Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) Geryson válasza szab.tam (#38250) üzenetére


Geryson
addikt

Muszáj 64, mert 6 giga RAM-om van. A reinstall egyenlőre meg nem igazán "reinstall", hanem visszatérés a régi biztos rendszerhez...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#38252) Geryson válasza Fire/SOUL/CD (#38238) üzenetére


Geryson
addikt

Mester, kellene nagyon a segítséged. :)

Nagyon jó az ajánlott program és tökéletes a leírás is. Elgondolkodtam, hogy igazából csinálni lehetne egy minden számomra fontos drivert tartalmazó install CD-t. Na mindegy, ezt majd talán egyszer.

Megcsináltam mindent, most fejezte be az installt.

A gondom az az, hogy be van kötve az SSD, egy WD vinyó és egy DVD. Bios látja, típust is kíir, minden szuper. Windows ellenben nem látja. Egyrészt minden adatom rajta van, másrészt a driverek, amiket ma szedtem le és csak indítgatni kellene az installokat. Miért nem látja?

:R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#38253) Geryson


Geryson
addikt

Na, többet már nem írok, ellenben nem találtam "igazi" WD-fórumot itt. WD10EARS-ről olvastam, hogy AHCI-módhoz át kell jumperelni, ez a házon van ráírva. És a srác azt írta, hogy baromi gyors lesz tőle az EARS.

Kivettem, nálam ez van:

- Jump 1-2 to SSC (Spread Spectrum Clocking)
- Jump 3-4 to PUIS (Power Up in Standy)
- Jump 5-6 to 1,5 Gb PHY

Nekem akkor mi kell? :) Amúgy csak 1 gigás, az utolsót nem is értem. Mondjuk az XP rendszereszközök között 2 gigásnak írja, de nem tudok hozzá társítani meghajtó-betűjelet. Ami azért fontos lenne, hogy nem szabadna megsérülnie semminek rajta, pótolhatatlan dolgok vannak elmentve, szóval tényleg csak a tuti tipp kellene...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#38254) Fire/SOUL/CD válasza Geryson (#38252) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt már privbe, mert ez már nem XP téma...

# 38253
Nem tudom mitől gyorsulna, max lassul ha a jumper 5-6 zárva van, mivel az SATA 1 üzemmódba teszi a HDD-t. Erre akkor lehet/van szükség, amikor valaki egy régebbi alaplapba(amin még sata1-es portok vannak) vesz egy pl sata 2-s hdd-t. Egyes hdd-k ilyenkor nem látszódnak, muszáj "átjumperolni" sata 1-es üzemmódba.
Több jelöléssel illetik a különböző sata verziókat, de ugyanazt jelenti pl
SATA 1=SATA I=SATA 150=SATA 1,5Gbit/s
SATA 2=SATA II=SATA 300=SATA 3Gbit/s
SATA 3=SATA III=SATA 600=SATA 6Gbit/s

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38255) Fire/SOUL/CD válasza Geryson (#38253) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és még olvasni való a HDD-vel kapcsolatban, ami a jumper-eket érinti.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38256) sirály69


sirály69
őstag

A tegnapi napon a gépem bootolás közben elszállt "kék vadászmezőkre" és azóta nem is indul...
"IRQL_NOT_LESS_EQUAL" <- Ezt írja ki üzenetnek.

Abit NI8 alaplap és PCI-E vga kártya van benne.
Volt benne 1 pci hangkártya is, de azt már kivettem...

Valami ötlet? :R

Csökkentett módban is ez a hiba jelentkezik! :O :O :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#38257) Poo válasza sirály69 (#38256) üzenetére


Poo
aktív tag

Szia,

Nekem ilyen hiba akkor jött elő tök randomra és működés közben mikor nem ahci-ben használtam az xp-t hanem ide módban.ahci integrálás lett a vége és reinstall azóta pöpec.főként usb eszközök ki be húzogatásánál jött elő a probléma.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38258) fatal` válasza sirály69 (#38256) üzenetére


fatal`
titán

Alaplap és memóriahiba szokott ilyen üzenetet írni. Memtestelj :)

[ Szerkesztve ]

(#38259) sirály69 válasza Poo (#38257) üzenetére


sirály69
őstag

Holnap megnézem!
:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#38260) sirály69 válasza fatal` (#38258) üzenetére


sirály69
őstag

Holnap tesztelek!

