Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) brd válasza erikke17 (#38850) üzenetére


brd
nagyúr

Amit az előbb írtam, azok közül bármi, de általánosságban a kábel-, és a HDD-hiba a legesélyesebb. (A kábelhiba lehet tápkábelhiba is, azt is nézd meg, hogy nem lötyög-e, bár ennek a legtöbb gépben súlyosabb tünetei lennének.)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#38852) #93794560 válasza erikke17 (#38848) üzenetére


#93794560
törölt tag

A második vinyó SATA kábele nálam is lötyögött valamikor, annyira, hogy a Windows meg sem tudta nyitni a meghajtót, és állandóan lemezvizsgálatot akart rajra végrehajtani, mire észrevettem, hogy a kábel laza az alaplapi oldalon. Vettem egy új, jobb minőségű kábelt, kicseréltem, azóta jó. Bár a S.M.A.R.T. adatok azóta 1 db hibás szektort jeleznek, és a HD Sentinel szerint is a lemez 99%-os. A hiba azóta nem jelentkezett, és a hibás szektorok száma sem nő. Úgyhogy valószínűleg a kábel hibája okozta a jelenséget.

(#38853) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Lehet pen driveról xp-t telepíteni? Vagy akár arról futtatni az os-t?

utóbbi lenne a legjobb, mert csak egy program futtatásához kéne használnom, amit sajnos a win7 nem támogat

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#38854) Воланд válasza --Disztroj-- (#38853) üzenetére


Воланд
titán

Milyen w7?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38855) --Disztroj-- válasza Воланд (#38854) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

win7 ultimate 64bit, de 32es se támogatja sajnos :/

amúgy egy final scratch program amiről szó van, timecode lemezeket kezel.
valahogy így néz ki a dolog: [link]

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#38856) Воланд válasza --Disztroj-- (#38855) üzenetére


Воланд
titán

Akkor ez kell neked.

Letölt, telepít, lesz egy virtuális xp-d, amire fel tudod telepíteni a programot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38857) --Disztroj-- válasza Воланд (#38856) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Remélem menni fog vele az ügy.
Köszönöm a segítséget :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#38858) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, nem hagyott nyugodni ez a SP3 megnéztem a log-ban ni az amit utoljára végrehajtott azaz ahol megállt.
Ezt most a végéből egy darab, mert marha hosszú a log.

106.812: Deleting C:\WINDOWS\system32\Setup\SET12EA.tmp
106.828: Deleting C:\WINDOWS\system32\Setup\SET12EB.tmp
106.828: Deleting C:\Program Files\messenger\SET1324.tmp itt állhatott meg valahol
106.828: 1486 files copied. 3714 files deleted.
106.828: Generating cleanup script for next boot.
106.828: Rebooting system.
0.000: ================================================================================
0.016: 2011/03/07 21:19:56.062 (local)
0.016: Executing script \SystemRoot\sprecovr.txt
0.032: In cleanup mode. System will not be rebooted.
0.032: Deleting c:\windows\system32\SPR004DA.TMP
0.032: Deleting c:\windows\system32\SPR004BF.TMP
0.032: 0 files copied. 2 files deleted.
0.032: Registering RpcSs as LocalSystem.
0.032: RegisterRpcSsAsLocalSystem: Checking to see if fixup is needed...
0.063: RegisterRpcSsAsLocalSystem: ntoskrnl.exe version is 5.1.2600.3093
0.063: RegisterRpcSsAsLocalSystem: System is XP >= SP2 RTM.
0.063: RegisterRpcSsAsLocalSystem: Fixup is not needed.
0.063: Registering uninstaller for launch by Winlogon.
0.063: Unregistering recovery program.

Egy fájl törlésénél állna meg? :F

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#38859) sedo


sedo
tag

Üdv!

Windows exploreben ftp kapcsolaton keresztül minden fájlt internet explorerrel próbál megnyitni, pedig a fájl társítások helyesek. Ez látszik is a megnyitott ablakban, hiszen ha változtatom a társított programot, változik a megjelenített ikon is, ennek ellenére minden esetben újra és újra internet explorerrel próbálkozik.

Találkozott már valaki a hibával és esetleg tudja rá a megoldást?

