Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) wiki27 válasza Mahesa (#37799) üzenetére


wiki27
csendes tag

De mit tudok vele kezdeni,ha valami baja lesz és mondjuk kéri a telepítő cd-t én meg nem tudom betenni,mert ugye nekem nincs!
Akkor abban segíts,hogy hogyan tehetem ismét elérhetővé a C:\ meghajtót.!?
A BIOS-ban állítsak valamit?

(#37802) kraftxld válasza whitezo88 (#37800) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó lenne tudni a hibakódot, a nirsoft féle bluescreen viewer progival ki lehet bogarászni.
Amúgy táp-ram-alaplap ebben a sorrendben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37803) whitezo88 válasza kraftxld (#37802) üzenetére


whitezo88
nagyúr

utólag is megnézhető? csak az az érdekes hogy évek óta csak specifikus esetekben omlott össze, ez is csak akkor ha streamvdeót nézek (az se mindenhol, mert youtube gametrailers, meg a nagyobbakkal nincs semmi gond), de ahol gond van, ott először lerohad a képernyő, csak az egér megy, aztán bumm.

(#37804) Mahesa válasza wiki27 (#37801) üzenetére


Mahesa
tag

Hát ha a _vinyót látja az XP telepítő_ csak a partícióhoz nem enged hozzáférni és _tényleg nem kell a telepített Win7 vagy bármi más, ami fent van a vinyón_, akkor gyalulj le a vinyóról mindent pl. system rescue CD-vel.
De ez több lépéses:
- le kell tölteni az iso-ját (http://www.sysresccd.org/Download)
- ki kell írni lemezre az iso-t
- be kell bootolni a kiírt lemezről
- elindítani a grafikus felületet (startx)
- elindítani a gparted-et
- jobb klikk a partíciókon, delete, majd Apply a kijelölt feladatokra.
Szóval ez bonyolultabb... és továbbra sem ajánlom a Win7 kidobását...

[ Szerkesztve ]

(#37805) fatal` válasza wiki27 (#37796) üzenetére


fatal`
titán

Windows alól nem telepítünk Windowst főleg visszafele nem. :) Vistara nincs értelme váltanod, XPhez meg drivergondjaid lehetnek.

Egyébként CDről bootolva kell telepítened. :)

(#37806) Mahesa válasza fatal` (#37805) üzenetére


Mahesa
tag

vazze, ez eszembe se jutott, hogy meg se próbálta a telepítővel bootolni...

(#37807) fatal` válasza Mahesa (#37806) üzenetére


fatal`
titán

XPnél cdről bootolva nincs grafikus telepítés gomb, de ha lenne se lenne sohasem inaktív. :)

(#37808) wiki27 válasza Mahesa (#37804) üzenetére


wiki27
csendes tag

Nem akarom már kidobni inkább a win7-et,csak valaki mondja meg,ha ráklikkelek a c meghajtóra,mert történetesen meg szeretném nyitni,akkor miért írja ki,hogy nem elérhető!
Ezt szeretném már visszaállítani,hogy elérhető legyen és tőlem maradhat az a win7,csak tudjam használni a c meghajtót!

[ Szerkesztve ]

(#37809) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Halihó!

Nekem egy egyszerű kérdésem lenne (legalábbis remélem az :) )
Melyik a leg-erőforrásigénytelenebb XP? Autódiagnosztikához kell egy IBM t20-as laptopra, ami hát nem egy erőgép. Diagnosztikához csak pár spéci program kell, internet nélkül fog működni a gép.
Azt szeretném, hogy a lehető leggyorsabban fusson, nézegettem olyat, hogy lite változat, de erről csak rosszat hallottam eddig, mivel bár a mérete kicsi, de sok fontos dolog is ki lett szedve belőle úgy tudom.

Van valami gyors xp, vagy tudtok javasolni valami erőforrás igény menteset? :)

Köszi előre is!