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#38261) Archer81 válasza Fire/SOUL/CD (#38184) üzenetére


Archer81
csendes tag

Sikerült újrahúzni egy másik netbookot pendriveról XP-vel (a kérdéses Acer netbook közben alaplapi hibával meghalt...), viszont a legvégén, mikor felállt a rendszer, valami fájlvédelmi problémát reklamált, és kereste a CD-t. Azt mondtam Mégse, aztán békén hagyott, csak nem tudom ez így jó-e? Egyébként nagyon hasznos ez a megoldás. :-)

(#38262) td


td
senior tag

Sziasztok!

Ide írom a kérdést, ha nem gond, mert úgy látom, ez aktívabb topik, és a Win2000 amúgy is rokon téma.
Szóval a gondom a következő: sejtésem szerint túl sok file-t raktam a rendszerpartíció gyökerébe, ezért bootoláskor az "NTLDR is missing" üzenet fogad.

A repair console nem igazán járható út ennek elhárítására, mivel a copy-nál nem enged wildcard-ozni (*). Még azt sem tehetem meg, hogy egy dir parancs átirányítást csinálok egy file-ba, azt kiteszem pendrive-ra, megírom bele a copy-kat egyesével editorban (plusz a del-eket), aztán azt vissza a gépre batch file-nak, mivel nem enged kimásolni sem semmit a gépről (ezt egyébként nem értem, hisz admin jelszót kell begépelni).

A kérdésem az, hogy milyen egyszerű módja van annak, hogy ezt megoldjam? Egy LiveCD-s Linux pl.? Vagy a hiba oka esetleg teljesen más?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#38263) LamerGyuri válasza Archer81 (#38261) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mi lett a két Acer noti sorsa?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38264) brd válasza td (#38262) üzenetére


brd
nagyúr

A repair console valójában semmire sem jó igazán, kivéve a haszontalan időtöltést, mert arra kiváló, sőt, ha floppyról indítod, akkor erre még jobb, talán csak a Win2000 safe mode-ja ér a közelébe.
Az értetlenkedőknek beugró kérdés: miért kell pl. az admin jelszót tudni az MBR, vagy a boot sector javításához?

A legegyszerűbb talán az lenne, hogy átrakod a HDD-t másik windows alá, és ott törlöd le a kérdéses file-okat, és én azt javaslom, hogy az ntldr-t is töröld, majd a telepítőlemezről másold vissza (az extract-ot ne fejeltsd el!), ugyanis csak a filetörlés nem feltétlen fog segíteni. De segíthet a LiveCD-s megoldás is, ha az nem törődik a jogosultságokkal, és egyébként tudod kezelni. De létezik mini windows is, ami cd-ről, vagy pendrive-ról indul.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#38265) Fire/SOUL/CD válasza Archer81 (#38261) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk nem szabadna semmilyen hibát dobni az XP-nek a telepítést követően...
Ha végül is most kifogástalanul működik, akkor nincs gond(bár Én nem szeretem az ilyet). Eredeti XP volt amúgy?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38266) Archer81 válasza Fire/SOUL/CD (#38265) üzenetére


Archer81
csendes tag

Full eredeti XP volt. Felrakom a drivereket, aztán kiderül nemsokára...

(#38267) td válasza brd (#38264) üzenetére


td
senior tag

Igen, a másik gépes megoldás nekem is eszembe jutott, csak az most nem igazán jöhet szóba.

Régebben kipróbáltam egy LiveCD-t, és úgy emlékszem, felismerte az NTFS partíciót. Itt az egyetlen problémát az jelentheti még, hogy már régi a gépem, és talán nem lesz elég egy újabb fajta Linuxnak a memória.

