Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) Poo válasza (#38647) üzenetére


Poo
aktív tag

Everestel vagy aida64el megtudod lesni valszeg a hangkártya típusát onnan meg csak googlezás, de egyébként annak az ősrégi laptopnak a típusát le írhatnád máskor mert egyszerűbb lenne.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38652) hajtömeg válasza brd (#38650) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Fú,ez nekem kínai :(
Tehetem újra?
Vagy ha újrateszem ugyanez lesz? :W

(#38653) Poo válasza hajtömeg (#38652) üzenetére


Poo
aktív tag

sajátgép jobbklik/kezelés/eszközkezelő/felkijálto jelesre duplakatt és részletek fül.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38654) válasza brd (#38650) üzenetére



addikt

köszi ez működött

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38655) hajtömeg válasza Poo (#38653) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Most ott tartok,hogy nem tudom hogy nevezzem át az Application file-t EXE-re :)
A felkiáltójelesek közül az ethernet vezérlőre vagy a hálózati vezérlő a fontos a nethez?
Egyébként mindkettő részleteinél azt írja " Az eszköz működéséhez nem szükséges illesztőprogram.

(#38656) Petya597


Petya597
tag

Még egy kérdés:
Egy másik patríciómon, amin nincs telepítve op rendszer (csak adatokat tárolok ott), a Combofix lefuttatása után találtam ott egy cmdcons mappát. Van benne mindenféle, (smss.exe is) viszont törölni nem engedi. Micsoda ez a mappa, és miért itt van? Nem a WINDOWS mappában van a helye? Elvileg ennek rejtettnek kellett volna lennie, de valahogy még is láttam most, pedig nem engedélyeztem, hogy lássam a rejtett mappákat.

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#38657) Piloss válasza hajtömeg (#38655) üzenetére


Piloss
senior tag

Ezt töltsd le és futtasd, majd újraindítás

"Az eszköz működéséhez nem szükséges illesztőprogram."

Ez nem teljesen igaz, minden eszközhöz szükséges illesztőprogram, csak a Windows már eleve tartalmaz egy csomót :D

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38658) hajtömeg válasza Piloss (#38657) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Ok,futtattam,hozzáadta a rendszerleíró adatbázishoz vagy mi :)
Most?
Időközben társítottam véletlen az explorerhez az application filet.

(#38659) Piloss válasza hajtömeg (#38658) üzenetére


Piloss
senior tag

Indítsd újra a gépet

Azután társítottad az explorerhez miután hozzáadtad a .reg fájlt?

szerk:

(#38660) hajtömeg Ja jó, akkor nincs baj

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38660) hajtömeg válasza Piloss (#38659) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Újraindítottam.
Nem,még korábban társítottam.

Ok,de hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#38661) Piloss válasza hajtömeg (#38660) üzenetére


Piloss
senior tag

Akkor most már elvileg rendben vannak a társítások

Most már csak simán indítsd el a lan drivert telepitőjét amit korábban letöltöttél

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38662) hajtömeg válasza Piloss (#38661) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Fú,már annyi mindent változtattam össze vissza...
Most ép application data controll formátumú a file.
Mivé alakítsam vissza? :P
Eredetileg sima Application volt,amivé ha visszaalakítom megint nem ismeri fel :)

[ Szerkesztve ]

(#38663) Piloss válasza hajtömeg (#38662) üzenetére


Piloss
senior tag

Biztos hogy jó drivert töltöttél le?

Amúgy milyen típusú a netbook?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38664) hajtömeg válasza Piloss (#38663) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Ő
És az első probléma az volt,hogy az application formátumot nem ismeri fel.
Ajánlották,hogy nevezzem át exe-re,de hogy?
Sima átnevezéssel nem megy.

(#38665) hajtömeg válasza hajtömeg (#38664) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hozzáteszem most total commanderrel átneveztem,úgy is hibaüzit ír.

(#38666) Piloss válasza hajtömeg (#38664) üzenetére


Piloss
senior tag

Töltsd le újra, sztem megsérült letöltés közben

Az átnevezéshez elöbb ki kell kapcsolni az ismert fájltípusok kiterjesztésének elrejtését, amit a Vezerlőpult” → Mappabeállítások → Nézet résznél tehetsz meg
Majd az szóban forgó fájl után írd az .exe kiterjesztést

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38667) hajtömeg válasza Piloss (#38666) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Rendesen lejött az,csak valamiért nem ismeri fel az Xp ezt az application file-típust.
Ha átnevezem,akkor pedig azt írja "Az NTVDM CPU meg nem engedett utasítást talált"
Bla-bla, kilépés :(
Namindegy,ezt mamár nem nyúzom tovább,hátha holnap valakinek van ötlete!
Köszi a segítséget! Jóéjt!