(#38860) fatal` válasza sedo (#38859) üzenetére


fatal`
titán

Ez nem hiba, FTPről nem tudsz direktben fájlokat nyitni, előbb le kell tölteni valamivel. De akár explorerből is kihúzhatod az asztalra, vagy használj valamilyen FTP klienst (pl. FlashFXP vagy FileZilla) esetleg Total Commandert.

(#38861) sedo válasza fatal` (#38860) üzenetére


sedo
tag

Eddig működött, másik gépről most is működik.

(#38862) sedo válasza sedo (#38861) üzenetére


sedo
tag

Fel sem ugrik az ablak, ahol választani lehetne, hogy megnyitom / letöltöm / mégsem. Más ftp-n meg működik. Kezd ftp szerver oldali / jogosultsági beállításnak tűnni :(((

[ Szerkesztve ]

(#38863) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Az XP újratelepítése óta problémám, hogy eszköz csatlakoztatásakor a felbukkanó ablak választási lehetőségei közül hiányzik a "Mappa megnyitása" opció.

Most konkrétan mp3-lejátszóra szeretnék zenét másolni, de csak a mediaplayeres áttöltést ajánlja fel, amivel sehogyse boldogulok:

Legegyszerűbb az lenne, ha mappaként/meghajtóként meg tudnám nyitni az eszközt, de Sajátgépben nem látszik.

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy csatlakoztatás után megjelenjen Sajátgépben "meghajtóként" az eszköz (vagy ajánlja fel, hogy megnyithassam mappaként)?

(#38864) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#38863) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Tehát a fő problémám az, hogy Sajátgépben nem jelenik meg az eszköz. Ha megjelenne, akkor jobb katt, Tulajdonságok / Automatikus lejátszás fülön be tudnám állítani, amit kell (de ha megjelenne, akkor már duplakattal mászkálhatnék is a fájlrendszerében... :D ).

(#38865) brd válasza Apollo17hu (#38864) üzenetére


brd
nagyúr

Futtatásba: diskmgmt.msc, ott sem látszódik? Ha ott igen, akkor ott tudsz betűjelet adni.

The only real valuable thing is intuition.

(#38866) Apollo17hu válasza brd (#38865) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ott sem látszik. :(
Azért köszönöm a tippet.

(#38867) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#38866) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Megvan a hiba forrása: az mp3-lejátszó volt a ludas. Az USB-módot kellett autodetektről "MSC"-re állítani, és így már meghajtóként ismeri fel a Windows is.
Azt hittem, az autodetekt azért auto, mert nem kell állítgatni... :(((

(#38868) fatal` válasza Apollo17hu (#38867) üzenetére


fatal`
titán

Auto detect inkább attól autó detect, hogy winen eszközként települ, linuxon meg mass storage módban, legalábbis szerintem.

(#38869) Apollo17hu válasza fatal` (#38868) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Megkerestem a használati útmutató vonatkozó részét, mert nekem ez az egész kínai.
Ott azt írják, hogy "A Windows-nál használható az MTP is és az MSC mód is, de a Mac OS-nál csak MSC móddal lehet dolgozni. Ha beállítja az USB-módot automata érzékelőre, meggyőződhet róla, hogy mivel futtatható a Windows Media Player: 10-es verzióval vagy ennél magasabb fokozaton."

Tehát mintha Mac OS-em lenne. :D röhej

Az autodetekt meg valszeg azért sem működött megfelelően, mert 9-es Media Playerem van. (Ennek a frissítése lett volna a következő lépésem, ha nem használ az USB-mód állítgatása.)

(#38870) fatal` válasza Apollo17hu (#38869) üzenetére


fatal`
titán

Autómata módban szerintem az MTP az alapértelmezett, ha nem megy teszi MSCre.

(#38871) Apollo17hu válasza fatal` (#38870) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Értem, és akkor ezért próbálkozott csak a Media Playerrel. Köszi.

(#38872) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Elég lassú a munkahelyem egy XP, valószínű nem volt jól karbantartva. Lemez töredezettségmentesítést csináltam, illetve felraktam az eddig elmulasztott SP3-mat. Szerintetek telepítsem újra vagy valamivel próbáljam megtisztítani?

(#38873) Dluinet válasza n00n (#38872) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Újratelepítés csodákat művel.
Szerk: sebességre nézve.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38874) fatal` válasza n00n (#38872) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem hamarabb újrahúzod, minthogy kiderítsd mi(k) okozza(ák) a lassulás(oka)t.