Egyébként én nem törölni akarom a file-okat, hanem betenni egy könyvtárba, mert elveszíteni nem szeretném őket. Amúgy meg lehet, hogy a del-nél működik is a *-ozás.

Az ntldr-t miért töröljem le és másoljam újra? Még akkor talán ezzel az erővel az is elég lehet, ha csak ezt teszem meg. Az a sok file amúgy mind "I"-vel kezdődik, nem tudom, számít-e, hogy az ABC-ben az "N" előtt vannak.

/Viszont ha a telepítólemezről másolok rendszerfile-t, akkor elvileg automatikusan kitömörít, legalábbis a helpje ezt írta (mármint a recovery console-ban). /

A mini Windows az letölthető készen, vagy úgy kell generálni, mint anno az Ultimate Boot CD-t?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#38268) brd válasza td (#38267) üzenetére


brd
nagyúr

Mindegy, hogy törlöd-e, vagy könyvtárba teszed a főkönyvtár file-jait (még ha csak mozgatod, akkor is), a hiba jellege miatt.
Azért érdemes letörölni és újra felmásolni az ntldr-t, mert a hiba abból adódik, hogy a (nagyon? - nem emlékszem pontosan) töredezett MFT-ben nem találja meg az ntldr-t a betöltőrutin. Ha a főkönyvtárból átkerülnek a file-ok másik könyvtárba, attól még nem biztos, hogy az ntldr utána olyan MFT-töredékben lesz, hogy elérhető lesz a töltőrutin számára. Igen, elég lehet az is, ha csak az ntldr-t másolod újra, csak erre kisebb az esély.
Igen, a recovery console automatikusan kitömöríti, de más nem (ill. pl. a Total Commander is, ha jól emlékszem).
Mini windowst én egy Hiren's BootCD nevű (pöttyet azért warez témájú, legalábbis a 9-10-es verziók környékéig az volt :), de remélem, a neve említése még nem tiltott) svájci bicska-szerű okosságról használok leginkább, ez indítható USB-s meghajtóról is.

The only real valuable thing is intuition.

(#38269) Jarod1 válasza td (#38262) üzenetére


Jarod1
addikt

Keressél a win cd n 1 ntdlr filet aszem dll bootolj dvd ről majd tedd a c gyökerébe

(#38270) td válasza brd (#38268) üzenetére


td
senior tag

Ez "érdekes" hiba, mivel az ntldr végig ugyanott van a lemezen, az nem mozog. Ezzel az erővel már csupán attól is tönkre kell mennie a rendszernek, hogy használom (pl. böngésző vagy bármi intenzíven használja a vinyót, tempet stb.). Szerintem azért a file-ok átmozgatása meg kell, hogy oldja, csak ez nagy meló. Mondjuk a file-nevek elég "szabványosak", ezért hasra is megírhatom azt a batch file-t, aztán legfeljebb néhány felesleges file-nevet is beleírok. :)

Egyébként most ezek alapján, amit írtál (meg hogy úgy tűnik, nem is a file-darabszám a ludas), elsőként azt próbálom majd ki, hogy átnevezem az ntldr-t, aztán felmásolom újra, és ha nem megy, akkor még egy párszor megpróbálom ezt, mindig törlés nélkül.

A Hiren's CD-t viszont úgy látom, nem lehet letölteni arról a honlapról, ahol elvileg fent van.

Jarod1: a központozás :) ellenére lejött, amit írtál, elsőre ez lesz. ;)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#38271) brd válasza td (#38270) üzenetére


brd
nagyúr

Természetesen nem az ntldr file maga mozog, hanem a filerendszeri bejegyzése, mivel igazából ezek a bejegyzések is egy fileban léteznek (mármint ha nagyon kicsik, ez az MFT, azaz Master File Table); elnézést, ha félreérthetően írtam.

The only real valuable thing is intuition.