(#37810) Dluinet válasza wiki27 (#37808) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Leírás

A partíciók törlésével kezd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37811) wiki27 válasza Dluinet (#37810) üzenetére


wiki27
csendes tag

köszi a választ!

a win7 ami telepítve van gondolom nem engedi más op rendszer feltelepítését vagy rejtett a partíció,de nem tudom,hogy hogy kell ezt a problémát orvosolni!
Biztos a BIOS-ban,de nem tudom,mit kell átállítani. :(

(#37812) Dluinet válasza wiki27 (#37811) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bios-ban ezt nézd meg:

Virus Warning / Anti-Virus Protection / Vírusvédelem
Options : Enabled, Disabled, ChipAway

Ha a Vírus Warning engedélyezve van, a BIOS megjelenít egy figyelmeztetõ üzenetet, valahányszor valami be akar lépni a boot-szektorba vagy a partíciós táblába. Ezt az opciót mindig hagyjuk bekapcsolva, ha lehet. Fontos tudni, hogy ez csak a boot-szektort valamint a partíciós táblát védi, és nem az egész merevlemezt.
Mindemellett ez az opció problémat okozhat héhány szoftver telepítésénél. Egy jó példa erre a operációs rendszer telepítési folyamata. Ha engedélyezett a virus warning, akkor a szokásos telepítés nem biztos, hogy sikerülni fog. Tiltsuk le az opciót, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket, ha hasonló szoftvert telepítünk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37813) fatal` válasza wiki27 (#37811) üzenetére


fatal`
titán

Ha a CDről bootolsz, akkor nincs ilyen. :)

BIOSban a bootnál a dvd meghajtót előre, XP cd betesz és kész. :)

(#37814) wiki27 válasza Dluinet (#37812) üzenetére


wiki27
csendes tag

nem talál :( tam ilyet a BIOS-ban

(#37815) wiki27 válasza fatal` (#37813) üzenetére


wiki27
csendes tag

az van elől!
elegem van a win7 ből!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tegnap került hoszzám ez a laptop win7-el telepítve!
Én nem tudom,hogy ez az ürge mit állítgatott be rajta,de nem enged semmit és nem kell nekem ,mert a laptophoz eredetileg winVista volt és az alatt működnek a driverek is!
Értitek már? :W

Ezért akarom letőrni és kész és ne írja ki nekem,hogy ez meg az sem lehet,mert nincsen engedélyem hozzáááááááááááááááááááááááááááááá!

(#37816) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!

Laptop telepítés (gyári recovery lemez) után az Explorer és a Firefox sem jegyzi meg a jelszavakat, hiába van bejelölve. Frissítések rajta vannak. Mi a fene állítódott el?
Ötlet?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#37817) wetsom válasza wiki27 (#37815) üzenetére


wetsom
tag

Vista alatt működő driver-ek működnek Windows 7 alatt is az esetek 90%-ban.

Mi az, hogy engedélyed hozzá, nem rendszergazdai júzer vagy?

(#37818) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Egy odd nélküli netbookon újra kellene húzni az XP-t. Meg lehet ezt oldani valahogy külső dvd meghajtó nélkül? Nem tudom mit mondjak a haveromnak, hogy vegyen e vagy ne ilyet.

solfilo

(#37819) Dluinet válasza solfilo (#37818) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows XP telepítése USB-ről

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37820) Babetta-X válasza Babetta-X (#37809) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Erre valaki valamit esetleg? :B

(#37821) albgab


albgab
aktív tag

Most vettem egy LifeBook A530 -t.
Windowst szeretnék rá rakni de sehogy sem sikerül.

Azt írja ki telepítés közben, hogy (kék képernyőn):

A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

és leírja hogy mit kellene csinálni.

De hogyan tudok víusellenőrzést végrehajtani ha nincs op rendszer?
Azt írja hogy nézzem meg hogy a merevlemez megfelelően van e konfigurálva és lezárva.

Mi a gond?

(#37822) akyyy


akyyy
senior tag

olyan programot keresek, amivel az óra mellet kis ikonba mutatja a wifi jel erősségét.