(#38875) _ak_


_ak_
addikt

Továbbra is keresek egy olyan programot, amivel egy felhasználónak korlátozni lehet a bejelentkezési idejét az adott accountba. A lényeg valójában nem is annyira a bejelentkezésen lenne, hanem az automatikus kijelenkezésen.

Let's begin, de gozaimasu!

(#38876) Gabenvagyok válasza Visormail (#38707) üzenetére


Gabenvagyok
csendes tag

Üdv,

Sőt, csomó OEM Home Xp.. Használt gépekhez adták..

Viszont van XP Pro is, és kicsit el is mélyedtem a csoport házirend beállításoknál és sikerült egész szépen lekorlátoznom a gépet..

Annyi kérdésem lenne, szerintetek elég-e ha:
-Asztalt teljesen lekorlátozom (no ikonok, nincs jobb klikk, mondhatni csak az egeret mozgathatja rajta..)
-Start menüből is eltűntetek mindent (csak leállítás, felhasználónév váltás stb)
-Tálcát sem engedem használni. (no jobb klikk)
-Ctrl+Alt+Delre se történik semmi.

Ezeken a dolgokon kívül korlátozzak még valamit? Elméletileg sehogy sem tudna más beállításokat vagy funkciókat elérni. Hogy fusson az alkalmazás azt pedig betettem indítópultba. (ha bezárják max. újraindítom a gépet..)

Ha valami komolyabbat akarok akkor meg átlépet rendszergazda fiókba..

Én úgy érzem elég..

Lehet még valami?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#38877) fatal` válasza Gabenvagyok (#38876) üzenetére


fatal`
titán

Policyból elvileg lehet szabályozni, hogy az explorer.exe helyett egy másik programot indítson, így csak az futhat. Szerintem egyszerűbb. :)

De a mikéntjét nem tudom, viszont sok helyen láttam már ilyen megoldást. Persze ez csak akkor lehetséges, ha pl. böngészőt sem indíthat.

(#38878) kraftxld válasza fatal` (#38877) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Shell-ként kell beállítani a saját cuccot aztán mást nem is tud csinálni a felhasználó :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38879) fatal` válasza kraftxld (#38878) üzenetére


fatal`
titán

Igen, erre gondoltam, csak sosem csináltam ilyet, így nem tudom, hogy pontosan hogy kell. :)

(#38880) zoli62


zoli62
addikt

Használja valaki ezt [link] a kiegészítőt Internet Explorer 8 böngészővel? Mennyire lassítja az oldalak betöltődését?

(#38881) kraftxld válasza fatal` (#38879) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt elég jól leírják :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38882) fatal` válasza kraftxld (#38881) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, holnap megnézegetem. Bár egyelőre nem volt rá szükségem sosem, de még lehet.

Inkább a kérdezőnek kellett volna címezni. :D

(#38883) Arki válasza fatal` (#38877) üzenetére


Arki
tag

KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Shell-t módosítod :]
(gpedit.msc, de itt egyszerűbb)

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#38884) Gabenvagyok válasza Arki (#38883) üzenetére


Gabenvagyok
csendes tag

..de ezzel MINDEN user csak ezt az alkalmazást használhatja majd.

(#38885) szunyog199


szunyog199
tag

Hali.

Olyan problémám lenne, hogy a számítógépbe az alaplapi óraelem le van merülve. Ezzel nincs különösebb gondom, viszont amikor az XP betöltődési képernyő után jön a ,,Windows indatása...,, képernyő, akkor egy hibaüzenettel jelzi, hogy nincs beállítva az idő, amit nem tudok leOKézni, mert eltűnik/háttérbe szorul. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a regisztryben hol tudom kikapcsolni, hogy ezt a hibaüzenetet dobja? Előre is köszi.

(#38886) localhost


localhost
Közösségépítő

Lassan irom ELEM-CSERE & 185 Ft

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38887) fatal` válasza szunyog199 (#38885) üzenetére


fatal`
titán

Cserélj elemet inkább.