(#38272) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Windows CE 6.0 ipari pc
Képernyője meghalt, az IP címét tudom semmi egyebet.
Két dolgot kellene megoldani:
VNC-t vagy bármilyen távoli elérést biztosító programot telepíteni automatán usb-ről.
Mentést csinálni a gépről.
Ötletek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38273) Poo válasza kraftxld (#38272) üzenetére


Poo
aktív tag

Én megpróbálkoznék mondjuk úgy hogy van a logmein backup progi amit elvileg silent instalba is fel lehet telepíteni, ezt a telepítést batch fájlal indítani, a batch fájlt meg autoránnal és ezt mond fel egy usb-re, de ez csak elmélet :-D
Gondolom távoli asztal nem működik?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38274) aszti93 válasza kraftxld (#38272) üzenetére


aszti93
aktív tag

Szedd ki belőle a vinyót, rakd bele másik gépbe és mentsd le róla az adatokat.

Üdv.: Aszti

(#38275) brd válasza kraftxld (#38272) üzenetére


brd
nagyúr

UVNC silent install.

The only real valuable thing is intuition.

(#38276) Poo válasza aszti93 (#38274) üzenetére


Poo
aktív tag

Látom nem esett le hogy valszeg kurvasok km lehet közte és a gép közt..........

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38277) aszti93 válasza Poo (#38276) üzenetére


aszti93
aktív tag

ez így van. :DDD

Üdv.: Aszti

(#38278) td válasza brd (#38271) üzenetére


td
senior tag

Nem, nem voltál félreérthető, én is úgy értettem, hogy a lemezen helyben van a file, és ebből következtettem arra, hogy akkor elvileg az MFT-ben is végig ugyanott kéne lennie, de én nem ismerem az MFT szervezésének elvét.

Mindenesetre a sima felmásolgatás nem oldotta meg a problémát: 50 példányban is felment az ntldr, de a gép továbbra sem indul. Ez mondjuk várható volt, hiszen ezzel a file-ok száma nőtt.

Viszont most néztem, hogy van elvileg olyan progi, ami kifejezetten erre a célra készült, kérdés, hogy megbízható-e...

A Hiren CD-nél ez a leírása:
Fix 'NTLDR is missing, Press any key to restart' for Windows Xp.

Mondjuk ez a hibaüzenet is de gáz már. Mintha attól rendbe jönne, hogy újraindítom. :D Egyébként nem tudom, van-e köze hozzá, de a WinXP CD-je kék halállal meg is állt a gépemen (valami SESSION3_INITIALIZE_ERROR-ral).

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#38279) brd válasza td (#38278) üzenetére


brd
nagyúr

"Na" itt a hiba leírása. Lefordítom magyarra:
Ha az a Win2000 SP4 előtti telepítővel lett telepítve, akkor már hiába került rá később az SP4, a betöltőrutin ettől nem módosult az újabbra, ezt kézzel kell megtenned (bcupdate2.exe). Ehelyett csinálhatod azt, amit írtam, de az a hiba jellege miatt nem végleges megoldás.

The only real valuable thing is intuition.

(#38280) kraftxld válasza Poo (#38273) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows CE alaltt is működik a logmein backup?
A gép itt van nem messze, de első körben még nem szedném szét, mert egy fűrészmalomban vezérli a termelést :)
A távoli asztal sajnos nem működik, ezért kéne megoldás a problémára.
Találtam egy VNC-t Windows CE-re, majd megpróbálom ezt egy scripttel felrakni:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38281) brd válasza kraftxld (#38280) üzenetére


brd
nagyúr

Jahogy CE. :B

The only real valuable thing is intuition.