(#38668) Piloss válasza hajtömeg (#38667) üzenetére


Piloss
senior tag

Akkor a legegyszerűbb hogy újratelepíted :D
Jó éjt neked is

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38669) _Blank_


_Blank_
aktív tag

#38626-ra egy igen/nem/talán-t tudnátok mondani?

(#38670) fatal` válasza _Blank_ (#38669) üzenetére


fatal`
titán

Ha jól emlékszem nem lehet, de a kulcsával nyugodtan telepíthetsz egy magyar verziót. Ha jól emlékszem már az XP is elfogadta az angol kulcsot. Ha rosszul emlékeztem, akkor bocs. :D

(#38671) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Az extended editionról mi a véleményetek?

(#38672) fatal` válasza hajtömeg (#38671) üzenetére


fatal`
titán

Milyen extended edition?

Gondolom ez is valami pistikecsodajóotthonösszetákolt szarja. Messziről kerüld.

(#38673) hajtömeg válasza fatal` (#38672) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Windows XP Extended Edition

:B OK!

[ Szerkesztve ]

(#38674) LamerGyuri válasza _Blank_ (#38669) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

XP-hez magyar MUI csomag csak SP2-ig létezik, SP3-ra már nem készítették el.
Telepíts egy magyar Professional SP3-at, el fogja fogadni a kódot; dán laptopokat már telepítettem így.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38675) LamerGyuri válasza hajtömeg (#38671) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ha szeretnél itt a fórumban mindennap sci-fi-be illő hibákról kérdéseket feltenni, telepítsd fel nyugodtan. Igen durván kiherélt, "jónak" látszó oprendszer, csak aztán ez sem megy - az sem megy rendesen benne...játéknak jó, tapasztalatszerzésre. Napi használatra felejtős.
Azt viszont nem vágom, hogy azon a Dell laposon volt gyári Recovery partíció; miért nem arról telepítetted újra?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38676) hajtömeg válasza LamerGyuri (#38675) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Aza helyzet,hogy halvány lila gőzöm nincs mi az a Recovery partició :B viszont feltettem újra egy másik Xp-t! (nem extended, normális)
De a probléma továbbra is fenáll, nem ismeri fel a dell drivereit innen : [link]
Úgy jelzi,mintha egy ismeretlen file formátum lenne és ajánlgatja,hogy válasszak a listából :W

(#38677) _Blank_ válasza LamerGyuri (#38674) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Köszi, és ha nincs ilyen lemezem, honnan tudnék leszedni magyar SP3-as XP-t?

(#38678) LamerGyuri válasza hajtömeg (#38676) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mit jelent neked a "normális" XP?
Melyik böngészőt használod?
Mit csinálsz pontosan, amikor megnyomod a Download gombot?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38679) hajtömeg válasza LamerGyuri (#38678) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Nem tákolt Xp a normális nálam :)
Chrome-ot használok,lehet az a baj?
Download gomb-automatikusan lementi és megnyitnám... :U
De már ahogy rákattintok és megjelenik a bal alsó sarokban,hogy letöltötte,az ikon ami mellette van megegyezik azzal,amiket akkor mutat a windows,mikor nem ismer fel egy file-t :(

hunfatal "application" kiterjesztésben menti

[ Szerkesztve ]

(#38680) fatal` válasza hajtömeg (#38679) üzenetére


fatal`
titán

És milyen kiterjesztéssel menti?:)

(#38681) hajtömeg válasza fatal` (#38680) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Delldriverdownloadmanager.application

(#38682) fatal` válasza hajtömeg (#38681) üzenetére


fatal`
titán

Hát akkor talán nevezd át exere a kiterjesztését és úgy próbálkozz elindítani. :D

(#38683) LamerGyuri válasza hajtömeg (#38679) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A Dell oldalához ajánlott az Internet Explorer, esetleg a Firefox. Amit te Chrome-al letöltesz, az a Dell Download Manager által használható file, és mivel gondolom azt nem szedted le-telepítetted fel, így az XP nem ismeri, mihez való.
Használj IE-t, és akkor le tudod tölteni a rendes .exe eszköztelepítőket is.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38684) hajtömeg válasza LamerGyuri (#38683) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Explorerrel működik .... :W
Most komolyan ezért szxpok fél napja,mert nem explorerrel nyitottam meg?
Hátezkész.... :W
Köszönöm! :R