(#37823) Воланд válasza akyyy (#37822) üzenetére


Воланд
titán

Milyen program, ami .......?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37824) BluEyes válasza albgab (#37821) üzenetére


BluEyes
őstag

Biosban a hdd-t át kell rakni IDE módba.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#37825) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Anyámék új notebookjára XP-t, Win7-et és Linuxot is telepítenék.
Részletesebben leírtam a másik topicban: [link]
Tényleg ekkora gond XP alatt az ACHI ?
És az jól rémlik, hogy ha egyszer telepítettem IDE mód alatt az XP-t, akkor nem tudom átkapcsolni, mert nem indulna el ?

MOD: látom pontosan erről volt szó az előbb is, albgab-hoz hasonlóan én is egy Fujitsu Lifebook A530-asra telepíteném.
Ha nem szeretném átkapcsolni IDE módra, akkor csak a Sata driver integrálás megy ?
Ezt N-Lite-al csináljam ? De pontosan milyen drivere ez az intelnek, amit integrálni kell, már ha nem egyértelmű (még nem néztem meg) ? (HM55 chipset)

[ Szerkesztve ]

(#37826) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#37825) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Tényleg ekkora gond XP alatt az ACHI ?"
Ha már "alatta van", akkor nincs semmi gond. A probléma ott kezdődik, hogy eredeti XP-t AHCI módban fel sem lehet telepíteni. Érdekesség, hátha jól jön

UI: A mostani laptopok(főleg, ami elő van telepítve Vista/W7-el), azok kizárólag alapban AHCI-re van állítva. "Probléma" akkor van ha

1. Nem is lehet IDE módba állítani a BIOS-ban
2. Nem támogatják már az XP-t (ilyenkor neki lehet feszülni keresgélni AHCI drivert az integráláshoz (ha van egyáltalán)

(Ehhez a kütyühöz talán van AHCI)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37827) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#37825) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Driverek, a SATA ami kell, az az AHCI driver ez esetben. Letöltöd és kitömöríted(önkicsomagolós exe), az integrálás menetét meg már linkeltem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37828) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#37826) üzenetére


atesss
addikt

A hozzá adott CD-n ("Drivers, Manuals & Utilities" Lifebook 2010.09) azt írják, hogy Support for:
- XP
- XP Tablet PC Edition
- Vista
- Win7

Én is csodálkoztam rajta, de ez alapján elvileg hivatalos támogatás van az XP-hez.
Azt meg mindjárt megnézem, hogy át lehet-e kapcsolni a Biosban.
Bár akkor igazából úgy sem érdekes, mert akkor megcsinálom az N-Lite-al, köszi a leírást. :R

Azzal ugye nem kellene gondnak lennie, hogy ez az XP amit most telepíteni akarok - és ez alapján akkor hozzáadni az Intel ACHI drivert - egy N-Lite-al korábban már szerkesztett változat (nem kell megadni a kódot, mert az bele van integrálva - de arra már nem emlékszem más lett-e módosítva, más lényeges nem hinném) ?

De amúgy eredeti (és pont anyám nevére szól) - mondjuk az ismerősöm akinek odaadtam, nem mondhatni hogy legálisan használta... (én nem találtam meg itthon a CD-t, ezért kértem el most tőle - ezt a kicsit már módosított, de ugyanerre a "cd-kódra épülő" változatot).

[ Szerkesztve ]

(#37829) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#37828) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem gond, ha csak annyit "moddoltál rajta" korábban, csak ne valami warez szemét legyen...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37830) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#37829) üzenetére


atesss
addikt

Elvileg csak ennyit moddoltam rajta, igen.

Ja amúgy az eredeti CD már nincs is meg, ugyanis szétrobbant a meghajtóban !
És ugyanez történt az Office XP-vel is pár napra rá.
Egy Campus-os zöld CD-s kiadás volt.
Szerencsére a meghajtóim (az XP lemez szétrobbanása után direkt a másik meghajtóba, a CD íróba mertem már csak belerakni az Office lemezt) túlélték.
És az is szerencse, hogy ismerősnél meg volt a "biztonsági másolat :P ".