(#38282) kraftxld válasza brd (#38281) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, CE a lelkem, a gyártó valami brutálisan szemtelen pénzekért cserélné a képernyőt (azt mondja, hogy nem is lehet, meg inkább vegyenek komplett új rendszert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38283) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom hibernálni a laptopomat, mert állandóan ezt az üzenetet kapom. Kikapcsoltam, levettem az akkut, de semmi változás. Az okozta, hogy egy Sandboxie-ban futtatott Firefox oldalt akartam, Novapdf-el kinyomtatni (lementeni), ami persze nem sikerült. Csak az a furcsa, hogy a nyomtatási sor viszont nem látszik. Mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#38284) LamerGyuri válasza copperhead (#38283) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Baszki :Y Súlyosan fertőzött vagyok "kockával"! Rányomtam a fényképen az OK gombra, hogy utána leállítsam a szolgáltatást... :DDD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38285) lorcsi


lorcsi
veterán

szasztok

van az xp-mel egy kis gondom...
C:\Documents and Settings\X.Y\Local Settings\Temp
könyvtáram 5 giga felett van...:F
egy fölösleges fájl letörlőt már lefuttatam..felszabadított kemény 500 megát :W
tuti hogy a Temp tele van fölösleges vackokkal..hogy lehet ezektől megszabadulni?
gondolom még van benne olyan is amire szüksége van a gépnek a stabilitáshoz..szal' szükséges dolgot nem törölnék ki
Hogyan kezdjek neki ?

[ Szerkesztve ]

(#38286) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem olyan kérdésem lenne:
Amikor belépek a felhasználói fiókomba, valamiért fél-1 percet kell várni, hogy betöltsön a többi automatán induló program.
Bejelentkezéskor a tálcán megjelenik a Smart Security ikonja(ha rákattintok akkor csak "üresség" van a progiban) és a Bluetooth + Nvidia ikon, ezután várja ki az előbb említett időt és kezdi a többi dolgot tölteni(ekkor indul el "normálisan" a Smart Security)
Pedig nem rég, gyorsan betöltött minden. :K

Aki tud, kérem segítsen.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#38287) copperhead válasza LamerGyuri (#38284) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi a segítséget! Remélem ha neked lesz problémád, te is ilyen választ fogsz kapni.

(#38288) batmab válasza lorcsi (#38285) üzenetére


batmab
senior tag

Üdv!

ami ebben a mappában van, C:\Documents and Settings\X.Y\Local Settings\Temp, azt nyugodtan töröld ki mindet...nem lesz probléma, én hetente csinálom.. :R

++
windows mappa, rejtett fájlok mutatása, és a hfmig utáni kb-s mappák mehetnek mind a levesbe...

nem tom h tudod-e,azért irtam ezt is..sokat számit a gépnek... :B

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#38289) batmab válasza TommyX_ (#38286) üzenetére


batmab
senior tag

próbáld meg az msconfig futtatásával szűrni az induló progikat, hátha van benne nem odavaló is, ill. ami nem kell mindig, az is kilőhető.. :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#38290) aszti93 válasza TommyX_ (#38286) üzenetére


aszti93
aktív tag

Cső. ez a probléma sok helyről eredhet. De először is az eset cuccok a memóriának a nagy részét kihasználják/elhasználják, függően a gépben található memória méretétől (1gb memória esetén a gép nem a leggyorsabb, am én a norton 360-at ajánlom neked). Próbálj meg végigfuttatni egy teljeskörű vírusellenőrzést a gépen, az esetleges vírusokat töröld, ha nincs akkor nem tom hány éves a windows-od, de úgy tartják hogy kb. 2 évente érdemes újrahúzni a rendszert. És még egy olyan lehetőség van hogy gyenge a táp. (nekem például van egy p4 gépem, ha megpróbálom elindítani úgy hogy van a Rack-ben egy 80gb-s hdd, akkor egy szűk 15 perc alatt áll fel a rendszer jobbik esetben, rosszabbik esetben megáll a windows betöltésénél és onnan se előre se hátra, egy noname 300w-s táp nehezen bírkózik meg 2 vinyóval egy 128-as vga-val 512rammal megy egy dvdíróval + az alaplap). Szal próbáld ki erősebb táppal is meg ha 2 évnél régebbi az XP-d, húzd újra és nortont tegyél fel, sokkal jobb.

Üdv.: Aszti

(#38291) batmab válasza aszti93 (#38290) üzenetére


batmab
senior tag

ezt inkább hagyjuk,jó???
a nod nem használ több ramot/erőforrást, mint bármelyik másik ilyen cucc, a norton-nál meg mérföldekkel kevesebbet eszik...

ha nem tudsz segiteni,inkább hagyd..

