhány dolgot helyreállítottam. Gyors végignéztem a listát és köztük volt a "wifi hozzáférési pontok" is. Akkor én csesztem el? :B

(#2891) kelzsoca válasza TRob1 (#2889) üzenetére


kelzsoca
félisten

Titanium backuppal néhány dolgot helyreállítottam.

Nincs több kérdésem :)

Az a gond, hogy nem arra használják ezeket a backup programokat amire ténylegesen valók.
Adott egy rom, legyen a cm241-es nightly, ezt a user szépen belakja, majd TB-vel lementi amit szeretne, ha valamiért megsérül a szoftver, akkor újrahúzza a romot, és TB-vel mindent visszaállít, ez lenne a működési elv, és nem az hogy xy romról megcsinálja a mentést, majd xxy romot felpakol, és arra állítja vissza. (és akkor megy, hogy ez xar, az xar, anomáliák stb..)

Egyébként is a tiszta telepítés a legjobb, vagy ha valaki azonos sorozatú romot használ, és egy wipe-al küldheti fel a friss verziót (bár ez csak CM-nél megoldás)

Minden egyéb esetben a clockwork-os backup/restore funció ajánlott.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2892) TRob1 válasza kelzsoca (#2891) üzenetére


TRob1
veterán

:P :DDD

¤ R'n'R ¤

(#2893) Dover


Dover
tag

Nem lesz ùj rom lbrásitott blade-re?
Pl:kelzsoca oc-s room; szezso15 mokolás?

Vagy legalább tèmàk?
Jelenleg kelzsoca 2.3.5 libra room van fent.

[ Szerkesztve ]

(#2894) szaby_gyerek válasza kelzsoca (#2891) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Igyekeztem nem ész nélkül használni, csak nem akartam elveszíteni a contactokat, sms-eket. Bár utóbbiakat még így is sikerült. Ne használjam?

(#2895) kelzsoca válasza szaby_gyerek (#2894) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amit most leírtál, szerintem azok még visszaállíthatók, de semmi rendszerszintű dolgot ne rakj vissza, mert láthatod, hogy mi lesz belőle.

(#2893) Dover

Témák már/majd készülnek, oc rom nem.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2896) TRob1 válasza szaby_gyerek (#2894) üzenetére


TRob1
veterán

Használd (én is szoktam). De csak és kizárólag a telepített appjaidra és adataira (rendszerből semmire). Akk nem lesz gond (max olyan nagyritkán, hogy ez vagy az az app nem indul, de akk simán újratelepíted azt az 1-et vagy 2-t)

¤ R'n'R ¤

(#2897) szaby_gyerek válasza TRob1 (#2896) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Értem, köszi. A nightly-knak elég rossz volt a visszhangja régen, mindenféle random bugokkal. Most már nem kell tőle félnem? Nem szeretnék állandóan rom-okat cserélgetni meg hibákat javítgatni, hanem egy megbízható rendszerre lenne szükségem, amit egyszer belakok és kiszolgál.

(#2898) jano_77 válasza szaby_gyerek (#2897) üzenetére


jano_77
nagyúr

Szerintem nem kell már emiatt aggódnod! ;)
Tedd fel nyugodtan vmelyik legújabb custom romot: Kelzsoca - Godfather vagy Szezso15 - CS VI MIUI!

szerk.: kérnék egy pici segítséget :B
tudom, hogy volt már szó róla, de nem tudom mit írjak be a keresőbe. Hiába írtam be a telepített programok app törlése szavakat, mert az első hozzászólást adta ki találatként, de ott nem találtam meg azt, hogy hogyan tudom törölni azokat az appokat, amik a ROM-nal települnek, de nincs rá szükségem, mert van helyette másik!? (pl. camera, üzenetek, News & Weather, naptár - ez törölhető, ha mondjuk felteszem helyette a Go Calendart?) :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#2899) TRob1 válasza szaby_gyerek (#2897) üzenetére


TRob1
veterán

A nightlykból lesznek a stable-k is, mikor úgy döntenek, hogy már ne n legyen a neve, hanem s. :DD És az a "stable" már 1 hónapos, azóta elég sok javítás/frissítés belekerült. Számomra egyáltalán nincs jelentősége hogy stable-nak hívják, rc-nek, vagy nightly-nak, mindig az újabbat használom (hacsak netán bele nem kerül vmi óriási hiba véltelenül :D),

¤ R'n'R ¤

(#2900) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha ugyanolyan romot akarok újra feltenni, akkor mit ne töröljek, hogy a programok (pl: Angry Birds mentések) adatai megmaradjanak?
Még mindig az Api29 Ginger Stir Fry B27-et nyúzom, de időnként úgy kikapcsolja valami a telót, hogy csak akku kivétel után kapcsolható be újra.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.