(#38685) LamerGyuri válasza hajtömeg (#38684) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ne mérgelődj, legalább tanultál éppen valamit.
Néhány oldalhoz erősen ajánlott IE használata /Dell, HP, Microsoft, Hotmail Live...stb./, bármennyire nem egy kedvenc böngésző.
Valamint tanulság az is, hogy néha pillanatok alatt megoldódik egy probléma, ha tudjuk, milyen gépről, milyen "fajta" XP-ről és honnan származó file-okról van szó.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38686) hajtömeg válasza LamerGyuri (#38685) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Igaz :)
Még két kérdésem lenne.
Az egyik,hogy beállítottam a képernyőfelbontást,de így is pl. ha belépek MSN beállításokba,akkor nem tudom leokézni a beállítást,mert alul az Ok gomb már belelóg a tálca vonalába.
Ha egyel magasabbra veszem a felbontást,akkor meg eléggé torz, összenyomott a kép.
Mit tegyek? :U
A másik pedig,hogy valami külön program kell hozzá ,hogy megtalálja ez a kis netbook a közeben lévő vezeték nélküli hálózatokat?
Kölcsönben van nálam,szinte sosem wifizek,nem vágom.. :(

[ Szerkesztve ]

(#38687) LamerGyuri válasza hajtömeg (#38686) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Felraktad az összes drivert,ami van ott az oldalon? A sorrend sem mindegy:
- Intel chipset driver
- Intel grafikus driver
- Realtek audio driver
- Realtek LAN driver
- wireless driver /válaszd ki, a tiédben melyik van, 3 típushoz látok letölthetőt./
- Realtek kártyaolvasó driver
- Bluetooth / ha van benne/
- Utility - function keys
- Utility - wireless enable-disable
- Caps lock application

Ezek legyenek fent, mert a benne levő hardverek egyáltalán nem, vagy nem jól működnek. A felbontást pedig, ha összenyomott, ha nem, vedd fel a legnagyobbra. Azért te is beláthatod: 10"-os kijelzőnél azért némi kompromisszumot kell kötni a teljes képernyős megjelenítésnél.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38688) hajtömeg válasza LamerGyuri (#38687) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hát remélem mindet feltettem :) Mondjuk tuti nem ebben a sorrendben,de mindegy :)
Kössz! :)

[ Szerkesztve ]

(#38689) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

A kérdésem az alábbi képpel kapcsolatos:

Mit keresnek ezek az időmegjelölések az egyes mappák alatt? Megnéztem a tulajdonságoknál, ezek létrehozási idők (nem én tettem oda). A bibi csak az, hogy ezek a mappák már réges-régóta megvannak.

Azt alig említem meg, hogy a mappán belüli nézetet nem jegyzi meg, ráadásul egyes mappák nagyon nehezen nyílnak be.

Ezek mind olyan jelenségek, amiket egy hete tapasztalok.

Valakinek tipp, hogy mi lehet ez?

Üdv,
J

(#38690) fatal` válasza joecontra (#38689) üzenetére


fatal`
titán

A dátum valószínű a mappába történő utolsó írás dátumát jelölheti.

(#38691) hajtömeg válasza fatal` (#38690) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Újratettem az Xp-t egy netbookon.
A kérdésem az lenne,hogy előtte volt rajta egy kis ikon amire kattintva kapásból megjelentek a környező wifis hálózatok,melyek közt volt kódolatlan is.
Melyik ez a program,vagy hogy álltom ezt be Xp-n? :F

(#38692) fatal` válasza hajtömeg (#38691) üzenetére


fatal`
titán

Tedd fel a wifi driverét és megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#38693) hajtömeg válasza fatal` (#38692) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Jé tényleg :D
:C

(#38694) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok (:

2 felhasználói fiók van a gépünkön, és egy idő után, ha nem nyúlunk a géphez, automatikusan kidob a választó képernyőre...és akkor van egy program, ami kifagy...mert pl. éjszaka szokott futni. Teljesen behal. Hol tudom bekapcsolni, hogy ne léptessen ki automatikusan oda? Válaszokat előre is köszönöm.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#38695) joecontra válasza fatal` (#38690) üzenetére


joecontra
addikt

De én nem írtam akkor egyikbe se semmit. Ráadásul időben elég közel vannak ezek az időpontok.

Üdv,
J

(#38696) Fire/SOUL/CD válasza stefyY (#38694) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

# Vezérlőpult/megjelenítés/képernyőkímélő fül és a jelszavas védelem előtt ne legyen pipa
# ugyanezen ablakban katt az energiaellátás gombon/speciális fül és a jelszó kérése, amikor a számítógép... előtt szintén ne legyen pipa, OK, OK

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38697) stefyY válasza Fire/SOUL/CD (#38696) üzenetére


stefyY
őstag

Köszönöm. (:

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#38698) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

mitől lehet az, hogy az előbb még jól ment a net, most meg azt írja ki, hogy "korlátozott kapcsolat"?

kösz,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38699) Poo válasza piadex2 (#38698) üzenetére


Poo
aktív tag

pl megszakadt valami miatt és mikor újra kapcsolódott volna dhcpn nem kapott ip-ét javaslom a futtatásba az ipconfig /release és utána a ipconfig /renew parancsot vagy számos más oka is lehet :-D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38700) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

bekapcsoláskor ez a hiba üzenet
"Mouse initialized error" tovább csak úgy megy ha F1 -et nyomok mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.