én kérek elnézést... :B

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#38292) aszti93 válasza batmab (#38291) üzenetére


aszti93
aktív tag

A nod nem eszeik többet erőforrást, de egy 512 rammal megéldott gépben sokkal több memóriát foglal le mint a norton, és nem is lassítja a gépet főleg mikor fel akar állni a rendszer. :K :W

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Aszti

(#38293) DeSanto


DeSanto
őstag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne hogy adott egy program ami win98 alá íródott de XP-n is használható, működik csak éppen kilépéskor le is lövi a windows-t (piros X-es visszaszámlálós ablakkal).
Ez még nem is lenne baj de ilyenkor megsérülnek a program rendszerfájljai és következő indítás után nem indul el.

Kérdésem az lenne hogy megoldható e az hogy minden XP indításkor bemásolná újra a mappába a program rendszerfájljait egy másik meghajtóról.De mivel a program indítópultban van ezért még akkor kellene mielőtt az üdvözlőképernyő bejön (mint pl ahol a scandisk is "dolgozik").

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#38294) lorcsi válasza batmab (#38288) üzenetére


lorcsi
veterán

okés, köszi !

a másodikat nem tudtam

rohadt uncsi, hogy 5 giga csak úgy tenyészik a gépen :W

(#38295) batmab válasza lorcsi (#38294) üzenetére


batmab
senior tag

nekem 3 volt,mikor elöször olvastam rola, h az nem kell rá... ;]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#38296) Poo válasza kraftxld (#38280) üzenetére


Poo
aktív tag

win 2000től felfele mükszik csak az most olvastam szal akkor az kilőve.
Nagyon speckó a gép amúgy, mert nem hinném hogy egy kijelző csere annyira bonyolult lenne :-D

ennek esetleg utána lestél már csak hirtelen találtam de még nem volt vele dolgom. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38297) Mahesa válasza DeSanto (#38293) üzenetére


Mahesa
tag

Azért a visszamásolgatás elég érdekes "megoldás" lenne. Inkább azt kell megtudni, hogy miért nem áll le rendesen és miért nem zárja be maga után a fájlokat.
Windows 98 kompatibiliási módban fut? A futtató felhasználónak van jogosultsága a szükséges fájlokat módosítani? A program egyébként leállítható szabályosan?

(#38298) DeSanto válasza Mahesa (#38297) üzenetére


DeSanto
őstag

A program nem állítható le szabályosan.
Kilépéskor is ugyan ez játszódik le kivétel ha feladatkezelőben állítom le.
Akkor nem állítja le a gépet.
Minden jogosultság megvan.
Win98 kompatibilitás is próbálva volt.
Valami olyan parancsot adhat ki a windows XP-nek ami Win98 alatt szabályos leállításnak minősült de itt nem. :(

Sajnos már fél éve ezzel kínlódok és ezt az egy megoldást találtam.Nem mindig én használom és aki még rajtam kívül használják nincs is hozzáférésük a másolgatáshoz.
Másolgatás után megint működik pár leállítás újraindítást követően.

Most gondolkoztam hogy ide: HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices létrehozok egy parancssort hogy másolja be a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#38299) TommyX_


TommyX_
őstag

batmab:
Nézegettem ott is, egyedül ezt találtam ami eddig nem volt: dumprep 0-k

aszti93:
Memóriából van 2Gb, eddig amúgy nem volt gond a Noddal, véleményem szerintem most sem azzal lesz gond.
A táp 550-es, szóval talán az sem lehet gond.
Kb 2 hete lett újra rakva a Windows.

Mindkettőtöknek kösz a segítségét, ha van még ötlet, szívesen fogadom ;)

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#38300) batmab válasza TommyX_ (#38299) üzenetére


batmab
senior tag

dumprep 0-kat letiltani,adaware,vagy más robotkeresőt futtatni,esetleg virusirtót is(csökkentett módban)...

:R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.