(#37831) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Szeretnék kis segítséget kérni. Az történt, hogy egy xp-s gépen (nem az enyém és nincs a közelben, telefonos egyeztetés történt a baj után...) rendszerkarbantartást futtattunk, 1,5 óra múlva végzett is, átmeneti fájlok törlése és régen használt file-ok tömörítése volt a fő feladata. A végén felugrott az avg, hogy 5 vírusos file-t talált. Ezeket töröltük, szöszölt kicsit, újraindítást kért. Ezután megint jelezte az avg, hogy vírus van, lefutottuk az előző kört de újraindítás után nem lehetett már profilba belépni, nincsen egér és billentyűzet. Állítólag ez előtt még volt olyan, hogy bejött az xp kék betöltő képernyő és itt szürke volt a "zászló" és csinált valamilyen ellenőrzést, én ilyet még nem láttam, ez lehetett a chkdsk (nálam fekete háttérrel szokott menni)? Csökkentett módban is csak a profil választóig tölt de nincsen bill+egér.

Mit lehetne megpróbálni vele, mi lehet a baja?

Köszi, Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#37832) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok erre a problémára tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#37833) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Akadt egy problémám, bízom hátha tudna valaki segíteni benne... :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#37834) Fire/SOUL/CD válasza tomy_cz (#37833) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a módszer minden progira kihatással lesz, erre ügyelj, azaz pl egy el nem mentett word doksi még meg van nyitva, ha megnyomod ezek után a power gombot, akkor nem fogja megkérdezni leállítás előtt, hogy elmented-e.... Szóval csak saját felelősségre!

Registry editor indít, navigálj el ide
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon és a PowerdownAfterShutdown értékét állítsd 1-re. Kiléphetsz a registry editorból és próba. (lehet, hogy restart is szükséges lesz előtte)

Ha így sem működne a dolog, akkor feltétlenül állítsd vissza nullára az értéket.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37835) brd válasza Fire/SOUL/CD (#37834) üzenetére


brd
nagyúr

Nem keverted össze valamivel...? Ez Win 2000 óta alapértelmezés szerint 1 (ha a HW képes rá), lásd. A probléma inkább az AutoEndTasks kulcs 1-re állításával és esetleg a WaitToKillAppTimeout saját igények szerinti időre állításával oldható meg. (Ami egyébként azt csinálja, amit írtál, bár megkérdezni meg fogja az alkalmazás, csak a válaszra nem vár a beállítottnál tovább az OS, hanem automatikusan bezárja.)

The only real valuable thing is intuition.

(#37836) Fire/SOUL/CD válasza brd (#37835) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hmm... Igen, ez érdekes dolog, megmondom őszintén feltételezésből, emlékezetből írtam ezt a megoldást(ezek szerint rosszul), mivel Vista/W7 esetén nulla az alapértelmezett értéke a kulcsnak, így aztán hajlottam afelé, hogy akkor XP-n is, plusz W98/Me esetén biztosan emlékeztem, hogy ott is nulla...

Kösz a helyreigazítást. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37837) tomy_cz válasza brd (#37835) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Igen a PowerdownAfterShutdown alapértelmezetten 1-re volt állítva, a másik két lehetőséget pedig kipróbáltam, de sajnos nem működik így sem, újraindítást követően sem.
A WaitToKillAppTimeout-ot kipróbáltam több időértékkel is, gondolom, csökkenteni kell az alapértelmezett 20000-es értéket.

Egyszerűen nem értem, milyen folyamat akadályozza meg, hogy bezáródjon...
Egy sima Alt+F4 megnyomására kitudok lépni a programból, viszont ha a bekapcsológombot nyomom akkor csak a háttérben futó alkalmazásokat zárja be.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#37838) Fire/SOUL/CD válasza tomy_cz (#37837) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az XP az SP3-as és/vagy naprakész frissítésekkel rendelkezik?
Próbálkoztál több változatával(régebbi/újabb) a DVBViewer-nek?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37839) tomy_cz válasza Fire/SOUL/CD (#37838) üzenetére