(#38888) fagy53 válasza szunyog199 (#38885) üzenetére


fagy53
nagyúr

"Ezzel nincs különösebb gondom", de pont ezzel van gondod és nem egyszerűbb a gond okát megszüntetni, mint egyéb módon trükközni? ;]

(#38889) szunyog199 válasza fagy53 (#38888) üzenetére


szunyog199
tag

És ez neked/nektek miért fáj? :DD :DD Egyébként meg már megoldottam. :))

[ Szerkesztve ]

(#38890) Dluinet válasza szunyog199 (#38889) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem fáj nekünk, hanem az óra elállítódása a legkisebb probléma ebben az esetben.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38891) fagy53 válasza szunyog199 (#38889) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem fáj csak ostoba módon értetlenkedünk. :D Valóban, minek is van benne az a felesleges és drága alkatrész, biztosan ki lehet küszöbölni valamivel...talán neked sikerül.
Mindenesetre az jó, hogy megoldottad a dolgot. :)

(#38892) tajati


tajati
aktív tag

Helló

Tesómtól meg kaptam a régi laptopját és újra szeretném rajta rakni az xp-t. De akatt egy kis problémám miután be bootolt ezt a képet dobja ki és se tovább. Nincs valami ötletetek, mert nagyon jó kis laptop csak nagyon kéne neki egy újra telepítés. ( LG p1 pro express dual)

Köszi előre is a segítséget!

Üdv! t. :))

(#38893) Воланд válasza tajati (#38892) üzenetére


Воланд
titán

De, van ötletem, nem látja a merevlemezt a telepítő.

BIOS-ban látod a merevlemezt, arról bootolva elindul az xp?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38894) fatal` válasza tajati (#38892) üzenetére


fatal`
titán

Tedd a HDD-t IDE módba a BIOSban, vagy tallózd be az ahci drivert valahogy (bár ha jól sejtem nincs floppy meghajtód úgyhogy ezt csak úgy tudod megoldani, hogy nliteal készítesz olyan telepítőt, amibe már bele van integrálva az ahci drivere az alaplapnak).

(#38895) Arki válasza Gabenvagyok (#38884) üzenetére


Arki
tag

Akkor HKCU, de pl. GDF-n nem volt letiltva a CMD, így elég sok dolgot meg lehetett tenni.. én azt is beszüntetném.

[ Szerkesztve ]

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#38896) akaido válasza _ak_ (#38875) üzenetére


akaido
addikt

Pl.:
[http://www.dougknox.com/xp/tips/xp_restrict_users.htm]
A Parental control vagy [link] programok általában rendelkeznek login szabályzó részleggel.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#38897) _ak_ válasza akaido (#38896) üzenetére


_ak_
addikt

Másodjára elfelejtettem említeni, h lehetőség szerint ingyenes programot keresek, olyat amit valaki már ki is próbált. Találtam egy pár fizetőset, amik egyébként jól működnek.

Most a net user parancsot próbálom megint használni, alapból az volt vele a baj, h ki nem lépteti a már bejelentkezett felhasználót, egy helyi biztonsági érték megváltoztatásával, ami elméletben ki is lépteti a felhasználót az idő lejártakor.

Azért köszönöm!

Let's begin, de gozaimasu!

(#38898) akaido válasza _ak_ (#38897) üzenetére


akaido
addikt

:R [free parental control programs kuglizás]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#38899) Arki válasza _ak_ (#38897) üzenetére


Arki
tag

De ütemezéssel nem elég ezt megcsinálni?
Bejelentkezéskor lefuttatsz egy scriptet/batch fájlt, ami ütemezi a kijelentkezési script lefuttatását.
pl. shutdown.exe -I -t 0 (azonnali kijelentkezés, max érték 600, alap 30)
Scriptezéshez pár vbs példa itt.

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#38900) _ak_


_ak_
addikt

Úgy tűnik, h nem jó pedig elméletileg működnie kéne nem?

Enforce Logon Hours
1 Log into the system with an administrator account
2 Launch the Group Policy Editor utility. Click "Start." Type "gpedit.msc" in the "Start Search" field. Press "Enter."
3 Expand "User Configuration," "Windows Settings," "Security Settings," "Local Policies" and click the "Security Options" sub-folder.
4 Double-click one of the following settings, on the right pane, under the "Setting" column: "Automatically log off users when logon time expires" or "Network security: Force logoff when logon hours expire." A "Properties" window will open.
5 Choose the "Define this policy setting" option and click "Enabled." Click "Apply," "OK." Close the Group Policy Editor and restart the system

Arki: szimplán nem akartam scripttel foglalkozni, mert, olybá tűnik, naivan azt hittem, h lesz erre egy egyszerű ingyenes megoldás..

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.