tomy_cz
senior tag

SP3 van, frissítések nem automatikusan töltődnek, viszont haveromnak Windows Home Server-e van és nála is ugyanez a jelenség.
4.5-öst használom, más verziót nem próbáltam, lehet megoldódik újabbal, viszont ahogy olvastam a 4.8-nak a changelogját nem találtam hasonlóra vonatkozó fix-et vagy bármit is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#37840) Fire/SOUL/CD válasza tomy_cz (#37839) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Fix: Problems with W2k : The DVBViewer work again with W2k. "
Az ilyen "visszafelé való kompatibilitást" orvosló javítások néha segítenek...
Mindenképp telepítsd fel a legújabbat, egy próbát megér szerintem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37841) tomy_cz válasza Fire/SOUL/CD (#37840) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Az lesz...Köszönöm a tanácsokat! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#37842) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#37827) üzenetére


atesss
addikt

Elkezdve az integrálást vettem észre, hogy ezzel Service Pack 3-at is lehet integrálni.
Sőt, asszem a mostani is így készült NLite-al anno, mert úgy rémlik, hogy az eredetiben csak SP1 volt, most SP2 van az Nlite info szerint.
Ugye ezzel nincs gond, integrálhatom a SP3-at is bele ?
Mert nem kevés időmegtakarítás lenne, és nem csak most, hanem bármikor ha kell.

A régi integrálást be lehet importálni a "Meglévő beállítások" alatt, a CD-n rajta volt az "Utolsó beállítás.ini" fájl.
Ugye ezt ilyenkor be kell töltenem, ha meg akarom hagyni, hogy a kódot ne kérje ?
Ha nem tölteném be, akkor ezt a módosítást elfelejtené, és visszaállna az eredeti ? Vagy ez sem biztos ?
Még megpróbálom átnézni, hogy mit is változtattam (csak a "Felügyelet nélküli telepítő részben", legalábbis csak arra írja ki az NLite, hogy talált régebbi módosításokat - ha importáltam az ini-t előtte), de nem igazán tudom, hogy mik is voltak a default értékek. Ebben tudsz esetleg segíteni ?

Amit írsz a leírásban, az is jó ötlet lenne:
Természetesen több AHCI drivert is integrálhatunk(és persze más drivereket is), ezáltal egy univerzális XP telepítőt hozhatunk létre, amely tartalmazhatja az Nforce, Intel és egyéb chipsetes lapok különböző AHCI drivereit, ezáltal az XP telepítő csomagunk széles spektrumban fogja támogatni az alaplapok AHCI üzemmódját.
De mit lenne jó belerakni, ha nem akarok 30 félét, csak amivel legnagyobb eséllyel találkozok ?
Nincs esetleg valami oldal, ahol ezek fent vannak egymás mellett, nem szedte ezt már össze valaki ?

(#37843) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#37842) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

igen, integrálhatod ;]

"Ugye ezt ilyenkor be kell töltenem, ha meg akarom hagyni, hogy a kódot ne kérje ?"
Nem kell, hisz a lemezkép már tartalmazza. A beállítások mentésének/importálásának akkor van szerepe, ha megint előröl kellene kezdeni az egész integrálást egy szűz/érintetlen XP lemezképpel.

"De mit lenne jó belerakni, ha nem akarok 30 félét, csak amivel legnagyobb eséllyel találkozok ?"
AHCI-nél hagyján, de pl chipset driverek esetén kifejezetten nem kell 30 félét belepakolni, mert abból lehetnek gondok

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37844) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#37843) üzenetére


atesss
addikt

Ja erről is készítettél leírást, köszi. :R

És akkor miben változik a dolog, ha mégis importálom a beállításokat ?

Egy előnye lehetne a beimportálásnak, mégpedig az, hogy ezzel ki tudom szűrni a korábbi módosításokat. Azaz nem keresgélnem tovább, hogy mik voltak a default értékek.
Beimportálom, és mindent eredetire rakok, aztán csak a kód kérést módosítom.

MOD: ja mégsem jó ez, mivel most is ezt akartam csinálni, ha nem jelölöm ki a "Felügyelet nélküli telepítés"-t, akkor azon nem módosít.
Viszont ha kijelölöm, akkor meg tudom módosítani, de nincs olyasmi, amivel a default értéket tudnám beállítani - csak módosítani tudom a jelenlegi beállításokat.
Ha azt csinálom, hogy az elején nem töltöm be az ini-t, akkor talán láthatom a defaultakat, mindj. megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#37845) Jarod1


Jarod1
addikt

erre valaki tud valami megoldást?

[link]

(#37846) Fire/SOUL/CD válasza Jarod1 (#37845) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. töltsd le és tömörítsd ki egy mappába

2. A Typelibrary\Release mappában futtasd a RegTLB.exe-t így:

RegTLB.exe c:\windows\system32\activeds.tlb

Ha minden jól megy, akkor egy ablakban tájékoztat a sikerről, remélem összejön. ;]

Fontos: Minden alkalmazás/ablak legyen bezárva a művelet idejére!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37847) Jarod1 válasza Fire/SOUL/CD (#37846) üzenetére


Jarod1
addikt

Kösz szépen! Sikerült

(#37848) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#37843) üzenetére


atesss
addikt

Adódott még egy lényeges kérdés az ACHI integrálásához:

A Felügyelet nélküli telepítő részben az Álltalános fülön az OEM Preinstall-t ha engedélyezem, vagy ha nem, ez milyen különbséget okoz ?
A súgó azt írja:
A Telepítő telepítse-e a fájlokat a gyári mappából ($OEM$).|Ha használod, akkor hagyd bepipálva.|Azonban, ha használod a RAID/SATA floppy drivert telepítéskor (F6), akkor kapcsold ki! Ellenkező esetben a driver betöltése közben rossz sys fájl üzenetet fogsz kapni.
A hiba az NLite oldalán: [link]
Az 1.4.6-os verzióban lett ez észrevéve, és a figyelmeztetés kirakva.

Pontosan milyen esetekben kellhet ez, tehát mikor kell hogy bekapcsolva legyen ?
Sajnos mivel csak ez az NLite-al már 1x módosított XP lemezem van, így nem tudom itt mi az alapbeállítás.
Bár ha a sima ACHI integráláshoz át kéne állítani a default-ról, akkor írtad volna a leírásban.

Az ACHI beleintegrálása beletartozik a " ha használod a RAID/SATA floppy drivert telepítéskor (F6)" kategóriába ? Mivel ugyan közvetlenül nem használom az F6 megnyomását, de azt helyettesítem.
Ha nem minősül annak, viszont akkor is igaz, hogy ha másik gépre telepítve viszont lenne floppym, és F6-al akarnám beadni a drivert, akkor nem működne ha az OEM Preinstall bekapcsolva marad ?

(#37849) radam


radam
csendes tag

Sziasztok!

Windows XP telepítése közben adódott egy "icipici" problémám.
Notebookra USB-ről telepíteném az XP-t, viszont a telepítési folyamat a telepítő fájlok átmásolása után megáll: üzenvén nem találja a "hal.xyz" fájlt.
És akkor itt megáll a tudomány.

A telepítéshez a WinToFlash programot és egy eredeti Windows telepítő cd-t használtam fel.

Konkrétan most mi itt a probléma? Hogyan tudom így mégis feltolni a WinXP-t?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#37850) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Mappa megosztás gonddal küzdök.
Adott 2db gép, melyeket egy router köt össze (kábel) egymással és az internettel.
Az egyik gépben jó nagy winyó van, így a helyfoglaló fájlok itt vannak tárolva (fényképek). Ezen a gépen van egy könyvtár, ami meg van osztva a hálózaton. Ebben a mappában több alkönyvtár található és ezen alkönyvtárak között található meg a digitális fényképezőgépről leszedett képeket tartalmazó mappa is.
A fényképek kronológiailag vannak alkönyvtárakba rendezve.

Most, hogy így nagyjából leírtam a körülményeket rátérnék a problémára.

Az említett fényképeket tartalmazó mappában néhány alkönyvtár esetén a másik hálózati gépről nem lehet megnyitni a képeket. Sajnos nem jöttem rá miért. Kb. 90%-ban semmi gond a megosztással, nyithatók szépen a képek.

A problémás mappákból, ha megpróbálok másolni, ezt a hibaüzenetet kapom: nem másolható, hozzáférés megtagadva!

Egyszerű megosztás van használatban és módosíthatóra is tettem a megosztott mappát.
Mindkét gépen XP prof van.

Valakinek ötlet, hogy miért csak egyes könyvtáraknál problémázik?

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.